VAL DA De Texelse Middenstanders zijn tevreden over de met Sinterklaas gesloten zaken De practisehe artikelen waren het meest gewild i. t B-: 2-:s o i» Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Er waren in Den Burg 95 „Nieuwe Sunderklazen' Vergeten Nooit! Een slepende kou of griep ALS HET HEERLIJK AVONDJE VAN SINTERKLAAS ons zijn golf van geluk heeft gebracht, gaan we weer met dub bele energie aan de slag, trouw aan onze beloften jegens de Goede Sint, dat wij voortaan nóg beter ons best zullen doen! De eerste stap, die uw verslaggever „de volgende dag" deed, was een z.i. belang rijke: hij ging een flink aantal winke liers bezoeken om hun de vraag te stel len of ze tevreden waren ten aanzien van de verkoop. Wij kunnen u mededelen, dat de Texelse Middenstanders over het algemeen tevreden zijn. De eerste zakenman die we bezochten verklaarde: „De verkoop van pracUsche, huishou delijke artikelen stond ongeveer gelijk met die van vorig jaar, maar er werden minder luxe artikelen door ons ver kocht'". Een bakker zei: ,,'t Was best te mer ken, dat men niet zoveel geld meer kan besteden als de voorgaande jaren Het kwam nu niet voor, dat een bepaald ar tikel uitverkocht raakte. In de eerste ja ren na de oorlog was het dikwijls zo, dat je aan bepaalde artikelen te kort kwam. Het fijnere goed (chocolade en suiker werken bv.) dat duur is, ging niet zo hard!.. Banketletters? Ja, die zijn er weer heel wat verzonden, evenals spe culaas, taai-taai, e.d. Dat ging vrij nor maal". 'n Handelaar in galanterieën, luxe arti kelen, speelgoederen enz. verklaarde: „Ik mag niet mopperen, maar de verkoop was wel wat minder dan vorig jaar, luxe artikelen bv. gingen niet zo gretig". Een andere middenstander vertelde ons: „Bij ons lag de verkoop per klant iets lager dan vorig jaar. Daarbij moe ten we echter wèl in aanmerking nemen het feit, dat vorig jaar van 20-25 Novem ber een winkelweek werd gehouden en in die week natuurlijk heel wat voor het Sint Nicolaasfeest werd ingeslagen. Men heeft het dit jaar meer aan practisehe geschenken gegeven". Vorig jaar, toen de wolprijzen door de strijd in Korea van dag tot dag opliepen, leek het aan de man brengen van textiel- goederen ens een kleine kunst, de groot ste angst voor verdere stijging is thans enigszins geweken prijsdaling is van zelfsprekend uitgesloten! We waren dan ook wel het meest benieuwd hoe de ma- nufacturiers het hadden gemaakt „Het was niet daverend druk, maar ik ben tcoh tevreden!" zei de een. Een ander verklaarde. „We hebben goed verkocht!" Nu, als ge daar dieper over nadenkt stelt ge u inderdaad de vraag: „Kan het ei genlijk anders? Het gure weer brengt hem of haar allicht op de idee een sjaal te schenken of handschoenen of een jas of mantel. Wie door dit grillige klimaat niet de helft van de week snip verkou den rondloopt mag zich gelukkig prijzen en dus zijn er ook heel wat zakdoeken aan de man (neus) gebracht. En een bad schijnt ook prima tegen griep e.d. kwaal tjes te werken, dus gingen de badhand doeken ook vlot. Meubelzaken hebben vele rookstoelen verkocht en kleinmeubelen bleken ook een willige surprise. Luxe niet zo veel, men koos meer het nuttige. De sigarenbranche is met Sinterklaas altijd gesneden koek. Welke roker kan trouwens zeggen: „Hij het best reë!" als de Sint vergeten zou hebben een doos si garen of zak tabak in het mandje te de poneren!!? Tijd is