ra ac AGENDA'S KALENDERS L.T.B. vergaderde De vier T.E.M.-I ubilarissen werden gehuldigd Onder de pomp Brandstoffenhandel is gesloten op Maandag 24 December 1951 KERSTAVOND V. Doet nu Uw voordeel voor de a.s, Feestdagen! RUIME KEUZE: Slijterij J. de Wit, W everstraat Ja< Hel Boekhandel Parkstraat ia; het iroo Heeft U ze al geproefd? Thinner's Bakkerij N 9 VIJF EN TWINTIG JAAR GELEDEN werd de heer P. A. de Rode benoemd tot directeur van de Texelse Electrici- teits Maatschappij, de heer D. Dapper tot chef-monteur, de heer A. Broekman tot boekhouder en de heer P. Verberne tot commissaris. Die functie zijn zij sinds dien trouw gebleven en daaruit mochten dus vier zilveren jubilea volgen! Op hartelijke wijze zijn ze gevierd. „Waar zullen we het feesi houden"? zo was er gezegd. „Als we het magazijn van de technische dienst eens versierden?" Dat gebeurde en toen de vier feestvar kens daar Maandagmiddag binnenstap ten, konden zij constateren, dat het ge bouw in een uitstekende sfeer was ge bracht: groen, bloemen, guirlandes. De heer De Rode zei: Deze oude gene ratorruimte was eens de nachtmerrie van het bedrijf!" Van contrasten gespro ken! Dat was dus in de (lange) oor logsjaren, die zoveel ongerief en leed brachten. Dat was, toen de Duitsers heer en meester waren over ónze stroom en de vitaal belangrijke bedrijven bij gedo gen een kilowatt stroom toestopten. Ver scheidene jaren draait de TEM gelukkig weer vrij en blij voor alle ei landgenoten en slechts haar advies en dringend ver zoek om op bepaalde uren te pieken, herinnert er ons nog aan, dat wij een we reldoorlog en een bezettmg hebben over leefd. De TEM kunnen we niet meer uit ons (practisch) leven wegdenken. We ont stoffen electrisch, strijken onze japon nen en hemden electrisch, wassen elec trisch, snijden bieten electrisch en mede dank zij de TEM konden wij onze radio toestellen na de oorlog weer in gebruik nemen De TEM draait weer, dag èn nacht, continu. Denken wij daaraan wel eens? Ook als wij de meteropnemer binnen la ten? Er zijn, jammer, nog eilandgenoten, die o zo graag worden aangesloten, maar nog geen kabels in hun buurtschap za gen aanleggen. Die kabellegging is ge stagneerd door de oorlog èn de tijdsom standigheden die een naoorlogse periode met zich brengt, maar ook de buiten staanders zullen er t.z.t. bij komen, want de „Texelsche Electriciteits Maatschap pij" is voor héél het eiland bedoeld. In de feestzaal kwamen verder bijeen, de dames der jubilarissen, de Raad van Commissarissen, B. en W., de oud-direc teur van gemeentewerken, de heer J. Tiessen, en last but not least, het volle dige personeel van de TEM of waren er mannetjes achtergebleven in de grote centrale zelf om een wakend oog te hou den over de machines, die onvermoeid doorstampten en wier dreunen en trillen ook tot het feestzaaltje doordrong? Burgemeester De Koning opende na mens de Raad van Commissarissen deze feestelijke bijeenkomst. Hei staat met de TEM niet zo ongunstig als wij dikwijls moeten horen. Dit wil ik even aantonen door de volgende cijfers, die toch wel iets zeggen: Stroomverkoop 1928 rond 180,000 kWh. Opbrengst rond f 69,000, Stroomverkoop 1931 rond 400,000 kWh. Opbrengst rond f 97,000, Stroomverkoop 1941 rond 1,600,000. kWh. Opbrengst f 167,000,—. Stroomverkoop 1951 rond 3,000,000 kWh. Opbrengst rond f 360,000, Een zeer goede vooruitgang dus. De klachten, dat de TEM nog niet overal komt zijn stellig gerechtvaardigd, het be stuur kan echter niets worden verweten, het is diligent genoeg geweest, de oorlog en de gevolgen van die oorlog hebben diverse plannen geremd. Voordien ge tuigden allerlei uitbreidingen van een krachtige