T)aar is ie weer I &c n fi a t ue ecu u> ctcdc n AANRIJDING Maandagavond vond aan de Dorps straat te De Koog een aanrijding plaats tussen een tractor met oplegger, be stuurd door de heer P. Koorn en een mo torfiets, waarvan de neer H. List de be rijder was. De tractor wilde, komende uit de richting De Koog, voor het huis van de heer Blok v.d. Velde links af slaan en de bestuurder gaf hiertoe een tegen. De heer List, die met een flinke snelheid achterop kwam, wilde passeren, maar zag de opgestoken hand niet en reed eerst tegen het voorwiel van de tractor op, stoof over een tuinwalletje en kwam op het bosweggetje terecht. Gelukkig kwam hij er heelhuids af en werd de motor slechts licht beschadigd. DUUR RITJE PER BROMFIETS Toen een bewoner van Den Burg op 9 April 's nachts per bromfiets van Oude- schild naar huis reed hij had een ste vige borrel gedronken en slingerde over de hele breedte van de weg werd hij door een Wachtmeester aangehouden. De dienaar der wet had plotseling met een rood licht gezwaaid om hem te doen stoppen De bromfietser moest zo sterk remmen, dat hij in de berm van de weg belandde. De man schrok van dit inci dent en voegde de geüniformeerde enige lelijke woorden toe. Zijn beledigingen werden nog erger, toen de wachtmeester hem de fiets afnam, omdat hij het niet vertrouwd vond, dat verdachte verder reed. Voor de politierechter betoonde hij veel spijt van het gebeurde en bekende ronduit, dat hij niet helemaal nuchter was geweest, toen de beledigende ter men aan zijn lippen waren ontglipt. Naar onze smaak werd deze eilandgenoot ech ter zeer zwaar gestraft, want de uit spraak was: 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en f 250 boete of 1 maand. MEN MAG VERMOEDENS NIET ALTIJD UITEN Mevr. P B. en M. J. S. uit Oudeschild stonden terecht, omdat ze J. Slikker had den beledigd door hem in zijn gezicht te zeggen, dat ze er hem van verdachten een zak aardappelen te hebben gestolen. De eerste gaf grif toe, dat ze Slikker op bovenvermelde wijze had te woord gestaan, maar S. ontkende. Hij had al leen tegen mevr B. gezegd, dat hij Slik ker er van verdacht De zaak was nooit opgehelderd en de politierechter meende, dat men onder zulke omstandigheden voorzichtig moest zijn met het uiten van beschuldigingen. Slikker, als getuige, hield vol, dat S. hem had beschuldigd en zijn vrouw, hoe wel niet erg vast in haar verklaringen, had het ook gehoord. De politierechter achtte daarmee het ten laste gelegde, belediging, bewezen en omdat mevr. B alles had bekend, kwam zij er het beste af. Voor haar luidde het vonnis f 5 of 3 dagen en voor S. f 15 of 5 dagen. Mevr. B. gaf zichzelf bovendien nog de voldoening even extra te onder strepen, dat dit vonnis niets veranderde aan haar vermoedens, dat Slikker de aardappelen had weggenomen. EEN MENS GAAT NOG ALTIJD BOVEN EEN HOND C. J. V. van Texel stond terecht, omdat een aanklacht tegen hem was gedaan wegens dierenmishandeling. De kwestie was, dat hij het huis van J. Kloosterman nogal eens passeerde, wanneer hij naar zijn werk ging. De laatste had een hond, die het om de een of andere reden slecht op V. had voor zien. Meestal kwam liet dier ïpid blaf fend op hem aanspringen en een enkele keer had het hem ook al eens gebeten. Gelukkig echter in zijn laars, zodat er geen kwade gevolgen uit voortsproten. Op een keer, toen V. aan het riet snij den was geweest, kwam hij weer voor bij op zijn motor en de hond viel hem weer aan. Om het