Meeuwenkolonie is tweeduizend paar sterk Z.H. Ex. de Bisschop van Haarlem bezocht Texel Landarbeiders gingen op reis Een commissie, heel actief Prins Bernhard wordt Vrijdag 40 jaar Prof. J. Waterink schreef een boek over het leven, de Persoon en de arbeid van onze Prins Prins Bernhard in 1936, verloofd met onze Prinses Holenduiven profiteren van graafkunst cler konijnen Begunstigd door uitstekend weer heeft Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, Maandag voor de vierde maal een bezoek aan ons eiland gebracht, teneinde de daarop volgende dag aan 200 kinderen van Den Burg en 75 kinderen van de bijkerken te Den Hoorn en Oos terend, het HeiÜg Vormsel toe te die nen. Z.H. Exc. arriveerde Maandagavond met de Marsdiep, die als extra boot was ingelegd, omstreeks zeven uur te Oude- schild. Aan Den Helder was hij verwel komd door Kapelaan Auwens. Onder het gezelschap bevonden zich: de secretaris van de Bisschop, de Zeereerw. Heer Harst, Deken van Den Helder, de Zeer eerw. Heer pastoor Van Veen, vroeger kapelaan te Den Burg, thans pastoor te Den Helder en pastoor Vis van Anna Paulowna. Op de haven waren ter begroeting aan wezig: De Zeereerw. Heren Pastoor Per soon van Den Burg, Pastoor Rooyen van De Cocksdorp, Pastoor Nijsten van Ou- deschild en de Eerw. Heer Kapelaan Kooij. Voorts de commissie van ontvangst: de Kerkbesturen van Den Burg (de he ren P. B. Riteco, M. Veeger, C. Kuip, C. Merkx) van de bijkerk Den Hoorn de heren W. J. Bakker, S. Hm en Jb. Kil jan, Oosterend. de heren G. Witte, H. Boogaard en H. Schraag. Aan de haven had zich een stoet rui ters opgesteld onder leiding van de he ren Zijm en Witte. Zij voerden de Pau selijke en Bisschoppelijke kleuren (resp. geelwit en witpaars) en verschillende vaandel met wapens van Texel, van het Heilig Hart, van de Bisschop en van Den Burg. De ruiters droegen witte broeken, witte petten en paarse sjerpen. Na de begroeting en het défilé door de ruiters nam Z H. Exc. met de Deken van Den Helder, de secretaris van de Bis schop en Pastoor Persoon in een met twee paarden bespannen landauer plaats. In de volgwagens namen plaats de Pas toors van Den Helder, Anna Paulowna, De Cocksdorp en Oudeschild, de Kape laans en de commissie van Ontvangst. Onder grote belangstelling werd over de Nieuwe Weg naar Den Burg gereden. Op het Schildereind stond Texels Fan farecorps onder leiding van directeur A J. Vonk opgesteld en onder pittige mu ziek ging de stoet verder. Via Wever- OPENING MILITAIR TEHUIS Dinsdag 3 Juli a.s. zal het Militair Te huis, Nieuwstraat, Den Burg, officieel worden geopend. Het zal worden geëxploiteerd door de V P.R.M., 'n organisatie die voor de oor log Militairen Tehuizen exploiteerde. Het Tehuis zal zeer gezellig worden in gericht. Er komt een bar, een biljart, ge zellige zitjes, radio, een leestafel. De heer J. de Boer, Waalderstraat, is tot cantine-baas benoemd. Alleen door mili tairen geïntroduceerde burgers hebben toegang. Mede voor dit Tehuis wordt er Texel 26, 27 en 28 Juli een collecte gehouden. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 18 tot 23 Juni 1951: 4858 kg Garnalen, 616 kg Geep; 26 kg Kabeljouw; 39 kg Muiets; 52 kg Schar; 2280 kg Schol; 108 kg Pieterman; 220 kg Poon; 548 kg Tarbot; 1892 kg Tong; 306 kg Wijting; 2311 kg Kreukels; 15 kg Zalm; 132 kg Ongesorteerd; 16184 kg Vispuf. HIJ GEBRUIKTE ZIJN MAAG ALS COCKTAIL-SHAKER Een (andere) bromfietser was zich op 25 Febr. jl. te buiten gegaan aan allerlei heerlijkheden: jenever, cognac, wodka, bier. Maar het resultaat van dit uitstapje naar luilekkerland was geweest, dat hij 's nachts om ruim drie uur op zijn bromfiets nu niet bepaald een kaarsrech te koers