"31 AGROXONE Brandstoffen. Autoverhuur Rijdt U al mee dicm.icusscrij. Chevrolet-auto tri) Uitnodiging BIBLIOTHEEK Het laatste duel „Young man with a horn" V.V.V. „Texel" Aangifte van nieuwe leerlingen E. van Wijk afwezig van 1 tot 14 Juni aardappelen W. MAAS Uitbetaling Vacantiebonnen kantoorbediende In alle ernst. Maarten Smit iniii mm mui mm mm mm iiih Te koop wegens vertrek Notaris Mulder Wittekruislaan 7 Telefoon 302 Permanent 'n Cadeautje Bergeenden zomerondergoed Fa J. M. Moerbeek NotansX M u ld er Een woon- en winkelhuis Een dubbel woonhuis Een woonhuis Dg woonhuizen te De Koog film over Combines C. DROS, Smederij, Eierland in de grote K.S K. Race van de Helderse Winkelactie? 26 Mei - 9 Juni Land bouw huis houd school Boekhandel Parkstraat -J i onn 9.R i L onn 95 i ALBERT HEIJN maakt u het leven GOEDKOPER! Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. U reist per spoor wij zorgen er voor Wijs er Uw gasten op! OPOFFERING „Eens maakte Jk 't mee" aldus stuurman Steven op z'n praatstoel, „dat m'n schip in een storm op een rit liep. De bemanning wist zich ondanks zware storizeetn in tie boten ie redden Maar Darling (m'n papagaai) en ik waren, na 'n etmaal zwoegen in die storm, zo vast in slaap dat wij pas ontwaak ten toen het zeewater onze hut binnenstroomde. Toen wij aan dek kwamen, bleef er vopr ons niets anders over dan zwemmend 't stukje vaste grond te bereiken waartegen ons schip wasopgebotst en met Darling op m n schouder waagde ik die overtocht. Zo zaten we even later op 't kleine stukje strand van hel geheel kale en ver laten rifeiland. Gewoonte getrouw deed ik een greep naar mijn Sterling om weer wat op verhaal te komen, maar mis hoor in de haast van boord te komen het beste deel achtergeluten Daar zat ik zielig, zonder mijn shag! Darling begreep mijn gemoeds toestand en begon demonstratief rond te fladderen en te schreeuwen „Sta op Sterling-Sta op Sterling". Direct stond ik op en schreef vlug een S.O.S op een stukje papier, gaf dit Darling in haar pootjes en weg vloog m'n dappere papegaai Maar nauwelijks een uurtje later komt mijn trouwe Darling weer aangevlogen metja, dut raadt U goed, een pukje heerlijke Sterling Shag bij zich Inderdaad had men mijn nood kreet goed begrepen S.O.S. „Sta op Sterling Burgemeester en Wet houders van Texel ma ken bekend, dat aangifte van nieuwe leerlingen voor de openbare lagere scholen en de u. 1. o. school kan geschieden in de week van 4 t.m. 9 Juni a.s. bij de school hoofden. Texel, 30 Mei 1951. Burgemeester en Wet houders voornoemd, C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. KINDERARTS, PUIK BESTE (RED STAR) koopt u bij ZATERDAG 2 JUNI '51 van 4 tot (i uur: Den Burg Zwaanstraat 12 en Eierland, C. Bos, Hol landse weg. Gevraagd voor direct flinke mannelijke op kantoor te Den Burg. Niet ouder dan 25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder no 74 Bureau Texelse Courant. Kunt U mij helpen aan een gulden? Terugbetaling ineens bin nen het jaar Br. onder no. 73 aan bureau v.d. blad ZONDERCHAUFFEUR met prima luxe wagens per km., per dag, per weck bij Rijksweg tlö-99, Tel. 202 JULIANADORP Auto's worden op ver zoek te Den Helder aan de boot gebracht. dressoir, Jaarsma haard, grote keukenkast, ge ëmailleerd keukenfor nuis, wasfornuis (100 L.), 4 keukenstoelen, partij weckflessen, inmaakpot- ten, wit wandelwagentje kinderwagen en wieg, spiegel, mahonie bureau, kapstok en gangspiegel, Queen Ann tafeltje, gro te spiegel, 2 crapauds, 3 bevolkte boogkorven, Simplexkasten, gedenat. suiker, 2 konijnenhok ken, 40 stalen bonensta ken, 2 varkens zeunings, partij gezangd-gekloofd brandhout, bijenstal, golfplaten, 2 kuikenren- nen. SVV