IË In Georgië zou boek zijn verschenen over de strijd op Texel Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika OPOFFERING êen (Va l' vc ceww cjcfce'cu Amsterdam, 23 Juni 1951. Oude Waal 27 II. Aan de Redactie van de Texelse Courant. Geachte redactie, De Nederlandse arbeiders-delegatie, die in Mei jl. de eer had de Sowjet- Unie te bezoeken, wendt zich tot u met het verzoek het onderstaande in uw blad op te nemen: In het nummer van de Texelse Cou rant van Woensdag 6 Juni jl. komt een uit ,,Vrij Nederland" overgenomen in terview voor, althans een gedeelte hier van, dat één van de medewerkers van ..Vrij Nederland" had met Mr. B. W. Stomps. In bedoeld interview beweerde Mr. Stomps, dat van de overlevende Georgiërs, die op Texel tegen de Nazi's gestreden hebben, niemand is thuisge komen. Volgens deze advocaat zouden alle 235 overlevende Georgiërs na hun terugkeer in het vaderland gefusilleerd zijn. Nu treft het voor Mr. Stomps onge lukkig. dat de Nederlandse arbeiders delegatie, die in Mei jl. een bezoek aan de Sowjet-Unie heeft gebracht, per soonlijk met één dezer „gefusilleerden" heeft gesproken. Het geval heeft zich als volgt toege dragen: Woensdag 16 Mei jl. maakte onze de legatie een excursie naar de top van de 700 m. hoge berg Achoen in de nabij heid van de badplaats Sptsji aan de Zwarte Zee. Wij bleken met de enigen te zijn, die op deze dag een uitstapje naar deze bergtop maakten, want toen wij de uitkijktoren, die zien daar bevindt, ver lieten, bleek er inmiddels een ander vrolijk gezelschap reizigers gearriveerd te zijn. Toen één dezer mensen bemerk te, dat wij Nederlanders waren, kwam hij spontaan naar ons toe om een praat je te maken. Het was een sympathieke jongeman, Georgi Djemsjeleswili ge naamd, die ons vertelde, dat hij op Texel tegen de Nazi's gestreden had en ons verzocht, na terugkeer in Nederland zijn groeten te willen overbrengen aan Mevrouw Klein op Texel. Hij vertelde ingenieur te zijn in Kutaisk in Georgië en momenteel zijn vacantie door te brengen in Sotsjii. Tot zover deze zuiver toevallige ont moeting. Daarnaast is het onze delegatie be kend, dat in Georgië een boek over de strijd op Texel is verschenen, welk boek is samengesteld aan de hand van gegevens, die door verscheidene terug gekeerde Texel-strijdeis zijn verstrekt. Hieraan en aan de boven beschreven toevallige ontmoeting kunnen de lezers van „Vrij Nederland" de waarde afme ten van de mededelingen en „getuige nissen", die op het zgn. congres te Brussel tegen „slaven-arbeiderskampen" de wereld werden ingestuurd. De Nederlandse Arbeidersdelegatie: L. KONING, Oude Waal 27 II W. VOS W. SWARTS J. HESTERMAN J. OPSTAL A. DE VRIES E. SAELENS C. F. SCHUURING M. RIETVELD J. HOUT J. v. d. BOS Naschrift van de Redactie: Wij hebben de heer Koning c.s. zijn volle deel willen geven door bovenstaan de brief onverkort op te nemen. Hoe wel wij ons niet bevoegd achten een oor deel uit te spreken over deze kwestie, wil het ontmoeten van één der Geor giërs, die op Texel was, natuurlijk niet zeggen, dat het gros van hen nog in le ven is. Wat dit betreft, kan Mr. "Stomps toch wel gelijk hebben gehad. Als de heer Koning ons het Russische boek over Texel doet toekomen en daaruit blijkt, dat de feiten daarin vermeld in hoofd zaak overeenstemmen met wat alle Texelaars hebben meegemaakt, eerst dan zullen wij geneigd zijn aan het oordeel van de heer Koning belangrijke waarde toe te kennen. HET GEBEURDE MET TX 2 Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Schoonenberg (CPN) naar aan leiding van het ongeval, overkomen aan het vissersvaartuig TX 2 tijdens een oe fening der Koninklijke Marine bij Texel op 4 Juni 1951, heeft de minister van Marine, aldus de Held. Crt., schriftelijk het volgende geantwoord: Onmiddellijk na het ongeval, overko men aan het vissersvaartuig TX 2, op 4 Juni 1951. werd het volgende onderzoek naar de toedracht van zaken ingesteld. Wanneer de torpedo's op de zich ter re de van Texel bevindende „mschietbaan" worden gevuurd, worden bij 't haven kantoor bij het Nieuwendiep en bij de haven van Oudeschild seinen getoond, als waarschuwing aan de scheepvaart om zich niet binnen het gevaarlijke gebied te begeven. Deze seinen en hun beteke nis zijn, evenals de ligging van de lan- ceerbaan, op de gebruikelijke wijze aan de scheepvaart bekendgemaakt. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de vissersboot TX 2 zich,ondanks 't feit, dat de vereiste seinen werden getoond en de vissers nog tweemaal persoonlijk zijn gewaarschuwd, in het gevaarlijke gebied heeft begeven De Staat is dan ook rechtens niet aan sprakelijk voor de gevolgen van het on geval, hetwelk overigens als een grote toevalligheid moet worden aangemerkt. Van vele voorkomende ongevallen bij oefeningen is niets bekend. door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden). 91. Daar zat kapitein Klakkebos nu met een half verpletterde neus halver wege de mast! Een van de schepelingen, die op de touwladder stond, was over boord gevallen en kon slechts met moei te gered worden. Over zoveel brutali teit waren de smokkelaars woedend. Ze sleepten alles wat b.andbaar was: poets katoen, hout, enz. bij elkaar, legden on der aan de mast een vuur aan en spoe dig was de arme kapitein omhuld door verstikkende rookwolken! FEUILLETON 28). Maria moest nu lachen. Waarschijnlijk is dat dc beste ma nier om met u om te gaan Schitterend, zo snel als u mijn ka rakter gepeild heeft! riep hij geestdrif tig uit en het klonk bijna eerlijk Na een korte pauze, waarin zij zich weer haar de deur keerde, zei Maria: Laat u dat dus voortaan Wat moet ik laten? Roept u mij niet weer naar buiten. U kunt zich wel voorstellen, hoe er in een meisjesklas gekletst wordt. Goede nacht Zij draaide zich nu om om definitief weg te gaan. Blijf nog even! verzocht hij. Maria was eerst niet van plan te blijven, maar toen meende zij in zijn stem iets te ho ren, dat zij niet gemakkelijk kon nege ren. Zij wendde dus haar hoofd naar Luigi en bleef. Ga niet weg! zei hij eigenlijk zon der speciale nadruk en toch klonk het als een bevel. Hij zweeg, terwijl hij Ma ria vast aankeek. En toen zei hij. Ik moet u spreken. Kom! Ik wil niet te ver van de albergo gaan, zei Maria, maer zij keerde zich toch weer geheel naar hem. Best, knikte hij, zoals u wilt. Mij kan het niet schelen. Wanneer ik maar een half uurtje met u kan praten. Voor de albergo was een donkere laan en direct aan het begin er van stond 92. Hij moest nu wel naar beneden, of hij wou of niet. Zich krampachtig vast klampend aan de ringen, waarmee het zeil aan de mast zat, aanvaardde hij de zware tocht naar beneden. Daar aange komen, werd hij een, twee, drie in het arrestantenhok opgesloten en dat dat niet zo teder en zachtaardig ging, dat vat je. In een onbewaakt ogenblik sloop juffrouw Opheha naar het lucht- raampje, om te vertellen, hoe ze hier verzeild w,as HOOG WATER TER REDE VAN TEXEL Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water. 4 Juli 9,36 en 9,51. 5 Juli 10,19 en 10,29. 6 Juli 10,59 en 11,02. OOK DANKBAARHEID IS AAN GRENZEN GEBONDEN Wat Th. v. S. uit Texel had bekok stoofd, was niet veel fraais, al had hij het dan ook helemaal gedaan uit dank baarheid jegens de heer E., bij wie hij gedurende de oorlog ondergedoken had gezeten. Trouwens, de voorgeschiedenis van zijn geval had ook al een lelijk luchtje. Dat zat als volgt. E had gedurende de oorlog zwart geld in bewaring gekregen van een zekere L. Aanvankelijk had die laatste geen haast gehad om het terug te krijgen, maar la ter werd dat anders. Hij schreef aan E, dat hij het terug wilde hebben en van S, met wie E er over sprak, kreeg de indruk dat de