TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT SM Lief en leed uit het jaar dat vergleed tÖERMOGÈNe 1 ZATERDAG 29 DECEMBER 1951 JUBILEA 1 Jan. De heer K. Hoogerheide, Oude- schild, beambte in algemene dienst der gemeente Texel, voordien „dienaar van politie", viert zilveren jubileum. 15 Febr. Telefoonkantoor De Cocks- dorp, het oudste van ons land, bestaat 70 jaar. 15 Febr. Wijkgebouw Witte Kruis, Den Burg, bestaat 40 jaar. 16 Febr. De afd. Texel van de Bijen teelt viert 40-jang bestaan. 15 Maart. De heer H. Gersen 90 jaar. 7 April. De heer C. Kool, Oudeschild, 25 jaar molenaar in dienst van Graan- en Kunstmesthandel v.h. C. R. Keijser Co. 1 Mei. De heer C. Helsloot 35 jaar jachtopziener. 14 Mei. S.s. Marsdiep maakte 25 jaar geleden een proefvaart. 18 Mei. Echtpaar H. Witte en D. Wit- te-Keijzer, 50 jaar getrouwd. 9 Mei. Echtpaar Jb. van Houte en M. van Houte-Schrier, 50 jaar getrouwd. 2 Juni. Pastoor Persoon viert zijn 25- jang priesterjubileum. 21 Juni. Professor Dr. W. H. Keesom 75 jaar. 21 Juni. C. H. van Leersum 25 jaar in dienst van brood- en banketbakkerii J. H. Kikkert. 8 Juni. Echtpaar J. I. Verberg en G. Verberg-Giljam, De Cocksdorp, 50 jaar getrouwd. 4 Juli. Jeugdherberg Panorama 20 jaar Juli. 40 Jaar geleden eerste vliegde- monstratie op Texel. 19 Juli. Dokter Renout HYz jaar arts te Oosterend 1. Aug. De heer Ir. L. de Vries 25 jaar Rijksveeteeltconsulent in N.-Holland. 11 Aug. Mevr. de wed. Bremer-Tim- mer, Nieuwstraat, Oosterend, Texels oudste ingezetene, 95 jaar. 16 Aug De heer J. Kloosterman 25 jaar machinist bij de P.H. Polder. 1 Sept. De heer E. L. J. Lap 25 jaar op het kantoor van Notaris Mulder. 8 Sept. Texels Fanfare zestig jaar gehuldigd. Burgerij bracht f 3150 bij een. Bovendien 1000 zitplaatsen. 21 Sept De T.E.M. vóór 25 jaar opge richt De heer P. A. de Rode is van de oprichting af directeur. 1 Oct. Gemeente-secretaris P. Beem- sterboer I2V2 jaar in dienst van de ge meente Texel. 11 Oct. De heer J. van der Pijl Sr. 25 jaar opzichter bij de Dertig Polders. 14 Oct. De heer H. Barhorst, Gast huisstraat, Den Burg, viert zijn 90ste verjaardag. 16 Oct. U.D.I bestaat 45 jaar. 18 Oct. De heer P. v.d. Slikke, Oost, 25 jaar in dienst bij de 30 Polders. 2 Nov. De Gereformeerde kerk te Oos terend bestaat 100 jaar. 13 Nov. Echtpaar P Bakxer en A. Bak ker-van der Bijl, Sint Janstichting. 60 jaar getrouwd. 13 Nov. De Gemeentelijke Visafslag 35 jaar. 17 Nov. Schoenmakerij A. Vos, Ooster end 100 jaar. 18 Nov. De heer W Jonker 25 jaar werkzaam bij Dros' Autocentrale. 13 Dec. Echtpaar P. van Rossem en B. van Rossem-Slot viert gouden huwe lijksfeest. 17 Dec. De heer P. A. de Rode 25 jaar directeur van de TEM de heer D. Dap per 25 jaai chef-monteur, de heer A. Broekman 25 jaar boekhouder en de heer P Verberne 25 jaar commissaris. NIEUWE VERENIGINGEN 8 Jan. Te De Koog afdeling Vrouwen bond N.V.V. opgericht. 9 Jan. De ring Texel van de Algemene Ned. Pluimveeteeltvereniging, de A.N.P. houdt haar eerste vergadering. 