Pastoor Persoon vierde zijn zilveren Priesterjubileum OPOFFERING Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika minde parochianen, 25 jaar geleden in Haarlem's Basiliek de H. Priesterwijding ontving en toen de 3-voudige macht van Christus ontving, om te consacreren, te absolveren en de doceren. Consacreren: De priester staat, dage lijks gebogen over dat nietig stukje brood om het te veranderen in Jezus' dierbare Lichaam, met de woorden van Christus. Hij is niet meer dan instrument van Christus. Zijn macht is geléénde macht. Hij spreekt als Christus, hij dóét alleen maar Christus na, en God zelf verandert het brood in Zijn Lichaam, overal waar priesters zijn en doen wat Hij deed. Doceren: De priester heft ons op, leert ons; Hij is Gods microfoon, de stem van God. Absolveren: Hij beviijdt ons van zon den, niet uit eigen macht, maar door machtiging alleen van Christus. En daar om hebben wij eerbied voor de priester, om de macht, hem door God geschon ken. Want hij koos niet Gód, maar God koos hèm. Zo zelfs dat, zoals een heilige zei, als men een engel en een priester zou ontmoeten, men eerst de priester zou moeten groeten en dan de engel. Maar een priester is een mens. een uit de vele mensen genomen, een van hen met feilen en zwakheden. Gelukkig maar want zo kan hij de menselijke zwakheid zo fijn aanvoelen. Onze jubilaris nu, feestvierende gelo vigen, heeft meegekregen bovennatuur lijke en natuurlijke eigenschappen. Bo vennatuurlijke; zoals ik zo juist schetste. Zijn macht. Natuurlijke; uw pastoor komt uit een degelijk oer-katholiek ge slacht, met een diepe godsdienstzin. Hij is een struis iemand, nooit ziek, met gro te werklust. Hij is een eenvoudig man met opgeruimde geest. Wat ik van u vraag is uw medewerking, bij het ver werkelijken van zijn grote idealen. Wat ik vraag van u is uw blijvend gebed, el ke dag voor uw pastoor en kapelaans Zij hebben het nodig en.... u boft evenals hij. Want; zo de priester, zo het volk. En tenslotte vraag ik van u hetzelfde, als op het gedachtenisprentje staat: bid. dat God ook enkele edelmoedige jongens uit uw midden roept tot het priester schap. Moeders, u hebt na God het groot ste stuk van een roeping in handen. 90 van de 100 priesters bekenden eens. dat zij na God hun roeping aan moeder had den te danken, aan haar stil gebed en haar dagelijkse offerzin. Moge dit een blijvende vrucht zijn, dit priesterfeest. En nu gaan we samen dit offer opdra gen om dc goede God te loven, te dan ken en te smeken voor de pastoor en zijn werk hier op Texel". Na de Hoogmis zong het zangkoor on der leiding van de heer H. Zijm de feestcantate „Priesterglorie" van L A Dobbelsteen. Dan begint de receptie in „Casino", 't Welkomstwoord wordt uitgeroepen door 75. Gelukkig, daar kwam al redding, de professor had het bootje, zodra het tot stilstand kwam, laten keren, had toen een der andere raketten laten ont ploffen, zodat het bootje precies bij de plaats, waar de kapitein zat, stopte. De krokodillen doken verschrikt weg. Ter wijl de pijlen nog om z'n oren floten, schoof de kapitein nu langs de tak, tot hij boven het bootje was en liet zich er toen in vallen. FEUILLETON 20.) Lorenz was zozeer getroffen door deze mening van Sophie, dat hij geen antwoord vond. Tenslotte echter zei hij: Wie zegt, dat je lelijk bent7 Geen mens is lelijk, die het