Zo spaart O'6/j De Sp k m m Nooit! goed Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech ontvangen de SPAR-klanten terug van de SPAR-kruideniers, dank zij de SPAR-zegels! Vergeten -(OEN: „Kapitein Carlsen van de Flying Enterprise? Een kerel 1 Wat hi) heeft doorgemaakt tn de oneindige wijdte van de Atlantic, Is in woor den niet uit te drukken. Dat kan Ik me alleen bij benadering indenken, omdat ik zelf In een dergelijke situatie heb verkeerd. We hadden eens een ketelontploffing. In een vfiegende storm I lk spaar jullie de vreselijke bijzonderheden van deze ramp, daar gaat het hier niet om. Nog erger is de een zaamheid die je aangrijpt als Je achterblijft; als een tanker de passagiers en bemanning heeft opgepikt en Is verdwenen. De dagen en de nachten volgden elkaar op. terwijl de positie van je schip steeds hachelijker werd. Ik was bij de kapitein gebleven Vier dagen verliepen, vier dagen van afschuwelijk, zenuwslopend wachten-op-hulp op een half gezonken schuit, vóórdat assisten tie opdaagde. Voor geen geld doe ik het over. En dat, terwijl wij tenminste nog gezelschap aan elkaar hadden én plenty STERLING1 Dag en nacht rookten we door Nog een week duurde het, voor we veilig binnen waren gesleept. Voor we aan wal gingen zei de kapitein. „Ik heb van m'n léven met zo veel gerookt, stuur man. en wat me is opgevallen: lk heb er helemóól geen hinder van gehad. IntegendeelSTERLING heeft er ons bovenóp gehouden „Ja", antwoordde Ik. „ze moeten wel een speciale manier van be reiding hebben, waardoor Sterling- shag zó enorm boven alle andere uitsteekt Daarom zeg ik: STA OP STERLING! litgov -oekh )en E Sportnieuws SVC- Ons 2e elftal ontvangt morgenmiddag om half drie Zeemacht 2. Terreindienst: A. Vlaming en A. Dijker; cns le gaat naar Winkel 1. Kwart voor elf van Dorp, kwart voor 12 van Oudeschild. Elftallen in het kastje. Texelse Boysnieuws. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-Flevo 1, aan vang 2,30 uur. Dit is een zware tegen stander, Boys. Daarom, concentreer je voldoende op deze match. Het 2e speelt uit tegen Watervogels 4. aanvang 2,30 u. Vertrek 11,15 van de Groeneplaats. Zorg dat je op tijd bent! Zie elftallen in kastje De adsp zijn vrij. DAMMEN EILANDCOMPETITIE Voor de 2de ronde werden de volgende wedstrijden gespeeld: De Koog Oosterend 119 De Cocksdorp-Damcl. Texel II 614 De stand is nu als volgt: Del. Texel II 2 2 0 0 4 De Cocksdorp 2 10 12 De Koog 2 10 12 Oosterend 2 0 0 2 0 De Koog Oosterend: H. v. Dorp J. Visman 11 Joh. Hillenius J. Trap 02 C. Groenhof A. Bakker 02 C. Stoepker J. G. Vlaming 02 C. Hopman C. de Kort 20 Jac. Kooiman Jb. Breman 20 W. Stam Jb. Eelman 20 W. v.d. Werf W de Rooij 02 H. Daalder Jb. Plaatsman 20 C. Bakker W. Bloem 20 Eindstand 119 De Cocksdorp Del. Texel II: P. de Bloois W. A. v. Zeijien 11 G. ten Brug P. Jansen 11 A. Doosjes N. de Graaf 20 J. van Strien J. Hooijbcrg 11 R. Buis J Vonk 0—2 A. Boon J. P. Stam 11 J. Roorda A v. d. Slikke 02 L. Broekman C. P Burger 02 W. de Bloois Joh. D. Bakker 02 H. Stolk J. Kikkert 0—2 Eindstand 614 Op 1 Februari wordt gespeeld Ooste endDe Cooksdorp. Del. Texel IIDe Koog. Eventuele wijzigingen cnderling te regelen. Voor 1 Maart moet er echter ge speeld zijn. De einduitslag Oosterend-Dcl. Texel II is 7-13 geworden. De competitieleider KATHOLIEKE KEKKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 u. biechtgel7,30 u. ro zenhoedje, daarna nog biechtgel. Zondag: 2e Zondag na Driekoningen. Om 7,30 de gelezen H Mis, om 9 u. communieuitrei- ken, om 10 u. de Hoogmis, 's Avonds om 7 u. lof t.e.v. het H. Hart. Dinsdag- en Donderdagavond om 7 u. rozenhoedje, Zaterdag om 7,30. Deze week gebeden v. d. Internationale Bidweek. Zondag a.s. 3e Zondag na Driekoningen. In de week zijn de H.H. Missen om 7.30. St. Marthavere- niging, Vrijdag half 3: Tini Bakker en Annie Bakker. GIFT VOOR TEXELS FANFARE Texels Fanfarecorps heeft ter gelegen heid van zijn 60-jarig bestaan f 300 ont vangen als gift van het Pirns Bernard Fonds. FEESTAVOND LANDBOUWSCHOOL De oud-leerlingen zijn druk bezig met de repetities voor de uitvoeringen op 8 en 16 Februari. Dan brengen