D® Avonturen ^a® Flip ®m Mag) iiiiii iiiiü iiiiii iiiiii iiiiii Germaan Rijwiel Koffie - Thee Bakker's Ijzerhandel 89 ct. ET o Fa. J. P. VERBERNE „Tot de rand van de afgrond" Sindbad de Zeeman prachtige album en deel 3 van het leuke kinderboek St. Nicolaas-geschenken voor de Jeugd Nooit! Kerkboek Fa W C. REIJ VoorSt. Nicolaas Else lampen A. KIEVIT verfdoos boekhandel parkstraat 'n Cadeautje iui min mui mm mm min nun vVjf Boekhandel „Parkstraat" min min mui iiiiii min mui mi 0, kom er eens kijken A KIEVIT dam/ schaakbord boekhandel parkstraat De Sint en zijn gevolg v. d. Siikke in de Parkstraat Hoe heet het paard van Sinterklaas? Sint Nicolaas- reelame! dwl1 Een welkom St. Nicolaas cadeau Naaimachinehandel Jac. Bruijn Extra voordelige aanbiedingen Rijwielhandel Zegel heeft voor Sint Nicolaas Een mooi Sint Nicolaas-cadeau is een Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. zijn uit Vraagt Uw winkelier. Waardepunten voor kleurenfoto's en platen bij Schaatsen Voor knutselaars Sport artikelen II DE OUWE I KOUS sjoelbak boekhandel parkstraat Permanent iüiii min iiiiii iiiiii m iiiiii iiiiii N.V. Texelsche Electriciteits Mij Electriciteitsbeschikking 1951 Vergeten Een fraai en nuttig Sint Nicolaas cadeau voor jong en oud is een uitgebreide voorraad in Dagmissaais, Zondagmis- boeken devotieboekjes in leren en linnenband Kindermissaaltjes, Kinder kerkboekjes in vele soorten Boekhandel Warmoesstr 18, Den Burg zooals Mordlicht Unigro Philips Lucia Aprilia Prijzen vanaf f 11,50 Rijwielhandel I voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijnl in voorraad hij Autopeds Sportsturen Schijnwerpers Zadels Sloten K. M. tellers Bagagetassen Rijwielhandel doen al jaren hun inkopen bij altijd voorraad en ruim gesorteerd Poederdozen vanaf f 1,95 (grote sortering) Nylon haarborstels f 2,25, 2,40, 3,40, 4,50, 5.50 enz. Kapstellen vanaf f 7,50 Tandenborstelstandaard met tanden borstel 85 ct. leuke figuren Zeepdozen 28 ct. per stuk Toilettasjes vanaf f 1,20 Zeepfiguien vanaf 10 cent ZIET DE ETALAGES Te veel om op te noemen. Komt u zelf even kijken, het is de moeite waard! A. VAN DER SLIKKE PARKSTRAAT, TEL. 171 Naam Paard: Naam: Adres: Wie de juiste naam raadt wint een TAAI van 10 pond. Bij meerdere goede oplos singen krijgt ieder een deel. PEDE, Cor Lagerveld, K. Hoogerheide Den Burg Eierland Oudeschild Geldig tot 6 December 250 gram Speculaas 39 ct 5 Speculaas-popjes voor Ct 200 gram Fondant-borstplaatjes 39 Ct 100 gram Suikerbccstjes 25 Ct 200 gram Kruidnootjes 35 Ct 250 gram Speclgoedtaai ^0 Ct 100 grarn Chocolade-menagerie 50 Ct 250 gram Cacao 75 Ct VOOR STROOIAVOND: 100 gram Schuimpjes I 150 gram Kruidnootjes j 150 gram Borstplaatjes j met GRATIS een fraai geïllustreerd kin derboekje „SJAAKJE ALS SPEURDER" Verkrijgbaar bij de VlVO-kruideniers: Den Burg: E. Groot; Fa. H. J. Neijens; Jac. Zijm. Oudeschild: Z. W. Stolk. Oosterend: J. Brouwer; E. Medema. \lUÜ/> 2000 KRUIDENIERS L Geef haar een Köhler naaimachine. Uw kleinkinderen zullen er nog plezier van hebben. U vindt deze bij Stenenplaats Den Burg p. meter Prima keperflanel, rose, bleu, 80 breed 1,80 Gestreept pyama flanel 1,58 Prima graslinnen, 160 breed 3,55 Mantelstof, 140 cm. breed 