Polly Perkins" in De Cocksdorp en Eierland Eeuwfeest afd. Eierland Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Parlementair Overzicht Vergeten Nooit! De Cocksdorp. Bij de uitvoering door de Toneelclub was het gebouw van Christelijke Belangen tamelijk goed be zet. Opgevoerd werd blijspel „Polly Per kins" m 3 bedrijven. Ds. Soesan opende met een hartelijk welkom. De oorzaak van de late uitvoe ring is, dat tijdens de repetitie een paar spelers raar elders vertrokken. Na ge zamenlijk te hebben gezongen, werd het eerste bedrijf voor het voetlicht gebracht. Het was een spel, waarin de kracht der liefde door list en leugens het tot een overwinning wist te brengen, waarbij weddenschappen om grote bedragen op het spel werden gezet. Er is vlot gespeeld en het spel werd goed weergegeven. De aanwezigen hebben hartelijk gelachen om dit komische spel. In dit stuk speelden mee: mevr. Den Braven-Jorna als mw. Hubbard; mej. A. Waldus als Ada en later als Minnie; mej. L. véin dei Werve als Ruth; mej. J. Blom als mw. Calthorpe; mej. M. van Egmond als Martha; de heer M. Zijlstra als mr. Pristley; de heer Jac. West dorp als Ro bert Gilmour; de heer O. de Kindt als Fergus Wimbush. In de pauze werd een kopje thee met koek gepiesenteerd en werd er een ver loting gehouden. De le prijs, een taart, werd gewonnen door mw. wed. H. Dop en de 2e prijs, een fruitmand, door mw. wed. A. Blom. Aan het einde van de uit voering werd door Ds. Soesan hartelijk S.V. Texel Alleen de wedstrijd Texel-Bergen is in 4e kl. A KNVB doorgegaan. Het zag er trouwens niet naar uit toen het Zater dagavond weer de witte wereld was. Het was tijdens de wedstrijd guur en sneeuwbuien maakten het ei met beter op. De publieke belangstelling was ook uiterst gering en zij hebben niet veel ge noegen beleefd. Het was een matige vertoning, waarbij T.'s aanval heel wei nig te betekenen had en het was maar gelukkig dat de achterhoede en halflinie heel behoorlijk speelden. Voor de wind was T. iets meer in de aanval, maar de B-verdediging liet zich niet verschalken, terwijl de opbouw, óf door gepeuter óf door te veel door het midden, meestal verkeerd werd opgezet. Vijf minuten voor de rust zette Niek Veldstra voor en Piet Eelman kopte fraai in. Een heel goed doelpunt. Na de rust was B. iets meer in de aan val en heel spoedig kon Bert een zeer lastig schot van rechts nog juist corner werken. Deze, zeer goed genomen, werd op het laatste nippertje dooi Wim van de doellijn weggewerkt. Even later gaf de scheidsrechter een strafschop weg, waardoor B. gelijk maakte. De stemming werd er in het veld hierdoor niet beter op. Einde 1-1. Texel 2 behoefde niet weg Texel A verloor met 0-4 van HRC A! Het lichaamsverschil en beter voetbal ga ven hier de doorslag. dank gebracht en er werd flink geap plaudisseerd ten bewijze, dat het stuk in de smaak was gevallen. Nadat er geza menlijk nog eens was gezongen werd de ze avond met gebed gesloten. Woensdagavond werd ditzelfde stuk te Zuid-Eierland opgevoerd. Het gebouw was matig bezet, de oorzaak hiervan was, dat er momenteel veel zieken zijn. Er is ook weer hartelijk gelachen om dit blijspel. In de pauze had ef ook weer een verloting plaats. De le prijs, een taart, werd gewonnen door de heer C. Lagerveld en de 2e prijs, een fruitmand, viel ten deel aan mej. M. v. Egmond. Ds. Soesan bedankte aan het einde de medewerkenden. Tot slot verd er geza menlijk