Uitverkoop naar Boekhandel „Parkstraat" Nooit! LAFEBER WASMACHINE, ZIE DE ETALAGES Voor een goed boek Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Vergeten Dat is ons ideaal Techn. Bureau Jan Agter zorgt er voor Texeis Bioscoop Theater Telefoon 27. Aasgieren der Woestijn „Captain Horatio Hornblower" ik *jT Zoekt U hulp in de huishouding Stoomwasserij „Texel staat voor U klaar! Juist de vlotte wijze NUTSSPAARBANK Kienzle's Duo De hoffelijke wekker 'n Cadeautje Naaimachine defect herstelt de ze voor U goed en voordelig Als Vader de was moest doen, Techn. Bureau Jan Agter Ruilverkaveling Texel Vergadering op Donderdag 6 Maart a.s. Heden om 2 uur t.m. Dinsdag a.s. begint onze 2 daagse TOTALE wegens vertrek TEGEN DEZE ONGEKENDE PRIJZEN Pracht Spoeltjes fantasie wol in alle kleuren, ons knotten Nu Ir,50 Wollen dames directoirs in alle prijzen Nu 2,95 Al onze Lipsticks voor halve prijs. Neveda fantasie wol van 2,95 Nu 1,95 Scheerapparaten Nu 50 ct. Spoeltjes Kantwol in terra en geel, ons knotten 3 95 Nu 1,95 Zakmessen in vele soorten Nu 25, 95, 1,75 Scheepjes Koordvvo! in alle kleuren ons knotten 2,69 Nu 1,95 Kinderarmbanden Nu 25, 49 Spoeltjes Kousen wol in grijs en beige ons knotten 2,95 Nu 1,95 Dames armbanden G.25 Nu 2,95 Dames portemonnaie's Nu 95, 1,95, 2,95 Jaeger heren hemden en pan talons, alleen in maat 5 van 5,95 Nu 2,95 Kinderportemonnaie's Nu 50 Fill de Cosse geplatteerde dames directoirs, zalm, ir. de ma ten 42, 44. 46 2,95 Nu 1.95 Heren portemonnaie's Nu 2,95 Kettingen met hangers in vele uitvoeringen Nu 95 ct. Pracht dames camisoles Inter lock. pracht kwaliteiten In terlock dames camisoles Nu 1,75—2,50 Poederdozen met ritssluiting, prima leder van 6 50 Nu 2,95 Haarnetten in alle kleuren en soorten, 4 stuks 25 ct. Al onze restanten in broches ruimen wij op voor belache lijke prijzen, reeds v.a. 25 ct. Grijze afneemdoeken en "blauwe handdoeken, zware kwali teit van 1,75 Nu 95 Lange wollen kinderkousjes, laatste paren van 4,75 Nu 1,95 Oorbellen in alle soorten en uitvoeringen reeds v.a. 50 ct. Extra grote badhanddoeken, zware kwaliteit van 4,60 Nu 2,50 Toiletzeep grote stukken 3 stuks 1,00 Extra grote stukken 2 stuks 1,00 rr HET Kiem WAWWftty f' to (Nadruk verboden) door G. Th. Rotman 45. Op datzelfde ogenblik was meneer Pimpelmans aan het ruziemaken met boer Hamstra. Zodra namelijk de draaie righeid wat gezakt was, had meneer Pim pelmans zich naar het erf van de boer gespoed om te zien, wat er van zijn vrouw en zijn auto overgebleven was. En nu eiste de boer terstond schadevergoe ding voor zijn vernielde schuurtje. 46 Tenslotte liep de boer kwaad naar binnen ,.U zult er wel meer van horen"! riep hij. Net was hij binnen, of daar kwam Pikdraad, nog druipend van het slootwater, het erf op lopen, want hij had van de kinderen in de speeltuin ge hoord, wie hem dat koopje geleverd had Woedend trok hij £en emmer water uit de handen van Sienje, de meid, die net passeerde, en goot die pardoes over me neer Pimpelmans' hoofd leeg FEUILLETON 31.) Hm, bromde de violist. Het is de vraag cf wij het halen. Anders natuurlijk graag. Maar we komen immers pas om zeven uur aan en om acht uur begint het concert al. Daar heb ik ook al aan gedacht. Het zou alleen doenlijk zijn als we nu direct naar Leipzig afreizen. Over veertig mi nuten gaat de trein. Ben jij met alles klaar of moet je nog meer boodschappen afdoen? Neen en hier bij Hollmann zijn we eigenlijk ook klaar. Alleen heeft er net een dame opgebeld, die ons beslist wilde spreken en over een minuut of twintig hier zou zijn. Wie was dat dan? vroeg Renate met een sneller kloppend hart. Geen flauwe notie. De telefoniste heeft de naam niet goed verstaan. Och, dat zal wel niet zo belangrijk zijn, zei Renate ongeduldig. Misschien ie mand, die op jacht is naar handtekenin gen of zo iets. Als je direct een taxi neemt en je koffers in het hotel ophaalt, dan kunnen wij de trein nog net halen. Nu, goed dan, zei Michael. Zal ik je komen afhalen? Dat