Cjroen CmirLrJexeh in het harL, Vertegenwoordigers van diverse organisaties bekeken het voorlopig plan van Wegen en Waterlopen voor het Ruilverkavelingsgebied Texel Dienstbode vindt kostbare schat op te knappen I Hebt U die GOUDA'S ROEM ook al geproefd? DIE is pas fijn! ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 TEXELSE 65e JAARGANG. No. 6563 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld De Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 3,15 p. half jaar. Advertenties 8 ct. per m.m. Plm. 50 personen, vertegenwoordigen de diverse organisaties op Texel, hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Rijkscultuurconsulent Ir. Maandag om het voorlopig plan van Wegen en Waterlopen voor het Ruilverkavelings gebied Texel critisch te bekijken en eventuele opmerkingen naar voren te brengen. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester De Koning en wet houder De Waard met de gemeente-op zichter Tiessen, de heren Rab, Beem- sterboer en Oskamp van de VVV, het vrijwel voltallige bestuur van de Dertig Polders en diverse andere Waterschap pen, bestuursleden van de verschillende Texelse Landbouworganisaties en de heer D. Boot, opzichter van de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonumen ten. Na een welkomstwoord van de heer Maandag volgt een uiteenzetting van het werk, dat tot nu toe verricht is, het zgn. vooronderzoek, dat grotendeels verricht is door de heer J. Schiammeijer. Aan de hand van de resultaten van dit onder zoek is thans een voorlopig plan van we gen en waterlopen gemaakt, over welk plan door de heer Maandag enkele op merkingen worden gemaakt. Allereerst valt het op, dat betrekke lijk weinig nieuwe wegen aangelegd behoeven te worden. Dit is te danken aan het feit, dat Texel een vrij uitge breid wegennet bezit en verder ook aan de omstandigheid dat de bedrijven op Texel vrij groot zijn. Behoudens een tweetal nieuwe wegen in de Hemmer en het Kogerveld zal het wegenplan slechts kleinere stukken weg omvatten, die nog weer voor een goed deel neerko men op het zgn. rechttrekken van be staande wegen. De wijziging in de waterlopen is iets meer ingrijpend, maar gezien de zeer onvoldoende waterafvoer op diverse ge deelten van het eiland is dit alleszins verantwoord. Een belangrijke verkor ting van de waterwegen is niet te be reiken, omdat men gedwongen is de hoogte1 igging van het terrein zoveel mo gelijk te volgen. Een grote verbetering in het nieuwe plan noemde de heer Maandag een gedeeltelijke ontlasting van het gemaal in de polder Waalen burg, doordat een gedeelte van de Der tig Polders, dat tot nu toe op polder Waalenburg loosde, thans voor rekening van het gemaal Dijkmanshuizen zal ko men. Zeer belangrijk is ook het feit, dat een goede verbinding tot stand zal ko men tussen de waterlopen, die het water naar Dijkmanshuizen en De Schans voeren. Op deze wijze kunnen de gema len elkaar bijstaan en verder kan deze verbinding van belang zijn in een sei zoen, dat de waterafvoer door ijs of sneeuwval wordt belemmerd. Hierna geeft de heer Maandag het plan in bespreking. De heer J. C. Rab hoopt, dat het ruil verkavelingsplan het karakter van Texel zo weinig mogelijk veranderen zal. Er is bij de heer Rab wel eens enige vrees, dat Texel door de wijzigingen, die ons eiland hierdoor ondergaat een „verlaten gebied" zou kunnen worden. De heer Rab denkt daarbij speciaal aan het ver dwijnen van de tuinwallen. Spreker is van mening, dat de tuinwallen één zeer belangrijke aantrekkelijkheid van ons eiland vormen. De heer Maandag ant woordt, dat het „hoe" van de Ruilver kaveling grotendeels in handen