dier van zich af te houden, had hij het toen een geduchte mep gegeven met zijn rietsnijmes. De hond droop af met een grote wond aan de kop. V. verklaarde, dat hij de eigenaar al eens had gewaarschuwd en dat het ter zelfverdediging nodig was geweest te doen, zoals hij had gedaan. Getuige Kloosterman verklaarde wel, dat zijn hond nooit op de weg kwam, maar dat ging niet op. Want V. was niet van de weg af geweest en toch aangeval len. Ik kan er niet voor zijn, meende hij tenslotte. Maar toen maakte de rechter hem dui delijk, dat hij als eigenaar de plicht had er voor te zorgen, dat zijn hond met ge vaarlijk was voor anderen. Hij moest hem op het erf houden en anders maar muil korven. Een mens gaat nu eenmaal voor een dier. De officier vroeg ontslag van rechts vervolging, maar Mr. Alblas, de politie rechter, was daarmee niet tevreden. Hij meende, dat dierenmishandeling niet wettig en o'vertuigend was bewezen en dat er bovendien sprake was geweest van een noodtoestand Hij sprak ver dachte vrij. VOOR HET JUBILEUMGESCHENK 18 Aug. zullen de schilders een voet balwedstrijd spelen tegen een elftal, sa mengesteld uit leden van Texels Fanfare corps. De opbrengst is bestemd voor het jubileumgeschenk, dat men het corps in September ter gelegenheid van zijn 60- jarig bestaan hoopt aan te bieden. PUZZLE-RIT Motorclub Texel organiseert Zaterdag a.s. weer een puzzle-rit. Er wordt op de Groeneplaats gestart Ook de finish is te Den Burg. Men dient zich tussen 3,30 en 4 uur te laten inschrijven en de motor op volgorde neer te zetten. De manufactu rer B. Steltman heeft voor de dame van de beste motorrijder een paar Bemberg- kousen uitgeloofd. Er komen trouwens nog meer verrassingen. Dat zult u na de rit wel vernemen. TARIEF SCHAPENSCHEREN 85 CENT Sociale wetten niet van toepassing voor beroepsscheerders. De sociale afdeling van de Stichting voor de Landbouw op Texel maakt be kend, dat thans bericht is ontvangen, in houdende dat het schapenscheren bui ten de sociale wetgeving valt. Dit betreft enkel de beroepsscheerders, dus degenen die van boer tot boer trek ken. Daar deze scheerders nu niet onder de sociale wetgeving vallen, dus niet op de loonlijst vermeld worden en tevens in aanmerking komen voor ziekengeld, on gevallenwet of kinderbijslag, is het ta rief verhoogd van 70 op 85 cent per schaap. Voor de sohapenhouders betekent dit geen verhoging van uitgaven daar op de, 70 cent arbeidsloon anders plm 15 cent sociale lasten komen Voor arbeiders, die de schapen scheren op het bedrijf waar ze normaal als ar beider werken, geldt deze bepaling niet. Deze blijven normaal in de sociale wet geving opgenomen. Hiervoor verandert dus niets BERGEENDEN Onderstaand schrijven achten wij be langwekkend genoeg om alle Texelaars ter kennis te brengen: Mijne heren, In uw blad van 2 Juni jl. trof mij een advertentie waarin te koop gevraagd worden bergeenden met de mededeling, dat die dieren tam moesten zijn. Het spijt mij, dat u die advertentie hebt opgenomen, want ik kan er niets anders in zien dan een gevaar voor overtreding van de desbetreffende be palingen. Hoewel de bergeend nog onder het wild is opgesomd in de Jachtwet 1923 is de jacht op die vogels nu reeds 25 jaar gesloten gebleven. Ook de eieren mogen niet meer worden uitgehaald. Sinds de uitvaardiging van deze bepalingen is het aantal bergeenden in ons land en zeker ook op Texel aanzienlijk toegenomen. Waarschijnlijk werd u misleid door de mededeling