De bevrijding gevierd De jeugcl van Den Burg genoot met volle teugen OPOFFERING Texel herdacht de gevallenen Jeugdrubriek Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Wat heeft de jeugd van Den Burg Za terdag heerlijk feest gevierd! Eerst was er een optocht met versierde fietsen, au topeds enz. en daarna waren er kinder spelen aan de Emmalaan. De feestdag begon met muziek van de toren. Texels Fanfare speelde een tiental vaderlandse liederen en overal wapper de de driekleur Daarna stelden de kin deren zich met de versierde fietsen enz. aan de Wilhelminalaan op. Gezien de tijd van het jaar was de belangstelling voor deze optocht behoorlijk, want er wa ren 26 deelnemers. De uitslag was. Versierde fietsen, enz. 1. Stiekema met Haak-in-actie; 2. Craa- nen met steunpilaren; 3. Bruin met ko lenwagen; 4. v.d. Kooi-Buis met Elfje en kabouter; 5. Lutterman met bloemen- schip. 's Middags heeft de jeugd vinnig ge kampt bij de diverse wedstrijden. Daar van is de uitslag. Meisjes, nog niet op de grote school: blokjesrapen: 1. Anneke Witte; 2. Anne- lies van Heerwaarden. Vlaggen in stoof 1. Margo de Waal; 2. Jellie Wassenaar Jongens nog niet op de grote school blokjesrapen 1. Japie Dijt; 2 Adri Maat. Vlaggetjes steken: i. Siem Koegelberg; 2. Fons Timmer. Meisjes, le en 2e klasse: bordenrace- 1. Tineke Raven; 2. Grietje v d Zee O 89. Blokjesrapen 1. Ina Hillen; 2. Astra Ellen. Jongens le en 2 klasse: bordenrace 1. Evertje Bays; 2 Dick v. Egmond. Zaklopen: 1. Theo Timmer, 2. Klaas Veldhuis. DAMCLUB TEXEL Op Hemelvaartsdag herdacht de Ned. Dambond haar 40-jarig bestaan Ter ge legenheid daarvan werd in het Beursge bouw te Amsterdam een grote Damdag gehouden, waaraan 1200 dammers uit het hele land deelnamen. Als lid van de Ned. Dambond was ook Damclub Texel vertegenwoordigd n.l. door onze leden C Dijker en J. Vinke. Dank zij de buitengewone wijze van voorbereiding is deze wapenschouw bij zonder goed geslaagd. Tijdens de wed strijden wisten onze clubgenoten door remise te bereiken tegen sterke tegen standers een gunstig resultaat te boeken. Na afloop van de wedstrijd werd een grote tocht met wel 59 autobussen naar de bollenvelden gemaakt. Ook de dames van verschillende spelers, die 's morgens diverse trips gemaakt hadden, waren hierbij aanwezig. Het was een grootse demonstratie van ons geliefd damspel, waaraan de organi satoren alle eer behaalden. 59. De volgende morgen, na een heer lijke mafpartij in de wigwams van het opperhoofd, besloot kapitein Klakkebos een gratis goochelvoon telling te geven. Hij had nl. wel eens gelezen, dat je daar mee zo'n geweldige indruk maakte op de Indianen en ze je dan voor een tovenaar aanzagen. Nu, de eerste toer was gewel dig: de kapitein drukte zomaar effentjes 'n groot mes in z'n arm, zonder dat er één druppeltje bloed vloeide! En dat nog wel met een lachend gezicht! FEUILLETON 12.) Dr. Lorenz liet zijn hoofd zakken en zweeg enige tijd. Ten slotte vroeg hij: Het schijnt dus, dat wij toch als on verzoenlijke tegenstanders scheiden. U heeft zich toch met verbeeld, dat u mijn aangenaamste herinnering aan mijn schooltijd zou blijven. Maria's antwoord klonk al wat vriende lijker. maar toch nog afwijzend genoeg. Dr Lorenz had he< hoofd met weer opgericht. Maar de plotselinge, bescha mende blos op zijn gezicht loonde haar, dat zij hem getroffen had. zo getroffen, als zij altijd gewenst had. En voor deze minuut van voldoening nam zij al de vernedering, die Lo haar al die jaren had doen ondergaan, op de koop toe Hij knikte ten slotte Goed. Ik wilde je werkelijk alleen maar mijn vreugde betuigen met je schitterende prestatie. Ga maar. HOOFDSTUK VI. Het slotfeest in de aula was de