van een Texelse commissie komt. Verder is spre ker van mening, dat door de Ruilverka veling de aantrekkelijkheid van het ei land op diverse plaatsen zal kunnen worden vergroot. Spreker denkt daarbij speciaal aan beplanting van verschillen de „aardige hoekjes" en verbetering van de beplanting om de boerderijen. De heer Rab is nog niet geheel gerust gesteld en vraagt bij wie de beslissing ligt of bepaalde tuinwallen al of niet zullen verdwijnen. Verder pleit de heer Rab voor de toevoeging van een persoon uit de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten aan de commissie, die met de diverse zaken zal worden be last. Op de eerste vraag van de heer Rab antwoordt de heer Maandag, dat in het algemeen de eigenaar zal kunnen beslissen welke afscheiding er komt. De heer P. Bakker Azn., merkt op, dat de ze werkwijze ook gevolgd wordt door de Dertig Polders en daarbij blijkt, dat men in negen van de tien gevallen aan een afscheiding met palen en gaas voor keur geeft. Hij is van mening, dat het proces van het verdwijnen der tuinwal len niet tegen te houden is, omdat het ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 15 Sept. op om 6,15; on der om 6,54. Maan: 15 Sept. V.M., 23 Sept. L.K Hoog water ter rede van Texel: 15 Sept. 9,16 en 9,19. 16 Sept. 10,00 en 9,58 17 Sept. 10,34 en 10,35. 18 Sept. 11,17 en 11.19. 19 Sept. 11,55 en 11,53. 20 Sept. en 0.23. 21 Sept. 0,27 en 0,59. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder boog water. onderhoud van een tuinwal te kostbaar is. In dit verband merkt de heer Beem- sterboer op, dat de boeren hier z.i. de „gulden middenweg" zullen moeten kie zen. In het verleden is wel gebleken, dat de boeren in een tijd, dat het landbouw bedrijf minder winstgevend is ook graag „een korreltje meepikken" van de voor delen van het vreemdelingenverkeer en als zodanig hebben zij dus ook belang bij het behoud van de aantrekkelijkheid van ons eiland. De heer Rab waar schuwt nog weer eens voor al te veel „zakelijkheid" Dit is voor de heer Jac. Roeper Johzn. aanleiding op te merken, dat de boeren minstens evenveel prijs stellen op het behoud van het eigen ka rakter van ons eiland als de mensen van VVV. De kwestie van de zakelijkheid is er zowel bij de boeren als bij de men sen van VVV. Het handhaven van de tuinwallen heeft ook bij de laatsten een goeddeels zakelijke inslag. Indien men een toeneming van het vreemdelingen verkeer verwachtte van het opruimen der tuinwallen zouden de mensen van VVV daar zeker vóór zijn. Burgemeester De Koning heeft met genoegen gehoord, dat ook de landbou wers prijs stellen op het behoud van za ken, die aan het eiland een eigen karak ter geven en meent, dat dit een waar borg is voor een uitvoering van de ruil verkaveling op een manier, die ook de VVV-mensen zal bevredigen. De heer KI. Zuidewind heeft uit de toelichting van Ir. Maandag begrepen, dat het ruilverkavelingsplan Texel een zeer beperkte omvang zal hebben. Hoofdtaak zal zijn verbetering van we gen en waterlopen en kavelruil of wel hergroepering Spreker zou er evenwel prijs op stellen als voor bepaalde gebie den „de liniaal gehanteerd" zou worden en rechte kavels gemaakt werden. We moeten, aldus de heer Zuidewind. met onze productiekosten omlaag en een be tere kavelvorm is daarvoor een belang rijk middel. Ir. Maandag antwoordt daarop, dat dit voor bepaalde gebieden, waar de boeren dit wensen zeker moge lijk zal zijn. Men kan deze werkzaam heden dan uitvoeren of laten uitvoeren op de normale ruilverkavelingsvoor- wa arden. Op een vraag uit de vergadering hoe de zaak nu verder loopt, antwoordt Ir. Maandag, dat