Melk en Bloed Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Parlementair Overzicht OPOFFERING Melk en bloed zijn levensfactoren. Zonder de moedermelk is het jonge le ven gedoemd tot ondergang, bloedver lies kan fataal zijn Dank zij het orga niserende werk van het Rode Kruis is redding mogelijk in gevallen, die anders als hopeloos zouden moeten worden op gegeven. Dank zij het Rode Kruis.en de mensen, die 'klaar staan om hun me demensen te helpen. De moedermelk is niet te vervangen, en jonge kinderen, die deze niet of niet voldoende krijgen, kan men met of slechts moeizaam in leven houden. Maar te wreder is dat wanneer men bedenkt, dat anderen overvloed hebben, er geen weg mee weten. Dat evenwicht te herstellen, is de taak van het Rode Kruis. Via de bekende kruisverenigingen voor kraamhulp weet het waar overvloed is en waar gebrek. De kostbare moedermelk gaat niet lan ger verloren, de kinderen behoeven niet tekort te krijgen. De moedermelkcentra- le van het Rode Kruis verzamelt en dis tribueert. En zo is het ook met die kostbare vloeistof: ons bloed. Mensen zijn in ster vensnood omdat ze bioed tekort komen, anderen, krachtig en gezond, zouden ge makkelijk wat van hun bloed kunnen af staan om hun lijdende medemensen te helpen. Weer is het 't Rode Kruis, dat tussenbeide komt, de sterken in staat stelt de zwakken te helpen Soms ge beurt dit door regelrechte transfusie. Het Rode Kruis beschikt over een lange lijst van donors, wier bloedsgroep geclas sificeerd is en die op het eerste teken gereed staan om hun bloed af te staan voor een medemens. Maar soms is die methode te omslachtig, vooral wanneer er plotseling (bv bij rampen) op grote schaal moet worden ingegrepen. Door een ingenieus proces kunnen èn moedermelk èn bloed als het ware wor den ingeblikt. In het laboratorium te Amsterdam worden de rode bloedli chaampjes verwijderd, wordt het aldus verkregen plasma verzameld, bevroren en gedroogd, en kan dit plasma op het eerste noodsignaal per auto of vliegtuig worden verzonden naar de plaats waar het levens kan redden. Zo gaat het ook met de moedermelk, die in flessen een speciale behandeling ondergaat, waarna al het vocht er aan onttrokken wordt tot ze tenslotte een droog poeder vormt, dat in kleine lucht dicht afgesloten flesjes in voorraad wordt gehouden. Zo maakte men in drie jaren tijds de sprong van 358 liter (1947) lot 3146 liter (1950). Naast de vele taken van het Rode Kruis: welfare-werk (bezigheid en af leiding voor langdurig zieken), de lec- tuurverspreiding, voorzorg voor rampen, hulpverlening via het Rode Kruis Korps, opsporings- en documentatiewerk, hoorn vliestransplantatie en hulp aan krijgsge vangenen in oorlogstijd, zijn het werk BLINDEN WORDEN ZIENDE.. Rode Kruis en hoornvlies transplantatie. Het lijden van de blinden spreekt, wellicht meer dan menig ander lijden, tot de verbeelding, omdat de blinde in zovele geval len geheel van de hulp zijner me demensen afhankelijk is. Toch is juist dat medelijden van de om ving dikwijls zo zwaar te dragen en een onderofficier van het Indi sche leger, die door de wrede be handeling in het kamp het hoorn vlies van een zijner ogen ge heel verduisterd zag, kon het niet langer verdragen. Hij kreeg na zijn afkeuring een baantje als handelsreiziger en geen dag ging voorbij of belangstellende en me delijdende reizigers informeer den naar de oorzaak van deze misvorming. De man had het er zo moeilijk mee, dat hij ten einde raad een oogarts verzocht het oog maar weg te nemen en er een kunstoog voor in de plaats te ge ven dan was hij van het ge zeur af. Maar thans is deze onderoffi cier weer in actieve dienst, her kreeg na herkeuring zijn oude post. Want