laatste band van de veertien meisjes uit de acht ste klas met de school geweest. Zij waren allen geslaagd en ofschoon haar vrijheid nog niet volkomen tot haar doorgedron gen was, begon toch de druk, de typische examendruk, van de meisjes te wijken. Voor de laatste maal stonden zij dus in de grote en voor haar nog steeds plech tig gebleven zaal, te midden van jongere meisjes, die hoog naar haar opkeken, in het besef, dat dit de laatste keer was, dat het lyceum haar aanwezigheid éiste. Meisjes, 3e en 4e klasse: blokjes lopen: 1 Jopie Bakelaar; 2. Hennie Bakker. Zaklopen: 1. Bepie van Dijk; 2. Joke Demison. Jongens, 3e en 4e klasse: zaklopen met hindernissen; 1 Kees de Koning; 2. Dirk Eduard Sittrop. Hardlopen: 1. Tony Kerkhof; 2. Bert Doornbos. Meisjes: 5e, 6e en 7e klasse: kruiwa genrace: 1. Annie Hoogewoning; 2. Mar tha Bremer; 3. Ria de Jong; 4. Willy Boon. Jongens 5e, 6e en 7e klasse: touwtrek ken. 1. Wim de Jong; 2. Kees Bruin. De prijzen kunnen worden afgehaald aan Wilhelminalaan 11, Den Burg. GEEN BETER MATERIEEL OP DE LIJN ALKMAAR-DEN HELDER De Kamer van Koophandel heeft be richt ontvangen van de Directie der Ned. Spoorwegen, dat de materieelpositie niet van zulk een aard is, dat de dienst op het traject Alkmaar- Den Helder met moderner materieel kan worden be werkstelligd. Inmiddels zijn enkele der meest ergernis gevende rijtuigen door andere vervangen. Overigens is het traject als een dei- eersten genoteerd, waarop nieuw materi eel zal gaan rijden, zodra de directie daarover de beschikking heeft. „OVERLAST VAN OPKOPERS" Gedurende de laatste tijd wordt meer malen overlast ondervonden van opko pers, aldus schrijven B. en W. aan de Raad dezer gemeente. Ten einde in dit opzicht regelend te kunnen optreden, zouden wij het opkopen eveneens van een vergunning onzerzijds afhankelijk willen stellen. Daartoe stellen B. en W. voor in de Algemene Politieverordening der ge meente Texel het volgende op te nemen: 1. Het is verboden zich op de openbare weg te bevinden of te begeven met de kennelijke bedoeling aldaar en in of aan de huizen oude materialen, afvalstoffen en-of gebruikte voorwerpen of stoffen in te zamelen, op te kopen of op enigerlei andere wijze te verwerven, met uitzon dering evenwel van dierlijke afvallen in onbewerkte toestand cn afvallen van le vensmiddelen. 2. Het in het eerste lid bedoelde ver bod geldt niet voor hen. die van het op kopen en-of verwerven van deze goede ren langs de openbare weg cn in of aan de huizen hun beroep maken en aan wie daartoe een vergunning is uitgereikt door Burgemeester en Wethouders. 60. De Indianen begrepen er niets van en zaten met wijd opengespalkte ogen naar zo iets ongelofelijks te kijken. Toen nam de kapitein het mes weer weg en gaf het aan Kees en Koos, die vlak ach ter hem stonden. Toen de jongens het mes zagen, lachten ze zich een kriek: de slimme kapitein had van te voren stil letjes een hap uit het lemmet gevijld, waar z'n arm precies in paste, 't Was ge woon gezichtsbedrog geweest! Er werd muziek gemaakt en voorge dragen en al met al was het een harmo nisch slot van acht jaren van strijd. De rector hield een toespraak. Hij sprak eenvoudig, zonder pathos, maar met de spanning van een man, die diep van de zin van zijn eigen woorden door drongen is. Hij sprak tot de scheidende leerlingen over de speciale eisen, die de ze moeilijke tijd aan de jeugd stelt, over de toekomst, over het geloof aan de overwinning van het goede in de wereld en van de eeuwige verplichting van de jeugd, om beter te zijn dan het verleden, zonder zich er echter hoogmoedig boven verheven le achten. En tot slot verkon digde de .ector, dat de wereld zo veel of zo weinig waard