De gewone Texelse huisvrouw zegt er het hare van Texelse Vroedschap bijeen om de loutspeaker De letteractie Schapen voor Frankrijk Is dat op Texel niet mogelijk Zijn dat allemaal amateurs Texelaar maakt studie reis door Peru Wij zullen Texel nooit vergeten Het concert voor fonds „Herstel en Uitbouw" in de N.H. Kerk te Oudeschild ONZE VROEDSCHAP kwam Donder dagavond in een plechtige zitting bijeen ter gelegenheid van het 100-jarig be staan der Gemeentewet. Vijf voor half 8 opende de voorzitter, burgemeester De Koning de vergadering. In de Raadszaal stond een radiotoestel, de lampen brand den. Wat was het geval? De Minister van Binnenlandse Zaken, Van Maarse- veen en de voorzitter van de vereniging van Nederlandse gemeenten, Mr. Oud, zouden zich via de radio tot alle ge meenteraden wenden. Alom in den lan de zaten de Vroede Vaderen dus om de loutspeaker geschaard! De voorzitter „gaf" vervolgens het woord aan Minister Van Maarseveen, die gewaagde van een gedenkwaardig en feestelijk ogenblik. Het eeuwfeest van de Gemeentewet is voor alles het eeuw feest van-de Gemeenteraden, in 1851 be gon de gemeentelijke democratie, aldus de Minister, die met eerbied herdacht hetgeen „de grote staatsman Torbecke" t.a.v. deze wet heeft verricht. Hij wierp een terugblik op het verleden, onder wierp het heden aan een critische be schouwing en vroeg bezinning voor de toekomst Daarna voerde de heer Oud het woord. De Vroedschap beluisterde beide rede- Gisteren en eergisteren heeft een aan tal Fransen Texel bezocht met het doel ooi-, ramlammeren en rammen aan te kopen. In totaal werden honderd exem plaren gekocht. Het Texels Schapenstamboek ver leende bij deze transacties weer goede diensten. Ik seg Sundag teuge Agie: Kiend, je krigt Maandag een makkelikke dag, je hoeft niet te koke, we gaan oliebollen ete. Best, seit Agie, ik wil wel ers free van bakke en brade. En wazze ze lekker, de oliebollen? Man, ik kom mit 'n dikke porte monnee bee de kraam: „twie zakkies, graag, ledies!" We benne al lang uitverkocht man, seien ze. En wot sei Agie? Dot is 't 'm, ik durf niet naar huus. (Geachte Dames, helpt u deze man Maandag a.s. eerst!?) S. V. Oosterend Woensdagavond hadden wij bezoek van een handbal- en voetbalelftal uit Bosch en Zee. Eerst speelden de dames en moesten in onze dames haar meerde ren erkennen. De dames van O. waren veel sterker en wonnen dan ook met 7-1. Het voetbalelftal van onze gasten bleek heel wat beter te zijn, in een aan trekkelijke wedstrijd wisten onze jon gens met 2-0 te winnen. O., dat met een combinatie in het veld kwam, speelde beter, vooral viel het spel van de jonge spelers op. Bij de gasten was het vooral de keeper die heel goed op dreef was. S.V. De Cocksdorp. Maandagavond 8 uur belegt SVC een buitengewone vergadering voor leden en donateurs in Hotel Hooijberg. Deze avond mag door geen lid of donateur ge mist worden. Er staan weer grote plan nen te wachten. (Zie ook adv.) CORRESPONDENTIE Geachte inzender van het ingezonden stuk, De heer J. C R Wzn. heeft zijn arti kel ondertekend. Waarom verschuilt u zich achter een onleesbare „onderteke ning"? PHILIPS LASDEMONSTRATIE In samenwerking inet de fa. Karei Bos te Alkmaar en de Texelse Smeden- bond werd Donderdagavond een las-de- monstratie en een filmavond gehouden in Den Burg. De fa. Smit en