ART, Waalderstr. zal op Dinsdag 5 Juni a.s., des namiddags 2 uur in (Je schuur a.d. Koger- stra.it no. 11 publiek en a contant verkopen: voor de heer Jb. Kok Pzn Auto (Chevrolet 1933), bakfiets met losse motor, trapbakfiets, snelweger, (v. Berkel, z.g.a.n.), vis- bakstel, toonbank, pa- pierrol, 3 gaslampen, vis- borden, hanngemmers, tobben en kuipen, vis- kisten, kozijnen, deuren, een gedeelte van een versnellingsbak, enz. Te bezichtigen 2 dagen voor de verkoop telkens na 6 uur namiddags. uönl hun kleding oJordl pnma üerzorgd door P A Vervoort ""DEN BURG-TEXEl TE KOOP 6-persoons, 1936. 1 ONDERSTEL AUTO D. J. BARENDS. Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER, Telef.37 voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn? Te koop gevraagd: moeten tam zijn VERMET, Zoomland, Bergen op Zoom verrast U met Vlotte, moderne snitluch tige, sterke soepele weef sels, die zich uitstekend houden in de ivas. Bij zonder voordelig door kwaliteit en prijs! Komt U eens kijken naar de keurcollectie Parkstraat - Den Burg De ondergetekende ver zoekt haar geachte clien tèle beleefd de brandstof fen-nota's van het afge lopen seizoen zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 Juli a s. te willen voldoen, in verband met financierings moeilijkheden door de verhoogde in koopsprijzen. De Brandstoffenhandel Afdeling Texel. GELD- rredieten uitsluitend groot f 1600,n 3% verkrijg baar voor elk doel en vo.ir iedereen. Gemakkelijke voorwaarden Vraagt in lichtingen. Samenwerking, Verstolkstr 31,Leeuwarden zal op 5 Juni a.s. des avonds 8 uur in het Ca sino te Den Burg publiek verkopen: A. voor de heer Jb. Kok Pzn., met aangebouwde schuur of garage, 2 afzonderlij ke schuren, erf en tuin aan de Kogerstraat num mer 11 te Den Burg, groot 9 aren 65 centiaren gedeeltelijk verhuurd aan de heer J. v. Zeijlen voor f 5 per week en overigens thans nog in eigen gebruik. B. voor de heer B. Bakker met erf aan de Kamer- weg nummers 15a en 15b te De Koog, groot 4 aren 80 centiaren. In totaal thans ver huurd voor f 600 per jaar. Door het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting is de maximum jaarhuur vast gesteld op f 688 per jaar C. voor de erven mevr. Hylkema-Keijser en me juffrouw A. P Keijser, met erf en een daar ach ter gelegen perceel land, genaamd „Huiskoog" aan de Westen, tezamen groot 32 aren 65 centi aren. De aanvaarding en be taling der koopsommen van alle percelen moet plaats hebben 5 Juli a.s. Nadere inlichtingen wor den ten kantore van no taris Mulder verstrekt. nrs. 15a en 15b worden eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd ge veild. Notaris Mulder Brinkmann en Niemeyer N.V. nodigt U uit op 5 Juni a.s., des avonds 8 uur, in Hotel Texel te Den Burg, tot het bijwo nen van een Tevens vertoont de Shell enige motoren- films. Kaarten verkrijgbaar hij Voor elke bestede f 1,25 ontvangt U kilometerbonnen. Als U 100 km heeft loot U mee naar een Hoover Wasmachine, een Brom fiets of een belangrijke waardebon. Zaterdag, 2 Juni eerste uitloting. Den Burg Aangifte nieuwe Leerlingen voor de cursussen, die 28 Augustus aan vangen. 1. 2-jarige Primaire cursus, voor meis jes die 6 klassen lagere school hebben doorlopen en tenminste-12 jaar oud zijn. 2. 2-jarige Landbouwhuishoudcursus voor meisjes die tenminste 16 jaar oud zijn en slechts 2 dagen per week de school kunnen bezoeken. 