groei: in 1931 vond de eerste uitbreiding plaats van het centralever mogen met de thans nog in gebruik zijn de 2 Diesselmotoren van elk 700 pk (560 kW elk). In 1931 vond de bouw plaats van een woning voor de directeur en een dubbele dienstwoning. In 1931 vond de aansluiting plaats van het vliegkamp De Mok. Dat alles getuigt toen wel van een buitengewoon grote activiteit in dat jaar. Was het gemiddeld gebruik per afnemer in 1928 175 kwh, in 1950 bedroeg dit meer dan 1100 kWh. In 1948 en 1949 omvatte de uitbreiding van het net: De Westen, Westermient-Duinweg, Duin- weg-Cocksdorp, Burgzicht. Torenweg De Cocksdorp, nadien nog Balgen, Noord- kaap, Hollandse weg Spijkhuizen nabij Den Hoorn en Mienergloo De Koog. Na zo enkele punten beti effende de gang van zaken te hebben aangeroerd, richtte burgemeester De Koning zich speciaal tot de heer P. A. de Rode, direc teur van de TEM. Spreker noemde de heer De Rode een stille, doorgaande wer ker, die altijd, ondanks interne moeilijk heden, steeds zijn rustige gang is gegaan. In de hulde betrok spreker ook gaarne mevrouw De Rode. Hierop mocht de heer De Rode een zeer fraai polshorloge ontvangen Hierna richtte burgemeester De Ko ning zich tot de heer D Dapper, chef- monteur: Alle netten, welke u heeft aan gelegd, hebben zonder storing hun werk verricht. Dat bewijst de accuratesse waarmede gij u van uw taak kwijt. Ook in sociaal en maatschappelijk opzicht heeft u een belangrijke plaats ingeno men. Hierna mocht de heer Dapper een Parker 51 set (pen en potlood) in ont vangst nemen. Ook cie heer A. Broekman, boekhou der, werden woorden van welgemeende hulde toegezwaaid, waaruit duidelijk bleek, dat ook diens werk zeer gewaar deerd wordt. De heer Broekman kreeg hetzelfde fraaie cadeau als de heer Dapper. En vervolgens werd de heer P. Verber ne, commissaris, geschetst als een per soon, die voor de TEM veel betekent. De ze jubilaris werd met een grote kist si garen verrast. De heer C. J. de Lugt, commissaris, verklaart de gehele opbouw en bloei te hebben meegemaakt. Op de TEM wordt vrij veel critiek uitgeoefend, maar als ik de cijfers naga mag ik constateren, dat de activiteit toch groot is geweest. Je hoort wel eens opmerken: ,;De TEM had dit en dat voor de oorlog moeten doen, nu is alles zo duur". Maar zij moeten toch toegeven, dat de TEM groeiende was en omstandigheden als oorlog etc. uitbreiding deden stagneren. Spreker schetste de moeilijke situatie waarin de TEM zich gedurende de oorlogsjaren be vond. De volgende spreker was de heer Geb- hard, technisch commissaris. Hij kon in Amsterdam teruggekeerd van een eerste bezoek aan de TEM zijn ïelaties mede delen, dat de TEM een behoorlijke in druk maakte en goed m elkaar zat. Dat is, geachte heer De Rode, zo voegde spre ker hieraan toe, in hoofdzaak aan u te danken. Ook van de technische kant kan uw bedrijf in vergelijking met soortge lijke bedrijven en grotere, alle critiek doorstaan. Tot de heer Broekman: Ook uw werk verdient alle waardering. Tot de heer Dapper: Ik weet, geachte collega, dat ons werR het minst gewaardeerd wordt, omdat er zo weinig van te zien is. Spre ker gewaagde met grote lof van het werk, door de heer Dapper verricht. De heer J. C. Brum bood de vier jubi larissen namens het personeel ook nog een kleine attentie aan. De heer S. de Waard sprak namens het gemeentebestuur, de heer Tiessen als oud-directeur van gemeentewerken. De heer Broekman herinnerde allereerst aan de moeilijkheden, welke (wijlen wethou der R. Keijser c.s.) in de weg werden gelegd, toen zij het initiatief namen tot oprichting van de TEM. Ik had, zo zei hij, alle bewondering voor hun doorzet ten, hun