sreniMG? DRUKWERK NUTSSPAARBANK DRUKKERIJ TEXELSE COURANT f Fa. F. ZEGEL damesrijwiel Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech f 160.293,13 Voor goed en modern naar flinke dienstbode of winkelmeisje 'n Cadeautje BESTE NOTEN Vergeten Nooit! M. S. Langeveld en Zoon U korting Het steeds stijgende, enorme aantal rokers, dat door zijn goede smaak blijk geeft de kwaliteit van Sterling Shag bóven alles te waarderen, doet dit met reden Immers Sterling, de allerbeste Virginia Shag, wordt volgens het, alleen aan de fabrikanten Theodorus Niemeijer N.V. bekende, Positief Mild procédé (P.M.-procédé) behandeld. Dit P.M.-procédé maakt de mélange der kostbare Virginia tabakken tot de uiterst milde en toch pittige Sterling Shag, welke bij alle ware shag-rokers de voorkeur geniet. P.M., het Positief Mild procédé, is het unieke geheim van het succes van Sterling Shag en de reden waarom de ware shag-rokers tezamen één devies hebben: S.V. Texel Morgen- 4e kl. A KNVB: Oudesluis W.Waard; Texel-Bergen; Schagen-DTS; ZAP-Grasshoppers; Watervogels-Vrone; VZV-Succes. Afd. N.H., Res. 2e kl. D.: Yios 2-DTS 2; Kaagvogels 2-Texel 2; Texel 3 en adsp. B en C zijn vrij. Texel A-HRC A, aanvang 11,45 uur. Texel 1 ontvangt Bergen, waarvan de „uit"-wedstrijd met 2-0 werd gewonnen. Maar. B. klopte Grasshoppers Texel 2 z'n papieren zijn belangrijk ge stegen nu Waterv. 2 Zondag weer verlo ren heelt. Adsp. A ontvangt HRC A. Heeft u al gegevens of foto's gevon den? Laat u het dan even weten? Bent u al met een costuum bezig? Bal- masqué komt spoedig! Sportnieuws SVC Hedenmiddag 3 uur spelen adsp. A te gen Oosterend A aan Oosterend Vertrek Cocksdorp om 2 u. per fiets. Het 2de gaat zijn laatste uitwedstrijd spelen en wel tegen WGW aan Den Helder Ver trek Cocksdorp kwart voor elf. Aanvang wedstrijd 2 uur. Houden de spelers hier mede rekening? Elftallen in 't kastje. S. V. Oosterend Door het slechte weer werd Zondag niet gespeeld. Morgen gaan we naar Fle- vo m Middenmeer. Thuis werd er dik van verloren. Moge het nu beter gaan! De adsp. krijgen vanmiddag bezoek van SVC Winnen we, jongens? Onze club krant lelt al meer dan 50 abonné's, er moeten er nog 20 bij, dus heren (of da mes), als u zich nog niet hebt opgegeven, doe het dan nu! Texelse Boysnieuws. Deze week speelt alleen het le elftal, nl. uit tegen Zeemacht Dit is een elftal wat niet te peilen is. Daarom Boys, van begin af aan in tempo spelen en vast houden tot het einde. Probeer de punten mee naar Texel te nemene want deze zijn kostbaar. We vertrekken met de bus van 11,45 van de Groeneplaats. Mocht het winter gaan worden, luister dan alle naar de. radio voor algehele aflossing van het programma en wel Zaterdagavond om 11 uur en Zondagmorgen om 9,02 op Hilversum I. TAFELTENNIS De 2e helft van de competitie is door het le team ingezet. Als een goed begin het halve werk is, ziet het er niet best uit, want onze cracks verloren met 73 van Disnie 4 en met 6-4 van Disnie 3 Voor a s. Zondag staan alleen heren wedstrijden op het programma: Ready 1—WGW; Ready 2—IVA 7; Ready 3HCSC 3. Aanvang 14,30 uur. Gymnastieklokaal. Prettige wedstrijd! STAND BANDENSPEL Stand B-klasse, 22 Januari: Resp. punten, beurten, h serie, gem., alg. gem., gesp., gew., verl.: P. de Graaf 298 170 12 1,75 4 3 1 P. de Jong 282 167 18 1,69 4 3 1 M. P. Reuvers 277 198 10 1,40 4 3 1 W. Rijk 219 139 17 1,58 3 2 1 J. de Wit 150 210 8 1,25 4 2 2 C. v d. Sterre 245 196 11 1,25 4 1 3 H. Ulijn 265 222 8 1,15 5 0 5 Stand A-klasse. 