- - Lief en leed uit het jaar dat vergleed Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Vergeten Nooit! (Vervolg van le pagina) POLDERS EN WATERSCHAPPEN Jan. De restauratie van de molen in Het Noorden kostte f 14060,47. Jan. De Dertig Polders kochten een dragline voor f 45,900, Jan. De Dertig Polders hebben de laatste drie jaar voor meer dan f 650,000 aan verbetering der wegen besteed. Jan. De kosten voor verbetering van de Oosterweg (reeds begonnen), zijn begroot op rond f 54,000,De gemeen te Texel draagt f 1600 per jaar bij. Mei. Groot werk in Eierland aanbe steed; f 112,500,aannemer G. van Herk Tzn., Nieuwerkerk a.d. IJsel. Juni. Dertig Polders werken hard aan verbetering der wegen. Nov.-Dec. Op alle dorpen worden de wegen en waterlopen besproken in ver band met de ruilverkavelmgsplannen. V. V. V. Zomer. Skelet van 9 meter lange dwergvinwalvis, op de Vliehors aange spoeld, krijgt plaatsje in het Texelse Museum. Maart. VVV Texel beschikte in 1950 over 2400 bedden. 624 leden. 15 Maart. De heer J. C. Rab gekozen als voorzitter van de VVV Texel. Op volger van de heer W. H. Lap, die de ze functie sinds 1919 vervulde. Burge meester De Koning tot ere-voorzitter- benoemd. 1 Juni. De VVV gaat spoorkaartjes verkopen. 16 Juni. 137 badhokjes en andere op trekjes op het strand bij De Koog. Juni. Meeuwenkolonie in de Wester duinen 2000 paren sterk. I Juli. De Vuurtoren met ingang van 1 Juli voor het publiek gesloten. B. en W. verzoeken de minister van binnenl. zaken bij diens ambtgenoot van Marine aan te dringen op heropening. 21, 22 en 23 Juli. Leeuwarder Accor deon Ensemble op Texel. 3 en 4 Aug. ,,Vrij en Blij" concerteren op Texel. Aug. Het Verkeersbureau van de V.V. V. te De Koog is verscheidene avonden geïllumineerd. 8 Aug. Wiltener Stadtmusik Inns bruck concerteert op Texel. De NCRV zendt hun optreden de volgende dag uit. 15 Aug. Engelse huzaren concerteren op Texel. Sept. B. en W. ontvangen bericht, dat de Vuurtoren definitief voor beklim ming door het publiek gesloten zal blij ven. 22 Sept. De heer J. A. van der Vlis, Amsterdam, schrijft naar aanleiding van de besprekingen over de ruilverkave ling „Texelaars, weest op uw hoede, want zo gij met wakker zijt, zullen er veranderingen komen, die gij eens be treuren zult". II Dec. Jaarvergadering VVV Texel. De heren W. H. Lap en R. J. Daalder tot ere-leden benoemd. LANDBOUW EN VEETEELT Jan. In 1950 werd 10,060,000 kg melk aan de „Eendracht" aangevoerd. De Coop. Veeafzetvereniging zette in 1950 voor meer dan een millioen om. Febr. De Onderlinge Rundveeverze kering „Texel" heeft voor meer dan een millioen gulden aan koeien in de verze kering. Maart. De Paardenverzekering deelt mede, dat op Texel ruim 500 paarden verzekerd zijn. Door het ongunstige weer sterven in de week van 25-31 Maart ruim 400 lammeren. Maart. Plantenziektenkundige Dienst en Keuringsdienst „De Narcis" rooien grote partijen narcissen, die reeds ja renlang in een bos vaststonden. 11 April meldt de krant, dat reeds 1700 dode lammeren aan de Noodslacht- plaats zijn aangevoerd. 11 April. De krant meldt, dat van deskundige zijde uitbreiding van de wol veestapel geadviseerd wordt. I Mei. Texel vrij van runder-tbc. 21 Mei 1ste lammerenmarkt, aanvoer 1100 stuks, f 50-f 75. 