De avond met de Texelse Amateurs klonk als een klok 1500 man in het Park BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In de maand Juni werd op één bedrijf rotkreupel geconstateerd. KRAAMCENTRUM Zuster Cornelisse van het Kraamcen- trum houdt Donderdagmorgen van 10 11 uur zitting in het Witte Kruisge- bouw. IEPENBOMEN BESCHADIGD N. P. de G. heeft in Mei jl. op ver schillende tijdstippen ïepenbomen be schadigd, die toebehoorden aan de ge meente Texel, door er stukken af te za gen. Hij was zelf niet verschenen en werd bij verstek veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen. „EXCELSIOR' BLIES VADERLAND SE LIEDEREN Ter gelegenheid van de 40ste verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard heeft muziekveremging „Excelsior" van Oos terend Vrijdagavond op verschillende punten in het dorp vaderlandse liederen en marsmuziek ten gehore gebracht. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL In de week van 25-30 Juni werden aangevoerd 86,358 eieren. De prijs per kg. aan de pluimveehouders bedraagt f 2,per kg. Vorig jaar in deze periode een aanvoer van 74,031 stuks. Uitbeta- lingspnjs per kg. f 2,18 VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 25 t.m. 30 Juni 1951: 18 kg bot; 5293 kg garnalen; 181 kg geep; 43 kg kabeljauw; 15 kg makreel; 7 kg rog; 217 kg schar; 5426 kg schol; 93 kg pieterman; 380 kg poon, 954 kg tar bot; 4078 kg toong; 801 kg wijting; 1098 kg kruikels; 4 kg /.alm; 5 kg haai; 199 kg diversen; 4 kg ansjovis; 11906 kg vis- puf. HET „GOUDEN BOLTJE" RONDGE- TIPPELD! Leo Slaman, een leerling van de mid delbaar technische school, heeft dezer dagen het eiland rondgetippeld. Hij ver trok 's middags vier uur van Oudeschild en bereikte 's morgens om 7 uur de „eindstreep". Een flinke prestatie, want de omtrek van Texel is ruim 60 kilo meter. VIJF DAGEN VLIEGEN De heer B. van Koningsveld en echt genote gaan naar Australië emigreren. De reis gaat per vliegtuig. Maandag avond om 7 uur vertrekken zij met 42 andere emigranten per Constellation van Schiphol en 5 dagen later zijn ze in Syd ney. Onze plaatsgenoot straks oud- Texelaar zal ons een brief sturen over de reis. Nu al vast: Goeie reis toege wenst en succes in het nieuwe vader land. BRANDWEER TIJDIG WAAR SCHUWEN In de Wiermger Crt. lazen we, dat op Wieringen talrijke veehouders aan het hooispitten zijn. Bij peiling bleek het hooi 70-80 graden te zijn. We hebben de commandant van onze Brandweer ge vraagd hoe het er met het hooi op Texel voorstaat Hij vertelde, dat zijn mannen nog geen enkele maal hadden behoeven te peilen. Wel verzocht hij ons de boeren er op te wijzen, dat zij bij vermoeden van hooibroei zich tijdig tot de comman dant van de brandweer dienen te wen den. Hij is bereikbaar tel. 21 of 130 Den Burg. „IK BEN WERKLOOS" „Ik ben werkloos", vertelde ons Maan dagochtend een metselaar, ,,d'r benne gien nuwwe stiene iiomme'" De bouw van verschillende huizen on dervindt stagnatie door een onderbre king in de aanvoer van stenen. De heer H. Zijm vertelde vorige week al in de Raad, dat de bouw hier en daar stil stond door gebrek aan stenen. „Er gaan veel stenen naar Engeland, voor devie zen", verklaarde hij. Naar we uit goede bron vernemen zullen de nieuwe ste nen weer zeer spoedig arriveren WEER EEN BRIEFJE VAN DE MAN, DIE GEEN INSPECTEURS VAN BE LASTING KAN VERDRAGEN Verleden jaar 14 dagen, nu 3 maanden M. d. W is een eigenaardig heer en hij heeft een huid als een olifant. In een van de sprookjes van Ander sen komt een man voor, die razend werd, wanneer hij een koster zag. Zo ongeveer staat het er ook voor met M de W. Alleen die kan geen inspecteurs van belasting verdragen. Wanneer hij met ze te maken krijgt, dan loopt hij wit aan, hij