Cjroen 'wartsjexeh in het hart-, ,,'n Zomer zotheid", een klinkend succes De U.L.O. beschikte over voortreffelijk ensemble Heden houtverkoop in „Bosch Op reis JUBILEUM WOENSDAG 27 FEBRUARI 1952 TEXELSE 65e JAARGANG. No. 6608 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld De Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 „HET WAS AF, destijds heb ik dit stuk, ,,'n Zomerzotheid", zien opvoeren door ouderen en meer geroutineerde speelsters en spelers, maar dit spel was zeker even goed!" aldus sprak de heer W. J. Jouwersma, hoofd der Ulo, Vrij dagavond in Casino, nadat de leerlingen vafi zijn school het stuk ,,'n Zomerzot heid" van Dom de Gruyter op voortref felijke wijze voor het voetlicht hadden gebracht. Gaarne sluiten we ons en wie ei genlijk niet? bij deze woorden van hulde aan, want de Ulo heeft ons een kostelijke avond bezorgd. De regie was in de vertrouwde handen van de heer Peetoom, die enthousiast ter zijde werd gestaan door de heer Brinkerhof. In dit blijspel of eerder nog een come- die!, speelden mee: Bob Bakker als Jonkheer Padt van Heijendaal, Jan Zwan als Gerrit Jan, Jaap Berkenbos als Jef, Hans Vlessing als Reep, Henk Zijm als Paddel, Gretha van Reijendam als tante Melie, Dini Dros Albd., als Erika, bijge naamd Pit, Geertje Ellen als Dod, Mary Schermer als Mea, Emmy Dros J.Sd. als Lenie, Sonja Witte H.Jd. als Ella. Jonkheer Padt had zijn vrienden uit genodigd om hun vacantie door te bren gen op hun landgoed. De meisjes kwa men met hen in contact Tijdens een pic nic in het bos, dat in de nabijheid van het landgoed was gelegen. Ella bleek 'n zeer hoogmoedig meisje te zijn en zij zet te dan ook alle kaarten op de Jonkheer, maar....laat men haar nu de chauffeur toe wijzen Dat nam ze natuurlijk niet. Ze kreeg haar zin en beleefde een gewel dige idylle, want een vriend van de Jonkheer, Gerrit Jan, stelde zich aan El- la voor als de adellijke jongeman; hij werd door haar ingepalmd, waarmede hij overigens niet zo erg content was. De an dere meisjes vonden hun geluk bij de overige vrienden, maar de Jonkheer, de echte dus, was aan het toneelspelen ge slagen en deed dat voortreffelijk als de chauffeur van het landgoed. En even su bliem speelde Gerrit Jan, die tot de adelstand was verheven, zijn rol. U be grijpt, dat de chauffeur door Ella niet met de rug werd aangekeken, maar Eri ka vond de chauffeur erg aardig en zij deed erg haar best om hem een beetje beschaving bij te brengen. Tussen haakjes: Gerrit Jan vond Eri ka ook test leuk, maar hij moest zich met een erg donker blauwtje tevreden stellenBij het afscheid, want ook daar kwam aan de schme idylle een einde, kwam uit, dat de chauffeur de Jonkheer was en Gerrit Jan een „dood gewoon" iemand, helemaal met van adel. Ella gaf hem zonder dralen de bons en Erika? Zij proefde het ware geluk, toen Padt haar steviger in zijn armen nam, dan zij ooit in haar stoutste dromen had durven hopen. Deze comedie in 7 taferelen vergde veel van de jeugdige speelsters en spe lers, maar zij sioegen zich er best door heen en dan te bedenken, dat de griep verschillenden van hen lang niet links had laten liggen! De rollen zaten er prima in als alle leerlingen zó bondig hun vreemde woordenlijsten leren zal het met de taalcijfers op het eindrapport waarachtig wel gaan! Het spel was buitengewoon aardig. Wat deze jeugdige mensen hebben ge presteerd was bijzonder goed. Vlot en natuurlijk was zeer dikwijls hun spel. Bij ieder nieuw tafereel ging het nog weel beter dan in het voorafgaande. Er ont stonden in dit stuk allerlei dolvermake lijke situaties, waarvan Gerrit Jan er heel wat aan de vindingrijkheid en zucht naar avontuur van zijn vrienden te danken had. „Van je vrienden moet je het maar moeten hebben", verzuchtte hij terecht, toen ze Ella hadden verteld, dat hij zwaar ziek onder zeil lag. Nou, maar dan