Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Am I v OPOFFERING Sproeten SPRUTOL Jeugdrubriek door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). Geldt voor de markt- en straathandel evenals voor de winkelhandel, het ver bod om op Zondag en op werkdagen vóór 5 uur handel te drijven, hier geldt een andere sluitingstijd. Het ontbre ken van het tussen 18 en 19 uur liggende verkoopuur zou nl. in te genstelling lot de winkels, voor de straathandel en de handel te water een gevoelig geldelijk nadeel betekenen. Op grond van deze overwegingen is voor de markthandel, straathandel en de handel te water de sluitingstijd later, nl. op 19 bepaald. Andere vormen van kleinhandel dan de bovengenoemde vol gen de gewone sluitingstijden. Teneinde vanouds bestaande rechten zoveel mogelijk te handhaven, is ook in deze wet de verkoop van geringe eet waren op Zondag (in de straathandel en in de handel te water), welke reeds in de Zondagswet 1815 is opgenomen, na 5 uur 's morgens toegestaan. Regeling met betrekking tot de verkoop-automaten. Is de thans geldende winkelsluitings wet niet van toepassing op verkoop-au tomaten, de regering is van mening, dat de daardoor ontstane wantoestand, hier in bestaande, dat op grote schaal ont duiking van de winkelsluitings-voor- schriften plaats vindt, dient te verdwij nen. Voor de verkoop per automaat heeft zij de bepalingen dan ook ver scherpt. Verkoop-automaten, die zo ge plaatst zijn, dat ze in of vanuit de win kel of één zijner besloten aanhorighe- den kunnen worden bijgevuld, volgen het regiem van de winkel, d.w.z. dat hiermede na het sluitingsuur niet meer verkocht mag worden; met andere auto maten mag wél na het sluitingsuur ver kocht worden, doch voor deze geldt ge durende de winkelsluitingstijd een zgn. bijvulverbod. Onder „bijvullen" wordt eveneens verstaan het plaatsen na slui tingstijd van geheel of gedeeltelijk ge vulde automaten. De Minister van Eco nomische Zaken kan, al dan niet voor- fing verlenen ten aanzien van door hem waardelijk, van het bijvulverbod onthef- aan te wijzen groepen van verkoop-au tomaten. Gedacht is hier bv. aan een ontheffing voor verkoop-automaten, die verkeersbelangen dienen. Voorzover no dig zij opgemerkt, dat dit bijvulverbod niet geldt voor automaten in automati sche restaurants, omdat daar niet het winkelbedrijf of een andere vorm van kleinhandel wordt uitgeoefend. Verdere uitzonderingen en afwij kingen. De wet opent de mogelijkheid, dat enkele dagen vóór St. Nicolaas en Kerst mis en op Oudejaarsavond de winkels tot 21 uur geopend blijven; de straat handel en de handel te water mogen op deze dagen eveneens tot voornoemd tijd stip worden voortgezet. De gemeente raad kan zonder goedkeuring van de Kroon, de bepalingen van de winkel sluiting voor ten hoogste 21 door hem aan te wijzen werkdagen per jaar bui ten werking stellen. Deze regeling is opgenomen naar ana logie van die van het derde lid van Art. 9 der geldende winkelsluitingswet. Bo vendien kan de gemeenteraad op grond van plaatselijke omstandigheden (b.v. Zondagsverkoop van bloemen bij zie kenhuizen en begraafplaatsen, verkoop van eetwaren en fruit op werkdagavon den e.d.) onder goedkeuring van de Kroon afwijkende regelingen vast stellen. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd ontheffing te verlenen van de al gemene regelingen op grond van plotse ling opkomende bijzondere plaatselijke omstandigheden en ten behoeve van ten toonstellingen, liefdadigheidsfeesten e.d. en veilingen. In de wet is een algemene uitzondering, dus ook voor de verkoop op Zondag, gemaakt voor de verkoop van genees-, heel- en verbandmiddelen 'in apotheken, van lectuur, eet- en rook waren in winkels in stationsgebouwen, van alle waren in winkels in stations gebouwen op luchtvaarterreinen, open gesteld voor intercontinentaal verkeer, van consumptie-ijs (zodra naast