VAL DA Alle fracties eensgezind achter de Burgerzinlening van drie ton Alle hens aan dek Arbeidersavondschool opgericht Het Raadsbesluit Tweede blad Texelse Courant Texels Gemeenteraad kwam bijeen Bouw gymlokaal te Oosterend door_Gedep. Staten goedge keurd, evenals aanleg gemeentelijk sportterrein te Den Burg Neem èerröóos'echte O ADVERTEREN mag geen gokje zijn! Initiatief van de Texelse Bestuurdersbond tot het aangaan van een Obligatielening ten behoeve van de woningbouw ZATERDAG 3 NOVEMBER 1951 Alle (13) leden waren present toen de Texelse Vroedschap Dinsdagmiddag ten Raadhuize m vergadering bijeen was. „Om vérstrekkende beslissingen te nemen betreffende enige benoemingen en de woningbouw", aldus de voorzitter, bur gemeester De Koning, in zijn openings woord. Bij de ingekomen stukken waren verheugende berichten: de plannen om een terrein van de heer A. Langeveld, Schagen, aan te kopen met het doel er een sportterrein van te maken, zijn door Gedep. Staten goedgekeurd. Gedep. heb ben eveneens goedgekeurd de plannen om in net gebouw van de voormalige o.l. school te Oosterend een gymnastieklo kaal in le richten een deel van dit ge bouw is, zoals bekend, als kleuterschool in gebruik. De begrotingspost voor dit object is goedgekeurd, dus daar kan be gonnen worden. De plannen tot uitbrei ding van de o.l. school te Den Burg zijn eveneens door Gedep. Staten goedge keurd, maar aan de uitbreiding zelf zijn wij nog lang niet toe (urgentie-kwestie). Hierna werden de heren Zijm, Wasse naar, Keijser en Van der Vis benoemd tot leden van de commissie voor de So ciale Dienst, Weeshuis en T.E.M. De punten 3 en 4 van de agenda wer- Mijnhardc's Gneppoeders. Doos 47 ct. den vlot doorgehamerd (rekening-cou rant), maar de (3) verslaggevers moch ten hierna even de benen strekken om dat de Raad op voorstel van de voorzit ter in geheime zitting ging ter behande ling van punt 5: benoeming van een di recteur van gemeentewerken. Die „ge heime" besprekingen vergden niet min der dan een uur! Het spreekt vanzelf, dat de verslaggevers zich bar nieuwsgierig afvragen waar de Vroede Vaderen het intussen over hebben, ja door dat gehei me wordt de belangstelling des te meer geprikkeld. Een hunner zei: Gek, dat wij er niet bij mogen blijven, onze pen weet toch wel hoe ver hij kan gaan! Hoeveel „geheime" dingen gebeuren er niet bui ten de raadzaalmuren, die wij toch ook met de nodige discretie behandelen! En fin, toen de deuren weer werden ge opend vernamen zij, dat de heer Ir. J. F. Kipperman, uit Arnhem, tot directeur van gemeentewerken was benoemd. Met 8 stemmen, terwijl de heer P. C. van Ham uit Zutphen, 5 stemmen op zich had verzameld. Hierna was de burgerzinlening aan de orde. „Vaststelling van een principe-be sluit tot het sluiten van een zgn. burger zinlening ter financiering van de bouw van 20 woningwet-woningen en 2 du- plexwonmgen ten bedrage van rond f 300,000. „De voorzitter haastte zich een mogelijk misverstand op zij te schuiven: de mening had bij sommigen postgevat, dat de schuldbekentenissen (f 100 en meer) niet overdraagbaar zouden zijn. Dit is niet juist: de obligaties worden niet op naam gesteld, maar hierop zullen de woorden voorkomen aan toon der. ze zijn dus verkoopbaar. De heer Keijser (VVD) (zichtbaar ver ontwaardigd) merkt op in de krant te hebben gelezen, dat er een spreker op de VARA-avond had gezegd: „Wij die nen paraat te blijven, opdat