29 Jan. Speeltuin „De Hollebol" houdt haar eerste ledenvergadering. 29 Febr. Afdeling Texel van de ver. voor pensionhouders opgericht. April. Te Den Burg wordt een pad- vindersgroep gevormd. 26 April. Texelse afdeling van de Ned. Ver. van chr. kantoor- en handelsbe dienden opgericht. 2 Juni. Speeltuin „De Hollebol" ge opend. Nov. Te Oosterend een akenclub op gericht. Haar winkelweek e?n groot suc ces. Dec. Op de Jeugdherberg een Volks dansclub opgericht. PERSONALIA Dec. 1950. De heer Jb. van Heerwaar- den (employe le klasse), neemt na 38- jarige dienst afscheid van de P.T.T. Febr. De heer F. L. van Ingen Sëhe- nau slaagt te Terschelling voor le stuurman. Febr. De heer W. Peeters, De Koog, bevorderd tot kapitein. Febr. De heer A. van Hoorn Lzn., be noemd tot secretaris-penningmeester-op zichter van polder Eierland. Zijn vader, de heer L. van Hoorn, legt deze functie op 1 April neer. Maart. De heer P. Bakker, chef-mon teur bij de PTT, benoemd tot opzichter te Leeuwarden. Maart. Mevr. de wed. R. Koorn, Nieuwstraat, Den Burg, wordt Bet overgrootmoeder. 29 Maart. Mevr. Laan gekozen tot voorzitster van de Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Texel. 31 Maart. De heer L. van Hoorn neemt afscheid als secretaris-penning meester-opzichter van polder Eierland. 2 April. De heer L. van Hoorn neemt afscheid als Brandmeester van De Cocksdorp. 8 Mei. De heer P. Spigt tot Markt meester benoemd. 19 Mei. De heer Th. Kuip terug van zijn reis naar Rome, waarheen hij was afgevaardigd door de K.A.B., ter her denking van de twee sociale Encyclie ken. Juni. De heer W. H. Brugmans, Den Burg, benoemd tot badmeester. Juni. De heer C. Bakker wordt we gens ziekte eervol ontslag verleend als hoofd van de Visafslag. Juni. D Keijser H.Jzn., maakt studie reis door Peru, waarheen al heel wat schapen zijn uitgevoerd. Juli De heer N. Eelman, Den Burg, benoemd tot lid van de Grondkamer voor Noordholland. Juli. De heer Joz. Hillen, van 1914 af besteller bij de PTT, met pensioen. Juli. Burgemeester De Koning bij K. B. benoemd tot kantonrechter-plaats- vervanger in kanton Den Helder. 23 Aug. Burgemeester De Koning ge ïnstalleerd als waarnemend cantonrech- ter. Sept. De heer A. Blok, Egmond, be noemd to: lichtwachter te De Cocksdorp Sept. Dj heer Witters, lichtwachter te De Cocksdorp, naar Egmond overge plaatst. 26 Sept. De heer B. v.d. Belt, Meppel, benoemd tot hoofd aan de Visafslag. 26 Sept. De heer H. de Boer benoemd tot plaatsvervangend directeur van de vétérinair-hygienische diens.t 26 Sept. De heer A. Breet wordt eer vol ontslag verleend als klokluider-klok- kemst. 1 Oct. De heer S. Wilner, postbode te Den Hoorn, met pensioen. 1 Oct. De heer Maitien Bakker, 43 jaar hulpbesteller bij de PTT, te Eierland en De Cocksdorp, gaat met pensioen. Oct. De heren H. Mulder en P. Bremer slagen voor het examen car.didaat-nota- ris. Oct. Opperwachtmeester-instructeur Jb. Coevert Bzn., gedecoreerd met zilve ren medaille vooi; 12 jaar trouwe dienst in de Tropen. 