geld en dat niet alleen: tijd is ook tijd en daarom moet je met de tijd rekening houden. De man, die wij naar de verkoop van klokken, wekkers, horlo ges enz. polsten, had gelukkig even de tijd om te vertellen, dat de Sint prac- tisch met evenveel goederen zijn zaak verliet als vorig jaar. De meer luxe goe deren kregen de portemonnaie minder ver open. Ook hij wees ons op de winkel week, die dit jaar niet gehouden is, en het moeilijker maakt om een vergelij king met 1950 te geven. „Ik mag niet mopperen", zo zei ons een handelaar in huishoudelijke en luxe ar tikelen. Men gaf de voorkeur aan de meer practisehe gebruiksartikelen, luxe artikelen gingen niet zo wild. De zaken man, die verstandig was an wat vooruit had gezien bij reizigersbezoek, heeft zich met geen groot kwantum luxe artikelen bevoorraad. Natuurlijk blijven er geluk kig altijd klanten die naar iets bijzonder fijns, naar iets zeer luxe zoeken". Een rijwielhandelaar verklaarde: „Ik ben aardig tevreden". Een andere winke lier verklaarde: „Ik heb ie Winkelweek gemist. Gedurende de week vóór Sint Nicolaas heb ik matig verkocht. De Za terdag (1 December dus) was goed. De Maandag (3 December dus), was voor on ze zaak fantastisch goed. Welk soort ar tikelen? Wel, de practisehe hadden de boventoon". Weer een ander verklaarde: „Ik heb door de Sinterklaas artikelen kunnen verkopen, die je anders om deze tijd van hoe blank en glanzend Uw tanden wor den en hoe gaaf Uw gebit blijft, wanneer U poetst met IVOROL. Tube 93-67-41 ct. het jaar niet verkoopt! Ik ben tevreden". Handelaar in speelgoederen, luxe- en huishoudelijke artikelen: „Ik ben tevre den". 'n Boekhandelaar verklaarde: „Ben zeer tevreden. Voor het boek is een opval lend grotere belangstelling getoond, men gaat meer lezen, we hebben vooral meer kinderboeken verkocht!" Dit is dus wel een bijzonder verheu gend verschijnsel, want de waarde van het geestelijk voedsel mag niet onder schat wo. den: wie leest verrijkt zijn geest! (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman 5 December op Texel f- 3. Er verliepen enige maanden, tot me neer Pimpelmans op zekere middag een wandeling in het warme voorjaarszonne tje maakte. Halverwege de Populieren straat ontmoette hij de postbode. „Me neer PimpeLmans, ik heb een brief voor u", zei hij Meneer Pimpelmans pakte de brief aan en scheurde hem open. Het was de trekkingslijst. 4. Wat was dat? Meneer Pimpelmans kon z'n ogen niet geloven! Daar stond me zowaar zijn nummer bovenaan. Hij had de hoofdprijs! Een auto! Nee maar! Ter wijl zijn ogen alsmaar op het nummer bleven staren, zette hij er de sokken in, ja, ongemerkt begon hij sieeds harder te lopen, om het heugelijke nieuws zo gauw mogelijk aan z'n vrouw te vertel len. Den Burg, Woensdagochtend „Mo lendwarsstraat, J. Bruin, Weverstraat, Eelman, Gasthuisstraat, familie Riteco, Schilderend". De bestellers van onze P. T.T. geven elkander pakjes aan, meest Sinterklaaspakjes, dat zie je aan de ver pakking! Het avondje van Sinterklaas staat voor de deur en dat betekent voor de mannen van de post een drukke tyd met extia ritten over het eiland. In een der vertrekken van het nood-postkan toor aan de Parkstraat, de voormalige pastorie van de Doopsgezinde gemeente zoals u weet, zijn rappe handen bezig met het sorteren. Ze hebben nu de „bij keuken van Dr. Vis" tot hulpsorteerka- mer gepromoveerd. Dinsdag was het ook