laatste daardoor in grote moeilijk heden zou komen. Hij gaf een schrifte lijke verklaring af, dat hij er bij tegen woordig was geweest, toen E het geld aan L had teruggegeven en later, ter ge rechtszitting, bevestigde hij dit onder ede. Later kwam uit, dat deze gehele ge schiedenis omtrent het teruggeven een voudig gefingeerd was en dat beteken de, dat v. S. zich schuldig had gemaakt aan meineed. Daarvoor stond hij nu terecht. Zo heel veel nieuws kwam er ter zit ting niet uit. V. S. bekende. Zoals reeds gezegd, had hij dit gedaan uit dank baarheid jegens E., die tevens zijn pa troon is. Na de schriftelijke verklaring, die hij had afgelegd, durfde hij niet goed meer terug en hij had de eed afge legd, eigenlijk niet goed wetend, wat hij deed. De officier van justitie wees er op, dat het aantal meineden toeneemt, hij noem de het feit zeer ernstig en eiste een straf van \l/z jaar met aftrek van pre ventief. Verdachtes raadsman hield een goed pleidooi. Hij begon met er op te wijzen, dat we'in een tijd leven, waarin niet meer alleen de daad in het middelpunt wordt geplaatst, maar waarin ook aan dacht wordt gegeven aan de persoon van een verdachte en aan de omstandighe den. Deze verdachte had zichzelf door zijn schriftelijke verklaring eerst vast gelegd, hij durfde toen niet meer terug. Plotseling gesteld voor het feit, dat hij een eed moest afleggen iets, waarop hij niet had gerekend en wat ook niet had gestaan op de dagvaarding had hij zich toen schuldig gemaakt aan mein eed. Maar het was heel trekkerig ge gaan, de president had de antwoorden als het ware uit he n getrokken. Verdachte staat zeer gunstig bekend en vrees voor herhaling is niet aanwe zig. Hoewel ook de verdediger het fejt ernstig noemde, was achteraf niemand benadeeld en om al deze redenen durf de hij te pleiten voor een voorwaardelij ke veroordeling. Uitspraak over 14 da gen. Texel, 19 Juni 1901 Naar wij ver nemen werd tot directeur van de mu- ziekverniging Trinitas alhier, in plaats van den heer S. Vlessing Phzn., die we gens vertrek naar elders als zoodanig af trad, benoemd de heer P. Graaf, alhier. Texel, 29 Juni 1901. Maandag werd te Arnhem met gunstig gevolg examen afgelegd van apothekersbediende door Mej. J. M. C. Duinker, geboren alhier. Adv. Texel, 6 Juli 1901. Grote afslag versche aardbeien, 5 cent per mand bij" M. A. Langeveld, Binnenburg. Adv. Texel, 6 Juli 1901. Te huur voor een klein gezin een woonhuis met tuintje. Huurprijs 60 cent per week. Te bevragen bij P. J. Bruin. Adv. Texel, 6 Juli 1901. De geïllus treerde beschrijving van de gruweldaad te Tilburg. Prijs 10 cent voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. Oudeschild, 8 Juli 1901. Bijna alle kleine schuiten houden zich thans met het wiermaaien bezig. Op „Stompen" moet het beste wier voorkomen! Vooral de diepste plekken zijn met breed en lang zeegras begroeid. INGEZONDEN Eierland 27-6-1951. Geachte redactie, Verzoeke vriendelijk om onderstaande te willen opnemen. Bij voorbaat dank. De politie is op het ogenblik druk be zig om de arbeiderstuintjes na te kijken en op te meten of ook meer dan 1/3 "an de oppervlakte bebouwd is met aardap pelen. Is dat het geval, dan moet die be trokken arbeider zorgen dat het teveel aan aardappelen binnen 3 dagen gerooid is, anders worden ze door een wettelijk daarvoor aangestelde ploeg in bijzijn van de politie gerooid op kosten van de betrokken arbeider. Ik meende dat het geen kwaad kon om dit schrijven te plaatsen in uw blad. Ik meende dat het ging om de aard appelmoeheid te bestrijden, maar daar wordt door de betrokken politie in het geheel niet over gepraat. Er wordt al leen naar gekeken en gemeten of er niet meer dan 1/3 van de oppervlakte be bouwd is met aardappelen, onverschillig of er voorafgaande jaren wel of niet aardappelen zijn geteeld. Nu vraag ik mij af, is