Veeluispoeder Balansopruiming I Fa FRANS ZEGEL Kz. r Middenstanders bespraken de winkelsluitingswet Padvinders^ vierden feest MEISJE 2 woonhuizen Onze Kousenreparatie is af J. G. DEKKER Stenenplaats Voor slecht f 1.— „WIT WINT" A. v.d. Slikke IEDELDONS PERZIKDONS WOLDONS Hollandia Voor al Uw BORDUURWERK STOFKNOPEN STOFCEINTUURS enz KLEDINGMAGAZIJN J.G. DEKKER Gaat U mee met de „Jan Plezier Maandag 28 Januari a.s. begint onze Verder op alle textielgoederen 10 pCt Korting. F. KIKKERT ZOON »«/-<» nn rrnvn Op uitnodiging van de Algemene Texelse Middenstandsvereniging en de R.K. Middenstandsvereniging heeft mr. F. Potheine Donderdagavond in Hotel Texel een lezing gehouden over de nieu we Winkelsluitingswet. De voorzitter, de heer C. van der Kooi, heette de (40) aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de heer Mr. Pothei- ne, juridisch adviseur van de Midden stand. Zoals u allen bekend zal zijn is de nieu we winkelsluitingswet deze week door de Eerste Kamer aangenomen en hij zal na goedkeuring door de Kroon 8 maanden na dien in werking treden. Daarom heb ben de Besturen besloten 'n uiteenzetting te laten houden over de bepalingen van deze nieuwe wet en de eventuele uitzon deringen hierop vroegtijdig onder het oog van het gemeentebestuur te brengen. Mr. Potheine, hierop het woord ver krijgende, zegt, dat het hem een vreug de is enkele gedachten naar voren te mo gen brengen welke de Middenstanders bezig houden. Tot mijn voldoening heb ik bemerkt, dat de Texelse Middenstand zo hecht is georganiseerd. Spreker werpt eerst een blik op het heden, „waarin de mensen geregeerd worden door de amb tenaren, die optreden namens de in stanties". Hierdoor kunnen die 'n machts positie verkrijgen, welke alleen de be langen der werknemers behartigt. U kunt wel begrijpen dat al deze voor schriften de werkloosheid in de hand gaan werken. Men lijdt aan demagogie. De middenstand is heus wel goed geor ganiseerd al wordt wel eens anders be weerd. Wanneer deze organisatie hecht en sterk is, zal de regering dit ook in moeten zien. Er wordt hard gevochten voor uw belangen, o.a. door de ministers v.d. Brink en Albregts. Deze hebben een open oor voor uw moeilijkheden en stre ven naar ruime credietvorming voor winkeluitrusting, voor jonge midden standers, bii aankoop van een bestaande zaak en voor het gezamenlijk inkopen en reclamemaken, opheffing der prijs- voorschriften e.a. Spreker wil dan ook nogmaals de klemtoon leggen op de toch zo noodzakelijke hechte organisatie en vooral de interne organisatie der bedrij ven. Spreker wijst hierbij op het blad „Durf". Immers de consumptiebeperking van 5 pet. zal anders volkomen op uw schouders neerkomen. Spreker wijst ook op het belang van de medeleving der vrouw m het bedrijf. Ook zij behoort hierbij betrokken te worden. Was het zelfstandige ondernemerschap er niet dan zouden wij kapitaal en arbeid te genover elkaar gesteld zien. Daarom moet iedere middenstander op de bres staan voor het zelfstandige ondernemer schap. Spreker zet hierna uiteen wat er alzo aan voorafgaat eer 'n wet wordt aan genomen: de ons allen wel bekende lij densweg van voorontwerpen enz. Spre ker stelt voor de nieuwe wet artikelsge wijs te behandelen en zal daarbij graag de mening der vergadering ver nemen, opdat hiermede rekening zal kunnen worden gehouden en voorstellen vroegtijdig kunnen worden gedaan. 