Ouwe Sunderklaas Vergeten Nooit! Sport op Texel Parlementair Overzicht Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech De Cocksdorp In een heldere, volle maan is hier ou derwets Sunderklaas gevierd. Ook be woners van andere dorpen waren naar hier gekomen om te spelen. Zelfs een uit Bennebroek was gemaskerd, ik geloof niet, dat ze hem hebben herkend! Er is over het algemeen dit jaar bij zonder veel werk van gemaakt, dank zij het feit, dat er prijzen beschikbaar wa ren gesteld. De jury heeft zeker wel een moeilijke taak gehad om de prijswinners (sters) er uit te zoeken. Het is te om slachtig om alle deelnemers(sters) te om schrijven, dat zou te veel ruimte in be slag nemen en dat zou commentaar ge ven. We zullen volstaan met enige bij zonderheden, maar dat wil niet zeggen, dat de anderen geen eer toekomt! Ten eerste „De Eierlandse Vuurtoren", vol trots gleden haar lichtstralen over de straten en in de woonkamers (zij kon niet overal in huis) zelfs de koplampen ontbraken niet. Er werd daarbij een speech afgestoken in verband met het decreet: „voor het publiek gesloten". Waar de schuldvraag werd gesteld van dit droeve feit, namen de Ouwe Sunder- klazen geen blad voor de mond! „Ziet de nieuwe opzichter, de heer Blok, het be lang van het VVV, dan zijn wij mèt de toeristen weer tevrée!". De „Burgerzinlening" voor de wo ningbouw was ook een prachtstuk werk. In 3 minuten stond een woning kant en klaar overeind. Zo komen er in 1952 vast en zeker 50,000 woningen klaar! Verder waren er „De Parel der Wadden eilanden", keurig afgewerk met zijn tuinwallen, schapen, kerkjes enz. De „Sultan" met zijn gevolg trok ook aller aandacht. Voor de Stropers met hun lichtbak was het jammer, dat het lichte maan was: ze werden nu gauw op heter daad betrapt. En wat met dit wintertje goed van pas kwam, de man van boeren kool met worst: de hele tuin was leeg geplukt Verder zij vermeld: groene en rode spruiten, de 3 zigeuners, het in zamelen van zilverpapier voor de Blin- denbond, sportgroep van SVC, wel te rusten, wie gaat er mee, de Bietenbou wers, enz. enz. Om ongeveer 12 uur werd in Café No ta de uitslag bekend gemaakt. De geluk kige prijswinners(sters) waren: 1. De Eierlandse vuurtoren. 2. De Pa rel der waddeneilanden; 3. Burgerzinle ning; 4 De Sultan met zijn gevolg; 5. Boerenkool met worst. De Sinterklaasverloting had als uit slag- no. 4009 schemerlamp, 4080 taart, 4259 fruitmand, 4738 worst, 4316 trui, 4400 fles wijn, 4970 kinderjurkje. In Hotel „De Hoop" was het stampvol de danslustigen genoten volop. Al met al was het een uitstekend geslaagde Ouwe Sunderklaas. Oostcrend. Hier verschenen niet minder dan 136 gemaskerden. Om half acht doken de eerste spelers al op en een uurtje later was het in het dorp 'n gezellige drukte, werkelijk nog eens ouwerwets. De mooi ste en belangrijkste club was zeker die welke de muziekms zou bouwen. „Maar waar moet-ie staan?" zo vroegen ze zich af. Enfin, toen hakten ze de knoop maar 9. Bom. Daar kwam de bakfiets aan, en het volgend ogenblik zat tante Eulalia er bovenop. Ze moest mee, of ze wou of niet en al schreeuwde ze nog zo hard. De Epscheutenaren staarden het geval met ontzetting aan en een politie-agent pro beerde de bakfiets in te halen.ach, het was alles vergeefs. FEUILLETON 12.) Nu zult u Tschaikowsky gemak kelijk kunnen volhouden, beurde Walter haar op. Neen, ik zelf drink 's\ avonds geen koffie, dan kan ik 's nachts met in slaap komen. Maar wil je dan vannacht slapen? onmogelijk stukje mens, nep Tibor. Daar komt niets van! Wie weet wanneer