in plaats dat het oog werd weggenomen, werd over planting van hoornvlies toege past, met het gevolg, dat het aangetaste oog toph weer de hal- gezichtsscherpte heeft Uw steun stelt uw Rode Kruis in staat zijn vele taken van naastenliefde te verrichten. Geeft daarom gul aan de grote inzamelings-actie, die thans ook op Texel wordt gehouden. (Nadruk verboden). Lk. voor moedermelkcentrale en bloedtrans fusie- en plasmadienst onderdelen waar voor men ook de persoonlijke medewer king van de burgerbevolking nodig heeft Een medewerking die, wanneer men maar iets wéét van dit werk, over het algemeen graag wordt gegeven. Wij worden regelmatig lastig geval len" om bijdragen voor allerlei doelein den, die meestal onze sympathie verdie nen. Maar heel vaak hebben we slechts een vage, of in het geheel geen voorstel ling van wat er met ons geld gedaan wordt en we geven om er van af te zijn. Het Rode Kruis is een organisatie die nationaal en internationaal werkt en in onze moderne samenleving onmisbaar is gebleken. Het strekt zijn werk tot héél de lijdende mensheid uit en veelbeteke nend is het, dat in ons in vele opzichten verdeeld land, het Rode Kruis aanspraak mag maken op de steun en medewerking van allen. Onbekend maakt cnbemind. In deze week wil men het werk van het Rode Kruis grotere bekendheid geven. Dan komt het beminnen vanzelf. Want juist door G TH. ROTMAN. (Nadruk verboden) 83. Tengevolge van de schop deed ka pitein Klakkebos net, alsof hij aan het hoogspringen was; de zwabber deed dienst als polsstok en hij kwam aan de andere kant krak! krak! boven op een presenteerblad terecht, waarmee juist een koksmaatje aan kwam lopen en dat met flessen en glazen beladen was. Kapitein Klakkebos en de koksmaat rol den vlak naast elkaar op het dek neer 84. Maar toen kapitein Klakkebos de koksmaat eens goed aankeeK, gingen zijn ogen steeds wijder open van verbazing. Dat leek wel. nee maar, heus, dat was ze écht! Dat was Ophelia, hélemaal, met 'n matrozenpakje aan en met kort geknipte haren, maar tóch Ophelia! En van bak- tot stuurboord, ja, tot over de ongewisse baren, daverde de juich kreet van kapitein Klakkebos: Ophelia! in deze tijd, nu zo velen zich afvragen: 1 wat kunnen wij nog doen? geeft het Rode Kruis het antwoord. Het zegt: geef ons de middelen.wij doen het werk! Een werk, dat moeder en kind, zieken en ge wonden, invaliden en eenzamen, jeugdi gen en hoogbejaarden, zonlicht brengt in een donker bestaan.. werk vèn allen vóór allen! Voortdurend kunt u een beroep doen op Uw Rode Kruis. Slechts eens per jaar doet het een beroep op u. Geeft daarom gul aan de grote inzamelingsactie, die binnenkort ook op Texel zal worden ge houden! DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6,20§; 7,50; 11,45; 14,40; 17,45. Van Den Helder:: 6,30; 8,30§; 10,25; 13,20; 16,20; 19,30. Alleen Maandags. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 6,20: 9,30; 11,45; 15,40; 18,00. Van Den Helder: 8,30; 10,30; 13,20; 16,40, 19,30. DE COCKSDORP-VLIELAND: Iedere werkdag Alle dagen, ook Zondags Van De Cocksdorp 9.15 en 14,30 Van de Vliehors 10.30 en 15.45 HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat voor deze gemeente de herijk van maten en gewichten zal plaats hebben te Den Burg in het gebouw van de lagere landbouwschool in de Nieuwstraat voor- Den Burg op Maandag 25 Juni 1951 van 13-16.30 uur en op Dinsdag 26 Juni 1951 van 9-12 en van 13,30-16,30 uur; Den Hoorn op Woensdag 27 Juni 1951 van 9-12 uur; De Koog op Woensdag 27 Juni 1951 van 13,30-16 uur; Te Oosterend in het gebouw van Chris telijke Belangen voor: Oosterend op Donderdag 28 Juni 1951 van 10-12 uur; Oost op Donderdag 28 Juni 1951 van 13-14 uur, De Waal op Donderdag 28 Juni 1951 van 14-15 uur; Te Oudeschild in het Eigen Gebouw: Oudeschild op Maandag Juli 1951 van 13-16 uur en Dinsdag 3 Juli 1951 van 9-12 en van 13-16 uur; Te De Cocksdorp in de o.l. school: De Cocksdorp op Woensdag 4 Juli 1951 van 10-12 en van 13-J5 uur. Voorts wordt nog ter algemene kennis gebracht: 1. