Discussies in de Landbouwschool OPOFFERING PU ROL in huis! Loze streken van Snoekie en Bolleboks „Ik heb dl so lang mit Je rompot gelope en meer oude liedjes in Texels dialect door ex-eilandbewoner In zijn openingswoord kon de voor zitter \fan de Vereniging van Oud-leer lingen, de heer Jb. Kikkert, aan niet minder dan 54 personen het welkom toeroepen. Hij deed dit met grote vreugde en gaf spoedig het woord aan de inleider van deze avond, de heer J. Schrammeijer die een overzicht gaf van het voorlopige plan van wegen en wa terlopen op Texel, zoals dit door de Cultuurtechnische dienst was opgesteld. Hierna werd het gezelschap in vier groepen verdeeld, zgn. discussiegroepen, die ongeveer 40 minuten onderling van gedachten gewisseld hebben over de vol gende vragen: le. Acht u ruilverkaveling noodzake lijk voor Texel? 2e. Wat zijn de voor- en de nadelen van ruilverkaveling? 3e. Is u het eens met het nieuwe plan van wegen en waterlopen op Texel? Iedere discussiegroep had een voor zitter en een secretaris. Na de bespre kingen, die in afzonderlijke lokalen wer den gehouden, volgde de pauze. Toen deze verstreken was deelde de voorzitter mede, dat de volgende praat avond was vastgesteld op Vrijdag 26 October. Op deze avond zal de heer C. Roeper, inspecteur van het Schapen stamboek spreken over het Texelse schaap en de heer J. Kikkert over zijn reis in België. Nu was het woord aan de secretaris sen van de discussiegroepen die hun verslagen over de besprekingen uit brachten. Men sprak zich hierbij unaniem uit voor de noodzakelijkheid van ruilverka veling voor Texel. De voordelen van de ruilverkaveling werden gezien in minder tijdverlies bij het werk, betere ontwatering, verdwij nen van overpaden, betere mogelijk heid om besmettelijke veeziekten te be strijden en betere bedrijfsvoering. Als nadelen zag men de kosten, kans dat men slecht land voor goed land in de plaats zou krijgen, het verdwijnen van natuurschoon. Men stemde over het algemeen in met het nieuwe plan van wegen en waterlopen. Eén groep meen de dat er te weinig waterlopen waren geprojecteerd. Het werken met discussiegroepen was iets nieuws voor de Vereniging van Oudleerlingen en we mogen constateren dat dit goed geslaagd is. De groepen van de jongere deelnemers, waarvan P. Hin en A. Brans de secretarissen waren en A. Boerhorst en R. Zijm de voorzitters, kwamen meer met vragen uit de bus. Het bleek hierbij, dat deze goed in de roos geplaatst warén. De groepen van de oudere deelnemers, waarvan R. Eelman en Th. Rutten de secretarissen waren en Joh. Roeper en J. C. Rab de voorzitters, kwamen meer met een brede kijk op de plannen. Maar het doel van deze avond is bereikt. Ie dere bezoeker heeft mee gesproken over het onderwerp. De voorzitter bracht dank aan de 43. Oei, wat zaten de twee wereldrei- ziegers in angst! Ze wisten gewoon niet waar ze zich vast moesten klampen. En dat grapje duurde de hele nacht door. Totdat de haai opeens, bij het aanbreken van de dag, over een vlot schoot, waar op 'n eenzame schipbreukeling zat. Blijk baar was de man in geen drie weken op zee 'n kapper tegengekomen, want hij zag er uit om van te schrikken. Bij wij ze van S.O S. sein had hij z'n zakdoek aan 'n stokje gebonden en dat als een vlag op zijn hoge hoed gezet. FEUILLETON 57.) Niet meer? Ik was al bang dat je te laat zou komen. Jammer. Zij bracht Maria voorzichtig over het plein en zei pas, toen zij weer veilig op het trottoir aan de overkant liepen: Werkelijk jam mer. Een enkel woord was voldoende geweest cm alles weer in orde te maken. Maria begint zich langzamerhand weer te herstellen. Wat bedoelt u? vroeg zij, en in haar toon klonk weer de afwijzing, die juf frouw Hunziger van haar leerlingen ge wend was. Ik bedoel, dat je Luigi Stauffer