stuwkracht, ondanks vele te genstand. (De olie- en electnciteitskwes- tie). Spreker huldigde ook de nagedach tenis van gemeente-secretaris Jonker, Hij herdacht ook het dodelijk ongeluk, dat de heer Bijl, chef-machinist, was overkomen (1939). Wat de toekomst betrof, geloof de spre ker, dat het bedrijf weer zal gaan uit groeien, zodra de tijden wat normaler worden. De heer De Rode begon met op te mer ken hoe n grote plaats het electrisch bedrijf inneemt. „Als de stroom om een of andere reden 1 minuut moet worden afgezet krijg je al een telefoontje". Hij gaf enige hoogst interessante cijfers: In 1927 had het laagspanningsnet een leng te van 17 km., in 1950 75 krn.; het hoog spanningsnet resp. 38 en km. In 1927 941 afnemers, in 1950 2653; vermogen in 1927 270 kWh, in 1950 1600 kWh.; in 1927 maximum 90 a 100 kWh., in 1950 1175; in 1927 8 transformatoren met 192 kVA, in 1950 40 met 2400 kVA; in 1927 12 be drijven aangesloten met 44 pk., in 1950 209 met 1450 pk.; m 1927 per afnemer 175 kWh, m 1950 1077; in 1927 per inwo ner 24 kWh, in 1950 288. De heer Dapper zeide een prettige werkkring te hebben en de verhouding tussen het personeel onderling is ook prettig. De arbeidsvoorwaarden waren verbeterd, ofschoon de daartoe gedane po gingen niet zo snel resultaat hadden ge had! De heer Verberne zei o.a. te hopen, (al zal zulks voorlopig nog tot de vrome wensen moeten behoren) dat ook de ove rige delen van het eiland spoedig van stroom zullen zijn voorzien. Herinnerend aan de oprichtingsperiode, zei ook hij, dat wijlen de heren Keijser en Jonker het niet gemakkelijK hadden gehad, cri tiek was hun niet bespaard gebleven. „Dat wordt Texels financiële onder gang als het 3,5 ton moet kosten, we kunnen best met het noodbedrijf vol staan", zo was eens gezegd. De heer Ver berne herinnerde zich nog als de dag van gisteren, dat de heer Keijser bij hem kwam en zei: „Als een ieder 70 kWh af neemt kan het bedrijf bij 1000 aanslui tingen renderen". Burgemeester De Koning besloot deze feestelijke bijeenkomst, althens het offi ciële gedeelte ervan. „De organisatie en opzet is te danken aan enige belangrijke mensen voor Texel. Er zijn nóg vele goe de dmgin te maken, ik hoop dat Texel ook daarvoor de stuwende mensen mag vinden evenals bij de TEM is gebeurd voor het welzijn van Texel". BOU WVERGU NNINGEN De heer N. H. de Jong, Kogerweg 34, Den Burg, werd vergunning verleend tot de bouw van een kippenhok. ONDERWIJS Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. C. Neijens is benoemd tot hoofdonderwij zer aan de R.K. Jongensschool te Eg- mond aan de Hoef. MOND- EN KLAUWZEER Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de bovengenoemde besmettelijke veeziekte is geconstateerd op de bedrijven van: C. Roeper, De Westen B 139 P. Witte, Plassendaal W 63 C. Bakker Dzn., „Mennohoeve", Waalderweg J. Klippel, O 61 W. Dalmeijer, De Koog K 57 F. R. Keijser, De Waai 69 H. Boogaard, O 124 Ph. Stark, E 144 J. M. Bakker, „AtlasK 10 C. J. Bakker, Spang W 28 W. Zijm, De Westen H 109 J. Brak, E 99 Gebr. Hin Hz., „Witte Engel" B 109 Jac. Witte „Dordrecht" E 147 G. Kok, Schilderend 91 C. S. Zijm, De Westen H 117 P. Dros Nzn., Weststr. 15, Oosterend M. C. Keijser, De Waal 4 J Keijser, De Waal 73 K. Plas, Wageningse weg E 138 S. du Porto, De Waal 48. In totaal zijn 22 bedrijven genezen. Texel, 18 December 1951. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. 