wist te houden. Op de weg tus sen Den Burg en Oudeschild bij de Jeugdherberg, was hij „afgestapt" naar hij zei. Hij was blijven liggen met de fiets bovenop zich en de politierechter vond dit een eigenaardige manier van afstappen. Waarom had u zoveel gedronken, vroeg hij. Had u er een bepaalde aanlei ding voor? Verdachte haalde de schouders op en verklaarde, dat er helemaal geen bijzon dere aanleiding was geweest voor al die borreltjes. Dus u bent gewent om zoveel te drinken, stelde de politierechter vast. Hij keek de stukken eens door en ver volgde: Ja, ja De politie zegt ook, dat u veel misbruik maakt van sterke drank 't Was voor de eerste maal, daarom wil de de officier van justitie niet verder gaan dan f 150 - of 30 dagen. Maar de politierechter was van oor deel, dat dit geen juiste straf was voor de begane zonde. Hij stelde de boete op f 100.- of 1 maand, maar bij wijze van preventieve maatregel voegde hij er nog een maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar aan toe. Heeft u het goed begrepen? U be hoeft die straf nog niet te ondergaan De verdachte, die tot nu toe betrekke lijk zwijgzaam was geweest, kwam tus senbeide met de verklaring, dat hij al les had begrepen Kan ik meteen in hoger beroep gaan? informeerde hij. Dat spaart me een reis uit. Dat mocht. Zonder de politierechter verder nog een blik te gunnen, stapte hij de zaai uit. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL In de week van 18 tot 23 Juni werden aangevoerd 91.871 eieren. Prijs aan de pluimveehouders f 1,78. Vorig jaar in de ze periode 79.974 stuks. Prijs per kg toen f2.18. straat, Hogerstraat en Gravenstraat naar de pastorie in de Molenstraat, waar Mgr. vanaf het kerkplein door een grote scha re van scholieren werd toegezongen. Z.H. Exc. dankte hen hartelijk voor deze hulde. De Jeugdverenigingen stelden zich in haagvorm op, van pastorie naar kerk en vervolgens ging een groep bruidjes, gevolgd door misdienaars en geestelijkheid Mgr. afhalen. Bij het bin nentreden van de kerk werd gezongen het Sacerdos et Pontifex, waarna de ge lovigen een tweede welkomstlied zongen op de wijze: „Aan U, o Koning der eeu wen" Daarna werd in de Kerk een kort Lof gecelebreerd. De kerk was op- fraaie wijze versierd: een grote zilveren kroon met lange, brede spandoeken in de pau selijke kleuren en vele planten en bloe men gaven reliëf aan het hoge bezoek. Bij het heengaan uit de kerk werd ge zongen Laudate Dominum omnes gentes. De volgende dag, Dinsdag 26 Juni, droeg Mgr. een stille H. Mis op, waarna de kinderen van de R.K school te Den Burg het Sacrament van 't Heilig Vorm sel ontvingen. Om half twaalf volgde de toediening van het H. Vormsel in De Cocksdorp en om 1 uur te Oudeschild. Daarna reed Mgr. weer naar de pas torie te Den Burg en om kwart voor vijf stond heel de stoet van ruiters weer in de Molenstraat opgesteld om de Bisschop naar de haven terug te brengen. Met de laatste boot verliet Z.H. Exc het eiland. JONGENS BUITENDAG Zaterdag a.s. zal er op kampeerterrein van de C.J.M.Vte De Koog, een Jongens Buitendag worden gehouden. Clubleden en niet-leden zijn daar welkom De prijs is 35 ct per deelnemer. Leeftijd 9-15 jaar. Er wordt om 2.30 uur begonnen. We ho pen maar op mooi weer Er staan vele spannende spelen op het program en om 7 uur wordt er een grote speurtocht ge houden. Sportieve jongens zijn op deze Buitendag present. Handbal De Koog. Daar we Zaterdag van 2 clubs afbe- richt kregen, (gelukkig maar, het weer was toch slecht) gaan we Zondag Serie- wedstrijden houden. Komen jullie nu al lemaal? We hebben een wisseltak en een medaille. Ik heb het in De Koog aange plakt misschien krijgen we wat