wordt gewoonweg hels. Nu hebben inspecteurs van belasting de hebbelijkheid om iedereen ieder jaar een briefje te sturen: een belastingbil jet. En wanneer M. de W. dat krijgt, dan is de boot aan. Hij stuurt dan een katte belletje terug en wat daarin staat, is in de regel niet veel moois. Verleden jaar kreeg hij er 14 dagen voor. Maar nu moet men niet denken, dat dat wat gegeven hoeft. Dit jaar was het weer precies net eender. Het begon met: Lelijk manskind! De koningin kwam er aan te pas en het slot was met andere woorden, dat wanneer hij de inspec teur het hart in zijn lijf had om naai de politie te lopen, enz. enz. Helaas voor verdachte hebben inspec teurs maling aan zulke briefjes. Ze krij gen heel wat raars onder ogen. zij het ook, dat het niet altijd zo de spuigaten uitloopt als in dit geval. En dus kwam het briefje toch bij de politie. Het eigenaardige is, vertelde de in specteur. die als getuige >vas gedag vaard, dat de W. de gelegenheid om te reclameren niet wenst te gebruiken. Verdachte, die blijkbaar het dapperst is, wanneer hij een velletje papier kan volkalken, was zelf niet verschenen. De officier meende, dat er deze keer maar een schepje bij moest en hij eiste 3 maanden gevangenisstraf. De politie rechter was het daarmee eens en ver oordeelde conform. We zijn nu benieuwd, wat de W. het volgend jaar zal doen. Want dat briefje van de inspecteur, dat komt ook weer in 1952. Daarop kan hij gif nemen! EEN WONDERKUIKEN Zaterdag heeft een kip van de heer D. de Ruijter te Oudeschild, een kuiken uit gebroed met 4 poten. Twee op de nor male plaats en twee poten steken ach terwaarts. Het beestje was Maandag avond nog in leven en scheen geen hin der van de extra poten te hebben. Zou dit wonderkuiken, zodra het op eigen benen kan staan, niet ingescha keld kunnen worden bij de actie's voor Texels Fanfarecorps? Voorheen hadden we allemaal wel een dubbeltje over om vlooien voor een wagentje te zien zwoegen, als we nu eens een tent op zetten, waarin het wonderkuiken te aan schouwen zal zijn? Ons comité late deze kans niet ontglippen! HET FANFARECORPS VAN DEN HOORN D.E.K. is voornemens, evenals het vo rige badseizoen, eenmaal per week „Strijd om de man en vrouw" te hou den. Dit is steeds een grote attractie voor de gasten die dit spel aan de over kant nooit doen. Ook de Hoornders la ten zich steeds geducht gelden. Elke Donderdagavond zal er bij goed weer gestreden worden. Pensionhouders en verhuurders, wekt uw gasten op, aan de ze mooie avonden mee te doen. U steunt daarbij ons mooie Hoornder fanfare corps. VERANDERING VAN SPIJS Het personeel van de N.V. TESO heeft gisteravond te Oudeschild tegen een elftal van de PTT gevoetbald. DE LAMMEREN WAREN GOEDKOPER De „zes grote lammerenmarkten" zijn achter de rug, maar dat wil niet zeggen, dat de aanvoer daarna onbetekenend wordt. Dat is Maandag jl. wel gebleken: de Texelse veehouders voerden niet min der dan 680 lammeren aan, dus slechts 20 minder dan vorige week Op zoveel wolvee-in-de-dop had men niet gere kend en verschillende hokken die het eerst verkocht waren werden meteen ontruimd om plaats te maken voor an dere candidaten. De oorzaak daarvan is, dat men na de zesde markt geen lammeren meer voor uit hoeft aan te geven. En al bezit een marktmeester nog zoveel practische er varing, ook hij kan wel eens voor een bijzonder geval komen te staan. Als er weinig lammeren worden aange voerd is het niet zo erg als het aantal kooplieden daaraan evenredig is, maar Maandag was die aanvoer zoals gezegd, volstrekt niet klein en dat viel bij de handel best te merken. De handel was nl. zeer stug. En het gevolg daarvan was dat de lammeren zeker 3-4 gulden min der opbrachten dan vorige week. OLIEBOLLEN-ACTIE De