hier had kunnen houden Hij wachtte slechts op dat ene woord van je. U vergist u, juffrouw Hunziger Ik ben niet gekomen om mijnheer Stauffer hier te houden. Maar? Juffrouw Hunziger keek Maria verwonderd aan. Ik wilde hem alleen zeggen, dat hij verstandig moet zijn. En dat het geen zin heeft, aan een verloren, hopeloze zaak te blijven hechten. Een hopeloze zaak? Hoor eens, Ma ria, ik ben er helemaal niet zo van over tuigd, dat zijn liefde voor jou zo'n hopeloze zaak is. Werkelijk niet. In tegendeel. Maria zweeg even en zei toen: Ik heb mij met dr. Lorenz verloofd. Verloofd? Onwillekeurig trok juf frouw Hunziger haar arm terug. Ja. Mijn ouders hebben hun toe- functionarissen der commissies en gaf het woord toen aan de heer Schram meijer. Deze heer bracht naar voren, dat als de ruilverkaveling niet doorgaat, de waterschappen zelf een betere ontwate ring ter hand moeten nemen en dit zal geheel door de grondeigenaars betaald moeten worden, terwijl men bij de ruil verkaveling een flinke subsidie zal krij gen en gelijk de bedrijfsvoering kan verteren. Het land wordt getaxeerd en er wordt zoveel mogelijk rekening mee gehouden dat men dezelfde kwaliteit land terug zal krijgen. Ter vergoeding van het praatje langs de weg stelde de heer Schrammeijer voor de burenton weer in ere te herstel len. Het natuurschoon zal niet worden aangetast, in de omgeving van de Hoge Berg dv. verandert er heel weinig en de wegen en waterlopen behouden flau we bochten, terwijl hier en daar aan plantingen van bosjes zullen plaatsvin den. Het ligt helemaal niet in de bedoe ling dat alles recht en slecht wordt. Wat het aantal waterlopen betreft, meende de inleider, dat dit wel voldoen de was. Ze moeten natuurlijk voldoende breed zijn. Op verschillende vragen werden de volgende antwoorden gegeven. Het Noor den behoort ook tot de ruilverkaveling, omdat hel bij de aanvraag was en daar ook verschillende losse percelen voorko men. Alleen kavelruil of alleen een nieuw ontwateringsplan uitvoeren is niet mo gelijk, de delen behoren bij elkaar en vormen samen één plan. De bedrijven worden verdeeld in ka vels van plm. 5 ha. die allemaal een toe gang tot de harde weg krijgen. De kosten per ha. worden voorlopig nog in het midden gelaten. Het rijk schiet de totale kosten voor, waarna afbetaling, verminderd met subsidie over 30 jaar plaats heeft. Landverlies slaat men om op ieder in het gebied. Er wordt een vergoeding ge geven voor oogstderving. Pachtverho- ging is mogelijk na ruilverkaveling. Er wordt rekening gehouden met de nieu we weg naar de pont. Fietspaden langs de wegen komen er niet. Over 100 jaar zal niet weer ruilverkaveling nodig zijn, want als eenmaal goed verkaveld is, gaat men niet meer versnipperen. Als voorbeeld hiervan vindt men op ons ei land de polder Eierland. Er komen stuwen in de waterlopen. Omleiding van water is ook mogelijk als een sloot dichtstuift of er werkzaamhe den in gebeuren moeten. Het water van de duinen wordt door de Hemmer gestuwd. Hierdoor verzoet daar het water De tochten houden zo veel mogelijk de natuurlijke loop, alleen de S-bochten worden er uitgehaald. Een nieuw gemaal stichten wordt te duur. Een eenvoudiger plan met minder wegen is niet mogelijk, want dan kun nen niet alle kavels aan de weg komen. Er is pachtruil mogelijk. 