28 Mei. 2de lammerenmarkt, 2800 stuks, f 55-f 70. In het boekjaar 1950-1951 werd aan de „Eendracht" 10,098,129 kg melk aan gevoerd. 4 Juni. 3de lammerenmarkt. 2500 stuks, f 55-f 67. 6 Juni. Heropening verbouwde Boe renleenbank. II Juni. 4de lammerenmarkt, 1900 stuks, f 50-f 67,50. Juni. Op „Sint Marcus" worden twee lammeren door koe gezoogd. 18 Juni. 5de lammerenmarkt. Aan voer 1500, prijzen f 50-f 70. 25 Juni. Zesde lammerenmarkt. Aan voer 700, f 55-f 70. 1 Juli. Het bureau van de P.B.H., Eierland, opgeheven. 3 Sept. Schapenfokdag. Sept. Bespreking inzake de Ruilverka veling. Sept. Vol-automatische balenmaker op Texel. Texel verkocht dit jaar voor een milli oen bollen. 20 Oct. De Texelse veehouders wor den aangespoord de Abortus Bang ge organiseerd te gaan bestrijden. Nov. In verband met het mond- en klauwzeer wordt de invoer van herkau wende dieren en varkens verboden. 17 Nov. Op percelen pas gezaaid win tergraan strijken soms legers van meer dan 500 duiven neer VERENIGINGSLEVEN Maart. Texels Fanfare leent f 1000 voor nieuwe instrumenten. 3 Mei. Texels Fanfarecorps behaalt op concours in Afdeling Uitmuntendheid een eerste prijs, 531 punten. (Minimum eis voor 1ste prijs was 480 punten!). D. j E.K. behaalt 1ste prijs in Eerste Afde ling met 485 pnt.; VIOS behaalt 2de prijs, 436 punten. Mei. Te De Cocksdorp depót van ver- plegingsartikelen van het Witte Kruis gevestigd. Juni. Het bekende orgel „Negentiger" j (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman 13. Het volgend ogenblik zat de brave man vast en stevig in een lege ton ge kneveld, die toevallig vlak achter hem lag. Alleen zijn hoofd, zijn armen en zijn voeten staken er nog uit, de rest zat er in. De politieman, die de vei volging nog steeds niet opgegeven had, kreeg het ge val precies op z'n tenen. 14. Intussen had tante Eulalia haar luchtreis beëindigd, ze had de zak los moeten iaten en was boven op de wagen van de kolenboer terechtgekomen, die 'n eindje vei der tegen het trottoir stond. Je begrijpt, dat de kolenboer dik in z'n voorraad zat en tante Eulalia veranderde subiet in de mooiste Zwarte Piet, die je je maar denken kunt. op Texel geïntroduceerd door de Feest commissie. Groot succes. 2 Aug. Zangvereniging „De Lofstem" behaalt op concours te Leek (Gr.) een eerste prijs en promoveert naar de afde ling Uitmuntendheid. Het Chr. Man nenkoor behaalt ook een 1ste prijs. Bei de het hoogste aantal punten in hun af delingen. 6 Aug. Groot Vurwerk, ontstoken door de Vereniging voor Volksfeesten en Folklore. 3 Sept. Padvindersgroep „De Zwal kers" verkoopt op de markt 3400 oliebol len ten bate van een door hen te stich ten clubhuis. 36 Oct. Padvindersgroep „De Zwal kers" houdt Bazar. Brengt ruim f 900 op. 8-13 Oct. De Texelse Middenstandsver. organiseren een tentoonstelling in „Ca sino" en „Texel". 6200 bezoekers. Oct. De Vereniging voor Texelse Folklore en Volksfeesten koopt prachtig orgel. Oct. Opgeheven Stierenver. Ooster end schenkt kassaldo van f45,14 aan het Witte Kruis. ALLERLEI Jan. In 1950 hebben 68 Texelaars bij het Arbeidsbureau een aanvrage voor emigratie ingediend. Jan. Verschillende instellingen laten hun personeel inenten tegen griep. 