oliebollenverkoop van Maandag jl. kan als zeer geslaagd worden beschouwd gezien het grote aantal verkochte olie bollen en de vele kooplustigen, die on- verrichterzake huiswaarts keerden. Daarom zal een tweede verkoop plaats hebben op Maandag 9 Juli a.s. Dank zij de medewerking van de krui deniers Alb. Heijn, C. Huisman, C. v. d Kooi, F. v.d. Kooi en A. v.d. Slikke, die krenten, rozijnen en olie beschikbaar stelden, de Coöperatie meel en de Een dracht melk, werd door de fa. Jac. Bak ker een luchtig beslag geslagen. Verder werden nog mgredienten geleverd door bakker De Jong en enkele particulie ren, die olie en eieren leverden, terwijl door de heer Spanjer olie tegen vermin derde prijs werd geleverd. Voor de tweede dag is reeds toezeg ging gedaan voor het meel Voor de ver dere benodigdheden zal weder een be roep worden gedaan op diverse kruide niers. We hopen van niet tevergeefs. Zouden de bakkers cok iets kunnen le veren? Ook is een woord van dank verschul digd aan Gemeentewerken en de heer C. P. Keijser voor de tent, de T.E.M., voor de geleverde stroom en Bakker's Ijzer handel voor het gebruik van het gas hier op zijn plaats. De heer Breeuwer stelde belangeloos pannen en tafeltjes ter beschikking. Wij houden ons ten teerste aanbevo len voor nieuwe giften in de vorm van natura, terwijl financiële bijdragen voor het kopen der ingrediënten zeer wel kom zijn. Graag even bericht of bezor gen bij Mevrouw Laan of Mej. Dijt, Warmoesstraat voor Vrijdagavond. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Het Comité. DE GROTE OPENLUCHTDAG VAN DE TURNKRING HOLLANDS NOORDERKWARTIER NADERT De dagindeling is als volgt: Aankomst deelnemers(sters) te Oude schild plm. 9 uur. waarna de adspiran- ten per bus naar Den Burg komen, de ouderen komen van Oudeschild af lo pen. Aankomst Den Burg plm. 10 uur. Na afloop van de morgenwedstrijd volgt om 1 uur officiële ontvangst van het Turnkringbestuur met de vereni gingsafgevaardigden ten raqdhuize. 1,30 uur marswedstrijd vanaf Wilhel- minalaan achter de Ulo-school. Route: Julianastraat, Weverstraat, Binnenburg, (défilé langs raadhuis), Groeneplaats, Parkstraat, Schilderend, Emmalaan naar het sportterrein. Het belooft een pracht gymnastiekdag te worden. Vooral het algemene num mer voor dames en meisjes, dat door plm 600 deelneemsters wordt uitgevoerd, belooft een zeer effectvol nummer te worden, alsmede het optreden der keur corpsen. Voor liefhebbers van gymnastiek is dit een dag om zeker niet te missen. Ook het bal in 3 zalen belooft gezellig te worden. Er zijn ongeveer. 350 deel- nemers(sters) die met een extra boot om 1 uur 's nachts uit Oudeschild vertrek ken. De balkaarten worden op de Groe neplaats in de Juosk verkocht, ieder moet daar persoonlijk een kaart met stempel komen halen. Daarmee heeft men toe gang tot alle balzalen. Nee, er is niet gezegd ,,'t Benne maar Texelse Amateurs, die deer op de plan ken komme, wot sel 't kenne vveze!" In tegendeel, voor de (Eerste) Texelse Ama teursavond, Vrijdagavond in het Park gehouden, georganiseerd door onze ac tieve Vereniging voor Volksspelen en Texelse Folklore, bestond zeer grote belangstelling. Er was ruim 1500 man 't Park binnengestroomd, toen de voor zitter, de heer G. Michels, achter de in de muzieknis opgestelde microfoon sprong om de avond te openen. Geen wonder, dat bij zeer opgewekt was, want hoe meer belangstelling, hoe hoger het batig saldo van deze avond en dat geld is weer bestemd voor de ei landgenoten zelf: voor de volksfeesten, die weer in September zullen worden gehouden. De 1500 man zijn hoogst vol daan huiswaarts gekeerd, want het pro gramma klonk als een klok. „Was het werkelijk goed?" vroeg een der bestuursleden. „Ja, het was dik in