al bar druk, ver klaart Bram Stolk en Hillen en Van Heerwaarden knikken bevestigend. „En morgen zullen we ook nog wel een extra ritje moeten maken". Honderden extra pakjes boven de gebruikelijke vracht welke iedere bestelling vertegenwoordigt. „We hopen, dat er voor ons ook iets ex tra's bij is!" horen we (hoopvol) fluiste ren. Dit is de dag van Sinterklaas. Een ra re dag. We zijn eigenlijk allemaal een beetje nerveus. Niet dat wij thans nog enige vrees koesteren voor die stokoude baas, maar de spanning van vroeger blijft je in het bloed. Sinterklaas is die oppermachtige figuur, die je kunt laten trillen als een riet, maar je ook blij kunt maken, zielsgelukkig. Hij is gistermorgen al naar Texel ge komen, toen bracht hij een bezoek aan de kinderen van De Koog en vandaag is Hij >n een school te Den Burg op be zoek. Natuurlijk zal-ie nog een ererond je door hc+ dorp maken en dat dorp moet een keurige indruk geven: ziet maar eens hoe mooi de TEM-lantaams ge verfd worden. Opmerkelijke actie in het dorp. Een winkeljuffrouw probeert een adspirant-sunderklaas een knoert van een lelijke grim aan te smeren, een groenteboer balanceert een fruitmand met appeltjes van oranje er in en zo. Een flink bakkersknechtje fietst met een grote taartendoos naar een of ander adres. Heel het dorp toont bijzondere vlijt. Die Sint toch! Nou ja, heel het dorp: twee Kellners turen vanuit een hotel naar het stille dorpsplein met zijn kale bomen, waar de maan misschien wel door ga-U gluren, vanavond.... Van avond hopen ze het èrg druk te krijgen. „Als het weer zich maar gnap houdt, dan komt er wel een stomp volk naar Den Burg", wordt er opgemerkt, als het gaat legenen, komen de buitendorpers niet". Nou, 't is jammer, maar het weer was 's avonds lang niet best en caardoor was het aantal Nieuwe Sunderklazen blijk baar niet zo dik gezaaid ais vorig jaar. De jury, samengesteld uit bestuursleden van de vereniging voor Texelse Folklore en Volksspelen, heeft ze precies geteld en kwam op 95 (vorig jaar 116). Dat aantal vait ons nog erg mee, want je zag haast geen spelers en de heer A. de Wijn, een dikke zeventiger, zei zo tegen half negen tegen een kennis „Je ken wel naar huus gaan Piet, want het is niks waard van 't jaar!" „Vroeger, zo zei hij, speel den de kinderen allemaal en later op de avond kwamen de groteren". Hij ging zelf ook naar huis, maar wij wierpen nog een blik in de drie danszalen, waar het helemaal niet vol was. Later op de avond groeide het aantal danslustigen wat, maar je kon toch lang niet over de hoof den lopen en de kellners behoefden zich niet in het zweet te werken! Er waren veel kijkers, maar die wer den teleurgesteld. Ten eerste doordat er zo weinig spelers waren en ten tweede doordat de meeste spelers wegens het slechte weer spoedig de danszalen bin- nentippelden, waar ze gratis entrée had den. Neen, dit feest is toch nog maar kwij nend, maaiwe hebben de 12de De cember nog voor de boeg en dat-ie dan weer goed wordt is onze diepe overtui ging. Uitslag wedstrijd Nieuwe Sinter klaas: U wilt graag weten wie er met de prijzen van de Nieuwe Sunderklaas gin gen strijken? Er waren negen prijzen: 3 eerste prijzen van f5,-; 3 tweede prij zen van f 3,-; 3 derde prijzen van f 2,-. le prijs „Manus Olie en c.s." (Cor Wit te, Bloamwijk c.s.), 53 pt; le. Ollie B. Bommel en Tom Poes (mej. Cor en Mar- rie Kuip, Rozenburg) 50 p. le. Schoen