Onder de pomp /pVs &e>n -fVaiue eeuw ycicdeM DE GROTE TBC-COLLECTE De grote collecte over geheel Texel heeft het schitterende bedrag van totaal f 1467,14 opgebracht. Een uitvoeriger verslag volgt in de krant van Woensdag a.s. „VOORWAARTS" VERTIKTE HET De motor van de „Voorwaarts" ver tikte het Donderdagavond toen het schip juist de haven van Den Helder had ver laten. Dooi de stroom gegrepen dreef de „Voorwaarts" tegen de stenen aan de linkerzijde van het Havenhoofd. Geluk kig was de Marsdiep er spoedig bij, zo dat geen schade werd aangericht. De grote zus nam de onfortuinlijke boot op sleeptouw en na enige tijd deed ook de motor van de „Voorwaarts" zijn werk weer. Een en ander had tot gevolg, dat de passagiers een half uur over tijd in Oudesehild aankwamen. OUDESCHILDERS OP REIS Morgenochtend gaat een groot gezel schap Oudeschilders op reis. Met de eer ste boot vertrekken zij van het eiland. Allemaal „ouden van dagen" maar jong van hoofd en hart! Ging men vroe ger een tocht over Texel zelf maken, ditmaal gaat de reis diep Noordholland in, met drie TESO-bussen. Op het pro gram staan Enkhuizen, met zijn Zuider zeemuseum, Volendam en dan naar Am sterdam, waar een rondvaart zal wor den gemaakt. Diverse meelevende fir ma's hebben er voor gezorgd, dat het de toeristen aan niets zal ontbreken: er zul len fruit, gebak en sigaren aan boord en in de bus zijn. Wie nog mee willen ge lieven zich omgaand op te geven aan de heren J. Dros, J. J. Zegel, De Vries of J. Brum. GEEN HEER IN HET VERKEER Wegens werkzaamheden op de weg van Oudesehild naar Den Hoorn is deze momenteel slecht berijdbaar. Daarom maakt men vaak gebruik van een be tonnen richel die langs de dijkgloonng loopt. Dinsdagmiddag maakte een van de boot komende jeugdige wielrijder ook van dit gevaarlijke paadje gebruik. Een 70-jarige visser die langs de dijk zijn beroep uitoefent, liep ook op de ri chel. In plaats van te stoppen, zoals ge bruikelijk is wanneer men daar iemand moet passeren, wilde de jongeling fiet sende passeren. Het gevolg was dat de man werd aangereden en tegen de ste nen smakte. Het heerschap reed gewoon verder. Toen enige ooggetuigen hem op het verkeerde van zijn optreden wezen, volgde als commentaar, dat de „ouwe" maar beter had moeten uitkijken. Eer bied voor de ouderdom kent men in be paalde kringen schijnbaar niet meer te genwoordig. 4 OCTOBER DIERENDAG 1951 Mensen en Dieren. Donderdag is het dierendag Het is eigenlijk een heel vreemde uit drukking: dierendag. En omdat het zo vreemd is, dat er een dag voor de dieren is, zullen er ook wel veel mensen om la chen. En waarom zóu je er niet om lachen? Daar is met het minste bezwaar te gen, als die lach maar gemotiveerd is. Aüders is het een dwaas grijnzen om iets waar men de draagwijdte niet van begrijpt. Morgen is het dierendag en wij moe ten er opeens aan denken dat de mensen alles zo goed kunnen. Zij maken oorlog en vrede; zij bedrij ven geraffineerde misdaden en berech ten de misdadigers. De mogelijkheden van het menselijk kunnen schijnen onbegrensd. Vaak me nen zij het raadsel van leven en dood opgelost te hebben Mensen hebben vaak nog dit excuus voor een vijandelijke houding, dat de evenmens driftig, koppig, haatdragend en gemeen is. Doch een dier staat in zijn ongecompliceerdheid voor de mens zo als