was, als de jeugd, die zij voortbracht. Zijn woorden brachten een plechtige ontroering over de meisjes. Maar zodra zijn laatste woorden verklonken waren, zegevierde de zorgeloosheid van de jeugd en de veertien meisjes drongen als echte schoolmeisjes door ie menigte naar de uitgang, snelden de trappen af en verlie ten de schooi als in een vlucht Op straat liep Platti, als steeds, arm in arm met naar vriendin. Hoe voel je je? vroeg zij, haar bij ziende ogen schuwbewonderend op Ma ria gericht. Maria lachte. Och, hemel, wanneer je iets achter de rug hebt, is het al geen wonder meer Iets ernsugei voegde zij er aan toe: Mis schien had Lo toch wei gelijk Platti schudde ernstig haar hoofd. MOTORWEDSTRIJDEN Tweede Pinksterdag wordt een be- trouwbaarheidsrit voor Motoren gehou den. Start en finish liggen te Oosterend. Dit is de eerste van de vier wedstrijden welke zullen worden verreden om het kampioenschap van Texel. Zoals bekend, staat het kampioenschap zware klasse op naam van de heer A van Liere, titelhou der in de lichte klasse is de heer Jn. Brouwer, beiden te Oosterend. Van de vier ritten moeten er drie wor den verreden om in aanmerking te kun nen komen voor het kampioenschap. De ze ritten zijn: betrouwbaarheidsnt, nor- maalrit en avondrit. Wie het minste aantal strafpunten behaalt, verwerft het hoogste aantal kampioenspunten. Deze worden bij elkaar geteld. De organisatie hoopt op flinke deel name. Er wordt om 2 uur gestart. GESLAAGDE BAZAR De Zaterdagavond te De Cocksdorp gehouden bazar waarvan de opbrengst bestemd was voor de aankoop van een filmstrookprojectie-apparaat ten behoe^ ve van het onderwijs aan de o.l. schoob is buitengewoon goed geslaagd. Om half 10 waren alle goederen bijna alle door de jongens en meisjes zelf vervaardigd verkocht en daarna stonden de diverse attracties in het brandpunt der belang stelling. Het resultaat is dan ook zeer bevredigend, dank zij het feit, dat van alle kanten medewerking werd ontvan gen. Jongens en meisjes, gefeliciteerd met dit succes! SOUVENIRSHUIS „IIET ANKER" Morgen, 10 Mei, wordt de nieuwe win kel van het Souvenirshuis ,,Het Anker" te De Koog geopend. De heer J. Jellema heeft een gedeelte van zijn garage ver bouwd en het resultaat is nu een ruime winkel, die, vergeleken bij de oude, een grote verbetering is. Het geheel doet mo dern aan, de lichte pasteltinten van het interieur geven een prettige sfeer, waar in de badgasten gezellig kunnen winke len. De wijze waarop de heer Jellema ge durende de winter alles heeft uitgevoerd (slechts enkele onderdelen zijn door an deren verzorgd) is steilig een compliment waard. MEI-INVENTARISATIE 1951 De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Iiolland maakt bekend: De aandacht van landbouwers, veehou ders en tuinders wordt er op gevestigd, aat van 7-26 Mei wederom de grote In ventarisatie van Land- en Tuinbouw zal worden gehouden, waartoe alle geregis- treerden worden opgeroepen om op zit dagen de gegevens, die zullen worden ge vraagd. te verstrekken. Men wordt er op gewezen, dat de be drijven niet door tellers bezocht worden, zodat het op tijd op de zitdagen komen dringend nodig is. Voor het slagen van de Inventarisatie is dus aller medewer king noodzakelijk. WANDELSPORT OP TWEEDE PINKSTERDAG Heeft u zich al opgegeven als deelne- mer(ster) aan de zgn. derde Vogeltocht? Nog niet? Meldt u zich dan even aan het bureau van de VVV te Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt f 0,50 voor perso nen t.m. 16 jaar, f 1,35 voor 17 jaar en ouder. De start vindt plaats vanuit de ULO, 's morgens tussen 10 en 12 uur. Het par cours, samengesteld door de Rijkspolitie, belooft werkelijk iets moois. Er zijn