niet wil zijn. Platti glimlachte. O, u wilt alleen maar vriendelijk zijn, mijnheer Neen, ik wil alleen niet. dat jij je zulke onzin in je hoofd haalt Weet je dan niet, dat schoonheid een zeer relatief begrip is? Niemand kan beslissen wat mooi of lelijk is. Platti's weemoedige glimlach was vro lijker geworden. Toch wel, mijnheer, antwoordde zij. Bij meisjes kloppen de relatieve begrip pen niet. Dat is helaas anders dan in de wiskunde. Wanneer ik bijvoorbeeld met Maria op straat loop, kijken alle mannen naar haar. Want zij is mooi Relatief en absoluut. En wanneer die zelfde blikken dan mij omvatten, zeggen zij heel duide lijk: jij bent lelijk. Wat doe je bij zo'n mooi meisje? Je moet je ook niet direct met Ma ria vergelijken, zei Lorenz een beetje onnadenkend Maar hij had direct spijt van deze uitlating, hij kuchte even en schoof zijn stoel weer van Platti weg. Maar Platti knikte ernstig. Ja, ja, u heeft gelijk. Maria is een betoverend mooi meisje. En zij heeft ook een prachtig karakter. Ik kan mij best voorstellen dat u van haar houdt. En u was vast op school zo streng voor haar, de weleerw. Heer A. Auwens. Na hem neemt de burgemeestei het woord. Als drager van het burgerlijk gezag op Texel feliciteert hij de pastoor en spreekt de wens uit, dat de goede verstandhouding, welke hier tussen de verschillende ge meenschappen heerst, zo moge blijven. „Vruchtbare arbeid, pastoor, wens ik u toe, tot heil van de katholieke gemeen schap op Texel". Dan treedt de heer C Merkx naar vo ren om namens het kerkbestuur van Den Burg de zilveren feesteling toe te spre ken. De heer W. van Heerwaarden ver tolkt de gevoelen van Den Burg's armbe stuur. De heer Jb. Kiijan spreekt na mens Den Hoorn en Oosterend bij monde van de heer H. Boogaard. Namens „St Jan" neemt de heer G. v d Kolk het woord, namens de L.T.B. de heer Th. R. Hin, meester v.d. Hulst feliciteert pas toor namens GDS en Tex. Boys. De heer Timmer spreekt gelukwensen uit van de K.A.-dames en heren Vele parochianen, zeer velen kwamen pastoor en familie leden persoonlijk feliciteren en verschil lende waardevolle cadeaux werden aan geboden, oa sigaren, bloemstukken, fruitmanden, een practisch bureauklokje met dag- en uur-aanwijzing, een albe en superbe. Ieder plaatste de handtekening in het receptieboek en ontving een plaatje ter herinnering. 's Avonds om 7 uur was er een plechtig Danklof met Te Deum: ,U God loven wij". Na het Lof klomc het lied van lof en dank: „God u lover, wij!" Heer, U danken wij! U driewerf heil'ge God, O Koning Sabaoth" Zondagavond werd in „Casino" een feestavond gehouden, (welke Maandag avond voor de parochianen werd her haald). Welk een belangstelling voor dit gebeuren! Deze feestavond werd geopend door de voorzitter van het feestcomité, de heer P. B. Riteco. Aan diens feestrede ontle nen wij: ..Zeereerwaarde Heer Pastoor. Het is mij een grote eei en vreugde u als Zilveren Jubilaris op deze plaats zeer hartelijk welkom te mogen heten, hier te midden van de vele genodigden die het op zeer hoge prijs stellen op deze avond, die u door de gehele parochie wordt aan geboden. blijk te kunnen geven van hun warme, sympathieke belangstelling en hulde bij uw Zilveren Priesterfeest. Har telijk welkom roep ik ook toe aan uw dierbare familieleden en uw weleerwaar de vrienden, die van zo ver zijn geko men om in onze