44. „Wacht", dacht de uitgehongerde schipbreukeling, die al weken ronddob berde en van opschieten hield, „mis schien kom ik er zo gauwer!" Hij maakte één, twee, drie, een lasso van het touw dat bij hem lag en een ogenblik later suisde het vlot achter de huppelende haai aan. „Kijk daar die baardaap es!" riep de lange, ,,'k wou dat ik maar op dat vlotje zat! Kom, SnoeKie!" besloot hij, „we gaan eens bij die snuiter op vi site! Als we van een roeibootje op een motorbootje kunnen springen, kunnen we het ook wel van een haai op 'n plank je! Daar gaat-ie!" stemming reeds gegeven. Ziet u, dat ik de heer Sauffer dus werkelijk slechts een oaar troostwoorden wilde meegeven. Juffrouw Hunziger had haar ontstelde blik niet meer van Maria afgewend. Zij kon lange tijd niets zeggen. Maar toen bromde zij voor zich heen: Ik zie, dat de wereld nog veel gekker is, dan ik tot nu toe gedacht heb. HOOFDSTUK XXIII De thuisreis zou om enkele minuten over twee van de volgende dag aanvan gen. Enkele meisjes hadden voor deze laatste ochtend nog plannen gemaakt voor een tochtje, doch alleen Anneliese en Vercna voerden haar plannen inder daad uit Anneliese uit werkelijke be hoefte, om ook de laatste uren in Tes- sino nog te benutten, en Verena, omdat zij van geluk niet meer stil kon zitten, sedert zij wist, of liever voelde, dat zij 's avonds aan het station door haar ou ders in gezelschap van Hans afgehaald zou worden. Na het ontbijt, dat tamelijk laat ge bruikt werd, zaten de meisjes in de tuin waarbij haar gesprek langzamerhand levendiger werd. Onverwacht vroeg Moeke aan Lydia: Wat wil jij eigenlijk worden? Lydia scheen van deze vraag eerst te schrikken, toen antwoordde zij: Vader vindt dat ik eerst nog naar een huis houdschool moet en dan. En dan? vroeg Herma met zekere spanning Tja, dan.... Lydia haalde haar schouders op en er lag een zekere berus ting in deze beweging. Na een korte pau- Tuinwallen die weggaan, worden zo veel mogelijk weer opgericht. Afschei ding tussen eigenaren kan ook met sub sidie rechtgetrokken worden. Er wordt nog onderhandeld over de afvoer van vuil water van de dorpen en de fabrieken. De voorzitter bracht dank aan de heer Schrammeijer voor zijn uiteenzet tingen en sloot hierna deze geslaagde avond om ongeveer half twaalf. KASSALDO VOOR HET WITTE KRUIS Het kassaldo van de opgeheven Stie renvereniging Oosterend en omstreken, groot f45,14, is blijkens de publicatie geschonken aan de afdeling Texel van Het Witte Kruis. Vroeger jare ginge we ös we Sun- dagsmiddags opperee ginge mit de meis- sies, die we voor de kermes fraagt hód- de, naar de Koóg of naar de vuurtore en sag je niks aars ös swörte skeêpe in 't lónd, witte wazze er so wöt niet. Maar teugeswoordig gaan ze vórder van huus, oud en jong gaat nou op reis en deerom ben ik vön de seumer es naar Vlie weest om deer es wót rond te kieke. 't Is een aardig eilóndje, allien de leu prate er gien Tessels so ös wee. Aardig wös het die ouwere Vlielón- ders in hun dialect, te hore prate. Ik merkte gouw dót se maar slecht een h konne sègge, bv. voor „Haan op 'n hek- kie" seie se „aan op een ekkie". 't Is möl, maar wee Tesselaars sitte soms ok mit die h te kwötte. Wee sêgge bv. voor enkele woorde juust een h weer ie in 't Hollands niet thuushoort, wee prate toch ok vón heent, heenseier, heendekukel- tjesweer, bróód in de hove, enz. Het ouwe Vliese dialect verdwient er hillekedöl, omdót de fermieljes, die er vroeger weunde, naar de voste wöl trok- ke benne en het import gien Vlie's meer ken of wil prate. Omdót in de eerste eeuwe vön onze jaartelling de Tesselaars en de Vlielön- ders ós broers en susters same weunt hewwe, dót skrieft destin meneer Van der Vlis, die vroeger ón de Burg weunt heb, in sien boek over Tessel, wós ik be- nuwd wöt se vön de ouwe Tesselse ver sies soowe wete, maar dót fiel teuge. 