zolen (Dorie en Elly v. Heerwaarden) 48 p. 2e. Beren en geleider (naam onbekend) 47 p.; 2e. Straatveger (Siem Rijk) 47 p.; 2e. „De Prins zoekt Assepoester (naam onbekend) 46 p. 3e. „De clown van de straatveger" (v d. Meer, Suikerweg) 44 p. 3e. „Burger zin" (W. Visser, Hotel De Zwaan) 43 p.; 3e. Paddenstoelen (dames Buisman, Wes- terweg) 43 punten. Het totaal aantal deelnemers bedroeg, 95 (vorig jaar 116). Juryleden: A. de Wilt, Jan Bakker, Ab Dros, J. v. Heerwaarden, W. v. Heer waarden. FRANS Vit OLIJK EN ACCORDEOLA Begin Januari zullen Frans Vrolijk en het ensemble Accordeola in „De Oranje boom" optreden. OPSPOREN EN WINNEN VAN AARD OLIE Over bovengenoemd onderwerp sprak de heer G. S. de Vries van de N.V. Ba taafse Petroleum Maatschappij te Den Haag voor een 130-tal leden van „Het Nut". Een korte uiteenzetting werd gegeven over het ontstaan van aardolie, als pro duct van organische oorsprong. Deze olie bevindt zich als vloeistof in de poriën van aardlagen, zoals bv. duinwater in duinzand voorkomt. Wil een lonende winning mogelijk zijn, dan moet er geen natuurlijke verbinding van de oliehou dende laag met de oppervlakte bestaan, daar anders olie zou wegvloeien. Een dergelijke laag bevindt ziah dus altijd onder de aardoppervlakte. Dit verborgen voorkomen van aard olie, dat door geologische of topografi- sche omstandigheden nog meer gecom pliceerd kan worden, maakt een bijzon dere opsporingstechniek noodzakelijk, I waarbij tegenwoordig vaak van vernuf- I tige instrumenten wordt gebruik ge maakt. Tenslotte moet een boring de aanwe- j zigheid van olie en de mogelijkheid van een lonende winning ervan vaststellen, waartoe soms zeer diepe gaten moeten worden geboord. In verband met de steeds hogere eisen die daartoe gesteld moeten worden, heeft zich een techniek ontwikkeld, waarbij roterend geboord wordt en het boorgruis naar boven ge spoeld, terwijl tijdens de werkzaamhe den en na beëindiging ervan zorg wordt gedragen, dat het boorgat niet instort. De olie wordt uit de laag naar de op pervlakte gevoerd door een leiding, op gevangen en gemeten in tanks, zo nodig gescheiden van gas en water en daarna verder getransporteerd naar de verwer kingsinstallaties om daar te worden ge splitst in de verschillende, voor de ge meenschap benodigde producten. De voordracht werd toegelicht door enige korte films en nader verduidelijkt door een verkleind model van een boor toren, een aantal oliesoorten en enig an der materiaal. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 biechtgel., om 7,30 Maria- lof, daarna nog biechtgel. Zondag 2e Zondag v.d. Advent. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u. communieuitreiken en om 10 u. de hoogmis, 's Av. om 7 u. Ma- ria-lof. Dinsdag- en Donderdagavond om 7 u. roezenhoedje. Zaterd. 6-7 u. biecht gel, om 7,30 rozenhoedje. Zondag 16 Dec. 3e Zondag v.d. Advent. '>t. Martha-ver.: Vrijdag 2.30: Tini en Annie Bakker. In de week om 7,30 gelezen H. Mis. NUTSSPAARBANK KANTOOR DEN BURG Op de boekjes werd ingelegd f 25,263,52 en terugbetaald f 989,95. Er werd dus meer ingelegd dan terugbet. f 24,273,57. Het tegoed bedraagt thans f 85,260,60. In Nov. werden uitgegeven 11 nieuwe boekjes, terwijl er geen enkel boekje werd ingetrokken. In omloop zijn thans 145 boekjes. Het aantal posten van inleg bedroeg 30 en dat van terugbetaling 17. Texelse Boysnieuws. Boys 1 gaat Zondag naar