3. Cursus Hulp in de huishouding voor meisjes die vroeger het getuigschrift van een primaire cursus hebben behaald. Aangifte liefst 's middags aan school, al waar u ook alle gewenste inlichtingen worden verstrekt. Telefoon 296. Aan de van wordt maandelijks een aantal goede boeken toegevoegd. ^BITTERKOEKJES W PUDDING bCCÏ, 1 F VRUCHTEN- V HAGEL V F HEERLIJKE 1 PINDA-KAAS 1 1 Dar nnt fi f TWEEDAAGSE RECLAME A. S. VRIJDAG EN ZATERDAG AFGEHAALD UIT DE WINKEL Spaart de prachtige plaatjes voor Albert Heijn's Cinderella-album. Zaterdagavond 8 uur en Zondag middag 4 uur Sterren die iets zeggen: Randolph Schott - Ruth Roman Zachery Schott - Alan Hale in (COLT 45) De strijd om het bezit van twee revol vers Meeslepend en in brillant technico lor. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag- en Maandagavond 8 uur Het bewogen leven van de Koning der Jazz-trompetten. Kirk Douglas - Lau ren Bacall - Doris Day (De jongen met de trompet) Een talent ging ten gronde aan de twijfel tussen liefde en kunst. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. Voor Texelaar en Gast I Verder nog dan tot nu toe gaat de V.V.V.-service Waarheen ook Uw reis in den lande, UW SPOORKAARTJE ligt op ons kantoor voor U gereed. De kaartjes zijn één of meerdere dagen van te voren verkrijgbaar aan ons bureau te Den Burg. Geen nerveus wachten meer aan Station Den Helder. jliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiii^ Groeistof als onkruidbestrijdingsmiddel uiillinium FEUILLETON 19.) Maar de jongeman danste niet. Hij bleef alleen aan een tafeltje zitten roken en keek verstrooid over de dans paren heen. Dat gaf aanleiding tot vele gissingen, want de meisjes vonden het vreemd, dat een jonge, knappe man zo eenzaam was en zo weinig belang in dan sen stelde. Na een poosje zei dr. Lorenz tegen Ma ria: Hoor eens, ik kan je niet voorstellen de vredespijp met me te roken. Maar misschien doen wij een vredesdans? Maria keek verbaasd op. Danst u dan? Dr. Lorenz lachte hartelijk over deze vraag. Zie je me soms voor een soort re kenmachine aan? Neen, neen, antwoordde Maria ver legen, maar. Maar? Ik ben misschien een beetje dom, moest Maria beschaamd toegeven. Weet u, mijnheer Lorenz, wanneer je drie da gen geleden nog bij u op het podium ge staan hebt en geplaagd werd tot het bloed onder je nagels kwam, kun je je eenvoudig niet voorstellen, dat je een tango danst met zo'n monster. Lorenz lachte nog hartelijker. Laten wij het dan eens proberen. Een dansend monster is toch weer eens wat anders. Hij stond op. Op dat ogenblik was echter de reisge noot van 's morgens aan hun tafeltje ge komen en wilde Maria eveneens vragen. Maria stond een ogenblik besluiteloos tussen de beide mannen. Zonder een spoor van bitterheid zei Lorenz: Dan nemen wij de volgende dans Het heeft geen haast. Hij wilde weer gaan zitten. Maar Maria nam demonstratief Lo renz arm en zei tegen de vreemde: Ik ben al bezet. Waarop de jongeman zich een beetje beschaamd terugtrok. Tijdens de eerste passen op het parket zei Lorenz: Je had geen rekening met mij behoeven te houden. Waarom? vroeg zij. U had mij toch het eerst gevraagd. En dan. Ja? Ik ken hem helemaal niet Ja, ja, en mij haat je tenminste. Haten is een beetje te veel gezegd. Wat dan? U zult nog lang mijn nachtmerrie blijven. Zie je, zo wordt ik tenminste niet vergeten. Maria bemerkte overigens, dat Lo uit stekend danste, Een beetje onzeker wel is waar, als iemand die wel talent voor dansen heeft, maar het te weinig doet. maar hij danste prettig en converseerde er juist zo veel bij als nodig was En wat het gekste was hij .sprak helemaal niet over wiskunde. Na een poosje vroeg Lorenz plotseling: Wat zijn eigenlijk uw plannen? Wat bedoelt u? schrok Maria op. Ik bedoel w:l je naar de univer siteit? Of Misschien word ik analyste, ant woordde zij een beetje onzeker. Een mooi beroep, vond hij. Je schijnt er ook aanleg voor te hebben. Maar het is ook mogelijk, dat ik bij vader op kantoor kom Aangezien ik