Prijsverlaging Gala-Thee KIEST M nu 80 ct. „Springtime in the Rockies „De bruid was een man" Niemeijers MANTJE'S SCHOENHANDEL IJzersterke Sandalen Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. Heerlijk van geur, vol van smaak, zuinig in 't gebruik. S. V. De Cocksdorp S. V. C. 1 - Tex. Boys 1 Voor goede schoenen en de prijs valt U mee Denkt U vanavond om Gerard Walden?! Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika Terstond gevraagd NETTE BEZORGER Filiaal Albert Heijn, Den Burg Weer nieuwe Kinderjurkjes MANTJE'S Schoenhandel. OPOFFERING Zondagmiddag 4 uur en Zondag avond 8 uur De echte, goede showfilm biedt U altijd een welbestede avond Maar een show film met Carmen Miranda, Betty Grable, John Payne, Edw. Everett Horton en Harry James met zijn band maken zo'n avond tot een waar feest. Zij allen spe len in de prachtige technicolor Lr zijn o manieren om een goede kippensoep op tafel te brengen TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Vang, slacht en pluk een kip en volg daarna de aan wijzingen van het kookboek Maandag- en Dinsdagavond 8 uur Ann Sheridan kwelt Gary Grant in de kostelijke comedie Een rijzige Fransman en een ijzige Amerikaanse werpen elkaar de plunje- zak naar het hoofd, maar Cupido laa' .Tricolore" en „Stars en Stripes" van één dak wapperen TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. poelier en handel daarmee (met die kip!) als hier boven Met waardepunten voor ,,Safira"-tafelbestek. vlekvrij door en door. Vraag de geïllustr. geschenkenlijst bij Uw winkelier of bij Niemeijer, Groningen. Bezoekt Zondagavond 7,30 uur De finale om de S.V.C.-beker De eerste methode is niet zo kostbaar, maar zeer tijdrovend en biedt bovendien enig risico, de tweede kost wat minder tijd maar veel meer geld, de derde is de ideale Met een pakje LIEBIG „CHICKEN" (het beste van de kip) hebt U in een ommezien 4 borden geurige, voedzame kippensoep (met vet), een soep die U de meest verwende fijnproever kunt voorzetten Kies de goede, veilige manier en vraag Uw f j winkelier met nadruk om LIEBIG /J'^* „CHICKEN" in het groen-gele pakje fjL/AJ' Onze Grote Onbekende vraagt naar de bekende wee als hij van U weten wil aan welke arie eisen een goed glas bier moet voldoen. Geef hem niettemin geduldig antwoord. U kunt er zes mooie bierglazen mee verdienen. product/. In één noord Jiintastisch ZON, MAAN EN 1IOOG WATER VLIELANDS SEIZOEN LIJKT GOED De zon komt 30 Juni op om 4.22, on- XE WORDEN der om 9.06. Maan: 4 Juli N.M., 12 Juli E.K.. Hoog water ter rede van Texel: 30 Aanvankelijk leek het dat het voor- Juni 6.11 en 7.04. 1 Juli 7.15 en 7.53, 2 seizoen belangrijk ten achter zou blij- Juli 8.07 en 8.36; 3 Juli 8.52 en 9.16; 4 ven bij dat van 1950. Het is evenwel Juli 9.36 en 9.515 Juli 10.19 en 10.29; 6 meegevallen; naar schatting bedraagt Juli 10.59 en 11 02. 't bezoek aan Vlieland vijftien procent Aan het strand is het ongeveer een meer dan in de overeenkomstige peri- uur eerder hoog water. ode van 1950. door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). U moet liet toch Uw vrouw eens zeggen. Nooit bierglazen m zeepsop Van tijd tot tijd schoonmaken met een verdunde, warme soda- oplossing. Daarna omspoelen in schoon, stro mend water en nooit met een doek drogen, maar uit laten lekken Vóór gebruik dc glazen nog even omspoelen met koud water. Dan krijgt U steeds een prachtige manchet op een aanlokkelijk glas bier. in bezit van Rijbewijs. Een onzer vrienden drinkt altijd een glas bier voor hij naar dc kapper gaat „Waarom doe jc dat?" vroegen wij hem. „Om dat ik zo graag bier drink", gaf hij ten antwoord. Reeds een lief Jurkje voor f3,90. Grote sortering BABYGOEDEREN, ook Speelbroekjes, Pakjes, Sokjes enz. CORDUROY per meter, leuk en ijzersterk voor broekjes, jacks enz. Ziet de lage prijzen van onze Stofjes, grote keus, mooie dessins. Bij ons slaagt U beter Ziet de Etalages „HET KLEUTERHUIS" De volksmond spreekt van „een gezonde dorstEen gezonde dorst vraagt om een gezond glas. Een gezond glas is een glas bier. ROBINSON MET LEDERENZOOL FORT MET RUBBERZOOL 'l2 JAAR GARANTIE. Als extra attractie spotgoed kope Sandalen in de maten 23 tot 35. 