't Versie vön de meierblis konne se best, maar dón wös ut. behölve ien versie, dót se op Vlie op 1 November (Ollerhei- lege) singe ös mit lampions of uuthölde köreêpe mit brandende keersies er in, langs de street lope. Se singe dón: „Piere, Piere, Pouwe die gaat trouwe mit 'n jonge mit een wit overhemd an en 'n meissie mit wijje mouwe". Doe vertelde ik wöt wee op Driekeu- ninge eêvent singe en wöt je nou niet veul meer hoort. „Op één driekoningeavond, op één driekoningedag daar sage we Maria Magdalena, ja Magdalena öl op ons Lieve Heertjes graf. Se trokke ons Lieve Heertje sen nageltjes uit, ja nageljes uit en se schonke Maria de wijn". Doe wowe die Kissebille, dót ik meer vón sökke versies so opsègge en doe be gon ik maar mit rompotliedjes so ós wee die op Ouwejaarseêvent en Driekeunm- geeêvent singe. „Ik heb ól so lang mit de rompot ge- lope, nag gien geld om bróód te kope, rompot hier, rompot daar rompot is een leugenaar" en doe: „Skipper haal je zeil in top gooi wöt in m'n rommelpot, dón seile we vrolik weze dón selle we vrolik zijn bee de lieve meissies in de wei, raadt er es wötte die meissis doene gane se 's morgens vroeg op staan gane se voor de spiegel staan, kijke ze hier, kijke se daar kijke se in 't rondomme, moeder staat m'n kappie wel recht wónt m'n vrijer sol van avond kome komt .e dón vanavond niet slaapt ie in m'n örme niet dón komt Jón Jónse, Jon Frönse, ze zei ze: Ik had eigenlijk helemaal geen plannen Zolang je op school bent, ver lang je naar het leven En als het een maal zo ver is, ben je er eigenlijk een beetje bang voor. Ten slotte vroeg zij op haar beurt Moeke: En jij? Jij weet zeker precies wat je worden wilt? Dénise knikte ernstig. Eerst wilde ik medicijnen studeren. Maar laatst was er toch iemand van be roepskeuze op school, en die heeft ge zegd, dat meisjes nu de beste kansen hebben m de rechten. Dus word ik ad vocate. Als gewoonlijk vatte Herma vlam. Gaat dat zo maar? Eenvoudig op iets anders overgaan, alleen omdat dit meer vooruitzichten biedt. Het moet, antwoordde Moeke op haar rustige wijze. Wat helpt het? Je moet het leven nemen, zoals het is. En alle verzet er tegen geeft ons niets. Herma schudde haar hoofd. Toen ver telde zij: Ik word gezinshulp. Dan kom je veel onder de mensen en kunt een beetje helpen Mijn ouders zijn er tegen, maar ik zet mijn wil door, altijd met mijn hoofd door de muur te rennen. En wanneer de muur ten slotte sterker is dan je hoofd? vroeg Liese Onzin! zei Herma resoluut. Zulke muren zijn er niet. Louise Senn wendde zich tot Lore: Jij bent eigenlijk te benijden. Jij weet al van kindsbeen af, dat je actrice wilt worden. En je bent het ook gewor den. Maar Lore zei, en haar stem klonk heel vreemd: Och, weet je, ik geloof, dat GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" N.N., Oosterend f 2,50; A. W„ nabij Oosterend f2,50; M. R„ idem f 0,50; L. S. De Waal f2,50; J. H., idem f 10; M. R„ nabij De Waal f2,50; voorm. Stierenver Oosterend en omstr., kassaldo f45,14; H. W„ De Koog f2,50; D. L„ Den Burg f5; v. E„ idem f 2,50; J. J„ idem f 2,50; P. B. idem £2,50; mevr. S„ idem f 2,50; G. S„ idem f2,50; fam. J. idem f5; N. H., id. f2,50; C. W„ Oudeschild f 1,-; P. Z„ id. f2,50; J K, idem f2,50; B. W„ id. f2,50; P. K., de Westen f2,50; G. G„ wijk H f 2,50; S. W„ Driehuizen f 2,50; C. B„ nabij Den Burg f2,50; Wed. B. id. f2,50; fam. B„ id. f 5,S. E„ Eierland f 1,50; J. G., De Cocksdorp f 2,50. die sel op d' hörmonika speule en de gek sol leere dónse. Hier 'n stoel en daar 'n stoel en op elke stoel een kusse, meissie til je kinnebak op en leg er een pónnekoek tu$se". Op Vlie wiste se ok niks vön Sinte Maarte, dót most ik dus ok opsègge. „Sinte Sinte Maarte de kölfies drage staarte de koeie drage hores de klokke drage tores de meissies drage rokke de jonges drage broeke vön ouwe skutteldoeke". Doe most ik eve de geêst late getüge so ös buurfrouw Zijm vön de Hore so sêgge en er skoot me een versie in echt Tessels dialekt te binne, dot se foor- al ón de Hore goed kenne. „Meissie van Ouwe Hore wöt doe je op de tore? heertjes kömme wöt doe je mit die heertjes? 