Fa. Kl. Boon Zn. Speciale Maart-Aanbiedingen Nog is liet t wtm. Vrijdag Raadsvergadering Bouw Consultatiebureau annex Badhuis Extra aanbieding: Op gave Anna Maria 275, Firma H. L. VRIES Zn. Voor een goede Vulpen Boekhandel „Parkstraat" Kiest licht voor Uw geld! Een RODO kap MARTIEN BAKKER Boekhandel „Parkstraat" Maranatha „Jezus komt" papier of schaal tnede neemt. De Texelse Slagers SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeeser van Texel maakt be kend, dat door hem op Maandag 3 Maart a.s. geen spreekuur zal worden gehouden De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. VERGADERING VAN DE RAAD der gemeente Texel op Vrijdag 7 Maart 1952, des namiddags 2,30 uur ten ge meentehuize. Texel, 29 Februari 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Toelating en beëdiging raadslid F. L. de Grave. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Benoeming van een hoofd der open bare lagere school te Oosterend. Voorge dragen wordt de heer H. Westerdijk te 's-Gravenhage. 5. Verlening van voorschotten ten be hoeve van het bijz. lager onderwijs, als bedoeld in art. 103, 6e lid, der L.O.wijs- wet 1920. 6. Vaststelling van het voor 1952 maxi maal toegelaten crediet bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten, ingevolge de met genoemde bank gesloten rekening-cou rant-overeenkomst. 7. Aankoop van grond te De Koog van de Armenkamer, aldaar. 8. Verkoop van grond te De Koog aan de heer M. Berlage te Amsterdam. 9. Verkoop van grond te De Koog aan de heer F. L. van Ingen Schenau, aldaar. 10. Verkoop van grond te Den Burg aan de dames A. Schrama en M. Bakker, aldaar. 11. Verkoop van grond te Den Burg aan de heer R. Langeveld Mzn., te Eier- land. 12. Verkoop van grond te Den Burg aan de heer Dr. Ir. M. D. Dijt, te Haar lem. 13. Schenking van grond te Den Burg aan de Afd. Texel van de N H. Vereni ging „Het Witte Kruis", ten behoeve van de bouw van een consultatiebureau an nex badhuis. 14. Overdracht van grond alsmede van 22 woningen behorende tot het bouwplan 1947, aan de Woningbouwvereniging „Texel". 15. Toetreding tot de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeenten. 16. Bepaling, dat de herziening van de uitbreidingsplannen in onderdelen voor Den Burg, Schilderweg en De Koog en de vaststelling van dergelijke plannen voor De Cocksdorp, Z.-Eierland, Den Hoorn, Oost, Oosterend, Oudeschiid en De Waal, alsmede de vaststelling van een plan in hoofdzaak voor dat gedeelte van het eiland, waarvoor nog geen plan m onderdelen in voorbereiding of van kracht is, wordt voorbereid. 17. Vaststelling van de tweede wijzi ging van de Veeverordening, voor zoveel betreft de daarin opgenomen bepalingen omtrent het loslopen van rammen. 18. Aangaan van een geldlening ad f 56000 met de Coop. Boerenleenbank te Den Burg, ten behoeve van de bouw van een lagere landbouwschool 19. Stemming over de vaststelling van de balans en verlies- en winstrekening van de N.V. T.E.M. over 1949. 20. Goedkeuring van de rekening v. d Sociale Dienst over 1949 21. Goedkeuring van de rekening van de Sociale Dienst over 1950. 22 Goedkeuring van de rekening van het Algemeen Weeshuis over 1949 23. Beoordelmg van de aanvragen van a. het bestuur van de Ver. tot stichting en instandhouding van Scholen met de Bijbel te Oosterend, b. het bestuur van de R.K Sint Jozef school te Den Burg; c. het bestuur van de Ver. v. Christe lijk Volksonderwijs te Den Burg om op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor het bouwen van rijwielbergplaatsen. 24. Intrekking van het besluit van 28 Juni 1951, no. XIX, inzake overdracht van grond te Den Burg aan de Woning- bouwver. „Texel", alsmede verlening van voorschotten voor de bouw van 12 wo ningwetwoningen. WAT IS ER TE DOEN? Zaterdag 1 Maart Filmavond Oranje vereniging „De Koog". Dinsdag 4 Maart Bijeenkomst bond van Plattelandsvrouwen. Dinsdag 4 Maart Bijeenkomst Volks onderwijs Dinsdag 4 Maart T edenvergadering V.A.R.A. INGEKOMEN PERSONEN Pieternella Vos v. Bussum, Floralia- laan 26 n. B 191. Hillelje van Beek, van Utrecht, Donkerstr. 