1 Nov. De heer Joh. van Heerwaarden neemt afscheid van „De Staat", waar voor hij ruim 'n millioen bomen plantte. Nov. De heer S. van Ingen Schenau slaagt voor Civiel-Ingenieur. De heer A. Troost, Den Hoorn, per 1 Dec. benoemd tot lichtwachter op de vuurtoren. 1 Dec. De heer J. Tiessen, directeur van gemeentewerken, gaat met pensioen. Dec. De heer A. Nieboer, Wieringen, als commies van 's Rijks Belastingen overgeplaatst naar Texel. (Ingezonden mededeling). SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. ZIJ DIE HEENGINGEN 29 Maart. Oud-wethouder K. Vlaming cp 68-jarige leeftijd overleden. 9 April. Familie M. Keijzer, Nieuw straat, Den Burg, ontvangt bericht, dat haar zoon, Jb. Keijzer, 10 Maart 1945 in Duitsland overleed. 13 April. De heer R. Dalmeijer, De Koog, op 78-jarige leeftijd overleden. Hij was ruim 40 jaar klokkenist. 4 Aug. De heer A. J. Zutphen, be stuurslid van verschillende christelijk geönenteerde organisaties, ouderling van de N.H. Gemeente te De Koof, op 57-jarige leeftijd overleden. 18 Aug. De heer Th. C. Lugtenburg, oud-directeur Texels Fanfare te Den Helder overleden. 18 Oct De heer Joh. Roeper Nzn., Oost, oud-lid Raad van Toezicht Boeren leenbank en oud-hoofdingeland van de 30 Polders, op 68-jange leeftijd overle den. 23 Oct De heer D. Lap Szn., mede-op- richter Damclub Texel, op 77-jarige leef tijd overleden. 24 Oct. De heer H. de Ridder, oudste inwoner van De Koog, op ruim 91-jarige leeftijd overleden. 10 Dec. De heer W Eelman, oud-voor zitter polder Burger-Nieuwland, op 78- jarige leeftijd overleden. Hij was mede oprichter van de school voor christelijk volksonderwijs te Den Burg. POLITIEZAKEN Febr. In Den Burg wordt wasgoed van de lijn gestolen. 11 Juni. Twee horloges gestolen van kraam op de markt. 30 Juli. Den Hoorn wederom opge schrikt door een brutale diefstal. F 1500 ontvreemd uit de woning van de heer Jb. Lap Kzn. Aug. De heer S. Daalder, Oudeschild, vermist portefeuille met bijna f300. Gestolen? Dec. Proces-verbaal opgemaakt tegen 3 jongelui, die met een uit garage Jan Reij „geleende" auto gingen toeren, maar bij de Ruige Dijk verongelukten. SPORT 21 Jan. Gemaskerd bal van SV Texel trekt meer dan 100 gemaskerden. 3 Febr. De eerste bromfietsenwedstrijd op Texel. 24 Febr. A. Barhorst kampioen biljar ten klasse B. 25 Febr. De heer N. de Graaf wordt te Den Helder districtskampioen biljarten. 24 Maart. De heer M. Vonk biljart kampioen, klasse A. 21 April. De heer W. Rijk Sr., 73 jaar, kampioen bandenspel, uitgeschreven door „Fortuna". 14 Mei. Texel 1 kampioen van de afde ling B, 4e klasse KNVB. 22 Mei. Ruiterestafette De Cocksdorp- Soestdijk start. 3 Juni. S.V. Texel, kampioen, wordt grasmaaimachine met motor aangebo den. Juni. Oudeschild's sportterrein gereed. 24 Juni. Oosterend promoveert naar de 2de klasse afdeling N.H. van de KNVB. 8 Juli. Turnkring Holland's Noorder kwartier organiseert turnfeest te Den Burg. 18 Juli. Sportfeest voor alle Texelse scholen. 5 Aug. VSV en EDO, eerste klassers, voetballen te De Cocksdorp. 