fig y/\e &emettrnéé*t TEMITO Dat zijn prijzen! BRANDSTOFFEN HALLO.... HALLO.... Stookt goedkoop! ER WAS EEBStK#~ „Onverbreekbare Banden" „De avonturen van Jopie Slim" Maandag 8 October begint de ff Texelse Middenstands Tentoonstelling TCübïet Kübler Kleding enz. N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing r<- ieiteHsfeiteéaac thee ESSO GAS Jan Agter zorgt er voor De Brandstoffenhandel, J. C. Rab c.v. levert het U Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. V.A.R.A. V.A.R.A. Grote V A.R.A. feestavond V.A.R.A. V.A.R.A. Woningnood op Texel ff OPOFFERING „Jaren geleden - 't was onder de West-Afrikaanse kust - belandden kust - belandden we in een orkaan die dagenlang aanhield", aldus begint Stuurman Steven z'n nieuwe relaas. „Geluk kig bracht onze schuit het er goed af, maar op de ochtend, toen de lucht wat scheen op te klaren, hoorden we ineens een kreet van de uitkijk„Wrak aan stuurboord I" En jawel., op nog geen drie streken wedervaren te vertellen, bleek, dat ze de enige overlevenden waren vaneenSpaanspassagiersschip.op weg naar de Kaap, dat schipbreuk had geleden tijdens de orkaan. We beloofden hen tot Lissabon mee te nemen, en daar hadden we geen spijt van, want speciaal de vrouw was een aardige reisgenote. Vooral met mij kon ze hel best vinden, en toen Lissabon in zicht kwam, werden we allebei een beetje sentimenteel vanwege het naderend afscheid. „Ik zou U zo graag een aandenken meegeven, Senorita", zei ik, „maar ik zou niet weten wat ik U nu zal aanbieden". Ze lachte. „Senor Steven", zei ze, „Als het niet onbescheiden is zou ik zo graag één van Uw pakjes STERLING meenemen. Dat is het beste wat ik op dit schip heb leren kennen. Ik beloof U: ik zal bij elke sigaret aan U denken en dan zeg ik bij mezelf: „Dank je wel, Stuurman Steven, en ..STA OP STERLING!" dreef een sloep Direct gingen we eens poolshoogte nemen. Het bleken 3 mannen en een vrouw te zijn, maar allen zeer zwak. Voorzichtig werden ze aan boord gebracht. Toen ze na een paar dagen in staat waren iets van hun Als Uw winkelier U keus biedi uit tal van merken thee, dan is toch de keus niet moeilijk. Denk er slechts aan, voor wie U straks een geuriger kopje thee wilt scheo> ken... UW GEZIN. Kies dus DOUWE EGBERTS geuriger THEE, een melange van theesoorten uit de beste theelanden. Zij garandeert U die rijke schenk, die fijne geur. 't Is een Een grote Wintercollectie in Damesjaponnen Mantels Rokken vindt U bij Den Burg, Texel, Telefoon 20 Nederland-zaak" Scheepjes Jaegerwol 1,59 Spoeltjes Jaeger wol 1,95 Spoeltjes Zw. sajet 1,95 Zwarte sajet 1,75 Sokkenwol in alle merken 1.98 2,10 2,25 Scheepjes nylon wol 2,48 Restant fantasie wol in bruin-rood, blauw en terra 1,98 Lange heren jaeger oantalons 4,95 Heren jaeger hemden 4,95 Gekeperde flanellen dames nachthemden in de maten 44, 46, 48 en 50 11,75 Dames directoirs, kleine maten 1,9 Dames camisoles, grote maten 1,98, 2,50 Heren zakdoeken grote maat 49 ct. Kinder pyama's vanaf 4,75 De prijzen der Brandstoffen zijn als Wilh. of O.N Anthraciet II f Wilh of O.N. Anthraciet III f Wilh. of O.N. Anthrac. Parel f Wilh. of O.N. Anthraciet IV. ind. f Dom. of W.S. Anthraciet II f Dom. of W.S. Anthraciet III f Essnoten III f Essnoten Parel f Eierkolen f Brechcokes II-III-Parel f Vetnoten f Smeekolen f Bruinkool-briketten p. 100 Levering franco huis. volgt: 7,30 p. HL 8,20 p. HL 8,20 p. HL 7,10 p. HL 7,85 p. HL 8,70 p. HL 7,55 p. HL 7,55 p. HL 5,90 p. HL 4,20 p. HL 5,65 p. HL 5,65 p. HL kg. f6,40 OLTUO up£T WPTEB DE KEUKEN WET iDEOOL uflN ELKE WUISVBOUW WIJ hebben VOOR Li ZUlKÊN ZULKt" prijzen vanaf f174.