wij met de dupe worden van een systeem „Spaar de rijken en pluk de armen". Als zij, die de ze dingen lanceren hun ogen goed de kost gaven, zouden zij zien dat er in ons land wel iets anders gebeurt dan dat de armen geplukt worden en de rijken wor den gespaard! Deze gezegden en meer verwijten worden ons de laatste jaren voor de schenen gegooid, terwijl men thans komt bedelen: „Heb je met wat voor om?" Maar ik kan u zeggen, dat wij qua fractie willen medewerken de bur gerzinlening te doen plaatsen. De voor zitter is daarover verheugd. De heer Bruin (P.v.d.A.) zegt, dat hij de scherpe woorden van de heer Keijser niet over zijn kant kan laten gaan. „Wat wordt er in Elsevier's Weekblad niet over óns hoofd gegcoid! Op schandalige manier! Wat wordt Piet Lieftinck met door het slijk gehaald, ik vind het treurig, dat u dat in het midden brengt. Voorzitter: U beiden hebt thans uw hart gelucht, u heeft het beiden fel gezegd, laten we thans tot 't voorstel betreffende de obliga tielening terugkeren! De heren Keijser en Bruin zitten ver van elkaar, maar ik hoop dat zij elkaar in die lening toch zullen vinden! De heer Daalder (A R.) Is het met beter, dat wij eerst onze krachten geven aan het Rusthuis? Als wij het woning-bouw volume eens voor dat Rusthuis beschikbaar stelden, dan zou nog dit jaar met de bouw van het Rusthuis kunnen worden begonnen! Voorzitter: Het Rusthuis heeft de volle dige sympathie van Raad en B. en W„ maar als wij pogingen in het werk zou den stellen om het woning-bouwvolume over te hc-velen naar het Rusthuisplan, zouden wij voorlopig niets krijgen. Dan zouden we werkelijk de verkeerde kant op gaan, ons zelf benadelen, ik weet door de vele besprekingen welke ik betreffen de een en ander met de diverse instan ties heb gevoerd, precies hoe de zaak er voor staat. Als wij uw voorstel zouden aannemen, zouden wij onze eigen glazen ingooien. Gedep. Staten hebben het vo lume voor de te bouwen woningen, waar voor wij nu de burgerzinlening willen sluiten, goedgekeurd, als de lenin»g ge lukt kunnen we dus meteen gaan bou wen. De heer Beumkes (P. v.d. A.): Is het de bedoeling de woningen allemaal aan Den Burg te bouwen? De heer Wassenaar (P. v.d. A.): Een defimtief plan is er nog met gemaakt. Er komen vier woningen onder één kap. Het ligt in de bedoeling te De Cocksdorp een du- plex-womng te bouwen, acht woningen aan Den Burg en dan zal verder worden bekeken, waar wij de rest zullen plaat sen. Voorzitter: Ik pleit stellig niet voor Den Burg maar het is wel zo, dat verhuizingen en dergelijke sneller ruim te scheppen in Oudeschild of Den Hoorn dan in Den Burg. Het aantal woningzoe kenden in Den Burg is groter dan over het gehele eiland samen. De heer Wassenaar: Wij plaatsen ons gaarne volle dig achter het voorstel van B. en W. Er zijn gemeenten die aan de lening een lo- terijtje koppelen, maar als wij het op Texel voor elkaar krijgen zoals B. en W. voorstellen, lijkt me dat een betere methode. De heer Timmer (K.V.P.): Het slagen van de burgerzinlening hangt geheel vaa ons zelf af. Laat een ieder, die iets kan bijdragen alle bezwaren op zij zetten want de sociale nood dreigt. De Voorzitter merkt nog op, dat er geen sprake zal zijn van publicatie van de na men van hen, die een lening willen sluiten. Het voorstel tot sluiting van de burgerzinlening wordt hierop een stemmig aangenomen Punt 8 vermeldde „Vaststelling van een besluit tot het