De 2500 lammeren brachten ongeveer evenveel op als vorige week De schuit van Toon Eelman werd getorpedeerd Nieuws uit de Texelse visserswereld Klein hokje ooien f 80.per stuk Rotkreupel geconstateerd! Was de torpedo ver uit de koers? Een Texelaar bezocht Rome Op de Maandag gehouden markt wer den precies evenveel lammeren aange voerd als vorig jaar, nl. 2500 stuks. De prijzen varieerden van de 55 tot 68 gul den. Er werd een hokje ooien verkocht voor 80 gulden per stuk. Dat was een grote uitzondering natuurlijk. De handel was willig. De lammeren waren stug- duur met ongeveer dezelfde prijs als vo rige week. De ooien waren iets duurder dan de rammen: de Friese kooplieden zoeken speciaal ooien en geven daar graag iets meer voor. Voor zware ram men werden ook goede prijzen betaald. Bij de controle in de Parkstraat zijn op de 2e en 3e markt gevallen van rot kreupel geconstateerd. De boeren doen er verstandig aan zo verzoekt men ons van bevoegde zijde mede te delen ge zond vee aan te voeren, anders volgen onherroepelijk processen-verbaal. De handel was willig. Van de 157 hok ken waren er omstreeks kwart voor tien al 17 gemerkt. De aanvoer was behoor- GYMNASTIEKNIEUWS Zondag jl. werd in Farsingerhorn een 2 kringen wedstrijd gehouden tussen Turnkring Hollands Noorderkwartier en Turnkring Purmerend en Omstreken. Bij de heren werkten van Texel mee P. Schoorl en C. Blokker. Doordat P. O. zowel bij de dames als bij de heren over een paar uitstekende krachten be schikte, kon deze kring de overwinning in de wacht slepen De totaaluitslagen waren bij de dames P O. 545,4 ptHNK. 532 pt bij de heren P. O. 565.4 pt., H.N.K. 561,1 pt., zodat het totaalverschil 17,7 pt bedroeg. Individueel waren bij de dames no. 1 mej. I. Pronk van P. O 103,3 pt. No. 2 mej. M. Beets van P. O. 93,8 pt No 3 mej. R Rentenaar van HNK 92,2 pt. Bij de heren no. 1 R. Klinkhamer van P O. 103,1 pt.; no. 2 P. Schoorl van HNK 99,1 pt.; no. 3 P Molenaar van P. O. 98,5 pt. De heer C. Blokker werd no. 14 met 82 punten ZAKENNIEUWS KOCHT U OOK OP 23 MEI? De N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing adverteerde ,,Wij kleden iedere dame of heer een dag gratis!" De trekking van deze gratis-koop-dag vond Zaterdagavond plaats ten over staan van notaris Mulder. Deze dag was Woensdag 23 Mei! Het op die datum aan kleding bestede bediag wordt in con tanten 'erugbetaald! Er zijn vele geluk kigen! ZEG HET MET VLAGGEN! Van Dijk's Mengbedrijven te Gouda- Alkmaar hebben met hun Gouda's Roem- vlaggen-reclame overweldigend succes geoogst. Hoevelen zijn niet reeds in het bezit van het prachtige, leerzame vlag getjesalbum! 80 Vlaggen uit alle wereld delen Welk een kleurenpracht en hoe interessant is de bijbehorende tekst! Vroeger was het „Mag ik uw sigaren bandje", 'hans vragen de kinderen „Moe der koop nou toch Gouda's Roem want dat woord betekent niet alleen een lek kere boterham, maar ook een vlaggetje" Velen heben hun album al vol en daar om heeft Van Dijk gezegd; „We zullen een tweede album uitgeven, nog uitge breider, met 80 vlaggen1' Eerstdaags zal dit album verkrijgbaar zijn en de verza mel-, ruil- en plaklust zal weer geïnspi- ïeerd kunnen worden! Het tweede al bum heeft ook enkele standaardvlaggen in zijn serie" de vlag van het Koninkliik Huis, van Prins Bernhaid, van President Truman, van de Kon. Marine, enz. (Zie ook adv FILMNIEUWS „IJZEREN VUISTEN" De liefhebbers van de bokssport kun nen dit weekend in Texels Bioscoop Theater hun hart