19 Aug. 29 Personen zwemmen over het Marsdiep. x Sept. Bureau voor medische sportkeu ring opgericht. 20 Oct. De ministers Mansholt en Staf jagen op Texel. 27 Oct. De heren W. Koopman en C. Di ijver behalen het kampioenschap mo torrijden voor Texel, resp. in de zware en lichte klasse. 4 Nov. De heer P. Schoorl kampioen van Turnkring H.N.K.. BOUW AAN DE TOEKOMST VAN UW KINDEDEN rru SPAAR BOEKJE Coöp. Boerenleenbank ONGEVALLEN, BRANDEN, ENZ. 11 Jan, Begin van de door het Rode Kruis Korps georganiseerde E.H.B.O.- cursus. 23 Jan De heer Dekker, opzichter bij de DUW, wordt bij motorongeluk op de Kogervveg ernstig gewond. 20 Febr. De heer C. Dros Bzn. over lijdt in zijn auto. April. Uit een vliegtuigwrak in de Waddenzee ter hoogte van Oost wordt het lijk van een piloot geborgen. 21 April. De heer G. Dekker, Oude schild, rijdt met zijn auto bij Oost van de steiger af de Waddenzee in. Mei 150 zes weken oude kuikens van de heer A. v.d. Kooi, Loodsmansduin, door hond gedood. 1 Juni. Brandende klamp stro aan bos rand te De Koog bijtijds geblust. 4 Juni. De TX 2 van schipper Toon Eelman bij Oudeschild door oefentorpe do tot zinken gebracht. Juli. Auto met twee inzittenden, 0. w. de Texelaar J. Keijser Dzn., rijdt in het Noordhollands Kanaal. Zij worden bij tijds gered. 30 Juli. Op hoeve Veldzicht verbrandt een schelf hooi. 10 Aug. Verscheidene badhokjes door de vloed van hun fundament geschoven. 12 Aug. Op „De Oorsprong" verbrandt schelf van 7 bunder hooi. 13 Aug Begin van brand ten huize van de familie M. J. Bremer, te Ooster end. 15 Aug. De 27-jarige mej. F. Mendel uit Zeist bij De Koog verdronken. Aug. De motorrijder Jan Drijver rijdt in Oosterend tegen een vrachtauto en breekt een been. 31 Aug. Rietje van Heerwaarden rijdt op Kogerweg tegen een auto. Zij breekt een been. 11 Sept. Schuur van de heer Jac. Vis- man, Ooslerend, brandt door onbekende oorzaak af. 24 Sept Deens echtpaar lijdt met zeil jacht schipbreuk voor de Texelse kust. Strandt bij paal 11. Sept. Jan Rüeck, Den Helder, „de va der van dc kampeerders op Texel", te Breezand door trein gedood. 13 Nov. Binnenbrand richt belangrijke schade aan in „Het Centrum" te De Koog Dec. Vier honden bij „Californië" door strichnine vergiftigd 24 Nov. Aan verschillende Texelaars wordt het EBHO-diploma uitgereikt. 30 Nov. Drie opvarenden van de IJM. 261 door benzinegassen bedwelmd. Loopt gelukkig goed af. 2 Dec. Voetballer van Duinranders breekt tegen De Koog een been. 10 Dec. De ruim 80-jarige K. Wolfard, Oudeschild, in het portaal van een café te Den Burg door beroerte getroffen. SCHEEPVAART EN VISSERIJ 1 Jan. De Zweedse schoener „Ann Charlotte" zit enige uren in de Haaks- gronden yast. Jan. De zoute garnalen bereiken de recordprijs van f2,40 per kg. 8 Febr. Het sleepbootje „Pieter" strandt voor de Texelse Waddenzeekust. Maart. De Vismeelfabriek draait weer. maar wordt dit jaar weer stopgezet 8 Maart. Door de Oostenwind laag water moeten de passagiers voor Ou deschild van de Dokter Wagemaker op de Voorwaarts overstappen. 