BAKKER Brandstoffen Vervolg Raadsvergadering Oliebollen- Kampioenschap Vermist gem. of ongem. slaapkamertje Het is verboden Kachels en Haarden JAN AGTER zorgt er voor II DE OUWE KOUS 10 pCt Korting!! Ball-points Aan de PTT wordt de grond verkocht, waarop in de Parkstraat een nieuw hulppostkantoor zal worden gebouwd. (Men is daar thans al druk bezig met grondwerk!). De heer Dros hoopt, dat straks niet alleen een verbetering t.a.v. Het gebouw geconstateerd zal kunnen worden, maar ook een aan de eisen des tijds beantwoordende dienst, die thans in bepaalde opzichten nog te wensen zou overlaten: zo moeten aangetekende stukken, die van de ene plaats van Texel naar de andere verzonden moeten wor den, eerst naar Den Helder gebracht worden! (Het gerucht, dat zulks ook het geval zou zijn met expresse stukken, is, zo vernemen wij uit goede bron, niet juist. - Red.). Wethouder Hm: Er wordt nogal geklaagd over de werking van het postkantoor. Wie gerede klachten heeft, brenge ze ons ter kennis. Vervolgens werden verschillende be sluiten genomen in vei band met het on derwijs: uitbreiding van de o.l. school te Den Burg, alsmede tot het stichten van een bijbehorend gymlokaal; een nieu we o.l. school te De Koog; gelden wer den beschikbaar gesteld voor een cen trale verwarming van de (uit te brei den) school voor C V.O. te Den Burg. Naar aanleiding van het verzoek van de school voor C.V.O. gelden te mogen ontvangen voor de aankoop van natuur- kunde-instrumenten, betoogde mevr. Vrijdag-Keijser de wenselijkheid de na- tuurkunde-instrumenten voor alle scho len van het eiland op een centrale post onder te brengen. De Raad vindt dat voorstel heel goed. De heer Timmer vraagt of het uit trekken van gelden voor de centrale verwarming van de school voor CVO geen consequenties t.a.v. andere scholen uitlokt. Antwoord: De R K. School heeft in verband met uiroreiding eenzelfde verzoek tot ons gericht Aan de woningbouwvereniging Texel wordt ten behoeve van de bouw van 12 woningen grond overgedragen in plan zuid (Den Burg) en een voorschot ver leend voor grond en bouw. Voorzitter deelt mede, dat het bouwvolume voor 1951, '52 en '53 totaal 54 woningen be draagt (18 per jaar). Van Gedep. is toe stemming ontvangen van de 18 wonin gen voor 1952, er al 11 te bouwen in '51. We krijgen ook nog een woning extra. Dit jaar hoopt men dus nog 30 wonin gen te kunnen bouwen. Rondvraag. De heer Bruin dnngl aan op verhar ding van de weg bij de pakhuizen van Krol Co. te Oudeschild; Hij vertelt een kras staaltje over de onhygiënische wijze van waterwinning op het eiland: iemand viste uit een put resp. een muis, een rat en een vogel. Allemaal ver teerd in het drinkwater. Hoe blijft een mens gezond! Voorzitter heeft onlangs nog bij de Inspecteur voor de Volksge zondheid gepleit voor de waterleiding, enz. Industriegebieden schijnen voor rang te krijgen boven de landelijke ge bieden. De kosten van waterleiding liggen voor Texel relatief erg hoog. De heer De Waard: Gedep hadden gezegd: (in 1947) over 5 jaar hebben jullie wa terleiding Iedereen is het er over eens, dat de waterleiding er hoog nodig moet komen, maar de geldmiddelen ont breken. De heer Roeper: Het ingezon den stuk betreffende de ruineuze toe stand bij de ingang van het dorp De Waal was niet helemaal misplaatst. Ik hoop dat daar de nodige spoed betracht zal worden. De heer De Waard We zul len gemeentewerken verzoeken daar iets op te ruimen, want het is er inder daad haveloos. Mevr. Vrijdag-Keijser zegt met be vreemding te hebben gelezen, dat de vuurtoren voor het publiek gesloten is. Antwoord van de voorzitter: De chef van het Loodswezen, kolonel Tichelman, was ontstemd over het feit, dat wij verma kelijkheidsbelasting hebben ingevoerd. Er wordt