31. H. ADVERTEERDERS Volgende week Woensdag (Tweede Kerstdag) zal de Texelse Courant niet verschijnen. Na Zaterdag 22 December a.s. komt onze eerstvolgende editie dus uit op Zaterdag 29 December. BALLONNETJE VLOOG 450 KM. De heer J. Boon, Warmoesstraat, Den Burg, vond Maandag bij paal 12 een bal lonnetje, dat in Noord-Frankrijk (Bou- logne-Sur-Mer) was opgelaten. Royal Bottier" (Waarschijnlijk een schoenfa briek aldaar) stond er op met volledig adres. Stellig is dit ballonnetje het verst gekomen. Er zat geen labeltje meer aan. Een paar jaar geleden kregen wij voor een uit Engeland opgelaten en in de Slufter geland ballonnetje vijf gulden aan Engels geld als beloning Wie weet wat dit opbrengt Op de Donderdag jl. gehouden verga dering van de leden van de LTB in Ca sino, besprak de heer Perear enkele ac- tuële onderwerpen, welke zeer de aan dacht waard waren. Na een korte inleiding door de voor zitter, de heer D. Hm, werd het woord gegeven aan de spreker, die als eerste onderwerp aansneed de veevoeding, waaraan niet voldoende aandacht kan worden besteed. Hij vroeg zich af of men er wel voldoende rekening mee houdt, dat een gemiddelde stalpenode 179-180 dagen telt en dat een koe heel makke lijk 15 a 20 kg. hooi per dag weet te consumeren 5 kg kuügras is gelijk aan 1 Kg hooi Dit dient men toch te weten, wil men voldoende wintervoor raden opslaan. Zeg nu niet, als wij c\r Meimaand maar kunnen halen. Van d. zomer hangt alles af. Hierin worden de fundamenten gelegd. Gebrek aan ruw voeder is funest. Tekorten geven schaarste en schaarste duurte. Vooral dan wanneer deze leemten aangevuld moeten worden met krachtvoeder, wat heden ten dage flink aan de prijs is. Toch mogen wij het vee geen gebrek la ten lijden in de zomer door ze niet volop te geven om daardoor onze hooibergen voldoende gevuld te krijgen. Heeft men echter te veel gras, maai het dan zo jong mogelijk. De maand Juni is hiervoor de meest geschikte maand. Dooi gebruik te maken van ruiters kunnen wij de hooi- periode verlengen. Men dient echter voor alles er op uit te zijn om zo veel en zo goed mogelijk op het bedrijf kwali teitsproducten te telen en te verbouwen. Dit komt de melkproductie en de wel stand van het vee ten goede. Zo het enigszins mogelijk is moeten wij er voor zorgen, dat wij 's winters de tekorten niet hoeven aan te vullen met stro, wat de dieren wel bevrediging geeft maar geen voeding. Zij verlangen waardevolle artikelen en geen rommel, aldus spreker. Op de vraag of er wel op de bedrijven jaarlijks voldoende ruwvoederstoffen geteeld of verbouwd worden, luidde het antwoord bondig, neen, maar zo vervolg de spreker, hiernaar moet gestreefd wor den. Dit zouden wij bv. kunnen bereiken door minder vee te gaan houden. Maar ook dit pas, wanneer wij gekomen zijn aan het einde van onze productie-moge lijkheden. Wat er alzo nog te bereiken valt schetste de heer Peraer, door als lichtend voorbeeld voor ogen te stellen 't bedrijf van de heer P. de Boer uit Stiens. Op dit proefbedrijf wordt in plaats van het gewone gemiddelde 1,15 koe per ha., 2.5 koe gehouden en jaarlijks 16 balen stikstof per bunder gestrooid, naast de gewone bemesting nog van gier en stal mest. Hierdoor dreigt er wel gevaar voor eiwitvergiftiging, maar dit tracht P. de Boer te ondervangen door z'n vee in de weide pulp bij te voederen. En tot he den is deze ziekte nog nooit op zijn be drijf voorgekomen. Wat het inschuren van hooi betreft, wees spreker er vooral op om hierin de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen. Want hoe intensiever het be drijf wordt ingesteld des te groter gevaar dreigt er voor hooibroei. Middelen hier tegen als hooi op ruiters plaatsen, zout of stro door het hooi te verwerken, heeft zijn nut, doch het is met afdoende. Het beste is echter om zo'n slechte partij hooigewas ergens m de ruimte op een klein klampje (schelf) te zetten, zodat het