14 Maart. De motorbotter HD 47 bij paal 8 gestrand. April. Bij De Koog spoelt spiegel aan van het scheepje, waarmee zomer 1950 tien Engelse Zeeverkenners in Het Ka naal verongelukten. Mei. Zeeuwen zaaien mosselen bij Oost en Nieuweschild. De omzet van de Visafslag bedroeg in 1950: f939,978,86. 22 Juni. Motorkotter strandt door mist bij paal 18. Komt na enkele uren weer vlot. 1 Aug. De kommenvisser J. G. Gielis vangt aan het Horntje een reuzen haai van 3 meter lengte. Oct. De motorblazer TX 58 naar elders verkocht. De vloot kleine schuiten is weer kleiner geworden. GEMEENTEWEZEN Jan. Gemeentebegroting 1951 heeft on gedekt tekort van f 137,926,14, 9 Febr. De heer J. Jongedijk benoemd tot slager aan de gemeentelijke verwer- kingsinrichting. 9 Febr. De heer A. Breet benoemd tot klokluider, tevens klokkenist te Den Burg opvolger van de heer N. Maat. Febr. Op de suppletoire begroting 1951 vinden wij o.m. nieuwe school te De Koog, riolering te De Koog, nieuwe landbouwschool, uitbreiding nieuwe o.l. school Den Burg en uitbreiding Ulo. Febr. Het waaggebouw mei nieuwe weeginstallatie verrijkt. Febr. De heer J. Smit, Noordwijk, be noemd tot ambtenaar ter secretarie. Febr. De Gemeente verpacht deel van vliegveld voor beweiding. 8 Mei. De heer W. Boon benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school te Oude schild; de heer J. P. van der Boom, Kijkduin, tot zesde leerkracht aan de Ulo, de heer W. C. Dalmeijer tot klok luider te De Koog; de heer Chr. van der Kolk (te Sint Anna Parochie benoemd tot onderwijzer aan de Ulo), wordt eer vol ontslag verleend als hoofd der o. 1. school te Den Burg; de heer S. Bakker, H.d.S. te Oudeschild, benoemd tot hoofd van de o.l. school te Den Burg; mej. A. van Hasselt en de heer J. A. Oosterhof eervol ontslag verleend resp. als onder wijzeres en onderwijzer aan de o.l. school te De Cocksdorp; de heer J. C. Ladiges als onderwijzer aan de o.l. school te Den Hoorn. 8 Mei. De Raad besluit deel van de voormalige o.l. school te Oosterend in te richten tot gymlokaal, Ulo met 2 lo kalen uit te breiden; Hoornder o.l. school inwendig te verbouwen; te Den Burg een gemeentelijk sportterrein aan te leggen en daartoe grond aan te kopen van de heer Am. Langeveld. F 5000 uit getrokken op de supp. begroting 1950 voor aankoop mijntoestel visafslag. F 4000 als voorbereidende kosten nole- ringsplan te De Koog. Wie badgasten wil houden moet een gemeentelijke vergunning hebben. 28 Juni. De gemeente verkoopt grond voor bouw postkantoor aan de Park straat. 28 Juni. De Raad besluit o.l. school Den Burg uit te breiden met 4 lokalen, w.o. gymlokaal; te De Koog een nieuwe o.l. school te bouwen; verleent goedkeu ring centrale verwarming school voor C.V.O.; stelt geld beschikbaar aan de wöningbouwver. voor 12 woningen. 28 Juni. De heer J. Tiessen, Directeur Gemeentewerken, wordt op diens ver zoek (pensioen) eervol ontslag verleend; de heer K. Fielmich als hoofd der o. 1. school te Oosterend; de heren Joh. Bu gel en N. Spaans, benoemd tot gemeen te-arbeider in vaste dienst; de heer P. Kleve, hoofd der o.l. school te M.