Zeemacht. Een overwinning Boys? Vertrek met de dienstbus om 11,45 Groeneplaats. Boys 2 speelt om 2,30 uur thuis tegen Zeemacht 2. Dit kan spannend worden. Adsp. A spelen vanmiddag om 3 uur uit tegen Texel B. De elftallen staan in het kastje. S. V. Oosterend. Hedenmiddag Oosterend A-De Koog A. Jongens, opgepast hoor, denk er niet te licht over. Morgen gaat het le naar Pet ten, we zijn benieuwd wat dit wordt Snelheid is in deze afdeling een vereis te. Krijgen we morgen een telefoontje uit Petten? Zeg, denken jullie allen aan Ouwe Sunderklaas? De dames ook? Neem een'doos echte RAS TILLES VOORKOM INGVAN GRIEP Sportnieuws SVC. Hedenmiddag 3 uur spelen adsp. A thuis tegen ZDH A. Het 2de is vrij. Het le ontvangt morgen om half 3 Caïlants- oog 1. Direct in een hoog tempo begin nen en volhouden tot het laatste mo ment. Terreindienst A. Dootjes en W. v. Heerwaarden. Het is de bedoeling, dat ook dit jaar weer een Jeugduitvoering georganiseerd wordt. Het zal dan een Kmder-Operette worden. Adspiranten die hieraan willen meedoen, kunnen zich opgeven tot uiter lijk 13 Dec. bij mevr. Meindertsma. Het bestuur doet bij deze een beroep op de ouders hun kinderen die zich opgeven, aan te sporen, trouw de repetities te be zoeken. Een ieder moet toch beseffen dat dit een zeer moeilijke opdracht is, die zonder steun der ouders niet is uit te FILMNIEUWS „WINTERBLOESEM" In deze komische film, ja een aaneen schakeling van gekkigheden, speelt Son- ja Henie een belangrijke rol als ster in een ijsshow. Maar dat niet alleen: zij is het charmante nichtje van een schatrijke oom, met wie zij in de Canadese bergen haar vacantie doorbrengt. Velen dingen naar haar hand, maar.... enfin, laten we niet alles verklappen! Een muzikale show met S. Z. Sakall als de komiek die voor de humor zorgt en Son ja Henie als de wervelwind van de ijsvloer! „VROUWENKAMP BORNEO" De Amerikaanse films die na de oor log zijn verschenen over Duitse en Ja panse gevangenkampen, hebben ons in vrijwel alle gevallen de bittere teleur stelling gegeven.dat men er in Holly wood blijkbaar weimg van begrepen had. Gelukkig is het met de film, die in Texels Bioscoop Theater wordt vertoond, volkomen anders. Hier *s wel degelijk begrip aanwezig geweest voor de mentaliteit van men sen, die een aantal jaren van hun leven achter prikkeldraad moesten doorbren gen, gescheiden van degeen, die men lief had en verstoken van alle contact met de buitenwereld. De film volgt nauw keurig het relaas van de Amerikaans- Engelse schrijfster Agnes Mac Keith, wier boek onder dezelfde titel in het Ne derlands is verschenen. Maar in dit geval waar het eerder gaat om een reportage, een document, dan om een romantisch verhaal, heeft de film een veel grotere beklemming gekregen dan het misschien iets te oppervlakkig geschreven boek. Wie de Japanse kampen in Indonesië uit eigen ervaring kent, zal bemerken, dat de werkelijkheid zo dicht mogelijk benaderd is en dat maakt de film van waarde voor hen, die van de Nederlan ders in het oosten tijdens dc oorlog wei nig afweten. Neerlands Nieuws O.a.: De begrafenis van Minister van Maarsseveen. V 1 tot ontploffing ge bracht in het Hollands Diep. Fashion week 1951. Canadese troepen voor Duits land arriveren in Rotterdam. Buitenlands Nieuw O.a.: Wederom Canadezen voor Euro pa's vrijheid. Britse versterkingen naar het Suezkanaal. Ernstige overstromingen in Noord-Italië. da^ 