13 n. K 40. Hendrika E. van Delden v. 's-Gravenhage, Kokos- nootstr. 67 n. Haffelderweg 16. Lena Zutphen v. Callantsoog, Dorpsplein 31 n. K 49. ONDERHANDS VERKOCHT De heer Heykamp heeft zijn woon- en winkelhuis, Weverstraat nr. 21, onder hands verkocht aan de heer Hoogerheide, manufacturier en schoenhandelaar te Oudeschiid. De heer Heykamp vertrekt naar Canada. ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER SCHALKWIJK. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van de H. Martinus Oudeschiid Zaterdag, le Zaterdag v.d. maand, 's av. 6-7 biechtgel., 7,30 lof t.e.v. de H Joseph,rozenhoedje en toewijding t.h On bevlekt Hart v. Maria, daarna biechtgel. Zondag, le Zondag v.d. Vasten. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 u. communie-uit reiken en om 10 u. de Hoogmis, 's Avonds om 7 u. Kruiswegoefening. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen Woensdag om 7,30 St. Josephlof. Donder dag om 7,30 rozenhoedje, daarna biecht gel. Vrijdag, le Vrijdag, om 7 u. commu nie-uitreiken, om 7,30 gez. H. Mis. 's Av 7,30 lof t.e.v.h H. Hart. Zaterdag om 7,30 rozenhoedje, van 6-7 biechtgel In de week zijn de H.H. Missen om 7,30 u. St Marthavereniging: Vrijdag 2.30. T. Bak ker en A. Bakker. Vrijdag 7 Maart a.s komt de Texelse Vroedschap bijeen. De agenda vermeldt i.: Voor de bijzondere scholen. B en W. stellen de raad voor de ver zoeken van de besturen der bijzondere scholen op ons eiland inzake verlening van het maximum-voorschot op de ge meentelijke vergoeding over 1952 in te willigen. Per leerling bedraagt dit f 29.05. Alzo voor de school voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg, gerekend bij een gemiddeld aantal leerlingen van 139 in 1951 een bedrag van f4.057.32; voor de R.K. School Den Burg f 6.904.22 (237 leerlingen) en voor de School met de Bijbel te Oosterend f 3214,87 (110 leer lingen). B. en W. stellen de raad voor: Gelden beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een rijwielbergplaats ten behoeve van de drie bijzondere scholen op Texel. Voor de School met de Bijbel een bergplaats voor 30 rijwielen (f 1500); voor de R.K. School voor "65 rijwielen (f 3250) en voor de school voor Christelijk Volksonderwijs voor 25 rijwielen (f 1250). Crediet van f 200,000, B. en W. stellen de raad voor met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten overeen te komen, dat het crediet in re kening-courant, ingevolge de overeen komst, met de Bank gesloten de 16e No vember 1951, voor het jaar 1952 wordt vastgesteld op f 200,000, B. en W. stellen de raad voor: de gemeente Texel te doen toetreden tot de „N.V. Bouwkas Noord-Nederland se Gemeenten". De toetreding houdt in, dat onze gemeente dient deel te nemen inhet aandelenkapitaal met 16 aandelen van f 250, waarop vol te storten 20 pet., zodat zal zijn te voldoen f 800 en voorts, dat als zgn. entreegeld zal dienen te wor den betaald f 10 per aandeel of f 160. Aan- en verkoop grond. B. en W. stellen de raad voor: in het belang van de volkshuisvesting voor f 738 (f 1,50 per m2) aan te kopen van de Armenkamer te De Koog, beheer der de heer C. Kuip, een perceel grond van 492 m2, voor een deel waarvan zich reeds een gegadigde (de heer M. Ber lage) heeft aangemeld. Deze grond is ge legen bij de Houtvester Boodtlaan, ach ter „Erika". B. en W. stellen de raad voor: aan de heer M. Berlage, Amsterdam, voor de bouw van een stenen weekend huis te verkopen een perceel bouwgrond van 444 m2„ gelegen bij de Houtvester Boodtlaan achter „Erika" te De Koog, voor de som van f 