moest ze ogenblikkelijk aan zijn sponde zijn en toen ze werkelijk met geen mogelijkheid kon worden geweerd, zat er voor Gerrit Jan niets anders op, dan in pyama te glijden en een giganti sche tuiband om het zieke hoofd te wik kelen. Intussen was het leventje voor de zich opofferende en zo'n ondankbare rol spelende Jonkheer ook niet bepaald wild van vreugde, want de knapen hadden Erika en de anderen wijs gemaakt, dat hij reeds „bezet" was, waar het vanzelf spreekt, dat iedere chauffeur een meisje rijk is! Tante Melie had mot het onrem- bare stel heel wat te houden. Zaterdagavond werd de „Zomerzot heid" wederom opgevoerd. Weer was het spel prima in orde. Viel het u ook niet op, dat Bob Bakker in alles het talent van zijn vader is geschonken?! De heer Zwan, De Koog, staat op Texel bekend om zijn slagzinnen, die zijn advertenties zo geestig maken, welnu, zijn zoon kan er ook wat mee als het om grappenmake rij gaat, zoals op deze avonden wel ge bleken is. Jaap Berkenbos trok ook de meest zotte snuiten en Hans en Henk hadden ook een goede opvatting van hun taak. De meisjes waren stuk voor stuk even eens goed op dreef, vooral Dini. Ter afwisseling werd op beide avon den door het meisjeskoor een reeks fris se, vlotte liederen gezongen, meest trek kersliedjes. Over trekken gesproken: nu wij dit schrijven, straalt er een heerlijk-warme Februari zon, die ons doet capituleren, zodat de schrijfmachine even rust krijgt. In de pauze werd Zaterdagavond een loterij gehouden, waarvoor de genum merde programma's van beide avonden als loten dienst deden. Prijzen zijn nog gevallen op de num mers 56, 104, en 242. HANDELSRE(jjgij£j{ In „Handelsregister" lezen we onder „Nieuwe inschrijvingen van zaken": Fabrikanten: Wyko, Texel Oosterend, Schoolstraat 16. Verv.aardiging van ge reedschappen. Eigenaar. w Koopman. Zondag jl. moest De nederlaag incasseren teg wil wat zeggen. Maar ja er alles voor gedaan en m doen. De adsp. wisten in L winnen met 2-3. Goed gedc Voor a.s. Zondag zijn de vo strijden vastgesteld: Dui Koog. Adsp. zie het kastje. A.s. Donderdag vergadenp ne. Bespreking Bazar. Kom.' de dames! S. V Ondanks het mooie wee Oosterend een ongunsti tallen verloren. De adsp A hun meerdere erk met 5-2, het le ver1 met 3-2. O. was h doelpunten kwame- Het handbalelftal, speelde, verloor r pen, dat het a.s. beter gaat. Den1, om dat er hede vang 8,30 uur. NIEUWE MOLENAAR BENOEMD De heer J. Schrama Hzn., Den Burg, is uit 20 scllicitanten benoemd tot mole- naar-polderwerkman van de Prins Hen- drikpolder. Hij treedt 1 Met in dienst. Met ingang van die datum is de heer J. Kloosterman eervol ontslag verleend de bereikte pensioengerechtigde Verschijnt Woensdags en Zaterdag». Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652.-Abonn. pr. f 1,80 p. kwart. 15 ct. incasso. Adv. 8 c. p. mm. Maandag a.s. herdenkt de heer J. Brou wer Schilderend, Den Burg, de dag, waarop hij vóór 25 jaar als melkcontro- leur in dienst trad van de Fok- en Con trolevereniging „Texel". Van harte gelukgewenst, jubilaris, en dat ge nog vele waardevolle monsters aan de „Eendracht" mag afleveren! DE ZAAGMACHINE had zijn plicht ge daan. Toen Wim Visser zich oprichtte stak de groene kruin van cle 50 jaar oude denneboom nog heel hoog boven de on derplanting van bruin bebladerd beuken hout uit, maar een paar seconden later hadden twee assistenten hem geveld: met een doffe klap was hij op de zachte bo dem van de Westermient terecht geko men. om nooit weer te ruisen. 