C 3 k T exel De (vierduizend) bewoners van het eiland Lampedusa hebben geen electrisch licht De vloed kwam op Het Sneeuwklokje in de toekomst als kleine 'jbloem snijt Engelse huz aren omen naar Kleurrijker schouwspel dan ooit Eenzaam in de Middellandse Zee Eenmaal per week komt er een stoombootje... De Koog, 10 Augustus. De vloed kwam hedenmorgen met zulk een kracht opzetten, dat het strand wel dra door de zee overspoeld was. De gol ven beukten tegen de badhokjes, waar van er vele van hun fundament losge slagen werden. Vele tenten kwamen daardoor scheef te staan. Verschillende tenten moesten uit elkander worden genomen. ,,En vannacht heb je opnieuw kans op veel water" vertelde ons een badgaste, die al haar hebben en houwen uit de tent in haar armen omsloten hield en het een veilig plaatsje achter de sterke duinen ging bezorgen. DE ZEE LICHT! Op vele avonden licht de zee. Sommi gen menen, dat de zee alleen na een bij zonder warme dag die prachtige blau we kleureffecten toveren kan, maar Donderdagavond lichtte de zee bij een krachtige Noordwestelijke wind en het was verre van warm langs het strand. Het schuim lichtte eveneens. VERTROKKEN PERSONEN. Jacoba F., Henkie en Johanna M. L. Latuapon v. De Koog 161 n. Haarlem, Ripperdapark 17. Franciscus C. A. Jans- sens v. C 117 n. Nieuw Ginniken, Ter- voortseweg 2. DE UITVOERING DOOR „ST. JAN" „Casino" was Donderdagavond tot de laatste plaats bezet toen de R K. To neelvereniging daar een opvoering gaf van het blijspel „Vive 1' Empereur" DRIJVENDE MIJN GESIGNALEERD Donderdagmorgen half zes is een drij vende mijn gerapporteerd tussen route lichtboeien St 4 en St 5. Dit is ten N W. van Lichtschip Texel. WOGNUMS ZANGKOOR OP TEXEL Hedenavond geeft de gemengde zang vereniging Wognums Zangkoor een con cert in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. Het koor staat onder leiding van de heer D. Saai Wzn. Uitgevoerd zullen worden werken van Lotti Purcell, Schütz, Bruckner, Diepenbrock en an deren. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 6.20; 7,50; 9,45; 11,45; 13,40Za.; 14,40; 16,30; 17,45. Van Den Helder: 6,30; 8,30, 10,25; 12,20; 13,20, 15,20Za 16,20, 16,30Za.; 17,40 19,30. Za. alleen op Zaterdag vanaf 14 Juli tm.. 12 Augustus. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen. HET LEEK WEL OUWE SUNDER- KLAAS! Het Hoornder Donderdagavondfeest van D.E.K. was deze week wel weer bij zonder geslaagd. Ondanks het koude weer waren de bezoekers van heinde en verre komen aanzetten. Zelfs van Oos terend waren er gekomen. Een grote at tractie voor de badgasten was het ver schijnen van een 12-tal oucUTexelse pa ren. Vooral de dames met hun kappen hadden veel bekijk Bij de strijd om dè man en de vrouw was de belangstelling zeer groot. Bijna 100 paren namen er aan deel. Het feest begint steeds meer bekend te worden, wat uit de toenemen de belangstelling blijkt D.E.K. moet zo doorgaan in het belang van het vreem delingenverkeer. Volgende week is de opbrengst voor de Hoornder kleuter school. BRIDGEDRIVE Dinsdagavond wordt in Hotel De Graaf een bridgedrive gehouden Bad gasten en Texelaars worden hartelijk uitgenodigd tot deelname. „HET KLEIN TONEEL" ,.Het Klein Toneel" geeft Donderdag avond a.s. een uitvoering in De Oranje boom. (Ropie Arie). Er is bal na MUZIEK EN ZANG TE OOSTEREND Muziekcorps Excelsior, De Lofstem en het Mannenkoor van Oosterend ge ven hedenavond bij de Julianastraat te Oosterend een uitvoering; o.a. zullen de concoursnummers (waarmede zo'n groot succes werd behaald) ten gehore worden gebracht. Onder de bolgewassen 't meest bekend en het langst in cultuur op Texel, ne men de Dubbele narcis Van Sion en het voorjaarsgewas het Sneeuwklokje, een