Co. had voor de lasdemonstratie haar werk plaats en apparatuur ter beschikking ge steld. Deze demonstratie vond in de openlucht plaats. Zowel hier als daarna bij de lezing en filmvoorstelling was de belangstelling zeer groot, een bewijs, dat onze Texelse vakmensen geïnteresseerd zijn bij de lastechniek, die ook voor hen nieuwe mogelijkheden biedt. Bij de lezing werd vooral de aandacht gevestigd op de contact-electrode en de basische electrode, waarmede snel en degelijk gelast kan worden. De basische electrode leent zich bij uitstek voor moeilijke reparaties, zoals gietijzer en moeilijk lasbare staalsoorten, hetgeen tijdens de demonstratie wel gebleken is, waar gebroken onderdelen van land bouwmachines werden gerepareerd. Alles bij alles een zeer interessante en leerzame avond. De heer Burger van de fa. Karei-Bos dankte de aanwezigen voor de belangstelling en de Smeden- bond voor deze medewerking. voeringen, die precies om 8 uur eindig den, met grote belangstelling. Hierna werd even gepauzeerd om vervolgens enkele zuiver Texelse aange legenheden af te handelen. De heer C. Bakker werd wegens ziekte eervol ont slag verleend als hoofd van de Visafslag. De heer F. H. W. v. Haeften, Amers foort, werd met algemene stemmen be noemd tot onderwijzer aan de o.l. school te De Cocksdorp, de heer G. Monen, Den Helder, met algemene stemmen tot on derwijzer aan de o.l. school te Den Hoorn. Hierna volgde om 8,40 uur sluiting. CANDIDAATSEXAMEN De heer C. Stoepker R.Wzn., Eierland, deed te Groningen met gunstig gevolg candidaatsexamen medicijnen. V.V.V. BRIDGEDRIVE De Dinsdagavond gehouden drive in Hotel De Graaf te Den Burg, had een goede belangstelling. Er werd gespeeld aan 12 tafels. De uitslag was: A-Groep: 1. Echtpaar Beemsterboer 2. Dhr en mej. Hille 3'/2. Echtpaar Dijkstra 31/». Echtpaar Leeflang 5. 6. 7. Echtpaar Rubens Echtpaar Bosch Echtpaar Waltman 8. Dhr A. Mantje-Spruit 9 Echtpaar Wilkens 10 Echtpaar Jouwersma 11. Echtpaar Bruin 12. Dhr Uitenbosch en partner 64 p. 62 p. 59% p. 59% p. 59 p. 57 p. 56J/2 p. 55 p. 54% p. 51 p. 45V2 p. 35V2 p. B-Groep: 1 Dhr G. Dros-P. Dam 63 p. 2. Dhr Mantje-Venema 62Vt p. 3 Echtpaar Drijver 59 p. 3V2. Dhr ten Cate-Koningsveld 59 p 5. Echtpaar Plaats 58 p. 6. Mw. Hille-mej. Hazewinkel 53 p. 7. Dhr Koorn-Kok 49Va p. 8 Echtpaar Slort 48Vt p. 9. Dhr D. v.d. Werf-P. Roeper 45Ve p. 10% Dhr Raven-Koorn 44 p. lO'/sDhr A. en P. v. Sambeek 44 p. 12 Dhr v. Santen-v. Lente 41 p. Volgende VVV-Drive in het Badhotel te De Koog op 17 Juli. ASPECTEN VAN DE BIJENTEELT IN ONS LAND De bijen vormen voor ons land nog steeds een belangrijke deviezenbron. De ze nijvere werkers brachten door de honingexport tezamen met de uitvoer van volken in kasten of korven, in 1949 ruim f 335,000 aan deviezen op, hetgeen in tegenstelling tot voorgaande jaren 'n aanmerkelijke vooruitgang betekent. De heer Dr. Ir. A. Minderhoud, Rijks bij enteeltconsulent, zal Maandag a.s. van 19,45-20,00 uur over Hilversum I spreken over de ontwikkeling van de bijenteelt in ons land. In een gesprek met de directeur van het Asser Mannenkoor vernamen we, dat in dit koor, tegen de honderd man sterk, alle richtingen en gezindten zijn vertegenwoordigd. Op die manier valt dus wel veel te bereiken. Zou zulks op Texel ook niet mogelijk zijn? Den Burg bezit een fanfarecorps, dat in