het is: trouw, eerlijk en dapper. Eigenschappen, die de moderne „al machtige" mens zich nauwelijks herin nert. Daarom is er dierenbescherming. Het dier moet beschermd worden te gen. de mensen! Dierenbescherming doet een beroep op uw geweten: Hoe lang gij het nog ver antwoorden kunt in uw onmiddellijke omgeving dieren een afschuwelijk be staan te laten leiden. Maak uzelf niet wijs dat dierenbescher ming de mensen vergeet Wie zijn naas te liefheeft is ook goed voor het dier en dus kunnen zij niet gescheiden wor den: Naastenliefde en Dierenbescher ming. Tracht eens een mens te zijn óók voor de dieren Die Puffabriek ruukt ok niet lekker Heb ik nooit gien last van: beo. Oos- tenwiend ree ik over de Nuwwe Weg en bee Westenwiend neem ik de Ouwe .weg. HEEMRAAD POLDER EIERLAND De heer J. S. Keijser, Bilthoven, is be noemd tot Heemraad van polder Eier- land. INGEKOMEN PERSONEN Gerard Monen v. Den Helder, Lelie straat 15 n. Den Hoorn 89a. Anna M. L. Buttinger v. A'dam, Nw. Leliestr. 133 III n. Groeneplaats 9. Dirkje Bakker v. A'dam, Haarlemmerweg C 317hs n. O 145. Pieter C. Eelman v. Utrecht, Mgr. v. d. Weteringstr. 27 n. Schilderend 32. VERTROKKEN PERSONEN. Dieuwertje Vlaming en dr. v. O 118 n. Kampen, Oudestr. 64. Grietje E. Boon v. Bosweg 23 n. Bunschoten, Kolkplein 7. Marius Zijm v. Hollewalsweg 16 n. Hoorn, Venenlaan 29. Adam van Exel en echtg. v. E. 50a n. Ver. Staten van Noord-Amerika. DAT SCHIET HARD OP! De bouw van de Gereformeerde kerk in Den Burg-Zuid schiet hard op. Om streeks December hoopt men het gebouw te kunnen inwijden. Het is groter dan de kerk, die aan de Verlengde Peper straat le Oosterend stond en gesloopt is. Veel daarbij vrijkomend materiaal is aangewend bij de bouw van de kerk te Den Burg. Tussen de kerk en de pasto rie, waaraan hard wordt gewerkt de muren zijn reeds opgetrokken bevin den zich de consistoriekamer en een ver enigingslokaaltje. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50, 11,45; 14,40; 17,45 Van Den Helder: 6,30, 10,25; 13,20; 16,20 19,30. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 6,20, 9,30; 11,45; 18,00. Van Den Helder: 8,30; 10,30; 13,20, 19,30. ESPERANTO-NIEUYVS Twintig vooraanstaande Chinese pro fessoren tekenden een manifest, waarin zij verklaarden Esperanto als taal voor de wetenschap te zullen gebruiken in alle door hen te publiceren werken. De Esperanto-federatie van de Deen se Hogescholen en de Studenten Espe- rantoclub Kopenhagen geven gezamen lijk het juist verschenen Esperantoblad „La Studento" uit. Het blad heeft reeds contact met studenten in ongeveer 15 landen. VOLGENS DE HOGE RAAD IS BE- DRIJFSKECHTSPRAAK SLECHTS MOGELIJK OP CONTRACTUELE BASIS Het is mogelijk een collectieve ar beidsovereenkomst (C.A.O.) algemeen bmdend te verklaren, hetgeen betekent, dat ook niet-leden van de contracteren de organisaties (zgn. buitenstaanders) aan de bepalingen van de desbetreffen de C.A.O. zijn onderworpen. In vrijwel alle C.A.O.'s vindt men een regeling voor de beslechting van ge schillen, welke tussen een werkgever en een werknemer over de toepassing der C.A.O. zijn gerezen. In sommige gevallen is de meest ge rede partij met voorbijlopen van de gewone rechter verplicht het geschil aanhangig te maken bij een „geschillen commissie", die hierover een zgn. „bin dend