eerste plaats in. Immers de oude dubbe le narcissoorten zoals Nare. capax ple- nus, dubbel crêmegeel en Nare. Rip Van Winkle, de diepgeel met crème ge tinte dwergsoort alsmede de dubbele Jonquilla Pencrebar, wel niet zo oud als de beide voorgaande soorten, zijn allen zo goed als uit de cultuur verdwenen. DOOR BOTANICUS De Van Sion bloeide het eerst bekend in 1620 en was eigendom van de in Londen wonende Vlaming, Van Sion Juist voor zijn dood deed hij de bollen over aan George Wilmer. De botanist Haworth noemde de soort Narcissus. Telamonius flore pleno en dat is dan ook de eigenlijke naam van de Dub. v. Sion. De soort is vroeg en kort en daar om geschikt om in pot in bloei te wor den getrokken. In verschillende landen van Zuid- en West-Europa komt ze in grote massa's verwilderd voor. De soort verdraagt schaduw en groeit in bossen zeer weelderig. Warmte is een vijand van de Sion, zodat ze in het koele kli maat van Texel goed thuis is. Een tweede bosbewoner is 't Sneeuw klokje, doch deze vraagt een vochtiger bodem dan de Van Sion. In de Schotse bergen zag ik grote massa's langs berg- beekjes, overschaduwd door hoge elzen en beuken. Al de zaden, welke zich na de bloei ontwikkelen kwamen hier tot ontkieming en het was een tapijt van Van Texel. 6,20; 9,30; 11,45, 15,40; Van Den Helder: 8,30; 10,30; 13,20; 19,30. DE COCKSDORP-VLIELAND: Alle dagen, ook Zondags Van De Cocksdorp 9,15 en 14,30 Van de Vliehors 10,30 en 15,45 18,00 16,40 De band „THE KING'S OWN HUS SARS", het muziekcorps van het Engel se Garderegiment, komt Woensdag naar het eiland Texel. Evenals de Wiltener Stadlmusik Innsbruck nemen zij te Kerkrade (Limburg) deel aan het Inter nationale Muziekconcours. Zondag heb ben de huzaren voor de radio geconcer teerd, te Kerkrade openden zij als Ere- coips het concours te Kerkrade met een ereconcert. Dit wordt een kleurrijker schouwspel dan ooit. Het begint met een optocht door Den Burg. Route. Groeneplaats, Binnenburg, Rogerstraat, Gravenstraat, Warmoesstraat, Weverstraat, Binnen burg, Groeneplaats, Parkstraat. De hu zaren openen het concert met een nr. voor 24 trompettisten. „De schelp" zal op barsten staan", vreesde de directeur van de VVV. door wiens bemoeiingen dit concert op Texel kan plaats vinden. Na het Parkconcert zal in Den Burg een balavond worden gehouden met een Halverwege tussen Sicilië en de Afrikaanse kust ligt het rotsachtige eiland Lampedusa, dor en onvruchtbaar- Veel meer dan een paar vijgebomen groeit er niet, maar rondom het eiland bevinden zich rijke visgronden. Vierduizend bewoners telt Lampedusa Zij leven er sober en primitief. Gas en electriciteit kent men er niet. Eenmaal per week komt er, als het niet te hard stormt, een stoombootje naar Lampedusa. Dat is de enige verbinding met de vaste wal. Een goede honderd jaar geleden was Lampedusa nog een onbewoond eiland, want de rotsige en water-arme grond trok geen liefhebbers. Nog steeds is wa ter er een schaars artikel en moet het per tanker van Sicilië worden aange voerd. De eerste bewoners, die zich op het rotsige eiland vestigden, waren Griekse sponzenvissers en Maltese vis- serlui, die hun geluk wilden proberen op de rijke visgronden m de buurt. Gouden tijden hebben de eenvoudige bewoners van Lampedusa echter nimmer gekend. Vnl. was dat te wijten aan het feit, dat de vissers niet beschikten over goed uitgeruste vissersboten. In de oor log gingen bovendien verscheidene boot jes verloren, zodat het er voor Lampe dusa verre van rooskleurig uitzag. Grote veranderingen. Vrouwe Fortuna was de bewoners van het zuidelijkst gelegen eiland van Italië echter gunstig gezind. In de zomer van dit jaar nl. heeft een vloot van twaalf goed