parochie uw zilveren ju bileum mee te vieren Hartelijk welkom roep ik toe aan de Edelachtbare Heer en mevrouw De Koning, onze burgemeester en zijn vrouw, die er zeer grote prijs op stelden, hier van hun belangstelling voor uw zilveren feest te doen blijken. Door uw aanwezigheid verhoogt u voor allen die hier tegenwoordig zijn het feestelijk cachet van deze avond. Voorts heet ik welkom de kerk- en armbesturen van Den Burg, Den Hoorn en Oosterend, de besturen van de drie standsorganisaties 76. Vliegensvlug werd het bootje weer gedraaid en even later schoot het met 'n knal weg, begeleid door het woedend ge huil der Indianen, die het nakijken had den. Onderwijl trok de professor de pij len uit kapitein Klakkebos' broek, wat allesbehalve aangenaam was, daar er weerhaken aan zaten. Maar toen kwam er nieuwe narigheid toen ze een flink eind in zee waren, hield het bootje stil, en het bleek, dat alle springstof totaal op was! om niemand gelegenheid te geven u to verwijten, dat u haar voortrok. Lorenz staarde Platti even aan en zweeg. Platti daarentegen vatte zijn zwijgen als instemming op en ging voort: Wanneer u Maria op reis beter zult leren kennen, zult u pas zien hoe een no bel karakter zij heeft. En na enige tijd voegde zij er aan toe: Neem* u mij dus r.iet kwalijk wanneer ik niet dans. Maar, ziet u, juffrouw Hunziger is ook niet hier. Ik wil ook lerares worden En ze zullen mij net zo bespotten als haar. De mensen laten een vrouw voor haar lelijk heid boeten. Alsof je er zelf iets aan kunt doen. De stille resignatie van deze nauwe lijks negentienjarige trof Lorenz diep, Maar het klonk zo rustig, ja bijna vro lijk, dat hij het liefst gezegd had: daar voor in de plaats maakt de lelijkheid een vrouw vroeg wijs. Maar hij zei ook dat niet, omdat er waarschijnlijk niets was, wat Platti over het probleem van lelijke meisjes niet zelf wist Maria en Frieda verschenen na de dans weer aan het tafeltje en Frieda wendde zich tot Lorenz: Wie A gezegd heeft, moet ook B zeggen, mijnheer. Wat bedoel je? vroeg Lorenz. Wie eenmaal met de ene gedanst heeft, moet ook met. alle andere dansen. Dat is mijn oprechte bedoeling, zei Lorenz glimlachend. Ik ben er juist over aan het denken, of ik volgens het alfabet of volgens een rekenkundige reeks te werk moet gaan. K.A.B., L.T.B. en Middenstand, de ver enigingen en personen, die hun beste krachten hebben gegeven om deze avond zo goed mogelijk te aoen slagen. Het kerkkoor, onder leiding van de heer H. Zijm, de zangvereniging Con Amore on der leiding van de heer R. I. Boom, de toneelvereniging „Sint Jan", regisseur de heer G. J. Logman een groepje volks dansers onder leiding van mevr. Ger- ritsma met muzikale medewerking van mej Reij en Kees van Heerwaarden, de declamatrice mevr. N. Keesom-Logman. In het bijzonder bedank ik het zangkoor voor de mooie zang tijdens tie H. Mis. Een zeer hartelijk woord van welkom en van dank breng ik aan de heren P. Zijm, W Rijk en Jac. Hin met hun hel pers en dan vooral de koster (de heer Th. Buisman) niet te vergeten voor de prachtige manier waarop ze de kerk zo feestelijk hebben versierd. Tot slot de leden van het feestcomité, o.w. de weleerwaarde heren kapelaans, die ook zo het een en ander hebben ge daan om alles zo vlot mogelijk te doen verlopen. Spreker bedankte ook de marechaus sees, die de feestelijke