dit wel een bestrijding van de aardappelmoeheid? Mijn inziens niet! Veel eerder zie ik deze maatregel als een grote strop voor veie arbeiders, die al zwaar hebben moeten ploeteren om hun tuintje in de bouw te krijgen en nu wordt het door de sterke arm in één slag vernietigd. De arbeiders ontvingen destijds een schrijven waarin hun werd medegedeeld, dat waar ze in een bepaald jaar aardappelen teelden, ze er de vol gende 2 jaar voor te zorgen hadden, dat daar geen aardappelen meer geteeld werden. Nu zijn er arbeiders die met het oog op deze nieuwe wet (vanwege de aardappelmoeheid) een stuk fris land ge huurd hebben, en daar allemaal aardap pelen hebben gepoot in de veronderstel ling dat zij nu volgens de nieuwe wet handelden, maar dat blijkt nu ook fout te zijn. Ik had al aardappelen verbouwd waar in een paar jaar geen aardappelen ge teeld waren en nu bleek dat ik enkele meters te veel had volgens de sterke arm, maar er zijn arbeiders die volgens deze methode 2/3, van hun aardappelen moeten rooien, en op land waar de laat ste jaren nooit aardappelen zijn geteeld, wat een strop voor zulke arbeiders. Gaat het nu om bestrijding van de aard appelmoeheid of gaat het om beknotting van de betrokken arbeider. Öp die ma nier zullen er weinig arbeiders zijn, die a.s. winter nog voldoende voorraad aardappelen zullen hebben, en niet iede re arbeider heeft in de herfst zoveel geld om wintervoorraad op te slaan. Gaarne zou ik van iemand die speci aal op de hoogte is met deze verorde ning, een uitleg ontvangen hoe en wat deze maatregel beoogt, het kan veel leed voorkomen. Met dank voor de plaatsing, K. d. J SPECIALE RIJWIELTREINEN VOOR VACANTIEGANGERS is het van belang te weten, dat hun rijwielen die zij per trein wensen te verzenden, van 29 Juni t.m. 1 September vnl. met spe ciale rijwieltreinen zullen worden ver voerd. Wil men verzekerd zijn van verzen ding in de loop van de nacht, volgende op de dag van aanbieding, dan moeten de rijwielen om uiterlijk 20,00 uur doch liefst vroeger ten vervoer aan de stations worden aangeboden. Reizigers, die in dit tijdvak een rij wiel willen verzenden naar Amsterdam, kunnen dit alleen doen naar het Am- stelstation, dus niet naar de stations C. S. en Muiderpoort. Omgekeerd kunnen alleen op het Amstelstation rijwielen ter verzending worden aangenomen. Uitslui tend op Zondagen kan de verzending van Amsterdam u 11 ook op de stati ons C.S. en Mp. geschieden. Wie zijn rijwiel naar of van Rotter dam wil verzenden, kan dit uitsluitend doen naar of van de stations D.P. en Maas. Alleen op Zondag kan men van Rotterdam u 11 ook rijwielen ter ver zending aanbieden op de stations Fijen- oord en Beurs. Voor Den Haag geldt de beperking het station Hollandse Spoor, dat op Maandagen, Donderdagen, Vrijdagen en Zaterdagen voor rijwielvervoer gesloten zal zijn. Rijwielen van en naar Den Haag moeten op de genoemde dagen dus worden verzonden via 't station Staats spoor. GELUKKIG WEEK GEVONDEN! Een in het Badhotel logerende me vrouw zou Donderdagmiddag even een duikje in zee nemen. Ze had haar siera den, bestaande uit antieke gouden oor bellen, bezet met diamanten, een ring, bezet met smaragd, amathist en bnllan- ten, mitsgaders haar horloge, tezamen een klein fortuintje, even in de sportpet van haar man gelegd Enige tijd later, nam de heer des huizes de pet op en zwaaide er lustig mee, zodat de kostba re inhoud in het duinzand verdween. Gelukkig geschiedde het wonder, dat men na zoeken de sieraden achter het riet terugvond. ZDH-Nieuws. Woensdagavond beginnen we met trainen. Alle leden boven de 16 jaar worden verwacht. De competitie nadert weer, laten we ons goed voorbereiden om dan een goed figuur te slaan. Dus de Woensdagavond vrij houden om te trainen! TEXELSE BOYS 1 WINT DE SVC- BEKER In een vlotte en aantrekkelijke wed strijd iis het