con sumptie-ijs nog andere artikelen wor den verkocht, geldt deze uitzondering met meer), van nieuwsbladen en tijd schriften, van brandstoffen en smeer middelen voor het verkeer en van wa ren ten behoeve van schepen. Brood en melk mogen worden bezorgd gedurende de halve werkdag, dat de winkels, waar deze artikelen worden verkocht, geslo ten moeten zijn. Wij twijfelen er niet aan of het wel overwogen en gedegen voorbereide ont werp zal welwillend ontvangen worden. De parlementaire behandeling zal moe ten uitwijzen of deze veronderstelling juist is. Mr N. W. A. v. EIJK HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL 27 Juni 3,08 en 3,59. 28 Juni 4,02 en 4,58. 29 Jum 5,06 en 6 00. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. EEN KOE TWINTIG SCHAPEN TE ERG Een van de mogelijke oorzaken, waar door het marktverkoop voor wol in de eerstkomende jaren wel eens anders zou kunnen uitpakken, dan men op dit ogen blik meent, is wellicht te vinden in de productie van melkwol. Daarbij wordt de koe de concurrent van het schaap. Het is niet zo vreemd, dat uit melk een stof kan worden gemaakt, die bedriegelijk veel op schapenwol lijkt. De stof, die de witte kleur aan de melk geeft, is de kaasstof of caseïne, waarvan de melk 2,7 pet. bevat. Deze caseïne is een eiwit; en haar, hoorn, wol en dergelijke stoffen zijn ook van eiwitachtige aard. De AKU interesseerde zich er destijds ook voor en 'n derde belanghebbende en belangstellende werd gevonden in de Nederlandse coöperatieve zuivelindustrie, die met de Italianen niet tot overeenstem ming kon komen, maar wel het belang van het melkprocédé inzag Deze coöperatieve fabrieken stichtten toen het Melkwolproefbedrijf ,,Casolana': dat ondergebracht werd in de Coop. Con- densfabriek te Leeuwarden en ontwik kelde daar een geheel eigen werkwijze, los van het Italiaanse octrooi. Dit be drijf werd en is nog op de beperkte schaal van een proeffabriek geschoeid, maar het was het enige, dat de proeven met melkwol voortzette, ook toen er geen schijn van kans scheen te zijn dat melkwol ooit een product van betekenis zou worden. Dat was zo, totdat de oorlog in Korea de schapenwolprijzen plotse ling tot in het onzinnige opjoeg en men zich herinnerde, dat er nog zoiets als melkwol moest bestaan. De caseïne prijs steeg met sprongen en Casolana kan sinds het vorige najaar aan de aan vragen van de textielindustrie voor leve ring van melkwol niet meer voldoen. De installatie van de fabriek laat nl. voors hands geen grotere productie toe dan omstreeks 20,000 kg. per maand. Intus sen zijn rapporten binnengekomen van Engelse fabrikanten van wollen stoffen, die het product van Casolana het beste vervangingsmateriaal van schapenwol noemen, dat momenteel te krijgen is. Geen wonder dat men zich nu weer overal interesseert voor dit product en men zich afvraagt of er toch geen moge lijkheid is dat melkwol zich een blijven de plaats verovert. De wolproductie van een schaap bedraagt, als het een schaap van goed type is, omstreeks 5 kg. per jaar, waarvan hooguit 25 pet. prima kwa liteit, 67 pet. eerste en de rest tweede kwaliteit is (Nederlandse cijfers). Een koe produceert daarentegen, als zij 3500 kg melk per jaar levert (en het Neder landse gemiddelde is bijna 3800 kg) een hoeveelheid caseïne, die overeenkomt met 100 kg. melkwol, die bovendien van volkomen gelijkmatige kwaliteit is. Eén koe kan het dus opnemen tegen twintig schapen. Hoe deze wedstrijd zal aflopen, wagen wij niet te beoordelen (Uit: „Elseviers Weekblad.) S.V. De Cocksdorp. Zondag jl. speelde het 2e om de SVC- medaille en verloor van Koog 2 met 4-0. Het was reeds drie uur toen begon nen kon wo'rden. De legen die lange tijd aangehouden had was oorzaak dat ter rein en bal uiterst giad waren. S zit er flink op en K moet dan ook zijn best doen om doelpunten te voorkomen. Na een kwartier spelen heeft S echter al zijn krachten gegeven en K komt goed opzetten. Met de rust is de stand dan ook 2-0 voor K. Denken we na de rust dat S de achterstand wel zal inlopen, niets is daar van te bespeuren. De achterhoede stuwt wel goed maar de voorhoede weet geen doelpunten te maken Door het op dringen van de backs zijn de doorbra ken van K uiterst gevaarlijk, welke zij dan ook nog met twee doelpunten uit drukken. Einde 4-0 voor Koog 2 Een sportieve wedstrijd Zondagavond half acht de finale om de S.V.C.