stoet op keurige wijze door Den Burg hadden geleid en aan de heer W. Zijm. die op zeer welwil lende wijze heeft medegewerkt door het steeds beschikbaar stellen van zijn zaal voor het houden van dc talrijke repeti ties. Hierop sprak de heer Riteco de jubila ris toe. Het tijdstip van uw Priesterwijding is bet belangrijkste moment in uw leven. Toen u de II. Priesterwijding ontving, nam u op u om uw gehele leven aan de dienst van God te wijden. U deed toen van veel afstand wat ons mensen het leven /.o veraangenaamt, maar door als priester Gods uitverkorene te worden, had u toch het beste deel ge kozen. Maar u had tevens het vooruit zicht de grote moeilijkheden die het practische leven u zou bieden. Met prach tige idealen bezield bent u als kapelaan door de Bisschop uitgezonden om de ge lovigen ten beste te geleiden op de weg naar de Eeuwige Zaligheid. In Boskoop, Alkmaar en Amsterdam hebt u met gro te overgave uw beste krachten gegeven vooral ook aan de jeugdbeweging. Met uw heil'ge macht hebt gij de mensen ge sterkt in hun geloof en hun de weg ge wezen naar een beter leven; hebt gij als priester, die in het leven van uw gelovi gen zo'n grote plaats inneemt, de liefde tot God doen groeien. Reeds bij de geboorte is het toch de priester, die door hel Heilig Doopsel de mens het eerst in aanraking brengt met Gods genade. Komen wij niet met al on ze geestelijke lasten er. zorgen tot u? En altijd is het weer de priester, die klaar staat om te helpen, te bemoedigen, de lasten draaglijk te maken. Zit u niet al tijd vol zorgen over de aan u toever trouwde gelovigen? Zo komen wij bij elke belangrijke ge beurtenis in ons leven tot u. En eindelijk ook wanneer het tijdstip is gekomen, dat wij dit aardse tranenoal gaan verlaten, dan is het weer de priester, die ons de kracht geeft om in goede gesteldheid de weg naar de Eeuwigheid in te gaan. Door dit alles hebben wij een zeer groot vertrouwen in u, eren wij u als de Godsgezant. En wanneer ik als maat staf neem de hartelijke medewerking die ik als voorzitter van het organiserend comité van iedere parochiaan mocht on dervinden, dan durf ik gerust te bewe ren, dat dc genegenheid van uw parochi anen ten opzichte van u even groot is als uw genegenheid voor hen. U bent het die ons bijstaat ons tot de liefde Gods brengt en elke dag tot God zijn gebeden richt tol heil van ons allen. Blijf ons dan de krachten geven, Zonder wie geen ;.iel gedijt, Leer ons dan voor het ganse leven Blijheid en gehoorzaamheid. Zeereerwaarde Jubilaris, Voor alles wat u voor ons hebt gedaan en nog voor ons zult doen, brengen wij u hier onze zeer hartelijke dank Wij bieden u onze zeer hartelijke gelukwen sen aan bij uw 25-jang priesterfeest. Te vens sluiten wij de wens hierbij in, dat u nog vele jaren tot heil van het Geestelijk leven uwer Parochianen uw zegenrijk werk mag verrichten. Ook u, familiele den van onze pastoor, bieden wij na mens de parochie onze hartelijke geluk wensen aan. Ook voor u is het een grote En Frieda antwoordde scherp: Bij Maria heeft u zich noch aan het alfabet noch aan rekenkundige reeksen gehouden Dr. Lorenz' glimlach verdween meteen Dat was weer eens duidelijk geweest. En hij dacht er hardnekkig over na, waar om de meisjes hem plotseling met Maria in verband brachten. Bij de volgende dans vroeg hij daarom met opzet Otty Joos; zij