we weer eens Steinwein bij de bron kupnen drinken. En bovendien moeten wij van avond de cellointrede vieren Maar juffrouw von Mahlitz zal veel te vermoeid zijn, protesteerde Michael. En zonder haar gaan we er niet op uit. Dan kent u mij slecht, antwoordde Renate vrolijk. Ik zou toch niet direct na het concert kunnen slapen en ten slot te willen wij toch ook nog souperen. Ik ben dus van de partij. Reken maar! Vooropgesteld ten minste, dat bij Tschai kowsky alles vlot verloopt. Alles verliep vlot.Zo vlot zelfs, dat het publiek enthousiast bleef klappen, totdat de zaallichten werden uitgedraaid. Gelukkig en opgelucht pakten de kwar tetgenoten hun instrumenten in, onder wijl vrolijk pratend. Michael en Tibor waren net twee uitgelaten schooljongens die hun vacantie tegemoet gingen en ze streden om het voorrecht, wie Renate mocht helpen bij het inpakken van haar cello. Goede avond, professor! riep Wal- door en met hun handkar vol stenen en specie trokken de stenenbikkers en met selaars, onder wie wij zeer bekende figu ren ontdekten, resoluut naar het Kerk plein, waar ook de burgemeester in vol ornaat verscheen! De jongens bouwden de muziekms in het hart van ons dorp, waarna de burgemeester, zelf ook zeer onder de indruk van deze gewichtige ge beurtenis gewapend met een flinke schaar deftig en voornaam naar het lint schreed. Toen die zijn hoge plicht had g daan weerklonk meteen een pittig ope ningsnummer, dat het muziekgezelschap speciaal voor deze plechtigheid had in gestudeerd. Hun succesvol optreden be zorgde hun het hoogst aantal punten van alle voorstellingen. De Sportvereni ging zorgde ook voor een goed repertoi re. Ouwe, uitgespeelde voetballers vroe gen zich af, waar de jonge krachten toch bleven! Moet er soms gewacht worden tot de babies groot zijn? (Een zuigeling werd in een kinderwagen meegevoerd.... We hopen, dat deze ledenwerfactie re sultaat heeft! Ook andere groepen kwa men uitstekend voor de dag: de vier Jaargetijden waren keurig verzorgd, evenals de groep zigeuners, de cowboys, de clown en de groep „Steek eens op heren!" Paren en enkelingen verleenden eveneens hun volle medewerking tot het welslagen van dit oude feest. „Er waren er zoveel, dat we ze niet afzonderlijk kunnen noemen", zo schrijft onze corres pondent. Omstreeks 11 uur was 't feest op-straat afgelopen: de sunderklazen waren of huiswaarts gegaan of naar Het Wapen va Amsterdam, waar een gezel lig bal werd gehouden. De stemming zat er goed in! Het was er zo vol, dat de kellners zich met hun bladen door de feestvierenden moesten worstelen. Een gezellige band zorgde voor voldoende af wisseling. Vermelden wij nog, dat burgemester en mevrouw De Koning Oosterend met een bezoek vereerden. Ook cp de andere dorpen namen zij een kijkje. Mevr. Witte, Weststraat, Oosterend, kwam in de drukte van het feest door een Ouwe Sunderklaas te vallen. Zij werd aan een hand ernstig bezeerd. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 14 December. A.: S. Ros-P. Kooij 1-1; C. v. Heerw.-C. Dijker 0-2, C. v. d. Werf-S. Bakker 2-0. B.: W. A. v. Zeijlen-J. P. Stam 2-0; J. Kik- kert-N. de Graaf 2-0; N. de Graaf-J. Kik kert 2-0; J. Vonk-J. Hooijberg 1-1; J. Kikkert-Joh. D. Bakker 2-0. C.: F. Schuit-D. v.d. Werf 0-2: B. Leen P. Bakker 0-2; H. Gomes-F. Schuit 0-2; J N. Rijk-A. Vinke 2. Junioren: F. v. Sambeek-S. v. Heerw. Johzn. 2-0; S. v. Heerw. Johzn 0-2; C. Vinke-F. v. Sambeek 2-0. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 10 tot en met 15 Dec.: 133 kg. schol; 107 kg tong; 82 kg schar; 95 kg bo;; 10 kg kabeljauw; 17 kg. wij ting; 2223 kg garnalen; 1221 kg wulken; 1050 kg kruikels; 1 kg zalm; 97 kg sar dien; 2430 kg bliekpuf; 18 kg. tarbot. 10. En nog was de narigheid niet af gelopen. Een eind verder was de knecht van de kruidenier bezig, een paar balen bruine oonen op te hijsen. De man stond nog al liefst op het trottoir, dus je zou zeggen: zo veilig mogelijk. Maar mis hoor, de bakfiets huppelde net op die plaats het trottoir op. ter over het lawaai heen en schudde een vriendelijk lachende heer, die onopge merkt de kamer was binnengekomen, hartelijk de hand. Dat is nog eens een aangename verrassing! Wat aardig, dat u hier naar toe bent gekomen. Speciaal voor ons? Ik ben opgetogen! verzekerde de professor ernstig. Wat heeft u Tschai kowsky geweldig gespeeld, juffrouw von Mahlitz! En die solopartijen in het lang zame deel van Dvorak! Om zijn woorden nog exlra te onderstrepen, legde hij zijn hand op zijn hart. Maar wat is er met mijnheer Dorfling aan de hand? Hij is toch niet ziek? Och neen, professor, zei Michael spijtig, u kunt zich geen voorstelling ma ken van de moeilijkheden, die wij heb ben meegemaakt. Paul Dorfling is zelf standig geworden en wil nu de solisten loopbaan volgen. Oh, mompelde de professor ver baasd, dat is werkelijk een hele slag voor uw kwartethoewel, hij wendde zich hoffelijk tot Renate, u geen slechte ruil hebt gedaan met uw celliste, mijnheer Bauer. U bent zeker nog riet lang bij het Bauer-kwartet, juffrouw van Mah litz. Ongeveer zes en twintig uur, ant woordde ze vrolijk. Hoe zegt u? Ja, u hebt het goed verstaan, pro fessor, zei Walter, die de toestand uit legde Professor Küster verbaasde zich hoe langer hoe meer. Toen keek hij op zijn horloge. O jee, ik moet direct naar het sta- S.V. Texel Uitslagen van Zondag: Schagen-Watervogels 2-0, Texel-VZV 7-0, RKAFC-Succes 4-4, W.Waard-Vro- ne 0-1, Bergen-DTS 0-3. Adsp.: TexelC-Tex. Boys A 3-4. Suc ces A-Texel A 2-2. Texel heeft wel op glorieuze wijze re vanche genomen tegen VZV en bewezen, dat ze in de eerste helft ver beneden haar kunnen is gebleven. Op alle plaatsen werd door de T-spe- lers goed gespeeld, spoedig was duidelijk dat T. de beste papieren had, maar het uiterst snel reageren der V-ers wist aan vankelijk beide partijen te laten domine ren en dal de V-ers het schieten dikwijls met succes hadden toegepast, bewees wel 't aantal malen dat ze met schoten Bertus probeerden te passeren. T. was het meest in de aanval en goe de passen van Niek, Herman, Harry en Bob brachten de V-verdedigers dikwijls in moeilijkheden en ze hadden het geluk mee, al moet de V-keeper wel een bij zondere pluim hebben. Onze verdedi ging speelde rustig en solide, de halfli- me eveneens en zo werd het voor Z. te machtig. Regelmatig trok T. op de V-veste af, tot 3 maal toe ging een prachtige kans verloren doordat de lat getroffen werd. Rust blanco. Direct na de rust neemt T. het spel in handen en spoedig krijgen we een cor ner te nemen: 1-0. Weer komt T. terug en enige nieuwe voorzetten worden juist over of naast geschoten en telkens wordt de tegenpartij uit elkaar ge speeld door passen van Harry en Her man, maar ook Bob en Niek laten prach-, tig werk zien en het wordt duidelijk dat V. het lang niet kan houden. Na 10 mi nuten benut Piet Stam een voorzet van rechts:2-0, Piet Eelman zorgt voor no. 3 en 4, Niek Veldstra no. 5 en Piet Eelman voor no. 6. Jammer dat uit het publiek (tribune) het 10-10 werd gehoord. Ge zien het dappere volhouden der tegen partij lijkt ons dat onverdiend en klinkt het ook erg onvriendelijk. (1) Ten