tra jecten van 10, 15 en 25 km. De schooljeugd krijgt een bronzen draagspeld, de volwassenen een verzil verd wandelkruis, groepen bovendien een groepshennnering, schoolgroepen (alle Hoofden der scholen hebben een circulaire ontvangen) een school-herin- nering. Dit kan worden aangeboden dank zij het feit, dat het gemeentebe stuur een bedrag van f 25 hiervoor be schikbaar heef', gesteld. Na 9 Mei wordt het inschrijfgeld met f 0,10 verhoogd Men geve zich dus nog heden op! Ten slotte kunnen wij mededelen, dat de eerste hulp door de afd. Anna Pau- lowna der Ned. Ver. voor E.H.B.O. zal worden verleend. Wandelt u mee? De wandelsport is een onuitputtelijke bron van gezondheid en levensvreugde. Hij had geen gelijk. Zelfs al wist je niets van wiskunde, had hij je nog niet mogen laten zakken. Jij bent toch Maria! Ach, jij bent een beetje overspan nen, vond Maria met een onbehagelijk gevoel. Moeke liep naast Irmgard, die door de algemene vrolijkheid niet aangestoken was. Wat is er met jou? vroeg ze. Niets, antwoordde Irmgard ontwij kend. Wat zou er zijn" Je bent de laatste weken zo zoanders. Irmgard wendde haar hoofd af en gaf geen antwoord. Maar Moeke vroeg ver der: Heeft hel iets te maken met de lief de, Irmi? Neen! En toen zei Moeke iets, dat kenmer kend was voor de instelling van de meis jes van deze leeftijd: Maar kun je dan van iets anders verdriet hebben dan van de liefde? Een ernstige, ontstelde blik van Irm gard overtuigde haar, hoe weinig zij nog van het leven wist, al was zij dan ook de Moeke van de klas. Toch zei Irm gard niets. Haar verdriet was nog te he vig om er over te spreken. Moeke voelde wel wat er in Irmgard omging en drong niet verder aan. Overigens werd de aandacht van de veertien meisjes afgeleid door een van zelfsprekend feit, dat echter door zijn vanzelfsprekendheid reeds een sensatie was. Aan de andere kant van de straat liep namelijk Hans, Verena's Hans. De Vrijdag heeft Texel in sobere plech tigheden allen herdacht, die gevallen zijn in de zware worsteling van Wereldoorlog II. Om half acht formeerde zich op de Groeneplaats een lange stoet, welke om kwart voor acht naar de Algemene Be graafplaats aan de Kogerstraat vertrok. Na een rondgang over de Dodenakker, werd bij het voorlopig Monument halt gehouden. Nadat twee minuten stilte in acht waren genomen speelde Texels Fanfare „Nader mijn God". Vervolgens werden kransen en bloemen gelegd aan de voet van het monument Burgemees ter De Koning legde een krans namens het Gemeentebestuur Voorts werden bloemen of kransen gelegd namens de Stichting '40-'45, Het Monument-comité, Texels Fanfare. Amphibisch Oefenkamp De Mok, de Padvindersgroep ,,De Zwer vers" en anderen. De plechtigheid werd door het Fanfarecorps met het spelen van het Wilhelmus besloten. ALLE WILDE NARCISSEN ER UIT! De heer G. Zeeman, controleur van de Keuringsdienst van de Vereniging ,,De Narcis", schrijft ons: Op verschillende plaatsen op Texel treft men hier en daar in het wild staan de narcissen aan. Deze kunnen met het oog op de narcisvlieg een gevaar opleve ren voor de narcissenteelt. Deze narcis- vlieg kan plm. 60 tot 100 eitjes leggen, bij gunstig weer kunnen de meeste tot hun recht komen. Elk jaar moet de nar- cissenkweker zijn narcissen weer koken om van deze vlieg af te komen. Als de ze wilde narcissenteelt blijft, komen zij nooit van de vlieg af! Daarom moeten deze narcissen er uit' Bedoeld worden die narcissen, die bij grote bossen achter huis, schuren en boerderijen staan, langs slootkanten en zelfs bij bedden in de tuintjes en tussen bomen. Jaarlijks biedt de kweker zijn narcis sen aan voor dc export, dan kunnen er worden afgekeurd vanwege de narcis- vlieg, dit