de afdeling Uitmuntendheid speelt. Dit kon worden bereikt doordat ook in ons fanfarecorps alle richtingen en ge zindten vertegenwoordigd zijn, de steun van de gehele burgerij geniet. De direc teur van de VVV sprak er zijn spijt over uit, dat wij hier geen koor zoals het As ser Mannenkoor bezitten. Dat is inder daad jammer, maar als we willen kan ook hier een flink Mannenkoor worden opgericht. Wat instrumentaal kan, kan toch ook vocaal worden bereikt?! Dat vroegen verschillende (bad)-gas- ten aan de directeur van de VW, tij dens de pauze van het vrolijk mysterie „Als de klok waarschuwt", Donderdag avond door toneelgroep „Het Masker" in „De Oranjeboom" gebracht. Onze Amateurs hebben dus wèl succes ge oogst! Er waren heel wat gasten in de zaal. Opvallend groot was echter het aantal dames, de verhouding mannelij ke tot vrouwelijke bezoekers stond zo van 1:20. De muren waren tijdens het bal dan ook behoorlijk bebloemd. Een der gasten ontpopte zich als een gerouti neerd balleider en wist het schaarse mannelijke materiaal bij de polonaises op zeer efficiënte wijze te benutten. Men zegt wel eens dat Peru een land in opkomst is. Voor zover ik het nu heb kunnen zien is dat inderdaad waar. In Peru valt nog ontzaggelijk veel te doen. Het verkeer is er gebrekkig, veel land is er nog onontgonnen, de techniek is er nog niet ver, enz. enz. Dit is eigenlijk geen wonder. Peru heeft heel weinig in woners en is veel groter dan Nederland. Een idee van de grootte krijg je pas als je per trein van Arequipa naar Puno gaat of van Puno naar Cuzco. Beide rei zen duren een dag. En gedurende zo'n reis zie je niets dan bergen, een enkele rivier, pampas waarop grote kudde la ma's en alpacca's grazen en heel af en toe een Indianendorpje. De afstand van Araquipa naar Puno is ongeveer 300 km. En gedurende 300 km zie je niets van de beschaving behalve dan een telefoon lijn langs het spoor en de trein zelf. De Indianendorpjes die je voorbij komt zijn vuil en de hutjes armoedig. Dat Peru nog zo weinig ver is, komt zoals ik straks al zei, door te weinig men sen en te veel land. Daar komt nog bij dat de mensen die er wonen hoofdzake lijk Indianen zijn. En deze mensen heb ben maar heel weinig nodig. Bovendien Nu begint er dan loch gang in te ko men, in de letteractie ten bate van ons Texels Fanfarecorps Heel wat Texelaars hebben papier, schaa»* en lijmpot voor de dag gehaald om de bij hun winkeliers gekochte letters (sommigen kochten een heel vel te gelijk!) op te plakken en de zin „Met muziek door het leven" samen te stellen. Daarna meteen naar het V. V.V.-bureau om te horen of er een prijs op is gevallen. Er zijn nu al verschillen de prijzen gewonnen en dat verhoogt de animo natuurlijk niet weinig. De winkeliers, die de letteractie nog niet zo enthousiast aanbevolen kregen er nu zelf ook zin in en kruidenier Jansen de échte naam worde niet gemeld zegt nou al tegen zijn klanten: „Heeft u al een slagzin ingevuld? 't Is waar, me vrouw X, die hier haar grutterswaren al jaren haalt, zei, ik doe eigenlijk nooit ergens aan mee. Je kunt wel aan de gang blijven, de ene keer is er collecte voor de dierenbescherming, de andere dag voor liefdadigheid onder gevallen meisjes, dan voor een nieuwe auto voor de domine. 