Sport op Texel Loze streken van Snoekie en Bolleboks OPOFFERING (Ingezonden mededeling). steeds terugtrekken en hun dekking ver waarlozen. Petten brengt de stand op 3-1. De Boys geven het nog niet op en proberen het nog menigmaal, maar in de achterhoede is het vei band finaal zoek en met deze stand heeft Petten, vooral na de rust, verdiend gewonnen. Wij zullen hopen dat de Boys hun fouten en tekortkomingen hebben inge zien en dat zij zich nu zullen herstellen van deze twee nederlagen. Trainen is hier de boodschap, Boys. Tex. Boys 2-Watervogels 4. 1-3. Boys 2 heeft weer geen kans gezien de punten in de wacht te slepen. Watervo gels speelde eerst tegen wind Direct na men de Boys het initiatief en er werden mooie aanvallen opgezet. De achterhoe de van W. moest dan ook alle "zeilen bij zetten om erger te voorkomen. Doch toen de eerste vloedgolf van de Boys wat ge luwd was, nam W. het heft in handen. Met mooi samenspel gingen ze ten aan val, maar de achterhoede der Boys hield stand. Bij een van de afgeslagen W.aan- vallen kreeg de midvoor de bal op het middenveld toegespeeld, die de spil van W. zeer handig wist te passeren en met een de bal keurig op het W-doel af vuurde en de stand op 1-0 bracht. Deze voorsprong was echter van korte duur, S. v. De Koog. Jl. Zondag heeft De Koog geen kans gezien de wedstrijden met een overwin ning te bekronen, niettegenstaande de spelers zich ten volle gaven. Dit moet voor hen weder een les zijn om hun krachten nog meer te geven en zorg te dragen dat zij in deze klasse gehand haafd kunnen blijven. Het 2e had vrij. De adsp. hebben ook nu weder een nederlaag moeten incas seren. Maar jongens, hou vol, eenmaal zal er v/el een overwinning komen. A.s. Zondag: De Koog 1 uit tegen Tex. Boys 1. De Koog 2 thuis tegen Tex. Boys 2. Allebei zware opgaven. Doe je best en houd de nederlaag zo klein mogelijk. De adsp. spelen uit tegen Texel B, aanvang 4 uur. De Koog 1 en 2 om half drie. Veel succes heren en houdt de sportieve geest hoog! S.V. Texel Uitslagen van Zondag: 4e kl. A: W.-waard-DTS 3-2; RKAFC-Grashop- pers 0-1; Texel-Vrone 1-1; Schagen Succes 3-2; ZAP-VZV 1-1; Watervogels- Oudesluis 0-1. Afd. N.H.: Watervogels 2-Texel 2 2-0; Texel 3-Geel Zwart 2 3-6. Adsp.: Texel A-Succes A 1-2; Tex. Boys A-Texel B 2-6. Vandaag is wel komen vast te staan, dat Texel 1 in haar vorm van nu een moeilijke weg heeft af te leggen. Niet dat de ploeg als geheel te zwak is, maai de speelwijze zal toch een grondige ver andering dienen te ondergaan. De backs der tegenpartij konden het bijna op een vierkante meter grond af en nooit werd na zyiver driehoekspel de tegenstander uit positie gespeeld. Als Dick eens naar de r.-vleugel switste, was er niemand om op zijn plaats te komen. We bezetten samen met RKAFC de onderste plaats en het is alsof we een doormars tege moet gaan naar de degradatie. We moe ten samen vaststellen: „Zó zullen we in de volgende wedstrijd spelen". Onder prima leiding van scheidsrech ter Hartland, trapt T. tegen een zeer harde wind in, af, en volgt er een poosje van aantrekkelijk spel, waarbij T. me nigmaal gevaarlijk voor de doelmond komt, of backs wisten door terug te spe len, erger te voorkomen, maar Vrone, dat over een behoorlijk elftal beschikt, bracht er meer vaart in, reageerde snel ler en gesteund door de wind, had ze meermalen een druk op ons doel, doch dat liep steeds goed af Toch nam V. de leiding uit een vrije schop waarbij onze achternoede voor buitenspel bleef staan We hadden nu stellig een felle strijd verwacht, maar T. bleef in haar weinig kansvol spel