27 Jan. Texel begroet zijn 10,000ste bewoner: Margaretha van den Berg, Ze venhuizen. Jan. Te De Koog vestigt zich een kap per. Febr. Verschillende Texelaars schen ken het loon van een uur arbeid voor de bestrijding van de kanker. (Totaal f 500). Febr. Leerlingen van o.l. school Den Burg haalden auto vol oud papier bij elkaar. Bracht f 210,op. Febr. De heer P. Kikkert en zijn staf vertrekken naar Frankrijk om daar sneeuwklokjes te rooien. In 1950 onder namen zij een soortgelijke expeditie. Voorjaar. „De Dolfijn" wordt her bouwd. Maart. De heer R. Smit, De Koog wint f 1200 uit de Nillmij-loterij. 13 Maart. Eerste groep lepelaars ge- 1 arriveerd. Maart. Met het oog op de aanleg van j de nieuwe haven aan het Horntje, wor den 3000 heesters uit toekomstig haven gebied geëvacueerd. 26 Maart. Haak in actie brengt ruim f1200 op. 14 April. Klokgave Tuimelaar, bij het Westerslag aangespoeld, wordt in Am- sterdam voor Stichting '40-'45 tentoon- gesteld. 15 April. Zwaluwen gesignaleerd. Mei. De laatste Texelse soldaat Komt j uit Indonesië thuis. 11 Mei. Eerste partij kapmeeuweieren naar de Overkant. Mei. Op Texel spoelen 32 balen katoen aan. Mei. Haak-in-orgel-actie brengt f 521 op. Mei. Tijdens de getuigenverhoren te Brussel deelde de voormalige kolonel van het Rode Leger Vasily Erschov me de, dat de Georgiërs, die op Texel had den gevochten, achter het IJzeren Gor dijn gefusilleerd zijn Juni. Detachement mijnopruimings- dienst verlaat Texel, na hier een jaar lang mijnen te hebben opgespoord. 29 Juni. Texelse Amateurs geven avond in het Park te Den Burg. 1500 toeschouwers. 30 Juni. Te Oudeschild kuiken met 4 poten geboren. 30 Juni. Assenaren bezoeken Texel. 2 en 9 Juli oliebollenactie op de Groe- neplaats, door „Boennnenbond" georga niseerd en gevoerd. Winst van f 350,- voor Texels Fanfarecorps. 3 Juli. Militair Tehuis in de Nieuw- straat te Den Burg geopend. 14 Juli. Oosterend krijgt nieuwe brand spuit. Aug. De flamingo op De Schorren te ruggekeerd. Aug. Oosterend en De Waal hebben nu een prima brandput. 13 Aug. Tussen De Koog en De Sluf ter spoelen vele bananen aan. 19 Aug. Monument onthuld op graf van verongelukte Engelse Zeeverken ners. Aug. Texels dialect op dicteermachine vastgelegd. Sept. Bij paal 22 spoelt reuzenhaai aan 17 Sept Voor het eerst televisie op Texel. 28 Sept. 1911 kreeg Texel een tele foondienst. Sept. Op Texel staan 623 honden ge registreerd. Sept. Gezamenlijke tbc-collecte brengt f 1467,14 op. 2 Oct. De Televisie start officieel. Ook op Texel wordt de uitzending goed ont vangen ten huize van de familie Jan Agter. 5 Oct. Kledingmagazijn J. G. Dekker organiseert corsetten- en bustehouders demonstratie door expert in Hotel Texel Oct. Bij paal 12 worden twee dijkjes gelegd, omdat daar een doorbraak wordt verwacht. 10 Oct. De fa. J. M. Moerbeek en KI. Mantje organiseren de eerste Dames mode-show op Texel. Overweldigend succes. Oct. Den Hoorn krijgt nieuwe brand weerauto. 24 Nov. Brandweer Oosterend neemt kazerne, spuit en trekker in gebruik. 2 Dec. In het Dorpshuis wordt de eer ste „Zondagavondcauserie" gehouden. 