orde!" zeiden we, namens het publiek. Onze padvindersclub opende met een kampvuur en bij zo'n vuur zing je leu ke liedjes. De welpen deden dat uit vol le borst. De heer Joop Roeper had het wel zeer druk, want hij zou de conferen ce verzorgen. Daar stond hij dan weer als een soort Kees Stet te praten, in oer oud Texels dialect. Zijn krasse verha len werden zoals steeds met plezier be luisterd. Hoe was dit sterk gevarieerd pro gramma allemaal: Marry Kuip van Ro zenburg speelde accordeon, de heer H. de Boer vertelde van een piep-pomp. De Cockpit Band „Het Vette Potje" met Jaap Dekker, Kees Vlas, Jan Kievits, Kees Riteco, Jan de Beurs, Gerard v. d. Kooi, Andries Dekker en Frans Zegel, was bijzonder goed op dreef Dit optre den was voor allen een grote verrassing. Het was fantastisch. Zo'n stel op de boot en hoe vaak hebben ze die reis naar Den Helder al ondernomen? en de reis is bij het ruwste weer een groot evenement! Als de kapitein van de Dok ter Wagemaker dan niet eens een paar graden uit de koers zou gaan, zou dat niet te verwonderen zijn! Die band sleept je doodeenvoudig mee. Mevrouw J. Craanen-Hemelrijk genoot aller be wondering en waardering met haar lied „Als je op Texel geboren bent". Wat heeft zij toch een prachtige stem, haar techniek is ook zo goed en dan zich zelf op de accordeon begeleidend. Gerrit Keijser hebben we ook weer graag be luisterd. Hij zingt ook best. Een vrolijke vent! De heer De Kleine en de dames Gré Bakker en Corry van den Berg zon gen padvindersliedjes. Hans, Jan en Adré Kievits presenteerden zich resp als pianist, declamator en de gewone man. Hans bracht de militaire mars heel goed ten gehore, Jan declameerde ge voelvol het vers „Avondstemming" en hoe schoon en stil was deze zomer avond!, en André imiteerde de „Gewone Man" meesterlijk. Buitengewoon goed, moet je beslist nog eens doen, op de Boysavond of zo! De heer L. Sok had zich natuurlijk ook dadelijk gemeld toen de Amateurs opgeroepen werden. Het is een groot genot zijn mooie stem te be luisteren. Wij denken dan wel eens: waarom ging je niet een andere kant uit dan die van de lapjes? Hoe dat precies zit is ons niet duidelijk geworden, maar de Feestcommissie moet vermoeden wij gezegd hebben: „Leendert, wel kom, maar Bartje laat je thuis, die rak ker is veuls te los met z'n (lange) tong, die flapt er alles maar uit. Zo zijn wij hier niet gewend! Bovendien wordt het voor de krullebol veuls te laat". Maar we weten allemaal wel, dat Leendert en Bartje onafscheidelijke vrienden zijn. Bartje had van het feest gehoord, zeurde net zo lang tot zijn gro te broer zei: „Nou dan .motte we maar illegaal het Park penetreren". En zo slopen die Leendert en zijn Bartje stie- kum het podium op en eer de feestcom missie maatregelen had kunnen treffen, had Bartje daar reeds 't grootste woord en welk een mentaliteit van het pu bliek teugeswoordig! de mensen von den het nog mooi ook. Ze klapten en lachten om alles wat die Bartje eruit slingerde. Nauwelijks een dag tevoren, had onze (oliebollenetende) burgemees ter in bijzijn van onze (bridgende) se cretaris en onze (welbespraakte) Vroed schap op hetzelfde podium betoogd, dat wij thans in een ontwikkelingsstadium verkeren, dat ons ernstig moet doen vrezen voor de gemeentelijke autono mie (onze autonomie) en daar komt Bartje met hoogst revolutionnaire grap jes aanzetten. Hij noemde het een raad seltje „Twee jaar geleden is-ie gestor ven, maar nog niet begraven!" Dat sloeg op de kermis. Zeer grote bijval, vooral toen Bartje het waagde, in dit proces man en paard te noemen! Deze jonge man promoveerde deze avond ineens tot volwaardig staatsburger. Vervolgens weer optreden van Gerrit Keijser en na hem had Daan Bonne als imitator een daverend