entree geheven voor het be klimmen van de toren en wij zien geen reden om voor dit object een uitzonde ring te maken en dus geen vermakelijk heidsbelasting te heffen. Kolonel Tichel man meent, dat wij ons op zijn terrein begeven. Wij hebben heden een brief aan de minister van binnenlandse zaken gezonden, waarin wij hem met klem verzocht hebben bij zijn ambtgenoot van marine invloed te willen uitoefenen de toren weer voor het publiek openge steld te krijgen. Het Loodswezen ziet, naar ik meen. deze zaak als een prestige kwestie. (Vorig jaar is de toren door 10,000 personen beklommen)! De heer Dros deelt mede, dat de ver lichting van de school te M.-Eierland door de schoolarts is afgekeurd. Ant woord: B en W. zullen de zaak direct bekijken. De heer Beumkes vraagt of de weg van Witte Weg tot de garage in de Hoornder duinen niet verbeterd kan wor den. Antwoord: Moet volgens een begro ting f 15,500 kosten en bij doortrekking naar zee zelfs f 60,000 De heer Beum kes: Laten we dan wat geklopte puin en klei nemen. De fundering blijkt ech ter bij de aanleg verprutst te zijn Dan zou er helemaal vernieuwd moeten worden! Ook kan hier wegens de hoge kosten (nog) geen fietspad worden aan gelegd. Om 20 voor 7 sluit de voorzitter de vergadering. GESLAAGD Fr. Zegel, Oudeschild en J. Dekker J.Gzn., Den Burg, deden met gunstig ge volg examen voor het diploma HBS-A. Jaap Roeper Jbzn., Kogerstraat, slaagde voor het toelatingsexamen aan de Rijks middelbare zuivelschool te Bolsward. OPLICHTER GEARRESTEERD Een bewoner uit Apeldoorn werd door de politie gezocht wegens oplichting, welk feit aan het vasteland was ge pleegd. De politie van Texel heeft de man aangehouden, waarna hij naar Apeldoorn is overgebracht. VERGADERING van de Raad der gemeente Texel op Donderdag 5 Juli 1951, des namiddags 7,15 uur ten gemeentehuize. Texel, 29 Juni 1951. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Herdenking van het honderdjarig bestaan van de Gemeentewet. 2. Verlening van eervol ontslag aan de heer C. Bakker als hoofd van de Vis- afslag. DE LEIDSE MARKT Leiden, 29 Juni 1951 Aanvoer: Texel se lammeren 209 f 50-f 70; 557 zuiglam- meren f 65-f 82. Handel stug PROCES-VERBAAL Wegens openbare schending der eer baarheid werd tegen een Texelaar pro ces-verbaal opgemaakt. BOUWVERGUNNINGEN Behoudens hogere goedkeuring heb ben B en W. de volgende bouwvergun ningen verleend: B. J. v. d. Knaap, bouw van een woon huis aan de Witte Kruisweg te Den Burg; C. van Harn E 140 bouw woon huis aan de Houtvester Boodtlaan te De Koog; N.V. TESO bouw ketelhuisje en kolenberging, Wilhelminalaan. GROOT AANTAL SOLLICITANTEN Voor de functie van hoofd der o. 1. school te Oudeschild hebben zich 32 sollicitanten aangemeld, voor de func tie van hoofd te Oosterend 26. BALFESTIJN Voor het grote dansfestijn, georgani seerd door onze actie Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore, be stond Dinsdagavond grote belangstelling: Reeds om 8 uur hadden enige honderden danslustigen de (spiegel)gladde vloer van ,,De Oranjeboom betreden, gelokt door de schone orgelmuziek van het be roemde „Negentiger''. De zaal werd zeer vol. De stemming was uitstekend. De balmuziek door de Rhythmische Eilan ders werd afgewisseld door orgel- schlagers en zo vlogen de uren om. Zeer ver na twaalf kwam het einde. Heel groot was het aantal badgasten, dat aan het bal deelnam. Door het grote succes van de eerste balavond aangemoedigd, besloot de „feestcommissie" het verzoek voor een extra dansfestijn in zee te sturen. Op dat verzoek werd gunstig beschikt en zo kon men Donderdagavond wederom getuige zijn van een zeer geanimeerd bal. DAT MOET JE NIET DOEN (AMALIA?) Proces-verbaal is opgemaakt tegen een jeugdige werkster, die uit de winkel