<öc n fi a f uc ce-u u> etedei i Maakt sport de mannen uithuizig? Onder de pomp DE TEXELSE RAAD KOMT BIJEEN De eerstvolgende zitting van de Texel se Gemeenteraad is bepaald op Woens dag 26 September a.s., namiddags half 3. HERBENOEMD Dokter W. Renout, Oosterend, is voor het jaar 1952 weer aangewezen als arts, belast met de doodschouw. NAAR DE JAARBEURS Gisteren heeft een gezelschap een be zoek gebracht aan de Jaarbeurs. De tocht ging per TESO-touringcar. TOEZICHT BIOSCOPEN De leden van de commissie van toe zicht op de bioscopen, de heren J. Ties- sen en S. Bakker, Wilhelminalaan, zijn herbenoemd. TWEE SOLLICITANTEN Voor de betrekking van klokkenist- klokluider voor de gemeente-toren te Den Burg (vacature-A. Breet), salaris, behalve de vergoeding voor klokluiden, f46 per jaar, hebben zich twee sollici tanten aangemeld. DE TEXELFILM „Jammer, dat de Texelfilm aan het emd van de week werd gedraaid", aldus een toerist. „De meeste badgasten ko men Zaterdag en zij kunnen meer pro fijt van deze film trekken, als deze een paar dagen eerder wordt vertoond, want zij is een prachtige gids". We hopen, dat de VVV een regeling weet te treffen door de film bv. Woens dags te draaien. VERDWIJNT VAN HET TONEEL Thans is men bezig met het laatste deel (Kogerstraat, Witte Kruislaan) van de ondergrondse kabel, in Den Burg ge legd ten behoeve van de radiodistnbu- tie. Het bovengrondse net zal van het toneel verdwijnen. De totale lengte van het nieuwe net schatte de heer A. Jon ker, die het werk uitvoert, op ongeveer 7 kilometer. TELEVISIE OP TEXEL Maandagmiddag is op Texel voor het eerst televisie ontvangen. Lopik zond een paar filmpjes uit en die kwamen werkelijk heel aardig door. De voorstel ling vond plaats ten huize van de fami lie Jn. Agter en Wim Grisnich, A. Koop man en enige andere experts vertelden ons allerlei bijzonderheden omtrent de televisie, 't Was als in onze kinderjaren, toen we voor het eerst een film zagen. Nu komt die film bij u aan huis, voorlo pig echter nog tegen een vrij kostbare prijs, want het radio-toestel dat van een televisie-apparaat is voorzien komt u op zo'n duizend gulden. Intussen wèl een aardig Sinterklaascadeautje! Op 2 October zal, aldus heeft de Nederlandse Televisiestichting besloten, de eerste of ficiële televisie-uitzending plaats heb ben, 's avonds om kwart over acht. De uitzending die wij bijwoonden behoorde nog tot de experimenten. De VARA zal 9 October voor het eerst zelfstandig een televisie-uitzending verzorgen. DE HEER GERRITSMA NAAR ALMELO Naar we vernemen gaat de heer F. F Gerritsma, Wilhelminalaan, Den Burg, dezer dagen ons eiland verlaten. Hij is met ingang van 17 September benoemd tot inspecteur bij de 1ste Rotterdamse Maatschappij van verzekering tegen on gevallen, standplaats Almelo. De heer Gerritsma werd in 1946 benoemd tot di recteur van de VVV Texel. Ook toen was er veel werk aan de winkel, want alle archieven waren in de Russenoorlog ver nietigd. Door zijn grote energie nam hij bergen werk voor zijn rekening. Ook zorgde hij er voor, dat de hotels en pen sions weer geïnstalleerd werden. (Hoe schreeuwend groot was de behoefte aan lakens, serviezen enz. enz.). Voorjaar 1948 legde hij zijn functie neer omdat hij de voorkeur gaf aan een ander be roep: hij belastte zich met de verzor ging van boekhoudingen. Thans heeft hij zijn administratiekantoor overgedragen aan de heer Sj Hoekstra, zoals inmid dels per advertentie is bekend gemaakt. Zijn streven op het nieuwe terrein is thans door de huidige benoeming be kroond. Moge het de familie Gerritsma ook in de nieuwe woonplaats welgaan! 