- Betaling a contant bij aflevering. Zakken worden a f 2,50 per stuk bere kend en mits onbeschadigd tegen dezelf de prijs teruggenomen. Texel, September 1951. Afdeling Texel. BRUINKOLEN KORTE TURF f2,— per HL f 1,68 per 100 stuks Er ivas eens een mandie een mooi huis bezat en zelf in een grote ton ging wonen. Die man was een zonderling. Hij benutte zijn waardevol bezit niet Zo doen velen zich tekort door de veiligheid en het gemak van de boerenleenbank niet te benutten. Zij houden met veel risico hun geld in huis en vermorsen veel tijd met contante betalingen. Gebruik de bank en maak gebruik van een lopende rekening. Uw eigen (unit m eigen (until Ainfcsl. bij de Coöp. Centrale Raiflelsen-Bank te Utrecbt Zaterdag-, Zondag avond 8 uur en Maandag- brengen wij U 18 jaar van geluk werd vernietigd in 18 seconden. Een geheim was angstvallig verborgen, totdat Zij adopteerden een kind, doch durfden het de waarheid niet Ie vertellen. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Zondagmiddag 4 uur een speciaal kinderprogramma van Prijzen Zaal 50 ct., Balcon 75 ct. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. OP DINSDAG 23 OCTOBER IN HOTEL „DE ORANJEBOOM". Medewerkers de Ramblers Varianten o.l.v. Theo Uden Masman, Jany Bron, zang, Olga Lowina, jodelzangeres met begeleiding van een Beierse kapel, Max van Praag, zang, Otto Sterman, voor dracht. Toegangsprijs f 2,50, bel. inbegrepen. Toegangskaarten voor zover nog voorra dig verkrijgbaar bij de volgende adres sen: J. D. Koning, Oudeschild; W. Ver hagen, De Koog; Jn. Daalder, Oost; G. Bakker, De Cocksdorp; H. Snoek, Den Burg. Direct uit voorraad leverbaar: 9 stuks Oostenrijkse woningen of een bouwterrein te koop gevraagd voor de bouw dezer woningen. Te bevragen bij Vlaming's Bouwbedrijf Stationsweg 44a, Den Haag, Tel. 112024 52.1 Maria zei nog steeds niets, omdat zij vond, dat op deze mededeling geen antwoord nodig was. Ik ga vandaag naar huis, herhaal de Luigi wat nadrukkelijker. En ik wil de niet gaan, zonder met je gesproken te hebben. Wat er te zeggen valt, heb ik je al gezegd. Over mijn gevoelens ben je op de hoogte. Alleen jijMaria, bent mij het laatste antwoord nog schuldig gebleven. Welk antwoord? Of ik mijOf ik mij belachelijk maak, wanneer ik nog verder aan je denk. En als om het antwoord te voorko men, voegde hij er snel aan toe: Jaja, je weet weinig van mij. Helemaal niets. Misschien slechts, dat ik een gekke kun stenaar ben, lich onvlambaar en even snel weer afgekoeld. Dat ik gewoonlijk mij onmogelijk gedraag. En dat ik beslist niet het type man ben, dat jij je in je so lide dromen voorgesteld hebt. Je vergist je, antwoordde zij, zon der na te denken. Ik heb nooit van man nen gedroomd noch heb ik mij van hen ooit iets bijzonders voorgesteld Maar dat is prachtig! Hij scheen erg blij met dit antwoord. Want ik weet, dat ik slechts daar een kans heb, waar ik niet op vooroordelen stuit. Wanneer je dus niet gedroomd hebt, dan be hoef ik ook niet bang te zijn voor het ontwaken. En ik geef de hoop niet op. Welke hoop? Luigi richtte zijn blik vast en vragend op Max'ia. Dat ik misschien toch nog meer voor je beteken, dan je tot dusver hebt laten blijken. Maria zweeg. Haar blik ging langs Luigi en het leek alsof zij zweeg, omdat zij bang was voor haar eigen woorden. Luigi verloor zijn moeizaam bewaar de beheersing. Hij nam plotseling Ma ria's hand en vroeg dringend: Antwoord me toch! Maar zeg slechts ja of neen. Het heeft geen zin elkander wederzijds met woorden te bekogelen. Wanneer ik vandaag afreis, wil ik weten, of ik je in gedachten mag meenemen. Maria maakte zich behoedzaam van hem los en zei na een laatste overwin ning; Denk niet meer aan mij. Ik kan niet meer vrij over mezelf beschikken. Dat wil dus zeggenHij keek haar verschrikt aan. Dat wil zeggen, dat ik reeds gebon den ben. En ik vind het prachtig van Walter, dat "hij je dit onderhoud nog toe gestaan heeft. Walter? Wat bedoel je? Heftig en verwijtend stootte Luigi deze vraag uit. Hij scheen zo getroffen te zijn dat hij niet meer in staat was het verband te begrijpen. Dr. Lorenz, verklaarde Maria. We hebben reeds met elkander gesproken. Ofschoon dit antwoord Luigi niet on verwacht trof, ofschoon hij naar dat an dere antwoord slechts als naar een won der gehunkerd had, scheen het nu, nu hij uit Maria's