4\ pi&itdeéagf ORCAM de pittige ware shag Kerstpuzzle voor de Jeugd Kerstmis 1951 „Vrede op aarde Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Vergeten Nooit! 2 Jeugdrubriek NUTSSPAARBANK De Nutsspaarbank kondigt per 1 Janu ari a.s. een renteverhoging aan van 2 tot 2.5 pet. met de bepaling dat de rente in gaat daags na inleg en zich uitstrekt over het gehele bedrag aan spaargeld. (Zie verder adv.) KERSTFEEST MET DRIE ZANGKO REN EN MUZIEKCORPS In de N. H. kerk te Oosterend wordt op de Tweede Kerstdag een Kerstuit voering gegeven met medewerking van drie zangkoren en een muziekcorps, nl: het N.H. kerkkoor van Oosterend (dus niet zoals abusievelijk vermeld, van Den Burg) (dirigent de heer Jan Visser), de gemengde christelijke zangvereniging „De Lofstem", het christelijk mannen koor en muziekvereniging „Excelsior" (de laatste drie o.l.v. de heer Cor Bre mer). ORANJEVERENIGING DE KOOG Oranjevereniging „De Koog" belegde Woensdag in De Toekomst haar jaarver gadering. Na opening door de voorzitter, de heer Akkerman, die er zijn spijt over uitdrukte, dat niet méér leden aanwezig waren, las de secretaris, de heer Drevel, de notulen en het jaarverslag voor, die onder dankzegging werden goedgekeurd. De kas van de Oude Oranjecommissie is nu als volgt verdeeld: Oranjevereni ging f125, voetbalclub f 125 en school fonds f 140, waarmede deze kwestie, die op de vorige vergadering rogal wat stof deed opwaaien, tot het verleden behoort. De aftredende bestuursleden, mw. Lu- berti en de heer J P. Eelman, werden met grote meerderheid van stemmen her kozen, in de plaats van de heer C. Bak ker, die niet herkiesbaar was, werd ge kozen mw. Peters. Bij de rondvraag werd er naar aan leiding van een vraag van de heer C. Bonne de aandacht op gevestigd, dat kinderen boven 16 jaar op de avonden geen toegang hebben op de kaart der ouders. De heer D. Eelman stelde voor, de jury met Ouwe Sunderklaas niet meer op een bepaald punt te doen postv atten, maar door het dorp lopende, de spelers te be oordelen. De voorzitter zegde toe, volgend jaar dit idee ten uitvoer te zullen bren gen daar dit het spelen ten goede zal komen. De heer S. Koningsveld vroeg wat meer licht op de avond van 12 Dec. Op een vraag van de heer K. Kikkert, deelde de voorzitter mede, dat dokter Melchior, bekend door zijn lezingen over de „Willem Barentsz", op 1 Maart a. s. een lezing met films zal houden over „Schoonheid en bijgeloof in O.-Afrika". Op de Bevrijdingsdag zal een cabaret gezelschap geëngageerd worden, terwijl getracht zal worden nog enkele lezingen te doen houden. Door de heer W. Peters werd de aandacht gevestigd op de film van de N.Z. Reddingmaatschappij. De voorzitter voelde er veel voor deze in Januari te laten draaien. Na de pauze werden filmstroken over de Verenigde Staten en Canada ver toond. Als straks over de hele wereld deze woorden in alle talen weer zullen wor den gezongen en gesproken, zal het dan geen bespotting zijn? Her is immers nog lang geen vrede. De werkelijke vrede is voor deze wereld nog maar een droom. Leugen, diefstal, corruptie en wraak zucht blijven ons volksleven bezoedelen. Er is een soort mensen aan wie zowel de Adventstijd als het Kerstgebeuren, voorbijgaat zonder dat dit hun innerlijk beroert. Dat zijn de zelfverzekerden, die denken, dat zij hun zaakjes zelf wel in handen kunnen nemen, dat zij met voor bijzien van het welzijn hunner mede mensen, denken, stap voor stap verder te kunnen gaan naar het doel dat zij zich gesteld hebben. Mensen, die denken hun eigen zalig leventje te kunnen leiden zonder tegenslagen en moeilijkheden. Zeg ik te veel als ik beweer, dat de mensheid van deze eeuw onmenslievend is? Ik zou ook kunnen zeggen, de mens heid is verdwaald. Hebben we niet allen onze weg gezocht naar rijkdom en macht al moest deze weg soms over millioenen doden gaan? Velen hebben de aardbe vingen van twee oorlogen meegemaakt, zij hebben het optimisme van de ge schiedenis