8ALENMAKER IN ACTIE Op Texel, in het land van de heer De Grave, aan de Hollandse weg, hebben wij de eerste vol-automatische balen maker gezien. Dat is geen baliekluiver, want hij werkt als een paard. Hij heeft het gepresteerd om in 65 seconden vier pakken stro (zo'n pak weegt 35 kg.) te fabriceren. Hij draait al vijf weken en Cor de Waard en diens assistent, Joh. Zuidema, vinden het een pracht van een werktuig. Een zeer vernuftige machine, die wonderen doet: de combines laten het stro op het land achter, nadat zij de halmen van hun graan hebben be roofd. Voorheen werd het stro verbrand of als baksel voor bemesting gebezigd, maar dit materiaal is tegenwoordig be- noorlijk aan de prijs en daarom zon men naar middelen om het stro op een voor delige manier in pakken te krijgen. De ze machine werkt perfect. Gemiddeld produceert deze John Deere Balenmaker 135 paxken per uur. Ze hebben een dag gemaakt van 1200 pakken. Hij gaat on vermoeid door. Voor de machine staat een Ferguson en hoe 1 ard die ook loopt, de Balenma ker schrokt het stro met onverzadigbare eetlust op. De heer P. Schoorl was zo vriendelijk ons even naar het terrein van de operatie te rijden. We hebben al heel wat prachtige uitvindingen op het gebied van landbouwmachines bewon derd. Deze is wel bijzonder geslaagd. Ie dere twintig seconden werd een pak ge perst. Zo'n machine is zijn gewicht in goud waard. Kost inderdaad een lieve cent, zei men, maar hij redt 't! RONDGANG MET MUZIEK Texels Fanfarecorps houdt Zaterdag avond a.s. en volgende week Zaterdag een rondgang met muziek. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 10 tot 15 September aangevoerd 76,642 stuks eieren. Prijs per kg f 2,45. Vorig jaar in dezelfde periode 70,583 stuks. Prijs per kg bedroeg toen f 2,46. Pluimvee: Voor de aangevoerde oude kippen wordt per kg aan de pluimvee houders netto uitgekeerd f 1,55-f 1,65 MISVERSTAND Een bestuurder van een beladen vracht auto reed te Den Helder als gevolg van een misverstand op zijn eigen houtje de Dokter Wagemaker op. De ijzeren goten waren echter nog niet gelegd, zodat de zware auto door de planken zakte. De aandrijfas van de auto brak. De boot arriveerde door dit euvel 10 over 12 te Oudeschild in plaats van om 11,20. T.E. S.O. schakelde daarom de Voorwaarts in, zodat de passagiers tijdig hun trein konden halen. MOTOR SLIPTE IN DE BOCHT Toen motorrijder Biem Vlaming, Oos terend, op de Waalderweg een bocht nam, slipte de motor. Op dat ogenblik naderde van de tegenovergestelde rich ting een vrachtauto, bestuurd door de heer C. Keijser, Ruitersplaats. De mo torrijder was door het slippen enigszins uit de koers geraakt en daardoor was een botsing met de auto, die aan de goe de kant van de weg reed, niet te ver mijden Om zich het vege lijf te kunnen redden sprong de heer Vlaming zo vlug mogelijk van de motor. Hij bleef zodoen de ongedeerd, maar de motor werd door de botsing totaal vernield. AANBESTEDING LABORATORIUM B en W hebben gisteren aanbesteed