ophalen c-r worden in het verhaal „IJzeren vuisten" ferme sto ten uitgedeeld, soms zo krachtig, dat de getroffene wordt uitgeteld De held van het verhaal is Tommy Mutch, die zijn slecht betaald baantje in een garage er aan geeft om zijn geluk in de ring te gaan beproeven. Hij trekt zich van de trucs van de promotor Sammy Sanders niets aan en bereikt kostelijk zijn doel: een gefortuneerd man die nooit meer zal behoeven te boksen en hij kan dan een eigen huisje betrekken met een dot van een vrouw. Een spannende film met een karre- vracht sensatie! „EEN AVONTUUR IN NAPELS" Een sprankelende Italiaans blijspel, waarin een oude priester als amateur- speurder tegen wil en dank optreedt De oude pastoor uit een dorp in Piemonte, don Giuseppe, wordt plotseling uit zijn parochie gehaald. Om in Napels zijn pas door hem getrouwde pupil Maria te helpen zoeken naar haar man, een Engel se officier van de Geheime Dienst, die in de bruidsnacht zijn vrouwtje alleen ach terliet, omdat hij een belangrijke gehei me opdracht had gekregen. Dit verhaal is verteld door een man, die geloof en leven in de figuur van de allei beminnelijkste oude priester en in de bijzondere situaties van het verhaal wijs en smaakvol weet te vermengen. Zó goed, dat de humor onbelemmerd en ve derlicht uit zijn werk te voorsohyn komt. Het is de geest van een oude, doch springlevende beschaving, die hier zo aangenaam aandoet. Regie: Giacomo Gentilomo. Voortreffelijk amusement! lijk. Omstreeks negen uur stond de We verstraat vanaf het Arbeidsbureau tot de hoek van de Parkstraat vol lamme- renwagens, meest door paarden voortge trokken, enkele door een tractor: Texel gaat met z'n tijd mee! De marktmeester had de zaak weer keurig geregeld en de wagen die om 9 uur nog in het begin van de Weverstraat „boemelde" kon zijn lammeren om kwart voor 10 lossen. ASSENAREN N/VAR TEXEL! Ongeveer 160 Assenaren, onder wie de burgemeester, zijn voornemens om op Zaterdag 30 Juni naar Texel te komen. Aan de voet van het monument Voor hen die vielen zal een krans worden gelegd, de gasten zullen ten laadhuize worden ontvangen en 's avonds zal het Asser Mannenkoor een concert geven in het Park. Naar we vernemen is voor ver scheidene Assenaren nog geen logies ge vonden. Deze week zal het organiseren de Texelse Comité te Den Burg met een lijst rondgaan teneinde nog wat logies op te duiken. Stuurt de comité-leden niet onverrichter zake terug, maar stelt uw logeerruimte beschikbaar. Deze grote dag moet slagen Houdt Texel's naam hoog! Maandagmiddag is de TX 2, schipper Toon Eelman van Oost, toen hij op het Marsdiep bij het Horntje aan het vissen was, door een oefentorpedo van de on derzeeboot O 21 getroffen en bijna on middellijk gezonken. De O 21 was aan het oefenen met het lanceren van torpedo's, welke oefenin gen steeds tijdig worden bekend ge maakt en door de seinpaal op de haven worden aangegeven. De TX 2 was met andere schuiten op de garnalenvisserij en viste in de buurt van de oefenplaats. De schipper en zijn knecht waren aan het garnalenzeven en nietsvermoedend van wat hun boven net hoofd hing. De torpedo die zichtbaar was, passeerde ra kelings enige schuiten, o.a. de TX 12 (schipper P. v.d Slikke) en de TX 88 (schipper J. Boom) en trof de TX 2 aan de kop onder de waterlijn en ging dwars door de schuit heen, die binnen enkele minuten zonk. Een barkas van de Mari ne, die vlakbij aanwezig was om de loop der torpedo's na te gaan, was spoedig ter plaatse, zodat de