1887, B. en W. stellen de raad voor: Aan de dames A. Schrama en M. Bak ker 385 m2. bouwgrond te verkopen, ge legen aan de Burgerhoutstraat te Den Burg voor de som van f 1,636.25. B. en W. stellen de raad voor: Aan de heer R. Langeveld Mzn., Eier- land, 454 m2 bouwgrond te verkopen a f 2724, gelegen in plan Zuid, naast per ceel C. Huisman, voor de bouw van een woonhuis B. en W. stellen de raad voor: Aan de heer Dr Ir. M. D Dijt, Haar lem, 1928 m2 bouwgrond te verkopen a f3084. gelegen aan de Witte Kruislaan, tussen de wonmgen van Wassenaar en Stoepker, voor de bouw van 2 woonhui zen. B. en W. stellen de r"aad voor. Aan de heer F. L. van Ingen Schenau, De Koog, een strook grond te verkopen welke gelegen is langs de westzijde van zijn woonhuis te De Koog. De heer Van Ingen Schenau is hiervoor gegadigde om met het oog op de toekomstige bebou wing aan die zijde, reeds nr een vrijere ligging van zijn woning te bewerkstelli gen. De strook grond is 88 rn2 groot en moet f 352 kosten Gemeente schenkt B. en W. stellen de raad voor: Aan de afdeling Texel van „Het Witte Kruis" 300 m2 grond te schenken in ver band met de plannen tot stichting van een consultatie-bureau, annex badhuis. Deze grond ligt achter het wijkgebouw te Den Burg BONTE AVOND IN OOSTEREND Ten bate van het Kerkewerk organi seert de N H. Gemeente te Oosterend he denavond een Bonte Avond, welke om acht uur begint S.V. Texel. Morgen: 4e kl. A KNVB, inhaaldag: DTS-Texel. Afd. NH, Res. 2 D: ZAP 2-DTS 2, Vios 2-RKAFC 3, Kaagvogels 2-SRC 2, Texel 2-Oudesluis 2 Res.: 3 E: Texel 3-ZAP 3. Adsp. J: SVC A-Texel C, Texel B- ZDH A, beide aanvang 3 uur. Vlotbrugwedstrijden: tot Maandag a.s. is er nog gelegenheid. Profiteert er van' Texelse Boysnieuw®. Zondag a.s 2,30 uur speelt Boys 1 te gen JVC 1, de leider. De adsp. gaan van middag naar De Koog. Om 2,15 uur per fiets van De Zwaan. Zondag kunt ge weer contributie beta len in Dc Zwaan. Laat de zitting niet -e- vergeefs zijn! Handbal De Koog. Zaterdagmiddag half 5 trainen, ook de adsp. Zondagmiddag spelen we om half 4 tegen Zeemeeuwen thuis. Jammer, dat Ada niet mee kan doen. We wensen je het allerbeste en een spoedig herstel toe, Ada. Dus dames, allen present hoor, toon dat je een goed lid bent Kunnen we op Tinie Zwan ook rekenen, ja toch? Bij voorbaat dank! Spoedige aanbesteding Naar aanleiding van 't voorstel van B. en W. aan de raad om de afdeling Texel van ,Het Witte Kruis" grond te schenken in verband met de plannen tot stichting van een Consultatiebureau, annex Badhuis, hebben wij ons tot het Bestuur van ge noemde afdeling van „Het Witte Kruis" gewend met de vraag of uit een en an der de conclusie mag worden getrokken, dat de bouw van het Consultatiebureau annex Badhuis voor de deur staat! Wij kregen een wel zeer verblijdend antwoord: De plannen tot de stichting hebben thans zodanige afmetingen aan genomen, dat getracht zal worden de bouw reeds volgende maand aan te be steden. (Let wel, hier is geen sprake van een in voorbereiding zijnde April-grap!) Consultatiebureau en Badhuis zullen als een object worden opgetrokken, maar de inrichting van het Consultatiebureau zal vóór die van het Badhuis gaan. De langste tijd hebben de moeders haar kinderwagens dus naar „De Oran jeboom" gedirigeerd. In die zaal werd* tot dusver bij gebrek aan een doelmatige inrichting consulta tiebureau gehouden! Op het toneel had de dokter zijn (haar) spreekkamer ge- improviseerd. Zo heeft men zich 'n reeks van jaren moeten behelpen (het Consul tatiebureau is op ons eiland begonnen te werken omstreeks 1934). Straks krijgt Texel dus de beschikking over een modern ingericht, aan de eisen des tijds beantwoordend gebouw. Een écht Consultatiebureau. DE UITVOERING VAN DUINKANTERS Mevr. P. Bakker-Vermeulen bracht met verve en gevoel de viouw van de