de bouw van een laboratorium: J. Vonk schilderwerk f 775; W. J. Boon, metsel werk f 3723; Fa. Jb Drijver f 9790, mas sa; Fa. Z. Graaf f 778, schilderwerk; Fa Wed. Voigt f 2865, metselwerk, f8600 massa, zonder schilderwerk; Bakker en Koorn, timmerwerk f 1896; M. Bakker, electra f 480, Jn. Oele f 2448, loodgie- terswerk en waterinstallatie; Gebr. Koorn, metselwerk f 3360; D. J, Roeper, schilderwerk f773, C. Keijzer, massa f8800; W v. Engelen f 778; J. Koorn Mz. timmer- en metselwerk f 5224; W. D. Bakker, timmer- en metselwerk f 5579. De begroting was f 6788 in massa. COLLECTE VOOR DE RECLASSERING Van 24 September tot 7 October zul len in geheel Nederland inzamelingen worden gehouden voor de Reclassering. Ook op Texel wordt gedurende deze pe riode gecollecteerd voor dit zo nuttige werk, dat alle richtingen omvat. O.a, worden dezer dagen, met mede werking van de posterijen bijdrage-zak- jes rond gebracht, waarin men zijn bij drage, groot of klein, kan doen De be doeling js, dat deze zakjes worden opge haald. Indien dit bezwaarlijk blijkt, kun nen zij worden toegezonden aan Me vrouw De Koning, Weverstraat 101. Gooi dus de zakjes niet weg, maar be waar ze voor het aangewezen doel! Moge deze collecte het voor Texel ge bruikelijke succes opleveren. Het doel is het dubbel waard! FILMAVOND BLINDENBOND De propagandafilmavond van de Ne derlandse Christelijke Blindenbond in de Geref. kerk te Den Burg, werd door ruim 100 personen bijgewoond De bij eenkomst werd geopend door Ds. Goe- dendorp, waarna het woord gevoerd werd door de blinde propagandist, de heer Van Wijk. Vervolgens werd de film „Het Lichtloze Land" vertoond. Deze gaf een duidelijk beeld van de arbeid, welke door de blinden wordt verricht, hun huisvesting enz., terwijl eveneens de belangrijke taak van de blindegelei- dehond naar voren kwam. De avond werd door de heer F. Visser, Kerkeplaats gesloten met een woord van dank voor de belangstelling TOCIIT VAN OUDEN VAN DAGEN Oudeschild. Het feestcomité heeft al enige jaren achtereen een tocht voor Ou den van Dagen over Texel georgani seerd, die zeer in de smaak zijn gevallen. Uiteraard zijn de mogelijkheden op Texel beperkt, zodat men met af en toe een kleine variatie, steeds ongeveer de zelfde route moet gaan. Daarom heeft het feestcomité de hoof den bij elkaar gestoken en plannen be raamd voor een heel andere tocht. Zondag 30 September zal bij voldoen de deelname een tocht worden gemaakt naar Enkhuizen, waar het Zuiderzee museum zal worden bezocht. Vandaar gaat het naar Volendam en wanneer er voldoende tijd is, naar Amsterdam. Voor de oudjes, waarvan velen al in geen ja ren van Texel zijn geweest, belooft dit een leuke dag te worden. Opgave kan geschieden bij alle comi- téleden, liefst zo spoedig mogelijk. UITSLAG AANBESTEDING Voor rekening van de heer C. Daalder Kzn De Cocksdorp, werd onderhands aanbesteed de bouw van een woonhuis aan de Kogerweg nr. 5. De uitslag was: (in massa, zonder schilderwerk) Bakker en Koorn f 13,502; J. Daalder f 13,900; Fa. J. Drijver f 14,590. Aan de laagste inschrijvers werd het werk gegund. De gespecificeerde bouw is als volgt: Bakker en Koorn, timmerwerk f 5320, J. Agter, lood-, zink en electra f1182; D Trap, Oosterend, metselwerk f 6850. Het schilderwerk werd opgedragen aan de heer