volharden. Na de rust was onze hoop gevestigd op de steun van de wind en inderdaad is het een spel geworden van aanvallen en steeds weer aanvallen, maar doelpun ten, ho maar, totdat 10 minuten voor het einde een bal van rechts, waarschijnlijk als schot bedoeld, in de richting van Dick kwam, die meteen „raak" schoot. Wel volgden nog een paar moeilijke mo menten aan weerskanten, maar het bleef 1-1. Texel 2, gedrukt doordat een aantal spelers met vacantie was, verloor met 0-2 van Watervogels 2. Texel 3 gaf Geel Zwart aanvankelijk goed partij, al waren er dan weer weg blijvers, waardoor Wim onder de lat terecht kwam en soms verbluffend werk deed. Tegen wind optornend had T. alle moeite om het andere doel te naderen, maar als ze er door waren, was er ge vaar. G. profiteerde van de wind, had j spoedig 2-0, waarna Texel 3 door Ab en Ad, na goed doorgeven de stand gelijk maakte. Twee hoge boogballen waren voor de keeper onbereikbaar. Rust 2-4. In de 2e helft bracht het windvoordeel slechts 1 doelpunt op, terwijl G. Z. nog tweemaal raak schoot Uitslag 2-6. Adspiranten: Tex. Boys B-Texel B. Onder storm werd hier begonnen. Een flinke stortbui joeg het hele stel weer naar binnen, de stand was toen al 1-0. Na een poos wachten kwamen onze jon gens los en goed combinerend ging het door de verdediging heen. Rust 1-3. Daarna met wind tegen hielden de jongens best stand met als uitslag 2-6 voor Texel B. Best gedaan! Texel A-Succes A stelde al weer te leur, in het veld vooral beter dikwijls, maar in de aanval was het nog glad mis, terwijl ook Succes weer goedkoop aan een paar doelpunten werd geholpen. Jaap moet niet onnodig uitvallen. Enfin, we proberen het Zondag maar weer. Deze week trainen we nog Donder dagavond half zeven. Komt op tijd, het is gauw donker. S.V. De Cocksdorp. Zondag a.s.: SVC 1-Vesdo 1; Zee macht 2-SVC 2. Zaterdag 4. SVC A-Tex. Boys A. In verband met de gym., heden avond om 7 uur trainen adsp„ om 8 uur het le er 2e. Texelse Boys-Nieuws. Petten-Texelse Bous: 3-1. Het is de Boys weer niet mogen ge lukken een overwinning te boeken. Zij werden door Petten met een 3-1 neder laag naar Texel teruggestuurd. Petten trapt af en gaat meteen ten i aanval, maar de Boys achterhoede is paraat. Doch na 20 min. spelen brengt Petten de stand op 1-0. De Boys, door dit doelpunt niet ontmoedigd, zetten al les op de aanval en na 5 min. brengt de iv-buiten de stand op 1-1. De Boys zijn nu gevaarlijk in de aanval, maar de kansen die zij krijgen worden helaas met benut. Petten zet nu het tegenoffensief in en bij een der aanvallen weet de P - linksbuiten de stand op 2-1 te brengen. Rust. Na de thee beginnen de Boys direct fel in de aanval maar door slecht plaat sen en schieten brengen zij de P.-kee- per geheel niet in gevaar. Petten werkt zich langzaam los en brengt de Boys- achterhoede aan het wankelen, er wordt paniekvoetbal geleverd, maar alleen Ho- genbosch houdt het hoofd koel en weet voorlopig erger te voorkomen. Iedere keer komt Petten terug, omdat de Boys RECENSIE OVER KIPPENHOUDEN, KAARTSPE- LEN EN HARTIGE HAPJES De serie populaire boekjes Weten Kunnen (f 1,90) is weer uitgebreid! Ter recensie ontvingen wij van de N.V. Uitg. „Kosmos", Amsterdam, Kaartspelen, voor de huiskamer, Hoenders, en Hors d' oeuvre en Hartige hapjes. „Er is vermoedelijk geen tweede vorm van ontspanning, die op zo onweerstaan bare wijze de wereld heeft veroverd als het kaartspel. De uitvinder zou door het dankbare nageslacht dan ook zeker met een indrukwekkend monument zijn ge huldigd, ware het met, dat 's mans iden titeit tot op de