PARLEMENTAIR OVERZICHT Loze streken van Snoekie en Bolleboks De organisatie der sociale verzekering in nieuwe banen? Record aantal inzendingen op de Schapenfokdag OPOFFERING EEN JAAR PARLEMENT Kamerleden breken verschillende records Nu de parlementaire debatten voorbij zijn en vooral de leden der Tweede Ka mer blij zijn dat zij niet meer iedere dag de dikwijls lange reis naar het Bin nenhof behoeven te maken, is het nuttig om eens de resultaten van één jaar noeste arbeid te overzien. En als we dat doen, zal een ieder aan het einde van dit verhaal moeten toegeven, dat er hard is gewerkt en men zal tevens gaan beseffen dat het ambt van Kamerlid niet maar een erebaantje is, maar dat het een volle dagtaak is geworden. Het is zo de gewoonte dat de voorzitter der Kamer op de laatste dag voor het reces een terugblik geeft op het afgelopen jaar. Daarvoor heeft men altijd aandacht. Maar de debatten op zo'n laatste dag verzanden meestal in het geroezemoes van de Kamerleden, die als schooljon gens hun blijdschap uiten. Voor de oor log was dit heel erg. Niet alleen voor de zomervacantie, maar ook voor 't Kerst- rec'es, als men zwoegend door de begro tingen was heengekcmen. De afgevaar digden verloren dan alle waardigheid en als er nog eentje was die over een be paald onderwerp wilde spreken, moest hij een stem als een bazum opzetten. Niet alleen om het geroezemoes te over stemmen, oh, neen, dat is veel te zwak uitgedrukt, want het was destijds in de plechtige vergaderzaal een oorverdo vend lawaai. Men klepperde met de la den in de banken dat het een lieve lust was en de afgevaardigde die naar het spreekgestoelte stapte, werd achtervolgd door luide tekenen van ontstemming. Dit was meer dan alleen baloorigheid, het was een soort traditie. Dat is nu een beetje aan het veranderen. Weliswaar is zoiets een a.r.-afgevaardigde nog over komen die was toen nog niet zo lang in de Tweede Kamer maar over het geheel genomen, verloopt het einde van het zittingsjaar nogal rustig. Voorzitter Kortenhorst is een man, die ieder jaar nauwgezet vastlegt hoe hard er is gewerkt. Daarvan laat hij statistie ken aanleggen om die op de laatste dag te kunnen bekendmaken. Dit jaar had hij alle reden om trots te zijn. Ondanks de Kabinetscrisis, die 7 we ken duurde, zijn er in de achterliggende maanden 92 middag- en 41 avondverga deringen gehouden. In totaal is er meer j clan 500 uur in het openbaar beraad slaagd. Misschien zeggen deze cijfers niet zoveel als men bedenkt dat een jaar 365 dagen telt. Een zittingsweek in de Tweede Kamer duurt echter van Dinsdag tot Vrijdag. Men moet per slot van rekenmg ook de tijd hebben om re devoeringen te maken en om de stuk ken te lezen. Bovendien: voordat men in het openbaar vergadert, is er binnenska mers al heel wat geschied. De schriftelij ke stukken zijn dan geproduceerd en meer dan eens wordt in besloten kring een bespreking gevoerd met de betrok ken Minister. Zo beschouwd, heeft de Kamer dus hard gewerkt. Voor de voor zitter was er alle aanleiding om de He ren van Honderd de „gele trui" aan te bieden. Deze uitlating was weer een bewijs dat politici ook nog wel eens belang stelling hebben voor andere zaken, zelfs als het de Tour de France betreft. Die gele trui werd uitgereikt omdat m de na-oorlogse periode verschillende re cords werden gebroken. Niet alleen wat het aantal vergaderdagen betreft, maar ook de lengte van de debatten is van recordgehalte geweest. Elke vergadering wordt nauwkeurig gestenografeerd. De verslagen van het besprokene heten „Handelingen". Dit zijn grote gele folio vellen, waarin zonder enige opsmuk de ene redevoering na de andere wordt weergegeven. Dit jaar had men 3050 bladzijden daarvoor nodig. Dat dit een record was, blijkt wel uit de cijfers van de vorige jaren toen de Handelingen tussen de 2200 