was in haar sla perige apathie de oninteressantste van de klas, en een dans met haar kon tot geen misverstand aanleiding geven Tegelijkertijd was de reisgenoot van 's morgens weer op Maria afgekomen en had haar ten dans gevraagd. Maria's blik dwaalde onwillekeurig naar dr. Lo renz, die zich al met Otty op de dans vloer bevond. Toen stond ze aarzelepd op, knikte en volgde de jongeman Maar zij danste eigenlijk schuldbewust' lusteloos en voortdurend kijkend naar dr. Lorenz. Het dansen zelf had weinig voor haar betekend. Maar zij had tijdens de tango met dr. Lorenz zo prettig ge praat over de school, haar betrekkingen lot hem, haar toekomstplannen en over de verhouding van de ieraren tegenover de leerlingen in het algemeen, dat zij gehoopt had, dat hij haar spoedig weer zou vragen. Aan tafel, in tegenwoordig heid van Platti en Frieda, met de ande ren binnen gehoorsafstand, konden deze gesprekken niet voortgezet worden en het was zeer de vraag of er op deze reis nog eens gelegenheid voor zo'n gesprek zou komen Danst u niet graag? vroeg de jonge- eer een priester in uw midden te heb ben. Wij hopen, dat u nog vele jaren ge tuige mag zijn van het vruchtbare pries terleven van uw hooggeachte familielid. Zeereerwaarde Jubilaris, Bij een jubileum behoort ook een ca deau. Wij wilden het aan ook niet alleen laten bij onze gelukwensen, doch wij hebben gemeend alle parochianen in de gelegenheid te moeten stellen om geza menlijk een stoffelijk bewijs van onze hulde, eerbied en dank u aan te kunnen bieden. Ieder heeft het zijne er toe bijge dragen en zo kan ik u namens de paro chie aanbieden een euveloppe met f 1200, die u naar eigen goeddunken kunt beste den. Wij hopen, dat u dit zo zult doen, dat het een blijvende herinnering wordt aan deze heugelijke feestdag". Pastoor Persoon was zichtbaar ont roerd. Hij verzocht zijn dankwoord later op de avond te mogen uitspreken. Het feestprogramma was dik in orde. Een bonte avond, die door het kerkkoor geopend werd met „Die Ehre Gottes aus der Natur", van L. ven Beethoven en „O Jesu Amor Mi", van Giessen. Zeer zuiver gezongen en uitstekend vertolkt. Mevr Keesom-Logman declameerde „Priesterwijding" met groot begrip en volle overgave, waarna een groepje jon gens en meisjes enige volksdansen ten beste gaf. De operette „Het wonder van Papendam" werd doo:. Con Amore aller aardigst uitgevoerd. Wat werden die Amerikaanse toeristen handig om de tuin geleid. Kunnen wij «.p die manier ook niet eens een stelletje wonderlammeren exporteren? Dan zijn we meteen boven Jan! Van wie hierin meespeelden noe men we: mej. V. d. Knaap, mej. R. Reij, mevr. Kievits-Ran, mevr. J. Rijk-van Heerwaarden en de heren C Smit, Jb en Jn. Schrama en W Ran. Na de pauze de klucht „Hoe Peerke Kustermans toch in de hemel kwam" door „Sint Jan". Hierin speelden mee: mevr. N. Zijm-Van Sambeek en de heren Juul Timmer als Peerke, G. v.d. Kolk als pastoor, André Kievits als de duvel, C. Witte Dzn., als St. Petrus, Jb. van Heer waarden als dokter en Marius Witte als Sjefke. Die Peerke was een merkwaardi ge snuiter en hij beleefde nóg merk waardiger avonturen! Vervolgens werden we weer op enige volksdansen vergast. Echte klompendan sen! Het feestprogramma werd door het kerkkoor besloten me* „P: ieslerglorie" van L. A. Dobbelsteen. Pastoor Persoon betrad hierop onder luid applaus