P. Boon. HIJ IS WEER TERECHT De trommel met gereedschap, welke door de TEM werd vermist,, werd 's nachts (na twaalven) door een voorbij ganger op de stoep van het raadhuis ontdekt en voor bewaring meegenomen. De eerlijke vinder raakte echter de vol gende dag vroeg op reis, dacht later met meer aan de trommel en werd pas weer actief toen hij de adv. las. M.a.w. het zaakje is weer gezond. Zo gaat dat bij ons op het (goede) eiland. BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verleend: de heer G. Vlaming Pzn., Oos terend, bouw woonhuis en schuurtje; mevr. M A de Jongh-Kuiper, Den Haag bouw woonhuis aan de Schilderweg; de heer C. Veeger, De Westen, bouw van 'n schuur; de heer A. M. A. Lammerse, „Zonneiiof", De Koog, bouw van een kip penhok; de heer J. Boekei, Den Burg, bouw van een woonhuis te De Koog, De Raad der Geref. Kerk te Den Burg bouw van een pastorie, de heer C Daalder Kz. bouw van een woonhuis aan de Koger weg, Den Burg. INGEZONDEN Geachte redactie. Met belangstelling nam ik kennis van het verslag inzake de ruilverkaveling in uw nummer van 15 Sept. jl. De heer Roeper merkt hierin op, dat de boeren minstens evenveel prijs stellen op het behoud van het eigen karakter van het eiland. Hoe is het dan te verklaren, dat in de 6 jaren dat ik op Texel woon, ze ker een 10-tal prachtige schapenboeten die, evenals de tuinwallen ons eiland sieren, in elkander gewaaid zijn of ge sloopt? En nog vele anderen staat het zelfde lot te wachten. Als dit zo door gaat zullen ze alléén van de schilderijen en foto's te bewonderen zijn. Een ieder die er nog een bezit kan er voor waken, laat het zover nooit ko men, het nageslacht zal er ons op aan zien. Met dank voor de plaatsruimte, De Koog. J. ZWAN 17 September 1951. Geachte redactie, Met belangstelling heb ik het verslag gelezen van de vergadering, uitgeschre ven door de Rijkscultuurconsulent Ir. Maandag, op welke vergadering het voorlopig plan van Wegen en Waterlo pen voor het Ruilverkavelingsgebied Texel is besproken. Mag ik de volgende alinea aanhalen? „De heer De Jager vraagt of het niet mogelijk is het water, dat door de Mok- sloot in zee vloeit, door Texel te leiden. Dit zou de drinkwatervoorziening zeer ten goede komen. Ir. Maandag meent, dat de hoeveelheid, die hier wegvloeit, te klein is om een belangrijke verbete ring te geven Juist als men het nodig heeft, geeft de Moksloot practisch geen water". (T.C. d.d. 15 Sept. '51) Ziezo, dat is een deskundige uitspraak. Staat het water in het duingebied in het winterhalfjaar hoog, dan kan er van be vloeiing geen sprake zijn, omdat het binnenwater ook hoog staat. In het zo merhalfjaar geeft de Moksloot practisch geen water, dan is er dus weinig of geen water over te hevelen. Hieruit volgt, dat het duingebied bui ten de plannen van ruilverkaveling kan blijven, voorzover het oud-Texel betreft. Maar de waterleiding van het P.W.N. (Provinciaal Waterleiding Bedrijf N -H.) kan dus nu al doorgaan. Kan in de eerstvolgende zitting van de Provinciale Staten van N.