zou geweldig lief van je zijn, Michael! riep Renate opgelucht Als je eens wist hoe dankbaar ik je ben! Renaffe voelde zich pas gerust, toen ze .drie kwartier later in de trein zaten en de buitenwijken van Berlijn aan hun oog voorbijtrokken. Het gevaar was voor vandaag nog op het laatsie nippertje af gewend. maar ze bereidde zich er op voor, dat Grete het niet bij haar eerste poging zou laten. Een paar dagen later was Renate er toevallig bij, toen de hotelportier de post, die door de impressario was nage stuurd, aan Michael overhandigde. Tot haar ontzetting herkende ze op een der enveloppen het handschrift van Grete. Ze bleef in Michaels buurt en sloeg hem vol spanning gade, hoe hij de ene brief na de andere las. Nu hield hij de brief van Grete in zijn hand. Hij scheurde het couvert open en begon rie inhoud te lezen. Hij fronste het voorhoofd, toen stootte hij een kort lachje uit en from melde het blad papier in elkaar Hij wendde zich tot Renate, die haar best deed mets van haar opwinding te laten blijken. Je kent Grete DorfUng toch ook wel, is het niet? vroeg hij. De zuster van Paul. O ja, knikte ze onschuldig. Wat is er mee? Die schrijft me een volkomen hy sterische brief, waarin ze de meest dwa ze* beschuldigingen tegen jou uit. Wat vreemd. Renate deed als ze erg verbaasd was. Wat schrijft ze dan? Oen, het is zó idioot, dat ik het niet eens de moeite waard vind het je te her halen. Ik heb het relaas niet eens ten einde gelezen, antwoordde Michael ge- ergerd Wat een belachelijke vrouw! Laat mij die brief cok eens zien, Geen pijnlijke rug meer na de Wasdag voor Moeder Daarom stellen wij ieder in de gelegenheid om met de Hoover wasmachine te wassen. Proefwas verplicht U tot niets. Bij verhuur f 2.50 per ochtend en i 2.25 per middag aan Den Burg. Hoover Dealer Zaterdagavond 8 uur en Zondag middag 4 uur Het spannende verhaaf~van een tocht door de Mexicaanse woestijn, onder de meest hachelijke omstandigheden! Een Western van de beste soort, die U van begin tot einde in spanning houdt TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag- en Maandagavond 8 uuv GREGORY PECK, VIRGINIA MAYO in het machtigste en kleurrijkste schouw spel van de zee ooit vertoond Wij mannen van de zee, wij varen niet van kust tot kust, maar van ster tot ster, van avontuur tot avontuur. IN BRILLIANT TECHNICOLOR. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. Telefoon 34. waarop men weder kan beschikken over zijn be spaarde gelden, is mede een aansporing die gel den NIET THUIS te be waren, doch in te leggen op een boekje van de Kogerstraat 34 Wekt eerst zacht, daarna geleidelijk harder. Uitermate geschikt: -X- voor bewoners van gehorige huizen -v- voor hen, die vroeg willen opstaan zonder hun huisgenoten te wekken X- voor ouders, wier k'eine kinderen op hun kamer of vlak daarbij slapen. Verkrijgbaar bij J. NAUTA voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijnl SCHILDEREIND kocht hij vandaag nog een maar dan keek hij goed uit en ging naar een specialist met ervaring. Wij helden voor U als HOOVER DEALER: le De HOOVER van f 390, 2e De MAGIC van f 473, 3e De A E.G. van f 398, 4e De nieuwe MIELE van f495, 5e De CASTELLUM met houten kuip en electrische wringer voor f 465,- Profiteert van onze 20-jarige ervaring! zorgt er voor Belanghebbenden, eigenaren en pachters uit de omgeving van DEN BURG, DE WAAL en OUDESCH1LD worden uitgenodigd tot het bijwonen van een om 14 uur te DEN BURG in Hotel „Texel", waar een toelichting zal worden gegeven op de gang van zaken in de RUIL VERKAVELING. o l.v. Ir F L A. Maandag, Rijkscultuurconsulent vroeg ze. Geen sprake van. Je zou je er alleen maar over opwinden en dat is met de moeite waard. Hij wièrp de verfrommel de brief in de prullemand. Daar is zoiets thuis! En nu spreken we er niet meer over. Als ze zich ook nog verbeeldt, dat ik op die onzin zou antwoorden, heeft ze zich deerlijk vergist, mompelde hij voor zich heen, terwijl hij de tiappen opliep. Renate viel