het plan, zoals het nu ge maakt is door verschillende instanties moet worden bekeken. Na goedkeuring komt het dan in stemming bij de be langhebbenden. Spreker stelt er even wel prijs op, van tevoren zoveel moge lijk overleg te plegen met belangheb benden en vraagt de vergadering hoe dit het beste kan gebeuren. Op voorstel van de vergadering wordt besloten ver gaderingen te houden op de verschillen de dorpen, waarbij dan het voorlopige plan kan worden bekeken. Indien een meerderheid voor het ruil verkavelingsplan wordt verkregen, volgt de benoeming van "een Plaatselijke Commissie. Aan deze commissie wordt een landmeter toegevoegd, die alle ei gendommen nauwkeurig opmeten gaat. Ten slotte volgen dan de zgn. Wenszit- tingen van de commissie, waar belang hebbenden bepaalde wensen omtrent hun nieuw eigendom naar voren kun nen brengen. De heer Joh. Bakker Jnz. vreest, dat bij verbetering van de ontwatering di verse boeren zonder drinkwater voor het vee zullen raken. Nu reeds kan gecon stateerd worden, dat dit op meerdere plaatsen het geval is als gevolg van de diepere ontwatering na het in werking stellen van de gemalen De Schans en Dijkmanshuizen. Verder wijst spreker op de ondeugdelijkheid van het drink water in vele sloten rondom Den Burg als gevolg van het rioolwater. De heer Maandag antwoordt, dat in het nieuwe plan ook een aantal stuwen en overla ten zijn geprojecteerd om te diepe ont watering te voorkomen Wat het riool water betreft, hierover heeft spreker reeds een onderhoud gehad met de bur gemeester. Men denkt aan een plan om het rioolwater, samen met afvalwater van Zuivelfabriek en Puffabriek af te voeren op een wijze, die de boeren geen nadeel geeft. De heer M. C. Bakker wijst op de wenselijkheid om langs wegen, waar dit mogelijk is, sloten te graven. Het on derhoud van de wegen wordt hierdoor minder kostbaar. De heer De Jager vraagt of het niet mogelijk is het water, dat door de Mok- sloot in zee vloeit door Texel te leiden. Dit zou de drinkwatervoorziening zeel ten goede komen. Ir Maandag meent, dat de hoeveelheid, die hier wegvloeit, te klein is om een belangrijke verbete ring te geven. Juist als men het nodig heeft geeft de Moksloot practisch geen water Op een vraag van mej. G Dijt over de kosten van de Ruilverkaveling moet d<. heer Maandag het antwoord schuldig blijven. Hierover is nog niets bekend, maar voordat het plan in stemming komt krijgt men een begroting van de kosten. Ter toelichting deelt de heer Maandag nog mede, dat zij, die geen of weinig voordeel van de Ruilverkaveling hebben ook niet in de kosten behoeven bij te dragen. Ten slotte dankt de heer Maandag al le aanwezigen voor hun opkomst en de wijze, waarop men dit plan is tegemoet getreden. Een woord van bijzondere dank wordt gesproken tot het bestuur van de Dertig Polders, voor de manier, waarop zij deze vergadering heeft wil len organiseren. C. v. Gr. (Ingezonden mededeling). WERKZAAMHEDEN AAN IIET EIERLANDSE KANAAL KOMEN GEREED De werkzaamheden aan het Eierland- se kanaal komen dezer dagen gereed. Dan zal de aannemer G. van Herk uit Nieuwcrkerk a.d. IJsel een groot .werk hebben opgeleverd: de verbetering van 7700 meter Kanaal, waarvoor 80,000 kub meter grond moest worden verzet. Ook de diverse kunstwerken komen dezer da gen gereed. Een prachtig werk. U moet het eens gaan bekijken. Eierland heeft nu een uitstekend kanaal gekregen en de ingelanden zijn daar zeer verheugd over. WIE HET HOUT SCHONKEN Op verzoek van de heer M. W. Koorn laten we nog even de namen volgen van de houthandelaren die tezamen vier m3 hout beschikbaar hebben gesteld ter vervaardiging