dat de vogels ,,tam" moeten zijn; voor zover ik weet, komen tamme bergeenden op Texei niet voor. De bedoelde advertentie kan een aan sporing zijn om bergeendeneieren weg te nemen, die door andere vogels te laten uitbroeden en de jongen daarna te ver kopen. Dat zou dan gaan ten koste van de vogelstand op Texel en die zult u op- getwijfeld even gaarne willen bescher men als ik dat doe. Hoogachtend, J. DRIJVER, Secretaris van de Ned. Vereniging tot bescherming van Vogels. GESLAAGD KERKCONCERT Met medewerking van mevr. G. Pie- penbroek-Langeveld, alt, mevr. Beum- kes-Breen, viool, de heer J. Visser, or gel, de heer H Veldhuis, declamatie, het Kerkkoor en het Blokfluitensemble heeft Maandagavond te Den Burg en gis teravond te De Koog een kerkconcert plaats gehad. De opbrengst ervan is be stemd voor restauratie, resp. onderhoud der kerk. Hedenavond zal dit concert te Oosterend worden gegeven en morgen avond te Den Hoorn. Het concert te Den Burg vond plaats in de Doopsgezinde kerk. Wie de reeds gegeven concerten nog niet hebben bij gewoond, zij medegedeeld, dat hun een genoeglijke avond wacht. Het program ma is zeer gevarieerd. Ge kunt genieten van zeer goede zang. En daarmee bedoe len wij niet alleen het optreden van mw. Piepenbroek-Langeveld, die over een zeer mooie stem beschikt, maar wij den ken daarbij ook aan hetgeen door het kerkkoor wordt geboden: de directeur, de heer Jan Visser, leidt een koor. dat thans de vruchten pluk', van een ernstige studie. Het koor bracht 7 liederen ten gehore. Mevr. Piepenbroek zong 6 liede ren en de roep die van haar prestatie uit ging is deze avonden weer volkomen be vestigd. Het vioolspel van mevr. Beum- kes-Breen bracht ons eveneens in ver rukking, zij werd uitstekend begeleid door de organist de heer Jan Visser. Zeer gewaardeerd kon ook worden het optreden van het blokfluitensemble, al moet natuurlijk daarbij in aanmerking worden genomen, dat dit gezelschap nog worstelt met de moeilijkheden, welke ie der beginnend clubje ter loutering en rijping bevechten moet. De heer H. Veldhuis declameerde als intermezzo verscheidene gedichten. Voor al het werk van Jacq. van der Waals maakte veel indruk. FILMNIEUWS „ASSEPOESTER" Dit weekend draait in Texels Bioscoop Theater Walt Disney's Assepoester. In Assepoester heefl Walt Disney het volmaakte onderwerp gevonden voor zijn tekenkunst Geen enkele van zijn voor gaande producties heeft meer Disney's enthousiasme en verbeeldingskracht op gewekt dan dit wereldberoemde sprook je. Iedere meter en iedere scène van de film over het haveloze meisje dat trouw de met de prins toont Disney op zijn best. Hij heeft de hoofdfiguur en de overige in deze legende voorkomende karakters om geven met een aantal onweerstaanbaar grappige dierenfiguurtjes. De film is een aaneenschakeling van charme, humor, muziek en romantiek. Zes jaar lang heeft men in de Disney studio's aan de productie van „Asse poester" gewerkt. Ondertussen ging de productie van andere films door, maar het onderwerp Assepoester nam tijdens de vervaardiging steeds groter afmetin gen aan. Een film waarin wij de kunst van Dis ney van de eerste tot de laatste meter terugvinden, een film ook, waarvan ie dereen, jong en oud, /al genieten. Onlangs zei een kennis tot mij: ,Zeg eens evenRijmelaar Ga jij Texel soms vergeten? 