uitgeruste vissersscheepjes in het haventje van Lampedusa ligplaats geko zen. De boten behoren tot een cooopera- tieve rederij in Triest en zijn gebouwd met financiële steun van het plan-Mar shall. Er is nu weer werk aan de winkel. Zo draaien de 33 kleine visconserven- fabriekjes op het eiland, die tot voor de komst van de scheepjes vrijwel stil lagen, op volle toeren en aan boord van de scheepjes werken vele zonen van Lampedusa. Een kortegolf-zender, iets waarvan de bewoners nauwelijks heb ben durven dromen, zorgt voor radio grafische verbindingen met de schepen en met Triest. De vissersvloot vaart meestal in de middag uit en blijft de gehele nacht op zee. Vooral ter hoogte van Tunesië is het goed vissen. De vangst wordt door een jager naar Sicilië gebracht. De rest gaat naar de conservenbedrijfjes op Lampe dusa, waar ijverige vrouwenhanden de vis op kundige wijze behandelen en in blikken. Men verwacht dat Lampedusa dit jaar ruim 560,000 kg. ingeblikte ma kreel zal leveren. Don Manuele lacht weer. De 70-jarige Don Manuele lacht weer, en maakt weer grapjes. Dat is een goed leken, zeggen zijn buurlui. Hoe kan het ook anders, de grootste zorgen van Don Manuele zijn door de komst van de vis sersviool weggenomen. Zijn drie zoons hebben werk gevonden aan boord van de schepen en verdienen een goed loon en hij kan nu rustig van zijn oude dag genieten. Tot voor kort voer hij elke dag met zijn drie zoons in een klein roeibootje uit en maar al te vaak kwa men zij thuis met lege handen. „Neen", zegt Don Manuele, ,,'t leven is zo slecht nog niet" en hij trekt tevreden aan zijn grote pijp. De bewoners van het rotsige eiland, gelegen tussen Sicilië en de Afrikaanse kust, zien de toekomst met vertrouwen tegemoet en in het haventje kan men nu weer een onbezorgde lach over het wa ter horen klinken. Ct>i7t?oP orkest van 19 man. dat uit „The King's Own Hussars" zal zijn samengesteld. Naar we vernemen werd de Band ruim 100 jaar geleden opgericht. Zowel de Militaire Band als het dansorkest ge nieten een zeer grote populariteit en hun concerten worden regelmatig de aether in gegolfd. Texel wacht dus weer een groots fes tijn, het laatste voor wat het engage ment van buitenlandse gezelschappen betreft. TUBERCULOSEBESTRIJDING „Texel gaf het goede voorbeeld". De totaalcijfers betreffende de tuber- culinatie van de Noordhollandse veesta pel in de afgelopen wintercampagne zijn nog niet nauwkeurig bekend, maar de globale indruk is dat wij over het hoog tepunt heen zijn wat betreft het reactie percentage. In tal van verenigingen valt een da ling waar te nemen van het aantal rea- geerders, terwijl er toch bijna overal een stijging is van het aantal onderzochte runderen. Vrije gebieden. De vereniging Hoogxarspel werd reeds eerder vrijgemaakt. Bij hel \vinteron- derzoek 1950-1951 bleek er een kleine terugslag te zijn. Van de 871 onderzoch te runderen reageerden er 7, die onver wijld zijn opgeruimd. De vereniging Hem telde vorig jaar Mei op totaal 3738 onderzochte runde ren nog 130 reageerders. Per 1 Mei 1951 kon ook dit gebied vrij worden ver klaard. Dat ook het gemeentebestuur ten volle overtuigd is van het nut van de tbc-bestrijding blijkt uit het feit, dat er een verordening werd aangenomen, waarbij het verboden is reageerders te houden. Dat betekent dus dat ook de vetweiders vrije koeien moeten weiden. En in dé naburige gemeenten staat men er al even sympathiek tegenover. Hier door worden de besmettingskansen van de vrije bedrijven tot zo gering mogelij ke proporties teruggebracht. Texel gaf in deze het goede voorbeeld. Op Texel werd reeds eerder een ge meenteverordening ingevoerd waarbij de invoer en het hebben van reageerders werd