van banken (1000 zitplaat sen) in het Park te Den Burg. Fa. J. Eecen Gzn., houthandel Oud karspel, N.V. Houthandel v.h. Nico Vin ken Co., Den Helder; N.V. Houthan del v.h. P. Donker Zoon, Zaandijk; Fa. P Schipper Gzn Houthandel, Zaandam; N.V Dekkers Houthandel, Zaandam, J. Schoenmakers N.V., hout handel, Amsterdam. Bovendien werd een bedrag aan geld geschonken. Men deelt ons mede, dat de banken een waarde zullen vertegenwoordigen van f 2500. Dat verwondert ons geens zins, want het hout is schreeuwend duur! S.V. De Cocksdorp, Hedenmiddag 3 uur adsp. A uit tegen ZDH A. Vertrek 1,30 uur. Het 2e ont vangt WGW 4. Het le gaat naar Cal- lantsoog 1. Boot 11.45 uur. Vertrek De Cocksdorp 10,45. Elftallen in kastje. TWEE VACATURES De heer A. Breet heeft zijn functie als koster bij de N.H. Gemeente te Den Burg om gezondheidsredenen moeten neerleggen. Ook heeft hij ontslag ge vraagd als klokkenist-klokluider, voor welke vacature B en W. per adverten tie reeds sollicitanten hebben opgeroe pen. (Ingezonden mededeling). Verleden week vond de dienstbode van Mevrouw de J. te U tijdens de najaars- schoonmaak, bij het opruimen van een kast een doos met papiersnippers. Toen zij de inhoud echter eens nader onder zocht, bleek het een groot aantal waar- depunten van Niemeijer's Koffie en Thee te zijn. Mevrouw de J. die hier al maanden tevergeefs naar had gezocht, was de ko ning te rijk! Gelukkig dat Niemeijer's waardepunten steeds geldig blijven. Het was een respectabel aantal, want Mevrouw de J. gebruikt - zoals alle ver standige huisvrouwen - steeds die heer lijke Niemeijer's Koffie en Thee. Fluks werden de bonnen verzonden naar Niemeijer Groningen en binnen en kele dagen bracht de post een doos met prachtig „Safira"-tafelbestek. Dank zij de schoonmaak - en dank zij Niemeijer's Koffie en Thee! - was Me vrouw de J. nu geheel zonder kosten in het bezit gekomen van de prachtige „Sa- fira" vorken en lepels, vlekvrij door en door. Een wijze raad: geniet van Niemeijer's Koffie en Thee enbewaar de waar depunten zorgvuldig! WE GAAN VERGADEREN EN ZO Als de R in de maand komt en de herfst in zicht, is ook de periode van vergaderingen, uitvoeringen en zo voorts weer aanstaande. 25 en 26 September vindt in „Casino" een wasdemonstratie plaats, welke georganiseerd wordt door „Radion". Dagelijks twee voorstellingen resp. om kwart over twee en acht uur. De toegang is gratis en tot slot zal men de kunsten van een gewiekst goo chelaar kunnen bewonderen 3 October geeft het NVV weer een uitvoering. Dit verbond van vakverenigingen heeft het Volkstoneel weer geëngageerd voor een feestelijke avond, welke in De Oranje boom wordt gehouden 23 Oct. komen Max van Praag en de andere VARA- sterren naar Texel („Oranjeboom"). 20 September houdt de Bestuurdersbond van het Christelijk Nationaal Vakver bond zijn kadervergadermg in Hotel De Graaf. Dit is een bijeenkomst met be stuurders van de afdelingen en de ver gadering staat in het teken van het ko mende derde chnstelijk-sociaal congres. Zaterdag 22 September houdt de Texel se afdeling van de Nederlandse Onder wijzers Vereniging, N O V., een verga dering m Hotel De Graaf. HOE MAKEN WE BRAMENSAP? 