waar zij in dienstbetrekking was, diver se manufacturen had ontvreemd. Tot haar buit behoorde o.a. lingerie, elf paar nylons! MOSSELEN* UIF Woensdag was er in café Dekker te Oudeschild een mosselfuif. De Brui- nissers, die hier geruime tijd zijn ge weest om jonge mosselen uit te planten, gingen vertrekken en tracteerden ieder een op mosselen. Het orgel, dat eerst Oudeschild op muziek heeft vergast, heeft tot plm. 10 uur voor café Dekker gedraaid, waarna de liefhebbers zich aan de vakkundig klaargemaakte mosse len konden vergasten. De fuif werd tot diep in de nacht voortgezet. BIJNA DUIZEND TURNERS De Openluchtdag van Turnkring Hol lands Noorderkwartier op Zondag 8 Juli belooft een groots festijn te worden: 15 verenigingen nemen deel 600 dames en meisjes en 200 heren en jongens, 's Morgens treden de adspiranten op, de dames en heren 's middags. Zeer geva rieerd en dus aantrekkelijk program. 0 a. met dameskeurcorps o.l.v. de heer C Mets en herenkeurcorps o. 1. v. de heer J. Molenaar. Tevens o.l.v de heer Mets een algemeen nummer door alle dames en meisjes tegelijk! 's Middags eerst marswedstrijd door Den Burg. Zo'n feest komt eens in de 5 iaar! De turners komen om 8,30 per extra boot, een deel gaat Zondagavond om' 7,30 terug en de rest om 1 uur 's nachts met een extra boot. BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Iiier volgt de uitslag van de Maandag in Hotel De Graaf gehouden traditionele „Kermisdrive": Groep A: 1 Dhr en mw. Beemsterboer 43p. 2. Dhr G. Dros en Feller 36V2 p. 3. Dhr Mantje en Venema 35 p. 4. Dhr en mw. Slort 34 p. 5 Dhr D. v.d Werf-P. Roeper 31V2 p. 6 Dhr A. v. Sambeek-mej. Toren 29V2 p. 7. Dhr J. Ran-M. Bos 26% p. 8. Dhr en mw. Kiljan 23 p. Groep B 1 Dhr J. D. Bakker-Br. Stolk 38V2 p. 2%. Dames Keijser en Dros 34V2 p. 2V2. Dhr v Santen-v. Lente 34% p. 4 Dhr Koorn en Kok 34 p. 5 Mw. Wilkens en dhr Wessels 33 p. 6 Dhr en mw. Bruin 29 p. 7. Dhr Bruin en Bnnkerhof 26 p. 8 Mw de Graaf en dhr Oosterhaven 24V2 p. De hoofdprijzen waren taarten, pa ling en worst. Om de, door de heer Ide- ma beschikbaar gestelde prijzen voor het geboden en gemaakte groot- of klein slem, moest gestreden worden tussen de heer en mw. Beemsterboer en de he ren G. Dros en Feller, welke beiden klein slem geboden en gemaakt hadden Dit duel werd gewonnen door de heren G Dros en Feller. A. W. Dinsdagavond 3 J ï.'i a.s. wordt onder auspiciën van de VVV Texel weer een bridgedrive gehouden. Ook nu in Hotel De Graaf om 8 uur. S. V. Oosterend. Hedenavond Oosterend 2-SVC 2, aan vang 7,30 uur. Zijn alie spelers op tijd aanwezig7 Woensdagavond speelt waar schijnlijk een elftal van „Bosch en Zee" tegen een S.V.O.-combinatie. Aanvang 7,30 uur. Er zijn al een boel mensen aldus vernemen we uit zeer betrouwbare bron die van plan zijn mee te doen aan een grote wedstrijd: wie de meeste oliebol len kan verorberen. Een bewoner van Den Burg, heeft het 'm destijds geleverd tien (of waren het er nóg meer?) harin gen naar binnen te slaan en die zal dus weer een goeie gooi doen naar het olie bollenkampioenschap 1951. Of zal de Texelaar het winnen, die destijds in 12 minuten 5V2 pond (24 stuks) bananen opat? Sommigen kunnen hun beurt al niet afwachten, maar het feest staat te komme: Maandagochtend klokslag tien uur zal burgemeester De Koning de eerste oliebol (met krenten en rozijnen) proeven en geloof maar dat onze Eerste Magistraat het niet bij die ene zal laten. Op de markt komt ;en oliebollentent en we hopen, dat de dames er gewoonweg niet tegen zullen kunnen bakken. Aan meel, rozijnen en krenten hebben ze geen gebrek, maar zit er hier of daar op Texel nog niet wat olie? We hebben de ronde gedaan bij tal van prominente figuren in de Jutters- wereld, maar die zeiden, dat er de laat