succes. De Cock pit Band verscheen nog eens en toen werd de avond gesloten. Velen gingen echter niet meteen naar huis, want in Casino speelde het orgel en daar was ook dansmuziek. Het werd er zeer vol. Ja, ook de balavonden met het orgel zijn zeer geslaagd. En al hebben we dan of ficieel geen kermis gevierd, toch was het een fijne feestweek. Feestcommissie, proficiat! DIENSTREGELING T.E.S.O. DE COCKSDORP-VLIELAND: Alle dagen, ook Zondags Van De Cocksdorp 9,15 en 14,30 Van de Vliehors 10,30 en 15,45 DE RODE KRUISCOLONNE ACTIEF Enige leden van de Rode Kruiscolonne zijn Woensdag-, Zaterdag- en Zondag middag op het strand bij De Koog en het Westerslag present om, waar nodig hulp te verlenen. Is iemand te ver in zee ge gaan (nooit doen!), door een redder aan land gebracht, dan zal het Rode Kruis verdere hulp verlenen (Kunstmatige ademhaling, enz.). Heeft iemand zich aan een scherf van een fles bezeerd, de leden van het Rode Kruis zullen ogen blikkelijk met de verbandtrommel uit rukken. Oók als.... iemand zich be zeerd heeft aan een van de brokken ijzer, gelegen vlak bij de dam aan de Badweg, gevaarlijke obstakels, die bij vloed onder water liggen (wanneer wor den die eindelijk eens opgeruimd?!) (Kan desnoods de vindingrijke heer C Keijser dat zaakje niet even wegsle pen???) VANDAAG IS UW GELUKSDAG! Vele Texelaars hebben een biljet met bovenstaande tekst bij hun winkelier zien hangen. De commissie Huldeblijk Texels Fanfarecorps maakt ons er nu opmerkzaam op dat de meeste mensen (en ook de meeste deelnemende winke liers) niet weten wat van de letteractie (want daar staat die slagzin mee in ver band) nu eigenlijk precies de bedoeling is. Het doel is om ons fanfarecorps bij het 60-jarig bestaan een flink bedrag aan te bieden, dat moet dienen voor del ging van de bestaande grote schuld en tot aankoop van verschillende hoogno dige nieuwe instrumenten. De letter actie is nu een der middelen om dat doel te bereiken. Vrijwel alle Texelse winkeliers heb ben in hun winkel liggen een aantal ge perforeerde vellen, waarop allerlei let ters. Deze letters zijn te koop 2 cent per stuk. Het is aan de winkelier er zijn klanten steeds op attent te maken en aan de kanten er naar te vragen. Alleen dan is er een goede kans tot slagen. De bedoeling is nu uit die letters de slagzin „Met muziek door het leven", sa men te stellen. Men kan de letters daar toe op een willekeurig stuk papier plak ken. Zodra men een zin klaar heeft kan die worden ingeleverd bij het VVV-bu- reau. Onmiddellijk krijgt men dan te horen of er op de zin een prijs is geval len. In de loop van de volgende week vallen er enige extr? premies. (Zie adv.) Nooit wordt er op het fanfarecorps een vergeefs beroep gedaan. Laten wij nu op onze beurt de zaak goed aanpakken en er voor zorgen dat het mooie corps be houden blijft Het is een Texelse aange legenheid!. En koop bij al uw bood schappen steeds voor enige centen fan- fareletters! N.D.S.M.-ZOMERKAMP. Verleden week werd in „De Pelikaan" het vijfde NDSM-Zomerkamp gehou den. 120 Jongens, allen leerlingen der Bedrijfsschool van de Ned. Dok- en Scheepsbouw Mij., hebben op Texel een vacantie gehad, die zij niet licht zullen vergeten. Hoewel het weer niet erg meewerkte, werden de daglijkse pro gramma's vastgelegd in een keurig verzorgd gedrukt boekje toch volle dig afgewerkt. Eer. bezoek werd ge bracht aan de diverse natuurmonumen ten, de vuurtoren, de lammerenmarkt, enz., terwijl Woensdag de haven van Den Helder, met de daarin liggende ma rinevaartuigen, bezichtigd werd. Per landingsvaartuig werd de tocht heen en terug De Mok volbracht. De directeur der VVV, de heer Oskamp, heeft, teza men met mevr. Craanen, de jongelui Woensdag een prettige en leerzame