het podium. „Het is niet gemakkelijk in enkele woorden mijn dank le uiten voor alles wat ik heb mogen ontvangen. Ik wil in de eerste plaats alle hulde terugbrengen tot mijn Schepper, want de vruchtbaar heid van ons werk hangt af van Zijn ge nade Wij mogen begieten en besproeien, Hij geeft wasdom. Ik dank de burge meester voor diens woorden die hij tij dens de receptie tot mii heeft gericht. Ik stel dat op zeer hoge prijs. De heer Rite- co dank ik ook voor zijn woorden en u allen voor het cadeau. Ik had nooit zo'n grote gave verwacht! Door deze blijken van medeleven zal mijn werk nog meer geïnspireerd worden. De groei en bloei van de parochie is echter niet alleen het werk van de pastoor, maar van ons al len tezamen". (Applaus). Maandagmiddag. 's middags om half drie was er een feestmiddag georganiseerd van en voor alle kinderen van Den Burg, Den Hoorn, De Koog, De Waal, Oosterend. I. Bewaarschool, o l.v. eerw. Zusters: leuk orkestje met tingel-tangel, heuse trommels, kleppers en allerhande beliep, onder leiding van de dirigent Hansje Groot. Groot is z'n ernst waarmee hij de maat slaat! Pianobegeleiding: juffr Reij. II. Welpen: Boerke Naas. Geestig! III. Zangklasje o.l.v. de heer van der Hulst en de onderwijzeressn. IV. Toneelspel 6e Kias L.S. Den Burg, o.l.v. de heer P. B. Riteco, „Tarcisius". Jan Graaf als Tarcisius. Allen in Ro meinse en Griekse kledij. Aardig geïm proviseerd. De onderwijzers J. Buisman, De Vries en Van der Hulst deden mee. V. Gidsen deden een leuke reidans. Maandagavond werd het programma van Zondagavond herhaald. Zondag 10 Juni om 2 uur herhaling van Maandagmiddag voor de ouders van alle kinderen. man plotseling. Maria schrok op en kon niets anders antwoorden dan: Och. Ik voel een zekere weerstand bij u, zei de jongeman vervolgens, maar het klonk niet boos. Maria concentreerde zich wat meer en gaf zich nu gewilliger over aan zijn lei ding. Na een poosje zei hij: Ik beschouw uw schoolreis met zeer gemengde gevoelens. Wij jongens hebben na ons examen ook zo'n reis gemaakt. Dat is nu al zes jaar geleden. Maar dat was toch anders. Wij hebben niet gedanst en wij waren ook niet zo vrolijk. Wat moest Maria daarop antwoorden? Zij zweeg liever, zelfs op gevaar af haar danser te beledigen. Hij scneen echter vastbesloten zich niet beledigd te tonen. Er zitten veel mooie meisjes in uw klas, ging hij voort. Maar ik vind u het aardigste. Waarom, zou ik niet kunnen zeggen. Na dit compliment had Maria's danser waarschijnlijk zelf geen antwoord ver wacht. Wanneer hij nu niet plotseling in zwijgen wilde vervallen, moest hij op een ander onderwerp overgaan. Hij vroeg dan ook meteen: Welke leraar hebben jullie eigenlijk meegenomen7 De wiskundeleiaar, antwoordde Maria nu. O hemel! Hij zei het met een grap pige verbazing. Een tar.go-dansende wis kundige leraar! Dat zou wat voor een Daumier-caricatuur geweest zijn. Ik vind niet, dat dr Lorenz een ca- ricatuur is, antwoordde Maria tamelijk Nr. 118. ANNELIESJE EN GERDA BLOM Gerda wordt Vrijdag tien jaar, Anne- lies wordt 30 Juni vijf. Zij wonen in de Molenstraat 57, Den Burg. Gerda schreef ons een lange brief, waarin ze van hun liefhebberijen vertelde. Annelies speelt graag met de bal. Voor haar moeder gaat ze dikwijls mooie bloemen plukken. Dan trekt ze er op de autoped op uit. ,,Het hele huis staat vol met