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet ge potlood mogen zijn, doch roestvrij moe ten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2. dat dc maten en gewichten vóór 1 October 1952 gestempeld moeten zijn met de letter t en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat ma ten en gewichten te laten herijken aan het ïjkkantoor te Amsterdam, elke werkdag van 9,30-15.30 uur (uitgezon derd Zaterdag); 3. dat de maten cn gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden te ruggebracht; 4. dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichien (keurloon) en voor het justeren der gewichten (justeer- loon) en 5. dat de miligramgcwichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijk- kantoor herijkt kunnen worden. (De ge zegelde enveloppe, afgegeven bij de vo rige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, ge steld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewijs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 20 cent. voor elk gewicht moet zijn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 507438 van IJkkantoor Amsterdam wor den gestort). Texel, 14 Juni 1951. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER. Secretaris. Nr. 126. RENEETJE EN KEES KUIJPER Kees wordt Vrijdag 22 Juni a.s. zes jaar en zijn broertje Reneetje heeft op 22 April zijn tweede vei jaardag gèvierd. Zij wonen in de Kogerstraat nr. 46, Den Burg. Met September gaat Kees naar de grote school. Dat vindt hij natuurlijk ge weldig! Als hij groot is, wil hij schilder worden bij ome Herman Je moet eens zien hoe vaardig hij de verfkwast han teert! Hij gaat ook graag met zijn papa mee naar de Ijsfabriek Jammer, dat het geen consumptie-ijs is, hè Kees! Zeg, je bent al erg biuin geworden! Veel plezier op je verjaardag! Nr. 127. JAN EN ELLIE EELMAN Jan viert Vrijdag, 22 Juni zijn zesde verjaardag en Ellie wordt 27 Juli vijf jaar Zij wonen aan de Slufterweg in Eierland E 133. Jan gaat met September naar de grote school. Vindt hij erg fijn! Ome Dirk helpt hij al heel flink in de stal en ook gaat hij graag met zijn vader jutten. Je duelleert wel eêns met je buur meisje, vernemen wij. Niet meer doen hoor, want dan kon de fiets die je graag heb- oen wilt, je neusje wel eens voorbij rij den. Fijn, dal Oma ook op je verjaar dagsfuif komt! Ellie krijgt ook een fiets als ze jarig is, maar voor haar poppen blijft ze even goed zorgen. O huii je wel eens om dat je je zin niet krijgt?! Groot meisje worden hoor! Veel plezier op juilie verjaardag' KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de II. Martinus te Oude schild: Zondag. De H.H. Missen: om 7,30 de ge lezen H. Mis en om 10 uur de Hoogmis Om 9 u. wordt de H. Communie uitge reikt. 's Middags om 3 uur Lof In de week zijn de H.H. Missen om half acht. Zaterdag om 10 uur voorbereiding voor degenen, die Dinsdag 26 Juni het H. Vormsel ontvangen; verder wordt die oefening heel de week om half vijf ge houden Zaterdag biechthoren van 6-7 uur en na het gezamenlijk rozenhoedje REGERING IS BEREID OM DE UNIE- PRIJS TE GEVEN Indonesiërs infiltreren op Nicuw-Guinea Minister Peters mag niet ontevreden zijn over zijn debuut. Hij ;s er zonder kleerscheuren afgekomen, hetgeen voor een niet gering deel te danken is aan zijn optreden, dat zeer vertrouwenwekkend is. Men kan daar natuurlijk zo n eerste keer