-H. niet besloten worden, dat Texel zo spoedig mogelijk zijn wa terleiding krijgt? Bewezen ;s, dat de om geving van De Geul genoeg water kan leveren (T.C d.d 31 Jan. '51). Mis schien is soms in een droge zomermaand wat aanvulling nodig van nortonwater. Maar het is veel goedkoper in eLk geval dan het aan te voeren water in de toe komst ven de Beneden-Rijn voor de dui nen van Kennemerland. Ook is aangetoond, (T.C. d.d 25 Mei '49), dat dit gebied bij De Geul te ver kiezen is boven (de polder) De Koog en Everstekoog. Zou er voor 4 gezinnen brood zijn in deze poldertjes bij De Geul van 40 en 35 ha.? Bovendien kunnen daar geen huizen gebouwd worden, om dat dit gebied ligt in het schootsveld van de kanonnen van Den Helder. Bestaan er wellicht nog andere plannen voor een eventuele waterleiding? Mij niet bekend. Laten we dus beginnen met van de twee poldertjes een bassin te maken Er zul len al wel statistieken zijn van de water voorraad van Verleden, heden en toe komst. Zal, nu het polderpeil van Eierland verlaagd wordt, de Zanddijk bij de Sluf ter beïnvloed worden? Kan nu het zoete water van „De Nederlanden" niet naar het Oosten afgeleid worden? Dan zou de Slufter gesloten kunnen worden. Dat zou het doorbraakgevaar verminderen. Laten we vertrouwen hebben in de au toriteiten. Tot mijn verontschuldiging mag ik 1894 in herinnering brengen. Hoogachtend, t.t. UW POSTABONNEE. HET VERVOER VAN MEI TOT EN MET AUGUSTUS Hier volgen de TESO-cijfers over Mei, Juni, Juli en Augustus 1951: Passagiers: Mei 28,754 (v.j. 26,644) Juni 32,412 (v.j. 32,846) Juli 65,654 (v.j. 60,281) Augustus66,427 (v.j. 66,000) Totaal 193,247 (v.j. 185,771) Auto's: Mei 2279 (v.j. 2270) Juni 2174 (v.j. 2037) Juli 2669 (v.j. 2470) Augustus3624 (v.j. 3618) Totaal 10746 (v.j. 10395) Rijwielen: Mei 5876 (v.j. 4702) Juni 9004 (v.j. 9669) Juli 23293 (v.j. 26803) Aug.25027 (v.j. 31868) Totaal 63200 (v.j. 73042) KONIJNEN WORDEN GEKEURD Konijnenvereniging Kotex houdt Za terdag ;n een pakhuis van de fa. A. Lan- geveld Pzn., gelegen naast slagerij Ran en Zonen, Warmoesstraat, Den Burg, een keuringsdag. Er zijn 62, m 1951 geboren dieren ingeschreven, eigendom van de leden. De keuring begint om v.m. half elf. Wie in deze fokkerij belang stelt is hartelijk welkom. Ook zal men desge wenst volledig worden ingelicht over het doel en streven van deze sportver eniging Aldus deelt het bestuur ons mede. S.V. Oosterend. Programma le helft competitie: 23 Sept.: Oosterend-Geel Zwart. 30 Sept.: Zeemacht-Oosterend 7 Oct. Oosterend-LSVV 14 Oct.: Hollandia 1-Oosterend 21 Oct.; De Koog-Oosterend 28 Oct.: Dirkshorn-Oosterend 11 Nov.. Oosterend-Duinranders (4 en 18 Nov. zijn we vrij). 25 Nov Inhaalprogramma 2 Dec. Oosterend-Tex. Boys INGEZONDEN Beleefd verzoek ik een plaatsje in uw blad te reserveren voor onderstaand schrijven. Bij voorbaat mijn dank. Zeer naar genoegen nam ik kennis van de successen die door Texels Fanfare corps zijn geboekt tijdens hun diaman ten jubileum. Ik heb alle respekt voor zo'n vereniging en burgerij, die door sa menwerking dit weten te bereiken en op deze manier veel tot stand kunnen bren gen ten voordele van de bevolking. Dat het zo mag blijven is mijn hartelijke wens. Zeer tot mijn spijt moet mij hier van het hart, dat het er bij ons op Oost niet zo goed voor staat als in Den Burg. Oost is ook niet te vergelijken met Den Burg en bovendien hebben we aan Oos terend Excelsior onder bekwame lei ding. We mogen er dus nooit op rekenen dat Vios tot grote successen in staat zal zijn. Zoals het nu echter gesteld is, moest het echter met