bloemen!" Gerda vindt handwerken erg prettig, vooral borduren. Zé kan al zwemmen! Veel plezier op jullie verjaardag Nr. 119. CORA EN JAN VAN BEIJEREN Jan wordt Zaterdag 9 Juni zes jaar. Zijn zusje, Cora voelde zich natuurlijk ook al een beetje jarig en daarom heb ben we ze samen op de foto gezet. Zij wonen in de Peperstraat 46 te Oosterend. Veel plezier Zaterdag! TEXELSE MARKT Den Burg 4 Juni 1951 Aangevoerd: 2500 lammeren f 55-f 67; 8 koeien f 650-f 900; 96 biggen 1 30-f 45; 20 n. kal veren f 35-f 60 HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 6 Juni 10.34 en 10,53. 7 Juni 11,12 en 11,22. 8 Juni 11,48 en 11,52. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. WEEKBERICHT I)ER P.T.V. TEXEL In de week van 28 Mei tot 2 Juni be droeg de aanvoer 108,661 stuks. Uitbeta ling aan de pluimveehouders per kg f 1,92. Door verminderde exportmogelijk heden liep de prijs terug. Vorig jaar be droeg de aanvoer over bovengenoemde periode 89,629 stuks. Dc kg-pnjs f 1,94. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 28 Mei t.m 3 Juni '51: 5108 kg schol; 5059 kg tong; 871 kg tar bot; 912 kg schar; 389 kg bot: 173 kg ka beljauw; 499 kg poon, 1888 kg wijting; 20 kg "makreel; 77 kg pieterman; 39 kg haai, 5 kg lever; 21 kg diversen, 10789 kg garnalen; 2025 kg garnalenpuf; 316 kg krinkels; 12 kg zalm. 24 kg ansjovis; 295 kg geep; 1567 visput; 25 kg flint; 155 kg kokkels GIFTEN AFD. TEXEL VAN ..HET WITTE KRUIS" P. S Eierland f 2,50; Fam. B. idem f 1,N.N., idem f 10P. K„ Oude- schild f 2,50; H. K., idem f 2,50; Fam. H., PH Polder f2,—; Z„ idem f2,50; N. S, De Koog f2,50; C B., idem f 2,50;H. V, idem f 2,50; C. D., Den Burg f 3,A. B., idem f 4,P. C., idem f 5,Fam. V idem f 2,50; J. V.. idem f 2,50, Fam. T.. idem f 2,50; J. S., idem f 1,H. V id f2,50; Fam. K.. idem f2,50; A. P., idem f 10,N. K., idem f2,50, J. K„ idem f2,50; P. G., idem f 1,50, W. G idem f 0,50; Fam. L„ nabij Den Burg f2,50, L. B., nabij De Koog f2,50, P. B, idem f2,50; A. K„ De Waal f2.50; N.N.. Oos terend f2,50; W.W., idem f2,50; B. V.. id fl J. V., idem f2,50, B. V.. idem f 1,-; J. V., idem f 22,50;; W. W., nabij Ooster end f2,50; K. K., Den Hoorn f2,50; J B., Den Hoorn f 10, heftig. Misschien bewondert u hem zelfs nog? Het heeft er niets mee te maken of ik hem bewonder. Maar u moogt zich niet vrolijk over hem maken. De jongeman scheen besloten Maria's geprikkelde terechtwijzende toon niet te horen. U moet het mij niet kwalijk nemen, zei hij, maar dat heb ik nog van mijn schooljaren: alles wat met wiskunde sa menhangt is mijn doodsvijand. Maar u bent zeker erg goed in wiskunde? Integendeel. Het heeft een haar ge scheeld of dr. Lorenz had mij laten zak ken. Wij zijn elkaar flink in de haren gevlogen Dan begrijp ik niet, waarom u toch nog partij voor hem trekt. Enfin, mis schien heeft u gelijk wanneer u edel moedig en vergevensgezind bent. Zo een oude man weet niet beter. Maria hield onwillekeurig op met dan sen en zocht met haar blikken Lorenz, die zich enige passen verder met Otty afmatte. Toen zei zij ijzig: Hoor eens, Lo is geen oude man. Nou, toch minstens veertig, taxeer de de jongeling niet erg welwillend. Vijf en dertig, verbeterde Maria, maar haai toon was niet meer zo zeker als eerst. (Wordt vervolgd door G TH. ROTMAN. (Nadruk verboden).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4