2 2 De Texelse Gemeenteraad kwam bijeen Wie nodigt heel Texel uit Pinksteren dubbel feestelijk dit jaar Directeur VVV kreeg gloednieuw kantoor ZATERDAG 12 MEI 1951 64e JAARGANG. No. 6527 TEXELSEWCOURANT Uitgave N.V. vh. Longeveld De Rooij Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Boekhandel - Drukkerij - Bibliotheek (iVfifïl /WflVt H^Vfl C ttl lift li fLTt Bank.' Posig^eSZ." Abonn°pr .mSp! Den Burg Texel - Postbus 11 Tel 11 LY U1//1 li/dl LJ C' V O Hr Al/Pr" rJ tr Lhalf jaar.- - Advertenties 8 ct. per m.m. De Gemeenteraad kwam Dinsdag on der voorzitterschap van burgemeester De Koning bijeen. Alle leden waren aan wezig. Onder de 14 ingekomen stukken be vond zich een schrijven, waarin Gedepu teerde Staten mededeelden, dat zij hun goedkeuring hechten aan verhoging van de presentiegelden, echter niet van f5 tot f 6, maar van f 5 tot f 5,50. (Alle vroede Vaderen legden zich er met een milde glimlach bij neer. En zo hoort het feite lijk ook, want onze Vroedschap schrijdt niet (in de eerste plaats) ten Raadhuize om die vijf-vijfenhalve pop op te strij ken, maar om er met hart en ziel te plei ten voor de belangen onzer (hechte) ge meenschap). Inzake de brandverzekering zou op nieuw een onderzoek worden ingesteld, maar de ambtelijke bezwaren tegen een andere regeling bleken zo steekhoudend, dat B en W. gemeend hadden geen ander voorstel te moeten doen. Een andere op lossing zou nl. practisch onuitvoerbaar zijn. Ook hiermede kon de Raad zich verenigen. Hierna hadden een aantal benoemin gen plaats: de heer W. Renout, Oosterend werd met algemene stemmen herbe noemd tot gemeente-geneesheer voor de tijd van 3 jaar; de heer W. Boon, Kogerstraat, Den Burg, tijdelijk te Den Hoorn, werd met alg. stemmen benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school te Oudeschild; de heer J. P. van der Boom, Kijkduin, gerepatrieerde uit Indonesië, werd met bijna alg. stemmen benoemd tot leer kracht aan de Ulo alhier. Op de heer E. Brunsting, Beilen, werd 1 stem uitge bracht; de heer W. C. Dalmeijer werd met alg. stemmen benoemd tot klokluider te De Koog. De vacature was ontstaan door het overlijden van de heer R. Dalmeijer, die deze functie meer dan 40 jaar vervuld heeft; de heer Chr. van der Kolk, benoemd tot onderwijzer aan de Ulo te St. Anna- parochie, werd eervol ontslag verleend als hoofd der o.l school te Den Burg; de heer S Bakker, hoofd der o.l.s. te Oudeschild, werd in gelijke functie over geplaatst naar de o.l. school te Den Burg; Mej. A. Hasselt en de heer J. A. Oos terhof. resp. onderwijzeres en onderwij zer aan de o.l. school te De Cocksdorp, werd eervol ontslag verleend, mej. van Hasselt met ingang van 1 Aug., de heer Oosterhof 15 Mei, De punten 11 t.m 19 werden vlot door- gehamerd. Ze betroffen vaststelling van diverse verordeningen, wijzigingen van diverse besluiten, en/ Bij de beslissing op een door mevrouw C. Kooiman-Koning, De Koog en de heer E. Vlessing ingediend bezwaarschrift tegen een schrijven tot woningverbete ring werd allereerst commentaar gele verd door de heer S. Keijser, die betoog de, dat bij verhuur van rentabiliteit sprake moet kunnen zijn Mevrouw Vrij- dag-Keijser kende geen zieliger categorie dan de huizenverhuurders. Besloten wordt de aanschrijving van B en W on gewijzigd te handhaven De voorzitter merkte op, dat het hier normale onder houdskosten betreft. De heer Bruin hoopt dat genomen besluit een voorbeeld zal zijn voor andere eigenaars Vervolgens worden de diverse in ons blad reeds genoemde percelen grond ver kocht en de 8e, 9e en 10e suppletoire be groting voor