moei voorkomen worden. Deze narcissen vormen, bovendien een belang rijke bron voor onze deviezen. Helpt allen mee deze wilde narcissen vóór 15 Mei op te rooien, te vernietigen of af te steken, zodat de vliegen haar eieren hier met bij kunnen leggen. S. V. Oosterend. Het le vertrok met een invaller naar Wieringerwaard 1 en wist daar een gelijk spel te behalen: 2-2, na eerst met 1-0 te hebben achter gestaan We hadden op een overwinning gerekend en als we aan de kop willen blijven dan moeten we ook van nu af aan gaan winnen. Daar om moeten we 2e Pinsterdag winnen van Schagen. Het handbal elftal speelde gelijk 1-1 tegen de dames van Oudeschdd Donderdagavond 8 uur jaarvergadering in „Het Wapen van Amsterdam" S.V. De Cocksdorp. Het le speelde Zondag in 't Zand te gen Geel Zwart en wist in een goede wedstrijd een 5-2 overwinning te beha len. S. speelt eerst tegen wind in maar is toch het meest in de aanval en neemt na 10 minuten de leiding: 1-0 Door dit doelpunt gooit G. er echter een schepje op en nu komt het, S-doel onder zware druk te staan Maar de achterhoede is ei heel goed in en retourneert alles. Enkele schoten gaan naast of worden gestopt door de S-keeper. Met nog 5 min. te spe len voor de rust slaagt G. er in door hun l.-buiten de gelijkmaker te scoren: 1-1 Ondertussen heeft een onweersbui al iets van zich laten voelen. Deze wordt ook na de rust steeds heviger en onder hevige onweersslagen wordt verder ge speeld. In de neergutsende regen weet S eerst de leiding weer te nemen 2-1, ge volgd door nog een doelpunt 3-1. G. speelt nu een verloren wedstrijd en na een half uur spelen is de stand 4-1 voor S. Het veld is uiterst glad geworden. Uit een corner wordt door G. de achterstand verkleind tot 4-2. In de laatste phase van de strijd geeft S. wederom de toon aan, wat met nog een doelpunt wordt bekroond: 5-2. Einde. Programma 2e Pinksterdag: Kaagvo gels-S VC 1. Zaterdag: SVC A-Texel C. twee hielden hun blikken strak op elxaar gericht Bij Verena, die door de groep meisjes meegenomen werd, gaf dit niets; maar Hans, die alleen liep, had tal van moeilijkheden te overwinnen, doordat hij met uitkeek. En dicht bij de brug over de rivier liep hij tegen een heer op, die hem een geducht standje gaf, o#mdat hij liep te suffen. De meisjes gichelden om het verkeers ongeval. Verena had een zachte kreet ge slaakt, doch verder deed zij, alsof zij niets gezien had. Deze echtend zou waardig besloten worien Geld hadden ue jongedames ge noeg en zelfs Lo.e di" zi. h anders «- tijd in een sprei l^vooraeiijkc geldno >d bevond, behoefde r.u bij niemand te .c nen. Van wa.u leze plotseling en onge wone welst and? D r een traditie wa .- aan de afg .-studeerden zich promp. h el- den: de ve-koap» v-m hf-ar s< hooloac.^en Dat had .u ieder je at vuur e saneri gezorgd, miar dit keer wa.5 ook de atias mee verkocht, zodat de meisjes in zeer goede doen waren. En in zeer goede doen stond gelijk met broodjes eten. Het doel van haar tocht was de Centrale Hal. Deze Centrale Hal speelde een zekere rol in het leven van de lyceum-meisjes. Hoe menige ochtend, na het stimuleren van hoofdpijn of dergelijke, was daar doorgebracht. En daar nu onbezorgd en zonder vrees voor ontdekking en straf heen te gaan, wat een weelde! Alleen Irmgard fluisterde Moeke, die instinctief naast haar was blijven lopen, toe: Ik verdwijn. Zeg maar, dat ik niet goed geworden ben Nr. 108. JELLE EN ANNE BOON Zij wonen in Eierland E 124. Door om standigheden komt hun foto vandaag pas in de krant. Anne is 11 Februari 5 jaar geworden en Jelle 8 April 7. Dus jullie zijn fijn uit logeren ge weest, naar Friesland. Kunnen jullie al een beetje Fries spreken? Lastig, he, dat