verboden. Op Texel werden in de afgelopen win ter onderzocht 6832 runderen. Hiervan bleken er 49 te reageren. Dat is 0,7 pet. (Het vorig jaar was de terugslag 2,1 pet.) Deze 49 reageerders zijn prompt opge ruimd en per 1 Mei was Texel dan ook vrij van tbc. Hier hebben we dus 3 vrije fabrieks- gebieden met in totaal ruim 11,000 vrije runderen. Bovendien zijn er in de andere verenigingen ook tal van vrije bedrijven. Aankoop van reactievrije en tbc- vrjje runderen. Er wordt wel eens gezegd, dat men niet weet waar men deze koeien kan kopen en men veronderstelt dikwijls in onwetendheid, dat ze er niet zijn in N.- Holland. Het bovenstaande moge u over tuigen, dat ze er inderdaad wèl zijn. En, vooral Texel is een gebied waar regel matig vrij vee te koop wordt aangebo den. Er zijn tal van veehouders op Texel, die er een gewoonte van maken vrije graskalveren aan te kopen in de herfst en deze later als hoogdrachtige of vers afgekalfde vaarzen te verkopen. Abortus-vrij. Bovendien heeft Texel nog dit voor deel, dat er buitengewoon weinig Abor tus Bang (besmettelijk verwerpen) voor komt. Het reactiepercentage op Abortus Bang is zelfs zo laag, dat men van plan is reeds dit seizoen met de georganiseer de abortusbeslrijding te beginnen om het eiland zo spoedig mogelijk naast tbc- vrij ook abortusvrij te maken. De Directeur van de Prov. Gezond heidsdienst voor Dieren in N.-H. D. REMPT. jonge glazige bolletjes, welke door de grote vochtigheid practisch boven op de leemachtige bergwand groeiden. Is de bodem echter droog, dan is de voort planting geheel negatief doch in nattere streken komt ook de generatieve voort planting tot haar recht. Verder komt het sneeuwklokje voor in het stroomgebied van Loire en Garonne. Het is steeds de zelfde, alhoewel in onzuivere vorm, nl. de Galanthus nivalis. Dit is de lage kleinbloemige, wit met groene kelkjes, klein van bol (4-6 cm. diameter), doch sterk en goed bestand tegen het Noorde lijke klimaat. De Zuidelijk voorkomende soorten, zoals bv. de Galanthus Elwesii is zeer groot van bol, heeft een 30 cm. hoge stengel doch wil hier volstrekt niet gedijen. Ze is afkomstig uit Klein Azië en wordt de Reuzen Sneeuwklok genoemd. De naam Galanthus is de bo tanische naam voor sneeuwklok en be hoort thuis onder de Amaryllidaceae. Alleen van onze G. nivalis is een dubbe le vorm bekend. De G. Elwessii bloeit eveneens wit met groen. Een weer ande re soort is de G. byzantinus met breed blauwachtig groen loof en kleine bloempjes, voorkomende in het Midde- landse Zeegebied. De G. Ikariae heeft licht groen, riemvormig, wel 2 a 3 cm. breed loof en bloeit eveneens groen met wit. De soort groeit op het eiland Nika- ria. Verdere soorten zijn de G. imperati uit Italië, kleinbloemig, laatbloeiend, doch de bloempjes zijn geheel wit. G plicatus is in de Kaukasus thuis, is zwakgroeiend doch bloeit met prachtige vrij forse blompjes van het nivalis type, eveneens laatbloeiend. De G imperati Atkinsii is een fraaie zaailing met vrij forse bloemen, veel gelijkend op onze nivalis doch smaller van kelkje dan de beroemde G. Arnoldii. Dit is de fraaist bekende en gedijt in ons klimaat perfect. De soort heeft grote bloemen, het groen van het bmnenkelkje is mooi scherp van het wit gescheiden, de stengel is lang en stevig, de bloei vroeg en de bloem bij zonder welriekend. De bolletjes hebben een ietwat groter maat dan de oude be kende G. nivalis. Het is de beste mede voor ons klimaat. De soort is buiten een kleine hoeveelheid op Texel, nog niet op het Continent bekend en verwierf dit voorjaar Getuigschrift van Verdienste op één der grote Europese bloemenkeu- ringen. Vermelden wij tenslotte nog de G. ni valis Merlin, welke ook een