advies" uitbrengt, waaraan de naam zegt het reeds! de procederen de partijen (en in sommige gevallen ook derden) gebonden zijn. De vraag, welke de Hoge Raad te be antwoorden kreeg, was, of bepalingen omtrent bedrijfsrechtspraak in de' vorm van een zgn. bindend advies algemeen verbindend verklaard, dan wel bindend opgelegd kunnen worden. Bij Arrest van 6 Juni 1951 heeft de Hoge Raad beslist, dat een bepaling be treffende het voorleggen van geschillen aan bedrijfscommissies, welke hierom trent een bindend advies zullen geven, niet mag worden ongelegd aan de „bui tenstaanders", daar zulks in strijd moet worden geacht met artikel 163 van de Grondwet, volgens welk artikel niemand tegen zijn wil kan worden afgetrokken van de rechter, die de wet hem toekent. Een dergelijke bepaling geldt dus al leen tussen de leden der contracterende organisaties en met voor degenen die door de algemeen-verbindend-verkla ring onder de werking der C.A.O. zijn komen te vallen (buitenstaanders). Door óf met deze werkgevers óf werk nemers zal dus voor de gewone rechter moeten worden geprocedeerd. Het College van Rijksbemiddelaars heeft vele bindend-advies-regelingen algemeen verbindend verklaard. Na dit airest van de Hoge Raad zijn al deze beschikkingen zonder effect. Het College van Rijksbemiddelaars heeft dan ook besloten, dat uiterlijk op 1 Juli 1952 algemeen-verbindend-ver klaringen of bindende opleggingen van bindend-advies-regelingen ongedaan moeten zijn gemaakt, resp. moeten zijn vervangen door een facultatieve rege ling, waardoor het mogelijk wordt ge maakt in onderlinge overeenstemming geschillen voor te leggen aan de com missie, die vroeger was aangewezen als verplichte bindend-advies-commissie. Door deze uitspraak is duidelijk ko men vast te staan, dat bedrijfsrecht spraak (hetzij in de vorm van arbitrage, hetzij in de vorm van bindend advies) nog slechts mogelijk is op contractuele basis. Hiermede zal men dus bij het tot standbrengen van nieuwe loonregelin gen rekening hebben te houden. Het wil ons voorkomen, dat de nog steeds groeiende, door de bedrijfsgeno- ten zelf gewilde bedrijfsrechtspraak door dit arrest plotseling op een dood spoor is geraakt. Zal het bedrijfsleven er in slagen de ontstane moeiliikheden te doen verdwij nen? Mr. N. W. A. VAN EIJK. „DE MEID" IN „DE ORANJEBOOM" Het Nederlands Volkstoneel brengt Woensdag a.s. in „De Oranjeboom" het toneelstuk „De Meid" van Herman Heijermans. Wie dit ensemble al eens op de planken heeft gezien, weet dat de toe schouwers een avond van waar kunstge not wacht. En zijn nog slechts weinig plaatsen meer vrij. Wie deze avond wil bijwonen haaste zich dus. (Zie ook adv.) PROVINCIALE SCHAPENFOKDAG ALKMAAR 1951 Oud-Texelaars kampioen en re serve-kampioen. Het was zeker teleurstellend, dat het weer minder mooi was, doch dit heeft het voordeel gehad dat men de schapen met de meest gewenste wolvacht het beste heeft kunnen beoordelen. De schapen gefokt op Texel en door fokkers van Texel ingezonden, kwamen goed voor de dag. Ram 4687 v.h. eig. P. C. Hin, op Texel no. 1 bij de oudere rammen, werd dit te Alkmaar eveneens en behaalde tevens het reserve-kampioenschap, eig. P. Don ker, Hoogwoud. Gebr. Koom behaalden met F 5070 een 3a prijs. F 5485, op Texel res. kam pioen, eig. W. de Haas en thans eig. P. Pijper te Twisk, werd bij de 2-j. rammen la en tevens kampioen van de tentoon stelling. H„ J. Keijser Dzn. behaalde met F 5608 een 2b prijs terwijl G. C. Kik kert met de bekende F 5753 de lb prijs behaalde. Met F 5831 (gefokt door G. C. Kikkert) behaalde P. Kistemaker, Abbekerk een 2a prijs, deze ram was de vader van de lammeren welke bij hun moeder een la prijs en een gouden medaille wonnen. 