-beker nl. SVC 1 Tex. Boys 1. Sportliefhebbers houdt deze avond vrij! HET ONTWERP WINKELSLUITINGS WET 1951. Bij Koninklijke Boodschap van 1 Juni 1950 is bij de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal een ontwerp voor 'n nieu we Winkelsluitingswet ingediend, dat op een wijze, welke tegemoetkomt aan de wensen van de ondernemers, werk nemers en consumenten, een einde wil maken aan de op het stuk van de win kelsluiting bestaande verscheidenheid van in velerlei opzicht tot moeilijk heden aanleiding gevende regelin gen. De hoofdzaken van de voorgestelde regeling, welke door de regering op en kele punten alsnog werd gewijzigd, wil len wij hieronder in het kort weergeven. Algehele sluiting van de winkels gedurende de Zondag. Alle winkels moeten op Zondag de gehele Zondag gesloten zijn. De sluiting van alle winkels zonder uitzondering op Zondag betekent, dat de voor degenen, die op grond van geloofsovertuiging de Zaterdagsluiting toepassen (orthodoxe Is raëlieten, Zevendedag-Adventisten en -Baptisten) bestaande regeling, inhou dende, dat deze personen hun winkels op Zondag enige uren voor het publiek geopend mogen hebben, zal verdwijnen. Het ontwerp geeft echter wel een ande re compensatieregeling hiervoor in de plaats: De winkeliers, die ten genoege van Burgemeester en Wethouders aan tonen een godsdienstige overtuiging te bezitten, welke verlangt, dat hun win kels gedurende de Sabbath cf de Zeven de dag voor het publiek gesloten zijn, mogen nl óf geopend zijn als andere winkels gesloten moeten zijn, óf beschik ken over 5 uren na de verplichte sluiting welke 5 uren over de vijf avonden mo gen worden verdeeld óf ineens (op de sluitingsmiddag van hun concurrenten) mogen worden opgemaakt. Sluiting van winkels op werkdagen. Volgens het ontwerp is het verboden op werkdagen een winkel voor het pu bliek geopend te hebben vóór 5 uur en na 18 uur. De regering is echter van mening, dat uitzonderingen op deze algemene regel mogelijk moeten zijn. De praktijk heeft geleerd, dat vooral ten plattelande, in bad- en seizoenplaat sen, in de grensstreek en in de forensen- plaatsen behoefte bestaat aan een later sluitingsuur, hetzij voor alle, hetzij voor speciale winkels. Het ontwerp maakt het dan ook mo gelijk bij algemene maatregel van be stuur te doen bepalen, dat voor een bij die maatregel aan te wijzen groep win kels het sluitingstijdslip op 19 uur wordt gesteld. Op deze wijze wordt het mogelijk on der rechtstreekse verantwoordelijkheid van de centrale Overheid de wet zó toe te passen als de maatschappelijke be hoeften eisen. Voor één avond per week kan de ge meenteraad zonder goedkeuring van de Kroon het sluitingstijdstip op ui terlijk 22 uur bepalen (zgn. koopavond). Aangenomen mag worden, dat de raad zulk een besluit slechts zal nemen, wan- 87. Vlak daarop besefte de kapitein echter wat hij gedaan had, en hij sid derde van angst om de gevolgen. Nu was beslist z'n laatste uurtje geslagen! Hij slingerde de zwabber van zich af en sloeg op de vlucht Maar waarheen? Van het schip kon hij niet af. In z'n wan hoop begon hij tegen een der touwlad ders op te klimmen, die naar boven in de mast leidden. FEUILLETON 26.) Marianne was in de klas inder daad buitengewoon geliefd geweest. Haar prestaties kwamen ongeveer over een met die van Platti, daarbij was zij heel mooi, hulpvaardig en onverschrok ken, wanneer