'n peerdje vön make wót doe je mit dot peerdje? foor een wagentje sette wót doe je mit dot wagentje, stienije reeë, wót doe je mit die stientjes? 'n huussie vön bouwe wöt doe je mit dot huussie? kiipies in houwe, wöt doe je mit die küpies? eitjes légge, wöt doe je mit die eitjes? kraamvrouw geve, kraamvrouw lust niet, wie dón? Pieter Klaasse timmermön timmert een mooi huussie mit een verguld kruussie mit een verguld kamertje Pieter set op sen kamertje hier een stoel en deer een stoel op iedere stoel een kusse, meissie houw je mondje dicht of ik plak er een pönkoek tusse". Op Tessel seie se wel es, dót ós er in sommige versies sproke wordt vön ete, dót nag op Germaanse oorsprong wiest, omdót de Germane in oertiede hun dooje op hun reis naar het hiernamaals altied ete mee gafve, maar voor dit gevöl wil ik er de sègsmón nie vön weze, ik bluuf liever rnit de biene op de grond. Ik gloof wel dót het toête, dót we mit Sunderklaas doene en so ös se vroeger jare mit een dooje deeje om don drie maal om 't kerkhof te löpe om de böse geêste te beduvele en ok 't klokleuje bee 'n begraffenis, mit Germaanse gebruke in verband staan, maar vórder gaan ik niet. Vón 't eerste rompotversie ken ik niet veul meer don de eerste 4 regels, de 5e regel wös tenaastebee so en se bouwde me daar vön skeepies" dot skeepies bouwe soo weer verband houwe mit Germaanse overlevering en wös om de gode te kenne bevechte. Wie 't beter weet moet me maar es skrieve, ik destin wil er graag es wöt meer vön wete. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 8-13 October aangevoerd 61,056 stuks eieren. Prijs per kg. aan de pluim veehouders f 3,02. Vorig jaar bedroeg de aanvoei in bovengenoemde periode 55,263 stuks. Prijs per kg toen f 2,80. Pluimvee: Voor de aangevoerde oude kippen in de week van 8-13 October I wordt per kg uitbetaald f 1,50. ik eigenlijk mijn beroep gemist heb. Ik heb nu plotseling het gevoel, alsof ik iets beters had moeten worden. Bijvoorbeeld verpleegster.... Of dichteres.... Of zendelinge in Azië.Ik weet niet, wat dat plotseling is Ik wel, zei Liese. Dat is de liefde. Wanneer je verliefd bent, wil je zende linge in Azië worden. Of iets dergelijks Maar dat gaat wel over. Over drie maan den ben je weer een hartstochtelijke ac trice. (Ingezonden mededeling). Bij brand- en snijwonden, Pijnlijke kloven p handen en Schrale huid.—- Mogelijk, moest Lore toegeven Maar het was haar aan te zien, hoe on behaaglijk de gedachte aan een ont nuchtering haar was. Zonder gevraagd te worden vertelde Margrit opeens: Tot het begin van deze reis wist ik ook nog niet, wat ik worden wilde. Maar nu weet ik het: secretaresse op een groot kantoor. Daar gebeurt al tijd wat, je maakt er veel mee en het is altijd druk om je heen. Niet slecht, vond Moeke, die zich altijd een beetje bezorgd over Margnts beroepskeuze gemaakt had. Margrit moest inderdaad een zeer practisch be roep hebben. En jij? wendde zij zich tot Liese, die met een hooghartig glimlachje naar al deze toekomstplannen zat te luisteren. Dat spreekt toch vanzelf! antwoord de zij nogal uit de hoogte. Wat zou ik nu Nr. 163. WIM WITVLIET Wim hoopt morgen, Donderdag 18 Oc tober a.szijn 8ste verjaardag te vieren Hij woont te Oudeschild en op het brief papier van zijn vader staat, dat we hen telefonisch kunnen bereiken onder m 17. Zeg, Wim, hoe vond je de tentoon stelling? Dat was een kanjer van een as die je vader onder dat mechientje be werkte. Daar zit even kracht achter hè Ik zou m'n duim er tenmniste maai nooit onder leggen! Veel plezier morgen! S. V. Oosterend. Het le kon het ook nu weer niet bol werken en verloor met 2-0 van Hollan dia T. Met de rust was de stand 1-0, he is vooral aan de keeper te danken da' de score niet hoger werd, trouwens d( hele achterhoede was goed, maar de jon gens in de voorhoede