gezongen, waarna deze avond met gebed besloten werd. GESCHENK VOOR AMERIKA Op 16 Februari a. s. zal >p Texel door de schooljeugd gecollecteerd worden ten behoeve van het geschenk, een klokken spel, dat H.M. de Koningin in April ter gelegenheid van haar bezoek aan de V.S. aan het Amerikaanse volk zal aanbieden. De eerste klok zal reeds worden aange boden op de verjaardag van Prinses Ma rijke. Hollandse Maatschappij van Landbouw Ootober 1852 werd op Texel een afde ling van de Hollandse Maatschappij van Landbouw opgericht. Blijkens de adv. in vorig nr. wil men het Eeuwfeest niet onoTx?emerkt voorbij laten gaan, want Dinsdag 19 Februari zal in Hotel De Hoop te De Cocksdorp een vergadering worden belegd om besprekingen te voe ren in verband met de viering van dit honderdjarig bestaan. De Texelse afdeling van de Mij. werd in 1852 opgericht en wel in de jonge polder Eierland: na afloop van 'n Nuts- vergadering werd de wenselijkheid uit gesproken om een afdeling in het leven te roepen. Tien personen guven zich op 11 Oct. 1852 op en 18 dagen later werd reeds een voorlopig bestuur samenge steld: Comelis Kievit Azn. werd voorzit ter (grootvader van de heer C. Kievit), verder zaten in dat bestuur Johannes Brans, Jacob van der Kloot en Cornelis van Es. Aan het definitief be stuur werden nog toegevoegd de heren P. Langeveld en mr. W. Bok, notaris, de ze laatsre twee kwamen uit „oud-Texel", waar inmiddels leden uit deze streek waren toegetreden, de andere bestuurs leden woonden in Eierland. Men verga derde vaak. „Uitvoerig werd gedelibe reerd". De heer Monté (De Cocksdorp) werd op een salaris van f 15 per jaar tot bode benoemd. De afdeling Eierland is enige tijd op geheven geweest en wel van 1862 tot omstreeks de eeuwwisseling Kende men dus in 1852 feitelijk een afdeling „Eierland", later werd 't „Eier- land-Texel", weer later „Eierland-Texel- Vlieland-Terschelling"! en ten slotte 2 afdelingen „Eierland" en „Texel". (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman DE „ZELFDOENERS" AAN DE WINNENDE HAND 37. Een eindje verder aan de weg was een speeltuin; daar vluchtte meneer Pimpelmans binnen, in de hoop, dat daar redders zouden opdagen, want Krelis had geen hand uitgestoken om hem te helpen. Je begrijpt, wat 'n consternatie het was, toen meneer Pimpelmans daar met de woest grommende hond aan z'n jasje kwam binnenrennen! 38. Ha, daarginds, achter in de tuin, zag hij iets, dat zijn hart van hoop deed kloppen. Een zweefmolen! Ja, daar had hij als kmd dikwijls aan rondgedraaid en nu zou hetzelfde voorwerp hem uit de nood redden! Bliksemsnel greep hij een der touwen beet. Schoolstrijd je bij de nieuwe kweek- schoolwet Minister Joekes heeft een nederlaag geleden in de Tweede Kamer. Hoe pijn lijk deze is kunnen wij nog niet vaststel len, omdat het overleg tussen de Kamer en de bewindsman op het moment dat we dit schrijven, nog met geëindigd. Maar de nederlaag staat vast. Het gaat om het wetsontwerp „herziening uitvoe ringsorganisatie Sociale Verzekering". Verleden week hebben we reeds melding gemaakt van de grote strijd tussen de a.r., c.h., k.v.p. en v.v.d. tegen de Minis ter en van de Minister tegen zijn eigen partijgenoten, de socialisten Het ging om de kwestie of de uitvoering van de sociale verzekeringen in handen moet worden gelegd van een Centraal Admim- stratiekantoor waarin volgens de meeste tegenstanders van de Minister