't Houdt niet op. Maar die letteractie had van stond af aan m'n volle sympathie! In de eerste plaats na tuurlijk om een prijs te winnen en ei genlijk heb ik al m'n slagzinnen op dat prima herencostuum gezet, dat in de pe riode valt van nou (4 Juli was 't) tot Zaterdag 14 Juli. M'n man is net an een nieuw pakkie toe. Het ouwe had-ie al van z'n trouwen af en we zijn de zilveren mijlpaal al gepasseerd. Dit let- teractiepak mot trouwens ook zo ijzer- sterk en onverwoestbaar wezen. Wel goed met dat gent op die bromfiets. Ik zeg en in de tweede plaats om Texels Fanfarecorps te steunen, want die jongens moeten er ook door, al vind ik het maar vreemd, dat ze met die leuke letteractie zo lang hebben ge wacht, tot het muziekgezelschap juist d'r diamanten jubileum most gaan vie ren. Laten we voortaan nou ieder sei zoen een letteractie beginnen. Met plak ken vliegt de tijd om en wie heeft er nou geen twee cent voor die lol-per-let- ter over? Een orgelman durft een fat soenlijk mens niet met twee centjes af te skepe! Je krijgt ze subiet in je gang terug! Van de week komt de slager met een fijne biefstuk, 1 gulden 96 Ik stond al naar 'm uit te zien, want ik most weg. Met vier, zeit-ie, toen ik 'm twee gulden had gegeven. Wat is dat nou? We heb ben toch afgesproken, dat ik het bedrag altijd rond zou aanvullen met letters!? zei ik. En haal ze nou eerst effies, want ik mot de A van Frits nog opplakken. Ja, je mot zelf ook actief weze, want an ders zouden die 'kruideniers en d'r colle ga's-middenstanders zelf dat pakkie en al die waardevolle bonnen in de wacht slepen". Tot zover, zeer geachte welgeletterde lezers, de kruidenier, die ons zijn erva ringen in kinderlijk vertrouwen kond deed. En bij deze hebben wij dat dus den (onzen) volke gedaan. Wij willen alleen maar besluiten met de hoop, dat u allen dapper mee plakt. Allemaal hebben wij destijds de kleu terschool met vrucht doorlopen, we kunnen dus allemaal plakken. En érg netjes hoeft het niet eens te gebeuren. De leuze zij: „Bakker, slager, kruide nier, je levert er (om de nota op hele guldens te kunnen afronden) toch wel een handje letters bij?" Texel, wij zullen je nooit vergeten Je mooie duinen en je strand Je slanke dennen, je lieve bewoners Die ons reikten zo spontaan de hand. Wij hebben zo intens genoten Op uw eiland, zo rustig en zo groot, Wij zijn trots op uw vriendschap, Wij willen het behouden In vrede en blijheid, zowel als in nood. De band in bittere tijden gesponnen Werd weer versterkt door uw gulle ont haal. Met weemoed hebben wij u verlaten Géén uitgezonderd, wij allemaal. De liederen bij u gezongen, Ze klinken zeker nog lang bij u door, Maar ook wij zullen u blijven waar deren, Lang leve de Texelaren, Lang leve het koor. A. C. L. ARNOLDI-Bouwman. Assen, 3 Juli 1951. NAAR EN VAN TEXEL Maandag a.s. komt een gezelschap van ruim 100 man naar Texel om hier een rondrit te maken met TESO-bussen. De bezoekers behoren tot het personeel van Bakker en Stoffels Cartonagefabrieken te Wormerveer. De Zusterkring van Oudeschild maakt Woensdag per TESO-bus een reisje naar Enkhuizen, Zuiderzeemuseum, Marken (en Volendam). Versterking van de in wendige mens in De Bijenkorf te Am sterdam. In Beverwijk zal men even de groeten van Texel overbrengen aan de heer en mevrouw Termaat. Veel plezier! Naar Peru (37 maal Nederland) zijn al verscheidene koppels Texelse schapen uitgevoerd. Op het