'K? Er is reeds voor een ton ingetekend „De Heks' Burgerzin op het Gouden Boltje De bedragen variëren van de 10 mille tot de 100 gulden 28 November worden de eerste woningen reeds aanbesteed &cii hat'uc ccu-iocjAcSch n*j>> '«ggiggjm v kantoorschrijf machine een melkkoe en 2 graskalveren Uitvoering Loze streken van Snoekie en Bolleboks EEN IEDER zal benieuwd zijn, hoe de stand van de Burgerzinlening is! Welnu, er mag op worden gerekend, dat van daag voor een ton is ingetekend! Donder dagavond was de stand reeds f 97,200, Twee eilandgenoten tekenden ieder in voor de grote som van f 10,000, 2 voor f 5000, 2 voor f 3000, 3 voor f 2000, 1 voor f 1500, 25 voor f 1000, 28 voor f 500 en 147 voor f 100. „Ja, het loopt goed!" zei burgemeester De Koning, die, dat mogen we wel zeg gen, de promotor van deze actie is. Hij was zichtbaar verheugd over deze gun stige gang van zaken. „En de stijgende tendenz zal voorlopig nog niet verflau wen!" zo sprak hij vol optimisme. Optimisme: degenen die pessimistisch gestemd waren ten aanzien van de inte kening, van de reactie van de Texelaars dus, zij die sceptisch tegenover deze zaak stonden, hebben ongelijk gehad, want uit de reeds gestorte bedragen blijkt, dat de ze burgerzinlening niet alleen de steun geniet van de kleinere spaarders, maar ook de sympathie heeft van degenen, die voor dit zo broodnodige doel grotere be dragen kunnen afstaan. MEER DAN TWEEHONDERD EI LANDGENOTEN (202) hadden Donder dagavond reeds tezamen voor f 97,200 ingetekend, gemiddeld dus voor een be drag van f 470. Op 5 November was de actie begonnen met een uiteenzetting door burgemees ter De Koning te Oudeschild en succes sievelijk hebben alle dorpen een „bur- gerzinlemng-bij eenkomst" gehad. Op die vergadering bleek ae reactie der aanwezigen steeds buitengewoon prettig te zijn en dat deed goede verwachtingen BIJ HET HEENGAAN VAN ONZE OUDE VRIEND HEERSCHAP Onz' goede vriend en buur. Je bent dus opgeroepen, Je bent dus van ons heengegaan, Op aard' is dus je werk gedaan, Vergeets zullen wij je zoeken. Wat hebben wij vaak versteld gestaan Voor je werklust en je leven, In zomertijd dus gastentijd Het was bij jouw om 't even. 't Zij 's morgens, 's middags, 's avonds soms. Dan konden wij 't zien althans Je klom naar Hoorns torenirans, Om 't jonge volk aan te leren. Van ons prachtig Texel en nochtans Vond jij de tijd naar alle schijn Een ander steeds van dienst te zijn. Op jouw wijze heb je veel gedaan Voor de komst van onze gasten, En wel zonder trots en zonder waan, Wat altijd ons verraste. En daarom, goede, oude vriend, Onz' tijd is eenmaal afgemeten. Je vriend'lijkheid en goed humeur Zullen wij nimmermeer vergeten. JE HOORNDER VRIENDEN. SLEEPBOOTJE ZONK BIJ TEXEL Met de geringe snelheid van slechts 2*/s mijl ploegde een circa 300 ton meten de motorlogger, de Herzogin Ingeborg, in de nacht van Dinsdag 26 Juni benoor den Texel door de vrij kalme golven van de Noordzee, met ren onbemand sleepbootje 300 meter daarachter op sleeptouw. „Het schip luistert niet meer naar het roer", zei de man aan het stuur tot de jonge kapitein van de logeer, ,,het trekt aldoor naar stuurboord". De kapitein ging eens poolshoogte nemen. „Stop maar", beval hij, „de sleepboot is ver dwenen". Vertegenwoordigers van de verzeke ringsmaatschappij, die de schade nog niet heeft uitgekeerd, waren Woensdag in de zaal van de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam aanwezig bij de behandeling van dit mysterieuze ongeval. Ter zitting bleek, aldus het Vrije Volk, dat de heer De Ridder was overgegaan tot de aankoop van de kleine sleepboot „Wiking", die