opvarenden practisch droog konden overstappen Ze waren na tuurlijk behoorlijk geschrokken. Wan neer men rustig bezig is met het uitzoe ken van garnalen en men wordt dan plotseling door een torpedo getroffen, is dat niet precies een aangename gewaar wording De anderen zagen tenminste het projectiel nog aankomen en waren cp een eventueel onheil voorbereid. Het schip zal door de Marine worden gelicht en er zal afgewacht moeten wor- K f 4 4 - WEER EEN NIEUWE KOTTER TE OUDESCHILD Gisteren is weer een nieuwe kotter in de haven gearriveerd. Het is de Deo Volente II, TX 49, schipper Cor Vla ming Het schip is iets kleiner dan de Deo Volente I en in de plaats gekomen voor een oude kotter, die enige tijd gele den naar elders is verkocht. De Oosterender vloot is weer met een mooi schip verrijkt! DE REISCLUB MIDDEN-EIERLAND Na de sohitterend geslaagde reis naar Rotterdam, enz. heeft het bestuur ge meend onmiddellijk een ledenvergade ring uit te schrijven, om opening van zaken te geven. Dit is dan ook gebeurd. Op deze vergadering was men unaniem van mening, dat het een prachtreis was, en dat zoiets naar meer smaakt. Het spaien is dan ook al weer begonnen. Het bestuur werd herkozen, behalve mevr. A. Dros-Koorn, die zich niet meer her kiesbaar stelde. In haar plaats werd ge kozen mevr. T. Dros-Eelman. Na de rondvraag, welke betrekkelijk vlot verliep en waann diverse plannen naar voren gebracht werden, sloot de voorzitter, de heer H. v.d. Hoort deze prettige vergadering met een speciaal woord van dank aan de TESO, welke de reis zo prachtig georganiseerd had. DE ZANGVERENIGING CRESCENDO" MIDDEN-EIERLAND Deze zangvereniging heeft haar sei zoen besloten met een gezellige avond in de o.l. school Midden-Eierland, haar repetitiegelegenheid. Eerst was het de bedoeling om evenals verleden jaar een reisje te maken, maai dit kwam te duur en daarom deze avond. En we kun nen zeggen: hij is prima geslaagd. Er was voor „Elck wat Wils", vrolijke ac- cordeonmuziek en gitaar door Keijser en Bakker, zang door het koor, toneel stukjes, voordrachten dansen, thee, kof fie, limonade, koek, broodjes, enz. Velen vonden het dan ook jammer, toen de voorzitter om ruim twee uur het einde aankondigde, dat het al afgelopen was. In zijn slotwoord zei de heer M. Bakker ook nog, dat er wel behoefte is aan nog enige leden. Spontaan gaven enigen zich op om een „ledenwerfactie" te begin nen. In September hopen we de resulta ten te vernemen. den wat er van het schip overgebleven is en of het nog de moeite van het repa reren waard is. Volgens berichten was de torpedo ver uit de koers. De vissers beginnen al direct met gel delijk verlies, want hun broodwinning staat meteen stop. Het is voor hen daar om te hopen, dat de schuld bij de Marine ligt. De torpedo is nog niet teruggevonden. ONGELUKKIGE VAL De melkrijder J. Vlas van Oudeschild is bij het verlaten van de Zuivelfabriek uitgegleden en gevallen, waarbij hij zijn schouder brak. KRAAMCENTRUM Kraamcentrum Texel-Den Helder houdt morgen, Donderdag 7 Juni weer van 10- 11 uur zitting in het wijkgebouw van het Witte Kruis te Den Burg OPHEFFING P.B.H. Naar wij vernemen, zal met ingang van 1 Juli a.s de P.B H in Eierland op geheven worden. In een volgend artikel hopen wij hierop uitvoeriger terug te komen. SAMENKOMSTEN IN „EBEN HAEZER" Wij vestigen de aandacht op de adv., waarin een serie samenkomsten in „Eben Haëzer" wordt aangekondigd De eerste is bepaald op Zaterdag 9 Juni a.s. GEDIPLOMEERD Onze plaatsgenoot