de Over- heid een te grote rod speelt, of dat een Gemeenschappelijk Administratiekantoor de administratie ter hand moet nemen, hetgeen betekent, dat de Overheidsin vloed tot een minimum zal zijn beperkt. De voorstanders van de laatste gedachte noemt men de „zelf-doeners". De Mi nister ziet echter het beheren van een administratie niet als iets waaraan men prmcipieele maatstaven ten grondslag moet leggen. De genoemde meerderheid van de Kamer doet dat echter toch. Dit zit hem vnl. in de positie van de Sociale Verzekeringsraad, die vele voorschriften moet geven. Deze Raad wordt samenge steld uit 1/3 leden van de werkgevers, 1/3 werknemers, terwijl ook nog 1/3 door de Overheid wordt aangewezen. In het amendement Stapelkamp daarentegen heeft de Sociale Verzekeringsraad niets te vertellen over het beheer van het Ge meenschappelijk Administratiekantoor en is het bedrijfsleven dus zelf volledig de baas. Hoe het zij: het was niet gemakke lijk om tot overeenstemming te komen. Nu de Minister en staatssecretaris Van Rhijn de meerderheid van de Kamer te genover zich vonden een meerderheid die onwrikbaar was en nu de Rege ring bovendien niet wenste, dat de socia listen tegen het ontwerp zouden stem men als de voorstellen van die meerder heid zouden worden aangenomen, restte haar niets anders dan stillekens schor sing van de beraadslagingen te vragen. Officieel gebeurde dit echter niet. De de batten gingen als een nachtkaars uit. De Minister deed alsof zijn neus bloedde en nam een houding aan van „buigen of barsten". En de Kamer deed precies het zelfde. Maar in de avonduren werd er binnenskamers hard gewerkt. De volgen de dag deelde voorzitter Kortenhorst mede, dat er overleg was geweest met de Minister, hetwelk echter nog niet was geëindigd. De beraadslagingen werden toen meer dan 2 weken verdaagd. Er lagen echter genoeg andere wets ontwerpen te wachten zodat de Kamer leden niet naar 'huis behoefden te gaan. Eén daarvan was de kweekschoolwet. Eindelijk wordt de opleiding van onder wijzers nu eens wettelijk geregeld. Deze kans heeft Minister Rutten direct aan gegrepen om de opleiding te wijzigen. Zo wordt de kweekschool ingedeeld in drie leerkringen. In de eerste ontvangt men algemeen vormend onderwijs, in de tweede wordt men klaargemaakt voor onderwijzer. Dan krijgt men meer de practische stof. Deze beide kringen du ren ieder 2 jaar. Als men de derde leer- kring ook nog doorloopt, waarvoor één jaar nodig is, dan is men meteen be voegd om na enkele jaren practijk als hoofdonderwijzer te kunnen optre den. Tot nu toe kan dit niet zonder hoofdacte, waarvoor men in de avond uren moet studeren. Tegen die indeling hadden de Kamerleden niet zo'n groot bezwaar. Het grote vraagpunt was ech ter wat de vooropleiding zal moeten zijn: ULO of HBS? De heer V. Sleen (arb.) en mevr. Fortanier de Wit (v.v.d.) waren voor de HBS, omdat de onderwijzers die met intellectuelen kunnen worden gelijkgesteld dan dezelfde vooroplei ding zullen hebben als andere intellectu elen. De overige fracties waren enthou siaste voorstanders van de ULO als voorportaal voor de kweekschool. Zij waren van mening, dat dan de onderwij zers kunnen worden gerecruteerd uit al le lagen der bevolking. Er zijn nu een maal genoeg ouders, die een HBS-oplei- ding niet kunnen bekostigen. Minister Rutten was het daarmee eens. Hij toon de aan, dat jaarlijks ongeveer 7000 per sonen de HBS