van alle kanten goed kan uitwasemen. Het inzaaien van een bepaalde gras soort voor een weide, wees spreker van de hand. De dieren verlangen een ge mengd gewas. Het krachtvoeder moet worden inge voerd. Dit kost de Nederlandse regering deviezen Het wordt gedistribueerd. Een veehoudersbon van 100 kg wordt met 88 pet. koek gehonoreerd. De rest moet worden aangevuld met bonloze grondstoffen. Volgens de rijksvoorschrif ten moeien de mengproducten zoals het C-meel 25-30 pet., B-meel 20-25 pet. en A-meel 15-20 pet. ruw eiwit bevatten. Door niet bonafide mengvoederfabrikan ten wordt er echter heel wat rommel aan de markt gebracht Om dit te beletten werd er een C.L.O.-controle in het leven geroepen door verschillende coöperaties. Genoemde instantie oefent regelmatig controle uit. Zonder haar toestemming kan er geen enkel mengsel gemaakt worden. De mengproducten moeten voor zien zijn van een label, met daarop ver meld de procentische samenstelling. Elke afnemer wordt hiermee in staat gesteld om te zien waaruit zijn gekochte veevoe ders zijn samengesteld. De boer mag ge rust weten wat hij koopt. Daar heeft hij recht op. Te betreuren is het, dat het Rijk deze bepalingen niet voorschrijft, want dat er hier en daar geknoeid wordt blijkt wel vandaag aan de dag door de steeds oplopende prijzen van de bonloze artikelen. „En daarom", ze besloot spre ker zijn rede, „doet u uw voordeel, wan neer u mengvoeders koopt onder C.L.O.- plombé. Dat garandeert u kwaliteit en waar voor uw geld". Hierna werden nog zeer vele vragen gesteld. ORANJEVERENIGING DE KOOG De Koger Oranjevereniging houdt he denavond haar jaarvergadering Zie adv. VOLKSONDERWIJS VERGADERDE De Afdeling Texel van Volksonderwijs heeft gisteravond een ledenvergadering gehouden in Hotel De Graaf. Verslag in volgend nummer. WEEKBERICHT DER P.T.V. TEXEL Van 10-15 Dec. aangevoerd 66,673 stuks. Prijs per kg f 2,90. Vorig jaar aan gevoerd 64,491 stuks, prijs f2,58 per kg. Oude kippen f 2,40 per kg. Konijnen f 2,tot f 2,25. Kalkoenen f 3,50 per kg. Ganzen f 9,per stuk. CORRESPONDENTIE Als het met die Sunderklaaswagen pre cies gegaan is zoals u ons (anoniem) schrijft, heeft de betrokkene(en) zeer ze ker een schrobbering verdiend. Geen der juryleden heeft het door u gesignaleerde optreden echter waargenomen. Uw brief zelf kunnen wij niet plaatsen, omdat uw schrijven anomtm is. Red. VACANTIETOESLAG 1951 Men schrijft ons: De Bedrijfsunie voor de Metaalnij verheid, waarin samenwerken de Neder landse en de christelijke Metaalbewer- kersbond in Nederland, heeft een rond schrijven gericht aan alle metaalbedrij ven en aanverwante bedrijven, met het verzoek om indien zulks nog niet is ge schied, aan hun werknemers alsnog de vacanüetoeslag van 2 pet. over het ^jaar 1951 te betalen. Blijkens de Staats courant is de toeslag bindend verklaard n dus wettelijk verplicht. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN N.H. GEMEENTE DEN BURG. Donderdagavond 8 uur vergadering Hervormde Mannenveremging. Vrijdag avond 8 uur vergadering van stemge rechtigde lidmaten. Beide vergaderin gen in Eben Haèzer. N.H. GEMEENTE OOSTEREND. Vanavond 8 uur samenkomst in Het Noorden ten huize van de fam. Vlaming „Utopia". N.H. GEMEENTE DEN HOORN Vrijdag 21 Dec. Kerstavond in ,Ons Huis" vcor de leden van de „Zangvo gels", Dorcas", „de Kustwacht" en de catechisanten. N.H. GEMEENTE DE COCKSDORP De Cocksdorp Vrijdag 21 Dec. 19,30 uur Adventsavond. Extra bus rijdt. VISSERIJ Oudeschild. Maandag 10 Dec. zijn de vissers wegens slecht weer nog niet uit gevaren, daarna kon de hele week wor den gevist. De wulkenvissers zijn echter Vrijdag en Zaterag niet uitgevaren om dat