moeilijk veel van zeggen. Hij is nog te kort Minister om reeds een definitief oordeel over hem te kunnen vellen. Een groot redenaar zal hij wel nooit worden. Dat is ook geen vei eiste, maar de wijze, waarop hij zijn betoog opbouwde, was toch van dien aard, dal daaruit bleek, dat hij begrip had vooi de vele vragen van de Kamer. Na onze korte beschouwing van verle den week zullen we nu niet meer op al die redevoeringen ingaan. En we zullen ons dus bepalen tot het antwoord van de Minister, dat op meer dan één punt waarlijk interessant was. Het was duide lijk gebleken, dat de Kamer het Unie- Verdrag tussen Nederland en Indonesië maar matig kan waarderen, nu men van Indonesische zijde probeert, dit verdrag te vervangen door een normaal vriend schapsverdrag. Zelfs de heer Weiter (k.v. p.), die toch zo principieel heeft gestre den voor het behoud van ons Koninkrijk, kan dit verdrag niet meer luchten of zien In de eerste plaats niet omdat het een schepping is van Minister Van Maarsse- veen, die daardoor aldus de heer Wei ter de verbeelding in ons volk wekte, dat er nog iets van het oude koninkrijk was overgebleven. Dit standpunt is dooi de oppositie steeds bestreden En daarom kon het gebeuren, dat de heer Weiter dit maal het standpunt innam, dat men al de R.T.C.-bepalingen maar op de rommel zolder moest gooien. Indonesië voelt die R.T.C.-overeenkomst nu eenmaal als een knellende band In deze situatie zullen dergelijke 'banden de landen heus niet dichter bij elkaar brengen Minister Peters deed zijn best om niet over het verleden te praten. De regering aanvaardt de consequenties van de sou- vereiniteitsoverdracht ten volle, zo zeide hij, maar het was logisch, dat hij niet helemaal kon ontkomen aan de vele vra gen over het Unie-Statuut. Het werd uit zijn uitlatingen wel duidelijk, dat ook de regering niet onvoorwaardelijk meer aan ae handhaving van dit Statuut zal vast houden. Weliswaar zal zij geen stappen ondernemen doch volgens de Minister heeft deze overeenkomst geen waarde meer, als ook Indonesië daaraan geen po sitieve betekenis toekent.. Dan wordt het voor Nederland moeilijk om op die basis naar een samenwerking te streven en zal gezocht moeten worden naar een andere samenwerking op een betere grondslag. 78 Nederlanders vermoord. De veiligheid van de Nederlanders in Indonesië laat, aldus Minister Peters, nog steeds veel te wensen over. Sinds de overdracht van de souvereiniteit zijn er reeds 78 Nederlanders hei slachtoffer geworden van een laffe overval. Dit baart de regering zorg. Reeds in Januari ondernam zij stappen bij de Indonesische regering om hieraan een einde te ma ken. Dit baatte echtev niet. In Maart jl. werden deze stappen herhaald. En nog steeds is de toestand verre van bevredi gend. Toch heeft onze regering thans de overtuiging gekregen, dat men in Indo nesië alles doet om daarin verbetering te brengen. Ook in Nieuw Guinea geen rozen geur. De standpunten inzake Nieuw Guinea bleven onveranderd. Dat was trouwens te verwachten. Minister Peters deed ook geen moeite om iets aan de status van dit gebiedsdeel te veranderen Hij ver- lelde daarover echter andere dingen, die duidelijk doen uitkomen, hoe de tactiek van de Indonesiërs is om Nieuw Guinea te bemachtigen. Er worden nl. ongewa pende mannen geïnfiltreerd. Zij komen 's nachts aan per prauw, of zij worden als onschuldige emigranten binnen ge laten. Tot nu toe zijn er nog geen gewa pende infiltraties geconstateerd. Maar er moet rekening mee worden gehouden, dat dit ook nog wel eens zal geschieden. Politie en militairen ziin echter waak zaam. Een ander punt niet van belang ont bloot is onze verhouding lot Suriname en de Antillen. Immers, met