4 Dec. Bruidspaar-Bakker-Vermeulen treedt 's morgens om half 7 in het hu welijk: ambtenaar burgerlijke stand was ziek en diens plaatsvervangers moesten heel vroeg op reis. Dec. Familie J. Koopman-Koopman, De Waal, wint f 1000 in Sparwedstrijd. 5 Dec. 95 Nieuwe Sinterklazen in Den Burg. Vereniging voor Texelse Folklore en Volksfeesten reikt prijzen uit. 12 Dec. Honderden Ouwe Sunderkla- zen op Texel. Bureton Waalderstraat, Stenenplaats, Binnenburg wint Wissel beker-Den Burg van de Texelse Courant, groep leerlingen o.l. school Den Hoorn o.l.v. de heer Gottschal wint Wisselbeker welke dooi de Texelse Courant voor heel Texel (behalve dit jaar Den Burg) werd uitgeloofd. Dec. Tijdens twee stormperioden slaat bij paal 12 20 meter duin af 17 Dec. In Hotel Texel worden 2500 rattenkoekjes verkocht, record van vori ge verkopen tijdens de markt gebroken. 17 Dec. De h^er J. Boon vindt bij paal 12 een in Noord-Frankrijk opgelaten wedstnjdballonnetje Dec. De drainenng van ons vliegveld gereed. N V. T.E.S.O. 21 Maart De Tesselaar publiceert Ba lans, Verlies- en Winstrekening van de N.V. TESO. 13 April. Aandeelhoudersvergadering N.V. TESO. 17 April. De „Van der Wijck" maakt een proeftocht naar Oudeschild. Iets voor TESO? 18 Juni. Dienst Texel-Vlieland v.v door de N.V. TESO hervat. Over Juni vervoerde TESO 32,412 passagiers. TESO vervoerde in Mei, Juni, Juli en Aug. 10,746 auto's, 63,201 rijwielen en 193,247 passagiers. October. TESO besluit de Dokter Wa- gemaker voorjaar 1952 te vergroten, wordt motorschip en krijgt capaciteit voor 18-20 auto's. HANDLICHTING VERLEEND Bij beschikking van de kantonrechter te Den Helder is aan Mal heus Medema, werkzaam in het bloembollenbedrijf, wonende te Oosterend, beperkte hand lichting verleend, waarbij hem enkele rechten van meerderjarigheid zijn toege kend. BILJARTWEDSTRIJD DE COCKS DORP—TESO Woensdagavond had in Hotel De Hoop een ontmoeting plaats van een 8-tal jon ge biljarters van De Cocksdorp en man nen van TESO. Over het algemeen werd er geen best spel gegeven, maar het was een sportieve wedstrijd Er werden 25 beurten gespeeld. Hier vo.gt de uitslag: G. Bakker 38 P. Kok 27 P. de Jong 52 H. Ran 50 D. Barends 25 E. v. Egmond 31 M. P. Reuvers 80 C. Dros 73 M. Boon Wzn 37 A. Geus 40 O. de Kindt 31 J. Koegelberg 15 C Zuidema 34 J. Maat 23 G. Troost 35 J. Westdorp 36 Cocksdorp 332 totaal, TESO 295, alzo een overwinning voor De Cocksdorp van 37 caramboles. Over enige tijd zal De Cocksdorp worden uitgenodigd; zal Teso dan revanche nemen? OPENING PARTICULIER RUSTHUIS Begin Januari zal het Particulier Rust- huis (Hotel Eelman, Emmalaan, Den Burg) worden geopend. Naar we verne- men zijn er thans nog slechts twee- 2- persoons- en twee 1-persocnskamers vrij. BANDENSPEL OM WISSELBEKER Biljartclub „Fortuna" zal weer een j competitiewedstrijd bandenspel organise- I ren. De wisselbeker is het laatst gewon- j nen door de heer W. Rijk Srwiens naam j wij een 50 jaar geleden ook al onder de winnaars op het groene laken vinden! Hij is nog even strijdlustig als vroeger! Behalve de beker worden lauwertak- j ken, medailles, enz. beschikbaar gesteld. Iedereen kan hieraan deelnemen De wedstrijden beginnen volgende maand. J VOORBEELD VOOR VOETBALLEND NEDERLAND De sportvereniging „De Koog" ont ving van de KNVB, afd. N.