ste tijd geen flessen olie zijn aange spoeld, wel hadden ze nog wat (zeer ou de) ouwe klare, ma ïr aangezien de com missie het (ditmaal) bij één artikel wil houden, ter vereenvoudiging van haar administratie, moest dat hoffelijke aan bod worden geweigerd Zit er dan, zo peinsden we, in 't binnenland van Texel geen olie? Staat er hier of daar niet een fles? Detectives gevraagd, maar méér nog: gulle gevers, mensen, eilandgeno ten, die gratis wat olie geven Gratis uit liefde. Welk een schoon ideaal, kunnen ze daar in het (Nabije) Oosten een voor beeld aan nemen! Het klinkt gek, m-;ar wie aan oliebol len denkt, denkt aan letters. D.w.z. de letteractie, ook al voor ons Muziekge zelschap. De winkeliers hebben vellen met letters ontvangen en die letters zul len zij a twee centen per stuk aan hun cliëntèle verkopen. Maandag start ook deze actie. Op iedere 100 slagzinnen, die uit de letters moeten worden samen gesteld (Met muziek door het leven), worden 4 prijzen uitgeloofd. De letters zijn alleen te koop bij aankoop van boodschappen. U kunt uw slagzin inle veren bij de VVV-bureaux, die u ter stond vertellen of u een prijs heeft. U krijgt geen geldprijzen (mag niet), maar u kunt een artikel van gelijke waarde kopen (resp. f 2, f 3 en f 5). Texelse Boysnieuws. Zondag 7,30 uur wordt de finale ge speeld om de SVC-beker. Hiervoor speelt Boys 1 tegen SVC 1 Vertrek om 6,45 uur precies van de Groeneplaats. Zondag na de Hoogmis contnbutiebe- talen tot 12 uur. Dinsdagavond werk zaamheden op het terrein. S. V- De Koog. Ook de tweede wedstrijd van De Koog tegen de Badgasten is door de thuisclub gewonnen (3-1). Het was weer een inte ressante ontmoeting, met spannende mo menten voor beide doelen Een flink aantal personen woonde de wedstiijd bij. Haadbalnieuws S.V.C. Woensdagavond speelden we tegen G. D.S. 1. We verloren met 5-0. We misten Sjaan als spil, ze ligt in het ziekenhuis. Spoedig beterschap! Trijn was als keep- ster „weer best". Zondag gaan we naar De Kooger-se- riewedstrijden. Eventuele afbenchten vóór Zaterdagavond bij de secretaresse. Vertrek half 2 per fiets. Handbalnieuws Zeemeeuwen. Donderdagavond speelden we thuis onze 3e comp. wedstrijd en wel tegen S. V.O. Voor de rust ging het gelijk op. Rust 2-1; doelpunten door Janny en Nies. Na de rust gaven de Zeemeeuwen de toon aan. Vooral toen de combinatie in onze voorhoede goed was. Eindstand 6-2 voor Z. met doelpunten van Janny. Maandag 7,30 uur trainen voor het 2de, Woensdag voor hel 1ste. Woensdag middag 3,30 uur voor de adsp. Voor de adsp. is op 14 Juli een eerste thuiswed strijd vastgesteld tegen GDS-adsp. S.V. De Cocksdorp. Hedenavond half 8 speelt het 2e aan Oosterend tegen Oosterend 2. Vertrek 6,30 uur van De Cocksdorp per fiets; ook de reserves dienen de reis mee te maken. Het le speelt Zondagavond om half acht in de finale om de SVC-beker tegen Tex Boys 1. Dit is wel een heel zware op gaaf voor het le. Tex. Boys heeft ook een heel goed seizoen achter zich en be zet evenals wij ook de derde plaats op de ranglijst, maar dan een klas hoger. Nimmer is SVC in de gelegenheid ge weest Tex. Boys 1 in een finale om een beker partij te geven. Laten we het sportief opvatten, heren Terreindienst: A. Dootjes, E. v Beek en L. v. Tongelen. Vóór deze wedstrijd aanvang half zeven spelen twee jeugd- elftallen. De bekeruitreiking geschiedt na de wedstrijd in Hotel De Hoop. S.V. Texel. Uit de jongste adsp. en oudste wel pen zijn 4 elftallen gevormd, die in een competitie zuilen uitmaken wie de sterk ste is. De spelers van het kampioens elftal ontvangen ieder een speldje. Za terdag wordt gestart met de wedstrijd Comb. A-Comb. B, aanvang 3 uur, ter wijl Zondag volgt Comb C-Comb. D, aanvang 10 uur Voor elftallen zie kast je