en 3000 bladzijden tel den. Een absoluut ïecord is het echter weer met, want in het jaar 1918-1919 werd een grotere prestatie geleverd, nl. 3148 bladzijden Handelingen. Geduren de de laatste 10 jaren voor de oorlog va rieerde dit cijfer van 1850 tot 2500. Voorzitter Kortenhorst was ondanks de ze cijfers echter van mening dat de Ka merleden zich dit jaar meer zelfbeper king hadden opgelegd dan hun collega's in de voor-oorlogse jaren. De tijden zijn nu eenmaal veranderd en het werk is meer omvattend geworden. Een feit is, dat het de Kamer na de oorlog nooit is gelukt om de begrotin gen op tijd af te doen. Dit jaar bv. is de Eerste Kamer in Augustus nog bezig aan de begrotingsbehandeling. Dat is een ongezonde situatie, want het gaat niet aan om een regering toestemming te geven een bepaald bedrag per jaar te gebruiken terwijl dat jaar al bijna ver streken is. Daar kan de regering toch niet op wachten. Het streven is om de begrotingen voor het volgend jaar vóór Kerstmis af te doen. De Eerste Kamer kan aan deze eis echter nooit voldoen. En daarom deed de voorzitter het voor stel, om het begrotingsjaar met te doen j samenvallen met het kalenderjaar, maar bv. te doen lopen van 1 April tot 31 Maart. Dan zou het mogelijk zijn dat ook de Eerste Kamer op tijd klaar komt met deze materie. Nu er toch een com missie is ter herziening van de Grond wet kon dr. Kortenhorst zonder be zwaar dit voorstel doen. Of dit kans van slagen heeft, valt alsnog te betwijfelen. Vast staat echter, dat de wens van de voorzitter, dat alle Kamerleden een verkwikkende en zonnige vacantie heb ben mogen, een vacantie zonder onder breking en zonder staatszorgen, niet zonder reden werd uitgesproken. (Nadruk verboden). NUTSSPAARBANK TE TEXEL Te goed 1 Juli Inleg Terugbetaald Te goed 31 Juli f35,154,91 f 494,58 f 506,30 f35,143,19 Aantal spaarders steeg tot 107. Aantal spaarbusjes uitgegeven 45. (Nadruk verboden) 11. Meteen stapte hij de winkel bin nen, op de voet gevolgd door Snoekie. „Wel, vriend, wat kost zo'n Edammer tje?" vroeg de lange aan de winkelier, op een Edammerkaasjes wijzend. „Twee gulden vijftig!" was het antwoord. „Goed," zei de lange, „geef maar op!" Snoekie had even verbaasd opgeke ken. Waren zij dan niet om een hamme tje naar binnen gegaan? Maar Snoekie maakte er zich met verder druk over. Hij haalde zijn schouders op en liet stie- kum een paar busjes gerookte zalm in MRJoc.J) z'n zak glijden. „Die komen altijd pas", dacht hij. 12. De lange nam het kaasje onder de i arm en deed, alsof hij z'n portemonnaie voor de dag wilde halen. Toen zei hij: „Wacht eens wat kost zo'n hammetje?" „Ook twee gulden vijftig", zei de winke lier. „Dan heb ik dat toch liever, alles wel beschouwd!" zei de lange, „hier heb je je kaasje terug geef me dat ham- metje er maar voor". „Mógge!" zei de lange, toen de ruil had plaats gehad en wilde met het hammetje onder z'n arm de winkel verlaten. (Slot). Alle problemen nog niet opgelost! Al kiest het nieuwe plan ten gunste der bedrijfsvereniging, daarmede is ze ker niet gezegd, dat alle problemen nu hun oplossing hebben gevonden. Hoe moet de organisatie van de be drijfsverenigingen zijn? Hierover is nog allerlei meningsverschil mogelijk. Er mag worden aangenomen, dat er in ons land 'n kleine 30 bedrijfstakken zijn die voor het oprichten van een bedrijfs vereniging in aanmerking komen. Zo een in het metaalbedrijf, een in het bouwbedrijf, een in het landbouwbedrijf enz. Nu is het gevaar niet gering, dat wij bij het oprichten van zoveel be drijfsverenigingen wat betreft de unifi catie van de regen in de drup verval len. Zouden nl. al die bedrijfsverenigin gen ieder op hun eigen houtje een vol ledige administratie opzetten, dan zou den wij toch weer een veelheid van ad ministratieve organen krijgen en de wens van unificatie niet