-Eier- land, benoemd tot hoofd tc Oudeschild; de heer M. J. Bakker benoemd tot schrij ver bij gemeentewerken; mevr. A. Ties- sen-Spaans tot vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Ulo 28 Juni. De eeste Burgerschaps-bij- eenkomst op Texel. 26 Sept. Gemeente neemt de wegen van de buurtschap Zuidhaffel over in be heer en onderhoud. 26 Sept. Raad hecht goedkeuring aan verzoek R K. School met een lokaal uit te breiden en gehele gebouw van een centrale verwarming te voorzien. 6 Oct. verbieden B. en W. de invoer van pluimvee wegens het gevaar voor vogelpest. 17 Oct. Burgemeester De Koning roept alle gemeentenaren op leningen (obliga ties van f 100) te sluiten met de gemeen te Texel ten behoeve van de bouw van 20 nieuwe woningen. Er is f 300,000 be nodigd. Ook kan door spaarsysteem (f 2,25 per week) obligatie worden ver kregen. 30 Oct. Aanleg sportterrein te Den Burg door Ged. Staten goedgekeurd, evenals inrichting gymlokaal te Ooster end. Ir. J. F. Kipperman, Arnhem, be noemd tot Directeur van Gemeentewer ken. Besloten ambtswoning hoofd der 0 1. school te Den Burg te herbouwen; de heer en mevrouw Bults-Van Almenkerk in vaste dienst benoemd .als directeur en directrice van huize „Irene". Burgemeester De Koning ontving in zestig weken 700-800 woningzoekenden op zijn spreekuur. 4 Dec. De Burgerzinlenmg nog lang met voltekend (f 178,100 in plaats van drie ton). Verdeling woonruimte zal strenger worden, volledige herinventari satie van het gehele woningvolume van Texel, aldus delen B en W mede. KERKELIJK LEVEN Jan. De heer R. J. Boom benoemd tot organist bij de R.K. kerk Sint Joannes de Doper te Den Burg als opvolger van de heer W. van Heerwaarden, die deze functie meer dan 25 jaar vervuld heeft. Jan. Bazar N. H. Kerk Den Hoorn brengt netto f 1200 op. Jan. De heer Duller, Rotterdam, be noemd tot voorganger bij de N.H. Ge meente te Oudeschild. 9 Febr. De gemeente verkoopt grond aan de Geref. Kerk te Den Burg, die in plan-Zuid een kerk wil bouwen. Febr De weleerw. Heer W. H. C. Nijsten, kapelaan te De Zilk, benoemd •tot pastoor te Oudeschild. Pastoor Nij- land te Warmenhuizen benoemd. 29 Maart. De Eerw. Heer C. B. Ter- maat, Godsdienstonderwijzer, neemt af scheid van Oudeschild. April-Mei. Kerkgebouw van de voor malige Geref. Kerk in Hersteld Verband te Oosterend, door de Geref. Kerk al daar aan de Geref. Kerk van Den Burg ten geschenke gegeven, wordt gesloopt. Het vrijkomende materiaal zal worden gebruikt bij de te bouwen kerk aan Den Burg. April. Ds van Veen, predikant bij de Doopsgezinde Gemeente 'e Dantuma- deel beroepen. Dit beroep wordt door hem niet aangenomen. 22 April. Weleerw. Heer Dulfer beves tigd als voorganger bij de N.H. Gemeen te te Oudeschild. Mei. Mevr. B. Kiljan-Barhorst, neemt afscheid als kosteres van de bijkerk van de H. Joannes de Doper te Den Hoorn, welke functie zij 30 jaar lang vervulde. Mei. Bazar voor N. H. Gemeente De Cocksdorp brengt ruim f 1800 op. 25 Juni. De Bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, bezoekt Texel. 