slotte maakte Bert no. 7. Einde. (1) (Wij kunnen ons levendig voorstel len, dat het publiek meer dan uitgelaten was, de roep is volstrekt niet onvriende lijk, wij bekijken dit als goede humor. Red.) We hebben kunnen genieten van pri ma spel van onze spelers. Als we Zondag zo spelen tegen Succes, dan hebben we een goede kans. De leiding was prima, de wedstrijd als geheel sportief. Zaterdag speelde adsp. C tegen Tex. Boys A en slaagde er in een 3-0 achter stand om te zetten en zelfs in te lopen tot 3-4. Best gedaan Max. Texel A speelde gelijk in Wieringen tegen Succes A. René deed op de spil- plaats Kees Moojen geheel vergeten en ook Dick heeft het goed gedaan. Zo kun nen we best verder gaan jongens, dan komt het wel weer in orde. Training weer op Woensdagavond in de zaal. Adsp. om half 7, Senioren om 8 uur in het gymlokaal dus. Texelse Boysnieuws. Tex. Boys-Petten: 1-2. Dit was een spannende wedstrijd, waarin de Boys vooral in de 2e helft een klein overwicht hadden. In het begin wisselden de aanvallen elkaar af. Hoofdzakelijk werd het spel op het middenveld gespeeld. Na een kwartier kreeg Petten een indirecte vrije schop, deze werd listig achteruitge- speeld en het daarop volgende harde schot werd keurig door de B-keeper over de lat gewerkt Een verrassend schot van de r-binnen wist de P-keeper met grote moeite uit de hoek te halen. Bij een doorbraak van de P-linksbuiten werd de bal tussen de Boysverdediging doorge speeld en de toeschietende midvoor be nutte een klein misverstand in de B- achterhoede door de bal langs de uitlo pende Boyskeeper te plaatsen: 0-1. Rust. In de 2e helft kwamen de Boys ge vaarlijk opzetten en de P-verdediging kreeg druk werk. Na 10 min. spelen wist de B-linksbinnen de bal keurig naar zijn vrijstaande 1-buiten te spelen, die dan ook meteen inschoot: 1-1. Direct na de aftrap van P. wist de midvoor alleen door te breken en via de paal bracht hij de stand op 2-1 voor P Na 5 minuten ontkwamen de Boys aan de insluiting en tot het einde bleven zij in de aanval, waardoor de P.-achterhoede alle zeilen tion, als ik mijn trein niet wil missen. Wij lopen nog een eindje met u mee, als u er niets op tegen hebt, stelde Michael voor. Wij gaan toch eerst nog even naar het hotel terug. Onderweg vertelde de professor, die in een naburige stad voorzitter van een muziekvereniging was, zijn moeilijkhe den. Een pianist had op het laatste ogen blik zijn engagement wegens ziekte af gezegd en indien even mogelijk, zou de professor het op prijs stellen indien het Bauer-kwartet nu voor de pianist wilde inspringen. Na een kort beraad met de kwartetgenoten stemde Michael toe. Nauwelijks was de professor uit het gezicht verdwenen, toen Tibor een vreug dedans begon uit te voeren. Jongens, jongens, wat een meeval ler! Nu zijn ook die vijf dagen, die tus sen het concert in Meiningen lagen, be zet! Renate maakte bezwaren. Luistert u eens, het staat immers nog helemaal niet vast, dat ik bij u blijf. Als ik mijnheer Bomer goed heb begrepen, ging het toch eigenlijk alleen maar om een noodhulp. Het drietal wist niet precies waar ze aan toe waren en ze keken enigszins hul peloos. U kunt ons nu toch niet in de steek laten? vroeg tenslotte Tibor aarze lend. Nu goed. Ze laohte zachtjes voor zich heen. Wij zullen er later nog eens over spreken. Ik zal uw voorbeeld van een paar weken geleden volgen en u morgen de uitslag mededelen, te meer, omdat ik eerst nog andere sollicitanten moest bijzetten. Hierdoor kregen de Boys diverse corners te nemen welke alle goed voor doel geplaatst