verlaten. Minstens 2000 daarvan zouden naar de kweekschool moeten gaan, wil men de jaarlijkse „slij tage" van onderwijzers .kunnen opvan gen. Het behoeft geen betoog dat men bij een nieuwe onderwijswet altijd weer te maken krijgt met een heel klein school- strijdje. Zo ook nu weer al werd die strijd dan ook zeer gemoedelijk uitge vochten. Er waren verschillende bepa lingen, die de aanhangers van de bijzon dere school niet bevielen. Zo bv. het wetsartikel, dat de bijzondere kweek scholen minstens gedurende 3 jaar ge middeld 15 leerlingen per klas moeten hebben om voor subsidie in aanmerking te kunnen komen. Voor de Rijksscholen is deze beperking niet gesteld. Hoe zit dat? zo vro-gen de heren Roosjen (a.r.), Peters (v.v.d.) en De Ruiter (c.h.). Minis ter Rutten wees er op, dat de Overheid nu eenmaal de taak heeft om in ieder geval een kweekschool in stand te hou den. Zo waren er nog tal van vraag stukken, waarop we eventueel volgende week nog wel eens terugkomen als er aanleiding is om de behandeling van de 20 amendenmenten, welke op deze wet werden ingediend, te bespreken. Een hele middag was de Kamer ver der bezig met een interpellatie Wage naar (c.p.n.) over het ambtenarenver bod. Dit was een debat van „dik hout zaagt men planken". De felle communis tische redevoeringen en de even felle repliek van de socialist Scheps brachten de stemming op het kookpunt. Minister- President Drees, die in zulke debatten ijzig kalm is, sloeg zich er best doorheen, maar moest tal van uitlatingen incasse ren, die niet prettig voor hem waren en die hij beslist niet heeft verdiend. Vol gens hem was het ambtenarenverbod noodzakelijk om de conqnumsten te we ren uit sleutelposities en om hen tevens niet in de gelegenhid te stellen kennis te nemen van vertrouwelijke staatsstuk ken. Ook de heer Burger (arb.) mengde zich in dit debat. Hij merkfe ook op, dat men de burgerhulptroepen van een vreemde mogendheid niet op sleutelpo sities kan gebruiken. Een redenering, welke door de gehele Kamer, behalve dan de communisten, werd aanvaard. De communistische motie om dit verbod in te trekken, werd met 7-62 stemmen ver worpen. Volgende week begint de Tweede Ka mer aan de behandeling van de grond wetswijziging. Tal van actuele vraag stukken, zoals bv. de uitbreiding van de Kamer, komen dan aan de orde. (Nadruk verboden). BRIDGEN Uitslag competitie-avond 6 Febr.: A.: 1 DhrDros-Koningsveld 2 Dhr Stolk-Wessels 3 Dhr Koorn-Kok 4 Dhr Mantje-Venema 5% Echtpaar Beemsterboer 5V2 Echtpaar Bruin Echtpaar Wilkens Dhr Doornbos-Graaf Dhr v Lente-v. Santen Dhr Michels-Keijzer B.: Dhr Kriel-Jonge jan Dhr Kramer-Eelman Echtpaar Jouwersma Dhr Dob-v. d. Vijver 67% 65% 61 53% 53 53 48% 48 46% 43% 68 65% 64 5 Dhr Vervoort-Duin 54 6 Dhr v.d. Heenk-Backer 52 7 Dhr P. C. Roeper-v.d Werf 49 8 Dhr Bos-Ran 48% 9 Dhr List-Vennik 46 10 Dhr Broekman-Oosterhaven 37% Maximum 108 punten. Volgende competitie-avond 20 Febru ari 8 uur. MIJN AANGESPOELD Bij paal 22 is Zondag een mijn aange spoeld. De Marine heeft het monster tot ontploffing gebracht ESPERANTO STRAKS OFFICIEEL LEERVAK? In de Tweede Kamer heeft Woensdag minister Rutten een wijziging van de Lager Orderwijswet aangekondigd, die de mogelijkheid wil bieden, Esperanto als leervak op de lagere scholen toe te staan. (De nieuwe Kweekschoolwet laat de mogelijkheid voor Esperanto-onder- wij^als keuzevak open). WANDELSPORTNIEUWS Texel