er tijdens een proefwerk voorgezegd moest worden. De vrolijke Marianne, wier opgewektheid op de ge hele klas aanstekelijk gewerkt had, was door haar collega's het laatste halve jaar zeer gemist' Moeke dacht er het eerst aan: Hemel ja, Marianne, je bent getrouwd. Dat hadden wij in de vreugde van het weer zien bijna vergeten. Hoe gaat het met je? O, dank je, antwoordde Marianne een beetje terughoudend En hoe gaat het met jullie? Deze vraag was eigenlijk tot de hele klas gericht, maar Herma, altijd een beetje vlugger dan de anderen, ant woordde voor allen: Dat kun je voorstellen hoe het met ons gaat, nu we van school af zijn! Geen Lo meer en geen Hunziger! Geen proefwerken. En in de koude pauzes be hoeven we niet meer de tuin in, omdat onze rector een frisse-luchtmaniak is! JaJa.... zei Marianne slechts. Zij scheen het geluksgevoel van haar vrien dinnen niet mee te kunnen voelen. De veertien meisjes hadden van over al onbezorgd stoelen aangesleept en zich ongedwongen om Marianne's tafeltje neer daartoe in de gemeente bepaalde lijk de wens leeft. Bij algemene maatregel van bestuur kan worden bepaald, dat liet verboden is een bij die maatregel aan te wijzen groep winkels voor het publiek geopend te hebben: a. op Maandag vóór 13 uur, b. op Maandag, Dinsdag of Woensdag na 13 uur, dan wel c op Zaterdag na 13 uur, doch dit alleen voor zover het betreft „winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak waren worden verkocht, die voor gebruik of verbruik in de uitoefening van een beroep of bedrijf plegen te zijn bestemd". Het ligt in de bedoeling, dat de halve- óagsluiting op verzoek van het be drijfsleven wordt bepaald. Wanneer een branche zelf geen prijs stelt op sluiting gedurende een halve dag of zelfs een dergelijke sluiting voor de bedrijfsvoe ring nadelig acht., is er geen reden haar niettemin op te leggen. Bij door de Kroon goed te keuren ge meenteverordening kan worden be paald, dat de verplichting tot sluiting voor een bepaalde branche niet dan wel voor een ander tijdvak dan de hiervóór genoemde, zal gelden; in het laatste ge val is echter de keuze van de raad be perkt tot de genoemde tijdvakken (Maandagmorgen, Maandag-, Dinsdag-, Woensdagmiddag, en voor bepaalde branches Zaterdagmiddag). De verplichte halvedagsluiting geldt niet in weken, waarin Nieuwjaarsdag, 2e Paasdag, Hemelvaartsdag, 2e Pink sterdag, le Kerstdag, 2e Kerstdag of een nationale feestdag valt op een an dere werkdag dan de aangewezen (hal ve) sluitingsdag. Mogelijkheid ook andere bedrijfs ruimten dan winkels onder de wet te brengen. Naast de eigenlijke winkels, waaron der mede zijn begrepen de kapsalons en de fotografische ateliers, kan de win kelsluitingswet bij algemene maatregel van bestuur ook van toepassing worden verklaard op andere bedrijfsruimten, waar in de uitoefening van een bij die algemene maatregel van bestuur aan te wijzen tak van bedrijf het publiek ter plaatse wordt bediend, zoals schoon heidssalons, leesbibliotheken e.d voor zover deze niet met een winkel verbon den zijn. Regeling inzake de markthandel, de straathandel cn de handel te water. Aangezien de winkelsluitingswet niet alleen beoogt de winkelier een zekere rusttijd te verschaffen, maar ook de con currentieverhouding ten aanzien van de verkooptijd in de kleinhandel te re gelen, bevat zij uit dien hoofde ook voorschriften met betrekking tot de markthandel, de straathandel en de han del te water. De geheel andere omstan digheden, w.o. de handelaren in deze takken van nering hun bedrijf uitoefe nen en hun afhankelijkheid van weers- en seizoeninvloeden, maken, dat men hun verkooptijden niet zonder meer kan doen samenvallen met de voor winkels voorgestelde wettelij- ke verkoopuren. 