89. Een. twee, drie, floep! De touw- 90. Maar ook kapitein Klakkebos ladder was stuk en het ondereind schoot kwam er niet zo prachtig af. Hij had na'ar beneden, terwijl kapitein Klakke- met eens tijd om te kijken, waar z'n bots' achtervolgers niet zo heel zachtjes achtervolgers bleven, want op hetzelfde off het harde dek terechtkwamen. Met ogenblik, dat dezen op het dek beland- zoveel geweld kwamen ze neer, dat ze den, kletste hij met z'n neus tegen de versuft bleven liggen Hoeveel armen mast aan, zodat hij een heel firmament en benen er wel gebroken waren, kan ik van sterren en zonnen voor z'n ogen zag je heus niet zeggen. ronddraaien. zi) moet een 9 .koel helde1 u,k kooUoo. 1 la. lUlVC rijk M» e, een ««'B' .kknnd.g g«»P' »d en gespoeld „a,unlink ,euk ensmaak las en met op haar scheen te letten. Geen naam genoemd. Zo gevraagd! Heel boos gekeken. Signorina moeteil beslist komen. De brave Andrea trok een deelnemen» gezicht, omdat zij voor amourejuze za ken een buitengewoon gevoelig hart be zat Maria knikte slechts. Toen dacht zj kort na, stond op en zei tamelijk luid Goede nacht! alsof zij werkelijk van plai was om te gaan slapen. Zij ging echtei de voordeur uit om te kijken, wie haa zo dringend wenste te spreken. Maria ging een stap achteruit. U....I Waarom schrikt u van mij? vroeg hij. 1 Ik schrik niet, antwoordde zij, ziel, met moeite beheersend. Maar u doet net, of ik onverwachR kom. I Ja, inderdaad, heel onverwacht,1 Wij staan nog niet zo met elkaar, dat ij mij eenvoudig naar buiten kunt latei roepen. Luigi lachte. U denkt toch met, dat ik mij voort durend in die kudde waag, wanneer ik wil zien? Ik geloof, dat wij elkander al alle gezegd hebben, wat er te zeggen is, ont week Maria. Zijn stemming werd steeds beter. Nog lang niet! verzkerde hij haai Ik vind namelijk, dat wij elkander no alleen maar grofheden naar het hoof gegooid hebben. (Wordt vervolgd). zij het noemde. Zij lieten haar een poos je haar gang gaan, tot zij plotseling be merkte, dat iedereen zonder uitzonde ring van haar weggelopen was en zij al een hele tijd met zichzelf alleen gespro ken had. Het liep tegen negen uur en zij over legden reeds, nu en dan gapend, of het geen tijd werd om naar bed te gaan. Voor de volgende morgen vroeg stond een tocht naar Ponte Tresa op het pro gramma, met aansluitend een postauto- tocht naar de dne plaaisen Arioso, Ca- demario en Novaggio. Gertrud, die in Tessino zeer goed op de hoogte was, had hoog opgegeven van het Muzzaner meer en v,an de zigzagweg naar Gravenseno. En voor deze dag wilde ieder goed uit gerust zijn. Enige van de meisjes verwijderden zich inderdaad al naar haar kamer, an deren bleven nog, omdat de betoverende stemming van de nacht haar vasthield. Onder haar bevond zich Maria. Plotseling voelde Maria, dat iemand haar van achteren op de schouder klop te. Zij schrok op en zag het meisje An drea achter zich staan. Andrea fluister de in haar grappige koeterwaals: Wil u signor spreken. Moeten snel buiten ko men Maria schudde haar hoofd en begreep het niet dadelijk. Maar Andrea werd nog duidelijker: Knappe, grote, jong signor. Kom toch! Heeft hij zijn naam genoemd? vroeg Maria, onwillekeurig een angstige blik op dr. Lorenz werpend, die een boek uitvoerige brief van haar vader steeds weer opnieuw las, scheen wat opgewek ter dan anders. Verena had vier brieven tegelijk gevonden. Een er van, nog onge opend, kwam van haar ouders, drie wa- ïen van Hans en iedere brief bestond uit acht kantjes