behoeven te zijn. B" mijn beste weten heb ik de hele zo mer geen muziekklank van Vios opge vangen. Ook heb ik, zoals toch de voor gaande jaren nog wel het geval was, geen rondgan^ met marsmuziek over Oost gezien. Het schijnt trouwens, of hier in het geheel geen muzikale men sen meer wonen, want zelfs geen mond- harmpnicatoon of iets dergelijks wordt hier vernomen. Het eni^e wat we wij hier komen te horen is het geweldige geknetter van een motor die op deze manier de bevolking bepaald een aan gename verpozing wil bezorgen. Wat mij betreft slaagt men hierin echter niet geheel volkomen, want deze soort mu ziek voldoet ons ook met. Vios heeft echter met moeilijkheden te kampen, die overwonnen móéten wor den. Daarvoor zijn ze nu eenmaal in de wereld. Hel aantal muzikanten is door vertrek naar elders en moedverlies zo ingekrompen, dat het de tegenwoordige directe ar Smidt van Den Burg met meer de moeite waard is om te repete ren, want ook kunnen enkele muzikan ten omreden zij vissers zijn, de repeti ties niet geregeld bezoeken. Het lijkt dus de heer Smidt bepaald hopeloos en zeer onaangenaam om op deze manier door te gaan (wat ik hem niet kwalijk wil nemen), maar toch, de stuurlui en matrozen vechten door en houden tot nu toe het schip drijvende, terwijl de kapitein het al verlaten heeft. Keer weer op uw schip, kapitein en stel alles in het v/erk om het behouden binnen te brengen. Jongelieden van Oost, meldt u aan als leerling bij het corps. Steunt on ze muziek en laat niet verloren gaan wat eenmaal gewonnen werd. We be schikken over een prima oefenlokaal De instrumenten zijn alle in goede staat. De donateurs laten u niet in de steek tot nog toe. De naam Vios, we weten allen wat dat betekent en het heel mooie vaandel getuigt van de goede wil. Maar zonder muzikanten is het onmogelijk dat een corps iets kan presteren. Dit is ook beslist de reden waarom directeur Smidt zijn post verlaten heeft. Ik doe nogmaals een beroep op de opkomende generatie jonge mensen; ook op de muzikanten die bedankt hebben. Sla de handen ineen en probeer terug te winnen wat verloren is gegaan. Bouw op! maar breek niet af. Verenigingsleven is zeer belangrijk en nuttig. Het weinige dat we hier op Oost hebben moet niet verdwijnen maar opgevoerd worden, in elk geval het trachten te behouden door eendrachtige samenwerking. Donateur H. STEIGSTRA. Adv. Voor Oosterend. 't Is na rijp be raad, dat door ons „Melkboeren" is be sloten om de Melk vanaf den 6 dezer maand tot 20 Mei 1902 niet anders te le veren dan voor 3 cent per liter. Volgens besluit, P. K. Bremer. (Ingezonden mededeling). Een halve eeuw geleden werd er nog betrekkelijk weinig aan sport gedaan. Was de man van 1901 huiselijker dan die van 1951? Hij was misschien wel meer in huis dan de man van thans, die zelf sport beoefent of naar sportgebeur tenissen gaat kijken, maar wij geloven zeker niet dat sport een nadelige in vloed op het gezinsleven heeft, integen deel. Denxt U bv. maar eens aan de gezel lige voetbaluitzendingen in het winter seizoen Het hele gezin zit genoegelijk bij de radio en na afloop van de wedstrijd wor den de spannendste spelmomenten be sproken onder het genot van een geurig kopje Niemeijer's Gala-Thee. Dé Thee voor sportliefhebbers, zo geurig en ver kwikkend. „Hoeveel Niemeijer's