SVC met gelukt de beker te behouden en tegen Tex. Boys 1 werd eervol met 3-2 verloren. Beide partijen zitten er direct goed op en er ontwikkelt zich een vlugge wedstrijd. Tex. Boys geeft in den begin ne de toon aan en gelukkig voor S. zit de achterhoede er goed in. Met verre trappen trachten spil en backs het spel te verplaatsen, er zit echter te kort ver binding tussen voor- en achterhoede. Steeds maar weer komt de bal in de S - doelmond. Maar evenveel keer staan Peter c.s. op hun plaats om de B-voor- waartsen het scoren te beletten. Bij een aanval der Boys over links wordt de bal hands gemaakt in het beruchte gebied: penalty. Deze wordt echter door de S- keeper corner gestompt. Hierdoor aan gemoedigd gaat S. ten aanval. Ale geeft zover in zijn vermogen ligt, enkele mooie passen naar links, maar de voor zetten van Wim brengen niet het ge wenste resultaat. We denken reeds aan de rust, maar de Boys doen nog hun best om nog een voorsprong te krijgen. En ze hebben succes over rechts: als een back mist, is het l.-buiten die van dicht bij scoort: 1-0. Rust. Na de rust een hevig Boysoffensief. Enkele corners op het S-doel worden afgeslagen, maar toch weet de B-mid- voor de voorsprong te vergroten: 2-0, waarbij de S-keeper niet vrij uitgaat. S. pakt nu goed aan en even later geeft Ale ons het zo fel btgeerde tegenpunt: 2-1. Het tempo dat al hoog ligt, wordt door beide elftallen nog wat verhoogd en B. heeft geluk als Louwie over de uitgelopen doelman schiet. B. komt hier mede aan een goedkoop doelpunt: 3-1 Maar S. geeft zich met gewonnen en zet alles op alles. De B-backs worden in het nauw gedrongen en een ervan ziet kans met de hand de bal te spelen, de heer Keijzer heeft het echter goed gezien: pe nalty. Ale passeert Hoogenbosch kans loos: 3-2 Met nog een kwartier te spe len is nog alles mogelijk. Peter gaat steeds de bal in de B-verdediging bren gen, goed bijgestaan door Nico, die nu veel beter na de rust zijn plaats weet als daarvoor. Nico komt gevaarlijk over links door, maar strandt dan op de B- backs. Een keihard schot van Ale gaat net naast. B. trekt zich terug voor het doel om de voorsprong te verdedigen. En onder grote spanning wardt de laat ste phase van de strijd gespeeld. Doch in de score komt geen verandering meer. Als de heer Keijzer. die ook nu weer door zijn bekwame leiding het einde meldt, heeft Boys 1 in een heel sportie ve wedstrijd beslag gelegd op de SVC- beker. SVC heeft moedig partij gegeven. De Boys hebben zich de gehele wedstrijd moeten geven voor de volle honderd procent. En S. kan met voldoening op deze wedstrijd terugzien. Onder de teugen van een verfrissende dronk reikte de voorzitter van SVC, de heer Meindertsma, in Hotel De Hoop de beker aan de aanvoerder van Tex. Boys uit. Zo is het einde weer gekomen van dit seizoen en gaan we c-ns weer klaar ma ken voor de nieuwe competitie. Zater dagavond 7,30 uur speelt het 2e een wedstrijd tegen het personeel van de heer v. d. Beek. een bank. Maria volgde Luigi aarzelend, enige malen keek ze onzeker om naar de albergo. Toen ging ze naast Luigi op de bank zitten Overigens zweeg zij en wachtte af, wat hij haar te zeggen had. Ook Luigi toonde weinig lust om dit zwijgen te verbreken Het was prettig om in deze lichte maannacht naast Ma ria te zitten en haar nabijheid als het ware te voelen. Ten slotte, toen het langdurige zwij gen reeds een graad van tederheid be reikt had, vroeg Maria zacht: Wel? Wat wilde u mij zeggen? Luigi keek verschrikt op. O ja! Het kostte hem enige moeite om eindelijk te kunnen spreken. Ik wil de u vragen om als model te zitten voor een nieuw werk. Maria dacht even na en antwoordde toen: Dat kan misschien wel. Over zes dagen ben ik weer thuis. Belt u mij dan maar eens op. Nu werd Luigi heftig. Bijna grof snauwde hij haar toe Hoe stelt u zich zo iets eigenlijk