de dienst 1950 vastgesteld. Door het bevolkingsonderzoek op tbc kwamen verscheidene nieuwe gevallen aan het licht. Opname van enkele pa tiënten hiervan in sanatoria was nood zakelijk. De uitgaven voor 1950, f 5605,25 zijn meer dan het dubbele van normaal. F 4000 werd uitgetrokken als voorberei dende kosten voor het rioleringsplan te De Koog. F 5000 voor de aankoop van een mijntoestel met 25 drukknoppen ten behoeve van de visafsiag. (Inclusief een kleine verbouwing). F 7300 voor de in richting van een gymnastieklokaal in de oude o.l. school te Oosterend. F 5000 voor de verbouwing en f 2300 voor de in ventaris. De Sint Jozefschool te Den Burg zal f 313,20 ontvangen voor de aanschaffing van een electrisch gedreven waterpomp. De oude, die 22 jaar dienst gedaan heeft, is versleten. B en W. stelden voor de School met de Bijbel te Oosterend geen gelden te ver strekken voor de aankoop van een ter- reintje voor het onderwijs in de lichame lijke oefening, in ons blad reeds uitvoe rig beschreven. De Raad ging met het voorstel accoord De Ulo zal met 2 lokalen worden uit gebreid, een deel van de voormalige o.l. school te Oosterend tot gymnastieklokaal worden ingericht, de o.l. school te Den Hoorn inwendig worden verbouwd, het schoolplein aldaar geheel worden bete geld. Aanleg sportterrein te Den Burg. De heer Keijser vroeg zich af of er werke lijk zo'n „grote behoefte'' aan is. De jeugd is de halve dag in de buitenlucht. Wandelen, fietsen, polsstokspringen, enz. (jeugdherinneringen komen boven!) acht hij minstens zo gezond als het jagen ach ter een bal. De heer Wassenaar merkt op, dat de tijden veranderd zijn en de kinderen bij het zwerven door de velden de politie achter hun broek krijgen. De heer De Waard: een sportterrein hoort bij het onderwijs. De heer Bruin: Het spel zelf vind ik al erg mooi. Voorzitter: U moet vanuit de trein eens kijken hoe veel sportvelden de steden rijk zijn! Besloten wordt ten behoeve van het onderwijs in de lichamelijke oefening 'n sportveld aan te leggen. De Stichting Nijverheidsonderwijs v. Meisjes wordt gemachtigd tot het aan gaan van een rekemng-courant-overeen- komst met een verhoogd maximaal de bet-saldo (van f 6000 tot f 10 000). „Overlast van opkopers". Teneinde in dit opzicht regelend te kunnen optreden, zouden B en W het opkopen van een ver gunning afhankelijk willen stellen. De heer Keijser vraagt of dat niet te ver gaat. Voorzitter Wij zullen een en ander niet te ver doordrijven, het gaat erom de ongewenste elementen te kunnen weren. -Algemeen bleek men het cr over eens, dat de concurrentie gehandhaafd moet blijven. De door B en W voorgestelde regeling wordt geaccepteerd. Uitwassen moeten worden voorkomen. Alle raadsleden konden zich goed in denken, dat in de VVV de wenselijkheid naar voren is gekomen om ook het ver schaffen van nachtvei blijf anders dan bij wijze van kamperen, van een door de gemeente verleende vergunning afhan kelijk te stellen. Daardoor zou men uit wassen kunnen voorkomen Het verhu ren van Kippenhokken met wasbakken als zomerhuisjes gaat de verkeerde kant op. Heeft een behoorlijk pension een met gasten volgepropte garage in de buurt, dan doet zo'n gelegenheid afbreuk aan 't pension. Er is een groot aantal personen dat profiteert van wat anderen door hun bijdrage aan contributie tot stand bren gen. Als c-en ieder lid was van de VVV, zou de gemeente slechts een geringe subsidie hoeven te vei lenen. Bij ons is de ondergrond deze, aldus de voorzitter: Texel is nog buitengewoon aanlokkelijk. Wij moeten tijdig meewerken de zaak in goede banen te leiden, met