1 September ging de Muy open: men kon dit schone gebied weer zonder ge leide van de vogelwachters betreden. Langs de rand van de duinpiassen is de vegetatie doorstrengeld van braam struiken en nu de braambessen weer blauwen zien we menigeen hierheen trekken, gewapend met een emmer of bus. Wien het gaal om veel bramen, doet, -zo is onze ervaring, verstandig geen kleuters mee te nemen: als ze ho ren „We gaan naar de Muy" willen ze dolgraag mee, maar na een kwartiertje plukken heeft u reeds meer last dan ge win van ze Een onzer eilandgenoten plukte vori ge week Zaterdag in vier uur tijds een emmer vol (20 pond). DE manier om bramensap te maken is deze: de bramen met enig water op het vuur zetten. Als ze koken giet u de pan met bramen en al leeg op een doek, welke u met de pun ten aan de poten van 'n op de aanrecht geplaatste, omgekeerde stoel heeft be vestigd. Onder de doek een flinke wijde kom Het sap loopt met een straaltje uit de doek. Daarna nog een keer door de (gereinigde) doek zeven. En in de flesjes doen. De flesjes goed afsluiten met parafine of penjel. (Uw winkelier vooral de gebruiksaanwijzing van penjel vragen). (Ingezonden Mededeling). CAKBOVtT (Actieve Kool-Dragées) reinigt maag en ingewanden van kwade stoffen. Per doos 40 cent. Flacon 1 gulden. EN DE POES DIE KROOP 'M IN Z N NEK! Toen enige zeer vroege wandelaars Zondagochtend omstreeks half zes over de Groeneplaats schreden, ontdekten zij op een stoeltje voor „De Oranjeboom" een in elkaar gevouwen man, die on peilbaar diep in Morpheus armen was weggezonken. Hij snurkte als een arbei der, die non stop drie etmalen achter een te schouwen sloten had uitgebag gerd In zijn nek had zich een klein cy pers katertje genesteld. De man had de kater dus wél, om het zo eens voorzich tig te zeggen! Hoe die globetrotter daar nog zo laat of reeds zo vroeg beland was? Men bracht zijn aanwezigheid al daar in verband met het jubileum van Texels Fanfare. Maar. hoe kan dat nou?! riLMNIEUWS TARZAN EN DE MEERMINNEN Weer zo'n spannende Tarzanfilm. De inhoud: Een beeldschoon, meerminach tig meisje, raakt in Tarzan's net ver ward als hij aan het vissen is. Ze heet Mara en is verloofd met een jongen uit haar dorp, Tiko genaamd. Zij is ge vlucht om te ontsnappen aan een huwe lijk dat zij zou moeten aangaan met een schurk, die voorgeeft de oppergod Balu le zijn. Balu's handlangers weten Mara echter te vangen en brengen haar terug naar Balu's tempel. Tarzan beleeft een van zijn spannendste avonturen tijdens een poging om haar te bevrijden. Hij iveet onopgemerkt op het eiland te ko men en ontmaskert op dramatische wijze Je bedrieger, die niemand anders is dan Varga, een schurkachtige parelhande laar. Mara kan nu terugkeren naar Tiko. Neerlands Nieuws. O.a.: Ringrijdenj in Middelburg. Na tionale postzegeltentoonstelling in Den Haag 2-km. zwemtocht in de Wadden zee bij Harlingen. Originele strandwed- strijd in Egmond aan Zee. Buitenlands Nieuws. O.a.: Orkaan over Jamaica. Israël ont gint woestijn de Negeb. G. G. Alexan der wordt Indiaans opperhoofd. Dorp van watermolens in Zuid-Slavie. Brit verbetert snelheidsrecord voor auto's. Om het Europese kampioenschap roeien. ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt Woensdag 19 September weer zit ting. Voor buiten Den Burg van half 2 tot half 3 en voor Den Burg van 3 tot 4 uur. MIDDENSTANDERS ORGANISEREN TENTOONSTELLING Van 8 t.e.m. 13 October zal door de Texelse Middenstanders in Casino een tentoonstelling worden gehouden. Aan deze show zal door 21 Texelse zaken worden deelgenomen. Zij zal een opper vlakte aan standruimte beslaan van 150 m2. en belooft zeer attractief te worden. Het doel er van is het publiek er van te overtuigen, dat de Texelse Middenstan ders iedere concurrentie door het Vas teland het hoofd kunnen bieden, dat hun prijzen scherp zijn en hun artikelen on overtrefbaar in kwaliteit. Iedere deelne mer zal zijn stand zo aantrekkelijk mo gelijk inrichten, opdat de tentoonstelling een goede indruk zal wekken en een zeer druk bezoek ten deel zal vallen. Het dagelijks