in Hamburg lag en die hij naar Rotterdam zou slepen. Alle gaten aan dek werden afgeschermd, het roer midscheeps vastgezet. Spervuur van vragen. Een spervuur van vragen werd thans op de gedagvaarde kapitein afgevuurd. „Had u tevoren niets gemerkt?" „Neen". „Werd er niet op de Wiking gelet?" „Voortdurend". „Hoe verklaart u dan het zmken van het schip?" „Waarschijn lijk door grondzeeën volgelopen en ge zonken". „Grondzeeën op een diepte van bijna 25 meter?" Hierop bleef de kapitein het antwoord schuldig. Hem werd kwalijk genomen, dat hij na het ongeval niets anders had gedaan dan: de tros laten kappen, zijn positie bepalen en daarna doorvaren. Hij ver weerde zich door te zeggen, dat hij geen boei aan boord had. Als getuige werd gehoord de man, die aan het roer stond, de 40-jarige Jac. de Ridder, een binnenvaartschipper uit Amsterdam, die bevestigde, de broer te zijn van de koper van hei schip en geen bevoegdheid te hebben als stuurman op een zeeschip. De inspecteur voor de scheepvaart, J. Metz, adviseerde de raad de kapitein een berisping te geven, omdat hij na het ongeval de plaats met met een boei of op andere wijze had gemarkeerd. De raid zal later uitspraak doen. koesteren. Vorige week Vrijdag was het geld bijeen voor de bouw van twee du- plexwoningen (die komen te De Cocks- dorp; op 28 November a s. zullen ze wor den aanbesteed) en sindsdien is een reeks van obligaties uitgereikt. Eén ton is echter nog geen drie ton en daarom hoopt men zeer, dat de inteke ningen vlot blijven lopen. U weet voor welk doel deze actie op touw is gezet en natuurlijk weet u ook, dat uw geld ieder jaar vier procent rente opbrengt. Het staat er zeer veilig, want de Staat der Nederlanden is voor uw geld garant. Ook behoeft u niet bang te zijn, dat vandaag of morgen op „het Hoekie" te Den Burg of op de beurs voor de Kerkesteeg te Oudeschild, op „Diek" of ,,'t Klif" te Den Hoorn of op de beurs van „Achter Tunen" te Oosterend, in welke dorpsher berg of bij welke kapper ook het praatje zal gaan: „Die het voor zoveul intekent en die was voor zoveul van de partij!" Immers: Uw intekening wordt strikt ge heim gehouden. Een ieder en vooral dc woningzoe kenden en de zeer slecht behuisden zal met genoegen vernemen, dat Texel zijn taak begrepen heeft, dat reeds vele eilandgenoten prachtig gereageerd heb ben, dat reeds zovelen de ware burger zin in de practijk hebben getoond en er wordt zeer gehoopt, dat het algemeen belang, dat hiermede gediend wordt, door nog veel meer Texelaars wordt in gezien en ook hen zal doen besluiten een obligatie te nemen. Nee, 1 behoeft niet meteen met f 10,000 aan ie komen sjou wen al zou dat op zichzelf geweldig zijn als u voor dit doel met meer kunt bestemmen dan bv. f 500 cl f 100 is dat even welkom. We zouden haast willen zeggen: „Vele kleine bedragen maken een ton!" Kunt u niet opwekken in de zin van de „Haak-in?" zo vroeg burgemeester De Koning ten slotte nog. Ja, die Haak-in was een denderend succes. Dat geld was bestemd voor de strijd tegen die gevaarlijke volksziekte, de kanker. Ook de woningnood, de zeer grote woningnood moeten wij als een groot gevaar onderkennen en ook dit ge vaar dient bestreden te worden Bij de ,,Haak-In-Actie" deed Texel enthousi ast mee en daaraan gedachtig heeft men mede de moed gehad om van Texel drie ton te vragen voor de woningbouw. Onder hen, die deze actie met bijzon der grote belangstelling volgen nemen dc bouwvaklieden wel een zeer voorname plaats in: hun spieren staan reeds ge spannen 0111 hamer en troffel, kwast en spade te omvatten en nieuwe huizen te laten verrijzen. Een ieder kan geen huizen