aangaan van een geld lening van f 10,000 met de heer E. S. Boekei, ten behoeve van de bouw van eén ambtswoning voor het hoofd der o.j. school te Den Burg. De bij de o.l. school Den Burg beho rende ambtswoning voor het Hoofd der school werd tijdens de Russenoorlog ver woest. Ook de school werd vernield. Vo rig jaar is in Den Burg-Zuid een nieuwe school geopend, maar de bouw van een woning voor het Hoofd liet nog op zich wachten. Met de heer E. S. Boekei, Schilderend 30, Den Burg, kan een lening worden aangegaan van f 10,000, a 4 pet. voor de cluur van 15 jaar (31 Dec. 19b'-»). De kosten van de ambtswo ning zullen ongeveer f 23,000 bedragen, van welk bedrag ongeveer f 10,000 ten laste van de gemeente zal blijven. In hun prae-advies merken B en W nog op, „dat het gewenst is, nu te Den Burg een nieuwe school is gebouwd, ook de amb'swonmg te herbouwen, omdat het nodig moet worden geacht de school onder voortdurend toezicht van het hoofd te doen plaatsen. Met de herbouw wordt mede de volkshuisvesting ge diend". Mevrouw Vrijdag-Keijser (V.V.D zegt niet te willen betwisten, dat het nodig is, dat het hoofd der school een woning in de buurt van de school heeft, maar in overeenstemming met punt 7 acht zij het beter er een paar duizend gulden bij te doen en er eerst een duplexwoning van te maken De heer De Waard (P v.d. A.) W.j kunnen alleen claimen (aan spraak oorlogsschade-uitkering) als wij een woning voor het schoolhoofd bou wen! Pv heer Keijser: De bouw van een woning voor f 23,000 is te gek als wij aan de andere kant geld willen lenen (lnge>zon<?3n mededeling) P>AS TILLES VOORKOMINGVAN GRIEP om duplexwoningen te bouwen. De VoorHtter zegt toe, dat B. en W. hun ui terste best zullen doen om een duplex woning te krijgen, maar als dit met lukt zullen zij toch graag zonder verder over leg met de Raad het aanvankelijke plan in zee sturen. Daarmee gaat men ac- coord. De heer Wassenaar merkt nog op, dat de hogere instanties t.o.v. de du- plexwoningbouw altijd royaal zijn ge weest (die bouw wil men gaarne bevor deren in verband met de woningnood). Met algemene stemmen wordt mej. H. Freni, Bussum, benoemd tot onderwijze res aan de o.l. schoool te De Cocksdorp Rondvraag. De heer Wassenaar stelt voor ook voor het losse personeel, in dienst der ge meente Texel, bij dé toe te kennen lo nen rekening te houden met de verschil len in vakbekwaamheid, waarmee ook voor de werklieden in vaste dienst reke ning wordt gehouden. Hij wijst er op, dat zij nooit accoordwerk kunnen verrich ten, zoals in het vrije bedrijf toch nu en dan voorkomt. Zij, die thans ontslagen zijn (vier man), hebben de gehele zomer in dienst van de gemeente gewerkt en thans, met de winter voor de deur, nu het accoordwerk achter de rug is, heb ben zij hun congé. Voorzitter: De vrij heid om accoordwerk te doen is er ook voor hen altijd geweest. Ik wil de moge lijkheid tot differentie in uitkering naar vakbekwaamheid graag onderzoeken. De heer De Waard: Als allerlei objecten niet afgewezen waren en wij het door ons opgestelde programma hadden kunnen Handbalnieuws S.V.C. Zondag spelen wij tegen Oosterend om half vijf. Wie mee moet doen ontvangt bericht. Volg de zekere weg. Via de Texelse Courant bereikt U een kopend publiek, dat „zijn" krant leest met de intensieve belang stelling waarmee streekbladen gelezen worden. Kolom voor ko lom, pagina voor pagina. Uw advertentie geniet daarbij