zachte drang komen wij in de goede richting. Wet houder Pe Waard meende, dat de veror dening preventief zal werken. De heer Van der Vis: Het gaat om een stelletje profiteurs. Hij juicht liet toe, dat thans iedereen een vergunning zal nodig heb ben. Uiteindelijk bleken allen afkerig te zijn van het opleggen van een verplicht lidmaatschap Door voorzichtigheid en de nodige tact hoopt men het doel te bereiken. Met de „Noodslachting" werd een over eenkomst aangegaan inzake de exploita tie van de gemeentelijke verwerkingsin richting. Aan de Woningbouwvereniging Texel werd ten behoeve van de bouw van acht woningen voor f 9061 grond overgedra gen, gelegen in plan-Zuid, achter de Molenstraat en Warmoesstraat. Bouw- voorschot f 103,400 Genoemde vereni ging gaat te De Cocksdorp 2 duplex-wo- ningen bouwen. Voor dat object werd voor f1800 grond overgedragen en een bouwvoorschot verleend van f 30,300. De heer J C. Ladiges werd eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de o.l. school te Den Hoorn. Ten behoeve van de aanleg van een sportterrein te Den Burg werd van de heer Arn. Langeveld Mzn., te Schagen, het naast het veld van de S V. Texel ge legen terrein, groot 10240 m2 gekocht voor f 4000 per ha. Het salaris van de marktmeester werd verhoogd van f 240 tot f 400 per jaar. De heer P. Spigt tot marktmees ter benoemd. De heer P. Spigt werd met algemene stemmen tot marktmeester benoemd. De heer Spigt werd verzocht de Raadszaal binnen te treden, waar hij door de voor zitter hartelijk werd toegesproken. De heer Spigt is reeds 30 jaar lang in ge meentedienst. De gehele raad ziet in on ze voorman, aldus de'voorzitter, een dus danige figuur, dat uw werk op bijzondere wijze zijn waardering moet vinden. Bur gemeester Rehcrst heeft eens zo ken schetsend opgemerkr „Wat zou de ge meente zijn zonder Sp'gt?" Ik ben tot diezelfde conclusie gekomen. Daarom verheugt het mij zeer, dat wij u tot marktmeester hebben benoemd en wij hopen, dat u die functie met succes zult kunnen vervullen. De heer Spigt dank te allen zeer voor het in hem gestelde vertrouwen. Rondvraag. Deze werd geopend door de heer Daal der, die hoopte, dat de maximum snel heid voor motorrijtuigen zo ver mogelijk beperkt zal worden. ,,Ze knetterden on langs met geweld tussen het kerkvolk te Oosterend door. Je griest er van!" Voorzitter: Wij zullen deze kwestie in eerste instantie met de politie bespreken. Hijzelf is onlangs ook ternauwernood aan een hevige botsing ontkomen. De heer Keijser noemt de hoek Julianastraat Wilhelminalaan zeer gevaarlijk. De heer Dros merkt op, dat Den Burg vol geva- ïen is „Ik rijd liever door Amsterdam dan door Den Burg!" De heer Zijm ziet het „Hoekje" (Stenenplaats) als een zeer gevaarlijk punt. Hij hoopt voorts op ver betering van het punt bij de Smitsweg Rozendijk en vindt, dat het tijd wordt dat de PTT de stenen in de Weststraat, die daar al 5-6 weken liggen, eens op ruimt. De heer Beumkes dringt aan op verbetering van het tiaject Witte Weg (die zelf reeds onderhanden is door de Dertig Polders) naar de garage in de duinen. De Mijnopruimingsdienst heeft, naar hij beweert, het fietspad naar het Hoornderslag stuk gereden De houten palen zijn verwijderd. Laten wij er be tonnen palen voor in de plaats brengen en liefst op korter afstand van elkaar.. De heer Keijser hoopt, dat de Raads vergaderingen wat vlugger op elkaar zul len volgen. Anders wordt de agenda zo eindeloos lang. De voorzitter is het daar mee eens. De heer Timmer: Ik heb gelezen, dat de „Van der Wijck" waarschijnlijk niet zal komen. Is u iets naders bekend