Indonesië proberen deze gebiedsdelen om zonder revolutionnaire pogingen een andere sta tus te verkrijgen. Ook daar wenst men meer zelfstandigheid Dat is een gezond verlangen, temeer, d lar dit in normale banen wordt geleid Op dit moment verkeert men in een overgangstijd en is men doende om zo spoedig mogelijk lot <ie definitieve vorm te komen. Daarvoor zijn echter veel voorbereidingen nodig Een ontwerp sta tuut is reeds aan deze rijksdelen toege zonden, maar na hun advies zal nog veel schriftelijk overleg nodig zijn. De ver wachting is echter, dat in begin 1952 een Ronde Tafel Conferentie met de West kan worden gehouden Dit was de laatste begroting, welke door de Tweede Kamer is goedgekeurd FEUILLETON 24.) Ja, zei Luigi, ik poog alijd de men sen te begrijpen, maar het lukt mij zo zelden. Overigens wanneer u eens in Luzern komt, komt u mij dan eens op zoeken in mijn atelier. Ik zal u dan wat meer en hopelijk wat beters tonen dan op mijn tentoonstelling te zien was. Winkelriedstraat 90 Onthoudt u het adres. Lorenz schreef het adres op. Ik dank u, zei Lorenz en ik be schouw deze uitnodiging als een grote onderscheiding. En mei een verlegen glimlach ging hij vooit: Maar denkt u met, dat ik deze uitnodiging bij wijze van spreken neem. In de vacantie kom ik werkelijk. Luigi werd weer een beetje grof. Ik heb u niqt uilgenodigd om niet te komen! Hij keek Lorenz enige tijd na denkend aan. Ik heb u iets te bekennen. Lorenz keek verbaasd op. Ja. Gisteren heb ik in het hotel met dat mooie meisje daar gedanst. Luigi's ogen zochten Maria, die zich krampach tig.afgewend hield. Hoe heet zij7 Maria Holst. Maria Holst. Zoooo Luigi's oogen wilden Maria dwingen haar hoofd naar hem om te keren, maar het gelukte hem niet. Terwijl hij zijn ogen op Maria gevestigd hield, geraakte Luigi in een soort extase Ziet u eens die hals, dr. Lo renz! En die harmonische schouderlijn Die lijn is als muziek. Onwillekeurig te kende zijn rechterhand deze lijnen in de lucht na. Ja..a, zei dr. Loienz, zonder zich echter naar Maria om te draaien. Daar stelt u zeker geen belang in? vroeg Luigi een beetje geringschattend. Vergeet u niet, dat Maria mijn leer linge is, antwoordde Lorenz. Vreemde mensen bent u. leraren. Luigi schudde zijn hoofd Dat u dat alle maal, zoveel schoonheid en jeugd, hele maal niet moogt zien. Je kunt je zoiets niet voorstellen Hij maakte zijn blikken van Maria los. Maar u wilt natuurlijk weten, wat ik u te bekennen had. Ik heb u gisteren, toen ik mei Maria danste, een beetje bespot. Een tangodansende wis kundeleraar. zei ik. En toen noemde ik u een oude man. Dat was natuurlijk onzinnig, zoals de meeste oordelen, die ik over de mensen geef. Maar toen had u eens moeten horen hos Maria het voor u opnam! Werkelijk? Deed zij dat? Lorenz' gezicht vrolijkte op. En hoe! Zij zette mij energiek op mijn plaats. En toen ik nog steeds niet ophield met spotten, liet zij mij eenvou dig midden op de dansvloer staan. Dat is u waarschijnlijk opgevallen Dat was het dus. Dat. Ja. Ik vertel het u, opdat u weet hoe Maria tegenover u staat. Luigi lach te plotseling De hemel weet, dat wij op het gymnasium onze wiskundeleraren niet zo in bescherming namen. Integen deel. Dr. Lorenz keek enige tijd stralend voor zich uit. Toen zei hij: Ja, maar dan wil ik u ook iets over Maria zeggen, dat u wellicht genoegen zal doen. O, over Maria kunt u mij nooit ge noeg vertellen. Het is namelijk. Ik heb u al verteld, dat ik de acntste klas naar uw tentoonstelling gebracht heb. De uitwer king op de meisjes was natuurlijk heel verschillend. Dat kan ik mij voorstel'en. Maar Maria was het enige meisje, dat door uw werk overweldigd scheen te zijn. Ik heb