'k Mis je in de Tesselaar!" Nu, ik kan u dit vertellen Dat er véél gebeuren moet Eer ik Texel zal vergeten, Daarmee basta! kort en goed! Maar door drukke werkzaamheden En door weinig vrije tijd, Blijft de lier soms aan de wilgen, Alle goede wil ten spijt. Daarbij komt, dat ix óók niet meer Midden in het leven sta Van de Gouden Bollenaren, En dat doet dus ook al scha. Mocht u daarom eens iets weten Dat geschikt is voor een lied, Stuur mij even een berichtje En het kómt er in, subiet! Nu ik dan toch aan de gang ben. Wijd ik graag een woord van lof Aan de jonge dierbeschermers. Jongelui, dat vind ik tóf!! Telkens zijn er toch weer kind'ren, (En ook ouderen, helaas!) Die een dier onnodig kwellen, Dat is laf en dom en dwaas. Daarom vind ik het zo prettig Dat jelui reeds in je jeugd Deze misdaad gaan bestrijden, Werkelijk, dat doet mij deugd. 'k Hoop don ook van harte, jongens. Dat jelui zo voort blijft gaan, En voor 't welzijn van de dieren Op de bres zult blijven staan. HUIB DE RIJMELAAR. ZAKENNIEUWS. NIEUWE ZAAK AAN DE KOOG De Koog is een snackbar rijk. Zater dag opende deze zaak, welke gedreven wordt door de fa. Swarthof en Jellema, haar deuren. Zoals we van de heer Jelle ma, die ook hier zelf de verbouwing ter hand nam. gewend zijn, ziet het interieur er smaakvol uit Er is ruimte voor velen. Men kan er zich nu reeds te goed doen aan ijs én over enkele dagen zal men er kunnen genieten van alles, wat een snackbar zoal heeft te bieden. Stellig zullen velen hiervan gebruik maken. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag: H.H. Missen in Den Burg en in Den Hoorn om 7,30 stil en om 10 uur gez.. in Oosterend alleen om 10 uur gez. Biechtgel. in Den Burg van 7-7,30 en in de bijkerken voor en na de Missen. Com- mumeuitreiken in Den Burg om 7 en 9 u. en verder o.d. Missen. De uitreiking be gint achteraan. Lof om 3 uur ter ere van de H. Joseph. Dinsdag: Om 7 u. geen H. Mis maar alleen communieuitreiken en om 6,30 2 H. Missen. Om 8 uur gez. Re quiem. Woensdag: Lof ter ere van St. Joseph om 7,30 uur met rozenhoedje en litanie v. St. Joseph v.d.o.d. schaal neer gelegde intenties. Daarna jongenscongr. Donderdag om 8 uur meisjescongr. Vrij dag Lof ter ere v.h. H. Hart. Biechthoren v.d. schoolkinderen om 3,30 uur. Zater dag: biechthoren van 5-S op de hele uren. Zondag a.s. plechtige viering van het Feest van onze Patroon St. Joannes de Doper. CREDIETVERLEN1NG AAN DE MIDDENSTAND Uit het verslag 1950 van het Borgstel lingsfonds voor de Middenstand in Hol lands Noorderkwartier blijkt, dat de fi nancieringsmoeilijkheden bij de Midden stand nog steeds toenemen Bij het Fonds dat tot doel heeft het verschaffen van credieten aan levensvatbare midden- standsbedrijven, die niet door normaal bankcrediet in hun credietbehoefte kun nen voorzien, en het verlenen van be middeling en-of sanering van bedrijven, die in moeilijkheden verkeren, werden in dit jaar 163 aanvragen ingediend te gen 121 aanvragen in het voorgaande jaar Van deze aanvragen kon in 69 ge vallen tot credietverstrekking worden overgegaan tot een totaal bedrag van f76,945— (v.j f 31,725,—), terwijl in meerdere gevallen bemiddelend en-of sa nerend kon worden geholpen. Jammer genoeg moest een belangrijk gedeelte der aanvragen worden afgewe zen, hoofdzakelijk doordat de gemaakte winsten niet voldoende waren om de pri- vé-uitgaven te dekken met het gevolg, dat het bedrijfskapitaal jaarlijks inteert. Het behoeft geen betoog, dat credietver strekking in deze gevallen geen uitkomst kan brengen en dat het voortbestaan van het bedrijf slechts mogelijk is, indien de privé uitgaven