voelen breken en de cirkel gang van het leven ondervonden. Ook nu knijpt de angst me soms de keel weer dicht, nu het dreigende spook van de werkloosheid weer nadert. Laten we om ons heen zien, hoeveel jonge en oude mensen uitzien naar een behoorlij ke woning. Burgerzin, deed gij daaraan mee? Maar toch herleeft ieder jaar opnieuw, wanneer het Kerstfeest nadert, weer de hoop in mij dat eens de Kerstboodschap zal worden aanvaard en begrepen. Als straks in kerken, huiskamers en door de radio de oude bekende verhalen weer zullen klinken over de nederige geboor te in de stal, laten wij dan ook de werke lijke zin er van proberen te begrijpen. Problemen die opgelost moeten worden en konden worden, wanneer het egoïs me werd uitgeschakeld en wij ons allen voor elkaar verantwoordelijk voelden. Laten wij, zoals wij de ramen open gooien om de stralende zon binnen te laten, onze harten openen om het Kind te ontvangen, dat vraagt om onder ons te mogen verkeren. Het Kind, dat de we reld wil ontdoen van onrecht, waan en haat, en alle mensen vrede wil schenken. Dat is het geheim van het Kindeke, welks geboortedag we weer zullen vie ren. Gelukkig Kerstfeest. JAC. BRUIN. PANTOFFELS GEWONNEN De heer J. G. Vlaming, Schoolstraat 2, Oosterend, zal niet bang behoeven te zijn voor wintertenen: als deelnemer aan de (Dagblad) „Trouw"-Sint Nicolaasprijs- vraag heeft hij een paar heerlijk warme pantoffels gewonnen. De op te stellen slagzin luidde: „Sint Nicolaas gaat kopen bij adverteerders". Gelijk heeft-ie! (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman .33C 11. Hou vast! dacht tante Eulalia en ze greep in het voorbijgaan vastberaden een der zakken beet en omklemde hem, of het een vrijer was. De bakfiets vloog de hoek om en tante Eulalia slingerde, door de vaart die ze had, nog een heel emd mee achteruit. De knecht liet ech ter de baaltjes van z'n bias niet in de steek en hield stevig vast. 12. Hopla! Daar kwam tante Eulalia aanzweven, met haar voetjes recht voor uitgestoken en deze voetjes maat 46 zonder pijn troffen de arme man als een stoomhamer precies in het kuiltje van z'n maag. „Oei!" kreunde hij en tege lijk met tante Eulalia vloog hij in volle vaart achteruit.... 13.) Och ja, Paul, zuchtte Tibor. Als ik er aan denk, dat hij nu met ons naar „Die Kette" zou kunnen gaanHij hield plotseling op, toen het tot hem door drong, dat zulke herinneringen niet be paald aangenaam voor de nieuwe cellis te waren. Maar wat praat ik weer voor onzin, ging hij haastig voort, dan zou u immers niet bij ons zijn, juffrouw Rena- te. En dat zou eeuwig jammer zijn. Renate glimlachte flauwtjes om dit gedwongen compliment. Ze mocht niet jaloers worden op Paul, want het was toch vanzelfsprekend, dat de kwartetge noten steeds weer over hun oude vriend te spreken kwamen. Maar het zou geen gemakkelijke taak voor naar wezen, om Pauls plaats in alle opzichten in te ne men. U bent zo stil geworden, juffrouw van Mahlitz, zei Michael argeloos. Ver moeid? Neen, hoegenaamd met, haastte Re nate zich te antwoorden. Ik dacht alleen maar na over de invloed die er van het publiek uitgaat. De herinnering aan het concert had thans alle zorgen en bezwa ren doen vergeten. Jongelui, wat was dat een heerlijke avond. Ik heb mij op het podium nog nooit zo vrij en behaaglijk gevoeld als vanavond met jullie samen! Deze plato nische liefdesverklaring gelieven jullie ZON, MAAN EN HOOG WATEK De zon komt 22 Dec. op om 8,49, onder om 4,29. Maan: 4 Jan. E.K 12 Jan. V.M. Hoog water ter rede van Texel: 22 Dec. 2,53 en 2 55. 23 Dec. 3,49 en 3,56. 24 Dec. 4.53 en 5,07. 25 Dec. 6,03 en 6,18 26 Dec. 7,04 en 7,15. 27 Dec. 7,57 en 8,11. 28 Dec. 8.54 en 9,09. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Toen de Kerstman en zijn familie zich na een zeer vermoeiende dagtaak ter ruste hadden gelegd, kwam er een kobold binnen en wat die allemaal uitvoerde zien jullie op de tekening! In de eerste plaats heeft hij.o.we mogen niets verklappen, want het is een puzzle en jullie moogt de fouten gaan zoeken. Dat is een prach tig werk en wie ons de goede oplossing zendt heeft kans op een der fraaie prijzen: le prijs een vulpenhouder, ter waarde van f 15,2de prijs een jongens- of meisjesboek ter waarde van f 7,50; 3e prijs 'n ballpoint ter waarde van plm. f 5,en verder vijf troostprijzen. De oplossingen kunnen worden ingezonden tot en met Woensdag 2 Januari. De uitslag maken we bekend in de Tesselaar van Zater- dag 5 Januari; daarin komen dan tevens de goede oplossingen. Neem een doos eëhte RAS T 1LL.ES TEGEN VERKOUDHEID I Nr. 170. FRITS HEIKAMP Frits viert Vrijdag 28 December a. s. zijn negende verjaardag. Hij woont in de Weverstraat 21. Hij mag graag knutselen met zijn meccano en hij wil een besl monteur worden, maar dan moet hij wat voorzichtiger met zijn gereedschap om gaan, want hij maakt nogal eens wat van zijn vader stuk. Hij helpt zijn vader al flink. Hij moet echter niet zoveel in bo men en lantaarnpalen klimmen, want daar is hij een baas in. Veel plezier Donderdag, Frits! als ensemble te accepteren, zonder dat ik aan iemand de voorkeur geef! In „Die Kette" waren zo laat op de avond weinig gasten aanwezig. In het ge deelte, waar het kwartet een geschikt- plaatsje vond, zat nog slechts één gast, een prettig uitziende, oudere heer in smoking, die de musici bij hun binnen komen met een korte buiging begroette. Wie is dat nu weer? vroeg Renate zachtjes. U schijnt hier werkelijk heel wat vrienden te hebben. Geen flauwe notie, mompelde Mi chael en verdiepte zich in de wijnkaart. Ik ken hem ook niet, zei Tibor. Maar ik heb hem vanavond in de zaal gezien. Hij zat op de tweede rij, de enige in smoking Maar nu ter zake. Ik stel voor, dat wij aan onze dame de samen stelling van het menu overlaten. Een tweede vuurproef, juffrouw von Mah litz. Wij zullen eens zien wat voor een kijk u op ons hebt en hoe u ons taxeert. Renate keek komiek wanhopig naar haar collega's. Ik zal u een beetje op weg helpen, zei Michael. Tibor is de Holle-Bolle-Gijs van ons stel. Walter eet weinig, maar duur en ik houd niet van vis. Goed. Maar onder één voorwaarde, die u zonder te vragen waar het om gaat moet goedkeuren. Ze vonden het best en stemden bij voorbaat in alles toe. Maar toen Renate met het voorstel kwam, dat zij vanavond het eten wilde betalen, ontstond er van drie kanten heftig protest. Het is mijn entrée vanavond, sneed DOUWE EGBERTS ze alle verdere bezwaren af, en als jullie mij niet in alle opzichten als kwartetge- note accepteert, goed, het staat jullie vrij Laten wij het dan zo doen: u betaalt het eten en wij nemen de wijn voor onze rekening, stelde Walter voer. Met dit voorstel ging tenslotte ieder een accoord. Dat Renate het juiste menu had uitgezocht, werd volkomen duidelijk door het enthousiasme, waai mee de drie uitgehongerde musici op het maal aan vielen. Het duurde niet lang Renate hief haar glas op: Eigenlijk ben ik verplicht een lange rede af te steken, maar ik kan het heus niet. Laat ik dus op het welzijn van het kwartet drinken en op steeds meer en groter successen! Ieder slootte met haar aan en alle drie keken ze langer in haar ogen dan de be leefdheid alleen het eiste. En een ieder peinsde over een geschikt antwoord na. Tibor was de beide anderen voor en zijn rede was zo geestig en het ging hem zo gemakkelijk af, dat Walter en Michael hierna liever geen proeve van hun falen op dit gebied meer aflegden. Tibors woorden en gedeeltelijk ook wel de vurige Steinwijn, verhoogden de toch al geanimeerde stemming. Het duurde niet lang of Renate moest met haar collega's broederschap drinken, waardoor de omgang als vanzelf nog on- gedwongener werd. Overstelpt met een keur van attenties door drie aardige jon gemannen, vergat Renate baar strenge grondbeginselen op het gebied van be- roepszakelijkheid en kameraadschap.

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 4