3b F 5973, fokker G. C. Kikkert, eig. Gebrs. Donker. Bij de schapen met 1 ooi- en 1 ram- lam was het wederom G. C. Kikkert die met F 41525 een 3b prijs won, terwijl de ze fokker met schaap F 39947 en 2 ram- lammeren, op Texel la en wisselbeker, nu een 2a prijs behaalde. Ook in de rubriek schapen met 1 ram- lam behaalden Texelaars successen n.l. Jb. Lap Kzn. en Zonen de 1ste met F 43981 (jammer dat het schaap plotseling stierf) en met F 44285 de 2a prijs. N. Kikken met F 46089 een 3b en G. C. Kikkert met F 44276 een eervolle ver melding. Er waren vele Texelse fokkers in Alk maar, een record aantal bezoekers aan schouwde een marktplein met plm 750 schapen. Verschillende ramlammeren zullen een zeereis naar Texel maken, we spre ken de wens uit dat deze aankopen aan de verwachtingen zullen beantwoorden, alleen met de besten kan men echter succes verwachten. Ook op het vasteland van N.-Holland, ja zelfs ver daarbuiten, zijn fokkers die zeer veel liefde tonen voor het Texelse schaap, deze zijn in sommige gevallen een voorbeeld voor velen. Het is een ge lukkig verschijnsel dat er elk jaar jury leden van Texel hun oordeel uitspreken bij de bekroningen, dit heeft ten gevolge dat de N.-H. fokkers ook het type o. a. de fijne vacht niet uit het oog verliezen en tevens in staat zijn een goed robuust gebruikschaap te fokken. C.R. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudesehild Zaterdag van 6-7 u. biechtgel., 7,30 u. rozenhoedje, daarna nog biechtgel. Zon dag, 20e^ Zondag na Pinksteren, om 7,30 u. gelezen H. Mis, om 9 u. commumeuit- reiken en om 10 u. de Hoogmis, 's Av. 7 u. St. Martinuslof. Maandag, begin Ro- zenkransmaand. Na de H.H. Missen, als er dien dag geen lof of gez. rozenhoedje is, wordt de rozenkrans gebeden. Dins dag-, Donderdag- en Zaterdagavond 7,30 u. rozenhoedje. Vrijdag: le Vrijdag v. d. maand, 's morgens 7 u. communieuitrei- ken, gebeden en 7,30 gez. H. Mis, 's av. 7,30 u. lof. Zaterdag: le Zaterdag, 's morgens kwart over 7 communieuitrgi- ken, 's av. 7,30 u. lof. In de week zijn de H.H. Missen om 7,30 u. St. Martha-ver- emging: Vrijdag 2,30: Bakker (Buurtje) en Tini Bakker. Oosterend, 31 Aug. 1901. De straat alhier ondergaat weder een belangrijke verbetering, doordat in de Peperstraat de keien worden opgeruimd en vervan gen door een klinkerbestraang. Als dit stuk gereed is, dan zal men nog een stuk keien over hebben, dat in een volgend jaar zeker wel eene beurt zal krijgen. De Koog, 3 September 1901. In De Cocksdorp en De Waal waren Zondag 1 September kinderfeesten georganiseerd. Met 18 wagens bracht de jeugd van daar een bezoek aan ons dorp. De Cocksdorp, 5 Sept. 1901. De post van De Cocksdorp ondervond he denmorgen ruim een half uur vertra ging. Door het schrikken van het paard nl. geraakte de postwagen ter hoogte van de hofstede Wageningen in eene sloot. De postillon en eene passagier kwamen er gelukkig met den schrik af. Het