lange sten gel heeft en goede eigenschappen, doch kleiner van bloem is dan de vorige soort. In de toekomst kunnen wij de sneeuw klokjes dan ook niet alleen gebruiken als tuin- of rotsplant en voor corsage, doch ook ais kleine snijbloem met mooie vrij lange stevige stengels welke boven dien, zoals ons populaire lelietje der da len, welriekend zijn. Het is dan ook een bekoorlijke snijbloem voor de late win ter, een door de gehele wereld bekend en gevraagd exportartikel, hetwelk wei- ning ruimte inneemt en dus goedkoop te vervoeren is. De toekomst is m.i dan ook aan de G. Arnoldi hetwelk een ware ontdekking zal blijken op het gebied van het zo algemeen geliefd winter- vriendje, het Sneeuwklokje. BOTANICUS. DOOR MOTORRIJDER AANGEREDEN De heer P Tersteege, Molenstraat, Den Burg, werd Donderdagmiddag in de Molenstraat aangereden door de motor rijder V. d. Knaap, uit Eierland. De heer T. stond geheel aan de linkerzijde van de straat te wachten tot een tractor ge passeerd was. Toen de tractor passeerde, werd hij plotseling aangereden door de motorrijder v.d. K., die uit de richting van de Hoornderweg kwam. De motor rijder maakte een ernstige val. Hij liep verscheidene lichte wonden op. De mo tor werd licht beschadigd. De aangere den voetganger bleef ongedeerd. S.V. Texel Het is blijkbaar nog niet lot al onze spelers doorgedrongen, dat ons nog maar enkele weken scheiden van de a.s. com petitie. Willen we echter met succes aan deze competitie-wedstrijden deelnemen, dan zal men zich moeten voorbereiden. Daar de Woensdagavond nogal eens gebruikt wordt door bijzondere VVV- concerten waar veel belangstelling voor bestaat, zal volgende week op Dinsdag avond getraind worden. Stellig mogen we verwachten dat ie der, die zich een plaats in een onzer elf lallen wil bezetten, dan present zal zijn Voetballen is onze sport en gij leden zult u met hart en ziel moeten geven om een zo goed mogelijke plaats in de com petitie te veroveren, een extra oproep moet nu overbodig zijn. Uw aanwezig heid bij de training zal een bewijs van uw juiste opvatting zijn ten opzichte van uw verplichtingen aan uw vereniging. Tot Dinsdagavond dus. Adspiranten als gewoon Donderdag avond 7 uur. S.V. De Cocksdorp. Nu de Sportdag weer tot het verleden behoort, gaan we ons weer klaarmaken voor de a.s. competitie. Deze begint op 8 en 9 Sept. a.s. De indeling van het eer ste is reeds bekend en bestaat uit A.G. S.V. 1 uit Aartswoud, Callantsoog 1 uit Callantsoog, Con Zelo 1 uit Waarland, Rangers 1 uit Den Helder, St. Boys 1 uit St. Maarten, Vesdo 1 uit Schagerbrug, Winkel 1 uit Winkel en ZDH 1 uit Den Hoorn. Hierin kan nog wel een wijziging gebracht worden, daar het een voorlo pige indeling is. En nu allen trouw ter training man nen. Donderdagavond van 7 tot 9 uur de senioren. Nu nog iets omtrent de gym. De meisjesgym die Dinsdags om 4 uur oe fent, heeft vacantie tot ook de school weer begint. De andere gymafdelingen gaan gewoon door. TEXEL REVUE VOOR TEXELS Voor de Texel Revue van mevr. J Craanen-Hemelrijk, Dinsdagavond in Casino voor het voetlicht gebracht, be stond veel belangstelling. Deze revue werd gebracht ten bate van Texels Fanfarecorps, dat op 7 September a. zijn zestig-jarig jubileum hoopt te vie ren. De revue hebben we al eerder be schreven. Ook nu werkten weer mede: de dames J Koning-Bruin, T. Bruin- Bruin, T. Berkenpas-Hemelrijk en de heren A. Stiggelbout en J. Tjonk. Mevr. Craanen zorgde voor de muzi kale begeleiding. Zij oogstte veel suc ces het publiek bestond hoofdzake lijk uit badgasten. Zeer gewaardeerd werd ook het optreden van de heer Johan Koch uit Hilversum, die zich niet alleen als een voortreffelijk pianist en accordeonnist ontpopte, maar