bouwen, maar wel kunnen zeer velen door hun fi nanciële steun de huizenbouw thans be vorderen! Haakt dan allen in, Texelaars, en bouwt blijmoedig uw woningen! TEXELSE DAMES VOOR DE RADIO Woensdagmorgen van 10.45-11,00 uur zullen voor de Vara-microfoon de da mes De Vries-Steutel en Koning-Bruin spreken in het door de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid verzorgd streekkwartier. Mevr. De Vries zal spre ken over Texel in het algemeen, terwijl mevr. Koning spreekt over de activiteit op het Eiland. VVV TERSCHELLING VERGADERDE De Najaars-ledenvergadering van de VVV Terschelling werd door 95 perso nen bijgewoond. De leiding berustte bij de oude voorzitter, Dr. Smit, die gerui me tijd in Indonesië vertoefd heeft. De trek naar Terschelling is belangrijk toegenomen. Ook het ledenaantal is heel wat vergroot. Ideaal zou het zijn, zo le zen we m de Harlinger Courant verder, als iedere Terschellinger belanghebben de lid zou zijn van de VVV (Geldt ook voor Texel. Red.). Pensions werden belangrijk uigebreid en vele verbeterd. De leden van de VVV exploiteren thans ruim 1600 bedden. Het bestuur had met het gemeentebe stuur een bespreking gehad inzake het uitbreidingsplan. Aangedrongen werd ruimte te reserveren voor minstens 100 zomerhuisjes. De meeste aanvragen kwamen uit N - Holland, daarna Groningen, vervolgens Friesland. De verbouwing van het verkeershuis kostte plm. f 3000, hetgeen nogal even stof tot spreken gaf. De heer Zaadnoor- dijk herinnerde er aan dat in de vorige vergadering hiervoor f 1000 was toege staan, doch om aan de eisen van Water staat te voldoen bleek dat bedrag bij lange niet toereikend. Intussen is de verbouwing geschied geheel naar de eis van Waterstaat. De contributieregeling is ook geen ge makkelijke taak. De reeds eerder be noemde commissie is er dan ook niet in geslaagd met een afdoend voorstel ter ta fel te komen. Volgens een der besluiten der vorige vergadering zou een contri butieverhoging van 50 pet. noodzakelijk zijn. Uitbreiding van het ledental vond men zeer wenselijk en gaarne zou men willen zien, dat de ledenlijsten ter inza ge werden gelegd Anderen vonden het van belang dat het weerbericht benevens hoog en laag water op de diverse plaat sen bekend werd gemaakt. Burgemeester Wielenga merkte op, dat op Terschelling alles zo duur is. Hier ligt zeker ook een taak voor de VVV. MOND- EN KLAUWZEER Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de bovengenoemde besmettelijke veeziekte is geconstateerd op de bedrijven van: 1. Gemeente Texel, varkenshouderij, Hallerweg, Den Burg; 2. Th. M. J. Rutten, „Irenehoeve", Eendrachtpolder. 3. E. van Egmond, Wilhelminalaan 10, Den Burg; 4. C. J. Commandeur, Waalderweg B 189, Den Burg; 5. C. Smit, De Dennen H 99; 6. J. Smit, Zevenhuizen O 127. 7 N. Kikkert, „Vredestein" K 35; 8. P. Keijser Dzn., Westerweg 22, Den Burg; 9. N. Rijk, Schilderend 75, Den Burg. 10. D. Kuiper, Harkebuurt O 27. 11. D. C Witte, Schilderend 35, Den Burg 12. W. Boersen, Zevenhuizen O 132 13. C. Roeper, De Westen, B 139 14. C. Hopman, Ongeren B 197 15. P. Witte, Plassendaal W 63 16. P Beers, Warmoesstr. 4, Den Burg 17. A. Eelman, Schilderend 73, Den Burg 18. C. Bakker Dzn., Waalderweg 19. P. Bakker, Kogerweg K 85 20. J. Klippel, O 61 21. S. Keijser, Schilderend 50 22 A. Saai, Vuurtorenweg, De Cocks- dorp Texel, 16 November 1951. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. DIRECTEUR PURMERENDER WASSERIJ De heer W. Collou H.Jzn. werd be noemd tot directeur van de N.V. Purmer- ender Stoomwasserij- en strijkinrichting „DE HEKS" IN EIERLAND EN DE COCKSDORP Deze heks heeft niets uit te staan met het spook, dat destijds in het Molenbos ronddwaalde. „De Heks" is de titel van een ernstig spel, dat de toneelclub van Zuid-Eier'and Donderdag in de Kapel aldaar hoopt op te voeren en Vrijdag in het Gebouw te De Cocksdorp. (Zie ook de adv.) DE DOOD AAN DE RAT! Als het buiten guur en r>a+ wordt en de boeren hun runderen naar de stal drijven, zoeken ook de ratten warme plekjes op, m.a.w. met het kille herfst weer neemt de rattenplaag, de ratten- schade weer merkbaar toe. Dezer dagen meldden verschillende dagbladen, dat de ratten in diverse gemeenten weer geza menlijk zullen worden bestreden Op Texel geschiedt dit particulier. Regelma tig wordt er op het eiland met bestrij dingsmiddelen gewerkt. Zoals bekend, kunt u voor een en ander terecht bij de heer E. Noordijk, secretaris van de Rat- tenbestnjdingscommissie, Julianastraat, Den Burg. ZAKENNIEUWS Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van „Het Kleuterhuis", Warmoes- straat, Den Burg kunnen alle kinderen, die in het bezit zijn van een ballon (bij aankoop van f 2,50 krijgt u er een ca deau!) Zondagmiddag meedoen aan een ballon wedstrijd, welke in Den Burg-Zuid wordt gehouden. Er zijn prachtige prij zen te wir.nen voor wiens ballon het verst komt! (Zie ook de adv.) BRIDGEN Uitslag 4de competitie-avond: A.: 1. Dhr K. Mantje-H. Venema 39 pt 2. Dhr P. Koom-J. Kok 37 pt 3. Echtpaar J. Bruin 35'/2pt 4. Dhr b. Stolk-A. Wessels 33'/2 pt 5. Echtpaar Beemsterboer 32V2 pt 6. Dhr G. Dros-Koningsveid 27 pt 7. Dhr T. v Lente-C. v. Santen 24 pt 8 Echtpaar Wilkens 23V2 pt B.: 1 Dhr Kramer-Eeknan 38'/2 pt 2. Echtpaar Jouwersma 35V2 pt 3. Mw. de Graaf-dhr Jongejan 34 pt 4. Dhr Gosterhaven-T. Broekman 33 pt 5. Dhr P C. Roeper-D. v.d Werf 3U/2 pt 6. Echtpaar Vervoont 27V2 pt 7. Dhr Bos-J. Ran 27 pt 8. Echtpaar v. d. Heeriik 25 pt Volgende competitieavond 28 Nov. Bij verhindering gaarne even bericht aan Hotel De Graaf. A. W. S.V. Texet Programma voor morgen: Schagen-Texel, ZAP-RKAFC, Water vogels-W.Waard. Succes-Bergen, Vrone- DTS, Oudesluis-Grasshoppers. Afd. N.H. Alle elftallen mogen weer uitrusten. Texel 1 gaat op bezoek bij Schagen en dat zal weer een lastige op dracht betekenen, maar als er gespeeld wordt zoals tegen RKAFC, hebben we een behoorlijke kans. Texei, aanpakken dus, en succes gewenst! Het programma kan nog menige ver rassing brengen, de twee koplopers ont moeten elkaar en de beide onderste van de ranglijst. Oudeschild, 1 Nov. 1901. Met het uitbakenen van de weg waarlangs de heer D. de Leeuw voornemens is een trambaan aan te leggen, is gisteren van de ha-/en af een begin gemaakt, in rechtstreekse richting naar de laagte. Oudeschild, 4 Nov. 1901. De onder linge leeskring alhier is heden tot stand gekomen en telt aanvankelijk 37 leden. Behalve het wekelijks verstrekken van een roman of ander onderhoudend boek werk, dat de leden aan huis zal worden gebracht, zal eenmaal elke maand eene vergadering plaats hebben, ter bespre king van verschillende onderwerpen. Tot leden van het bestuur werden gekozen de Heeren J. K. G. Muller, C. C. Backer, Chr. Niessink, M Kroon Jbzn. en W. Mets Tz. Tot bode werd de Heer M Brouwer Jbz. benoemd en tot bibliothe caris de Heer Koorn. Over den aankoop van boeken is men bereids in onderhan deling getreden. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 biechtgel, 7,30 rozen hoedje, ciaarna nog biechtgel. Zondag, 27e Zondag na Pinksteren. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u. communieuitrei- ken, om 10 u. de Hoogmis, 's Av. om 7 u. lof t.e.v. de H. Naam. Deze week alleen Zaterdag om 7,30 u. rozenhoedje. Maan dag en Zaterdag H. Mis. Zaterdag van 6- 7 biechtgel. Zondag, laatste Zondag na Pinksteren, om 7,30 gez. H. Mis voor le vende en overleden leden van het zang koor en om 10 u. de gelezen H. Mis. St. Marthavereniging: Vrijdag half 3: Tini Bakker en Bakker (Buurtje). ST. NICOLAASACTIE VOOR DE ARMEN VAN ALLE GEZINDTEN Evenals twee jaar terug organiseren de verkenners van de St. Jeroengroep een inzameling van levens- en genotmid delen voor de armen van alle gezindten. In diverse winkels wordt door de verkenners een ton geplaatst waarin u uw gave kunt storten, welke dan een dag voor St. Nicolaas geleegd wordt. Hieruit worden dan de pakketten samengesteld. Wij hebben St. Nicolaas bereid gevon den om deze dan onder de armen van al le gezindten te distribueren. Texelaars, steunt allen JP goede werk zodat ook deze mensen een gelukkig St. Nicolaas kunnen vieren. De Verkenners van de St. Jeroengroep. 1ï hftntunffi 59. „Nou, alsjeblieft, professor! Graag professor!" riepen Snoekie en Bolleboks uit. Ze gingen naar het station, maar toen de professor drie kaartjes naar Klompenburg bestelde, keken ze mekaar toch even zuinig aan.Maar ze zou den nog 1 aarder opkijken. Want toen ze in het huif van professors broer aange diend en binnengelaten waren, en deze te voorschijn kwam, was het.de burgemeester van Klompenburg in hoogsteigen persoon! „Ha, verwenst boe venpak, heb ik je daar eindelijk!" brul de hij. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 18 November 1951 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. Janse, Eben Haëzer Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Bediening H. Doop. Aangifte Zater dagavond 8 uur aan de pastorie. Zendingscollecte Dinsdag 20 Nov. 8 uur Zendingsavond in „Ons Huis". Spreker Ds. IJ. J. Visch, Zendingspredikant van Bali De Koog 10 uur Ds. van Reijendam De Waal 7,30 uur Ds. Soesan De Cocksdorp 10 uur Ds. Klijnsma, uit Oosterend. Extra collecte v.d. Zending Oosterend 10 uur Ds. Soesan, uit De Cocksdorp. Coll. v.d. Zending Half acht Ds. Klijnsma, Bijbellezing Maandag 19 Nov. 8 uur gemeente avond, Zendeling Ds. Visch spreekt over Bali Oudeschild 10 uur Eerw. heer Dulfer, Zangdienst voor jong en oud, m.m.v. het kerkkoor. GEREF. KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 2,30 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZ. GEMEENTE- Den Burg 10 uur Ds. M. F. Bos Extra collecte v.d. Vredesgroep Oosterend 10 uur Ds. J. L. de Wagema- ker, van Landsmeer 60. Rrrrr! in één vaart sprongen onze beide helden zomaar door het open raam naar buiten. En toen lópen, jongens, loop je niet, zo heb je niet. Gelukkig stond de burgemeestersvilla nogal tamelijk bui tenaf, zodat ze spoedig in het vrije veld waren. En daar holde ons tweetal weer, voort over de grote weg, net als voor heen, en nu begon de ellende weer op nieuw.... „Ach, dat dat nou net (ie burgemeester moest wezen!" zuchtte Snoekie. Maar wacht, daar kwamen ze aan een boerderij. Regelrecht stoven ze het erf op. Heden overleed zacht en kalm in het Sint Lidwina ziekenhuis te Den Helder onze lieve Man, Vader, Behuwd en Grootvader Arend Heerschap echtgenoot van Aaltje Eelman in de ouderdom van bijna 75 jaar Namens de familie Den Hoorn A HEERSCHAP- Eelman KL HEERSCHAP P. HEERSCHAP- Hoep A. HEERSCHAP Den Hoorn, 14 Nov 1951 De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 17 Nov 1951 n m. 2 uur vanaf 't s erfhuis Den Hoorn, Texel Een zo juist gereviseerde als nieuwe te koop. Merk „Under wood", onverwoestbaar. Adres te oevragen aan bureau van dit blad. TE KOOP C. A WITTE, Zuid-Haffel GELD credieten uitsluitend groot fl. 1600,— 