rij-, tuig was beschadigd. Oudesehild, 6 Sept. 1901. In de af gelopen week zijn langs de kust verba zend groote hoeveelheden wier opge haald. Door sommige gezinnen werden 100 pakken zeegras opgevischt. De Cocksdorp, 9 Sept. 1901. Dezer dagen bracht het nieuwe ijzeren tjalk schip „Voorwaarts" van den heer P. Dros Azn. en bevaren door schipper S. Duinker, 40 last kunstmest alhier, recht streeks in de sluis. Dit is hier nog nim mer gebeurd. Het schip heeft dan ook weinig diepgang en daarbij was het wa ter op den dag van aankomst buitenge woon hoog. Adv. Texel, Sept. 1901. Aanbeste ding. Voor leden v.d. Doopsgez. Gem. van Burg, Waal en Oosterend, van het rijden met den Leeraar naar Waal en Oosterend. Inlichtingen en voorwaarden bij ondergeteekende, waar inschrijvings biljetten voor 26 Sept. bezorgd kunnen worden. D. P. Bakker. HET KANALENVRAAGSTUK Een politiek lastig probleem. De laatste maanden is er een politiek vraagstuk ontstaan dat niet zal nalaten in de toekomst zijn involed te doen gel den op het binnenlandse politieke front. De Belgen wensen een verbinding tus sen de Schelde en de Rijn, waardoor de grote haven Antwerpen in een gunstiger positie zal komen te verkeren dan nu het geval is. Antwerpen en Rotterdam zijn echter vanouds concurrenten en daarom zal men begrijpen dat dit probleem niet zo eenvoudig ligt. Hoewel het de laatste maanden weer actueel is geworden, nieuw is het vraagstuk allerminst. Reeds in 1927 werden daarover in de Tweede en Eerste Kamer opwindende debatten gevoerd, welke de gemoederen van ons volk zeer verhitten. Ook toen wenste België dus deze verbinding, maar zij kwam er niet. De Tweede Kamer nam het voorstel aan met een geringe meer derheid, 50-47 stemmen. Haar buur vrouw aan de overzijde van het Binnen hof corrigeerde echter deze uitslag. Zij verwierp het regeringsvoorstel met 33- 17 stemmen, hetgeen tot gevolg had, dat de zeer bekwame Minister van Buiten landse Zaken, Van Karnebeek moest af treden. Maar ook buiten het parlement werden vele redevoeringen gehouden. Men sprak van „Het Nederlandse Schaap" in plaats van de Nederlandse Leeuw. Maar goed, dit is historie. Hoe komt deze kwestie thans weer ac tueel? Dat zit in de Benelux. Nederland is ongetwijfeld de zwakste van de twee grote partners. Ons tekort op de betalingsbalans staat een totstand koming van de Economische Unie met België en Luxemburg in de weg. De Belgen willen ons wel helpen, maar dan moet er een kanaal gegraven worden tussen Antwerpen en het Hollands Diep van hetzelfde kaliber als het in aanbouw zijnde Amsterdam-Rijnkanaal. Over dit vraagstuk heeft een Belgisch-Neder landse commissie een rapport ingediend, dat echter ook niet tot resultaat heeft geleid. De meningen bleven verdeeld. Dit rapport heeft sterk gespeeld tijdens de laatste Kabinetscrisis. De heren Schouten (a.r.) en Oud (v.v.d.) zijn tegen dit kanaal. Zij hebben daarvan duidelijk blijk gegeven. Het eigenaardige was ech ter dat dit punt niet besproken was in de regeringsverklaring het officiële stuk maar wel in het regeringspro gram het geheime stuk dat de ba sis voor de samenwerking was. Van de zijde van de heer Schouten is toen ge vraagd waarom dit geschiedde. Dr. Drees antwoordde slechts, dat dit punt niet in de verklaring pastte. De a.r. fractie-voorzitter gaf zeer