10,75 Palm Beach voor rokken breed 130 cm. vanaf 8,25 Sportkousen effen kleuren met nylon maat 2 t.m. 10 vanaf 98 et. Graslinnen lakens 150x235 7,95 Kinderzakdoeken 25 ct. Dameszakdoeken 32 ct. Dames interlock directoire vanaf 1,95 Baddoeken, blokdessin, vanaf 1,55 Wollen heren pullovers in bruin, marine SLECHTS 10,90 Heren tweed jassen, prima 58, Enz. Enz. Komt U gerust eens kijken, het verplicht U tot niets! Tel. 263. Binnenburg Den Burg Gazelle, Ju-ncker, Union, Locomotief en vele andere merken RIJWIELEN Sportrijwielen ook in kleuruitvoering Kinderrijwielen in alle maten Autopeds, driewielfietsjes Rijwiel SOLEX, (het gemotoriseerde rij wiel Rijwiellampen, alle goede merken Zaklantaarns, Staaflantaarns Dubbele en enkele fietstassen Regenbroeken, Regenpijpen Handwarmers, Jasbesohevmers, Sportsturen Leren jassen, Vesten, Handschoenen, Wanten, Motorkappen Verder een mooie sortering Schaatsen! Sjzowel voor dames en heren en kinderen Ê^Een Germaan, daar heeft u wat aan, iDie staat in vele opzichten bovenaan. En B AKELA AR heeft ze voor u staan! Ook op gemakkelijke betalingsconditie. GRAVENSTRAAT 6, DEN BURG Zondag- en Maandagavond 8 uur Dana Andrews, Farley Granger, Joan Evans in: (EDGE OF DOOM) Het verhaal van Martin Lynn, die nooit een levend wezen kwaad deed totdat. Een aangrijpend en boeiend drama van schuld, wroeging en boete. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. Zondagmiddag k uur en Dinsdag avond 8 uur J r T p brengen wij een meesterwerk in techni- t J color: In de hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr., Maureen O' Hara, Walter Siezak. Een dergelijke kleurenpracht, spanning, romantiek, sensatie en speeltalent werd nimmer tevoren in een film bijeenge bracht. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. rijpt Stalen kunstschaat sen HUDORA NOOITGEDACHT GLORIA Houten kunstschaat sen Kinderschaatsen Monturen SLEDEN Meccanodozen Figuurzaaggereed schappen Timmergereed schappen Ook losse figuurzaag- bogen, plankjes, klemmen, drilbo ren, zaagjes, enz. Figuu rzaagmod el len Rugzakken Kamp- en zakmessen Fluiten Kampeertoestellen Boterdozen Zaklantaarns Kampeei pannen Kampspiegeltjes Tandenborstel in étui Boterhamtrommels Eierdozen Verruilt voor 'n boekje bij de NUTSSPAARBANK Kngerst: 34 - I 'en Buig I Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER. Tclef.37 Het is verboden op enig tijdstip tij dens de piekuren electriciteit te verbruikon tea behoeve van: 1 Ela'age- en Winkel verlichting voor meer dan de helft va.i hef voor die verlichting aanwezige aantal lichtpunten en met dien verstande, dat het verbruik nimmer meer mag bedragen, dan de helft van het vóór 12 November 1951 ge- installeerde vermogen; 2 Reclameverlichting De piekuren zijn van 12 November 1951 tot en met 2 Februari 1952 gedurende: a de eerste 5 werkdagen van de week van 7.30 tot 9 uur en van 16 30 lot 13 uur; b op Zaterdag van 7 30 tot 9 uur. Uiterste zuinigheid tijdens de piekuren in Uw huis. min iiiiii iiiiii iiiiii iiiiii 5). Walter was direct gecharmeerd van Renate von Mahlitz. Ze zag er fris en op gewekt uit en ze had een natuurlijke be valligheid. Des te onaangenamer was het haar te moeten teleurstellen. Zegt u eens eerlijk, hebt