ter oplossing van het verkeersvraagstuk? Voorzitter: Ik heb Ir. Ringma van de Waterstaat gesproken en kreeg de in druk, dat het vraagstuk nog steeds in studie is. Het contact tussen Rijk en Provincie is nog gaande. Wij zullen bij de betrokken instanties erop aandringen om spoedige betrachting van een oplos sing in verband met het a.s. seizoen De heer Van der V'.s hoopt, dat de weg tegenover garage Bonne, te De Koog, hersteld wordt. Er is een gevaarlijk gat ontstaan. De Minister Ruysweg van „Op- duin" tot de Badweg en de Houtvester Boodtlaan wachten nog steeds op verbe tering. De heer Brum zou met het puin van de Waterstaat graag de gemeente weg van de pakhuizen van Krol en Co. tot de o.l. school te Oudeschild willen opknappen. Wethouder Hin: „Uit handen van het Rijk krijg je niet spoedig iets los". De heer Bruin vraagt zich af of het wel nodig is om op 1 Mei de winkels reeds een uur langer (tot 7 uur) open te houden. Wethouder Hin: Voor het platte land is dat wel gewenst. Rusthuis envolume. In antwoord op een desbetreffende vraag van de heer Wassenaar moet de voorzitter mededelen, dat t.a.v. de bouw van een Rusthuis de belangrijkste kwes tie het bouwvolume is. Dat volume zou den wij thans alleen kunnen krijgen, dank zij het loslaten van hel volume, dat voor de andera woningbouw wordt ver leend. Het staat er niet meer zo gunstig voor als voorheen. De heer Bruin be treurt dit zeer. Wethouder Hin, optimist, zegt: Ons Rusthuis staat op de lijst, zo dra de vergunning komt gaan we bou wen". De heer Van der Vis vindt het jammer, dat de voormalige Hersteld Verband 'kerk te Oosterend tot do grond toe is af gebroken. Als men het gebouw tot de balklaag had laten staan had men er nog een goede bestemming aan kunnen ge ven, bv. voor de bmiw van een brand weerkazerne. Thans is er z.i. te veel ma teriaal verloren gegaan Het kan gebeu ren, dat men in de toekomst weer eens iets wil slopen. Laten we dan beter op letten. De heer Daalder: men wilde een meter muur laten staan, en daarop wo ningen bouwen, maar het plan werd af gekeurd. De heer Zijm. Er zat voor een kapitaal aan hout aan Voorzitter: In voorkomende gevallen zullen wij opletten of wij het belang der gemeente kunnen dienen Als Texel kampioen is. De heer Wassenaar: Plet sportveld van S.V. Texel is iets tekort. Als ze straks kampioen zijn en in een hogere klasse komen is het de vraag of de Bond het spelen op dit veld zal toestaan. Wij zou den het andere veld misschien iets gro ter kunnen maken en uilen met de S.V. Texel. Tenslotte vestigde de voorzitter nog de aandacht op het boekje „Burgerschap en Burgerzin", dat ieder Raadslid ter in zage was verstrekt. Dit boekje zal jaar lijks worden uitgereikt aan hen, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt (plm. 150 personen) en dus stemgerechtigd zijn geworden. In het voorwoord lezen wij o m.: „Het gemeentebestuur wil u door dit boekje brengen tot het besef van de nieuwe verantwoordelijkheid van uw kiesgerechtigd burgerschap, maar ook nader tot begrip van het voorrecht dit burgerschap te bezitten in het democra tisch bestel van ons vaderland. Het wil u de rijkdom van de democratische grond slagen van ons staatsbestel eenvoudig en levendig voor ogen stellen, opdat u uw kiesgerechtigd burgerschap niet achteloos of onverschillig op u neemt". Het is de bedoeling dit boekje steeds aan het ein de van de maand Juni uit te reiken in een plechtige Raadszitting. Dit jaar op 28 Juni. Plaats van handeling: de mu- zieknis in het Park. Om 7 uur werd de zitting gesloten. EMMABLOEM-COLLECTE De opbrengst van de Emmabloem-col- lecte is als volgt: Den Buig f 140,81; Oosterend f 60,30; Den Hoorn f39,36; Oudeschild f34,38; De Koog f31,62; Eierland f28,43; De Cocksdorp f26,71; De Waal f 12,76. To taal een bedrag van f374,37. UITSLAG LEZINGWEDSTRIJD Uitslag van de lezingwedstrijd van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Lagere Landbouwschool te Texel 1950- 1951. Hoofdklasse (5 deelnemers): 1. Jb Kikkert, De Hoogte, 427 punten. „Rundvee" aangeboden door de Coop. Zuivelfabriek „Eendracht". 