wisten er niet dooi te komen. De adsp. deden het beter en wonnei maar liefst met 8-0 van SVC. Goed ge daan, jongens. Wim was met 5 doelpun ten weer topscoorder. Toch moet je eet beetje om andere spelers ook denken Wim. Je moet de andere jongens wa meer in het spel betrekken. Teveel al leen is ook niet goed hoor! Zondagmiddag 2,30 uur De Koog- Oosterend. Oosterend A is vrij. S.V. Texel Uitslagen van Zondag jl.: 4e kl. A: res. 2 D: Texel 2-Kaagvogels 2 3-0, Adsp. Texel A-Kaag vogels A 5-1 ZDH A-Texel B 0-3; De Koog A-Texe! C 6-0. Texel 2 ging op de ingeslagen we? voort en won volkomen verdiend vat Kaagvogels met 3-0. Dit keer was er var een technisch overwicht van de tegen partij geen sprake maar waren de roller eerder omgekeerd. De overwinning kwam dan ook erg regelmatig tot stand en het geweldige enthousiasme, wat an ders te hulp wordt geroepen, kwam e: dit keer nauwelijks bij te pas. Bij de rus was de stand 1-0, doordat Bertus dank baar van een mistrap van de K-spil pro fiteerde, Jan van Boven zorgde voor nr 2 en uit een voorzet van Dick werkte een K-speler de bal in eigen doel. Texel 3 kon het tegen Watervogels 3 niet bolwerken en verloor met 6-1, wat ook v/el in de lijn der verwachtingen lag. Ook W. kwam weer uit met een elf tal van merendeels oudere spelers waarvan verschillende oud-eerste elf tal spelers en daar is ons 3e nu eenmaal niet tegen opgewassen. De A-adsp. maakten een goede beurt en behaalden een door betere techniek en positie kiezen volkomen verdiende overwinning op Kaagvogels A. Aanvan kelijk vreesden we het ergste, want de tegenparrij was weer erg groot, maar hei plaatsen was hier onvoldoende verzorgd om er genoeg profijt van te trekken. De le helft eindigde zonder doelpuntet Toch waren onze jongens reeds sterke: geweest en werden er enige prachtige kansen om zeep gebracht. Na de hervatting nam K. door eer goed schot van de linksbinnen de lei ding, maai Ruud had direct het goede antwoord klaar en scoorde via de han den van de doelverdediger de gelijkma ker. Hierna namen Leen en René iedei nog 2 doelpunten voor hun rekening. Het B-elftal won in Den Hoorn me'. 3-0 en heeft nu met 10 punten uit vijl wedstrijden de leiding in zijn afdeling Er werd deze keer niet zo best gespeeld en vooral de doelpunten kwamen noga! moeizaam tot stand. Texel C kon het in De Koog niet bol werken, maar 6-0 is toch wel wat erg veel. worden? Psychologe natuurlijk. Het eni ge mooie beroep is immers, in de zielei van de mensen te kijken, vooral waar zij het donkerst zijn. Dat was alles wat zij er over wilde zeggen. Haar spottende blik riohtte zich op Otty Joos, de eeuwig slaperige, die ook bij dit gesprek weer onverschillig in een stoel hing. En Otty, wat moet jij worden? Met haar vermoeide, monotome stern antwoordde Otty: Schrijfster. Ik wil schrijfster worden. Heb je dan talent? vroeg Louise verbaasd. Otty naaide haar schouders op. Weet ik het? Maar als schrijfster behoef je niet naar kantoor te gaan en kun je des morgens slapen zolang je wilt. Een hartelijk en algemeen gelach brak los. Het gesprek stokte hierna, omdat juffrouw Hunziger in de tuin kwam. Zij ging op de meisjes toe en vroeg op een toon, die nooit spottend bedoeld was en toch altijd zo klonk: En waar hebben jullie het zo druk over? Lydia was brutaal genoeg om de le rares ronduit te vragen: Wat heeft u in uw jeugd willen worden, juffrouw Hun ziger? Altijd lerares? Eerst scheen zij verbluft over deze vraag, maar toen antwoordde juffrouw Hunziger: Neen. Alles eerder dan dat. Ik had voorliefde voor verschillende be roepen. Maar ik ben juist dat geworden, waar ik het minste lust in had. Hoe komt dat? vroeg Moeke een beetje gedrukt. (Wordt vervolgd). (Nadruk verboden)

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4