u grote verwachtingen om in ons kwartet te wor den opgenomen? vroeg hij ernstig. Tja, andere zou ik eigenlijk niet naar u zijn toegekomen, antwoordde ze met een verbaasd glimlachje. Ik zou graag met u willen samenwerken. U ver wacht misschien niet veel van mij, om dat ik nog jong ben en nog geen con- certroutine heb. Maar ik kan heus wel werken ook en mijn aanpassingsvermo gen is ook nogal groot. Of ik aan uw technische en muzikale eisen voldoe, zult u straks moeten uitmaken, nadat u mij hebt gehoord. Weest u niet boos ais ik u nu al vast iets zeg, voordat de anderen komen. Ik zou u er op willen voorbereiden, dat u weinig kans hebt om te worden aange nomen. Ze keek hem vragend aan. Ziet u, juffrouw von Mahlitz, in het algemeen nemen wij geen dames in het kwartet op, verklaarde Walter met een verlegen lachje. En als Bauer zich niet had vergist, door u voor een „hij" te houden, terwijl u een „zij" bent, dan zou hij u zeker nooit hebben opgeroepen. Dus als ik het goed begrijp, heeft 't eigenlijk weinig nut als ik nog voorspeel? Walter aarzelde met zijn antwoord. Ten slotte zei hij: Onder andere omstan digheden zou ik neen zeggen, maar om eerlijk te zijn, zitten wij op het ogenblik wat je noemt vast, omdat wij nog steeds niemand hebben gevonden. Misschien dat mijn vrienden in dit geval een uit zondering maken. Ze glimlachte met moeite. Uw ant woord is natuurlijk teleurstellend. Maar daaruit maak ik op, dat u zelf er eigen lijk geen bezwaar tegen hebt, dat die monniksbelofte wordt gebroken. Walter krabde zich eens achter het oor en lachte. Op zulke gewetensvragen kan ik alleen slecht een antwoord geven. Ten slotte moeten wij over zulke princi piële kwesties met ons drietjes een be slissing nemen. Hij voelde zich kennelijk opgelucht, dat hij door het binnenkomen der twee vrienden geen verdere te.-cst en uitleg behoefde te geven. Inwendig zat hij te lachen, toen h'ij merkte welk een indruk het knappe meisje op Michael en Tibor maakte. Nadat zij eerst nog eens hartelijk had den gelachen over het ontstane misver stand, waardoor zij in de veronderstel ling verkeerden, dat von Mahlitz een man was geweest, en ze nog geruime tijd over kostjes- en kalfjes hadden gepraat, verzocht Michael ten slotte aan Renate om hun iets voor te spelen. Tibor bracht gedienstig het instrument naar haar toe en hielp met het uitpakken. Vandaag zullen we u tot onze spijt nog geen definitieve uitslag kunnen ge ven, zei Michael voorzichtig. Er zijn nog meer gegadigden en wij moeten nog be slissen wie wij zullen aannemen. Renate keek Walter een onderdeel van een seconde aan en hij zag op haar gezicht een glimlach, waarvan hij alleen de reden kende. En toen begon Renate zonder een spoor van verlegenheid voor de critische toe hoorders een deel uit de D-dur solosuite van Bach te spelen, beheerst en zeker, zowel wat toon als techniek betrof, zui ver en ongekunsteld van opvatting en voordracht. Als op commando knikten ze alle drie goedkeurend toen het slotaccoord was weggestorven. Heel goed prees Michael. Tech nisch smetteloos en een mcoie toon. Hoe staat het met een gedeelte van een con cert of een sonate? Ik zou graag uw vi- brago nog duidelijker willen horen dan Bach