ook zeer voldeed als conferencier. Ten slotte noemen wij nog gaarne de naam van de heer Henk Craanen, die achter de cou lissen weer veel werk verzette „REUTER" OP TEXEL Leden van het Engelse Persbureau „Reuter" hebben dezer dagen een be zoek aan Texel gebracht. BUREAU HUISVESTING Burgemeester en Wethouders maken be kend dal het bureau voor huisvesting gesloten is van 13 tot en met 25 Augus tus a.s. De werkzaamheden aangaande de verzorging oorlogsslachtoffers vinden normaal doorgang. Burgemeester en Wethouders van Texel, DE KONING, Burgemeester. A. VAN DIENST, Loco-secretaris. VRIJSTELLING VAN DE DIENST PLICHT WEGENS BROEDERDIENST Voor de lichting 1952 gelden de vol gende bepalingen. Aan wie vrijstelling wordt verleend: 1. De vrijstelling wordt verleend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die di- nen of gediend hebben bij de landmacht, bij de zeemacht of bij de overzeese krijgsmacht. 2. In een van deze gevallen wordt ge acht te verkeren .de breeder, die vóór 1 November 1951. a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een na 31 Decem ber 1945 verleend uitstel van eerste oe fening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst is geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld of d. gedurende zijn verblijf in werkelij ke dienst is overleden. 3. Als broederdienst blijft buiten aan merking: a. dienst als vrijwilliger bij de natio nale reserve; b. dienst, als vrijwilliger bij de reser ve-grensbewaking 4. Voor vrijstelling wegens broeder- dienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige halfbroe ders. 5. Als werkelijke dienst wordt ook be schouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk gesteld bij een burgerlijke tak van staatsdienst. Indienen van de aanvraag. 1. Door of vanwege de ingeschrevene, die voor vrijstelling wegens broeder- dienst in aanmerking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke hij voor de dienstplicht is inge schreven. 2 De aanvraag moet worden gedaan vóór 15 Augustus 1951. Ontstaat het recht eerst na 14 Augustus 1951, dan moet de aanvraag binren 14 dagen nt het ontstaan worden gedaan. 3. Aanvraagformulieren zijn beschik baar ter gemeente-secretarie. Gelijktijdig in dienst treden van twee of meer broeders. Indien twee of meer broeders be stemd zijn om ongeveer in dezelfde tijd in dienst te treden en twee andere broe ders reeds dienen of gediend hebben kunnen belanghebbenden aan de Minis ter van Oorlog een verzoek richten om vrijstelling van de dienstplicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, ten einde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden behoeven te dienen. Texel, 9 Augustus 1951. De burgemeester van Texel DE KONING. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 12 Augustus 1951 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur de Eerw. heer Veld huis, Gymlokaal Molenstraat De Koog 9.30 uur Dr G. Hartdorff (Antwerpen) 8 uur Ds. van Boven (Den Hoorn) Jeugddienst Woensdagavond 9-9,30 uur Zomer avondstilte De Waal elf uur Dr G. Hartdorff (Antwerpen) Oosterend 10 uur Ds. v. d. Graaf van Leerbroek De Cocksdorp 10 uur Ds. Klijnsma, uit Oosterend (De dienst begint dus toch om 10 uur!) Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Oudeschild 10 uur de Eerw. Heer Dulfer Onderwerp: „Martha en Maria' GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 7,30 uur Joh. de Wal, van -Rjjnsburg in de D. G kerk GEREF. KERK. Den Burg 9, 10,30 en 7,30 Ds. Rutgers van Anna-Paulowna Oosterend 10 en 3 uur Ds. Vogel DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. K. T. Gorter De Waal 11,15 uur Ds. K. T. Gorter j

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2