Siem van Swinde- ren heeft de door de ondervakgroep De tailhandel in Ijzerwaren en Gereed schappen georganiseerde cursus tot op leiding voor de ijzerhandel, C.O.V.IJ., met zodanig succes gevolgd, dat hem de zer dagen het diploma kon worden uit gereikt. ZOMERPROGRAMMA VVV wordt door Texels Fanfare en Con Amore geopend Zaterdagavond wordt het onder auspi ciën van de VVV staande zomerprogram- ma geopend door een concert van Texels Fanfarecorps en zangvereniging Con Amore. Het zomerprogramma wordt, zo als ieder seizoen, in het Park te Den Burg gegeven. Wij wensen de ensembles veel succes en flinke belangstelling, zo wel van de zijde der Texelaars als gas ten. WELPEN WERDEN GEÏNSTALLEERD Voor veertien van dc 36 welpen van de padvindersvereniging was 't Maan dagavond een bijzonder gebeuren: zij werden toen officieel geïnstalleerd! De plechtigheid vond plaats op een terrein achter „Sarrasam" aan de Kogerweg na bij Den Burg. Nadat gezongen was „Hoort, zegt het voort!" werd de avond door dokter Schalkwijk, groepsleider, ge opend. Allereerst stelde hij de welpen leiding aan de oudeis voor: Akela, mej. Gr. Bakker; Balloe, mej. C. v.d Berg; Bagiera, de heer B. de Kleine. Vervol gens werd overgegaan tot de installatie Iedere welp werd aangespoord goede da den te verrichten: „Goede daad, niet al leen in huis, maar ook aan dieren en op straat". Daarna werd het kampvuur ont stoken „Zoals de vlammen ter kimme stijgen, zo verklaar ik het kampvuur voor geopend". Betty Keijser Cd. speel de bij het kronkelend vuur leuke, stem mige wijsjes op haar accordeon. Besloten werd met het zingen van „Wij leven vrij en blij!' DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,20§; 7,50; 11,45, 14,40; 17,45. Van Den Helder:: 6,30; 8,30§; 10,25, 13,20; 16,20; 19,30 Alleen Maandags. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 6,20: 9,30; 11,45, 15,40; 18,00 Van Den Helder: 8.30, 10,30; 13,20; 16,40, 19,30. De Oudeschilder kustvissers vissen momenteel op garnalen en hiermede is wel een boterham te verdienen. De vangsten zijn niet groot, maar dat is al tijd zo om deze tijd van het jaar, doch de prijzen zijn tamelijk hoog (f 0,80-1, voor een kg zoute garnalen en van f 0,40- f 0,65 voor ongezouten) De handel in on gezouten garnalen is thans vrij. Voor heen moesten de vissers op geregelde tij den ongezouten garnalen vissen voor het binnenland en voor vastgestelde prijzen. Dat gaf vaak moeilijkheden, vooral toen de gezouten garnalen zo duur waren. Thans zijn de vissers vrij om te beslissen welke garnalen ze willen aanbrengen. Vis wordt door de kustvaarders erg weinig aangebracht. De kot ter vissers blijven eveneens be hoorlijk verdienen, hoewel sommige vis soorten een door de vissers bepaalde mi nimumprijs van 16 cent niet kunnen ha len en dan naar de vismeelfabriek van de fa. Blom gaan. Dit betreft o.a. zwarte poon en horsmakreel. Ook de prijzen van tong zijn belangrijk gedaald, maar mid delsoort brengt toch altijd f 1,per kg. op en de groten (lappen) f 2,Niet alle kotters verkopen echter hun vis op Texel, want een deel lost vaak in IJmuiden. De kommenvisschers zijn minder ge lukkig met hun verdiensten. Een be langrijke bron van inkomsten is hun dit jaar ontgaan, nl. de haring. Deze is er practisch niet geweest. Ook geep is schaars, maar dit is al lang zo. De hoop is nu op makreel, maar deze zal al rijkelijk in de netten moeten zwemmen om het verlies van de haring goed te maken. De heer Th. Kuip werd vorige maand