30 Juli. Eerste steen gelegd voor nieu we Geref. kerk te Den Burg. Aug. De heer G. Burger benoemd tot koster van de Doopsgezinde Kerk te De Waal. 1 Oct. De heer Jb. Koom, Wester- mient, benoemd tot koster bij de N.H. Gemeente te Den Burg. Oct. Bazar voor stichting N.H vereni gingsgebouw te De Koog brengt f 1450 op. 18 en 19 Oct. Bazar N.H. Gemeente te Koog Brengt f 1450,op. Ir. Kipperman, Directeur van Gemeen tewerken. ONDERWIJS Jan. 22 Cocksdorper scholieren ab sent wegens mazelen. Jan. De heer F. Nijland, onderwijzer te Oudeschild, te Maartensdijk (U.) be noemd. 9 Febr. De heer C. E. Gottschal. Dne- huis-Westerveld, benoemd tot hoofd der school te Den Hoorn. Maart. De heer F. Fielmich, hoofd der o.l. school Oosterend, te Tilburg be noemd. 12 April. Kleuterschool Oudeschild te Den Helder doorgelicht. 14 April. 150 Leerlingen nemen aan Verkeersexamen deel. 1 Mei. Mej. A. v. d. Veer, Middelburg, benoemd tot lerares aan de Landbouw- huishoudschool. Mevr. Weinbeck wordt eervol ontslag verleend Juni. De heer H. Veldhuis benoemd tot hoofd der school voor C.V.O Juni. De heer F. H. W. v. Haeften, Amersfoort, benoemd tot onderwijzer aan de o.l. school te De Cocksdorp, de heer G. Monen, Den Helder, aan de o.l. school te Den Hoorn. 25 Juli. De heer S. Bakker, neemt af scheid als hoofd der o.l. school te Oude schild. Te Den Burg benoemd. 31 Juli. De heer K. Fielmich neemt afscheid als hoofd van de o.l. school te Oosterend. Te Tilburg benoemd. Aug. De heer J. Molleman, Amster dam, met ingang van 1 Oct. benoemd tot onderwijzer aan de school voor Chr. Volksonderwijs. Dit jaar worden diverse scholen voor zien van een aansluiting op het radio- distributienet. Sept. De heer J. J. Janse, De Koog, in tijdelijke dienst benoemd als onderwij zer aan de ULO. De heer F. J. C. Speets, Hille- gom, benoemd tot Hoofd van de o.1 school te Oosterend; de heer T. A. v. d. Laan. Ht erhugowaard, benoemd tot Hoofd van de o.l. school te M.-Eierland. Sept. Door medewerking van de Boe renleenbank wordt f 56,000 beschikbaar gesteld voor de bouw van een nieuwe landbouwschool 26 Sept. Landbouwhuishoudschool krijgt subsidie voor cursus hulp in de huishouding. 28 SepL Dé heer W. J. Slort, te Am sterdam benoemd, neemt afscheid als Hoofd van de school voor C.V.O. te Den Burg. Oct. De heer H. L. van den Boomgaard, uit Indonesië gerepatrieerd, benoemd tot onderwijzer aan de school voor christe lijk volksonderwijs le Den Burg. 29 Oct. Arbeidersavondschool opge richt. Oct. De heer F. J. C. Speets, Hille- gom, benoemd tot Hoofd van de o.l. school te Oosterend, trekt zich terug. October vergast ons op zeer fraai weer. Paddententoonstelling van de Ulo moet daardoor worden uitgesteld. 7 Dec. De Hoornders houden protest vergadering: hun o.l. school is finaal af. (Zie vervolg 4e pagina).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 3