werden, zodat verschillende goede kansen ontstonden, maar deze werden niet benut. Einde 2-1. We kunnen op een goede wedstrijd te rugzien, Boys! Door een abuis van de secretaris was er geen adsp. elftal opgesteld, terwijl de ze jongens toch moesten spelen. Maar darde zij de medewerkmg van de aan voerder van de adsp. is het toch voor el kaar gekomen. Enniet zonder resul taat want er werd met 4-3 gewonnen van Texel C. Denken de Seniorenleden om de ver gadering, vanavond om 8 uur in De Zwaan? HANDELSREGISTER In „Handelsregister" lezen we onder nieuwe inschrijvingen van zaken: A. Kees, Texel, Oudeschild 251. Groothan del in vis; C. J. Visman, Texel, De Cocks dorp, Dorpsstraat 19. Kleinhandel in touw, klompen, manden, tuigwerk, man nen-rubber-waterlaarzen, verfwaren, carboleum en visserijbenodjgdheden. Minister Peters heeft m de Tweede Kamer niet willen verklaren dat de re gering onder alle omstandigheden de souvereimteit over Nieu.w-Guinea zal handhaven Op zo'n verxlaring hadden vooral de heren v d. Wetering (c.h.) Meijerink (a.r.), Vonk (v.v.d.) en Weiter aangedrongen. Tevergeefs dus. De be windsman sprak in raadselen. Hij ver telde, dat de regering haar oorspronke lijk standpunt nog handhaaft, maar dat zij dit nu met wilde herhalen, want dat zou de conferentie met de Indonestische delegatie bemoeilijken. Eén ding stond voor de Minister wel vast, nl. dat het gesprek over de wijziging van het Uni- statuut niet gekoppeld mag worden aan besprekingen omtrent de status van Nieuw-Guinea. Op de te houden confe rentie zullen beide problemen ter spra ke worden gebracht, maar zij worden dus apart behandeld, omdat zij volgens Nederland geen verband met elkander houden. Wij geloven vooralsnog met, dat de vaagheid van de regering een re den is om aan te nemen, dat zij niet meer zo veel pi ijs stelt op Nieuw-Guinea. Zij zit echter weer eens in een moeilijk par ket. Zegt de regering zonder meer, dat er over deze kwestie niet valt te praten dan is de kans groot, dat Indonesië het hele probleem in de internationale sfeer brengt, door bv. een beroep te doen op de Veiligheidsraad. Daarmee zijn wij niet gebaat. Maar men kan niet een gesprek toestaan en gelijk bekend maken* dat de bespreking slechts een gebaar is, omdat Nederland niet bereid is iets toe te geven. De regering wil dus praten, maar wij geloven dat zij die gelegenheid zal waar nemen om nog eens onomwonden van haar standpunt te doen blijken. Dan heeft zij in ieder geval haar best gedaan. De Indonesiërs hebben een zet gedaan, die de Nederlandse Ministers met de handen naar het hoofd doet grijpen. Op een goede dag landde op Schiphol een vliegtuig, waarin de Indonesische dele gatie zar, die over het Uniestatuut en Nieuw-Guinea wilde praten. Minister Peters en al zijn collega s waren daarover zo ontstemd, ciat hij in de Tweede Kamer tegen deze aankomst vrij fel van leer trok. Wij wisten met wanneer de delegatie zou aankomen, hoe zij was samengesteld en welke punten zij wenste te bespreken, zo ze-de hij. Van al die dingen hebben wij kennis genomen uit persberichten. De regering is daarom niet bereid om direct met deze delegatie te gaan praten. Er zijn onderhandelin gen aan de gang met de Indonesische re gering om dit onelegante gebaar weer tot de ware proporties terug te brengen. Is dit gelukt, dan kan het gesprek begin nen. Of Nederland ook een delegatie zal samenstellen, is nog niet zeker. Ook over een ander vraagstuk zijn onze Mi nisters boos. Er zitten in Irdonesie veel Nederlandse arrestanten. Sommigen van hen worden reeds 20 maanden vastge houden en anderen een veel groter aantal langer dan 10 maanden, zon der dat er intensief aan hun zaken wordt gewerkt. Daarover heeft de regering een brief geschreven. En in het Indonesische zou willen horen. O jee, o jee, die zat! mompelde Ti bor. Stand van het spel bij het ingaan van de rust 11. Waarom 11? 