mogelijk maakt. Graag. Wat wilt u horën,Schumann, Dvorak ot Haydn? vroeg ze. Tibor liep naar de vleugel toe en speelde de indrukwekkende openingsma ten van de orkestpartij van het Dvorak- concert. Voelt u daar iets voor? Zeker. Ze gaf hem dc pianopartij die ze had meegebracht. Michael liet haar spelen, totdat zij het tweede thema had ingezet. Toen stond hij op en klapte in zijn handen. Keurig! riep hij met eerlijke over tuiging. Heel goed. Dank u wel, dit is wel voldoende. U hebt een prachtige, warme toon en een vibrato, dat er ook mag zijn Waarom legt u zich niet meer op solospel itoe? Te weinig carrière zuchtig, zei Re nate, terwijl ze haar schouders ophaal de. Ik voel nu eenmaal veei voor kamer muziek. En bovendien, draagt mijn toon niet ver genoeg voor solospel Michael knikte bedachtzaam. Maar voor een strijkkwartet geknipt. Uw piano is teer en toch vèrdragend en gevoelig. Hij fronste het voorhoofd en keek een ogenblik strak voor zich uit. Toen haalde hij nauwelijks zichtbaar zijn schouders op. Mag ik u vriendelijk bedanken, juf frouw von Mahlitz. Wij zullen u morgen wel de uitslag kunnen mededelen. Ze bleven nog even napraten, voordat Renate afscheid van hen nam. Zeg, waar is die oude parapluie ge bleven, die iemand eens bij ons heeft la ten staan? vroeg Tibor fluisterend aan de alt-violist, toen ze alle drie meegingen om Renate uit te laten. Ik geloof boven, op die groene kast, waarom? Tibor gaf geen antwoord, maar stoof naar boven om een ogenblik later met een door spinneweb bedekte parapluie terug te komen. Ik breng u wel even naar de trein, juffrouw von Mahlitz, bood Tibor hoffelijk aan, voordat een der anderen hem voor had kunnen we zen. U wordt anders drijfnat, het is zulk hondenweer! Geeft u mij maar uw in strument en uw muziektas. Toen Tibor terugkwam, vond hij zijn kwartetgenoten in diepe werpeinzingen Wat een ontdekking, mannen! riep hij vol enthousiasme. Een verduiveld knap meisje! Hebben jullie ooit zulk haar gezien? En zulke hemelsolauwe ogen? Grijze! verbeterde Walter langzaam. Wat zullen wij nu hebben? zei Ti bor verbaasd. Sinds wanneer let jij op zulks dingen. Tjonge, jonge, als 't komt, komt het in ene. maar hoe het ook zij, je hebt het mis ze zijn blauw. Blauw-grijs, verklaarde Michael ernstig. De kleur verandert met de be lichting. Alsof ze het hadden afgesproken, schoten Tibor en Walter tegelijk in een lach. Kom jij maar eens over de brug met je drie mark, wendde Walter zich tot Tibor. Voor die verloren weddenschap van vanmorgen. Dat je zulke dingen ook altijd zo af grijselijk goed onthoudt, zei Tibor op klagende toon. Een paar minuten bleef het stil in de kamer. Alleen ihet kletteren van de re gen was te horen. Dus wat doen wij? verbrak Tibor als eerste het zwijgen. Wat wij doen, herhaalde Michael automatisch de laatste woorden. Hij schrok uit zijn overpeinzingen wakker en begon ongeduldig de kamer op en neer te lopen. Dat gaat natuurlijk niet. Jam mer! Ze speelt werkelijk heel behoorlijk. Ik geloof,, dat ze op de duur een waardi ge opvolgster van Paul zou kunnen wor den. Maar het gaat nu eenmaal niet. Ze heeft ons nu al allemaal het hoofd op hol gebracht. 'Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 3