mond de onafwendbare ze kerheid gekregen had, dat hij te laat kwam, gebroken. Hij zweeg lang, zijn smalle, als transparante hoofd was nog bleker geworden dan gewoonlijk. Na een heel lange pauze haalde hij diep adem, alsof hij zich eerst leven moest inpompen. Toen fluisterde hij voor zich heen: Zo is het dus.Jullie hebt al samen gesprokenDan kom ik na tuurlijk te laat. En dat verandert alles. Ja. En ik geloof, dat wij nu het on derhoud kunnen beeindigen. Maria zei het bijna smekend en haar blik ging telkens naar de ingang van de tuin, waar Walter nu ieder ogenblik kon verschijnen. Zij verlangde naar hem, omdat zij het gevoel had, dat zijn afwe zigheid haar besluit aan het wankelen kon brengen. Luigi stond op en het maakte de in druk, alsof hij geen grond meer onder zijn voeten voelde. Hij keek nog even om zich heen alsof hij eerst aan de werke lijkheid moest wennen. Toen riep hij plotseling uit: Het is niet waar! Maria! Ik geloof je met! Wat geloof je niet? Je kunt niet van Lorenz houden. Hij is veel ouder dan jij. En wanneer ik hem bij je zag, had ik altijd het gevoel, dat hij je somber maakt, dat hij je jeugd van je weghoudt. Ik weet met waarom je jezelf deze liefde voor je voormalige le raar inpraat. Er is iets gebeurd, dat je me met wilt vertellen. Het gaat niet meer om mij, Maria. Het gaat om jou Uitsluitend om jou. En ik zeg je, dat je met dr. Lorenz niet gelukkig zal worden. Stauffer! Vind je dat mooi, op deze wijze tegen een rivaal op te treden? Ma ria's vraag klonk koel en afwijzend Luigi scheen door deze toon tot bezin ning te komen. Hij stak haar zijn hand toe. Je hebt gelijk. Vergeef me. Het was werkelijk niet mooi van me. Inderdaad verscheen Lorenz nu op de tuintrap. Hij zag er kalm uit, als iemand, die zich er mede verzoend heeft, dadelijk zijn onafwendbare vonnis te zullen ho ren Toen hij Luigi en Maria nog bij el kaar zag, wüde hij naar de weg afbui gen. Maar Luigi riep hem toe: Dr. Lorenz! Lorenz draaide zich half naar hem om. Luigi ging op hem toe. Enkele ogen blikken stond hij besluiteloos voor hem, niet in staat iets te zeggen. Toen gaf hij Lorenz een hand. Ik wens u geluk, mijnheer Lorenz. Maria houdt van u. Zij heeft het mij dui delijk gezegd. En nu.... is alles duide lijk.... ja. Luigi scheen nog iets te wil len zeggen, maar kon er geen woorden voor vinden. En toen snelde hij met af gewend gelaat langs Lorenz de weg op. HOOFDSTUK XXII De gemeenschappelijke maaltijd werd bijna zwijgend verorberd. De meisjes schenen zelfs te lusteloos, om de ge beurtenissen van de dag te bespreken. Ook de bedienende waardin viel deze al gemene somberheid op. Zij wendde zich tot juffrouw Hunziger met de vraag: Waarom hebben de meisjes van daag zo weinig eetlust? Afscheidsstemming, bromde de le rares. Afscheidsstemming. Maar wanneer de meisjes niet naar school hoeven, vond de waardin, behoeven zij daar toch niet treurig om te zijn. Ik heb mij eens van een veroor deelde laten vertellen, antwoordde juf frouw Hunziger, die bittere tranen ver goot, toen hij uit zijn kerker moest. Wan ne# je namelijk een keer aan het lelijke gewend bent, begin je het al mooi te vin den. De waardin verwijderde zich met de halfvolle schotels en bromde voor zich uit: Krankzinnige wereld! Juffrouw Hunziger zei opeens tegen Lorenz, die naast haar zat: Annelies is er niet. Zij heeft een tocht gemaakt, zei Lo renz. Heeft u dat toegestaan? Ja. O! LT bent plotseling wel edelmoe dig geworden. Vindt u het juist een jong meisje alleen te laten rondtrekken. Lorenz scheen wat geprikkeld door dit bedekte verwijt en zei: Niemand zal haar stelen. Grappig! Juffrouw Hunziger schud de haar hoofd. U bent geheel ver^iderd. Zo? Ben ik dat? Lorenz keek op- En haar opmerking scheen hem te vleien. Totaal. U heeft hoe zal ik het zeggen? Uwgedegen ernst afge legd. Maar dat is niet als verwijt be doeld. Lorenz laehte U ontgaat ook niets, juffrouw Hun ziger. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 6