krijgt weer een Nationale Vogeltocht Texelaars kunnen op 1 of 2 Maart trainen Het staat vast, dat 2e Pinksterdag 1 en 2 Juni weer een Nationale Vogel- tocht gehouden zal worden. De Neder landse Wandelsport Bond zal de tocht weer organiseren. De afstanden zullen 10, 20 30 of 40 km. bedragen. Deelnemers uit alle delen van ons land zullen weer genieten van al het moois dat Texel schenkt. Teneinde de organisa tie te vereenvoudigen, worden zij, die op enige wijze onderdak kunnen ver schaffen aan wandelaars, die Zaterdags komen (hotel-, pension-, kamphuis-, kampeerboerderij) uitgenodigd, zo spoe dig mogelijk een opgave in te dienen van beschikbare ruimte en voorwaarden, bij de heer D P. de Jong, Zandvaart 125 te Breezand. Op veelvuldig verzoek zullen dit jaar voor het eerst op Texel Voorjaarswandel tochten worden gehouden. De data hier van zijn bepaald op Zaterdag 1 en Zon dag 2 Maart. Dit is een prachtgelegenheid om te trainen, terwijl de afstanden slechts 10 of 20 km. bedragen. Kinderen van 10 en 11 jaar mogen al leen 10 km. wandelen. De overige deel nemers wandelen naar keuze 10 of 20 km. Het inschrijfgeld kan geen bezwaar zijn, want het bedraagt slechts f 0,75. Jeugd tot en met 16 jaar f 0,50. Als herinnering ontvangt rr.en een in kleuren uitgevoerde medaille. Groepen van minstens 11 personen ontvangen bo vendien een groepsprijs. Wenst men geen medaille, dan kan men inschrijven tegen administratiekos ten van f 0,25. Teneinde ieder m de gelegenheid te stellen aan deze wandeltochten deel te nemen, worden ze zowel 2'.aterdags als Zondags gehouden. Zaterdag kan men starten tussen 2 en 3 uur, Zondags tus sen 10 en 12,30. Bij opgave dient men gelijktijdig de inschrijfkosten te voldoen. Belangrijk. Na 25 Februari worden de inschrijfgelden met f 0,25 verhoogd. Dit geldt ook voor hen, die aan de start in schrijven. Dit is nil. de uiterste datum, waarop wij medailles kunnen bestellen. Zij, die niet op tijd inschrijven, krijgen hun medaille nagestuurd, wat weer ho gere kosten meebrengt. Schrijft dus vóór 25 Februari in! De start vindt plaats vanaf het VVV- kantoor te Den Burg. Men kan zich inschrijven bij Bureau VVV te Den Burg met gelijktijdige beta lingen. Voor De Cocksdorp kan men ook inschrijven bij Mej. M. Oosterhuis, p.a. mw. wed. Blom, De Cocksdorp 95, van Maandag t.m. Donderdag vanaf 17 uur. Schriftelijke opgaven van inschrijving uitsluitend te richten tot het Bureau V. V.V. te Den Burg, waarbij de inschrijf gelden gestort kunnen werden op giro 15145 ten name van VVV Texel met vermelding op het Bijstrookje „Inschrijf geld wandeltocht". Avond-vierdaagse. De Avond-Vierdaagse 00 Texel wordt gehouden van 18 t.m. 21 Juni. Nadere mededelingen hierover volgen nog. Commissie van aanbeveling. Voor de vogeltocht 1952 is een com missie van aanbeveling samengesteld, bestaande uit Burgemeester De Komng, de heer G. W. Oskamp, directeur VW Texel en de heer S. Visser, voorzitter afdeling N.