23 Januari: i M. Vonk 300 123 12 2,44 3 3 0 N. de Graaf 200 95 10 2,10 2 2 0 A. Barhorst 279 140 20 1,99 3 1 1 N Rijk 258 148 10 1,78 3 0 2 E. Breeuwer 252 142 15 1,77 3 0 3 Dinsdag speelt de B-klasse haar laatste partijen. Woensdag de A-klasse. KATHOLIEKE KEKKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschild Zaterdag 6-7 u. biechtge1 om 7,30 ro zenhoedje. Zondag, 3e Zondag na Drie koningen, om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u. communieuitreiken en om 10 u. de Hoogmis, 's Av. 7 u. lof t.e.v. de H. Martinus. Dinsdag- en Donderdagavond om 7 u. rozenhoedje en Zaterdag om 7,30. Vrijdag om 7,30 gez. H. M.s t.e.v.h. H. Har', om 7 u. communieuitreiken en Uit stelling met acte van toewijding, 's Av. 7 u. lof t.e.v. he H. Hart. Zaterdag, Ma- ria-Lichtmis, om kwart over 7 commu nieuitreiken, vóór de gez. IJ. Mis wijding en uitdeling der kaarsen, 's Av. 7,30 lof t.e.v. Maria en rozenhoedje. Van 2-11 Febr. novenengebeden t.e.v. de Onbe- vlekte Maagd. Zondag, 4e Zondag na Driekoningen en feestdag v d. H. Blasi- as In de week zijn de H.H. Missen om 7,30. St. Marthaverenigiijg: Donderdag cm 2,39: Calh. Maas en Maart je Bakker. Groeneplaats, Oen Burg I TE KOOP goed onderhouden en petroleumkachel. Kogerstraat 6 (Nadruk verboden) door G Th. Rotman keert de Nutsspaarbank te Den Helder en haar bijkantoor te Texel over 1951 aan rente uit. Daarin is óók begrepen het bedrag van de rente van Uw boekje. Te ge legener tijd kunt U het even laten bijschrijven! Wie nog niet spaart, raden we aan thans een boekje te nemen. Bijkantoor Kogerstr 34 - Den Burg GEVRAAGD M. S. LANGEVELD ZN Voor een betere Permanent slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER. Telef.37 voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn hartstocht, geen liefde meer sprak. Ki^Jc, Renate, ik benijd Tibor om zijn onbekommerde lichtzinnigheid, ik benijd Walter om zijn gelatenheid en be heersing. Maar ik kan mijzelf niet ver anderen. In dat opzicht was Paul Dorf- ling, je voorganger, net zo Ook zo'n mens, die alles of niets moest hebben. Voor mij besta je nu alleen maar, Rena te, verder niemand of niets. Je bent de eerste vrouw in mijn leven, die mij al het andere doet vergeten, Renate, ik heb jou en je liefde nodig, ook al gaat het kwartet in brokken! Ze voelde zich zwak en ellendig. Ze had het noodlot kunnen vervloeken, waardoor ze steeds voor nog moeilijker conflicten kwam te staan. Was het niet al voldoende, dat ze terwille van het kwartet van de liefde, die zij pas had ont dekt afstand had gedaan? Moest ze on bewust en tegen haar wil in nog meer onheil slichten, de oorzaak zijn van nieu we rampen? Een radeloze angst beving haar. Michael stond onbewegelijk voor haar en keek haar aan. Dit zwijgen drong meer op een antwoord aan, dan welke woorden ook. Hij zag haar angstige ogen en legde haar bevreesdheid verkeerd uit. Je hoeft niet bang voor mij te zijn, Renate, verzekerde hij haar Ik heb nog zoveel zelfbeheersing, dat ik van de situ atie geen misbruik zal maken. Je hebt er al misbruik van gemaakt, dacht ze verwijtend. Maar ik mag niet onbillijk zijn. Ik weet nu wat liefde