kroegbaas, ,die geen blad voor de mond nam", ten tonele; de heer D. Bonne was een caféhouder die we misschien niet vaak tegen zullen komen, maar toch goed aanvaardbaar. Een verrassing was de rol van mevr A. Brouwer-Kiewiet, die Tan te Dien, de oude kaartlegster, speelde en zich blijkbaar zo wist in te leven, dat men vergat dat het spel was. De heer P. Vermeulen voerde met „De Dure" wel een heel laag karakter ten tonele, geluk kig zonder overdrijving, waartoe deze rol aanleiding kon geven. De heer H. Halse- ma zorgde voor de humoristische noot, zijn optreden werd een succes door de rake typering van de brutale zwerver Nol Waterdrinker. De rol van Giel de Boer was toevertrouwd aan de heer K. Bonne, die we eerder bij de Duinkanters in een kleine rol zagen. In deze belangrij ke rol stelde hij niet teleur, integendeel, hij bleek een echte ronde zeeman te kun nen zijn. De heer R. Smit wist in het al gemeen de juiste toon te treffen als de vader van Coby. Van de nieuwelingen noemen we in de eerste plaats mw. Koningsveld-Gemert. Zij speelde Coby Beek op een wijze, die aller bewondering afdwong. Het contrast als overmoedig barmeisje en verlaten vrouw was uitstekend aangevoeld en vol komen natuurlijk. Een goede aanwinst voor de Duinkanters! Mw. J. Witte-Was- senaar als Reny Doorwerth was in het al gemeen wel aanvaardbaar. Vooral in de scène, waarin zij door de „Dure" in de arm te schieten een moord op Coby Beek voorkwam, was zij goed op dreef. Niek Schoos, de jongen die niet wist wat hij wilde, werd ten tonele gevoerd door de heer J. v. d. Kerkhof. In aanmerking ge nomen, dat dit een debuut was, komt ook hem veel lof toe. Een begrijpelijke ner vositeit zal wel de aanleiding geweest zijn, dat hij sommige scènes (bv. die waarin hij zijn levensgeschiedenis aan Reny vertelde), niet met de nodige rust bracht, de juiste toon werd wel getrof fen. Ook bij hem zijn veel mogelijkheden voor de toekomst Gerrit de Miers, de smokkelende varensgezel, werd eenvou dig en juist gespeeld door de heer H. Wiegers, de inspecteur van politie, door de heer 1. Bonne. Mej. J. Bonne was wer kelijk een eenvoudig meisje van het land als het jongere zusje van Coby, Leent je. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 2 Maart 1952 N. H GEMEENTE. Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Vrijdag 7 Maart 8 u Bijbelkring in le P.H. polder ten huize van de familie Roeper, „Kapni". De Koog 10 uur Ds. Janse De Waal 3 uur Ds. Janse Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. Doopdienst. Maandcollecte kerkvoogdij Oudeschiid 10 uur Eerw. Heer Dulfer Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Maandcoll. v. d. kerkeraadskas De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Extra collecte v.d. restauratie Zuid-Eierland 3,15 uur Ds. Soesan Extra collecte v.d. restauratie GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp Voorbereiding H. Avondmaal n.m. 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. de Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZ. GEMEENTE- Den Burg 10 uur Ds. van Veen De Koog 19,30 uur Ds. Bos Zondagsschool Oosterend: meenemen „Kijkjes in Bijbelland" Sportnieuws SVC. Heden, 3 uur, SVC A-Texel C. Zondag ontvangt het le Sint Boys 1. We hopen, dat het le dan niet weer met 5 invallers zal moeten aantreden. Dit is de laatste thuiswedstrijd, zet de kroon op het werk door deze wedstrijd te winnen, jongens. Elftallen in het kastje. Aanvang half 3. Terreindienst: E. v. Beek en H. v. d. Berg Denken de leden er om heden middag om 2 uur aanwezig te zijn? De bomen moeten uiterlijk vandaag verzet worden. De wegblijvers zullen hun non activiteit moeten bezuren, laat men zich daarvan bewust zijn! TEXELAABTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k. een electrische was machine R. J. Gomes, De Koog Te k. pracht dubb. jekker geheel waterdicht, gev. met mooie schapenvacht, ge schikt voor een tractorchauf feur en nieuwe swagger fl. maat Schildereind 130 Te k. aangeb. 