Zondag jl. namen wij met behoorlijk resultaat met 3 elftallen aan de welpen dag van Alkm. Boys deel. Zowel welpen A als welpen C zagen een plaats in de finale juist aan hun reus voorbij gaan. De uitslagen waren: Texel A-Flevo A 2-0; Texel A-Fores- ters A 0-0; Texel A-KFC A 0-0; Texel B-Alkm. Boys B 0-0; Texel B-Alcmaria C 0-1, Texel B-KFC B 1-1; Texel C-Be- verwijk C 2-0; Texel C-KVV C 0-0; Texel C-Alkm. Boys C 0-1. Nr. 132 CO MECHIELSEN Co viert vandaag, Zaterdag 30 Juni, zijn elfde verjaardag. Hij woont aan de Suikerweg nr. 11, Den Burg. Co houdt veel van autorijden. Hij wil dan later ook chauffeur worden. Maar wellicht zullen wij hem dan niet op Texel zien snorren, want „we gaan naar Australië" schrijft hij. Nu, Co, daar heb je helemaal de ruimte om vol gas te geven. In Den Burg en zo moet je erg langzaam rijden, wil je geen brokken maken! Zo, wonen er al een oom en tante in Australië? L Voetballen doe je ook graag. Och, in Au stralië zul je ook wel een bal vinden! Veel plezier vandaag! WELKOM VREEMDELING Toen drie hier zich als badgast verpo zende toeristen Zaterdagavond op de Stenenplaats van nun fiets stapten, kwam 'n dronken Texelaar brallend op hen af. Onverhoeds en zonder aanlei ding gaf de dronkaard een der toeristen zulk een harde klap op het gezicht, dat twee tanden door de lip van de aange vallene drongen. De woesteling werd ter ontnuchtering in de politiekazerne op gesloten, waarna proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. DAN RAAKT AUTOMAAT DEFECT In de postzegelautomaten worden nog al eens verkeerde munten gedeponeerd. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat uitsluitend nieuwe dubbeltjes en nieu we centen gebruikt dienen te worden. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER ELIAS. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 22 tot en met 29 Juni 1951 Geboren: Cornelia dv Dirk Terpstra en Cornelia Spierings, Margaretha An na dv Gerardus Witte en Anna C. Kuip; Roelfien dv Jacob Kooger en Harmina K. N Wichertjes; Jan Sijbrand zv Jacob Roeper en Grietje Mantje; Jacobus Hen- dricus zv Cornells Kooger en Maria Smit; Gerardus Petrus Johannes zv Ja cob Witte en Dieuwerlje Witte. Getrouwd: Willem J. Bakker en Jo hanna A Bakker. Overleden: Abraham de Ridder, 49 jr.; Willem Bakker, 78 jr.; Grietje Bruin, 74 jaar. echtg. van B. Lap. Gevonden voorwerpen: 1 bril, 1 broche (molen), 1 grijze wol len shawl. PREDIKBEURTEN. N. H GEMEENTE. Den Burg 9,30 uur Eerw. Heer Veldhuis Maandcollecte kerkvoogdij Oosterend 11 uur Eerw. Heer Veldhuis, Maandcollecte v a. kerkeraadskas De Koog 9,30 uur Ds. Janse Bediening H. Doop Ingaande 4 Juli elke Woensdagavond 9-9,30 uur: Zomeravondstilte. De Waal 11 uur Ds. Janse Oudeschild 10 uur de Eerw. Heer Dulfer Onderwerp: „Waarom vrijzinnig?" Maandcollecte v.d. kerkvoogdij De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan H. Doop Den Hoorn 10 uur de Heer Wanders, uit Den Helder Extra collecte ten bate van de Ambonnese kerk GEREF. KERK. Den Burg 10 en 7,30 uur Ds. Goedendorp Ooster end 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Ds. C. v. Kalke ren van Schouwezijl in de D.G. kerk DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen Oosterend 19 30 uur Ds. van Veen TEXELAARTJES. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Petroleum wordt be zorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn, Tel. 10. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. een schuurtje 4,5 x 3 m. en jonge hennen 9 we ken oud. B. v.d. Velde E 87 Eierland Wie heelt Moeki Beers haar capuchon van grijs geruite regencape ge vonden? Gaarne terug s.v.p. Groeneplaats 13 Vermist 2 lammeren. Inlichtingen ver zocht. S. Keijser, Hogeberg B z.a. net meisje voor 2 dagen per week. Adres te bevr. bur. v.d. blad Te k. aangeb. een in goede staat zijnde mangel te k. gevraagd Etna-fornuis Weststraat 10, telef. 