ogenblik maakt een jonge Texelaar, D. Keijser Hzn., een studiereis door dat grote, verre land. Hier vindt u zijn eerste brief. zijn ze tamelijk lui. De enkele gringo's (zo noemt men hier de blanke) die in Peru wonen zijn met bij machte meer aan de groei van Peru mee te helpen dan ze al doen. Wat Peru tot nog toe bereikt heeft, is voor 90 pet het werk van de blanken. En wat Peru verder nog berei ken zal, zal ook voor wel 70 pet door de blanken komen. In Peru vallen eigenlijk drie grote groepen van mensen te onderscheiden, le de blanken. Deze hebben zich hier in de loop der jaren gevestigd en beschouwen Peru als de bron van hun rijkdom. 2de de Peruanos, zoals de groep zichzelf noemt. Dit zijn afstammelingen van de Spaanse Conquistadores onder Pizarro e.a. en de Indianen. 3de De Indianen zelf. Deze zijn voor de groei van Peru onmisbaar, voor zover het gaat om ar beidskrachten. De gringo's komen ook weer overal vandaan. Er zijn hier veel, heel veel Italianen. Dan volgen de Zwit sers en de Amerikanen. En Nederland komt helemaal achteraan, denk ik. Er zijn in heel Peru maar ongeveer 70 Ne derlanders, heeft men mij verteld. Ook zijn hier veel Duitsers. Vandaar dat men met Engels en Duits een heel eind komt, hoewel de voertaal toch Spaans is. De meeste grote handels-maatschappijen zijn in hande van blanken. Maar langzamer hand verandert dit. De Peruanos krijgen n.l. meer inzicht in maatschappelijke en finantiële toestanden. Er worden heel wat scholen gebouwd en zodoende komen er al meer en meer Peiuanos naar boven. Zij vormen de meerderheid in de grote steden. En dan de Indianen. Deze zijn voor het grootste gedeelte analphabeten en velen spreken alleen maar yuechua. Dat is de primitieve taal der Inca's. Zij kunnen niet veel meer dan werken voor de blanken en Peruanos. De maatschap pelijke toestand van hen is zeer slecht, hoewel hij langzamerhand aan het ver beteren is. Maar als je ziet hoe deze mensen leven, in wat, voor krotten zij wonen en hoe zij gekleed gaan, rijze je als Nederlander de haren ten berge. Ik begrijp tenminste niet hoe er nog men sen kunnen leven onder zulke omstan digheden. Nu eerst even vertellen, en dit zal veel jonge Texelaars wel interesse ren, dat de Indianen in Peru geen veren op hun hoofd hebben en niet met pijl en Het fonds „Herstel en Uitbouw" van de Ned. Herv. kerk te Oudeschild kan nog steeds veel geld gebruiken. En dat was volgens de Eerw. Heer Dulfer, hulp prediker bij de Herv. Gemeente een van de redenen, waarom weer een kerk- concert werd gehouden, waarvan de eventuele baten ten goede van het fonds zou komen. Tevens is de bedoeling het culturele leven te Oudeschild met dergelijke goe de concerten op peil te houden. Aan het concert werkten mede het Hervormd kerkkoor met gezang 87: Ruis o Gods stroom der Genade, Het Russi sche Vesperkoor van Bortnianski, de Nachtegaal van Mendelssohn, Gods eer in de Natuur (L. van Beethoven), Af scheid van het woud (Mendelssohn) en Bundeslied van Mozart. De heer Aad Dulfer, broer van de voorganger, declamatie. Een trio o.l.v. de heer H. Craanen (de heer Craanen, viool, mw. J. Craanen-Hemelrijk, orgel en de heer K. Smidt, cello) speelde Se renade van Boris Lenski, Largo van Handel, Souvenir van Louis Noiret, Song of sleep (Winkler). Mw. Craanen-Hemelrijk, zichzelf be geleidend op het