in vervulling zien gaan. Men öenke zich eens in wat het zou betekenen, wanneer in iedere gemeente m ons land ieder der op te richten bedrijf sveremgingen een eigen kantoortje zou gaan oprichten. Wij zouden dan in iedere gemeente van enige bete kenis enige tientallen kantoortjes krij gen, met eigen personeel, een eigen me dische dienst, enz. Dit moet uiteraard worden vermeden. Het thans ingedien de wetsontwerp stimuleert daarom de bedrijfsverenigingen, dat zij hun admi nistratieve beslommeringen aan een gezamenlijk orgaan opdragen, waardoor een eenvoudiger en efficiënter uitvoe ring is verzekerd. Dit orgaan is het Cen trale Administratiekantoor, met de daar onder ressorterende districtskantoren. Wil dat nu zeggen, dat de bedrijfsver enigingen hiermede hun zelfstandigheid kwijt raken? Geenszins. Men moet hier een onderscheid maken tussen beslissin gen van bestuur en beleid enerzijds en de administratieve beslommeringen an derzijds. Het bestuur der bedrijfsvereni ging beslist telkens of een verzekerde in een bepaald geval recht heeft op een uitkering, hoe het reglement moet wor- j den uitgelegd, enz. Maar zuiver admini stratief werk als het bijhouden van de kaarten der verzekerden, het aanteke nen van veranderingen van woonplaats of werkgever, e.d. kan veel beter op één centrale plaats gebeuren. Want tal van verzekerden gaan van de ene bedrijfs tak naar de andere. Het aantal wisselin gen loopt in ons land per jaar in de hon derdduizenden. Wanneer ieder der bedrijfsverenigingen haar eigen ad ministratie heeft, kan het heel gemak kelijk gebeuren, dat de oude bedrijfs vereniging de arbeider afvoert, zonder dat de nieuwe bedrijfsvereniging hem opneemt. Hij zou dan tussen beide be drijfsverenigingen uitvallen. Vooral bij de ouderdomsverzekering, waarbij pas na vele jaren op een uitkering aan spraak kan worden gemaakt, blijkt de fout wellicht pas op een ogenblik, dat herstel niet meer mogelijk is. Bij in schrijving in een centrale administratie blijft de verzekerde altijd op dezelfde plaats geregistreerd en is uitvallen niet mogelijk. Intussen worden de bedrijfsverenigin gen niet onder alle omstandigheden tot het deelnmen aan de Centrale Admini stratie verplicht. Wanneer zij een eigen administratie verlangen en aan be paalde voorwaarden voldoen, kan de Sociale Verzekeringsraad, die het toe zichthoudend orgaan op de uitvoering door de bedrijfsverenigingen vormt, daarvoor toestemming verlenen. Ziehier enkele grote lijnen van het nieuwe wetsontwerp. Er zal hierover in en buiten de Staten-Generaal nog wel heel wat worden gesproken. Wij hopen van harte, dat dit ontwerp ons eindelijk een bevredigende organisatie van onze sociale verzekering zal brengen, iets waarnaar ons land reeds enige tiental len jaren tevergeefs uitziet. Onze medewerker, de heer Mr. N. W. A. van Eijk, wien wij het artikel „De Or ganisatie der sociale verzekering in nieu- Voor de Schapenfokdag, welke 3 Sep tember te Den Burg wordt gehouden, is een record aantal inzendingen oogege- ven. In totaal zullen 625 dieren worden aangevoerd; verdeeld over een tiental rubrieken zijn er 265 inzendingen en wel: 1-jarige rammen 41 2-jarige rammen 21 oudere rammen 7 schapen met 1 ramlam voor 3 April 28 schapen met 1 ramlam na 2 April 30 schapen met 1 ooi- en 1 ramlam voor 3 April 30 schapen met 1 ooi- en 1 ramlam na 2 April 31 schapen m. 2 ramlammeren v. 2 April 19 schapen m. 2 ramlammeren na 1 April 17 schapen met 2 ooilammeren 15 viertallen ooilammeren van één vaderdier 10 viertallen 1-jarige schapen 10 oudere fokschapen 6 Totaal 265 we banen?" ter lezing zonden, tekent daarbij het volgende aan: Het is m.i. nodig en gewenst, dat de lezers weten hoe het thans met de reor ganisatie-plannen staat. Welnu, de situatie is verre van roos kleurig te noemen. Zij dreigt dit zelfs te