jullie die andere speelvriendjes eerst niet erg konden verstaan! En gaan jullie straks met vader en moeder en jullie grotere broertje naar Australië? Nr. 109. LARJA EN TINEKE DE JONG Tineke wordt 10 Mei 5 jaar, morgen dus en Larja 27 Mei 10 jaar. Zij wonen in de Kogerstraat no. 44. Larja schreef ons een keurig briefje. Ja. op het strand is het fijn en als het geen strandweer is, ga je borduren! Dat is wel erg lief van moeder, dat ze jou haar fiets heeft gegeven! Veel plezier op jullie verjaardag! HET GEWICHT VAN DE KAAS Iedereen mocht meeraden naar het gewicht van de (zware) Leid.se kaas, wel ke in de nieuwe Zuivelwinkel van de heer D Trap, Oosterend, te pronken lag De kaas woog op 15 gram na 15 pond. Zeven personen hadden 15 pond gera den en tussen hen werd geloot. De uit slag was: 1. mej. Beppie van Dijk, Edam mer kaas; 2. de heer D. van Tatenhoven, fles limonade 3. mej. Jopy v.d Slikk'e flesje slagroom PLAATSVERVANGEND GEDELE GEERD COMMISSARIS N V. T E M. De gedelegeerde commissaris van de N. V TEM wordt ingevolge het bepaalde in art. 13 der statuten vervangen door één der andere commissarissen, door de raad van commissarissen aan te wijzen. De er varingen, opgedaan 111 de loop van het vorige jaar, toen de functie van gedele geerd commissaris gedurende lange tijd vacant is geweest, hebben ons tot het inzicht gebracht, aldus B. en W. in een schrijven aan de Raad deze*- gemeente, dat het gewenst is jn de wijze van de vervanging verandering aan te brengen. In de praktijk is het tot op heden de burgemeester dezer gemeente, die als gedelegeerd commissaris optreedt. Deze wijze van werken voldoet zeer goed, ter wijl de nauwe banden tussen de gemeen te en de N V door de bedoelde coördina tie volledig tot hun recht komen. Anders is het echter als vervanging van de ge delegeerd commissaris nodig is. Dan is niemand van dc leden van het dagelijks bestuur der gemeente gerechtigd aan de vergaderingen deel te nemen Bij ver vanging gedurende korte tijd doet dit zich niet zo zeer als een bezwaar gevoe len, doch mdien het gaat om een aantal maanden, achten wij het toch juister dat de waarnemend burgemeester automa- tich als vervanger optreedt. Om dit te kunnen bereiken hebben B. en W. een desbetreffende statutenwijziging gefor muleerd. Moeke wierp een korte blik op Irm gard en zei toen: Ik ga met je mee. Zo kan ik je niet alleen laten. Irmgard spiak haar niet tegen. Moeke gaf Maria een wenk. Deze moest zich eerst van Platti losmaken, en voegde zich toen bij de meisjes, die achter de groep aan kwamen. Moeke zei zo zacht tegen Maria, dat zelfs Irmgard het niet kon horen: Wij gaan niet mee. Kom! Er is iets met Irmgard. Een blik op Irmgard overtuigde Maria dat Moeke gelijk had. De overige meisjes stormden voort Hans op het tegenoverliggende trottoir rende mee, op gelijke voet met Veiena en toen de groep dc hoek om was, konden de drie meisjes hun weg alleen voortzetten. Eerst leeK het, of zij doelloos rondlie pen Maar Moeke had wel degelijk een doel. Toen zij in een stille zijstraat voor het huisje van de Rothauers stonden, zei Moeke- We gaan naar mijn kamer. De beide anderen vonden het best. Zij waren al vele jaren gewend Moeke te gehoorzamen. In Moekes kamer maakten zij het zich gemakkelijk. Eerst echter hadden zij de deur gesloten, om niet gedfbord te wor den. Irmgard had daar niets van be merkt, maar Maria rilde even bij deze symbolische handeling van het sluiten van de deur, zij voelden, dat het nu om grotere digen ging, dan haar conflict met Lo, hoe opwindend dat op zichzelf ook geweest was. (Wordt vervolgd.) door G. TH. ROTMAN. v._ (Nadruk verboden). j

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4