binnen de grenzen van de gemaakte winsten blijven. In het verslag wordt tevens een over zicht gegeven van de op 1 Juni 1950 in werking getreden „bijzondere credietre- geling" voor de middenstand Onder de ze vorm kunnen credieten worden ver leend tot maximaal f 30,000,Crediet- aanvragen tot f 2000 op grond van deze regeling moeten tot het Fonds worden gerioht. Nadere inlichtingen omtrent de ze credieten worden gaarne verstrekt ten kantore van het Fonds, Varnebroek 1 te Alkmaar, waar voor belangstellenden te vens nog exemplaren van het verslag verkrijgbaar zijn. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,20§; 7,50; 11,45; 14,40; 17,45. Van Den Helder:: 6,30; 8,30§; 10,25; 13,20; 16,20; 19,30 Alleen Maandags. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 6,20: 9,30; 11,45; 15,40, 18,00. Van Den Helder: 8,30; 10,30, 13,20; 16,40, 19,30. DE SEIZOENEN ZIJN MERKBAAR Het Algemeen Handelsblad bracht in haar rubriek Voor Jong en Oud een arti kel, getiteld „Niet met de postkoets, maar met de posttrein op reis". Daarin lezen wij o.a.: „Een ambtenaar van de posttrein kan aan de verzending het jaargetijde en de dagen vaststellen. De Maandag is bv. een drukke dag, want vele mensen schrij ven alleen op Zondag en dan komen 's Maandags al die brieven van de Zon dagsschrijvers in de bus. De Donderdag en de Vrijdag zijn de zware dagen, want dan worden de periodieken verstuurd en die weekbladen zijn zwaarder dan een brief Ook de seizoenen zijn merkbaar. Texel verstuurt bv. in de winter weinig post, maar o wee, als de zomer in het land is. Naar alle delen van ons land worden dan de ansichtkaarten met Groeten uit. Texel verstuurd. Postzakken vol! Texelse Boysnieuws. De wedstrijden aan De Cocksdorp zijn Zondag niet doorgegaan omdat Texel 2 afbencht had gegeven en De Koog moest zijn laatste competitiewedstrijd spelen. Nu worden de bekerwedstrijden Zon dag a.s. verspeeld. Willen de leden hier vast rekening mee houden? Boys 3 speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Koog 2. Met 2-0 ver loren onze jongens. Hugo Boys is in de afdeling van ons eerste kampioen geworden, terwijl Callantsoog en Dirkshorn degraderen. S. V. Oosterend. Het le vertrok met 2 invallers naar Kaagvogels en wist daar met 3-1 te win nen. Met de rust was het 1-0 voor K. door een misverstand in de achterhoede. Na rust ging het beter en door doelpunten van Piet Wouter 2 en Kalis 2 (waarvan er een werd afgekeurd) werd het 3-1 voor ons. Uit sportief oogpunt genomen was het een mooie wedstrijd en van ge meen of ruw spel was dan ook geen spra ke! Jongens nog een wedstrijd en wel te gen WGW thuis. Zorg dat je fit bent en probeer die nog te winnen. Nu geen uit vlucht jes, maar meedoen! ZDH-Nieuws. Zondag zijn de adsp. naar rle adsp.-dag in Alkmaar geweest, 's Morgens met de eerste boot van Texel en de laatste boot weer terug. In de le ronde werd de strijd aangebonden tegen Petten A. In deze deze wedstrijd waren onze jongens steeds in de aanval en Piet in de goal had het bar rustig, met 2-0 werd Petten versla gen. In de finale moesten ze het opne men tegen N.-Niedorp A, dat van Odis gewonnen had. Dit weid een zeer zware strijd, de jongens uit N.-N. waren over het algemeen veel zwaarder, maar de achterheide wist van geen wijken en de stand bleef 0-0. Toen moesten straf schoppen uitmaken wie de speldjes mochten hebben Iedere club mocht vijf penalties nemen, N.