zij een Non-stop-revue voor het voetlicht. Wij kunnen u verzekeren, dat "net een knal- avond wordt. Maandag kunt u zich in Hotel Texel van een plaatsbewijs voor zien. (Zie adv.) Nr. 178. NELY KONING Tone voer resei Nely viert Dinsdag 22 Januari haar 9de verjaardag. Ze woont op „Helms hoeve", Laagte S 29, dus aan de Schilder- weg. Ze gaat iedere dag op de fiets naar school en zit in de derde klas. Voor haar verjaardag vraagt ze een Tompoesboek. Dat komt zeker, omdat ze zon „schatti ge" poese die Dodienke heet, hebben. Veel plezier, Dinsdag Nely! We kregen nog een briefje van een meisje, dat vorig jaar al in de krant heeft gestaan. We kunnen echter maar één keer een foto van jullie opnemen, hoor! (Nadruk verboden) door G Th. Rotman h< ja b zi R U krygt alt(jd b(j de Spar-kruldenlers gratis Spar- Spaarzegeis. Die plakt U in een spaarboekje. Voor elk vol boekje krjjgt U direct een gulden terug. Zo sparen de Spar-klanten gratis gulden na gulden. Elke dag betalen de Spar-kruldenlers f 14.318.- terug aan haar klanten, die met volle zegelboekjes komen. U vindt b(j De Spar alle goede en bekende merken en artikelen met het Spar-waarborgmerk, waarop U100/0 voordeel heeft. Ziehier enkele voorbeelden van de ontelbare Spar-voordelen 1 pot heerlijke jam62 ct 1 rol beschuit29 ct 1 pak bakmeel48 ct 1 pak custard31 ct 1 pot choc, pasta_.90 ct Bij deze artikelen ontvangt IJ 52 Spar zege Is. dus 26 ct. be sparing. Dat is 10pCt voordeel l 23. Strompelend en kreunend, geleund cp des dokters arm. volgde hij deze naar binnen. De dokter, die heimelijk een he kel aan mijnheer Pimpelmans had, plant te de arme man in een stoel neer en daar begon hij met de schrammen, waarmee Pimpelmans' gezicht overdekt was, een voor een met scherpe, bijtende jodium- tinctuur te penselen. 24. Meneer Pimpelmans hief een oor verdovend gejammer aan bij elke streek, 1 en toen hij een kwartier later, zonder I hoed en zijn gezicht vol roodbruine vlek- ken. thuiskwam, sloeg z'n vrouw bijna achterover van de schrik. „Maar man, 1 wat is je nu toch weer overkomen!" riep j ze uit. „Ja, en nou had ik je nog wel een prettige verrassing willen bezorgen!" zuchtte meneer Pimpelmans; „ach, ik heb nu letterlijk altijd pech!" DE SPAR ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS FEUILLETON 19.) Sinds een paar dagen werkten ze nu aan een Reger-kwartet. Het moeilijk toegankelijke, zwaarwichtige werk was niet het aangewezen stuk om de vreugde tot spelen en de algemene stemming te verhogen. Renate wist, dat ze over haar presta ties tevreden kon zijn. Tibor en Walter hadden het haar ongevraagd bevestigd. En dit keer zelfs, zonder een vergelijking met Paul Dorfling te maken. Desalniette min kon ze het Michael niet naar de zin maken en liet hij haar herhaaldelijk par tijen repeteren. Tenslotte legde Michael met een wan hopig gebaar zijn viool neer. Het heeft helemaal geen nut, dat wij vandaag nog verder aan dat Reger-kwartet knoeien. Wij spelen werkelijk allerberoerdst. Woedend over zichzelf pakte hij zijn viool op, legde haar demonstratief m de kist, die hij met een smak dichtwierp en stak met een misnoegd gezicht een siga ret op. Maak je niet kwaad, Michael, pro beerde Walter hem welgemeend te troos ten. Wij hebben allemaal wel eens een slechte dag. Het zou heel goed zijn, als wij het werk voor een korte tijd onder braken. Daarna gaat het weer des te be ter. Michael gaf geen antwoord. Hij keek zo wanhopig en misnoegd voor zich uit, dat Renate medelijden met hem kreeg. Een heel verstandig voorstel, viel ze Walter bij. Wij verknoeien het nog veel meer, als we het werk met geweld wilden doorzetten. Bovendien zijn wij toch al met tweederde van ons program ma klaar gekomen. Als het morgen nu niet meer sneeuwt, zouden wij een ski tocht kunnen maken. De frisse lucht zal ons allemaal goed doen. Michael kmkte verstrooid. Vooruit dan maar, zei hij. Laten wij vandaag dan maar ophouden. Hij nam zijn viool op en verliet zonder verder iets te zeggen het vertrek. Wat is er toch met hem aan de hand? vroeg Renate bezorgd Hij is de laatste dagen zo eigenaardig veranderd. Tibor haalde zijn schouders