blijven, tenzij het nuchtere verstand ze geviert. Daartoe is het scheppen van een sfeer van vertrouwen vereist. Men moet be ginnen met eikaars bedoelingen niet te wantrouwen; getwist over in feite «onbe langrijke vragen moeten worden uitge bannen. Willen de nieuwe vakbedrijfsvereni gingen op 1 Januari 1952 de uitvoering van de Ziektewet ter hand kunnen ne men, dan zal er in snel tempo gewerkt moeten worden. Tevens zal spoedig moeten worden beslist hoe het met de> uitvoering van de Kinderbijslagwet moet gaan. Indien het zou gelukken een schema voor de uitvoering der sociale verzeke ring te aanvaarden, dat ons over het dode punt, waarop we ons thans bevin den, zou kunnen heenhelpen, dan zou dit een belangrijke stap zijn op het pad, dat ook voor de toekomst leidt naar sociale rust. Waar komt het, om ons tot de kern te bepalen, thans op aan? Of het Organisatie-Ontwerp vóór het zomerreces gewijzigd en wel de Tweede Kamer zal kunnen passeren. Zou zulks niet gebeuren, dan dreigt de verwarring nog groter te worden! De eventuele invoering der Werkloos heidswet in het voorjaar van 1952 zou dan aan de vele bestaande, een nieuw uitvoeringssysteem toevoegen, iets, dat zeker moet worden vermeden. Van alle kanten is hevige critiek ge leverd op het herzieningsplan van Mi nister Joekes. Indien de regering bereid is het orga nisatie-ontwerp door verwijdering van voor velen onaanvaardbare onderdelen en omvorming op enkele principiële pun ten voor meerderen aanvaardbaar te ma ken, dan is er nog steeds kans op een spoedige overeenstemming en daardoor op verbeteringen in de bestaande chaos. Wat er dan zou moeten gebeuren? O.m. dit: verwijdering van de toekom stige wettelijke (algemene) ouderdoms voorziening uit de lijst van de door de bedrijfsorganen uit te voeren verzekerin gen, opheffing van de in het ontwerp voorgestelde vermenging van toezicht en uitvoering in handen van het toporgaan (de Sociale Verzekeringsraad), aanvaar ding in beginsel van het recht der be drijfsverenigingen tot het voeren van ei gen administratie dan wel om de admi nistratie in de handen te leggen van één gemeenschappelijk administratiekantoor, op te richten en te beheren door de be drijfsverenigingen die geen eigen admini stratie voor zichzelf wensen, behande ling van de vraag, of, en zo ja in hoever re, de positie van de Federatie van Be drijfsverenigingen in de Organisatiewet Sociale Verzekering dient te worden ge regeld. Mogen de partijen elkaar spoedig vin den, opdat het gebouw der sociale zeker heid niet aan het wankelen wordt ge bracht! FEUILLETON 40.) Zij behoefden slechts een paar donkere, dromerige straatjes door, een veldweggetje langs en toen stonden de beide meisjes aan de oever van het meer. Hier! zuchtte Platti met een over vol gemoed. Nu kwam ook dr. Lorenz op de beide meisjes af. Platti bleef onwillekeurig enkele passen achter, doch Lorenz zei: Kom maar hier, Sophie. Je kunt alles horen wat er tussen ons besproken wordt. Dat is beter. O, ik luister, ik luister hijgde Platti, maar toch bleef zij zo ver achter, dat zij van het gesprek van de beide an deren niets kon verstaan. Na een poos zij waren het pad langs het meer reeds een heel stuk afgewan deld, wendde Lorenz zich eindelijk tot Maria: Je zult wel een vreemde me ning over mij hebben Waarom? Omdat ik niet wens, dat je 's avonds Luigi Stauffer ontmoet en nu maak ik zelf een afspraak met je aan het meer. Maar nu is Platti er bij, ant woordde Maria met een poging tot een glimlach. Hij dacht even na en ging toen voort: Het ging echter niet anders. Over dag kan ik niet met je spreken. Ik kan me voorstellen, hoe er op ons beiden ge let wordt. Ja, heel erg. Zie je. En ik wilde op de school reis niet meer stof tot gesprek geven, dan absoluut nodig is. Maria zei hier niets op, maar Lorenz voelde, dat zij het met