2. C. J. Witte, Schilderend 35, 426 pun ten, „Denemarken" aangeboden door de Coop. Aankoopverenigirg Texel. Klasse beginners (6 deelnemers): 1. D Wuis, Het Noorden, 375 punten, „Landbouw" aangeboden door N V. T.E. S.O. 2. C. Witte Johzn De Westen, 370 pun ten, „Trekpaarden" aangeboden door de Coop. Boerenleenbank te Texel 3 A. Hin. Dijkmanshuizen, 361 punten „Nederland zoals het was. zoals het is" aangeboden door de Handelsraad van de L.T.B. VAARDIGHEIDSPROEVEN GYM Aan de te Barsmgerhorn gehouden vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. werd door onze Gymnastiekvereniging deelgenomen met 3 dames 3e graad. 7 dames 2e graad, 2 dames le graad, 1 heer le graad en 1 heer keurklasse. Vier deelneemsters werden afgewezen, de an dere 10 behaalden het Bondsvaardig- heidsdiploma, nl. Dames 3e graad N. Buis 80.6 pt. 2e gr M. Dros 79 pt. 2e gr. N. Keijser 83 p. 2e gr A. Koorn 83.2 pt. 2e gr. J Oele 86,8 pt. 2e gr. R. v.d. Berg 88 pt. Dames le graad A. Rijk 88,1 pt.; le gr T. Schrama 89,8 pt. Heren le gr. C. Blokker 90,2 pt. Keurklasse heren A. Keizer 97,9 pt. Geen slecht resultaat dus. En nu maar weer aan de slag voor de grote open luchtdag op Texel, 8 Juli a.s. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Woensdag 16 Mei houdt het Consulta tiebureau voor Zuigelingen zitting: voor buiten Den Burg van half 2 tot half 3, voor Den Burg van 3 tot 4 uur. HIJ ZEI NIET WAT DE BIEFSTUK kostte; Een slager te Den Burg had zich niet gehouden aan de voorschriften, die nu eenmaal bestaan en dit zeggen, dat alle goederen in een etalage geprijsd moeten zijn. Deze gemakzucht kostte de slager f 20 of 10 dagen. (Ingezonden mededoling) le Pinksterdag valt dit jaar samen met Moederdag. Dat is dus dubbel feest voor Moeder! Nu ze de schoonmaakdrukte achter de rug heeft, hoopt ze met Pink steren eens heerlijk uit te rusten. Vader Iracteert op een gezellig uitstapje en 't mooiste geschenk voor Moederdag ja. 't is haar al verklapt, van de kin deren krijgt zij een prachtig „Safira"- lafelcouvert, vlekvrij door en door. Duur? Welneen, de kinderen hebben er hun Niemeijer's waardepunten voor be steed, die zij altijd spaarden voor de vliegtuigplaatjes. Toen hun album „Vliegende Vleugels" vol was, besloten zij door te sparen om Moeder te kunnen verrassen. Ook u kunt dubbel genieten wanneer u Niemeijer's Koffie en Thee gebruikt. Welk een pittig kopje koffie schenkt u van Niemeijer's Paarsmerk en hoe zeldzaam geurig is een kopje Gala-Thee of Pnncess-Thee Op elk pakje bevinden zich waardepun ten voor het „Safiratafelbestek. Schrijft u even een briefkaart aan Nie- meijer, Groningen en u ontvangt om gaand franco de geïllustreerde geschen- kenlijst. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 12 Mei op om 4,50, onder om 8,25. Maan: 14 Mei E.K., 20 Mei V.M. Hoog water ter rede van Texel: 12 Mei 0,52 en 1,20. 13 Mei 1,31 en 2,06. 14 Mei 2,17 en 3,03. 15 Mei 3,16 en 4,16. 16 Mei 4,34 en 5,32. 17 Mei 5,43 en 6,37. 18 Mei 6,44 en 7,30. Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water. U weet, dat de regerinq het gedaan heeft weten te krijgen, dat zij 7 millioen gulden van de Marshallsteun mag ge bruiken voor de bouw, uitbreiding en modernisering van hotels. Bovendien krijgt zij o.m. drie ton voor zuiver toe ristische propaganda en twee ton voor culturele propaganda. Er wordt niet gesproken over geld, waarover de regering zou mogen be schikken voor de bouw van nieuwe V. V.V.-kantoren. U begrijpt, dat wij ons, het nieuwe kantoor van onze VVV in de Parkstraat binnenstappend, meteen de vraag stelden: „Waar halen ze het geld vandaan om de Directeur zo'n keurig ingericht privé-kantoortje te kunnen aanbieden?" Doch, wat doet die vraag er eigenlijk toe?! 't Is er. En wij mogen er trots op zijn. Hier kan de Directeur rustig zijn besprekingen voeren. Tot heil van VVV-end Texel. Hier kan hij ook ongestoord zijn diepdoordachte slagzinnen scheppen. En onderwijl een blik werpen op de volijveriqe spreeu wen, die de ruimte onder de oud-Hol landse pannendaken weer tot woning en familieuitbreiding scentrum hebben uitverkoren. Wat leeft heeft ruimte nodig om te kunnen groeien. Onze VVV mag haar naam werkelijk met drie grote V's neer schrijven. Zij kan zich onder de volwas sen VVV's van ons land en waar ook ter wereld scharen. En zich de VVV van Holland's mooi ste eiland noemen! KAMPEERVERORDENING Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat de door de Raad op 8 Mei 1951 vastgestelde verordening op het kampe ren in de gemeente Texel ter gemeente secretarie gedurende drie maanden, te rekenen vanaf heden tei lezing voor een ieder is nedergelegd. De verordening, welke heden in wer king treedt, is in druk algemeen ver krijgbaar gesteld tegen betaling der kos ten, zijnde f 0,30 per exemplaar. Texel. 8 Mei 1951. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. WIJZIGING POLITIEVERORDENING Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat de door de Raad op 8 Mei 1951 vastgestelde verordening tot wijziging der Algemene Politieverordening voor de gemeente Texel, vastgesteld 20 April 1929, ter gemeente-secretarie gedurende drie maanden, te rekenen vanaf heden, voor een ieder ter 'ezing is neergelegd. De verordening, welke heden in wer king treedt, is in druk algemeen ver krijgbaar gesteld tegen betaling der kos ten, zijnde f 0,30 per exemplaar Texel, 8 Mei 1951. Burgemeester en Wethouders van Texel, DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. LAMMERENMARKTEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken het volgende bekend: De grote iammerenmarkten zullen dit jaar worden gehouden cp,Maandagen 21 en 28 Mei, 4, 11, 18 en 25 Juni. De toelating tot deze markten geschiedt, bijzondere gevallen uitgezonderd, alleen wanneer vooraf de nodige hokken zijn besproken. Daartoe zal de gelegenheid bestaan a. ter gemeente-secretarie op alle werkdagen, uitgezonderd marktdagen, van 9 tot 12,30 uur; b. op de marktdagen van 9 tot 13 uur aan de kiosk op of nabij het marktter rein; c. ten raadhuize des Zaterdagsavonds van 19 tot 20 uur. Verzocht wordt bij het bespreken van lammerenhokken met gepast geld te be talen Aangiften na Zaterdagavond 20 uur ontvangen voor de markt van Maandag d.a.v. worden niet meer ten uitvoer ge bracht. Aanvoer van de lammeren en het overige vee kan alleen geschieden tus sen 8 en 10 uur en alleen door de Park straat, met dien verstande, dat de Park straat niet anders bereikt kan worden dan door de ingang bij de Weverstraat. De aandacht wordt er nadrukkelijk op gevestigd, dat niet toegestaan is de lam meren te merken met teer. Texel, 28 April 1951 Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1