37. Oosterend Wie heeft J. Bakker zijn geruite jasje gevonden bij Havenkan toor Oudeschild. Laten liggen Maandagavond 18Juni,bericht of terugbezorging bij G Bak ker )zn., Cocksdorp 8 Te k. 2 pers. ledikant m. auping en 4-delig bedstel en kussens Adres bur. v.d. blad Wo- ningruil Den Burg aangeb: 2 grote kamers en 2slaapk gang, keuken. Gevr. groter huis te Den Burg Brieven onder no. 89 bur. v.d. blad Te k. aangeb. konijnen met hokken P. J. Brouwer, Schilderweg Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Gerard Petrus Johannes Jac. Witte Pzn. D Witte-Witte joke en Tilly Molenstraat 43, Den Burg 28 Juni 1951. Met dankbaarheid aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje Jacobus Hendricus C KAGER M. KAGER-Smit TINY Weverstraat 87, Den Burg, Texel, 28 funi 1951. Enige kennisgeving voor Texel Henk Reitsma en Annie de Jong geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk op 14 Juli a.s. 3 uur n m in de United Church of Canada te Arnprior. Arnprior' 204 Jhonstreet, Fitzroy Harbour Ont. Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij ons Zilveren huwelijksfeest ondervon den. JAC. J. Z1JM G. H. ZIJM-Zoetelief Hoeve „Margaretha", Kogerweg. Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Zoon Jan Sijbrand G. ROEPER-Mantje Jb. ROEPER Johzn. Den Burg, Texel 27 juni 1951. Tot onze grote vreugde werd op 28 Juni 1951 geboren Dirk M. A. LANGEVELD M. J. LANGEVELD- Mantje a.b. m.s. „Heelsum" Bakkum N.H Vinkenbaan 12 Voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervon den betuigen wij, mede na mens wederzijdse Ouders onze oprechte dank J KUIJPER M. KUIJPER-Eelman Oudeschild 129. Aan allen, die blijken van belangstelling en deelne ming getoond hebben bij het overlijden van onze lieve Moeder N. LIST-De Waard betuigen we onze hartelijke dank. Namens de Familie, J. LIST De Cocksdorp, 30 Juni '51 GELD verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen Door eerst ca 15 maanden per maand f20,-te sparen, kunt U bij ons een crediet groot f 1600,- a 3 ont vangen Het gespaarde be drag wordt dan daarbij terugbetaald Vraagt inlichtingen „Sa menwerking", Verstolk straat 31, Leeuwarden, Telef. 8990. In volle verzekerdheid des geloofs, is na een langdurig, doch steeds geduldig gedragen lijden in de ouderdom van 74 jaar en 9 maanden, kalm ontslapen mijn geliefde Vrouw en onze zorgzame Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Grietje Bruin De wetenschap dat zij verlangde ontbonden te worden en met Christus te zijn, is ons tot rijke troost. Ps. 138 Uit aller naam B. LAP Szn. Den Hoorn, Texel, 27 juni 1951. De teraardebestelling vindt plaats op Zater dag, 30 Juni n m. 2 uur een Gazelle Heren- rijwiel met één roodhandvat aan de rechterkant. Wie verschaft mij inlich tingen. JAN AGTER, Den Burg R.h'. Kraamverzorgster, die veel afwezig is vraagt per I September Huize „de Sleutel" Herenweg 168, Heiloo voor onbevoegden zich te bevinden op het terrein van het Graafwerk in Polder Eijerland. ALLEENVERKOOP VOOR TEXEL GROENEPLAATS Gedipl Horloger voor het najaar-seizoen hebben wij ontvangen Ook de goede en goedkope Etna- huishoudkachels Verruilt voor 'n boekje bij de NUTSSPAARBANK Kogerstr 34 - Den Burg Ruime keuze ALLEEN DEZE WEEK! Boek- en Kantoorboek handel J. H. Brügemann Warmoesstraat 2 De ondergetekende deelt aan haar geachte cliëntèle, mede, dat aan hen, die verzuimden hun brandstof fen van het seizoen 1950 te betalen, geen brand stoffen kunnen worden ge leverd, alvorens de oude nota's zijn betaald. Hoogachtend, De Brandstoffenhandel Afdeling Texel

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2