hem eens was. Toen vroeg hij ernstig, maar helemaal niet boos of be ledigd: Maria, waarom doe je zulke domme dingen! Je bent toch zo'n ver standig meisje. Nog steeds antwoordde zij niet, doch zij keek hem nu onzeker en als om ver giffenis vragend aan Heus, ik kan een grapje hebben, ook al heb ik dat op school niet altijd laten blijken. Maar nu ben je toch wer kelijk te ver gegaan. En toen er nog steeds geen antwoord van Maria kwam, voegde hij er aan toe: Ik bedoel met die brief. Maria liep voort, zonder eigenlijk te voelen dat Lorenz naast haar liep. Zij hoorde als uit de verte zijn voetstappen, die over het grind knarsten, en Lorenz' stem gonsde in haar oren. Met haar door de nacht en opwinding gescherpte zin tuigen voelde Maria piecies wat er in Lorenz omging. Maar zij wist tevens, hoeveel pijn hem de waarheid zou doen en hoe wreed het zou zijn hem die te zeggen. En tevens voelde zij, dat zij de kracht niet meer had voor deze waar heid. De gedachte, hem nu uit de hemel van zijn geheimste en onbewuste hoop te laten vallen, leek haar onverdraag lijk. Toen zij nog steeds zweeg, lang en koppig zweeg, vermaande Lorenz haar licht: Maria! Nu draaide zij haar hoofd weer naar hem toe. Toch duurde het nog even, voor zij kon spreken: Het was geen scherts, zei ze hees. Wat? Lorenz was blijven staan en staarde Maria aan. Neen. Ik.heb deze brief ge schreven, omdat ik hem schrijven moest. U kunt lachen om mijn kinderachtige fantasie.... U kunt mij wegens onbe hoorlijke gedrag naar huis sturen, mijn heer Lorenz.... U kunt mij zelfs ver achten, omdat ik mij aan een man op dring. Ik was op alles voorbereid. En toch kon ik niet anders handelen. Lorenz scheen door deze bekentenis als verdoofd. Hij keek hulpzoekend om naar Platti, maar die was achter een kromming in de weg gebleven en niet meer te zien. Nu was het Lorenz, die lang zweeg en hij vluchtte in dit zwij gen als in een beschermend asyl. Maria had haar blik niet meer van hem 'afgewend en constateerde, dat hij, voor het eerst sedert zij hem kende, zijn beheersing, de beroemde en voor de klas onwaarschijnlijke beheersing, verloren had. Hij ontweek haar blik schuw en het leek, alsof hij hoopte dat er nooit meer een woord tussen hen gesproken behoefde te worden, omdat ieder woord het sprookje van haar bekentenis kon verstoren. Maria haalde hem na enige tijd uit zijn vlucht in het zwijgen terug. Lacht u om me? Neen. Hij schudde even zijn hoofd. Ik kan het alleen niet geloven. En ik kan niets doen, om u te over tuigen, zei Maria gekweld. Zij stonden voor een bank aan de oever en Maria zei: We gaan te ver naar buiten. Hier heb je een mooi uitzicht over het water. Zij gingen zitten, Lorenz na enige aar zeling. Nu was de verhouding tussen hen opeens veranderd. Zij scheen de meer dere en hij de onzekere, die geleid moest worden. Maria vroeg dan ook: Heeft het u erg verrast? Daar ik slechts aan een grap ge loofde, antwoordde hij ontwijkend, heb ik er verder niet over nagedacht. Maar nu nu u weet dat het ern stig bedoeld is. Neen, Maria, ik geloof nog steeds niet, dat het ernstig gemeend is. Er ont staat zo vaak een dweperige sympathie bij leerlingen voor haar leraar. Wij we ten dat en moeten ons daartegen ver zetten. U vergeet daarbij dat ik geen leerlinge meer ben, constateerde zij rustig. Lorenz antwoordde daar niet op. Tot Maria plotseling zei: U geeft waarschijnlijk niets om mij. Voor u ben ik nog steeds de slechte wiskunde-leer- linge en verder niets. Vraag het me niet, Maria, ver zocht hij. Denk toch eens na in wat voor situatie ik mij bevind. Alleen al uit ge voel van schuld jegens Luigi Stauffer mag ik je nu geen liefdesverklaring af leggen. Neen, antwoordde zij na enig na- FILMNIEUWS „NANCY GAAT NAAR RIO' Deze alleraardigste film, welke weekend in Texels Bioscoop Theatï draait, brengt 