dezelfde grote belangstelling als het NIEUWS, want een verkoop- boodschap is voor de 'lezers van dit nieuwsblad even belangwek kend als een plaatselijke verga dering of gebeurtenis. Gok niet met Uw geld, maar ad verteer in de TEXELSE COURANT Parkstraat, Den Burg, Texel, Telefoon 11. Publicatit- van „Dt Nederlandsche Nieuwsbladpers''. (Vervolg van pagina 1) te verkrijgen, om de misère op dit ter rein jaar na jaar te verminderen, om de vaklieden aan de slag te houden. Ja, ver geten wij vooral dat laatste niet!!!. Méér werk, méér verdienste, méér wo ningen, minder moeilijkheden. Als ge zegd: ook onze Vroede Vaderen zijn het daar roerend met elkander over eens. Ze mogen elkaar nu en dan eens geducht in de haren zitten, het hart luchten, zoals b.v. Dinsdagmiddag nog gebeurd is!, maar ten slotte bleek men weer één te zijn, waar de realiteit die zo sterk van ons verlangt. Er wordt tegenwoordig veel over het toerisme gesproken, dat zit 'm natuur lijk in die VV V-vergaderingen, waar men graag nog wat nababbelt over het afgelopen (gunstige) seizoen en over de kansen van het a.s. seizoen. „Op hoog peil houden en comfort bieden", zegt de Directie dan Prachtig plan Tracht het de toeristen zo aangenaam mogelijk te maken, zoveel mogelijk comfort te bie den, maaivergeet u zelf vooral niet, vergeet uw eigen burgers niet, vergeet deze burgerzinlening niet. Als u een paar duizend gulden hebt liggen voos verbetering van uw hotel of pension, prachtig, proficiat, besteedt u ze, maar neemt u er een deel van af voor de bur gerzinlening. Wie goed doet, goed ont moet! Geliefd is Texel om zijn rust, zijn schoonheid en zijn gemoedelijkheid. Maar ais een toerist straks een buurt passeert waar twee samen wonende vrouwen elkaar (letterlijk) in de haren zitten omdat bv. het reinigen der toilet ten niet volgens rooster is geschied, dan zegt zo'n vreemdeling: „Nou, nou, het ge moedelijke is er daar op dat eiland ook al niet meer bij!" Ook dat punt moeten wij dus goed in de gaten houden. En als een vreemdeling een krotwoning (onbe woonbaar maar tóch bewoond), passeert zal hij zeggen: „Ze krijgen een beste prijs voor hun schapen, hun wol, hun melk. Voor de bollen, voo»* de (kievits-)eieren. Aan het beklimmen van de vuurtoren kunnen ze hun geld met meer kwijt, die eilanders, en tóchhebben ze nog Een flink aantal belangstellenden had Maandagavond gehoor gegeven aan de oproep van de Texelse Bestuurdersbond om te komen tot oprichting van een ar- beidersavondschool. Deze arbeiders- avondschool staat onder auspiciën van het Instituut van Arbeiders Ontwikke ling en de Dr. Wiardi Beckmanstichting. De heer D Dapper, voorzitter van de Texelse Bestuursdersbond heette allen hartelijk welkom. In deze tijd hebben belang rijke wijzigingen in het maatschappelijk bestel plaats, waar ook de arbeiders een belangrijk aandeel in hebben. Ze kunnen voor moeilijke problemen worden ge steld en moeten in staat zijn hieraan (iet hoofd te bieden. De arbeidersavond school wil trachen hiervoor de benodig de kennis bij te brengen. De bedoeling uitvoeren, hoefden wij hen niet te ont slaan. Van ons wegverbeteringsplan heeft men de helft geschrapt. Voor zitter: We hebben nu alleen de bouw van het laboratorium en de inrichting van het gymlokaal te Oosterend. In antwoord op een vraag van de heer Timmer ot er geen arbeiders op het vliegveld aan de slag kunnen, merkt de voorzitter op, dat dit op draineren