Waardepunten hebt U al gespaard?" wordt belangstel lend aan Moeder gevraagd. Want dat is Moeder's sport: sparen voor dat prachti ge „Safira"-tafelbestek. En geen wonder, het is zo solide en vlekvrij door-en-door! Hebt U nog geen geïllustreerde ge- schenkenlijst? Eén briefkaart aan Nie- meijer, Groningen en U krijgt er gratis een toegezonden. Handbalnieuws G.D.S. De afgelopen week hebben we weer 2 competitiewedstrijden afgewerkt, n.l. Dinsdagavond ZDH 1-GDS 1 en Zon dagmiddag ZM 1-GDS 2. Het le won met 4-1, het 2e verloor met 9-0. Waarschijnlijk a.s. Zondagmiddag 3 u. ZM 1-GDS 1. Vertrek 2,30 vanaf Groe- neplaats. Dit wordt de spannendste match an de competitie daar we onge veer tegen elkaar opwegen, dus doe je best en laat ieder zich voor de volle 100 pet. geven! Opstelling: C. Kuip H. Bakker W. Vendel T. Reij M. Kuip D. v. Heerw. E. v. Heerw., N. Witte, A. de Grave, J. v. Heerw., A. Schraag De adsp. speelden Zaterdagmiddag eveneens tegen de ZM-adsp. en wonnen maar liefst met 6-1. Handbalnieuws Zeemeeuwen. In een zeer matig gespeelde wedstrijd wonnen we Zondag onze thuiswedstrijd tegen GDS 2 met 9-0. De rustperiode zonder training is voor ons niet bevor derlijk geweest. Vooral ons samenspel en het plaatsen waren soms wat zwak. De scoringskansen werden daarentegen prima benut, was niet de keepster van GDS ;n zo'n uitstekende vorm geweest, dan had de score zeker hoger gelegen. Onze adspiranten speelden Zaterdag tegen GDS-adsp. In een goede wedstrijd verloren we met 5-1. Zien jullie nu dat het al een stuk beter ging dan de vori ge keer? Maar volhouden met trainen, dan komt alles best in orde. Denken onze leden om de training van Donderdagavond, bij regen wordt dit Vrijdag, aanvang training 7 uur. Waarschijnlijk speelt Zeemeeuwen 1 Zondag thuis tegen GDS 1 en adsp. te gen De Koog-adsp. Zie voor deze wed strijden de courant van Zaterdag a.s. ZDH-Nieuws. De adsp. hebben zich na de slechte start van vorige week keurig hersteld en Zaterdagmiddag met 7-1 van de SVC- adsp. gewonnen. Het le is Zondag slecht gestart. In de zware afdeling werd een bezoek ge bracht aan Con Zelo in het Waarland. C. begon direct met een groot tempo on ze verdediging te belegeren, zodat de achterhoede alle zeilen moest bijzetten om stand te houden en daar onze jon gens er totaal uit waren, konden doel punten niet uitblijven. De rust kwam met 3-0 voor C Daarna een grote omzetting bij ons en een herboren Z-elftal kwam in het veld- Er werd toen goed partij gegeven maar het verdiende doelpunt bleef uit. 15 min. voor het einde had C. weer succes en het was 4-0, met nog 2 afstraffingen van fouten werd het 6-0 voor Con Zelo. Zondag thuis tegen Winkel 1 en dan zo spelen als tegen Con Zelo in de 2e helft, doch dan doelpunten maken. Donderdagavond allemaal present in de school voor de training-. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 10 t.m. 15 Sept. 1951: 3022 kg schol; 414 kg tong; 91 kg tar bot; 428 kg schar; 43 kg bot; 146 kg poon; 2 kg wijting, 217 kg makreel; 733 kg garnalen; 362 kg kruikels; 11 kg zalm; 90 kg geep, 4326 kg vispuf. De Dertig Polders hewwe nou ok een Feugelwachter anstelt. Weerom? Om de Kiewieten en Vinken te be- skerme! om op to knappen I (Ingezonden Mededeling).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2