gasten. De opstelling hangt voortaan bij Harm de Kapper. Donderdag naar Oosterend. Aanvang 8 uur. Vertrek kwart over 7. BEVER DOODGESLAGEN Een der twee bevers, die ontsnapt wa ren van de farm van de heer Stark, na bij Oosterend, bleek een groot avontu rier te zijn. Hij had reeds een vele kilo meters lange reis achter de rug, toen het op de Kogerweg, mis liep: de heer K wist niet, dat hij een bever voor zich had, schrok van de bijzonder grote „rat" en sloeg het arme dier morsdood. Nu is er nog een bever zoek. Als U hem ontmoet, sla hem dan niet (mors) dood. maar geef het even door aan de heer Stark, nabij Oosterend, of p.a. de heer P Moerbeek, Hogerstraat. Die zal hem dan wel even in zijn nekvel grijpen en weer in zijn hok terugbrengen. De Cocksdorp. 20 en 21 Juni maakte de Alg. Nederl. Landarbeidersbond zijn jaarlijkse vacantiereis naar Den Haag en Scheveningen en Omgeving. Wij vertrok ken met de eerste boot om vervolgens de reis met twee touringcars van N.V. Teso voort te zetten. Vanaf Den Helder werd direct de duinkant opgezocht en deze zo veel mogelijk gehouden tot Den Haag. Een voortreffelijk mooie reis, on der de best denkbare weersomstandig heden. In Alkmaar even een bezoek aan de Heitenkamp en toen naar Heiloo waar de inwendige rrens werd versterkt. Over Beverwijk, Velsen, IJmuiden, Bloe- mendaal waar het kopje van Bloemen- daal werd beklommen Vervolgens naar Den Haag waar in het Volksgebouw, Prinsengracht 69-73 de koffie werd ge bruikt. Hier kon men aanschouwen het resultaat van vele jaren strijd der mo derne beweging. Een kolossaal gebouw waarin allerlei vraagstukken in het be lang der Arbeidersbeweging en Volks gezondheid worden behandeld. Daarna hebben we bezocht de Tentoonstelling Mesdag. Wat daar te zien en te bewonde ren is grenst aan het ongelooflijke. Je wordt er stil van. Dit wil iedereen nog wel vier of vijf maal zien. Vandaar een bezoek aan het Vredespaleis Een gids leidde ons rond en wie mocht denken dat dit gebouw geen of weinig nut doet vergist zich. Daarna naar Scheveningen. Of het daar druk was op zo'n mooie zonnige dag? Reken maar! Maar toen wij, Texelaars het strand betraden kon het ons niet bekoren. In vergelijking met het Texelse strand is het in Schevenin gen een modderbad. Neen geef ons het strand van het Gouden Boltje maar. In het kamphuis ,,De Haven" te Was senaar werd de nacht doorgebracht. De volgende morgen omstreeks 8.30 uur gingen we onder stralend weer op reis naar Leiden, om vandaar uit een bezoek te brengen aan de Avifauna. We hebben ruimschoots de tijd kunnen nemen om alles goed in ons op te nemen. Van daar lieten we ons per Motorpont over de Oude Rijn brengen om in hotel 's Mole naarsberg een verversing te gebruiken. Vervolgens trokken we over Roelofa- rendsveen de Haarlemmermeer in om nog even een kort bezoek te brengen aan een 85-jarige moeder van een onzer le den. Toen op Amsterdam aan om er wat te passagieren. Prachtig op tijd ver trokken we weer over Purmerend, De Beemster, Schermer naar Alkmaar waar de duinkant weer werd opgezocht, in „De Rode Leeuw" te Schoorl werd weer even opgestoken. En daarna met de laat ste boot, naar huis toe. Dank aan allen, in het bijzonder aan onze prettige chauf feurs Jb. Verberg en Jb. Westdorp Jr. GESLAAGD Onze plaatsgenoten P. Stoepker en N. Veldstra deden met gunstig gevolg exa men voor het diploma 5-jarig HBS-B. AANVOER VAN VEE OP DE MARKT Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belangheb benden, dat de aanvoer van al het vee uitsluitend moet geschieden via de Zwaanstraat. Texel, 25 Juni 1951 Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, DE KONING. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. BEZOEK DER ASSENAREN In afwijking van onze circulaire aan de pleegouders, delen wij thans mede, dat het gezelschap niet om 4,20 uur maar om 3.30 uur per extra boot uit Den Hel der vertrekt. U gelieve dus voor Oudeschild om 4 uur in het Stoombootkoffiehuis aanwe zig te zijn en voor Den Burg om 4.30 uur in het Park om Uw gasten af te halen. Het comité JEUGDIGE ZWERVERS De Kooger jongetjes Pietje Douma, die 7. Keesje Vermeulen en Dickie Kooiman die beiden 5 jaar zijn, gingen Zondag middag om 2 uur naar het strand. Blijk baar vonden ze het daar zo leuk, dat ze aan een flinke wandeling begonnen, die eindigde inDe Cocksdorp. De ongeruste ouders hebben 's avonds urenlang in de duinen naar de kinderen gezocht, ook badgasten zochten mee. Het was een hele opluchting toen de gerust stellende tijding kwam, dat ze in het ui terste Noorden gesignaleerd waren en met de bus naar huis gebracht zouden worden, 's Avonds om 10 uur waren de avonturiers weer in veilige haven. Ze vonden het een fijne dag.... PADVINDERS DEFILEREN Bijna honderd padvinders zullen Vrij dagavond om half acht, ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard voor B. en W. en enige pad- vindersleiders defileren. Het défilé zal worden afgenomen van het bordes van het Raadhuis. Bij het défilé zal worden gezongen „Hoort, zegt het voort!", waar na ten Raadhuize namens de Texelse Padvinders een aan Prins Bernhard te zenden gelukstelegram zal worden opge steld, dat vervolgens door burgemeester De Koning zal worden verzonden. De route van de padvinders is als volgt: Start bij de woning van Dokter Schalkwijk, daarna Parkstraat, Groene- plaats, Raadhuis (défilé), Binnenburg, Weverstraat. Enige tamboers van Texels Fanfare heb ben hun medewerking toegezegd. PREDIKBEURTEN. N. H. Kerk De Cocksdorp Doopaangifte Woensdag 27 Juni van 89 uur aan de Pastorie JONGE ROB NAAR ARTIS Op het strand bij De Cocksdorp werd door badgasten een jonge rob gevangen. De heer Zwan heeft hem aan Artis ge schonken. „VELDZICHT" VERKOCHT Ten overstaan van de notarissen Van Oppen te Heemstede en Mulder te Texel werd gistermiddag in hotel „De Graaf" voor mevrouw Houtkooper-Scherp, pu bliek verkocht de hofstede Veldzicht, ge legen aan de Postweg in Eierland, met 18.74.35 ha land. Koper werd de heer Joh. de Graaf Johzn Duinweg, Eierland voor f 16.054.-. ESPERANTO IN FINLAND In de stad Somero is Esperanto als verplicht leervak ingevoerd in de 3e klasse van het lyceum in de 4e en 5e klasse wordt Esperanto als facultatief leervak gegeven. TOT EN MET 30 JUNI 1951 Plakzegels van 10 cent kunnen tot en met 30 Juni a.s. kosteloos worden inge wisseld ten kantore v.d. Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen, alhier. Na dien datum wordt bij inwisseling een vergoeding gevraagd. Er bestaat hier op ons eiland, Een commissie heel actief, Zij verzorgen vele feesten Dat is een heel groot gerief. Maar wanneer je hoort van plannen, Die nu reeds zijn opgesteld, Dan ga je heel ernstig kijken, Want die plannen kosten geld. Refrein: Daarom zijn er steunpilaren, Koopt er vele en U helpt mee. Weer wat centen te vergaren, In die lege portemonnaie, Ieder helpt een steentje bouwen, Aan de opbouw van de kas, Steunpilaren geen bezwaren. Penningmeester in zijn sas. De feestcommissie roept op, Wie een pilaar voor een pop, en we zullen niet meei kampen met de een of andere strop. Vele mensen geven gratis, Van hun kostelijke tijd, Om die commissie te besturen. Dat brengt soms wat narigheid, U kunt deze mensen helpen, Door een simpele steunpilaar, Laat U hen er niet mee zitten, En het komt wel voor elkaar. Refrein: „Onze Prins in het publiek en binnens kamers" is de