na klaar is. Wellicht kunnen wij straks men sen gebru'ken voor het aan te leggen gemeentesportveld te Den Burg. De heer Beumkes ziet als werkobject verbetering van de Witte weg tot de garage in de duinen achter Den Hoorn gelijk met de weg door de Krim Zodra wij daartoe de kans krijgen, moeten wij deze beide objecten als DUW-objecten naar voren zien te brengen, zegt hij. De heer Wassenaar: Door de DUW? De heer De Waard: Anders krijgt u het niet voor elkaar. De heer Dros (P. v. d. A.) vraagt of de brandweercomman dant van Cocksdorp, dhr. Zoetelief, al telefonisch te bereiken is. De Voorzit ter zegt toe te informeren hoe het daar mee staat. De heer Bruin: Zoekt u werkobjecten? Te Oudeschild heeft men het werk langs de dorpsstraat destijds gestaakt. Het ziet er naar uit dat wij nu ongeluk kigerwijze weer in diezelfde misère ko men: weikloosheid. Laten wij in de West, te Oudeschild, een mooi plantsoen maken door die hoop zand te slechten, enz. Waterstaat was indertijd bereid de grond over te dragen. Het terrein is 2,5 bunder gioot. De heer Beumkes: Het Lage Achterom te Den Hoorn is onbe rijdbaar. Daardoor gaat het gehele ver keer thans door de dorpsstraat. Ook de wagens van De Mok nemen deze route, via de Hogewerf. Ik zie er ongelukken van komen. Volgens de heer Van der Pijl willen de Dertig Polders er niks meer aan doen omdat alle wegen rond om de dorpen aan de gemeente toebeho ren. De heer Keijser: Deze zaak is al meermalen in het Dagelijks Bestuur van de Dertig Polders behandeld Het zal niet zo lang meer duren dat B. en W er iets van zullen horen. Er zitten wel meer problemen. De heer Beumkes merkt voorts nog op, dat in Den Hoorn twee bordjes „Gevaarlijke wegkruising" helemaal niet op hun plaats staan- ze staan bij Troost en voorbij de uitgang van het I.age Achterom, maar daar is nu eenmaal geen gevaarlijke wegkruising, die ligt voor de woning van A. Smit. Hierna gaat de Raad opnieuw in ge heime zitting, om punt 6 te behandelen: „Verlening van een vaste aanstelling aan het echtpaar P. Bults-Van Almen- kerk als directeur en directrice van hui ze „Irene". Het echtpaar wordt met al gemene stemmen in vaste dienst be noemd is een 2-jarige cursus ieder van plm. 26 lessen in rekenen, Nederlandse taal en sociale kennis. De kosten zijn f 12,50 per cursusjaar te betalen met f 3 ineens en verder wekelijkse termijnen van f 1, Voor man en vrouw samen blijft de prijs eveneens f 12,50 Degene, die de cursus regelmatig bezoekt krijgt als beloning f 2,50 terug. Men verbindt zich minstens voor 1 cursusjaar. De benodigde leerboe ken zijn in de prijs inbegrepen. De heer Kleve zal als leider optreden Er gaven zich reeds 31 cursisten op. Meerdere liefhebbers, vooral ook vrou wen, zijn van harte welkom. De eerste les is bepaald op Vrijdag 9 November in de o.l. school, als B. en W. hiervóór toeslemming geven. Daar zal dan tevens een definitieve cursusavond worden vastgesteld. Er is een schoolbestuur benoemd en wel: D. Dapper, voorzitter, F. Krugers, secretaris-penningmeester, terwijl als 3e bestuurshd een vrouw zal worden aan gewezen door de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid. De heer Wassenaar merkte nog op dat vooral sociale kennis van veel belang is. Er gaan jaarlijks tienduizenden guldens verloren omdat de arbeiders niet weten waar ze recht op hebben. Deze kennis is dus voor ieder van groot nut. De heer Dapper wenste tot slot de