duidelijk te kennen, dat hij geen verband wenste te zien tussen het kanaal en de Economi sche Unie. Deze dingen staan los van el kaar, zo zeide hij. Want de Economische Unie zal gedragen moeten worden door beide volken en daar komt niets van te recht als de sfeer vertroebeld wordt door de zo moeilijke kwestie als de Ant- werpen-Rijn-verbinding. De heer Oud de burgemeester van Rotterdam was het daarmede roerend eens. Minis ter President Dr. Drees, antwoordde op enigszins sphinxachtige wijze. Hij wilde zich met vastleggen, maar dat sloot, vol gens hem, niet uit, dat de regering on der alle omstandigheden een negatieve houding zal aannemen. Het kanaal zal er met komen zonder dat Nederland be hoorlijke tegeneisen heeft gesteld. Zo lagen de kaarten dus. Vast stond, dat overleg met België over deze kwestie niet was uitgesloten. En dan kan men verwachten dat men te eniger tijd over deze aangelegenheid gaat praten. Dat is pas geleden gebeurd op de conferentie der Benelux-landen die te Goes werd gehouden. De heer Schouten stelde Minister v. d. Brink daarover vragen in de Kamer en het antwoord dat daarop gegeven werd, zal voor velen zeer beslist niet prettig zijn geweest. De bewindsman van Eco nomische Zaken verklaarde, dat de Bel gen van mening zijn dat juridisch er geen enkele band bestaat tussen het ka- nalenprobleem en de totstandkoming van de Economische Unie, maar er is wel een psychologische, materiële en po litieke binding tussen beide problemen. Van Nederlandse zijde is dit bevestigd, zodat men het met elkaar eens werd op de basis: geen Benelux zonder kanaal (het Belgische standpunt) en geen ka naal zonder Benelux (het Nederlandse standpunt). De heer Schouten zeide in een korte verklaring, dat hij tegen dit standpunt zeer ernstige bezwaren had en dat hij het in hoge mate betreurdde dat de rege ring zover was gekomen. Zowel van a.r.- zijde als ook van de zijde van de v.v.d. ziet men dit standpunt van de regering als een verder toegeven aan de Belgi sche eisen. Dit vraagstuk zal in de ko mende maanden en misschien nog wel bij de volgende Kabinetsformatie uiterst actueel worden. Hoe de kaarten precies liggen, weet niemand. Met voorspellin gen moet men voorzichtig zijn. De heer Schouten was destijds één der a.r. frac tieleden in de Tweede Kamer die tegen het kanaal waren, terwijl de huidige a.r.-fractie-voorzitter in de Eerste Ka mer, Prof Anema, met de heer Colijn, de regering steunde. Ook dwars door de andere fracties liep de scheidingslijn van voor en tegen. De zaak ligt nu alleen anders omdat de Benelux in het spel is. Zal ook deze keer de geschiedenis zich herhalen? (Nadruk verboden). „DE INSTUIF" GEOPEND Het Hervormd Clubhuis in de Nieu\i straat genoot deze week reeds grote bi langstelling: de meisjes (16 jaar en oi der) stoven er in en de stemming uitstekend. Woensdagavond betrokki de jongens tot 14 jaar dit clubhuis ook zij kwamen in flink aantal bijee: Voor de oudere jongens hoopt men ee andere avond te kunnen vinden. Handbalnieuws G.D.S. Morgen speelt ons 2e om 3 uur as Oosterend, vertrek 2,30 uur. Vanmidda komen de SVC-adspiranten naar de oi zen, aanvang 3 uur. HET TEKORT AAN ARBEIDS KRACHTEN IN AUSTRALIË De Minister van Immigratie in Ai stralië deelde onlangs mede, dat het aan tal te vervullen betrekkingen in ditlaa op ongeveer 110,000 geraamd kan woi den. Voor de industrie betreft het hie ongeveer 60,000 vacatures. Dit aantal bi draagt voor de bouwnijverheid 17001 voor de landbouw, veeteelt en bosbom 5000, voor mijnbouw en steengroev 2500, transport 4000. In de eerste 6 maanden van dit ja; ontving Australië 91,500 immigranten ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER SCHALKWIJK. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 30 September 1951 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. van Reijendam Eben Haëzer. Maandcollecte kerkvoogdij De Waal 10 uur Ds. Janse De Koog 3 uur Ds. Janse Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Extra collecte ten bate v.d. Noodcora missie voor N.-Holland Oudesehild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Dienst voor jong en oud. Onderwerj „De weg terug". De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Collecte restauratie der kerk Zuid-Eierland 19,30 uur Ds. Soesan Collecte restauratie der kerk Oosterend 8,30 uur Ds. Klijnsma, Jeugddienst Maandcollecte v.d. kerkeraadskas Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bediening Heilig Avondmaal 19,30 uur Ds. Klijnsma leeurpuoAv H Suraarpag GEREF. KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend 10 uur Ds. A. J. v.d. Sluys uit Alkmaar Catechisaties beginnen in de week va 1 October. Dinsdag 7-8 De Koog; 8,30-9,30 De Burg (15-17 jaar). Woensdag 7-8 Oosterend; 8-9 Oostei end. Donderdag 7-8 Den Burg (doopcate chisatie), 8,30-9,30 Den Burg (17-18 j Vrijdag 7-8 Den Burg (17-18 jaar). TEXELAARTJES der dan 11 u. in Boekh. adres te bevr. (niet eer Contant f 0,60. Onde onder nr. v 0,10 meer Petroleum wordt be zorgd over geheel Texe door C. Ellen, Dei Hoorn, Tel. 10. Deurwaarder Prin houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texe (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuy Den Helder, houdt Maandag van 11,30 tot 2 uur zittin in Hotel Texel. Emigratie Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, en: Te koop een grijs gabardio herenjas z.g.a.n. spotgoed koop adres bur. v.d. blad Te k. een wit Etna kolenfoi nuis L. Blom, Vuurtorenwe C 70 b. Te k. 2 stuk z.g a.n. haardkachels Smeder Waaldetstraat Te k. pui beste aardappelen f 4.- zak afhalen na 6 uur Jl Bakker, Hoornderweg II Dtn Burg Te k. „De Roel H 30 P H. Polder. S. de Wiji „De Rustende Landman' Te k. aangeb. 2 hl D. Sion, gevraagd „Rembrandt De Hertekamp Te k. ee haard, een poetskachel een stofzuiger. Billijke prij A. Backer, Singel 342, Oude schild Aardappelrooiei gevr H. J. v.d. Geest, P.l Polder Wie is genege een was van 5 pers. te zorgen (geen zwaar goet Br. onder no. 129 bur. blad Te k. 1 korte lere jas, 1 meisjesmantel z.g.; leeft. 10 jr. Singel 348, Oude schild Te k. jonge kippe aan en tegen de leg M Star, onder de duinen, E 14 Eierland Voor Uw bruiloft de ac cordeonist-feestleider lo Sie.; ling tel. 415 Breezand (K223. W. WIETHOFF chirui en ELEONORA VAN WIJl kinderarU hebben de eer u kenni te geven van hun voor genomen huwelijk waar van de voltrekking z; plaatsvinden op Vrij da 12 October om 14,1 uur ten stadhuize te Gravenhage. Amsterdam, Wetering schans 39. Den Helder, Singel 94 Receptie: Zondag October van 3,30-5 uui Singel 94, Den Helder

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2