-.N. schoot tweemaal raak maar onze jongens driemaal en zo keerden ze met een speldje op de borst naar Texel terug. Dat hebben jullie kra nig gedaan, jongens! De jeugdleiders worden vanaf deze plaats hartelijk be dankt. Deze week nog geen trainen, volgende week Woensdagavond beginnen we om 8 uur op het terrein; ook de grote adsp die dit jaar overgaan, worden verwacht. Voor de adsp. komt een andere tijd om te trainen. De handbal speelde Zondag tegen een Oudeschildcombinat'e en won met 8-1. S.V. Texel De opnieuw vastgestelde wedstrijd Texel 3-De Koog 1 is een roemloos on dergaan van ons „Gouden derde" gewor den Naar we vernemen was T. wel ster ker, had veelal een veidoverwicht, maai de doelpunten kwamen aan de andere kant waar de keeper uit vorm was. Intussen .kan Texel 3 op een behoorlijk seizoen terugzien. De Koog werd kampi oen. Gefeliciteerd, mannen! Adspirantendag NHVB in Alkmaar. Ook ten opzichte van onze deelname aan dit monstertournooi waren we niet optimistisch gestemd. Onze A-ploeg heeft zo in de laatste tijd enige veren moeten laten, doordat enkele der stevigste jon gens en tevens beste spelers werden af gestaan of geblesseerd, waardoor de kracht van ons elftal belangrijk is ge daald, zodat we tijdelijk tot de zwakke ren zijn gaan behoren en ook dit werd vandaag bevestigd. Van Purmersteyn A werd met 2-0 ver loren. In de verliezersronde werd het 0-0. na het nemen der strafschoppen 5-3 voor Texel A. Na de eerste serie van elk 5 straf schoppen, werd het 2-2. Kees Moojen stopte er 2, één ging over de lat. Wij be nutten er 3 en dus eindigen we op de 3e plaats. Texel B dat spelers af moest staan aan A en ook al tegen veel grotere jongens moest spelen in de wedstrijd Texel B Zaandijk C wist de stand al verdedigen de blank te houden. Met de strafschoppen liep het mis want slechts één schot trof de roos. Z. deed het iets beter door er 2 te benutten. Joop hield er twee In de verliezersronde ging het mis, daar Joop geheel uit vorm was en oor zaak werd van een aantal onnodige doelpunten. Dat extra training nodig is bleek van daag overduidelijk. Du? nu extra aange pakt want in de KNVB-kampweek zal er anders opgestreken moeten worden. Op 24 Juni a.s. nemen we met 3 elftal len deel aan het welpentournooi van de Alkm. Boys. Dat zit dus weer rustig, doe je best en zorg -dat je in een elftal ge plaatst wordt. Deze week Donderdagavond bestuurs vergadering. Op Maancag 18 Juni vindt de jaarvergadering plaats. Voorstellen e. d. uiterlijk 3 dagen van te voren in te le veren bij de secretaris. Op de jaarverga dering hebben ook donateurs toegang, zij hebben echter geen stemrecht. GRASGEWAS WORDT VERPACHT B en W. gaan grasgewas verpachten. (Zie adv.) 1 SEPTEMBER BEGINT NIEUWE CURSUS Voor de nieuwe cursus van de lagere landbouwschool, welke op 1 September begint, kunnen nieuwe leerlingen zich la ten inschrijven. (Zie adv.) DAAR KUNT U NIET LANGS De binnenberm van de Eierlandse dijk is vanaf de Hoofdweg tot De Cocksdorp voor het verkeer met i ij- en voertuigen gesloten in verband met werkzaamheden aan het dijkkanaal. (Zie ook adv.) DE HOOIBOUW 1951 Het hooien is een van de belangrijkste werkzaamheden in de weidestreken, want de kwaliteit van het hooi bepaalt grotendeels of het rundvee gedurende de stalperiode wél of niet toereikend wordt gevoederd. Ondanks deze betekenis wor den er bij het hooien in de practijk nog heel wat fouten gemaakt. De heer Ir. C. P. Scheepers, Rijkslandbouwconsulent te Rotterdam, zal in een radio-causerie op Maandag 