avond bezorgd, die wel zeer in de smaak viel. Het lied „Texel, o Texel, landje in de zee" was nadien niet meer van de lucht. De heer J Nauta verzorg de Donderdag een mooie filmavond. Vrijdag de laatste dag, was gewijd aan sportwedstrijden met een bonte slui tingsavond aan het einde. Wij hadden het genoegen, de door de jongelui zelf verzorgde revue „Hallo, hallo, hier zijn we weer!" bij te wonen. We hebben al heel wat van dergelijke revue's gezien, maar kunnen ons niet herinneren, ooit om één zó onbedaar lijk te hebben moeten lachen! Vooral het duo Jansen en Meier bleek onuit puttelijk in het bedenken van grappen. Er was een aardig orkestje en „Javan- Neerlands jongste Tempo Manipulator' bracht de aanwezigen in verbazing met zijn behendig uitgevoerde goocheltrucs. Het „Klinknagelballet", bestaande uit 3 „dames", wist de aanwezigen met een groots ballet onder ue bekoring te bren gen van haar verleidelijke charmes.... Deze vrolijke avond werd bijgewoond door verscheidene genodigden, o.m door burgemeester De Koning en diens echt genote, wie een album van de door de NDSM gebouwde „Oslofjord" werd aan geboden. Aan het slot werden hartelijke woor den gesproken en geschenken aangebo den, o.a aan de heer Joop Zoet, die voor de vijfde maal de productie, sa menstelling en regie van de revue ver zorgde. Ook het personeel van De Peli kaan werd niet vergeten. Dat de jon gens het vele werk, dat de kampleiding te verrichten had, waardeerden, werd met een aardig aandenken tot uiting ge bracht. Inderdaad is het leiding geven aan 120 jongens, die in de natuur nei ging hebben zich als een troep jonge losgelaten kettinghonden te gedragen, geen sinecure. Een woord van hulde aan de kampleiding, de heer H. Meis man, hoofd der Bedrijfsschool en de so ciale werkster, mej. M J. Tusenius, was dan ook werkelijk op zijn plaats. In een slotwoord werden ook nog her inneringen opgehaald, hoe een 40 jaar geleden het vak geleerd moest worden Voor ontspanning was toen geen tijd, aan de wenselijkheid hiervan werd niet eens gedacht. De jongens werd op het hart gedrukt, deze Eertijd goed te be nutten. Een gezellig kampvuur besloot deze bonte, genoeglijke avond. Tot weerziens, N.D.S.M.'ers! S.V. Texel. Vrijdagavond speelde een sterke Texel- combinatie tegen een elftal samenge steld uit mariniers uit het kamp De Mok. De gasten beschikten over uitste kende spelers en wisten de wedstrijd dan ook volkomen verdiend met 4-1 in hun voordeel te beëindigen. Zeer waar schijnlijk wordt heden (Woensdagavond) aanvang 7,15 uur de revanche wedstrijd gespeeld en zullen wij dan ook zo sterk mogelijk uitkomen. Uitslagen adspiraritencompetitie: A-B 3-0; C-D 1-6. Verschillende jon gens bleven hier zonder afbericht weg, wil deze competitie slagen, dan moeten we zonder uitzondering op iedere spe ler kunnen rekenen. Het KNVB-jeugdsportkamp wordt dit jaar met gehouden in Arnhem maar in Doetinchem. Wij hebben met 2 elftallen ingeschreven voor de week van 6 t. m. 11 Augustus. Het kamp is gelegen op de terreinen van het natuurbad Groe- nendaal, even buiten Doetinchem. Er is een prachtig zwembad, zonneterrassen, een kanovijver en speelweiden. De schit terende natuur leent zich uitstekend voor het maken van fiets- en wandel tochten. Een prachtige grote recreatie zaal staat ter beschikking van de deel nemers, terwijl bovendien ruim gelegen heid kan worden gegeven voor het be oefenen van tafeltennis en andere spor ten. De deelnemers zijn verplicht een abonnement voor de prijs van f 1 te ne men dat toegang geeft tot het natuur bad, gedurende de gehele week. Er is nog plaats voor enkele jongens, wacht met opgeven echter niet te lang, anders kon het wel eens te laat zijn. Texelse Boysnieuws. Zo is dan Zondag