deelnemers een goede start en een vol hardende studiezin toe. FILMNIEUWS. „DE BERG DER VERSCHRIKKING" Een film van adembenemende span ning, waarin wij een moedig groepje vol gen, dat met een ijzeren wil een Zwit sers dorp verlaat om „De berg der ver schrikking", die reeds vele mensen het leven kostte, te beklimmen. Een zeer uiteenlopend gezelschap neemt aan deze gevaarvolle tocht deel. Onder hen be vindt zich een zeer moedig meisje. Staaltjes van bijzonder grote klimkunst verhogen de spanning. Niet allen berei ken veilig en wel het dorp weer. Bereikt men de top? De film geve het antwoord „DE BOEKANIER" Boekanier is de naam voor een zeero ver, die in de 17de en 18de eeuw de Antillen en de kusten van Z-Amerika onveilig maakte. Als u nu weet, dat in de film „De Boekanier" zo'n persoontje de hoofdrol vervult, begrijpt u er van op aan te kunnen, dat hier een verhaal wacht van grote avonturen, want zo'n piraat heeft zijn vijanden hij moet ten slotte van hen léven! We zien dan hoe Spaanse galjoenen door de zeerovers worden aangevallen. Ze maken veel goe deren buit en.... een schone vrouw, waarop de voormalige Hollandse kapi tein van een koopvaardijschip, thans zee rover, verliefd wordt. Maar dat zit 'm niet glad, c'aar „zij" cp weg is naar Don Juan Alvarado, onderkoning van Nieuw Granada. Heel veel avonturen volgen, want de rover onderscheidt zich door 'n taaie volharding en hij wenst met te rus ten voordat Amor zich aan zijn wil on derworpen heeft! Neerlands Nieuws. O.a.: Marine-vaartuigen per schip te rug uit Indonesië. Prachtig herfstweer begunstigt suikerbietenoogst. Nederlands oudste emigrant vertrekt naar Z.-Afrika. Nationale uur-wedstrijd snelwandelen te Rotterdam. Buitenlands Nieuws O.a.: Onrust in het Midden-Oosten. Kroonprinselijk Paar van .Engeland in Quebec..Franse modeshow op het vlieg veld. Tbc-bestrijding bij de runderen in geheel Nederland. krotten staan en tóch hebben ze nog met een schrikbarend tekort aan woningen te kampen. Overal kampen ze tegen, te gen de zee, tegen de storm, tegen de belasting, tegen (of voor) de pont maar dan tóch weer tegen „Oudeschild", tegen de (kap-)meeuwen, maar tegen die woningnood kampen ze niét. Stoppen ze dan al hun duiten in (ouwe) kousen???? Of potten ze alles op voor de ruilverka veling?" Kijk, zo mag die toerist niet denken! Alle misverstand moet uit de weg wor den geruimd en die kans hebben we nu, die kans is zelfs groot en gunstig, (vier pet., herhalen we!). Wat diverse andere gemeenten reeds gepresteerd hebben, kan Texel toch ook? Al zijn we klein, on ze daden kunnen groot zijn! Daarvoor hebben wij heus geen Zilvervloot nodig! (Nóch een „Lutine" waar we ook niet veel heil meer in zien). Nodig is: aller goede wil, aller begrip voor het woord burgerzin. Samenwonen is ook zo'n pretje niet. Daarvan getuigt bv. de recente weige ring van ae heer X, die hier tot onder wijzer was benoemd, maar hij vertikte het 't Marsdiep (met vrouw en kind) over te steken, omdat hij geen vrije wo ning kon krijgen en (diep) in ons hart geven we hem compleet gelijk. Dat is verre van ideaal. „O, Jozef, wanneer gaan we trouwen?" Op ons eiland lopen verscheidene ver- loofden-met-trouwplannen rond, maar die kunnen ze alsmaar niet verwezenlij ken omdat ze geen huis kunnen vinden en ze blijven zo rondlopen totdat er soms onprettige verwikkelingen ont staan. Wie geen woning heeft, maar er be slist een mankeert is