haar gadegeslagen. Vooral voor uw Piëta sprongen de tranen haar in de ogen. En toen ik haar naar haar in drukken vroeg, kon zij slechts antwoor den: heerlijk, onbevattelijk, goddelijk.. Voor het eerst scheen waardering in druk op Luigi Stauffer te maken. Hij zweeg lange tijd. Toen zei hij: Ik dank u, dr. Lorenz U weet misschien helemaal niet, hoe gelukkig mij dat maakt. Dr. Lorenz stond op. Maar hij ging nog niet heen. Ik zou u nog een verzoek willen doen, mijnheer Stauffer.... Best. Vandaag mag u mij alles vra gen. Ik wilde mijn leerlingen morgen iets van de kunstwerken van Lugano la ten zien. Maar alles wat ik er van zou kunnen zeggen is toch maar dilettan tisch. En ik wilde de meisjes, voor zij het leven ingaan, zo graag iets van mijn geestdrift voor de kunst meegeven Zoudt u voor deze dag onze cicerone wil len zijn? Het was Luigi aan te zien, dat dit ver zoek hem zeer onwelkom was. Eigenlijk wilde hij met een hoffelijke betuiging van spijt weigeren. Maar toen ging zijn blik weer naar Maria, hij zag een gunsti ge gelegenheid om met haar in contact le komen en zei In 's hemelsnaam dan maar. Maar stelt u zich niet' te veel voor van mijn talent als cicerone. Ik geloof, dat de eer ste de beste vreemdelingengids in Luga no het beter zou doen. Ik ben u zeer dankbaar. Schikt hel u morgen om negen uur bij de Santa Ma ria degli Angeli? Luigi knikte en gaf dr. Lorenz een hand tot afscheid. Toen Lorenz weer aan de tafel van de meisjes kwam, richtten zich vele nieuws gierige blikken op hem. Zij benijdden hem algemeen zijn kennismaking met de jonge beeldhouwer. Doch dr. Lorenz, met zijn gedachten nog bij het pas gevoerde gesprek zei slechts: Ik stel voor de te- ïugweg te aanvaardn. Het voorstel werd dankbaar aan vaard. De overmoedige vacanliestem- ming was door de verschijning van Lui gi verdwenen, uitgekust waren ze ook, en het onbehaaglijke gevoel om voor de beeldhouwer als een Kudde brave school meisjes te moeten zitten was van minuut tot minuut pijnlijker geworden. Tijdens het eerste deel van de afdaling bleef Platti naast Maria lopen. De eerste stap in het werkelijke le ven, fluisterde zij En er zijn al twee mannen die terwille van jou hun hoofd verliezen. Maria keek haar vriendin verschrikt aan. Prrat toch geen onzin! Niemand verliest zijn hoofd. Maar Platti ging hardnekkig voort: De beeldhouwer en Lo. Of wilde je me wijsmaken, dat jij het niet bemerkt hebt? Ik ben nieuwsgierig hoe dat af loopt. En hoe zij de strijd uitvechten die twee. En wie ten slotte de sterkste is. Toen stelde Maria heel ernstig het ul timatum: Platti, je bent direct stil of het is uit tussen ons. Goede hemel, schrok -Platti en de tranen sprongen haar in de ogen. Zij moest ze van haar bril vegen waardoor zij achter bleef en Maria niet meer zo gemakkelijk kon bereiken. Op het laatste stuk, waar de weg steil naar Lugano boog, kwam Lorenz bij Ma ria lopen. Zeg, ik heb een giote, prettige ver rassing voor de klas. En na een vragende maar in het geheel niet nieuwsgierige blik, van Maria ging hij voort: Raadt eens, wie ons morgen de kunstschatten van Lugano zal laten zieh. En toen Ma ria nog steeds niets zei: Luigi Stauffer. Ik heb het hem gevraagd en hij heeft heeft er in toegestemd. Maria antwoordde hier niets op. Zij scheen niet van plan te zijn om over Luigi Stauffer te spreken. Plotseling echter zei zij toch: U had hem niet moe ten uitnodigen. Waarom niet? Stauffer heeft lelijke dingen over u gezegd Lorenz lachte. O, je bedoelt, omdat hij mij een tan godansende wiskundeleraar heeft ge noemd? En een oude man? Neem je hem dat nog steeds kwalijk? Ik heb het hem al lang vergeven. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4