huidige dag nimmer is komen vast te staan", zo schrijft de sa mensteller van Kaartspelen. Wie wil le ren slippen, jokeren, klaverjassen, een- en-dertigen, tachtigen, enz., enz., beve len wij dit boekje van harte aan. Het boekje over het houden, huisves ten en verzorgen van hoenders heeft een rijke inhoud met vele duidelijke illustra ties. Er wordt gesproken over de keuze van het ras, het kippenhok en de plaat sing daaivan, de voedering, de leg, de foktoom, de bloedverversing, de krui sing, broedeieren, het schouwen en be waren van eieren, kunstmatig broeden, broedsheid, broedsaf maken, het kopen van eendagskuikens, ziekten, de rui, zie ke dieren, hygiene en ontsmetting enz. U ziet, t'at zo'n boekje, 68 pagina's, u een schat van wetenswaardigs brengt. (Nadruk verboden) 27. Het duurde met lang of de lange wekte z'n vriend met een geduchte stomp op z'n maag. Snoekie sprong overeind en wreef zich verbaasd de ogen uit. Aan de lijn bengelde het brood, waarin zich acht vette baarzen met hun neus had den vastgezogen. En ze dachten er met over, los te laten. De lange plukte ze er uit, gooide ze achter zich in het gras en wierp het brood opnieuw uit. De visserij liep als gesmeerd en ze hadden weldra een hoop bij elkaar om van te watertan den! „Dat noemen ze malaisetijd!" grin nikte de lange. 28. Ze liepen met hun buit een eindje verder de wei in, waar struikgewas groeide. Ze zochten wat droge takken bij elkaar en maakten een vrolijk vuurtje, waarboven de vissen, zo goed en zo kwaad als het ging, gebakken werden, 't Moest wel zonder vet of olie, maar wat doet 'n mens al niet als hij honger heeft! Een voor een gingen de baarzen naarbinnen, tot het zweet onze vrienden langs hun gezicht droop, hun buik zo rond werd als 'n tonnetje en de knopen van hun broek sprongen. „Tjonge jon ge!" stotterde Snoekie amechtig, „ik heb in geen jaren zó gegeten!" want met de daaropvolgende W.-aanval gaf de 1.-buiten een mooie trefbal op z'n half en daar 't uitzicht voor de B.keeper belemmerd was, werd de stand gelijk. De Boys verslappen een weinig en hier van wist de r-binnen van W. te profite ren door met een hard schot de bal in de bovenhoek te jagen: 2-1. Rust. In de 2e helft verwachten wij van W. een doelpuntenregen. Maar dit was ech ter niet het geval, want nadat W. nog eenmaal de B-keeper laat vissen, onder nemen de Boys aanval op aanval en W. werd op eigen helft teruggedrongen, doch door slordig schieten en een dosis pech, werd er niet meer gedoelpunt. Eindstand 3-1 voor Watervogels. Al met al was dit een fijne wedstrijd. Boys, ga zo door en we zullen een gezel lige competitie spelen. Trainen: Donderdag trainen we in de zaal. De adsp. van 7-8 en de senioren om 8 uur. Zoals afgesproken zijn we allemaai present! Boys adsp. speelden Zaterdag hun eerste competitiewedstrijd tegen Texel B. Na eerst een 1-0 voorsprong te heb ben genomen, werd er met 6-2 verloren. Jammer was het dat jullie niet volledig waren, jongens. Afijn Boys, een volgen de keer beter! Hors d' oeuvre en hartige hapjes. On der hors d' oeuvre verstaat men een koud voorgerecht, dat bij een diner voor de soep wordt gegeven. Het kan uit één gerecht bestaan, dat dan meest bijzonder fijn of op dat moment nog zeldzaam is, bv. oesters, kaviaar, nieuwe haring, kreeft, meloen, grape-fruit. Wanneer de hors d' oeuvre uit meerdere gerechten bestaat spreekt men van hors d' oeuvre vané. Alle mogelijke gerechten van vis, vlees, gevogelte, eieren, kaas, groenten en vruchten kunnen hiervoor gebruikt worden, zo lezen wij in de inleiding. Ook de inhoud van dit boekje