3% zonder borg verkrijgbaar, voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen „Samenwerking", Verstolk straat 31, Leeuwarden. Dc loneelcub van Zuid- Eicrland geeft op Don derdag 22 November a.s. een uitvoering in de Ka pel te Zuid-Eierland en op Vrijdag 23 Novem ber in het Gebouw te De Cocksdorp. Opgevoerd wordt een ernstig spel in vier be drijven, genaamd Aanvang beide avonden 8 uur. Kaarten verkrijgbaar aan de bekende adres sen en 's avonds aan bei de gebouwen. TEXELAARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in Boekh.) onder nr. V 0,10 meer Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz Verloren een paar grijsleren handschoenen niet kappen gevoerd met schaoenvacht terug te bezorgen bij Oelah Hartz, Binnenburg 15 Te k. jongens plusfourpak met winterjas 1ft. plm. 12 of 13 jaar Jongedijk, Schildereind 45 Te k. aangeb. bureau-tafel met 2 laden. Na 18 uur Bur gerhoutstraat 6, Den Burg Te k. grote hondenmand z. gan. en een luidspreker mooi geluid met regelaar Warmoesstraat 41, Te bevr. na 6 uur 's avonds 16 Nov. 1949 heb ik mijn paraplu laten st. v. de zaak van Zegel, Groeneplaats Wie heeft hem meegenomen? A v Leeuwen- Roozing, Zuid-Eierland Te k. een wieg en een kin derstoel (billijk) Wilhelmina laan 88 Wegens overcom pleet te koop 2 leuningstoe len, te bevr Weverstraat 16 Te koop z.g.a.n Tweed jas, maat 52, prijs f 45. De Koog 102 Te koop een wringer met bok, z.g.a.n. Warmoesstraat 53 Te koop z.g.a n. kippenhok met ren voor 8 10 kippen, bevr. Schildereinde 3 Te koop een haardkachel, mooi en goed. Den Hoorn 9 Te koop best Kuikalf. Zoetelief, „Buitenwijk", De Koog - Gevr bridgepartner(s) begin ner. G. Michels, Wilhelmina laan II, Den Burg C BAKKER A BXKKER-Bakker zeggen, mede namens we- de-zijdse ouders, hartelijk dank voor de zeer ve'e blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vónden. Alias H 10, 15 Nov. 1951 Voor de vele blijken van belangstellingbij ons huwe lijk ondervonden, zeggen wij, mede namens weder zijdse ouders, hartelijk dank M M DE GRAAF M. DE GRAAF-Slaman ELEONORA WIETHOFF-Van Wijk dank alle Texelse babies en hun moeders voor het mooie cadeau dat haar werd aangeboden. Hierbij danken wij familie, vrienden en bekenden, voor het medeleven bij de thuiskomst van mijn vrouw ondervonden In 't bijzon der de dorpsgenoten van De Waal Familie MOZF.S, De Waal 30 Voor de vele blijken van medeleven bij het heen gaan van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader DIRK LAP Szn Weduwnaar van lannetje Krijnen, ondervonden, betuigen wij onze oprechte dank, zeer in het bijzonder de leden van de damclub, die hun blijk van vriendschap heb ben betoond door zijn stoffelijk overschot ten grave te brengen. Namens de familie: S. LAP Dzn. Bij ons vertrek naar Au stralië groeten wij alle Familie, Vrienden en Be kenden en danken allen, die ons met raad en daad hebben bijgestaan A C. WITTE J. WITTE- van Heerwaarden en kinderen a.b. s s. „Waterman" 14 November 1951 Bij ons vertrek naar Au stralië roepen wij alle vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. In 't bijzonder dhrn Velthuys, Stocpker en Westdorp. P. DIJT, Haffelerweg Bij mijn vertrek naar Au stralië groet ik alle vrien den en bekenden en wens allen een gelukkige en voorspoedige toekomst. WIM KAKKER, a b s.s „Waterman" Degenen, die nog vorderingen heb ben ten laste van of schulden hebben bij nu wijlen de heer D. LAP Szn, worden beleefd verzocht hiervan voor 1 December a.s opgave te doen bij de heer W J. EELMAN, Julianastraat 7, Den Burg, Texel. (Nadruk verboden) <5$ S9

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2