-Holland, het volgende schrijven: „Wij vernamen dat in de wedstrijd De Koog 1-Duinranders 1 op 2 Dec. een spe ler van Dumranders een been heeft ge broken. Gelukkig is ons gerapporteerd, dat hier van opzet geen sprake was, ter wijl het ens daarnaast een buitengewoon groot genoegen heeft gedaan te mogen vernemen, dat u zo sportief bent ge weest om na het uitvallen van de Duin- anders speler de wedstrijd eveneens met 10 man voort te zetten. Dit kan als voorbeeld dienen voor ge heel voetballend Nederland en wij zijn terecht trots zowel op uw vereniging als op de betrokken speler van uw elftal, die na het ongeval eveneens uitviel, omdat zij hiermede hebben getoond begrip te hebben voor ware sportiviteit". DAMMEN. Eilandcompetitie. 17 December werd de tweede ont moeting in deze competitie gespeeld, nl. tussen Oosterend en Damclub Texel II. Twee partijen werden afgebroken. Voor lopige uitslag: 11-5 voor Texel II. Voor deze spannende wedstrijd was niet de belangstelling die ons damspel verdient en dat in Oosterend, waar zo veel goede dammers wonen. De einduit slag is nog niet bekend, omdat 2 partijen afgebroken werden. De voorlopige uit slag is 11-5 voor Texel II. Oosterend Texel II: Jb. Visman W. A. v. Zeijlen afgebr. J. Trap P. Jansen afgebr. A. Bakker N. de Graaf 20 H. Mulder J. Hooijberg 02 Jac. Meehielsen J. Vonk 02 J. G. Vlaming J. P. Stam 11 Jb. Breman A. v.d. Slikke 02 C. de Kort C. P. Burger 0—2 Jb. Eelman Gzn. Joh. D. Bakker 20 W. de Rooy A. Vinke 02 Vrijdag 11 Januari spelen De Koog Oosterend, De Cocksdorp-Damclub Texel II. Eventuele wijzigingen in on derling overleg te regelen. Voor 1 Febr moet er echter gespeeld zijn De Competitieleider. BRIDGEN Uitslag 6de competitieavor.d: A.: I. Dhr K. Mantje-H. Venema 43 p. 2. Echtpaar Wilkens 34 p. 3. Echtpaar Beemsterboer 33 p. 4. Dhr Jb. v. Lente-C. v. Santen 32JA> p. 5 Dhr P. Koorn-J. Kok 3OV2 p. 6. Dhr. B. Stolk-A- Wessels 28 p. 7. Dhr G. Dros-Koningsveld 26Vap. 8. Echtpaar J. Bruin 24Vs p. B.: 1. Dhr Dob-v.d. Vijver 75 p. 2. Echtpaar Jouwersma 68V2 p. 3. Echtpaar Vervoort 59 p. 4. Dhr D v.d. Werf-P. C. Roeper 58 p. 5. Dhr T. Vennik-H. List 57 p. 6. Dhr Keijzer-Michels 5OV2 p. 7. Mw. oe Graaf-dhr Jongejan 47 p. 8. Echtpaar v.d. Heerik 45V2 p. 9. Dhr P. Eelman-B. Kramer 42'/» p. 10. Dhr Oosterhaven-Broekman 37 p. Donderdag 27 Dec. a.s. gezellige kaart avond, geen competitie. Woensdag 9 Jan. competitieavond. A.W. ZON, MAAN EN HOOG WATER Aan het strand is het ongeveer een our eerder boog water. De zon komt 29 Dec. op om 8,51; onder om 4,35. Maan: 4 Jan. EK., 12 Jan. V.M. Hoog water ter rede van Texel: 29 Dec. 9,46 en 10,07. 30 Dec. 10,37 en 11,01. 31 Dec. 11,22 en 11,57 1 Jan. en 0,07. 2 Jan. 0,50 en 0,56. 3 Jan. i,38 en 1,40. 4 Jan. 2,23 en 2,30. 