voor? En u wilt nog wel het meisje zijn, dat bij de aanblik van een Piëta tranen in haar ogen had? Ja, dacht u werkelijk, dat wanneer er iets nieuws in iemand werkt en hem bijna krankzinnig maakt, omdat hij de ge dachte er aan niet kwijt kan raken dat hij het eenvoud'* kan uitstellen als een handelszaakje? Ik heb geen verstand van kunste naars en zaken, antwoordde Maria zon der zich tot een gelijke heftigheid te la ten verleiden. Ik weet alleen, dat ver wende kleine kinderen altijd direct hun zin willen hebben. Hij wond zich nog meer op. Voor mijn part noemt u mij een verwend kind. Dat kan me niets sche len. Maar begrijpt u toch, dat ik een voudig niet wachten kan tot u de vol gende week van de schoolreis terug bent. En verwacht u om hemelswil niet van mij, dat ik dan netjes aanklop en hun toestemming vraag oin een buste van u te mogen maken. Wat wilt u eigenlijk? Maria keek hem aan. Dat u onmiddellijk voor mij zit, stootte hij uit. Morgen al. Nog hier in Lugano. En zolang ik u nodig heb. Tot ik u zo goed ken, dat ik u ook werkelijk kan modelleren. Vindt u niet, dat u een beetje veel eisend bent? Dat kan mij niets schelen. Maar wanneer u voor mij wilt zitten, moet u het meteen doen. Zonder veel naden ken. En ook zonder Lorenz te vragen. Laat dr. Lorenz er buiten, verzocht zij. H" ergert me. Waarmee? Dat u altijd partij voor hem trekt. Dat kan hij toen niet helpen. Neen, dat kan hij niet helpen. Maar ik voel, dat hij jc beheerst. Ook wanneer hij niet bij je is. En daartegen verzet ik mij. Hij nam haar hand. Kom morgen bij mij. Maria maakte zich van hem los. Dat gaat niet. Wij maken morgen een tocht naar Ponte Tresa. Laat die tocht dan schieten, ver duiveld! Hij zei het geringschattend, als steeds wanneer hij over Maria's relatiê tot de school en haar vriendinnen sprak. Neen, antwoordde zii, nu volkomen zeker van haar besluit. Ik maak eerst de reis mee, zoals dr. Lorenz dat van ons verwacht. En wanneer u deze paar dagen niet kunt wachten, is dat uw ei gen schuld. Het is dus duidelijk, zei Luigi, ter wijl hij zich met een bruusk gebaar van haar afwendde. Wat is duidelijk? Dat je me wilt afschudden. Onder een of ander dwaas voorwendsel. Waar om zeg je niet liever, eerlijk en open, dat je in mij geen belang stelt en dat dr. Lorenz. Luigi was langzamerhand zo luid gaan spreken, dat geen van beiden het naderen van voetstappen gehoord had. Plotseling echter, midden in de zin, hield Luigi op, omdai dr. Lorenz achter Maria opgedoken was. Ook Maria draaide zich onwillekeurig om. Wil je naar huis gaan7 verzocht Lorenz vriendelijk maar beslist. Hoort u eens. kwam Luigi in opstand. Maar Lorenz verzocht na een zekere pauze Maria was opgestaan en keek besluiteloos van de een naar de ander nog eens: Ga nu! Ik neem aan, dat je me. tij dens de reis geen moeilijkheden wilt be rokkenen. Maria knikte en ging heen. Maria! riep Luigi, woedend over deze zwijgende gehoorzaamheid, haar rog na. Maar Maria luisterde niet naar hem; zij liep de laan uit, op het huis toe. Toen Maria weg was, stonden de beide mannen enige tijd zwijgend tegenover elkaar. Lorenz afwachtend, en Luigi uit dagend, met hartstochtelijk verwijtende blikken. Tot Luigi, door de zekere en beheer ste houding van Lorenz nog meer ge prikkeld. deze toeriep: Wat vermeent u zich? Pardon? vroeg Lorenz, die nog steeds uiterst kalm bleef. Ik bedoel, met welk recht u hier opduikt en Maria als een baby naar bed stuurt? U vergeet, mijnheer Stauffer, da ae school mij als begeleide meegestuurc heeft. Dat geeft een zekere verantwoor delijkheid. Och, praat u niet zo zalvend' Schoolbegeleiderverantwoor delijkheid. dat zijn louter dingen, di< u opdiept, omdat zij in uw kraam te pas komen. Ik begrijp u niet, mijnheer Stauf fer. O, u begrijpt mij best, zei Luigi. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4