bewijst, dat u waar voor uw geld krijgt: eierge- rechten, visgerechten, vlees- en vlees- warengerechten, groente- en vruchten gerechten, salade van gedroogde peul vruchten, gevogeltegerechten, buiten landse saladen, verschillende boters, koude sausen, canape's of croutons, sandwiches, soesjes en deeggebakjes, kaasgerechten, zoute gerechtjes bij de aperitief (koude). Als u 't register door neemt, vraagt ge u terecht af: Hoe is het mogelijk, dat men voor slechts f 1,90 zo'n uitvoerig boekje kopen kan! DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,40; 17,45 Van Den Helder: 6,30; 10,25; 13,20; 16,20 19,30. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 6,20; 9,30; 11,45, 18,00. Van Den Helder: 8,30; 10,30; 13,20; 19,30. FEUILLETON 49.) Gertrud wendde zich tot dr. Lo renz: U vindt toch goed, dat ik nu nog afscheid neem? Ik wilde de nachttrein nemen. Natuurlijk. En neem de meisjes niet te ernstig. Zij klampen zich nog vast aan de laatste uren van zorgeloosheid Gertrud knikte met een wat afwezig lachje. Ik begrijp het. En een kwartier ge leden was ik ook niet anders. Zij gaf Lo- renz een hand. Mag ik u hartelijk bedan ken, mijnheer Lorenz. Mij? Waarvoor? schrok Lorenz bij na. O, ik geloof, dat wij allemaal zeer veel aan u te danken hebben. Eigenlijk was ik ook uw vijandin. Gertrud zei het met verontschuldigende zelfspot. Maar. nu zie ik dat toch allemaal heel anders. Ik geloof namelijk, dat de wiskunde een zéér noodzakelijk kwaad is. Nu, in het orkest, achter je cello, probeerde Lorenz te schertsen, zul je aan de wiskunde niet veel hebben. Ik meen toch van wel, mijnheer Nauwkeurigheid en logica komen mis schien nergens meer te pas dan in een orkest. Indirect was u dus ook mijn mu ziekleraar. Het duurde niet lang, voor Gertrud haar beetje bagage in een rugtas gepakt had. Het afscheid van haar vriendinnen was vluchtiger en oppervlakkiger dan haar bedoeling geweest was. Zij gaven elkander een hand, zeiden iets, schenen overigens heel verlegen en hadden plot seling alle contact van de laatste acht jaren verloren. Gertrud verliet de alber- go, alsof zij afscheid had genomen van een toevallig reisgezelschap. En toen zij naar het station liep, dacht zij aan vele dingen, maar met aan de school cn de schoolreis. Na Gertruds vertrek zaten zij aan het gemeenschappelijke avondeten en Lo renz vroeg: Programma voor morgen? Toen gaapte Ottv aan het andere ein de van de tafel en smeekte. Slapen! mets anders dan slapen! ,Kan dat ook met eens op het programma staan? Ook Louise Senn waagde het schuch tere verzoek: Het zou misschien heel prettig zijn, wanneer deze laatste dag werkelijk een rustdag was En Liese Grossmann zei eigenwijs: Niets vermoeit zo snel als schoon heid. Ik stem ook voor een rustdag. Een beetje door de stad slenteren, een beet je roeien, of misschien alleen maar naar de hemel staren. Lorenz keek vragend rond en meende aan de gezichten van de anderen te kun nen zien, dat de stemming eigenlijk al gemeen voor deze rustdag was. Hij knikte dus en zei: Goed. De dag van morgen ad libitum. Na het eten gingen enkele meisjes nog naar hel strand, anderen bleven moe en lusteloos in de tuin zitten en Otty trok zich met de laatste hap eten in haar mond in haar kamertje terug om te sla pen, zoals zij onverbloemd toegaf. En vandaag werd zij niet eens uitgelachen. Het liefst waren ze allemaal in bed ge kropen; zij deden het alleen niet, om zich toch in iets nog van de slaperige Otty te onderscheiden. Dr. Lorenz ging noch naar het strand, noch bleef hij in de tuin. Zelfs zijn dikke roman had hij terzijde