bestuur van de Temito bestaat uit de heren G Bakker Pzn., C. J. v d. Kooi en M. Bakker. De tentoon stelling zal op genoemde data geopend zijn van 3-5 en van 7,30-10,30 uur. (Ingezonden mededeling). BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 7 tot en met 13 September 1951 Geboren Pieter zv Jan Verijzer en Jo- zina Koopman Ondertrouwd: Adriaan Smidt en Hil- tje L. Boon. Getrouwd: Willem Bakker en Janne- Lje Slot. Emiel M. de Jaeger en Janna C. van Siip. Overleden: Antje Kooiman, 75 jaar, wed. v. Gerrit v.d. Vis. Antje Henkes, 71 jaar, echtg. v. Pieter Zegel. Neeltje Smit, 80 jaar, wed. v. Cornelis v. Heer waarden. Gevonden voorwerpen: 1 blauwe hoofddoek, 2 oorbellen. INGEKOMEN PERSONEN Dephina M. de Jager v. Leeuwarden, Tj. Hiddestr. 13 n. Hollewalsweg 17. Berend de Kleine v. Assen, Molenstraat 207 n. Weverstraat 39. VERTROKKEN PERSONEN. Gerardus P. Wester v. Gravenstr. 17 n. Nieuw-Zeeland. Johan C. Barhorst v. C 50 n. Nieuw-Zeeland. Bernardus Fet ter v Westerweg 7 n. Canada. Johannes C. Ladiges en gezin v. Den Hoorn 21b n. Amersfoort, Vossenstr. 4. Engeltje Kalsbeek v. Peperstr. 48 n. Harderberg, Sibculo D 8. Johannes H. Schouten v. E 86 n. Den Haag, Riouwstr. 143. Arien M. Bakker v. Oudeschild 5 n. Eindhoven Aalsteiweg 289. Dieuwertje Slaman van Oudeschild 80 n. Den Haag, Ledeganck- plein 27. Anna S. H van Koolbergen v. Schilderend 58 n. Voorburg, Parkweg 10a. Evert J. Bolt v. Peperstr. 69 n. Zeist. Utrechtseweg 84 Gerrit Zijm van Schilderend 131 n. Haarlem, Velserstr. 8. Pietje Tichelaar v. S 22a n. Leeu warden, Anjelierstr. 16. Henry E. A. C. Kievits v. Weststr. 1 n Eindhoven Aal- sterweg 289 Johanna K. Roeper v. W. 18 n. Deventer, Fesschen Macherstr. 9 Jan H. Meyer en gezin v. Schoolstr. 19, Oosterend n. Tilburg, Molenstr 151. Geertruida K. Biersteker v. C 101a naar Santpoort, Prov. Ziekenhuis. Louise H. Estié v. E 47 n. Amsterdam, Mauvestr. 8 I. Cornelis J. Bakker, v. Molenstr. 67 n. A'dam, Adm. de Ruijterweg 76 I. Ni co J. Bruin en gezin v. Kogerweg 7 naar Oegstgeest, Grunerielaan 45. Johannes C. Graaf, v. Hogerstr. 9 n. Ossendrecht, Volksabdij Frits W. J. Swart en gezin v. Waalderstr. 20 n. Nieuw-Zeeland. Maria C. Timmer v Peperstr. 34 n. Ca- pelle a.d. IJssel, Bloemensingel 1. Wil helmus J Witters en echtg. v. C 93 n. Egmond aan Zee, Voorstraat 97. (Ingezonden mededeling). MIJNHARDTJES sterke bestrijders van pijnen. DE ROBBEN ZULLEN NIET WORDEN UITGEROEID 1 September is de robbenjacht begon nen. Ook bij De Cocksdorp wordt nu en dein geschoten. Een echtpaar uit Apel doorn had de Zeemeeuw gecharterd. Op de banken lagen zeker 150 robben bij een. Een paar waarschuwingsschoten deden hen besluiten 't water op te zoe ken. Ofschoon er dus zeehonden ge noeg waren, wist men slechts één exem plaar te raken Op 1 September was een gezelschap met tien geweren aan het jagen, Joen was de vangst ook zeer ge ring: twee stuks. De WV hoeft dus niet bang te zijn, dat de jagers onze robben zullen uitroeien! F 40 OF 20 DAGEN Daarmede werd de Texelaar G. B. door de kantonrechter te Den Helder verblijd omdat hij oude metalen, lood en koper, van een 17-jarige ingezetene had opgekocht. Van minderjarigen mag im mers niet gekocht worden en.... het spul bleek van diefstal afkomstig te zijn. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 3 t.m. 9 September '51: 3194 kg schol; 1399 kg tong; 107 kg tarbot; 430 kg schar; 179 bot; 2 kg ka beljauw; 92 kg poon; 260 kg wijting; 1765 kg makreel, 1434 kg garnalen; 4052 kg garnalcnpuf; 177 kg kruikels; 16 kg zalm, 29 kg geep, 5374 kg vispuf.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 1