titel van het boek, dat Prof. J. Waterink heeft geschreven ter gelegenheid van de veertigste verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard. Het is uitgegeven door Gebr. Zomer en Keu- nings Uitgeversmij. Op 9 September zal het 15 jaar gele den zijn, dat de verloving van Koningin Juliana, toen nog Prinses en Prins Bernhard werd afgekondigd. Wie is de toekomstige echtgenoot van onze Prin ses? zo vroeg een ieder zich meelevend af immers Prinses Juliana is zeer ge liefd en wie gunde haar, die de sympa thie van het volk gewonnen had niet een goede man? In de 15 jaren die se dertdien zijn verlopen hebben wij heel veel over Prins Bernhard gelezen en de practijk heeft bewezen, dat Prinses Wil- helmina, toen nog Koningin, geen woord te veel heeft gezegd, toen zij verklaarde: „Het is mij een voldoening te kunnen zeggen, dat ik de keus van mijn dochter van harte toejuich en alleszins verstan dig acht, gezien de goede eigenschappen, die mijn aanstaande schoonzoon bezit"! In het boek wordt in het kort het le ven, de Persoon en de arbeid van Prins Bernhard getekend. Door dit boek leren wij de Prinses heel goed kennen. Het is met liefde geschreven, met eerbied bo venal, waarbij wij uitdrukkelijk willen opmerken, dat de schrijver nergens ge poogd heeft de Prins te verheerlijken, hij tekent de waarheid en hierdoor zal men nóg groter genegenheid voor ZKH gaan koesteren. In dit boek maken wij ook kennis met de leden van het Huis Lippe-Biester- feld, de houding van de vader van de Prins tegenover keizer Willem II. Wij volgen de Prins op het gymnasium en op de Universiteit. Wij zien, dat hij van aanpakken houdt. Zijn opvoeding was streng en vader stond er op, dat zijn zoon door flinke ontwikkeling zich een goede positie in de maatschappij zou kunnen veroveren. Toen hij Prinses Ju liana leerde kennen had hij het reeds gebracht tot onder-directeur van het fi liaal te Parijs van de grote organisatie I.G. Farben Fabriek. Zij trouwen en het huwelijk is gelukkig. De Prins werkt hard, ook in het buitenland als de Duit sers ons landje hebben overvallen. Ook de Prins werkt hard mee aan de bevrij ding van de door de Duitsers bezette ge bieden en even groot ais de onze is zijn vreugde als de „tyranny is verdreven". Nederland gaat wederopbouwen en zijn Prins bouwt mee. Hij werkt zich zelfs op tot „good will ambassadeur". Op de laatste bladzijde van dit met tal van il lustraties verluchte boek (bladzijde 206) lezen wij: Voor zijn vrienden is hij een goed vriend En voor ons land is hij een goede Prins Moge ons volk hem in ere houden. En wij voegen daar gaarne aan toe: Mo ge het God behagen Prins Bernhard nog lang te sparen voor onze Vorstin, voor onze Prinsessen, ja voor heel het volk van Nederland! maal op de wieken en ze cirkelden on der luid gekrijs boven uw hoofd. Een erg moedige vogel waagde het zelfs een aanval op uw kruin te doen Ja, die meeuwen zijn echte druktema kers en ge hoeft nooit lang te zoeken om de kolonie op het spoor te komen! 't Is een interessante kolonie en ieder jaar krijgt ze dan ook bezoek van dui zenden toeristen Er zijn er al weer bij na tweeduizend geweest en tot half Augustus blijft een kijkje in de Wester duinen de moeite waard. Op het ogenblik scharrelen er al heel veel jongen rond en overal vindt ge eie ren, wier schaal door de bewonertjes reeds fel bepikt woTden. Meeuwen, ook de zilvermeeuwen, zijn niet bepaald lieverdjes en daarom is van „Hogerhand" besloten om ieder sei zoen een partij eieren te rapen voordat de vogels ze gaan bebroeden. Ook dit jaar zijn weer verscheidene manden met eieren aan de meeuwen ontfutseld. Op 2 Mei werden de eerste eieren gevon den Dit jaar