1. Zondagsluiting: Is algemeen. Ge meenteraad kan hierop op grond van ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt Woensdag 30 Januari a.s. weer zit ting. Voor buiten Den Burg van half 2 tot half 3 en voor Den Burg van 3 tot 4 uur. IN HET DORPSHUIS Voor de causerie over haar reis naar Amerika, welke mevrouw Luberti Zon dagavond in het Dorpshuis heeft gehou den, bestond grote belangstelling. De voordrachl werd met een reeks prach tige foto's verlucht. Morgenavond hoopt Ds. Van Veen te spreken over de ster renhemel. UITSLAG AANBESTEDING De Coop. Zuivelfabriek „Eendracht" zal worden uitgebreid met 'n perslokaal. Hier volgt de uitslag van de Dinsdag ge houden openbare aanbesteding: Gebr. Blom, Oudeschild f 17,555,Fa. Duin f 18000,Fa. Drijver f20,960, Fa. Wed. I. Voigt f 17,620,—. Aan de laagste inschrijvers, gebr. Blom is het werk gegund. De raming was f 18,500,—. WAT IS ER TE DOEN? Zaterdag 26 Jan.: Friese Fakir. Zondag 27 Jan Friese Fakir. Dinsdag 29 Jan.: Feestavond Fryske Krite. Dinsdag 29 Jan.: Jaarvergadering Texelse Brandweer. Woensdag 30 Jan.: Filmavond door de gezamenlijke Coöperatieve Veremgmgen. Vrijdag 1 Febr.: Clubavond Motorclub „Texel". Er wordt een film vertoond. Zaterdag 2 Febr.: 2e uitvoering Texels Fanfare. Dinsdag 5 Februari: Bijeenkomst van Plattelandsvrouwen. Donderdag 7 Febr.: Nutsavond. Vrijdag 8 Febr.: Non-stop-revue Oud- leerlingen. Zaterdag 9 Febr.: Gymuitvoering. Zondag 10 Febr.: R.K. Dansclub „Mu sette". Zondag 10 Febr.: Balmasqué. Dinsdag 12 Febr.: Shows door de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing Zaterdag 16 Febr.: Cabaretavond P. v. d. Arbeid. Zaterdag 16 Febr.; Non-stop-revue Oud-leerlingen. Zondag 17 Febr.: Uitvoering „Con Amore". Dinsdag 19 Febr.: Sparavond. Donderdag 21 Febr.. Uitvoering LTB. Vrijdag 22 Febr.: Ulo-feestavond. Zaterdag 23 Febr.: Uitvoering door „Het Masker". Zaterdag 23 Febr.: Ulo-fcestavond (bij voldoende belangstelling). Maandag 25 Febr.. Vastenavondbal. Zaterdag 8 Maart; Uitvoering door Udi Donderdag 13 Maart: Filmavond Boe- ke en Huidekoper. plaatselijke omstandigheden onder goed keuring van de Kroon ontheffing verle nen. Voorgesteld werd alle zaken te De Koog en de levensmiddelenbranches te Den Burg gedurende het seizoen open van 9-1 uur. De bakkers zullen dit ii hun organisatie nader bekijken en hier van spoedig mededeling aan het bestuur doen. Avondsluiting: Wettelijk 18 uur en de op dat tijdstip aanwezige klanten afhel pen tot 18,30 uur. Voor de St. Nicolaas, Kerst en Oudejaartijd: 29-114-12, 20- 1224-12 en op 30 of 31 Dec. tot 21 uur. Een vooruitgang welke bij de nieuwe wet wettelijk geregeld is. Landelijk kan voor bepaalde groepen uitzondering worden verleend tot sluiting om 19 uur, bv. sigaren-, vis- e.d. zaken. Dit moet bij de minister worden aangevraagd. Voor de sigaren- en kappersbedrijven zal dit volgens spreker zeker worden aange vraagd. Wendt u daaromtrent tot uw vakorganisatie. De Koopavond. Hiervoor bleek geen belangstelling te bestaan ofschoon hier voor van de zijde van de consument wèl een grote belangstelling is. De gemeen teraad kan dit vaststellen tot 22 uur doch niet op Zei terdag. Uitzonderingen kunnen evenwel weer worden gegeven in ver band met het seizoen e.d. Halvedagsluiting. Daar dit op Texel reeds is ingevoerd, behoeft hierover niet verder gesproken te worden. Het doet spreker genoegen dat hier een algemene middagsluiting is, hij vindt dit een ge lukkige oplossmg. Vragen betreffende het bezorgen en venten zullen door spre ker nader worden onderzocht en mede deling hieromtrent zal spoedig volgen. Vacantieregeling. De gemeenteraad kan hiervoor voor bepaalde groepen vast stellen eer vacantie van 12 aaneenslui tende dagen of 2 x 6 dagen. Door een dergelijke verordening zal de gehele branche mee móéten doen. Dit is dus per branche vast te stellen. Als de meer derheid dit dus wenst zal de minderheid hieraan moeten meedoen. Verder geeft spreker nog emge alge mene bepalingen weer welke geen be trekking hebben op het apothekers-, con- sumptieijsbedrijf, nieuwsbladenenz. doch de verkoop hiervan moet uitslui tend en in hoofdzaak zijn. (brandstoffen en smeermiddelen en onderdelen voor rij- en