1 accordeon met koffer 32 bassen en 1 Philips radio in prima staat f 65,— A. v.d. Slikke, Parkstraat, Tel. 171 Wegens verbou wing te k. 1 partij brik, een kamer hangklok met slag werk en moderne kamerlamp billijke prijs W. Rijk, Waal- derstraat 25 Gevr. flink meisje voor 2 of 3 dagen per week Adres bur. v.d. blad Te k. beste biggen Gebr. Roeper, Eierland Te huur schuur Haffelderweg J. Rab Jzn. Schildereinde 4 GEBOREN Hendrik Petrus Johannes (HENK) Zoon van M. SCHRAAG-Witte en H. J. SCHAAG Harkebuurt O 24, 27 Februari 1952 Enige kennisgeving voor Texel. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Adrianus Simon Wij noemen hem ANDRÉ N v.d. VLIET-Wuis J. v.d. VLIET 25 Februari 1952 „Dennenrust" B 156 Algemene kennisgeving voor Texel Heden overleed, onze gehefdeZuster, Behuwd zuster en Tante Cornelia Mantje in de ouderdom van 81 jaar Namens de familie J. MANTJE Czn. Oosterend, 27 Februari 1952 De begrafenis zal plaats vinden Zaterdag I Maart te Oosterend nm. 2 u vanaf Weststraat 36 Heden overleed na een kortstondige ziekte, na voorzien van de H. Sa cramenten der sterven den, onze Broeder en Oom Cornells v. Beek in de ouderdom van 69 jaar Namens de familie A, van BEEK Zuid-Eijerland 26 Februari 1952 De begrafenis heeft plaats gehad Vrijdag 29 Februari te De Cocksdorp. Zuiver wit Flanel f 2,— Jaeger Flanel f2,20 Gekleurd Flanel f 1,80 Lingerie Katoen f 1,80 Brabants Bont f2,35 Prima kwaliteit, 1ste keus goed! Fabriek Jansen <S Tilanus Den Hoorn - Telefoon 22 uieuwe leerlingen zowel voor de morgen-, middag- en avondlessen desgewenst ook privé-les- sen voor oudere dames en handwerklessen v. school gaande meisjes, niet in cursusverband. Mode-vakschool MEJ. M. M. SMIT, Schildereind 44, Den Burg DIE INSLAAN! HUISKAMER BANKSTEL Old Fin. uitvoering, best. uit: Dressoir, (bladm. 160 cm.) Tafel (uitschuifbaar) 2 Fauteuils, 4 stoelen, gestoff. met wol trijp Compleet 395.- best. uit: 3-zits halfronde bank 2 clubs, geheel dicht- gestoffeerd met prima bekledingsstof. Exclusieve dessins, Compleet 455,- SALONGARNITUREN 4 fauteuils en tafel, reeds v a. In onze Woningtextielafdeling brengen wij enige zeer attractieve koopjes, o.a.: Wilton Karpetten 200 x 280 f129,- Holtap, zuiver wol 16-els 92,50, f72,50 12-els v.a. f59,50 Nu nog, zolang de voor raad strekt, Dubb. Gordijnvelours Nog voorradig: terra en groen, per meter f7,90 ONS DEVIES IS EN BLIJFT: Het betere artikel tegen de laagste prijs! Compl. Meubilering, Tapijten, Bedden, Dekens Koningdwarsstraat 71-73, Den Helder, Tel 2193 naar geeft veel licht, is afwa9baar, is onbreekbaar, is kleurecht. Speciaal in verlichting. Ontwaakt gij die slaapt en staat op uit de doden. En Christus zal over U lichten. Op de volgende vragen hoopt br. K. Rozendaal vanavond en morgenavond 8 uur in Texels fanfare gebouw een duidelijk antwoord te geven aan de hand van Gods woord. Wie is de God „dezer" eeuw. Wie is de overste „dezer" wereld Wie is de „verleider" der volkeren. Wie is de „vader" der leugen. Wiens „geest" werkt „nu" in de kinderen der ongehoorzaamheid. Wiens „kracht" wordt openbaar in occul tisme, spiritisme, magnetisme, enz. enz. Hartelijk welkom Stelt vrijmoedig Uw vragen. De Texelse slagers stellen het zeer op prijs, als U bij het afhalen van Uw bestelling Het papier is ontzettend duur. Tevens verzoeken wij Uw medewerking om Uw bestelling zoveel mogelijk daags te voren of 's morgens voor 9 uur op te geven Het is voor U prettiger om Uw bestelling op tijd in huis te hebben en voor ons een genoegen om het U op tijd te kunnen be zorgen. Bij voorbaat onze dank.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2