15 Ws dai ten lijk hv ar ol 01 I al a 91 aa tas ver »a, ren de Sta; Wa me: een Bui ver 9.) Het carbol-nummer was een uit vinding van Tibor, om op lange reizen medereizigers uit de coupé te verjagen. Het was maar zelden, dat de truc geen succes had. Tibor was de man die dan een werkelijk kunstig verband van enor me afmetingen over zijn hoofd stopte, waar het bloed in de vorm van rode inktvlekken doordrong en dat een niet te harden carbollucht verspreidde. Zelfs de meest doorgewinterde handelsreiziger trok zijn hoofd haastig terug en zocht naar een andere coupé, als hij Tibor's carboltulband in de gaten kreeg. Twee minuten voor het vertrek. De laatste op het nippertje komende reizigers draafden zenuwachtig langs de wagens. De geheimzinnige man met de grote hamer, die overeenkomstig de ritus der spoorwegen ergens een wonder der techniek onder de wagens moet beklop pen, gelijk een hartspecialist zijn patiën ten, had zijn taak volbracht. Hij wandel de nu waardig naar de volgende trein om die zijn laatste zegen uit te delen. De eerste zakdoeken werden zichtbaar, de laatste omarmingen, en afscheidswoor den, het lawaai van dichtslaande coupé deuren „Instappen!" Het onvoltallige kwartet tuurde wan hopig naar de perronopgang, maar er kwam nog geen altviool in zicht. Daar.toen de trein zich al lang zaam in beweging zette, werden er tus sen bagagewagens en opgestapelde goe deren twee hardlopende wezens zicht baar. Voorop een dame in bontmantel en achter haar aan een heer zonder hoed, die in de ene hand een ceilokast en in de andere een zware koffer torste. „Allemachtig, ze halen het niet meer! riep Tibor, die angstig uit het raampje leunde. Ja, toch!.Ze is in de bagage wagen. Maar Walter.zou hij het ha len, ja, toch ook! Wat een tempo. Die Walter! F.en kraan van \i vent. Bravo! Hij is ook aan boord. Ik wist niet, dat hij zo goed kon sprinten. Dat was een op windend ogenblik! Michael was al lang op weg naar de bagagewagen, Tibor stormde achter hem aan. Triomfantelijk haalden ze de twee ontbrekende kwartetgenoten binnen. Jongelui, weest niet boos op mij! zei Renate vermoeid glimlachend. Het was mijn schuld niet. Mijn taxi had pech. En natuurlijk juist daarbuiten, ergens in Schmargendorf, waar heinde en ver geen kip te zien is. Ten slotte heeft een privé- automobilist zich over mij ontfermd. Waar is mijn eau de Cologne? Renate zocht zenuwachtig in haar tasje. Misschien wel in uw koffer, opper de Tibor en sprong overeind. Maar M' chael greep in zijn zak en haalde een flesje te voorschijn. Alstublieft, misschien wilt u hier van gebruik maken, zei hii en reikte het haar aan. Hè, sinds wanneer heb jij eau de Cologne bij je? vroeg Tibor schamper. Als je het beslist wilt weten: voor juffrouw von Mahlitz, antwoordde Mi chael met een nijdige blik op Tibor. Jij zou er natuurlijk niet aan hebben ge dacht, dat een dame zoiets op reis nodig kon hebben. Maar ik heb in ieder geval het car- bolverband thuis gelaten, mompelde Ti bor. Hij klom op de bank en haalde een doos bonbons uit zijn koffer te voor schijn, die hij Renate aanbood. Iets om te knabbelen. Michael moet vooral niet denken, dat hij de enige galante ridder van het kwartet is. Mijne heren, u maakt mij verlegen, zei Renate lachend. Ik had nooit gedacht dat collega's zoveel attenties hadden voor een arme celliste. Wat zie je er weer uit, zei Tibor verwijtend en keek