-Holland van de Nederlandse Wandelsport Bond. VOOR VROUWELIJKE EMIGRANTEN NAAR CANADA De Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten plattelande zond ons een mapje met vouwbladen, dat van nut zal zijn voor vrouwelijke emigranten naar Canada. De artike'en welke het mapje bevat zijn in drie talen geschre ven nl. Hollands, Engels en Frans en dra gen de titel: Bij de groentenman, Bij de Canadese slager, Vleesbereiding, Bakken in 'n Canadese keuken, Het twaalfuurtje op school, Canadese voedingsvoorschi if ten, Boodschappen doen in Canada, Maten en gewichten voor de Canadese emigrantenvrouw. Ieder gezin, dat naar Canada emi greert bevelen wij dit mapje, dat f 1,251 kost, zeer aan. FEUILLETON 26.) Walter liep naar Michael toe, mompelde een beleefd excuus tot Miss Clive en trok Michael naar zich toe. Zeg ouwe jongen, je kunt veel beter naar bed gaan, zei hij zachtjes tegen hem. Verduiveld laat me met rust, ant woordde Michael kwaad. Ik ben niet dronken. Ik heb die Chaconne nog ge speeld, zonder fouten. Juist daarom, zei Walter ernstig. Vandaag weet je niet meer precies wat je doet en morgen heb je een morele ka ter, die niet meer mooi is. Kom, wees nu verstandig We drinken nog een slaap mutsje m de bar en dan gaan we naar boven. Het is ook al aardig laat. Laat mij met rust, siste Michael woedend. Ik ben geen zuigeling. Ik weet precies, wat ik doe. Ik ga nu nog wat skiën met dat meisje. Je bent idioot, mompelde Walter. Geef mij ten minste je viool. Met tegenzin liet Michael zich zijn vi ool ontnemen, toen draaide hij Walter zijn rug toe en liep naar Miss Clive te rug. Met een zwaar hart gaf Walter zijn pogingen op om Michael tot rede te brengen. Hij bleef hem uit de verte nog even gadeslaan, waarop hijzelf ook maar naar boven ging. "rAt/üohael Bauer klopte zijn nauwelijks doorgetrokken pijp weer uit en staarde met vermoeide, branderige ogen naar de lelijke bruine plek, die de tabak op de sneeuw achterliet. Het leek hem een bo ze droom, dat hij nu alweer voor de ski hut zat. Was het werkelijk twaalf dagen geleden, dat hij hier met Renate in de zon had gelegen en zijn hart voor haar had uitgestort? Twaalf dagen, of was het pas gisteren geweest? Er speelden verwarde gedachten door zijn hoofd Wat ellendig, dat hij die on benullige deuntjes maar niet kwijt kon raken. Een heel orkest dreunde door zijn hoofd, dan weer eens harder,, dan weer zachter, alsof iemand hem watten in zijn oren had gestopt. Juist, hij had ontzet tend veel gedronken, tot 's morgens heel vroeg. Af en toe had hij ook gedanst. Toen lag hij ineens ergens op een divan. Blijkbaar had hij dus ook geslapen. En dat meisje met die wilskrachtige mond had zich over hem heengebogen en hem zwarte koffie te drinken gegeven. Plot seling herinnerde hij zich, dat hij op zijn kamer was geweest en zijn skipak had aangetrokken. Maar hoe hij hier in het schemerduister naar boven was gekomen kon hij zich niet meer voorstellen. Pas toen hij van de bergtop naar de skihut was afgedaald, was hij weer tot zichzelf gekomen en had hij zijn cmgeving weer bewust opgenomen. Met moede ogen volgde hij het spoor, dat de Amerikaanse had gemaakt. Die Miss Clive kon skiën als de beste. Wat een vrouw! Wat had ze ook weer ver teld? Iets over een prijs in de Chanda- har-wedslrijden. Renate kon het vast niet zo goed. Och ja, Renate. Hij kreeg ineens een opwelling om in de zachte sneeuw te gaan liggen en in te slapen. Elk zijner ledematen woog als lood aan hem. Hallo Mike! nep een stem van uit de hut. Kom eten, old boy! Michael kwam met moeite en tegenzin overeind, geeuw de en voor zich heen mopperend kwam hij de hut binnen. Hoofdpijn? vroeg het meisje en keek hem vol medegevoel aan. Ze zag er zo fris er. opgewekt uit n haar vrolijk skipak, dat je geen ogenblik zou denken, dat ze toch ook de gehele nacht had door geboemeld. Een beetje, mompelde