jl. de finale om de SVC-beker verspeeld. Hieivoor moest Boys 1 tegen De Cocksdorp 1 spelen. In een zeer spannende en sportieve wedstrijd heeft Boys 1 met 3-2 gewon nen en zodoende weer voor een jaar be slag gelegd op de beker. Na de wedstrijd werd door de voor zitter van SVC, in Hotel De Hoop, de beker aan de aanvoerder overhandigd, hetgeen met 'n korte speech waarin voor al de sportiviteit en clubgeest werden gekenschetst, vooraf ging. Met een drie werf hoera voor SVC werd in prima stemming de terugreis aanvaard en on der de tonen van het clublied kwam de beker weer in de medaillekast te staan. Boys, gefeliciteerd! Donderdag allen op de training! Ilandbalnieuws G.D.S. De serie-dag, georganiseerd door SV De Koog, is Zondag weer met prachtig resultaat voor ons elftal en met de volle medewerking van het weer, geëindigd. Vrijdagavond kwart voor acht ont vangt GDS 2 Den Hoorn voor een com petitiewedstrijd Belangrijk: Woensdagavond 8 uur wor den alle leden op het Boysveld ver wacht voor een algemene bespreking. Dit is zeer belangrijk, dus beslist alle maal komen! Willen de secretaressen van de ande re verenigingen er aan denken de uit slagen van de gespeelde competitiewed strijden zo spoedig mogelijk op te geven aan het bestuur van GDS, voor de ad ministratie? OUDESCHILD VIERDE FEEST De feestcommissie te Oudeschild heeft ook dit jaar weer een geze'schap laten optreden in het Eigen Gebouw en wel Vrijdag en Zaterdag in de „kermis- week". Dit keer was het het gezelschap De Westfriezen uit Alkmaar, onder lei ding van Henk Wesierman. Het is altijd moeilijk om een goed gezelschap te vin den, dat de draagkracht van het comité niet te boven gaat en dit is wel de zwaarste taak van het comité. Maar ook nu was de keuze weer goed. Het gezelschap heeft de aanwezigen ge zellige avonden bezorgd met voor elck wat wils, accordeonmuziek, zang, voor dracht, goochelen, telepathie en korte sketches. Vooral Henk Borst, de zingen de zeeman viel zeer in de smaak met zijn liedjes. Maar het meeste succes oogstte hij wel met zijn voordrachten in Westfries dialect, waarbij de zaal daver- j de van de lach. Ook de 3 Playng Sisters j met Hawaiian- en andere liedjes volde den zeer goed. Vooral de tweede avond was de stemming dan ook prima. Zaterdagmiddag was het feest voor de kinderen, verzorgd door hetzelfde ge- zeischap. Ze hebben genoten van de goochelaar en van de kok, die een heer lijke koek bakte van zelfrijzend bak meel, sigaretten, spiritus, etc., alles klaargemaakt in een hoed. De tractaties die het comité in ruime mate verstrek te verhoogde de feestvreugde natuurlijk zeer. Een woord van waardering voor het i vele werk, dat het comité heeft verricht, is hier zeker op zijn plaats. Alleen een I ingewijde weet hoeveel werk er moet I worden verzet om alles vlot te laten ver- I lopen en de eindjes aan elkaar te kun- I nen knopen. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper met de bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 8 Juli: 8e Zondag na Pinkste- j ren. H.H. Missen in Den Burg: stil om 7,30, 8,45 en gez. om 3 0 uur; in Ooster- i. end stil om 7,30 en gez. om 10 uur; in Den Hoorn alleen gez. om 10 uur. Biecht- i gelegenheid in Den Burg van 7-7,30 en in de bijkerken voor en zo nodig na de Missen. Commumeuitreiken in Den Burg buiten de Missen om 7 uur, na de Mis van 8,45 en verder alleen onder de Mis sen. De uitreiking begint heden achter aan. Lof om 7 u. t.e.v. Maria met rozen hoedje en het gebed van de toewijding aan het Onbevlekte Hart van Maria Woensdag: Lof om 7.30, daarna jonge- mannencongregatie. Zaterdag: rozen hoedje in de kerk om 6 uur. Biechtgele genheid van 5-9 uur op de hele uren.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2