is de kolonie tweeduizend paren rijk. Op het strand bij paal 15 zat van de week een stel meeuwen, mis schien vogels wier eieren geraapt wa ren en daardoor dus werkloos zijn ge worden? Ze maakten zich in ieder ge val niet druk en lieten zich lekker door het warme zonnetje koesteren. Een der bepalingen, door de Staat uitgevaardigd, luidt: ,,Het is verboden eieren of nesten aan te raken of deze te fotograferen". We vernemen, dat deze maatregelen eigenlijk getroffen zijn in het belang van de zangvogels en andere, kleine vogels In de Westerduinen broe den nl. niet alleen meeuwen. Hier heb ben ook verschillende scholeksters domi- cili gekozen, er broeden ook bergeen den, kauwtjes (torenkraaien dus,) wul pen, fazanten, holenduiven, zelfs een De Westerduinen zijn als zovele jaren ook dit jaar weer door zilvermeeuwen tot broedplaats verkoren. De kolonie be staat al meer dan dertig jaar, want toen vogelwachter Bakker daar voor het eerst met wijlen de heer Burdet door de duinen zwierf broedden er al vele vogels. De kolonie werd toen nog niet regelmatig bewaakt Een mannetje van het Staatsbosbeheer ging nu en dan eens kijken of er geen eieren werden ge raapt. Ongeveer 20 jaar geleden werd hier een vaste vogelwachter aangesteld Nu was het nooit gemakkelijk om voor dien in een onbewaakt ogenblik een pet met eieren te roven, want als men de ko lonie binnenging en dat is natuurlijk zo gebleven gingen de meeuwen alle- HET EERSTE ZOMERSTORMPJE Hoewel temperatuur, wind en regen niet tot een langdurig verblijf aan het strand lokten, hebben Zondag toch vele badgasten genoten van het imposante schouwspel der machtige branding. De vloed van Maandagmorgen bracht, hoewel de harde wind goeddeels was gaan liggen, méér water dan Zondag. Het strand voor de strandhuisjes, die Noordelijk van de Badweg staan, is hier en daar ruim een halve meter weggesla gen. De consumptietent heeft het meeste van het water te lijden gehad. Het aar dige betegelde terrasje is geheel wegge spoeld. De fundering van de badtent werd ondermijnd, waardoor vele palen los kwamen te staan. De vrees, dat de standplaats Noorde lijk van het slag niet ongevaarlijk is, blijkt bewaarheid te worden Handbalnieuws G.D.S. Vrijdagavond 22 Juni is het 2e elftal met de „Bellewagen" naar Cocksdorp ge weest en heeft een 5-0 nederlaag moeten slikken. Dat was wel te voor zien want SVC is sterker. Jammer dat er geen tegenpuntje gescoord werd, want daar hebben jullie wel voor gevochten, vooral de keepster had het zwaar te ver duren en heeft menige aanval met. goed succes afgeweerd. Volgende week ontvangen jullie ZDH. Woensdagavond (hedenavond) weer een wedstrijd voor het le, ook tegen SVC. Vertrek om 7 uur vanaf de Groeneplaats per Bellewagen. Opstelling: C. Kuip Gerie v.d. Berg Wil Vendel Hanna Bakker Mary Kuip Dory v. Heerwaarden Elly v. Heerw. N. Witte A. de Grave Joos v. Heerw. A. Schraag Res. Gré Reij kiekendief heeft er zijn nest gebouwd. Drie jaar geleden werd voor het eerst het nest van een kauwtje in een ko nijnenhol gevonden en die wijze van huisvesting scheen goed te voldoen, want dit jaar hebben al twintig kauw tjes gebruik gemaakt van een onbe woond konijnenhol. Alleen de scholek sters broeden temidden van de meeuwen de andere vogels schijnen de voorkeur te geven aan een rustiger plekje en het gebied is uitgestrekt genoeg! Het terrein waar de meeuwen vrij kunnen broeden is 7 ha. groot. Als een bijzonderheid werd ons mede gedeeld, dat nog geen tien meter van de straatweg, welke van De Dennen naar het Westerslag voert, het nest van een fazant werd gevonden. En die zijn zo schuw, zou je zeggen-

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2