naar Michaels col bertjasje, waaraan twee knopen ontbra ken. Je maakt ons gehele kwartet te schande met je slordigheid. Ik had ze er nog willen aannaaien, verontschuldigde Michael zich veront waardigd, maar ik heb geen tijd gehad. Het was gemeen van Tibor om hem zo aan de kaak te srtellen. Ik zou er nog toe gekomen zijn als jij die ene partij van Dvorak niet had vergeten, waarde heer! Toch maar goed, dat jullie nu een vrouwspersoon bij de hand hebt, pro beerde Renate het gesprek af te leiden, dat in een ruzfie dreigde te ontaarden. Uit haar handtasje haalde ze een naai- garnituur te voorschijn. Geeft u maar 'hier, mijnheer IBauer. Als u do knopen nog hebt, is de- schade direct hersteld. Met behendige vingers zette ze de kno pen aan. Prachtige zuchtte- Tibor, terwijl hij goedkeurend knikte. Kunt u ook zo goed manicuren? Zeker, maar brutale heren principi eel niet. Toen ze Wittenberg gepasseerd waren verdween Walter Borner voor een tijdje. Toen hij terugkwam beduidde hij onop vallend aan Tibor, dat deze even in de gang moest komen. Zeg, luister eens. Wij kunnen dat meisje niet de gehele nacht op een harde bank laten slapen. Ze moet morgen fris en uitgeslapen zijn voor de moeilijke taak die haar wacht. Ik oen even naar de slaapwagen geweest. Er is nog een coupé te krijgen. Hoeveel geld hebben we nog in kas? Verdraaid, zei Tibor bedenkelijk en krabde zich eens achter het oor. Het zal wel niet lukken. Morgen moeten we toch ook eten. En het maakt zo'n slechte in druk als wij vóór het concert om voor schot vragen. Dan moeten wij hutje bij mutje doen, besloot de altviolist. Een ieder uit zijn eigen zak. Ik heb nog vijftien mark. En hoeveel moeten v/ij bijbetalen? Walter noemde het bedrag Goed, zei Tibor. Dat komt wel in orde. Ga jij maar weer naar binnen en stuur Michael even naar buiten. En laat het geld vast hier. Ik zal voor het kaart je zorgen. Renate verzette zich eerst tegen het bijzonder voorrecht, dat de collega's haar wilden laten genieten. Ze vermoed de, dat de jongens slecht bij kas waren en ze wilde dat offer niet aannemen. Ze stelde voor om zelf de toeslag te beta len, maar tenslotte liet ze zich bepraten. Ze wilde de vrienden ook niet krenken. De drie achtergebleven kwartetgeno ten maakten het zich op de harde ban ken zo gemakkelijk mogelijk. Maar ze hadden het rijk niet alleen. In Halle moesten ze hun coupé delen met drie aangeschoten bruiloftsgasten. Had ik dat verband toch maar mee genomen! bromde Tibor mismoedig. Anderhalf uur vrije tijd is niet veel als er de gehele ochtend hard gerepe teerd is. Renate meende die tijd het best- SANAP1R1N helpt U er af Koker 77-44 ct. te te kunnen besteden door een speur tocht door de stad Würzburg te onder nemen. Zonder vooropgesteld plan wandelde ze voorbij het raadhuis en liep over dt brug met de vele heiligenbeelden nat.' de oude Mainbuurt. Plotseling herinner de zij zich, dat ze ergens in een kerk in deze buurt een fraaie plastiek van Rie- menschneider had gezien. Ze wist zich niet meer precies voor de geest te halen wat het voorstelde, maar van het m hout gesneden beeld had ze een indruk van iets heel moois en aangrijpends over gehouden. Ja, waarachtig, dat was de kerk, nu herkende ze het gebouw weer door de gang, die onder het schip doorliep. Vol verwachting betrad ze de in schemer duister gehulde ruimte. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4