14.) Op dit ogenblik kon 't haar allemaal niets schelen Zij, de altijd verstandige, correct-zakelijke en beheerste, gaf zich nu geheel over aan de uitbundige stem ming, zoals ze zich in de vooravond bij het musiceren door een eensgezinde wil had laten grijpen en zich er door had la ten meevoeren. Ze werd zich pas weer de gevaren van dit spelen met vuur bewust, toen een vreemde stem hun gespreK onderbrak. Staat u mij toe dat ik 11 bedank voor het buitengewoon muzikale genot, dat u ons vanavond heeft verschoft. De eenza me heer in smoking sto.id plotseling naast hun tafeltje en maakte een be leefde buiging. Kielmannsdorf, stelde hij zichzelf voor. Neemt u mij mijn indringen met kwalijk, maar ik moest u zeggen, hoe en thousiast ik over 't door u gegeven con cert ben. Wilt u niet even bij ons komen zit ten, zei Michael, die de kwartetgenoten voorstelde. De baron ging tussen Renate en Tibor in zitten Mag ik u een glaasje cham pagne aanbieden om op uw verdere suc cessen te drinken? vroeg hij zijn tafelge noten. Ze hebben hier een edel nat, dat niet op de kaart staat, maar dat deze ge legenheid waardig is. De champagne werd gebracht. Baron Kielmannsdorf was een gezel lig causeur, met een aangeboren hoffe lijkheid. In de loop van het gesprek ver telde hij, dat zijn voorouders al grote muziekliefhebbers waren geweest. Op hun oude familiebezittingen hadden ze menig beroemd kunstenaar als vriend en langdurig bezoeker, gastvrijheid ver leend. Als die goede voorouders wisten, zuchtte hij, dat de laatste loot van het huis die gastvrijheid niet meer uit altru- isme maar als beroep uitoefent. U neemt zeker vacantiegangers in uw slot cp? vroeg Tibor. Zo erg is het ook nog niet, ant woordde de baron glimlachend. Ik heb het voor lange tijd verpacht. Maar ik heb in de bergen zelf een hotel geopend, hoofdzakelijk voor wintersportliefheb bers. Trouwens, u moest mij daar eens komen opzoeken, vanzelfsprekend als mijn privé-gasten, voegde hij er snel aan toe, „naar de goede, oud-Frankische ge woonte. Heel graag, antwoordde Michael, maar wij zullen wel met eerder dan te gen de zomer daartoe kunnen komen. Komt u van de winter niet in de buurt van de Alpen? vroeg de baron. Het zou mij werkelijk genoegen doen, u weer te zien er weer te kunnen horen, want zo geheel zonder egoïsme is die uitnodi ging nu ook weer met. Dus laten wij ho pen, dat wij elkaar spoedig gezond en wel terugzien. Toen de tafel tegen een vergevorderd uur werd opgebroken, gaf Kielmanns dorf aan Michael zijn kaartje, met het herhaald verzoek om zijn uitnodiging vooral aan te nemen. Zo kinderen en nu gaan wc gauw naar huis! Dan kunnen wij het nog eens goed onder ons overvieren! riep Tibor, toen de auto van Kielmannsdorf uit 't gezicht was verdwenen. Hij nam Regate bij haar arm vast. Gelukkig, dat wij die man kwijt zijn. Waarom dat zo? vroeg Renate on schuldig. Hij was toch aardig en gezel- lig- Dat kan wel. Maar die nacht is van ons! Van ons helemaal alleen. En elke in dringer is een vijfde rad aan de wagen. Renate was eigenlijk erg vermoeid, toen ze in het hotel aankwamen, maar ze wilde geen spelbreekster zijn en ze liet daarom van haar vermoeidheid niets merken. De nachtportier werd bepraat, om hun de herenkamer af te staan, nadat ze hem hadden beloofd, geen lawaai te maken. De wijn van de onbekende gever was zwaar en vol gelijk een oude Bordeaux wijn en ze kwamen daardoor in een diep zinnige stemming. Tibor