10 voor mij, pro testeerde Renate, waarop ze allemaal hartelijk begonnen te lachen. Intussen waren ze bij hun hotel be land. Blijven we zo, of verkleden wij ons? vroeg Walter, toen ze naar boven gingen om hun instrumenten op de ka mer te brengen. Alstublieft niet verkleden, verzocht Renate. Het is veel feestelijker, als wij in avondcostuum blijven. Of kan dat niet in Würtzburg? Alles kan, stelde Michael vast. En zeker, als we in „Die Kette" gaan eten. Is dat nodig? jammerde Tibor en zette een wanhopig gezicht. Zijn rok- costuum had zijn beste jaren gehad en er lag een patina van de vele concerten der laatste jaren overheen. Avondcos tuum is toch ons werkpakje! constateer de hij. Nu moet ik toch protesteren, zei Rena te, die een heel elegant avondtoilet droeg. Ik vind het nogal brutaal, om mij daar eenvoudig bij te rekenen, terwijl ik deze japon pas voor de tweede keer aan heb! Ik moet u zeker eerst vertellen, dat u er in rokcostuum nog veel cnarmanter uit ziet dan gewoon, ijdeltuit? Vooropgesteld ten minste, dat u eindelijk eens die hars- vlek wegborstelt, waaraan ik mij al de gehele avond heb geërgerd. Tibor gaf toe, zij het ook met tegenzin. antwoord stond vermeld, dat onze diplo matieke vertegenwoordigers deze ar restanten niet mogen bezoeken voordat het vooronderzoek is geëindigd. Dat is ia strijd met de internationale gebruiken. Een Nederlander, die in een vreemd land gevangen zit, mag altijd de hulp inroe pen van zijn gezantschap. En omgekeerd mogen de leden van het gezantschap zich altijd met de arrestant bemoeien Geen wonder, dat wij hebben geprotes teerd. De Nederlandse regering heeft verklaard voor deze arrestanten geen be voorrechte positie te verlangen, wel dat zij moeten worden behandeld op een wijze die niet in flagrante strijd is met de internationale gewoonten. De oorlogsschade. Minister Lieftinck heeft medegedeeld, dat emd 1958 alle oorlogsschade-aan spraken kunnen zijn uitgekeerd. Ten minste als men het huidige tempo kan volhouden. Een bespoediging van de uitkering is echter niet te verwachten. Van de 660,000 gevallen van huisraad- schade zijn er nu 400,000 afgewerkt. De eerste termijn zal emd 1952 zijn uitbe taald. Zij, die pas begin 1953 aan bod komen kunnen er op rexenen, dat zij hun uitkeringen in drie in plaats van 4 jaar zullen ontvangen. Sociale zaken. De begroting van Sociale Zaken trok dit jaar minder belangstellenden dan vorige jaren en ook de critiek op het beleid van Minister Joekes was stukken gematigder. Hij is een bewindsman die het vaak met de verschillende fracties te stellen heeft. Zelfs zijn partijgenoten spaarden hem lang niet altijd. De grote kwesties in dit debat waren wel de loon- en werKgelegenheidspolitiek. Wat dit eerste betreft, waren de meeste Kamer leden van oordeel, dat een geleide loon politiek in deze tijd noodzaxelijk is, maar dat de regering de teugels wel iets te strak in handen houdt. Het bedrijfsleven moet voor iedere afwijking van de loon- bepalingen toestemming vragen. Het mag een extra prestatie niet extra belo nen. Geef iets meer speelruimte, zo vroegen de Kamerleden, maar de Minis ter wilde er niet veel van weten, want hij vreesde de consequenties. De werk loosheid stijgt de laatste weken