heel klein schrift. Maar Ve rena ontcijferde dit voor ieder ander onleesbaar miniatuurschrift met zicht baar welbehagen Want hoe langer het ontcijferen duurde, des te langer was zij met haar Hans verbonden. Dr. Lorenz hield zich afzijdig zo als hij overigens ook gedurende de wan deling overdag al gedaan had. Hij zat bij juffrouw Hunziger. En Liese Gross- mann, het intellectuelen type van de klas, meende Maria een fijne,, psycholo gische opmerking te moeten toefluiste ren: Hij vlucht al voor je. Nu komt zijn liefde in een kritiek stadium. In de ko mende dagen kun je een formele liefdes verklaring verwachten. Maria, die zich voorgenomen had op de opmerkingen van de meisjes, wat haar en Lo betrof, niet te reageren, antwoordde ook op deze psychologische wijsheid niets Zij hoopte overigens, dat het vervelende gezeur over haar en Lo spoedig vanzelf zou ophouden. Het was een heldere maannacht, met een lichte sterrenhemel. De meeste meisjes zaten stil zij waren de gehe le dag al druk genoeg geweest en lieten de muziek van deze nacht op zich inwerken Slechts de goedhartige Louise Senn babbelde onophoudelijk, met de vriendschappelijke bedoeling „er een beetje stemming in te houden", zoals Ik kan mij helemaal niet voorstel len, nep Herma opeens uit, hoe dat is, wanneer je je eigen leven moet opge ven om altijd te doen wat je heer en ge bieder wenst. En Gertrud viel haar bij: Dat moet werkelijk verschrikkelijk zijn. Het is natuurlijk een groot verschil of je op de schoolbanken zit of voor een man moet zorgen, vond Maria. Verena vroeg, en de huivering voor dit grote geheim klonk in haar woorden mee: Wordt je eigenlijk een ander mens wanneer je trouwt? Daarop kwam heel lang geen ant woord. Geen van de meisjes wilde zich vertrouwd maken met het idee, haar op het ogenblik zo zorgeloze bestaan voor een ander te moeten ruilen. Tot eindelijk, zo ongeveer voor de deur van de albergo, Moeke besliste: Je wordt natuurlijk geen ander mens Maar je hangt alles, wat voorbij is, in een kast, als een jurk, die je nooit meer zult dragen. En later verwonder je je er over, dat je ooit zo gekleed kon gaan. HOOFDSTUK XI. Na een uitstapje, dat de meisjes 's morgens over Tesserete naar de Capri- asca en 's middags over Dino-Sonvico en Val Colla terug gebracht had, zaten zij tevreden en moe in de dromerige glans van een Tessinoër voorjaarsavond op het terras van de albergo. Er was op deze vierde dag van de reis ook voor de eerste maal post van thuis gekomen, wat de goede stemming nog verhoogde. Zelfs Irmgard, die een FEUILLETON 27.) Moeke zei, terwijl zij opstond: Dan gaan we maar weer eens Ver geef ons de overval, Marianne. Marianne meende ae pijnlijke situatie te moeten verontschuldigen Jullie mqet begrijpen, dat mijn man zijn hoofd zo vol heef; Dat begrijpen we heel goed, zei Margrit, terwijl zij rnet duidelijke arm bewegingen het teken tot opbreken gaf. Zij gaven Marianne wel allemaal een hand, maar van omhelzingen en kussen was geen sprake meer. Integendeel, zij gingen zo koel van elkaar, als toevallige kennissen. Lo, juffrouw Hunziger en Stauffer wa ren niet meer op straat te zien. Boven dien liep het tegen de middag en moes ten zij naar de albergo terugkeren. De ontmoeting met Marianne was een bui tengewoon grote teleurstelling geweest. Op weg naar huis dachten zij er over na, hoe het mogelijk was, dat een meisje en nog wel de vrolijke Marianne - reeds een half jaar na haar huwelijk zo kon veranderen. Een volkomen ander, onbe kend mens hadden zij ontmoet. En zij dachten er allemaal met schrik aan, of zij eens ook zo anders, zo geheel anders zouden worden Tot Liese vroeg; Zouden jullie mei een man als die mijnheer Leoni willen trouwen? Och. dat kun je waarschijnlijk niet zo uitzoeken, zei Moeke peinzend.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4