er toch van overtuigd was, dat u mij zou la ten zakken, heb ik nog geen plannen ge maakt. En na een korte pauze vroeg Maria op eens: Wat voor een gevoel is het eigen lijk, mijnheer Lorenz, om als een almach tige leraar voor een klas te tronen? Hij glimlachte. Ik geloof, dat geen mens ter wereld zichzelf kleiner ziet dan een leraar. En vooral de leraar van een meisjesklas. De jongedames hebben er slag van iemand een minderwaardigheidscomplex op te dringen. Soms heb je zelfs het gevoel, zelf de leerling te zijn, die door de jon gedames op de proef gesteld wordt. Grappig! Maria schudde even haar hoofd. Wij zien de leraren altijd als ste nen afgoden, die je alieen op blote voeten mag benaderen Ja, misschien zien wij elkander we derzijds verkeerd, zei dr. Lorenz wat ernstiger. En dat is waarschijnlijk de oorzaak, dat wij elkaar zo slecht begrij pen. Maar wees er verzekerd van, dat het ons geen genoegen doet afgoden te zijn. Het gesprek kon niet verder gevoerd worden, omdat de tango uit was. Lorenz bracht Maria naar haar tafeltje terug. Frieda, die al twee dansen achter el kaar niet gevraagd was, zei tegen Maria: Ik ben benieuwd, of hij je nog eens komt vragen. Wie? vroeg Maria, die haar niet di rect begreep. Nu, die jongeman uit de trein. Ik had hem niet afgepoeierd. Och, wat kan mij dat schelen! En Frieda fluisterde nog, met een blik. op Lo: Hij danst als een driehoêk, waar van men de hypotenusa nog niet gevon den heeft Hij danst juist heel goed, verdedig de Maria hem ijverig. Maar Frieda wendde zich teleurgesteld van haar af. Och, jij hebt helemaal geen karak ter In jouw plaats had ik niet met Lo willen dansen. Er begon een slowfox, enige meisjes werden gevraagd en de anderen wacht ten met spanning of de jonge man aan zijn tafeltje Maria nog eens zou vragen. Maar hij had nu juist een nieuwe sigaret opgestoken keek verveeld voor zich uit en scheen helemaal geen belang meer in Maria te stellen. Lie.se Grossmann zei tegen Moeke, die naast haar zat: Zie je, Nu is Maria hem kwijt. Dat is haar verdiende loon. Och wat, meende Moeke. Maria be hoeft maar haar pin* naar hem uit te steken. Peinzend zei Liese, de rook van haar sigaret nakijkend zij was overigens de enige die in tegenwoordigheid van Lo durfde te roken: Je moet je pink niet overschatten. Want niet achter elke pink staat een hele band. Dat gaat mij te hoog, zei Moeke in haar gezonde vrouwelijkheid. En Liese, die zelf niet wist wat zij be doeld had. vluchtte in een Goethe-citaat: Wanneer gij het niet voelt zo zult gij het niet begrijpen. En tegen Goethe durfde Moeke niets meer te zeggen. Aan het andere tafeltje wendde dr. Lorenz zich tot Platti: Mag ik jou voor deze slowfox vragen? Zowel Frieda als Maria was door an dere heren gevraagd. Platti schrok bij deze uitnodiging en weigerde ontzet. Neen, neen, om s hemelswil niet! Dans je dan niet? vroeg Lorenz. Och ja, zei Platti, nog altijd stijf van ontzetting. Ik heb wel dansles gehad Nu dan.... Lorenz wilde opstaan. Zij hield hem aan zijn arm vast. Blijft u alstublieft zitten! Wat denkt u wel! Ik dans toch niet! Ik ben immers maar een lelijk meisje Lorenz schoof zijn stoel dichter bij So phie Plattner. Het was aan zijn gezicht te zien hoe een indruk dit antwoord op hem gemaakt had. Een tijd lang wist hij niets te zeggen. Toen eèhter zei hij: Hoe kun je je zoiets verbeelden, Sophie? Zij schudde heftig haar hoofd. Neen, neen, u behoeft niets te zeg gen, mijnheer. Ik ken mezelf. En een tikje weemoediger voegde zij er aan toe: Een blik in de spiegel is voldoende. Met mij dansen de mannen niet. Mij dulden zij. En daarvoor moei ik al dankbaar zijn. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4