door de afdeling Texel van de K.A.B. af gevaardigd naar Rome om deel te nemen aan de massale herdenking van de twee grote sociale Encyclieken, de Rerum No varum en de Quadragesimo Anno, welke 60 en 20 jaar geleden resp. door Paus Leo XIII en Paus Pius XI de wereld werden ingezonden. Op 9 Mei werd de grote reis naar Ro me aanvaard. Eerst ging het naar Maas tricht, waar 1500 KAB-afgevaardigden uit ons land waren samengekomen. Met 2 treinen ging het op 10 Mei verder. Het eerste deel van de tocht ging door de Ardennen, Frankrijk en Zwitserland, waar in Bazel ontbeten werd. Langs de Italiaanse Riviëra waal* de heer Kuip nog best een paar dagen had willen ver toeven! naar Genua, waar overnacht werd. Daar werd de Cemposanto di Ge- nova bezichtigd. Op weg naar Rome, het einddoel van de reis, zag men duidelijk het eilandje Elba, waarop, zoals bekend, Napoleon gevangen gezeten heeft. Zater dagavond arriveerde men in Rome. Daar werd het hotel opgezocht. In de Sant Clementie van kardinaal De Jong werd een mis bijgewoond Vandaar ging men naar de Sint Pieter, wrar door Z.H. de Paus de Mis gecelebreerd werd. Verte genwoordigers uit veie landen waren daar bijeen: uit België Frankrijk, Zwe den, Engeland, Ierland, Canada, Spanje. Daarna werden het Monument van dr. Schaepman en het Monument van de Ar beid bezocht. Daar werden door verschil lende vertegenwoordigers toespraken gehouden. Vervolgens werden in Rome allerlei monumentale gebouwen bezich tigd en daar is de Eeuwige Stad zeer rijk aan. In optocht ging men naar Vati caanstad. Bij de Sint Pieter werd aan een ieder een toorts uitgereikt. De Heilige Vader gaf de menigte de zege vanaf het balcon van zijn paleis. Dinsdag verleen de de Paus een pontificale audiëntie. Z. K. sprak eerst in het Duits, daarna in het Hollands, Frans, Engels, Spaans. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de catacomben, de onderaardse :chuilplaatsen van de eerste Christenen, welke onder de Sint Pieter zijn gelegen en waar vele pausen zijn begraven. De Via Appia en de Via Antiqua werden bewandeld en het Vaticaanmuseum met een bezoek vereerd. Op 17 Mei werd de terugtocht aanvaard. „We waren al 50 tunnels gepasseerd toen we in Milaan aankwamen Ei waren tunnels bij van een kwartier lang", aldus de heer Kuip. De marmeren in Gothisehe stijl opge trokken dom van Milaan genoot aller bewondering. Op het Luganomeer en Vierwoudstedenmeer werd een boot tochtje gemaakt. Zaterdag 19 Mei arri veerde men om half een weer in Maas tricht. Over deze reis raakt de heer Kuip niet gauw uitgepraat en het ligt dan ook voor de hand, dat hij de uitnodiging om voor^ de geloofsgenoten over zijn reis te spre ken, gaarne heeft geaccepteerd! INSCHRIJVING NIEUWE LEERLIN GEN AMBACHTSSCHOOL DEN HELDER De inschrijving van nieuwe leerlingen voor de Ambachtsschool te Den Helder heeft als resultaat opgeleverd, dat alleen voor de afdelingen bakken, meubelma ken, scheepmaken en schilderen nog leerlingen kunnen worden aangenomen, doch dat de afdelingen voor machine bankwerkers, fijnbankwerkers, electri- ciens en timmerlieden vrijwel zijn volge boekt. Hiermede is weer eens voor de zo veelste maal gebleken, dat ouders zich bij de keus van een beroep nog niet af vragen, welke vakken naderhand de beste bestaansmogelijkheden bieden. Natuurlijk dient terdege rekening ge houden te worden met de voorkeur voor een bepaald beroep van de leerlingen, doch daarnaast is het vraagstuk van de latere werkgelegenheid toch ook zeer