ver mag. Hij zal er net zo onder lijden als ik Maar ik moet tijd winnen. Ik mag hem met direct de waarheid zeggen. Dat zou tè wreed zijn. Ze maakte een afwerende beweging met haar hand en ze poogde te glimla chen Ik vertrouw je volkomen, Michael, zei ze zachtjes. Daarvoor ben ik niet bang, maar je bekentenis is wel heel on verwachts voor mij gekomen. Ik had het nooit kunnen vermoeden Begrijp je, dat ik daarom eerst tot mezeif moet komen j en dat ik je niet direct een antwoord kan j geven? In zijn ogen kwam een hoopvolle schit tering. Misschien had hij gevreesd, dat ze zonder bedenken neen zou zeggen. Ik wil je natuurlijk niet haasten met je antwoord, Renate. Ik was ook werkelijk met zo vermetel om aan te nemen, dat je me nu direct om mijn hals zou vallen. Hij lachte bitter. Wie ben il* eingenlijk? De eerste de beste boeren zoon, die toevallig wat vioolspelen kan Een in zichzelf gekeerde zonderling dit weinig aantrekkelijke eigenschappen heeft. Renate schudde heftig haar hoofd. Zo mag je niet over jezelf spreken Michael. Niemand behoeft zich voor zijn afkomst te schamen. Ze geraakte in vuur omdat ze een kleine mogelijkheid zag hem tenminste daarin te kunnen helpen Integendeel, je moest er trots op zijij dat je iets bereikt hebt. Waiter heeft a wel eens opgezinspeeld, dat je een moei lijke jeugd hebt gehad. En da' heeft vo® mij veel duidelijk gemaakt. Maar ik hef de indruk, waarvan ik mij niet kan lol maken, dat je je te veel met het verledel bezig houdt en daar schaad je jezelf mei FEUILLETON 21.) Vroeg in de middag lagen de twee skiërs voor de kleine hut, die achter in het dal, niet ver onder de bergtop stond, die ze zo juist hadden beklommen. De erwtensoep met kluif, het resultaat van hun gezamenlijke kookkunst, had beter gesmaakt dan het fijnste diner in hun hotel. Nu hielden ze hun siësta op een paar droge planken, die Michael in de zon vóór de hut had uitgespreid Ze zeiden geen van beiden iets. Mi chael lag met zijn armen onder zijn hoofd, met gesloten ogen. Alleen het knetteren van zijn pijp, als hij er aan trok, verried dat hij wakker was. Renate keek nog eens naar de bergtop en volgde met haar ogen nog eens het sierlijke spoor van hun afvaart. Dat daar moest Michaels spoor zijn dat dwong achting af, hij rroest een uit stekend skiër zijn. En daar, warempel een Wachtensprong. Waar had hij zo goed skiën geleerd? Zij herhaalde die vraag hardop, terwijl ze haar hoofd naar hem toewendde. Leek het haar slechts toe, of gleed er werke lijk even een geërgerde trek over zijn ge zicht, voordat hij ontwijkend antwoord de: Dat beetje skiën? Och, dat ken ik al van kindsbeen af. Hij klopte zijn pijp uit en begon haar opnieuw te stoppen. Renate volgde zenuwachtige bewegingen, zonder een woord te zeggen. Wat had hij toch? Ze begreep ineens, dat achter dit gesloten afwijzende gezicht een innerlijke hulpe loosheid verborgen lag. En ze dacht aan hetgeen Walter haar over M chaels jeugd had verteld. Plotseling richtte Michael zich uit zijn liggende houding op en began te spreken, zó onverwachts en zó hartstochtelijk, dat Renate zich als door de bliksem getroffen voelde. Renate, ik houd van je: Ik moet het je eindelijk zeggen, want ik.kan mij niet langer in houden. Mijn hemel, ik heb er tegen gevochten, geloof me. Ik heb met alle geweld geprobeerd