orgel, zong In God rust mijn ziele (Julius Röntgen), Het Onze Vader (van der Sloot) en Vrede (Adema van Scheltema). De heer Dulfer had allereerst gekozen enige gedichten van Marinus den Brave, iemand, voortgekomen uit Orthodox Protestantse kring, die later de Vrijzin nige richting heeft gekozen. De gedich ten Moeder is alles een fraze en Elegie (klaagzang) zijn gemaakt in de over gangstijd. Daarna Driekoningenlied en Over het Denken. Het is een lied over de zee dat in 1949 door de dichter aan De Koog is gemaakt. Het tweede deel vertolkte meer vrolijke klanken.: Jo- sientje, uit Klein Giut van Mien Lab- berton, Boerke Naes van Guido Gezelle en Staet op maek die deur toe. Het was dus een avond voor elck wat wils, waarvan de aanwezigen zeker ge noten hebben. Het kerkkoor onder de bekwame lei ding van de h^er Craanen heeft de laat ste tijd goede vorderingen gemaakt en de diverse nummers kwamen dan ook zeer goed tot hun recht. Ook de andere medewerkers hadden de volle aandacht van de aanwezigen, zodat de avond als zeer geslaagd kan worden beschouwd. De Eerw. Heer Dulfer sloot de avond. Hij hoopte, dat het allen was vergaan als hem, nl. dat de medewerkers hun veel meer hadden geschonken dan zij hadden verwacht. boog en tomahauwk rondlopen om U zien of er nog een of andere blanken te scalperen valt. Nee, ze hebben een heel typische klederdracht .De vrouwen heb- ben heel vaak een herenhoed op en dra gen lange rokken en 'n soortement vanj lijfje net als op Marken of Volendam Verder hebben ze hun babies altijd ii een doek op de rug. Dat hoort zo onge veer bij hun klederdracht net als hui lange zwarte vlechten en hun mantilla Een mantilla is 'n heel brede shawl di< ze over hun schouders dragen. De man nen lopen op blote voeten of op sandaler uit een oude autoband gesneden. Ze heb ben een lange broek aan net als wij, me dit verschil dat de pijpen onder hun knieën .afgesleten of afgesneden zijn Daar ben ik nog niet achter, want er hangen zo veel rafels aan. Wat ze op, hun bovenlijf dragen is heel verschillend of een oud colbertjasje of een oud over hemd. Maar meestal kun je dit niet zien omdat ze een poncho dragen. Dit is een vierkante lap van ongeveer 2x2 m. met een opening in het midden. Daar steken ze dan hun hoofd door. Op dat hoofd hebben ze een oude vilthoed met randen overal naar beneden en de deuk uit de bol. Onder die hoed hebben ze dan nog een wollen muts, net zo iets als bij ons de schaatsenrijders wel eens op hebben. Alleen zit er dan geen bandje onder de' kin en van boven loopt zo'n muts uit in' een punt met een kwast. Hun gezichten zijn erg verschillend van dat van de gro te Winnetou. Deze mensen hebben een enigszins platte neus en enigszins scheef staande ogen. Hun lippen zijn dik en ze hebben een bruine huid. De Peruanos zien er heel anders uit, Meestal zijn dit precies de Zuid-Ameri-" kanen van de film. Mannen en vrouwer hebben een donkere huid, zwart haar erJ zwarte ogen. De mannen hebben meestal zo'n klein venijnig snorretje en tamelijk, lange bakke-baarden. En de vrouwen vuurrood belipstickte lippen en vuurrode; nagels. Bovendien diagen ze dan nog: veel zilver. Armbanden, ceintuurs, ringen(l oorbellen enz. De vrouwen vind ik erg knap. Tenminste de meesten. Als er éér is die niet knap is, is ze metéén lelijk Tussennorme heb je hier