88. Maar de matroos kwam hem met woest rollende ogen achterna en weldra volgden er nog meer van het scheeps volk, die hem luid tierend achterna klommen. Toen kwam kapitein Klakke bos op een lumineus idee. Gek, dat hij daar niet eerder aan gedacht had. Hij greep zijn zakmes, bukte zich en sneed heel eenvoudig de touwladder vlak on der zijn voeten dóór. geschaard. Zeg, begon Margri Pezolt druk te vertellen, overtuigd, haar voormalige collega een grote sensatie op te dissen, tussen Maria en Lo is wat gebeurd bij het examen! Nou, dat was een affaire! Zozo, zei Marianne met een wat af wezige glimlach. Ja Hij wilde haar na het schrifte lijk deel laten zakken, de booswicht. Maar Maria heeft hem van katoen ge geven. Haar mondeling was uitstekend. Zo heeft Lo zich van zijn leven nog niet geblameerd! Dat kan ik mij voorstellen, zei Marianne, alleen om iets te antwoorden op de woordenstroom van de kleine Margrit. Maar aan haar verlegen, wat afwezige glimlach was het te merken, dat zij het „sensationele" van deze me dedelingen niet meer aanvoelde en dat er in haar leven sensaties van een ander soort waren. Maar je kunt er op rekenen, dat Lo zijn straf nog krijgt. We gaan niet naar huis voor Maria gewroken is. O, zijn jullie nog altijd zo wraak zuchtig? vroeg Marianne, en haar ver bazing over haar voormalige collega's groeide nog steeds. Nu juist! zei Fneda. Want nu kan hij ons immers niets meer doen. Nu zijn wij de sterksten. En denk eens aan, Marianne, riep Louise Senn opeens schaterlachend uit. Hunziger deed ook mee! Ach, juffrouw Hunziger! zei Mari anne met een glimlach van herinnering Ja. Wij hebben namelijk bij de rec tor tegen Lo geprotesteerd en daarom heeft hij Hunziger er nog op de koop bijgegeven. Je moest eeens zien, Mari anne, hoe zij van de ene ontzetting in de andere valt, wanneer.... er eens.... wanneer er toevallig eens een jonge man tegen ons spreekt. Liese Grosmaan wierp er plotseling een vraag tussen. Maar waarom vertel je toch niets van jezelf, Marianne? Wat moet ik dan vertellen? Nou, hoor eens, als de „getrouw de" van de klas! Hoe is dat eigenlijk, getrouwd zijn? Tja, dat is heel wat anders! Dat kan ik mij voorstellen, zei Lie se knikkend. En Annelise vroeg: Waar woon je eigenlijk, Marianne? In het Palace Hotel, antwoordde Marianne een beetje verlegen. Herma floot door haar tanden. In het Palace Hotel! Tjonge, wat. chique! En jullie? vroeg Marianne, om toch ook enige belangstelling te tonen. Ja, dat is moeilijk te zeggen, vond Herma. Weet je, onze albergo heeft he lemaal geen naam. Je kunt er alleen slapen. Drie op één kamer. Nu ja op een schoolreis, zei Ma rianne. Heb maar geduld. Jullie zult ook nog wel eens in goede hotels wonen. Dat komt allemaal mettertijd. Otty Joos.die er de hele tijd op haar slaperige wijze onverschillig bij geze ten had, zei plotseling: Ik wilde je voorstellen te verhui zen naar ons toe. Toen moest Marianne toch werkelijk lachen. Neen, dat gaat heus niet. Waarom? Wij zijn zeker niet voor naam genoeg? vroeg Lydia boosaardig. Dat niet. Ik zou het erg leuk vin den, antwoordde Marianne. Maar ik moet toch rekening houden met mijn man. Met je man! Wat klinlct dat! barst te Margrit los. Ja, waar is hij eigenlijk? vroeg Liese. Mijn man telefoneert op het post kantoor met zijn firma. (Ingezonden mededeling). Bij weerbarstigeSprutol-Sterk O, heeft je man een firma? vroeg Otty in eerbiedige verbazing. Mannen met een „firma" imponeerden haar altijd zeer. Hij heeft zich siechts enkele dagen kunnen vrijmaken, verklaarde Marian ne. En ook dan zijn er nog brieven en telegrammen. En een beetje afgunstig voegde Marianne er aan toe: Och, jullie weten nog niet, hoe goed jullie het hebt, dat jullie nog geen kennis gemaakt hebt met de ernst van het leven. Bij deze zin fluisterde Lydia tegen de naast haar zittende Maria: Nou, die schept ook op; heb je ge hoord de ernst des levens. Nr. 130. REIJER PIETER KEIJSER Reijer Pieter Keijser heeft Zondag 24 Juni jl. zijn 8ste verjaardag gevierd. Hij woont aan De