voertuigen). De automatenrege- ling enz. Ook nu zal een en ander moei lijkheden opleveren, maar deze wet is toch een grote vooruitgang. De voorzitter wijst nogmaals op de noodzakelijkheid van het branchegewijs aanvragen van diverse ontheffin gen van voor de verschillende be- diijven geldende bepalingen. Op 15 Maart zal de familieavond v. d. Alge mene Texelse Middenstand plaats heb ben. Spreker beveelt deze avond bij alle leden aan. Een gezelschap uit Noord- Scharwoude zal deze avond verzorgen. Namens besturen en leden dankt de voorzitter de spreker voor óe duidelijke uiteenzetting en de leden voor him pret tige besprekingen. Te elf uur wordt deze voor de Texelse Middenstand zo belang rijke avord gesloten. ZILVEREN JUBILEUM De heer A. Homma, Hogenberg, hoopt op Dinsdag 29 Januari a.s. de dag te her denken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Shell-Nederland. En „rij maar an", jubilaris, naar de volgende mijlpaal. FILMNIEUWS „WE GAAN NAAR PARIJS" Het verhaal van een paar werklozen artisten die een eigen geheim radio-stati on oprichten met een vrolijk programma, en, opgejaagd door de opsporingsdienst, in de zonderlinge vermommigen door Frankrijk gaan. Wat deze film zo aar dig maakt is de frisheid waarmee de grotendeels zeer jonge acteurs nu eens zo gek doen als ze willen, dansen, zin gen, spelen en potsenmaken naar het hun invalt en dat alles met een vaart en een uitbundige dwaasheid waar geen zuur humeur tegen bestand is. Typen als de corsetlenfabrikant Grosbois en de ex- veldwacnter Monsieur C'nampêtre zijn alleen in Franse films zo raak en gaaf ge troffen. „HET HOUTEN PAARD" „Het Houten Paard". Dit is het ver haal van de Engelse officieren, die via 'n springpaard en een tunnel uit een Duits gevangenkamp ontsnapt zijn. Er ver scheen een boek, er werd een hoorspel van gemaakt en tenslotte een film, die thans in Texels Bioscoop Theater is te zien. Een heel bijzondere film, want er is nu eens echt helemaal niets op aan te merken. Het is een spannende, ontroe rende en geestige film, niets is zo te zien opzettelijk aangebracht, maar alles is wel compleet. De film wil niets anders in beeld brengen dan „alleen maar" de ont snapping van drie mannen uit Duitse gevangenschap. Ze doen dat bijzonder listig. Het is de moeite waard om dat eens te gaan bekijken. Dot jongetje het 'n beste dag hod mit die taartjes deer an De Koog. Maar op de jarigheid zei het wel 'n sunige boel weest hewwe. BRIDGEN Uitslag competitieavond 23 Jan.: A.: 1. Dhr Koorn-Kok 39% 2. Dhr v Lente-v. Santen 37Vt 3 Dhr Dros-Koningsveld 36Vt 4 Dhr Mantje-Venema 33% 5%. Echtpaar Bruin 30Vr 5%. Dhr Stolk-Wessels 30Vt 7. Echtpaar Beemsterboer 25% 8 Echtpaar Wilkens 181/* Maximum 63 punten. B.: 1. Dhr Duin-Vervoort 58 2. Dhr Vennik-List 57% 3 Dhr Michels-Keijzer 54 4. Echtpaar Jouwersma 501/* 5 Dhr Dob-v.d. Vijver 47Vs 5%. Dhr Bos-Ran 47Vt 7. Dhr D. vjd. Werf-P. C. Roeper 46 8. Echtpaar v. d. Heerik 43 9. Dhr Oosterhaven-Broekman 41% 10. Mw. de Graaf-dhr Jongejan 34% Maximum 96 punten. Volgende competitieavond 6 Febr. DE EERSTE TEXELSE PADVINDERS GROEP „De Trekvogels", Oosterend, heeft Zaterdag een jubileumuitvoermg gegeven ter gelegenheid van haar tien jarig bestaan. De belangstelling was zo groot, dat verscheidenen geen plaatsje meer konden bemachtigen. Het programma werd geopend met ap pèl en vlagbreken, waarna de Padvin- derswet werd voorgedragen. Dokter Re- nout, voorzitter der plaatselijke commis sie, verwelkomde in het bijzonder burge meester en mevrouw De Koning, de padvindersgroepen van Den Helder, Schagen en Den Burg (De Zwaluwen en St. Jeroen). Spreker besprak in vogel vlucht de afgelopen 10 jaren, die zich kenmerkten door ups en downs. Ze zijn zelfs érg down geweest: op een gegeven moment waren alleen Jan Drijver en twee (trouwe) padvinders overgebleven! Thans is de groep weer hecht en sterk. De leiding berust bij: Hopman Moor, Vaandrig Drijver en Leider Wagemaker. De padvinderij is niet alleen in het leven geroepen om de jeugd van de straat te houden, zij wil meer, nl. hun algemene ontwikkeling bevorderen. Alle aanwezigen werden opgewekt zich als donateur te laten inschrijven. En hierop was het woord aan de Pad vinders zelf: A. Bremer droeg zeer goed voor (De Zeven Ezels). Geboeid volgde men ook het toneelstukje, waarin drie inbrekers, die hun slag wilden slaan in een boerde rij, door flink optredende verkenners in de kraag werden genomen. De inbrekers waren Th. Dijt, W. v.d. Slikke en Jb. Boersen. Het verdwenen springtouw werd opgevoerd door Biem v.d. Vis en Jaap Mulder. Hierna traden de welpen op. Na de horderoep van Akela mej. Bertha Dros, kwamen de jongens keurig op om een 4-tal stukjes ten beste te geven. Zij zon gen bij een (laaiend) kampvuur en volks dansten dat het een lieve lust was en in dat succes hadden Akela Dros en Baloe Mane Trap een groot aandeel. Na de pauze voerden 12 jongens een keurige stand uit en vervolgens werd ge demonstreerd hoe vaardig de padvinders zijn bij het splitsen en knopen van touw. Vooral de toekomstige kotterschippers zal deze kunde later goed van pas ko men! Goed gespeeld werd de samen spraak De Ontmoeting. Patrouille „De Kievit" toonde ons hoe gemakkelijk de padvinders zich weten te oriënteren; het kompas deed daarbij uitstekend dienst. Deze patrouille gaf ook een staaltje beenbi eukbinderij weg van heb ik jou daar. EHBO-ers in de dop dus. Ze had den eveneens een lekker liggende bran card in een mum van tijd geïmprovi seerd. Stipt op tijd dat was wel de allereerste vereiste voor de notenbalk, het volgende nummer. De deelnemers zongen keurig en waren goed bij de tijd! Alleraardigst was ook hun zang en spel rond het kampvuur.. Hierna had de prijsuitreiking van de verloting plaats. Een zoontje van onze burgemeester won een blik spinazie, bak ker Jn. Medema won eentaart, M. Bremer een worst, P. Dogger een mooie kruiwagen. M. Bremer (dezelfde?) een hijskraan. Totaal 74 prijzen. Bij het slotappèl werd door allen het Wilhelmus gezongen. De districtsbestuurder dankte de jon gens en meisjes zeer voor de zo goed ge slaagde avond, Vaandrig Drijver werd met een luxe doos sigaretten verrast. Dat had hij wel verdiend, waar hij 10 jaar lang zijn beste krachten aan De Trekvo gels heeft gewijd. In zijn slotwoord dankte Hopman Moor allen voor hun belangstelling. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 27 Januari 1952 N. H GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. iteijendam in Eben Haëzer. 7,30 Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer De Waal 10 uur Ds. Janse Bediening H. Avondmaal De Koog 3 uur Ds. Janse Bediening H. Avondmaal Maandag 8 u. Jonge Kerk ten huize van D. Bonne De Cocksdorp 10 uui; Ds. Soesan Extra coll. v.d. restauratie der kerk Oudeschild 10 uur de Eerw. Heer Dulfer Onderwerp: „De weg tot Elkander" half twaalf Zondagsschool Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Maandcollecte Oosterend half negen Jeugddienst Maandcollecte v.d. kerkvoogdij Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Bevestiging van kerkeraadsleden Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREF. KERK. Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 2,30 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZ. GEMEENTE- Den Burg 10 uur Jeugddienst Oosterend 10 uur Ds. Bos De Waal 11,15 Ds. Bos TEXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus traliê, Amerika, Canada, enz. Prima Studebaker Sedan spotkoopje Garage Reuvers Bij wie vergat Dokter Elias zijn bont gevoerde handschoenen Gaarne bericht In ruil een ge kruiste hazewind met groenedaller voor 'n kleine rattenvanger G. C Bar horst. Eierland 4 Wie vond mijn witte want met bruin motief A. Keijser- Zegel, De Waal 4 Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter Renette Cornelia (RENÉE) J. ROEPER-Lap L. ROEPER Den Hoorn 103, Texel. 