'n happy end zoals dik wijls, moet er heel wat misverstan< door Amor ontmoet, uit de weg worde geruimd, eer het grote doel kan worde, bereikt: een zonnige toekomst voo „haar" en „hem", dus voor hen beide in een gelukkig huwelijk. Het zit Frances (40) krijgt de opdracht de rol i te studeren van „Emily", de jeugdig hoofdpersoon in een nieuw toneelstui maar door toeval wordt ook haar doch ter (20) voor deze rol aangezocht. Allei lei misverstanden volgen, een har dreigt te breken, maar precies op tij komt Amor met de ware Jozef aan sjouwen en dan begint de victorie. Eei iilm vol verrassende vondsten. MIJN HELD, GENERAAL SKELTON Dit is de vermakelijkste film, waari Red Skelton ooit is opgetreden. Hij stel zich als spion voortdurend aan de groot ste gevaren bloot, ja hij speelt met ziji leven. Niet alleen echter om zijn vader land een goeie dienst te kunnen bewij zen, maar ook doordat hij op die manie, de held van de vrouw zijner dromen za worden. Een pracht klucht, die de be zoeker van Texels Bioscoop Theater een vrolijke avond zal bezorgen. Neerlands Nieuws. Tentoonstelling Bourgondische Pracht in het Rijksmuseum te Amsterdam. He! Koninklijk bezoek aan de Alblasser- waard en de Vijfheerenlanden. Over dracht van Amerikaanse Thunderjeti aan Nederland. De Derde Internationale Luchtvaart Show Ypenburg. Buitenlands Nieuws. Nederlandse vinding op tankwagen- gebied. De uitvaart van maarschalk Pé- tain. Besprekingen te Kaesong. Aan de Hongaars-Zuid Slavische grens. De Tour de France 1951. Kanaalzwemmers trai nen. De grote rennen te Goodwood. S.V. De Cocksdorp. Morgen gaat het eerste zijn oefenpro gramma beginnen met een wedstrijd te gen Tex. Boys 1, aanvang 2,30 uur. Ver trek van De Cocksdorp 1,30 uur. Heren, laat deze wedstrijd inderdaad een goede oefening zijn. Speel vlug en vooral niet alleen. Dan pas beantwoordt deze wed strijd aan zijn doel. Nr. 140. JAN DIRK DE JONG Jan Dirk woont in de Kogerstraat nr. 44, te Den Burg. Morgen, Zondag 19 Au gustus, viert hij zijn 9de verjaardag. Als hij vrij van school heeft, helpt hij zijn vader met bezorgen. Hij hoopt een boek te krijgen als hij jarig is, want hij houdt veel van lezen. Veel plezier morgen! Nr. 141. BENNA EN TRIX DROS Benna is 10 April 7 jaar geworden en Trix wordt morgen 6. Zij wonen op „De Volharding" in Eierland. Trix gaat vol gende maand naar de grote school! Ben- na is al op school en doet flink haar best. Nu, Trix, als je een voorbeeld neemt aan Benna, zal jij ook wel een goeie leerling worden! Veel plezier morgen! denken, dat verwacht ik ook niet van u. En na een pauze voegde zij er aan toe: Ik heb mij ook niet verbeeld dat ik iets voor u kon betekenen. Waarom zeg je dat? vroeg Lorenz met tederheid in zijn stem. Maria haalde hulpeloos haar schou ders op en antwoordde toen: U heeft stellig al zoveel vrouwen ontmoet, zonder voor één belangstelling op te vatten. Waarom zou u dan plotse ling in mij belangstellen? Wil je iets over mij en mijn leven horen? vroeg hij, opgewekter dan eerst. O ja, graag! Je hebt natuurlijk gelijk, wanneer je aanneemt, dat ik al veel vrouwen in mijn leven ontmoet heb. Maar toch ver gis je je in één opzicht. Wanneer je na melijk denkt, dat ik ze voorbij liep uit gebrek aan belangstelling. Ik deed het en nu wil ik je iets bekennen, dat ik nog aan geen mens ooit toevertrouwd heb ik deed het, luister goed, Maria, uit minderwaardigheidsgevoel. Ik durf de er eenvoudig met aan denken, dat- ik voor een vrouw iets kon betekenen. Maria keek hem aan. Hoe kon u zich zoiets verbeelden? Och, je moet niet denken, dat ik van huis uit een zwakkeling met minder waardigheidscomplex ben. Deze schuw heid voor vrouwen, deze vrees niets voor haar te kunnen betekenen, heb ik pas op school gkregen. Op de meisjes school. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4