er niets te vangen was. De aanvoer van garnalen is redelijk en de prijs goed. De kottervissers hebben in het begin van de week hun vangst wel in Oude schild gelost, maar deze met vrachtauto's naar IJmuiden gebracht, ofschoon een koopman gaarne een kwantum had wil len kopen. Enige dagen daarna wilde men wel hier verkopen, maar toen had de koopman het bijltje er bij neergelegd en zijn personeel ontslagen. HET RAADSELTJE OP DE GRAF STEEN De heer Vermeulen, klokkenist te Oos terend, heeft ook met belangstelling het artikel gelezen over ,,'n besoek ön de Strender Kerk". De schrijver raadde, dat het kind Iesbrand of IJsbrand zou heb ben geheten en concludeert daaruit, dat het kind één dag heeft geleefd. De heer Vermeulen heeft van verschillende kan ten wel eens horen veronderstellen, dat met die nsam de achternaam wordt be doeld, dus Boon. De B is de tweede let ter van het alphabet en zo nemen ande ren dan weer aan, dat het kind twee da gen zou hebben geleefd. „Wie 't beter weet mag 't sègge!" Moet je nag naar Texel-Succes, Sundag Piet? Ja, maar de vrouw reit: „Denk om je gnappe pet!" TEXEL AARTJES. Contant f 0,60. Onder adres te bevr. (niet eer der dan 11 u. in BoekhJ onder nr. I' 0,10 meer Te k kippenhok 2V2 x 2 m. met pannen bedekt „Casa Cara". De Koog Verloren Pelikan vulpen groene inkt t.b.t. G. ten Cate, Schilderend 90 b Te k. rw. suède d. schoenen m. 39 hoge sleehak I 12,50 Te klein gekocht Schilderend 47 Voor kerst mis Beshulst, kerststukjes en kerstbomen aanbevelend, bloemenmagazijn H.J. Witte. Tel. 190 Te k. gebruikte lerenjas in prima staat maat 50 Schilderend 89 Verloren enige tijd terug 1 paar gele glacé handschoe nen gaarne terug Westerweg 22 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter Jacoba Anneke F. L. v. lngen Schenau A J. v. lngen Schenau- Langeveld Brink 25, De Koog, Texel 15 December 1951 Mei dankbaarheid en blijd schap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje Pieter A. vd VIS D. v.d. VIS-Vonk RIA en LENY Weststr. 16, O'end, Texel, 17 December 1951 Verloofd Akke Reitsma en Albert te Winkel Zondag 23 December Fritzroy, Harbour (Ont Canada Langs deze weg zeggen wij hartelijk dank voor de zeer veie blijken van deel neming betoond bij het overlijden van mijn innig geliefde echtgenote en on ze lieve en zorgzame moe der, behuwd- en groot moeder ANTONETTA LUCIA GEERTRUIDA MARIA VAN BEEK-van Beek In 't bijzonder dank aan de leden van de L.T.B. afd. Eierland en buren Namens de familie Ant. van Beek Eierland 116 C. J KALIS en R KALIS-Timmer zeggen hartelijk dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Texel December 1951 Ondergetekende verzoekt haar geachte clientele beleefd er goede nota van te nemen, dat de De Brandstoffenhandel, Afdeling Texel Vereniging van Oud-leerlingen L.L.S. op VRIJDAG 21 DECEMBER 1951 n.m. 8 uur in de Landbouwschool. Dhr. |OH BAKKER houdt een praatje over Engeland en Dhr. LAAN verzorgt weer het Kerstverhaal. Ook de dames worden uitgenodigd. A loe jro V Div. heerlijke Likeuren Advocaat Boerenjongens Schilletje Voorburg Vermouth Oude Jenever longe Jenever Brandewijn Cognac Citroen Jenever Bessenjenever Zeer billijke zoete buitenlandse Wijnen Fijne Vruchtenwijnen Bordeaux, bisschop Wijn enz. Al onze prijzen zijn zoals altijd uiterst laag gesteld N.B. Bestellingen kunnen franco bezorgd worden. iVoe Weg S is V I :ven kunn )ij I repar in linnen, kunstleder en leder uit I Plc van m d RIJC i Ho Zegell contrc meebr Reclame Kransjes 25 et. p. 100 gr. Amaudelkransjes 30 et. p. 100 gr. Boter Amaudelkransjes 45 ct.p. 100 gr. Hogerstraat Telefoon 220 iVELI

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 2