belangrijk. De voorkeur voor een be paald beroep, bv. dat van electricien, blijkt bovendien eigenlijk maar al te dik wijls op zeer losse gronden te berusten. Juist voor de beroepen van bakker, meu belmaker, scheepmaker en schilder be staat elk jaar meer vraag naar afgestu deerde ambachtsscholieien, dan de Am bachtsschool er aflevert. Indien de ouders deze vingerwijzing goed in het oog zouden willen houden, zouden hun zoons daarvan t.z.t. bij het zoeken naar werkgelegenheid profijt trekken en zouden ook de bedrijven er mee gebaat zijn. Voor jongens, die weinig technisch zijn aangelegd (heus, het is niet voldoen de, wanneer zij wel eens hun fietsen of een steekcontact repareren) bestaat na derhand ook als schilder of bakker een zeer goede bestaansmogelijkheid. Het is dan evenwel zeer gewenst, dat vooral aan de grondslagen van deze vakken ruimschoots aandacht wordt ge schonken, hetgeen het beste op de Am bachtsschool kan geschieden Na het doorlopen van de 2-jarige dag cursus verlaat bv. een bakkersleerling de school nog als leerling doch hij voltooit zijn studie direct als gezel op de avond school. Bij de genoemde beroepen van scheep maker en meubelmaker valt eveneens een onderbezetting *e constateren. In tegenstelling met de vakken schil deren en bakken is hier echter wel een duidelijker technische inslag vereist. Voor het vak van scheepmaker bv. zijn juist leerlingen geschikt met een be hoorlijk gevoel voor meetkunde Voor het meubelmakersvak komen die leerlingen in aanmerking, die zich aan getrokken gevoelen tot de fijne houtbe werking. Na het doorlopen van de dagschool kan dan in de bedrijven een plaats ge vonden worden niet aleen als meubelma ker, doch ook kan een leerling zich dan verder ontwikkelen tot bv. scheepsbe- schieter of modelmaker. SCHOOL VOE1 BAL De uitslagen van de 2e ronde van de schoolvoetbalwedstrijden waren als volgt Afdeling I: Den Burg-Den Hoorn 11-0. Oudeschild -De Koog 2-0 Den Hoorn-De Waal 0-7. Den Burg-De Koog 10-0. Oudeschild-De Waal 0-1 De eindstand in deze afdeling is dus: 1. Den Burg 8 pt.; 2. De Waal 6 pt.; 3. Oudeschild 4 pt.; 4. Den Hoorn 2 pt.; 5. De Koog 0 pt. In afdeling II ging het als volgt toe: R.K. school- De Cocksdorp 0-1. Eier- land-Oosterend 1-2. De Cocksdorp-Chr. School 0-0. Oosterend-R.K. school 0-4 Eierland-Chr. School 2-0. Hier is de eindstand: 1. De Cocksdorp 7 pt.; 2. R.K. school 6 pt. 3. Oosterend 4 pt. 4 Eierland 2 pt. 5. Chr. School 1 pt En nu Zaterdag a.s. dan de finale op het terrein van SV Texel. Het program ma voor de eindstrijd ziet er als volgt uit: a 2 uur: De Waal-R.K. School, Scheidsrechter Van Zeijlen b. 2,35 uur: De Cocksdorp-Den Burg. Ten Cate 3,15 uur: Onderwijzers-Gemeente, Brinkerhof 4.15 uur: Verliezer A-Verliezer B, Ten Cate 4,50 uur: Winnaar A-Winnaar B Van Zeijlen Handbal S.V. De Koog. Donderdagavond trainen. Jullie weten, we moeten proberen er weer onderuit te komen en het kan. We hebben Zondag veel kunnen leren. We gaan de zomer competitie beginnen, dus moet er ge traind worden. Komt dus allen. We reke nen er op. Texelse Boys-Nieuws. In zijn laatste wedstrijd heeft het le een overwinning op Petten 1 weten te behalen. Dit is dus een goed besluit ge weest, jongens. De wedstrijd was matig en stond niet op een hoog spelpeil, over het algemeen lag er een matheid over de beide elftal len. De Boys waren over het algemeen sterker en de aanvallen die Petten on dernam, leverden voor de achterhoede geen directe moeilijkheden op. Na