een pak van het hart, dat hij Grece's beschuldigingen op zulk een verstandige wijze had afgedaan. Wat een geluk, dat hij in zo'n goede bui was geweest. Want je kon van te voren nooit bekijken, hoe Michael sommige dingen zou opnemen. In den beginne werd het viertal zo sterk in beslag genomen door de concer ten, dat hun persoonlijke gevoelens op de achtergrond geraakten en zij slechts in het teken van spoorboekje en pro gramma leefden. Zelfs toen er in de eer ste weken meer vrije dagrn tussen een volgend concert waren, dan in de tijd, die hun nog te wachten stond, wilde dat he lemaal met zeggen, dat ze die uren naar believen konden besteden. Afgezien van de tijd, die ze voor het reizen moesten aftrekken, werd in de overgebleven uren vlijtig doorgestudeerd en werd het pro gramma der komende concerten nog eens afgewerkt. De weken vlogen om. Saksen, Thiinn- gen en Silezië werden eerst afgedaan. Een kort uitstapje naar de grens volgde en na een lange treinreis kwam het vier tal ten slotte in West-Duitsiand aan. Van Wesel tot Worms liep hun reis vaak met grote omwegen en omslachhg op en neer sporen. Kerstmis en Oud en Nieuw verliepen zonder bijzondere feestelijkheden Daar was het nu geen tijd voor, want het kwartet haalde thans de oojjsl binnen. Af en toe moesten ze na een concert nog een beleefdheidsvisrte maken Dan zaten ze plichtsgetrouw in de een of an dere herenkamer, blauw van de rook, of een klein zaaltje van het hotel, te zamen met muziekvnenden, die het goed met hen meenden, maar het liep er meestal op uit, dat ze een beleefde belangstelling moesten tonen voor het strijkkwartet van de een of andere rector of voor het zo juist opgerichte kamerorkest van een bekende, plaatselijke autoriteit. Ongemerkt naderde zo het einde van hun concertreis. De laatste weken brach ten een dusdanig bezet programma, dat er nauwelijks een vrije avond overbleef. Via Speyer, Mannheim en Heidelberg ging de reis nu naar de provincie Baden. Tegen de verwachting in betekende de ze eindspurt geen extra inspanning meer Integendeel, alle vier haalden ze verlicht adem en voelden ze deze weken als een welverdiende rustperiode. De oor zaak hiervan was in de eerste plaats te zoeken in de gunstige ligging van de concert plaatsen, waardoor 't vermoeien de, langdurige reizen uitviel en ten twee de behoefden ze zich nu niet meer met repetities op te houden. Daarvoor in de plaats kwamen nu de persoonlijke gevoelens hun rechten weer opeisen, die door het inspannende werk een tijdje op de achtergrond waren ge raakt. 's Middags vóór het concert in Aken kwam Fibor met een vaart de hotelkamer binnen geschoten, waar de anderen al aanwezig waren voor een korte repeti tie. Raadt eens, wie ik heb meegebracht? Hij wierp de deur met een weids ge baar open en een ietwat spichtige jonge man trad binnen, in wiens ovale gezicht een krachtige neus en de zware, borste lige wenkbrauwen opvielen. Zijn grijze ogen glinsterden olijk en om zijn mond lag een geamuseerde trek. Paul! riepen Michael en Walter als uit één mond. Ze vlogen op de bezoeker toe en overstelpten hem met vragen Re nate was niet minder verrast Paul Dorf- ling zo onverwacht te zien verschijnen. Door de algemene vreugde merkte geluk kig niemand iets van haar verwarring. Dorfling, die zich op een tournee door Holland bevond, toen hij van het Akener concert hoorde, had direct het plan opge vat, zijn vrije dag te gebruiken voor het opzoeken van zijn vrienden, die zo vlak bij hem in de buurt, even over de grens, te vinden waren. Het was te begrijpen, dat de vier jon gemannen, die zó lang eendrachtig met elkaar hadden gewerkt, elkaar ontzag lijk veel te vertellen en le vragen had den en dat ze in een minimum van tijd midden in hun oude herinneringen en belevenissen zaten. Er moesten groeten worden overgebracht van oude beken den, die ze in de provincie hadden aan getroffen, of van collega's die Paul in het buitenland had ontmoet.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4