24 Januari 1952 Enige kennisgeving voor Texel Cor Visman en Annie Büttinger hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Donderdag 7 Februari a s 's namiddags 3 uur te Den Burg. Waalenburg W 62, Texel. 23 Januari 1952 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 5-6,30 uur in Hotel „De Hoop" te De Cocksdorp. Toekomstig adres: Dorps straat 19. De Cocksdorp. John R. Alkema Elscke Anema hebben het genoegen. U mede namens de ouders kennis te geven van hun aanstaand huwelijk waar van de voltrekking D. V is bepaald op Donderdag 7 Februari a.s. om 2 uur in het gemeentehuis te Nieuwer-Amstel. Den Burg, Texel Schildereinde 46 Amstelveen Rentmeesterlaan 48 25 Januari 1952 Toekomstig adres St Mary's (Ont.) Canada Vertrek 22 - 3 - '52 per SS. „Edam" UBEL UBELS en MIEN UBELS-Boon zeggen hiermede hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk onder vonden Cocksdorp C 87 A Januari 1952 Mede namens de familie, dank :k U allen hartelijk voor het medeleven en de belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van mijn geliefde man PIETER EELMAN Jac.zn D. EELMAN-Peper Huize „Westerlichl", Alkmaar Heden is in volle vre de ontslapen, onze in nig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder Mnartje Vlaming Echtgenote van Cornelis Bremer Az., in de gezegende ou derdom van bijna 89 jaar. Zalig zijn de doden, die in de Heere ster ven. C. Bremer Azn. G. Bremer J. Bremer-Timmer Dussen: M. v. Voorthuizen- Bremer J. v. Voorthuizen Klein- en Achter kleinkinderen Oosterend, Texel, 25 Januari 1952. De begrafenis zal plaats vinden op Maandag 28 Jan., nm. 2 uur te Oosterend, Texel. GEVRAAGD voor halve dagen. Hallerweg 5, Den Burg De Hervormde Zuster- kring „Dorcas" geeft langs deze weg uiting aan haar droefheid over het verlies van haar getrouw en zeer ge waardeerd Bestuurslid M. Koorn de Boer Bestuur en leden van de Zusterkring Heden overleed, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Neeltje Lap, echtgenote van Jan Bruin Czn. in de ouderdom van 71 jaar Den Hoorn J. BRUIN „Flora": K UITGEEST-Bruin P. J UITGEEST KLAAS en JAN „Arcadia" C KIKKERT-Bruin A. H. KIKKERT Den Hoorn C. BRUIN E. C. BRUIN-Trooster JAN Den Hoorn 84, Texel, 23 |anuari 1952 De teraardebestelling zal plaats vinden op Zaterdag 26 Januari (heden), n m 2 uur te Den Hoorn, Texel. TE KOOP I leeg te aanvaarden Oudeschild 111 Witte's Roggebrood 't beste en in 2 dagen klaar Kledingmagazijn kunt U de film zien op Maandag 28 |an. in de Gereformeerde Kerk te Oosterend en Dinsdag 29 Januari in Hotel Texel. Kaarten verkrijgbaar op de bekende adressen en aan de zaal. Grote Bussen f 1,25 Per K.G f2,00 Parkstraat - Telefoon 171 jliiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiu)ii|[^ ondergoed voor de winter Heerlijk warm en voor- delig. Zie onze speciale etalages, j ^iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii ll'illllllllllllllllllüllllllllUllllr- Stenenplaats, Den Burg Een bont NON-STOP-programma Verzorgd door de Ver. v. Oud-leert. Lag. Landbouwschool met medewer king van leerlingen der Huishoudschool Maandag kaartverkoop in Hotel „Texel" Kaarten verkrijgbaar bij C P. Laan, Koger- straat 21, Telef 126. Vele speciale koopjes: Interlock Kinderdirecloirs Jaeger Onderbroeken f 0,60 f 1,95 Interlock Damesdirectoirs Jaeger Hemden f 1,40 Wol in diverse kleuren oa. f 1,38, f 1,68 2-persoons Lakens f6.49 f2,45 Zwarte Sajet f 1,58, f 1.79 Een partij coupons Overgordijnstoffen enz. DE COCKSDORP

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2