gelegd, zonder verder dan de helft gekomen te zijn. Lo renz begaf zich naar het centrum van de stad. Nauwelijks had hij enige stappen ge daan, toen hij Maria's stem naast zich hoorde. Zij vroeg hem op de man af: Waarom ontwijkt u mij, mijnheer Lorenz? Lorenz schrok toen hij zo onverwacht werd aangesproken. Toen antwoordde hij tamelijk verlegen: Ik ontwijk je he lemaal niet, Maria. O, jawel. U ontwijkt mij kennelijk. Al sedert gisteren. Ik heb de indruk dal ti mij niet gelooft Waarom zou ik je niet geloven? En wat zou ik trouwens moeten geloven? Dat met die brief. O ja! Hij bleef staan en bekeek haar een ogenblik. Toen vervolgde hij zijn weg en zweeg lange tijd. Tot hij eindelijk zei: Het is weer eens mijn angst voor de belachelijkheid. Ik'begrijp u niet. Jawel, je moet me begrijpen, Ma ria. Denk toch eens na over mijn onmo gelijke situatie. Ik vergezel jullie als le raar naar Tessino. Ik probeer alles van buiten, alles wat opwindend is, van jul lie verre te houden. Maar plotseling heb ik lust, om je te vertellen van het mooie en gelukzalige gevoel, dat ik voor jou koester, Maria. Ik strijd met mezelf. Ik veroordeel mijzelf tot zwijgen. Maar te gelijkertijd voel ik, hoe onwaardig dit allemaal is. Hoe zeer je er recht op hebt, dat ik spreek. En dan doe ik weer het verkeerde. Ik ontwijk je Maria glimlachte - Drijft u uw plicht niet te ver?. Dacht je? Hij keek haar van terzij de aan. En toen zei hij met een zucht: Ik wil gaarne van je leren. In één opzicht heeft u gelijk. Wanneer u mij nog langer zo hardnekkig ont loopt, zou ik u werkelijk zoiets als be lachelijk kunnen gaan vinden. Lorenz schrok. Maar daar ben ik juist zo ontzet tend bang voor. Maria dwong zich tot een schertsen de toon: Nu, dan heeft dat verstoppertje spelen werkelijk geen zin meer. Lorenz dwong zich even tot een glim lach, maar toen verviel hij weer in de ernst die hem eigen was geworden se dert zijn gesprek met Maria aan het meer. Na geruimè tijd zei hij plotseling zonder inleiding: Luigi.... Wat is er met hem? Maria keek op. Heb je er eigenlijk wel eens goed over nagedacht, hoe je innerlijk tegen over hem staat? Heb ik u dat dan niet al duidelijk gezegd? Neen. Je moet trouwens helemaal mets meer zeggen. Want ik weet, dat men zijn ware gevoelens vaak probeert door woorden te verdoven. Je weet, hoe zeer ik Luigi Stauffer bewonder. Hij is een genie. En ik heb indertijd op de ten toonstelling gezien, hoe een indruk zijn werk op je gemaakt heeft. Ik kan mij eenvoudig niet voorstellen, dat je in hem persoonlijk helemaal geen belang zou stellen. Maria dwong zich weer tot een glim lach. U kunt blijkbaar de voorstelling van een dwepende bakvis maar niet kwijtraken. Neen, neen,, sprak hij haar wat op gewondener tegen. Ik wil je beslist niet onderschatten, Maria. Ik geloof zelfs, dat je rijp genoeg bent om zelf over je lot te beslissen. Ik ben alleen bang, dat je hoe zal ik het zeggen uit een zekere trouw aan een gegeven woord handelt. O, verlustigt u zich weer in spits vondige combinaties? vroeg Maria een beetje geërgerd. Zie je, dat is het. Ik ben niet jong genoeg meer, om de dingen eenvoudig te nemen zoals zij zich voordoen. Wanneer je eenmaal begint te twijfelen, waar je slechts zonder nadenken gelukkig be hoorde te zijn, komen de remmingen ten slotte vanzelf. Je hebt deze brief ge schreven. Je verzekert mij, dat hij je eerlijke gevoelens uitdrukt. Maar wie zegt mij of je deze brief niet innerlijk betreurt? En dat je je er niet slechts aan houdt, om mij niet te kwetsen? (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4