circa 10 minuten gaf de B-links buiten met een keihard schot zijn club de leiding. Vijf minuten daarna vergroot te dezelfde speler de voorsprong door 'n voorzet van rechts meteen in te schieten De invallende r-binnen liet ook van zich spreken daar hij de stand met een mooi schot op 3-0 bracht. Hiermee nam de aanvoerder schijnbaar geen genoegen, want door ver opdringen van deze spe- ier bracht hij 5 minuten 'oor rust de stand op 4-0. Na de rust werd er niet zo fel meer op de bal gezeten en zodoende bleven doel punten uit Wel zagen wij nog enkele harde schoten van de 1.- en r.-buiten, maar de keeper van Petten weerde al de ze kogels af. Eindstand 4-0. Woensdagavond (heden) ZDH A-Tex Boys A om 7 uur. Vertrek om 6,30 uur per fiets van De Zwaan. Zijn we alle maal op tijd, Boys? Elftal Boys A: C. de Grave C. Kuip B. Witte T. Re ij H. Zijm R. Bakker M. Witte, T. Smit, A. Boogaard, P. Hop man, J de Jong Res.: S. Rijk en J. Kager. Boys 3 speelt Zaterdagmiddag om 2,30 uur tegen De Koog 2 op het Boysveld. Handbalnicuws Zeemeeuwen. Vanaf deze plaats feliciteren wij G D S. van harte met het succes dat zij heeft behaald door op welverdiende wij ze de beker te behouden in de te De Cocksdorp gespeelde scriewedstrijden. Dat onze training goede resultaten heeft bereikt is bewezen doordat wij op de tweede plaats zijn geëindigd. Vooral het samenspel is beter geworden, wat zeer belangrijk is. Vooi volgende week zullen we trachten een wedstrijd te krij gen voor het 2e elftal. Binnenkort zal de competitie begin nen. Als de leden hun best willen doer, zo spoedig mogelijk nog meer leden te werven, kunnen wij dit jaar met twee elftallen aan de competitie deelnemen Denken wij Vrijdag 7,30 uur allemaal om de training? S. V- De Koog. Voor a.s. Zondag zijn er twee wedstrij den en wel het 1ste uit tegen De Cocks dorp 1. aanvang half 3, opstelling zie kastje Het 2e uit tegen Tex. Boys 3, aan vang half drie. Met nadruk wijs ik de spelers er op, dat vanaf heden het terrein Donderdags 's avonds ter beschikking is van de hand bal en Woensdags 's avonds voor training voetbal. De overige dagen wordt het terrein niet meer betreden voor sport e.d. Het terrein is dan gesloten en mag met meer betreden worden. Dit in overleg met de plaatselijke politie die toezicht zal uitoefenen daar 't terrein dan onder verboden gebied valt. De leden worden er namens het bestuur op attent ge maakt zich hier aan te houdn, S.V. De Coclodotp. Nu de competitie weer voorbij is, wordt Zondag gespeeld om de SVC-be- ker. Het begin is vlak voor de aanvang van de competitie al gemaakt nl. SVC 1- Oosterend 4-0. De Koog 1-ZDH 1 3-2. Zondag a.s spelen dan nu SVC 1-De Koog 1, Tex. Boys 1-Texel 2. De aan- vangsuren worden in de krant van Za terdag bekend gemaakt. Nu nog een mededeling voor ieder lid. groot of klein: Komt allen Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond op het ter rein om alles weer te verzorgen voor de a.s. zomer. Het bestuur staat met alleen om dat te doen en kan ook niet gedogen dat het geheel verwaarloost Dit dienen de leden goed te onthouden. Wie lid is van een vereniging moet bereid zijn ook offers te brengen. Dus tot morgenavond nan, heren, met schop of hakker, schof fel of hark gwapend op het terrein. Een voorbeeld geeft de heer G. van Boven, die uit sportliefde reeds vele uren voor de vereniging gaf, hoewel hij zelf niet actief meer meespeelt. Goed voorgaan doet goed volgen.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2