om mij er over heen te zetten en mijzelf voorge houden, dat het maar een bevlieging was, een bevlieging van voorbijgaande aard, omdat je nu eenmaal niet dag-in, dag-uit wekenlang met een zo bekoorlijk meisje als jij bent samen kunt zijn, zonder ten slotte verliefd op haar te worden. Hij was opgesprongen en stond nu vlak voor haar, dreigend, somber, zijn handen in zijn zakken tot vuisten ge bald. Ik heb alles geprobeerd, Renate. Onverbiddelijk heb ik onderzocht, of de ze liefde echt was. Tienmaal, honderd maal. Maar ik kan er niet tegen op. Je dacht misschien, dat ik gewetensbezwa ren had ten gevolge van onze afspraak? Schrik aisjeblieft niet, maar over dat punt ben ik allang heen. Een belachelij ke belofte. Kan je soms beloven, dat je over een maand of tien beslist nog in het der levenden zult zijn, kome er wat er kome moge? Of dat vandaag over veertien dagen de zon zal schijne^Lief- de is een natuurlijk geweld, onbereken baar, zinneloos, niet tegen te houden, ge lijk een lawine of een stortvloed. Je had indertijd gelijk: het kwartet zou er onder te lijden hebben, misschien zelfs hele maal er aan kapot gaan. Maar wat is het kwartet tenslotte? Het is zever met mij gekomen, dat mij ook dat kwartet niets meer kan schelen en in de lucht kan vlie gen. Kijk me alsjeblieft niet zo onthutst aan, Renate. Vind je het soms een slechte daad? Een kort, schamper lachje ontsnapte hem. Ik zou nog veel slechter daad kun nen begaan. Daarom gaat het helemaal niet. Het gaat om mijn eigen bestaans mogelijkheid. Als een mijn levensge schiedenis kende zou je mij misschien beter begrijpen. Tot voor kort bestond er voor mij maar één ding: muziek. En nu beheerst mij slechts één gedachte, dat ik van je houd. Al het andere is zonder be tekenis geworden. Zelfs mijn muziek. Het is mogelijk, dat liefde en muziek te verenigen zijn, dat weet ik niet. Op het ogenblik al helemaal niet. Tegen de mu ziek heb ik nooit gestreden. Hoe zou ik dat ook hebben kunnen doen, omdat al mijn verlangens naar die richting gingen. Maar tegen de liefde heb ik mij ver zet, Renate, met alle kracht die in mij is. Maar het heeft niet mogen baten. ik heb het onderspit gedolven. Michael was gedurende zijn lange rede iets rustiger geworden. Toen hij voort ging, had zijn stem een gedwongen zake lijke toon aangenomen, waaruit geen 27. Evenwel besloot meneer Pimpel mans toch maar liever r.iet de grote, drukke rijweg te volgen, doch langs stille buitenwegen naar Epscheuten terug te keren. „Vrouw, wat zal dac een heerlijk tochtje worden!" zei hij, „zo knus langs al die weggetjes, waar we samen ge wandeld hebben, toen we nog verloofd waren. Dus sprekende, naderde hij het Boezembruggetje 28. Het Boezembruggetje was, terwille van de schuiten, die er onderdoor moes ten, flink de hoogte in gebouwd; het was zo rond als de rug van een olifant. Me neer Pimpelmans besloot, het met een flink gangetje te „nemen". Maar jawel, zodra de auto midden op de brug zat, laakten zowel de voor- als ac achterwie len de giond onder hun voeten kwijt. Crape Fruit, Sinaasappelen z. pit Grote Manderijnen. Nog nooit gezien Amerikaanse Appelen een juweeltje Niet alleen het mooiste maar het fijnste kan U uitzoeken bij Zieken zijn morgen beter. tijdelijk Agentschap voor Texel

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4