tegenwoordig niet gelukkig in deze beschaafde wereld. Want tenslotte zijn wij het Stenentijd perk ver te boven. Wij zijn geen holbe woners meer. Als we ons met een hol confronteren, is dat misschien in de kwa liteit van stropende jutter of zo.... Maar ook die stroper wil graag een thuis hebben, een huis, dat uit sterke metsel stenen is opgebouwd en dakpannen bo ven het hoofd. Geen plaggen. Plaggenhutten behoren op Texel cok tot het verleden, de laatste was die in de Gortersmient (zie foto). Onze (nieuwste) slagzin luide: „Door burgerzin met het volste vertrouwen de toekomst in!" De Raad der gemeente Texel; Overwegende, dat het bouwplan 1951 de bouw van 20 woningwetwoningen en 2 duplex-woningen omvat; dat de totale kosten van de bouw van deze woningen, inclusief de kosten van aankoop van grond, een bedrag van f300,000 niet zullen overschrijden; dat de in het werk gestelde pogingen om gelden ten behoeve van deze bouw te verkrijgen zonder enig succes zijn geble ven; dat de huidige positie op de geld- en kapitaalmarkt van dien aard is, dat het uitgesloten moet worden geacht de be nodigde gelden alsnog op de gebruike lijke wij ie te verkrijgen; dat het daarom gewenst is, ter bespoe diging /an de uitvoering van het bouw programma voor 1951, een beroep te doen op particuliere geldgevers, in het bijzonder op de burgerij van Texel; Gelet cp de artikelen 50, 170 en 228 der gemeentewet; Besluit: ten laste van de gemeente. Texel aan te gaan een geldlening tot een bedrag van drie honderd duizend gulden (f 300,000nominaal kapitaal, pan- kcers, rentende vier ten honderd (4 °/o) per jaar, en daartoe het navolgende te bepalen. Artikel 1 De lening wordt verdeeld in: le. serie A, obligatiën van f 1000, 2e. serie B, obligatiën van f 500,en 3e. serie C, obligatiën van f 100, de obligatiën van elke serie doorlo pend genummerd, elke obligatie voor zien van halfjaarlijkse coupons per 1 Ju- nu en 1 December, dc eerste vervallende 1 Juni 1952 De obligatiën worden aan toonder uitgegeven. Artikel 2. De storting zal geschieden op 1 December 1951. Desgewenst kan de storting geheel of in gedeelten geschie den na 1 December 1951, doch voor 1 De cember 1952. In het laatste geval zal een gezegelde obligatie worden verstrekt op het moment van de volstorting van de inschrijving, waarbij tegelijk de ver schuldigde rente over de in termijnen betaalde hoofdsom, ender intrekking van de per 1 Juni, c.q. 1 December betaalba re coupon, zal worden uitbetaald. Indien de obligatiën niet tijdig gereed mochten zijn, zullen voorlopig recepissen worden uitgegeven, welke te zijner tijd tot nader aankondiging kosteloos, ver wisselbaar zullen zijn tegen de definitie ve stukken. Artikel 3. De aflossing van alle obliga tiën zal a pari plaats vinden op 1 De cember 1966. Artikel 4. De coupons en de aflosbaar gestelde obligatiën zullen betaalbaar ge steld woiden ten Kantore van de Ge meente-Ontvanger Na 1 December 1966 wordt van de aflosbaar gestelde obliga tiën geen rente meer betaald. Artikel 5. De coupons verjaren vijf jaar na de vervaldag en de obligatiën dertig jaa.- na de dag van betaalbaarstel ling. Artikel 6. Alle eventuele belastingen op de rente van deze lening komen voor rekening van de gemeente. Aldus vastgesteld in de openbare ver gadering van 30 October 1951. De Voorzitter, C. DE KONING. De Secretaris, P BEEMSTERBOER

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4