onrust barend. Zie dat vraagstuk als een zede lijk probleem, aldus de socialist Neder- horst en de Minister was bereid dit te doen. Algemeen was men van oordeel dat de regering niet een afwachtende houding moet aannemen t.ov. de verde re ontwikkeling, maar dat zij paraat moet zijn en een einde moet maken aan al het getheoretiseer. Het is nu tijd voor daden! Het antwoord van de Minister was nogal teleurstellend. Hij zei er niet veel over en meende te kunnen volstaan met de mededeling, dat de regering wel degelijk lekemng houdt met de bestrij ding van de werkloosheid, zoals wel blijkt uit haar industrialisatie- en emi- gratieprogramma Interessant waren de mededingen van de Minister, dat het slecht gaat met de noodregeling inzake de kinderbijslag voor kleine zelfstandigen. In financieel opzicht is „dit slecht gaan" voor het Rijk een meevaller. Maar dat is niet de be doeling geweest van de noodwet. Er zijn tot op heden 18,205 aanvragen voor kin derbijslag ingediend, waarvan er 3566 werden afgewezen of ingetrokken. Van de overblijvende 14,640 gevallen zijn er 8156 afgehandeld en de rest is in bewer king. In totaal is tot nu toe kinderbij slag verleend voor 17,48i. De kosten daarvan bedragen ongeveer anderhalf millioen gulden Heeft men aan alle aan vragen voldaan dan beloopt het totaal bedrag f 3 millioen. En dan te weten, dat oorspronkelijk werd gedacht dat deze noodregeling ruim f 10 mihoen zou kos ten! Minister Joekes wijt dit aan het feit, dat de noodwet nog niet voldoende be kend is. Maar ook zal wel een factor van betekenis zijn, dat verschillende partijen zich tegen deze regeling hebben verzet, omdat zij van memng waren, dat de zelfstandigen „zelfstandig" moeten blij ven. Tot slot de begroting van Wederop bouw. Ook hier critiek op de Minister, en weer van alle zijden, maar het minst van de socialisten. Hem werd verweten, dat de bouwpolitiek van de regering niet deugt, evenmin als het huurbeleid. Voor al het feit, dat er waarschijnlijk in het volgend jaar geen 50,000 woningen zul len worden gebouwd, heeft nogal kwaad bloed gezet. Op deze begroting komen wij nog wel nader terug. (Nadruk verboden). Toen ze het hotel wilden verlaten deelde de portier hun mee, dat er zo juist vier flessen wijn voor het Bauer-kwartet waren afgegeven. Laat eens zien, zei Tibor. Neen, niet de brief, de flessen. Hij onderzocht het 1 etiket van de buikige Boxoeugel-fles met r kennersblik. „34e", late oogst van Julius- i Spital. Heel behoorlijk. Zo'n gift kunnen wij zonder aarzelen aannemen. Wie is de - gulle gever? Anoniem, zei Michael, die de brief had geopend. Luister eens: Het edelste nat in jaren geperst, gaat zonder dralen, met dank naar de 1 Bauers, die ons op een avond van schoon heid onthalen. Van een dankbare toe hoorder! b Matig gelegenheidsdichter, was li- h or's oordeel, maar uitstekend wijnken- g ner. Een bijzonder attent man, voltooi- u de Walter de persoonsbeschrijving, ter wijl ze het hotel uitliepen. Je kunt zeg- v gen wat je wilt, maar in de provincie r, vind je het dankbaarste publiek. Is het voor u ook zo belangrijk voorl wie u speelt? vroeg Renate aan Michael- e Tot op zekere hoogte wel, ant- b woordde Michael. Ook al verbeeld ik mij dat ik geheel en al in een werk opgaan. Dorfling heeft zelfs eens gezegd, dat ik v er niets van zou merken, als de zaal in g brand stond, voordat ik een deel ten ein- sj de had gespeeld. En toch voel ik de w stemming, die van het publiek op ons wordt overgebracht. d< (Wordt vervolgd). (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4