Michael en liet zich met een plof op de houten bank neervallen. Hij kon haar uitdagende op gewektheid, haar opwindend lachen, haar diepe stem niet verdragen. Hij haatte haar, omdat hij geprobeerd had bij haar Renate te vergeten. Kom, dat zal wel gaan. Drink die hete thee maar. Je bent toch immers zo'n woeste drinker! Waarom tutoyeerde ze hem eigen lijk? Was dat alleen onkunde van de taal? En dat ze hem Mike noemde, er gerde hem ook. Wat wilde ze toch van hem? Liet hij haar niet duidelijk genoeg voelen, dat ze niets voor hem betekende? Hij merkte plotseling dat ze uit het zelfde kopje dronk als Renate laatst. Ze hadden samen nog over het opschrift gelachen: „Voor het zoete kind". Een ongemotiveerde woede kwam in hem op. Hij kon het zo niet langer uithouden en met 'n driftige beweging stond hij op. Wat is er, Mike? riep ze en volgde hem naar buiten. Zonder antwoord te geven ging hij door met het in de was zetten van zijn ski's. Maar Mike, wat is er dan toch? vroeg ze nog eens, geheel in de war ge bracht. Ik hen gek, mompelde hij dof voor zich heen en haalde onverschillig zijn schouders op. Ik ben vandaag niet nor maal, misschien ben ik ook nog wel dronken. Maar ik houd het hier boven niet langer uit. Lk moet weg. Trek je er maar niets van aan. Het is dwaas. Spijt me voor jou. Ineens bedacht hij zich, dat hij haar niet met de bagage kon achterlaten Hij liep langs haar heen, de hut weer in en begon zijn rugzak in te pakken. Toen keek hij aarzelend het halfduistere ver trek rond. Dat is all-right, zei ze. Ik zal wel opruimen. Ik neem die andere boel mee. Ga macir gerust. Hij schaamde zich eigenlijk voor haar. Maar zijn egoïsme was groter dan zijn medelijden met haar. Hij had haar toch in ieder geval teleurgesteld. Vergeef hét mij maar en weer niet kwaad, mompelde hij, terwijl hij haar vluchtig een hand gaf. Ik kan het u niet allemaal uitleggenik ben vandaag niet normaal. Ze verborg haar teleurstelling achter een gedwongen glimlach. All-right, Mike. Ze liep met hem mee tot vóór de hut en met halfgeopen de ogen keek ze hem na, totdat hij ach ter de eerste bosjes verdwenen was. Daarna ging ze langzaam naar de hut te- rug. Michael haalde alles uit zijn ski's wat er in zat. Het was een waanzinnige race, een race tegen zichzelf, tegen zijn slechte geweten, tegen zijn schaamtegevoel en tegen zijn in de war gebrachte hart. Toen hij de laatste helling vóór een groot bebost stuk afstoof, drong het tot hem door, dat hij binnen t>en minuten voor het hotel zou staan. Hij kreeg angst bij de gedachte zijn vrienden onder de ogen te moeten komen en vooral Renate. Evenais een schooljongen die een slecht rapport gekregen heeft en niet naar huis durft te gaan, voelde Michael zich, zodat hij besloot om nog zo lang mogelijk bui ten te blijven en pas tegen het vallen van de avond naar het hotel terug te gaan. Van repeteren kwam vandaag toch mets meer. Hij boog van de weg af en beklom een Steile helling, die aan de andere kant van het dal naar de top leidde. Urenlang dwaalde hij door het uitgestrekte, eenza me sneeuwlandschap, totdat de invallen de duisternis hem er aan herinnerde, dat hij moest teruggaan. Vermoeid en hele maal op van de ongewone lichamelijke inspanning aanvaardde hij de terugtocht. Maar die dag in de bergen, geheel alleen met zichzelf, had hem zijn evenwicht te ruggegeven. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4