op. Geen flauwe notie. De een of andere rare bui. Het zal wel weer overwaaien. We zijn nu allemaal een beetje gaar en het is het beste, dat wij eens even een paar dagen uitblazen. Ik ga meteen eens kijken, of ik beslag kan leggen op een paar behoor lijke ski'.':. Vergenoegd trok hij de deur achter zich dicht en verdween in de dichte sneeuwjacht. Walter zat op de rand van de tafel tussen stapels muziek in en bladerde in de partituur van het Regsr-kwaret. Renate was met haar cello bezig. Zeg eens heel eerlijk, Walter, heb ik vandaag opvallend minder zuiver ge speeld dan anders? vroeg ze hem onver hoeds. Neen, hoe kom je er bij7 antwoord de hij haastig. Michael was vandaag wat erg grof, maar hij meende ret zo kwaad niet. Bovendien hadden wij vandaag geen van allen de goede draai te pakken. Renate legde haar instrument weg en keerde zich naar Walter toe. Kun je mij misschien verklaren wat Michael eigenlijk hindert? Jc bent toch zijn beste vriend, is het niet? Waarom is hij plotseling zo bits geworden? Maar mijn lieve help, riep Walter verschrikt uit. Renate, je moet Michaels opmerkingen niet zo ter harte nemen. Ik doe werkelijk mijn best, om niet zo gevoelig te zijn, zei ze terneergesla gen. Maar ik moet je eerlijk bekennen, dat het soms boven mijn klachten gaat Ik had mij de moeilijkheden niet derma te voorgesteld. Om je een voorbeeld te noemen, k geloof met dat 't prettig is om steeds weer met Paul Dorfling te worden vergeleken. Maar mijn beste Renate, dat ver beeld je je heus! verzekerde hij haar ern stig. Dat is werkelijk niet het geval. Wij achten je allemaal ter wille van je pres taties en ter wille van jezelf. Jij misschien, Walter. Ze keek hem dankbaar aan. Mijn hemel, ten slotte, is het begrijpelijk, dat jullie je oude vriend niet zo gemakkelijk vergeet. Maar ik doe werkelijk mijn best om hem zo goed mo gelijk te vervangen. Maar het wordt mij zo moeilijk gemaakt omdat Michael zo'n afwijzende houding tegenover mij aan neemt. Dat is vast niet zo persoonlijk be doeld, als jij wel denkt, troostte de alt violist. Hij aarzelde een ogenblik, voor dat hij verder ging. Ik zal je in vertrou wen iets vertellen waardoor je hem mis schien beter begrijpt. Hij is een eigen aardig man die wel meer aan zulke stem mingen onderhevig is. De sleutel tot dat lastige karakter zullen wij wel in zijn jeugd moeten zoeken. Vertel er wat meer van, verzocht Renate. Het is voor mij van groot be lang, dat ik hem nader leer kennen. Goed dan. Maar je mag hem nooit laten merken, dat je iets van zijn le vensgeschiedenis afweet. Hij is heel ge voelig op dat punt. Ik heb het verhaal zelf maar bij stukken en brokken ge hoord en de rest naar eigen inzicht ge completeerd. Walter vertelde. Hij began met de el lende van een in armoede doorgemaakte jeugd. Eer klein gehucht in het Zwarte Woud. Michaels vader, leraar in het plaatsje, was een zonderling, die zich nauwelijks om zijn talrijke familie be kommerde, een stille, eigenaardige man, met een sterke neiging tot religieuze mystiek. Iemand, die de levensstrijd niet aan kon. Teruggekomen uit de oorlog, was hij net dagelijkse leven helemaal ontgroeid, gaf hij zich over aan de drank en verkwistte op die manier het restant van hun klein bezit, dat zijn moeder met zoveel moeite had weten bijeen te hou den. De moeder, die Michael bijna zieke lijk verafgoodde, nam toen de zorgen op zich voor de uitgebreide familie, totdat t een griep-epidemie haar, die door de bo venmenselijk inspanning toch al tot het uiterste verzwakt was, naar het graf sleepte. Haar en vier van haar kinderen. Michael werd bij boeren ondergebracht, waar hij echter wegliep cn ten slotte in een kinderloos gezin werd opgenomen, dat zich over hem ontfermde en ook het eerste begin van zijn muziekstudie be kostigde. Muziek werd zijn hartstocht, totdat hij alleen daarvoor nog interesse had en er al zijn krachten aan gaf. Na een uiterst moeilijke studietijd vol van ontberingen, had hij ten slotte dat be reikt, wat hij vandaag de dag is. Wat er van zijn vader terecht was gekomen, wist Walter niet. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4