Waal nr. 68 Reijer Pieter zit in de 2de klas. Teke nen vindt hij het fijnst. Buiten school loopt hij graag achter een voetbal aan en hij schiet blijkbaar goed, want de jongens noemen hem al Abe' Veel plezier gehad op je verjaardag? Nr. 131. WIM EN GERDA SCHRAAG Zij wonen Kogerstraat 60, Den Burg. Wim viert vandaag, 27 Juni, zijn 8ste verjaardag, en zijn zusje Gerda heeft op 10 Januari jl. haar vierde verjaardag ge vierd. Wim moet zeker boer worden, want hij gaat graag mee naar het land. Op de hooiwagen rijden is zijn lust en zijn leven. Gerda helpt haar moeder al flink met de afwas. Ook gaat ze graag naar de kleuterschool. Veel plezier vandaag! S. V. Oosterend. Het tweede heeft Zaterdag gespeeld tegen Boys 3. De Boys kwamen niet volledig op en daarom werd dit elftal door drie spelers van S.V.O. aangevuld. Na een aardige wedstrijd werd het 7-0 voor de BoysSVO-combinatie. Met de ze wedstrijd hebben wij gezien dat wij in de volgende competitie geen gek fi guur behoeven te slaan. A.s. Zaterdag zullen wij proberen een wedstrijd voor het 2e vast te stellen. REIS VERENIGING OOSTEREND Tijdens de Donderdag jl. gehouden Zomervergadering der RVO kon de voorzitter de heer J. Visman, in zijn ope ningswoord 34 leden welkom toeroepen. De notulen der voorjaarsvergadering werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag der penningmeester bleek dat de ontvangsten f 1.605.31 en de uitga ven f 1.494.22 bedroegen, zodat in kas was een bedrag van f 111.09. Mevrouw Plaatsman verklaarde namens de reke- ningnaziensters dat alle bescheiden zich keurig in orde bevonden. De voorzitter bracht de penningmees ter dank voqr zijn accuraat beheer en overzichtelijk verslag. De penningmees ter dankte hierna de leden voor de vele blijken van belangstelling bij zijn huwe lijk ontvangen De ingekomen stukken hadden een gezellige discussie ten gevol ge, TESO werd hulde gebracht voor de zeer prettige samenwerking. Vervolgens werd het Reisplan 1952 besproken. Uit de vergadering kwamen enige indeeen naar voren, welke door het bestuur verder zullen worden uitge- werkt. De vergadering besloot de volgende reis ook weer met drie bussen te onder nemen. De contributie werd door de grotere kosten iets verhoogd en gebracht op 35 cent p p. per week. Tijdens de rondvraag dankte Mevrouw De Haas na mens allen de Bestuurleden voor het zeer vele werk dat door hen in het belang der Vereniging wordt gedaan. De voor zitter sloot met een woord van dank voor de aangename besprekingen. Plotseling voelden de meisjes iets ach ter zich staan en zij draaiden zich als op een teken om. Het was mijnheer Leoni, die net van het postkantoor teruggeko men was Marianne had de meisjes in dertijd wel een foto van haar toenmalige verloofde laten zien en op de foto had den zij hem allemaal „aardig" gevon den. Nu, in werkelijkheid echter, stelde hij erg teleur Hij was zeker al over de dertig, behoorde dus tot de categorie „oude mannen", hij werd al wat gezet ter en zijn blonde haar begon dun te worden. De heer Leoni keek met mis noegen naar de invasie. Marianne verklaarde hem en er lag iets als een verontschuldiging in haar ogen: Stel je voor, Richard, wat een verrassing.Dat is mijn voormalige klas. Zij maken een schoolreis.... Schoolreis, zo, zozei de heer Leonie, niet overmatig vriendelijk. Ja. En nu ontmoetten wij elkaar. Zozo, zei mijnheer Leonie weer en verder niets. Er ontstond een pijnlijke pauze. De meisjes wachtten tot de heer Leonie iets tegen haar zou zeggen, want ten slotte had hij toch een collega van haar ge trouwd, maar mijnheer Leonie vertoon de weinig lust om een gesprek te be ginnen. Tot Herma plotseling een krachtig en veelzeggend „poeh" uitstootte. Dat moest het misnoegen over Leoni's stijfheid symboliseren. En tegen Marianne zei ze: Je kunt je man zijn firma aanzien! (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4