niet. Voora Lima, de hoofdstad is bekend om z'h schoonheden. En nu nog wat over Peru zelf. Vooi het grootste gedeelte bestaat Peru ui(j bergen. Alleen een strook langs de kusl is vlak. Deze bergen zijn aan de kust erg kaal, maar hoe verder je van de kust al het binnenland ingaat, hoe meer ze be-i groeid zijn. In Cuzco bv. is het al tame lijk dicht begroeid. Maar dat komt misl schien ook wel, doordat het daar al nie',J meer zo hoog is, een meter of 150Cj boven de zeespiegel. Maar in Punci is het anders. Daar groeit practisch geer; enkele boom. Alleen maar wat gras er struiken. Puno ligt ongeveer 3800 m boven de zeespiegel. Vandaar ook dal het daar 's nachts zeer koud is. Wel ltë a 12 graden onder nul. In de berger kent°men maar twee jaargetijden, nl. di droge tijd en de natte tijd. En die drogt tijd is werkelijk droog. Geen spatje rel gen valt er dan. Zodoende is het er dai ook één grote stofmassa. Maar gelukkig- is er ook niet veel wind. Anders was hel' er niet om uit te houden van het stof Het vee leeft daar in de sierras. Dat zijr,: de min of meer vlakke gedeelten tussei de bergruggen. En in de droge tijd, di< ongeveer tussen Mei en October valt, i$ er in de verste verte geen groen te zien.. Al het gras en mos is dan verdroogd Vandaar dat de dieren er ook niet vet ter op worden. Het verkeer in Peru gebeurt per vlieg tuig, trein of auto. Per auto kan mer, overal komen als men tenminste de tij< heeft en een auto, die een stootje ver dragen kan. Het beste lijkt mij een jeep De wegen zijn nl. zeer slecht. Alleen ii de grote steden zijn ze redelijk. Electrij sche treinen hebben ze hier niet. Allei| gaat nog op z'n ouderwets met stoom De trein moet voortdurend stilstaan on water te tanken. En de vliegtuigen? Di< zijn prima en onderhouden geregeldt diensten tussen de grote steden van Pe rü. En buiten deze meer moderne ver voermiddelen heb je de ezels en de la ma's Deze worden gebruikt door de In dianen. Zo, en nu heb ik genoeg verteld ove Peru in het algemeen. De volgende kee iets over een paar boerderijen. D. KEIJSER Hzn KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschil Zaterdag van 6-7 u. gelegenheid om t biechten, om half 8 lof. Zondag: gelezeï H. Mis om half 8, gez. H. Mis om 10 uur 's Avonds om 7 uur lof. Zondag uiterli) ke viering v.d. kerkwijding. In de weel zijn de H H. Missen om half acht. Gevonden voorwerpen ten raadhuize: een Ierse Setter. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Juli 1951 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. Buskes, Doopdienst Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Koog 9,30 uur Ds. Janse De Waal 11 uur Ds. Janse Bediening H. Doop Oosterend 10 uur Ds. Groenenberg van Amsterdan* Oudeschild 10 uur de Eerw. Heer Dulfei De Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap tj Oudeschild komt Woensdag 11 Juli ai om half acht in de pastorie bijeen Waarschijnlijk volksdansen of hand" bal. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Zuid-Eierland 7,30 uur Ds. Soesan. GEREF. KERK. Den Burg 9, 10,30 en 7,30 uur Ds. Goe| dendorp. Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O Oosterend 10 en 3 uur Student W. G. d Vries van Groningen in de D.G. kerk DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Veen

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2