18 Juni a.s. van 19,45-20 uur voor Hilversum II de hooibouw geduren de dit jaar eens onder de loupe nemen en hierbij speciaal de aandacht vragen voor de methoden, wier toepassing tot de hoogst mogelijke voeder waarde van het hooi leidt. VEEVOEDERTOEWIJZING VARKENS EN PLUIMVEE Behalve de voedertoewijzingen ten be hoeve van volwassen pluimvee voor de maanden Juli en Augustus 1951 worden gelijktijdig de toewijzingen ten behoeve van de jonge hennen voor de 4e t.m. 6e leeftijdsmaand verstrekt. De toewijzingen voor de maanden Juli en Aug. 1951 voor varkens worden ge baseerd op de gegevens van de Mei-in- ventansatie. De voedernormen zijn zo wel voor het pluimvee als voor de var kens ongewijzigd gebleven. Voor bovenvermelde toewijzing wordt gebruik gemaakt van veehoudersbonnen van de serie P, welke vóór 15 Juli 1951 bij de voederleveranciers moeten zijn in geleverd. Texel, 15 Juni 1901 Door de heer M. Langeveld alhier, werden heden de eerste aardbeien van clen kouden grond geplukt. Texel, 15 Juni 1901 Heden geraak te door een ongelukkig toeval een paard met een met schuimaarde beladen voer tuig van den dijk langs den Prins Hen drik-polder. 't Paard, een flinK, kostbaar dier, boette 't met het leven, terwijl de wagen belangrijke schade beliep. ^Deze geschiedenis heeft zich dus vorige maand herhaald; het paard kwam er toen ech ter beter af!) Adv. Bierbottelsrij „De Valk" Waal. Verkrijgbaar Hooibier per XU fust drie gulden. A P. Eelman Koog, 17 Juni 1901. Onze plaatsgenoot R. D. had een kip op bergeendeneieren te broeden gezet, welke alle op een na uitkwamen. Dit eene ei nu legde hij on der een kat. die een jong heeft. De kat nam zoo het werk van de kip over en wel met gunstig gevolg: na een dag had de kat een jong meer. Aardig is 't nu te zien hoe de oude kat 't eendje koestert en de jonge poes er mee speelt. De Cocksdorp, 17 Juni 1901. Bij de jl. Zaterdag gehouden aanbesteding van het bestuur van den polder Eierland was de eenigste inschrijver voor de leverantie van 90 M3 grint en 60 M3 keislag de heer J. P. Dros Pzn., respectievelijk voor 425 en 445 gld., en voor het transport van beide de heer W. Brans voor f 184,50. Een en ander werd evenwel nog niet ge gund. Adv. Aanbesteding. Het bestuur der Algemeene Bewaarschool a.d. Burg, wenscht aan te besteden: de leverantie van 15 kub. Meter zuiver, wit zand, te brengen in den tuin van bovengemelde school, op 26, 27, 28 of 29 Juni a.s. In- schnjvingsbiljetten worden ingewacht voor of op Zondag 23 Juni a.s., des na middags te half vier bij W. C. Reij, Warmoesstraat, Burg. TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. f 0,10 meer Spruit- en Koolplanten te k. C. Jongejan, „De Vrijheid" Te k. ongeveer 5000 stuks prima spruitkoolplanten ook verkrijgb. bij kleine hoeveel heden W. Rijk, Waalderstr 25 Nergens vindt U ze beter! Onze aardappelen zijn nog puik best en dan eet U pas lekker. Daalder's Groenten- en fruithandel, Oosterend Tel. 29 Te k. 1 kippenhok 3.30x1.75 m. Oudeschild 157 Te k. 3 beste biggen J. Kok, Gerritsland Te k. aangeb. melkontromer Alva Laval 1001., karn, melkbussen melkemmers, boterpot, kaas vaatjes, schapenemmer. Alles in goede staat. J. Smit, De Waal 79 Gevr. een man voor hooi en bietenwerk M. C. Veeger, De Westen Door aansluiting op electr. net aangeb. Philips Batterij radio-apparaat slechts even gebruikt. Volle garantie prijs zeer billijk. M. en A.J.Vonk

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2