had al een paar maal geprobeerd om de uitgelaten stemming, die op de te rugweg nog had geheerst, weer te her stellen, maar tevergeefs. Wat een dood saai stel zijn jullie! riep hij ten slotte wanhopig. Ik weet niet, wat er over jul lie gekomen is! Michael schrok uit zijn gepeins op en deed haastig een paar trekken aan zijn sigaret, waarna hij een grote slok uit zijn wijnglas nam. Wees nu eens een ogenblik verstan dig, Tibor, zei hij langzaam. Ik wil iets ernstigs met jullie bespreken. Moet dat nu juist op dit ogenblik gebeuren? vroeg de tweede violist onge duldig. Ja, antwoordde Michael vastbeslo ten. Hoe eerder wij 't daarover eens zijn, des te beter. Het gaat om de toekomst van het kwartet. Lieve Renate, je hebt vanavond uitstekend gespeeld, beter dan de meesfe invallers, die wij hadden kun nen krijgen. En ik geloof, dat wij alle drie er van overtuigd zijn, cat je de eni ge goede opvolgster van Paul Dorfling kunt worden. Wat Tibor daarnet in zijn prachtige rede heeft gezegd, klopte bij uitzondering eens. Maar ik zei zo juist met opzet „kunnen", want je bent het nog met. Je bent een goede musicienne je weet precies, wat ik daarmee bedoel Ik begrijp je volkomen, antwoord de Renate ernstig. Kijk eens, ging hij voort, die Hel ler, dat was maar een noodhulp, die wij toch nooit vast hadden kunnen engage ren. Wij zouden met hem altijd op een middelmatig niveau zijn gebleven. Een strijkkwartet, zoals er vele zijn. Maar verdraaid nog er eens toe, wij willen meer bereiken! En wij waren op de juiste weg, toen Paul ons in de steek liet. En nu zie ik weer een mogelijkheid om op de ingeslagen weg voort te gaan. Met jou, Reante. Hij pauzeerde even en speelde met zijn glas. Maar dan moeten we heel anders op elkaar ingespeeld zijn, dan nu het geval is. En voordien moesten wij eigenlijk niet in het openbaar optreden. Nu komt de grote vraag aan jullie drie: zullen wij dat doen? Dat wil dus zeggen, alle concer ten voor de eerstkomende maanden af zeggen en alleen maar studeren en nog eens studeren, totdat wij kunnen zeggen, nu zijn we zover. Of willen jullie liever deze winter zo voortzetten, zonder het beste te geven, waartoe w'j in staat zou den kunnen zijn? Je gelooft dus niei, dat we inge-i speeld raken door de concerten en door tussentijds hard te studeren? Jawel, zei Walter aarzelend, dat zou natuurlijk wel verschil uitmaken. Maar ik geef Michael gelijk: het beste, wat wij in ons hebben, kunnen wij dan niet geven. Dat is allemaal goed cn wel, zei Ti bor tussenbeide, maar is het practisch uit te voeren? Om al die concerten, waar voor wij contracten hebben, zo maar af te zeggen, is ook een hachelijke onderne ming. Onze naam zou daaronder mis schien nog meer lijden, dan wij in tijden weer met onze beste prestaties zouden kunnen ophalen. En dan de grootste moeilijkheid: Waarvan moeten wij in die tussentijd leven? Dat weet ik wel, mompelde Micha el droefgeestig, en toch zou het eeuwig jammer zijn, als wij van de winter zo doorsukkelen. Hoe lang denk je nodig te hebben, om ongeveer dat te bereiken wat je nu in gedachte hebt? vroeg Renate. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1951 | | pagina 6