50 Jaar geleden hadden ze hem geplant. Wie? Dat zullen wel de gebroeders du Porto geweest zijn en J. Boon natuur lijk! De zaag werd meteen naar een an der slachtoffer gedragen en enkele tellen later lag ook die aan de grond en zo ging dat daar maar door. Aan de Ploege- landerweg, de Rozendijk en de Botgras- weg. Na de zaag kwamen de takkenkap- pers met korte, scherpe bijltjes en daar na stuurde een voerman een fraai gete kend paard het bos in om de boom op een kleine Mallejan naar het pad te sle pen. ,,'T IS EEN ZWARE KAP!" zei Bos wachter Schol, die bereid was tot een flinke excursie, exclusief voor de Tesse- iaar. Eerst leidde hij ons naar de kweke rij, die ge in de buurt van „Heidehof" vindt In het Hollands vertaald, staat er op de Kwekerijboet „Niks zonder moei te"! Dal bord is destijds aangespoeld en ze vonden het ook wel toepasselijk voor de „Staat", want ook hi.m moet flink worden aangepakt. Er komt heel wat voor kijken eer je ook hier aan de „oogst" toe bent. Van de gekweekte boompjes werden er juist een hele boel gerooid, ze waren verkocht aan de N.O.-polder en de Wie- nngermeer. Texel beschikt over een gro te kwekerij van goede kwaliteitsproduc ten en aangezien wij hier zelf niet veel jonge denneboompjes meer nodig heb ben, worden deze de laatste jaren ge teeld voor „export", waarbij ook partijen worden afgenomen door diverse colle ga's van het Staatsbosbeheer. Door de vele sortimenten, die onze bos sen thans leveren, meer dan op Texel zelf gebruikt kan worden, levert Texel ook hout voor de landaanwinning ten Noorden van Frie industrie, mijnbo rijen, terwijl op jaar een paar ho hebben. HEDENMIDDAG t houtverkoping in „Be alle kanten zullen de aanstormen om een per te tikken. Er is voor ek sparren, Sitkaslieten en -j_ geriefhout, brandhout en Alles met elkaar een ind hoeveelheid, maar je merk' voer eigenlijk nooit iets: hebben immers een gezame van 500 ha.! De kap geeft j onderbeplanting, die doorg hout bestaat. Er is weer rul zekeren wij u, als zo'n kar kubieke meter met 50 cm. dwenen is. DE AANLEGGERS va) hebben toch wel een voo gehad: Texel is een prach worden, waarvan alle ej duizenden badgasten pr oorlog verschaften de V stof, en aitijd is daar e werklieden bezig, thai die bij winterdag nog is met 35 man los pe vember tot April heb! werk. 500 H.a bos, dat is nii geen uitbreiding van b wachten", aldus vernamt bron. Nu, uitbreiding zr koste gaan van onze d den en broedplaatsen, heeft op Texel méér dan Y zullen weten: in totaal hee' 3800 ha. grond in behet zorg en bescherming var wel aan de zorgen van c ten. Broedplaatsen als d^ terduinen, de Muijen, de w van de Slufter en De Krin dorado's voor onze gevederde vrienden, zoals de lepelaars van de Muij, die iedere dag weer uit Egypte verwacht mogen wor- den. dan Uw spoorkaartje ge haald bij de V. V. V. „Texel" ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt HEDEN, 27 Februari weer zit ting. Voor buiten Den Burg van half 2 tot half 3 en voor Den Burg van 3 tot 4 uur. HOOG WATER TER REDE VAN TEXEl 27 Febr. 10,41 en 11,23. 28 Febr. 11,22 en 29 Febr. 0,00 en 0,00. Aan het strand is het ongeveer 1 uur eerder hoog water. DE ZAAGMACHINE speelt met de dikste stamHij is dan ook 7,5 p.fc. sterk. Niet alleen gaat het zagen veel vlugger dan hakken, maar bovendien heeft er practisch geen houtverlies plaats. DEZE TEXELSE BOOMPJES zijn twee jaar oud. Ze worden graag afgenomen door collega's van boswachter Schol en er gaan er ook heel wat raar de N.O.- polder en de Wieringermeer. Zoals u ziet is men druk bezig met het rooien. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5,30; 7,50; 11,45; 14,40; 17,50 Van Den Helder: 6,30; 10,30; 13,20; 16,20; (Zat. 16,30); 19,30. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50, 11,45; 18,00. Van Den Helder: 10,30; 13,20; 19,30. Handbalnieuws S.V.C. Zondag speelden we onze eerste wed strijd van dit jaar uit tegen De Koog. In een sportieve wedstrijd en met 3 adsp. wisten we door doelpunten van Annie en Anneke met 4-0 te winnen. Vooral Cor- rie in het doel was weer prima. We trai nen nu weer Donderdagsavonds om acht uur. Komt allemaal weer, want we heb-

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 1