SCHOONMAAKTIJD Osmond's Veegeneesmiddelen Lente-tijd VROOM .v DBEEÉI. ODD ZOETELIEF LINOLEUM KROMMENIE PH. VLESSING ffij adviseren v gaarne linoleum! Gierkelder- en Silobouw 2 nette meisjes Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Verboden eieren te rapen op „Plassendaal" een hulj: a in de huishouding f 4,45 De grootste keuze en het beste advies bij N.V. Goederenhandel Deze aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt Vergeten Nooit! FILMNIEUWS „PAPA BOEM" In deze lachfilm treedt op de bekende Soldaat Boem, de Modelsoldaat, in een nog grotere creatie als Papa Bloem, de Modelv ader. Een reuze gekke geschie denis begint in zijn vreemdsoortig leven, wanneer hij als veilingmeester een wieg moet veilen. In die wieg ligt een kind. Door een compleet misverstand was die wieg op de veiling beland en dan ont staan de malste verwikkelingen, want Bloem plaatst een adv. waarin hij een echtgenote zoekt, die bereid is de ver zorging van het kind op zich te nemen. Of hij aanbiedingen krijgt? Heel veel. Hoe het verder rolt verklappen wij na tuurlijk niet. Neerlands Nieuw». O.a.: De 30ste R.A.I.-Tentoonstelling in Amsterdam. Het Nederlandse veld loopkampioenschap in de omgeving van Velp. De dieren van Artis nemen af scheid van Dr Portielje. Diamanten to- neeljubileum van Jan Musch. Buitenlands Nieuw» O.a.: De laatste Koninklijke Gasten verlaten Londen. Snufjes van de 21ste Damesbeurs te Parijs. Een half schip wordt naar New-York versleept. Lente boden van de Haute Couture Alpenrit per Scooter. Basketball België-Spanje. Zuivci en ontsmei uw liuic niet de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN S.V. De Cocksdorp. Adsp. A ontvangt vanmiddag de kam pioen van haar afdeling, Texel B. Ver koop je huid zo duur mogelijk, jongens. Aanvang 3 uur. Het 2e gaat morgen naar WGW. Dit is voor het 2e ook de laatste competitiewedstrijd. Vertrek boot 10 voor 12. Aanvang 2,30 u. Elftallen in het kastje. Handbalnieuws Zeemeeuwen. Zondag a.s. zullen we de beslissings wedstrijd tegen GDS spelen. Dat zal spannend zijn! Jammer dat we niet met het elftal uitkomen waarmede de hele competitie gespeeld is. De tijd nadert dat we al gauw weer 's avonds buiten kunnen trainen. Competi tie 1952 staat ook al weer voor de deur, maar. zullen we wel spelers genoeg hebben? We mogen geen verstek laten gaan. Dus leden, por vriendinnen en kennissen op. Gehuwde dames, blijft niet achter. Wat zeg je, ben je nogal dik? Kunnen we juist gebruiken, een paar mollige backs zijn niet te versmaden. Laat je niet kisten door je dochter. Waar zijn die meisjes van vorig jaar heenge- vlucht? Aarzel met, haal je body weer uit het (winter)vet. Laten we de lente in luiden met een „knoert" van een leden lijst. We rekenen op jullie. S. V. Oosterend. Morgen gaat ons le naar Geel Zwart. Nu eens winnen, hoor heren! Uit de stand blijkt dat het tijd wordt. We zijn het vorige jaar een stap naar boven ge gaan, laten we nu ons uiterste best doen om er in te blijven. Volgende week Oos- erend uit tegen Tex. Boys; Oosterend A thuis tegen SVC A. Nr. 190. RIA HEIJMANS Dinsdag 25 Maart as., viert Ria. die in de Molenstraat nr. 57 te Den Burg woont, haar 8ste verjaardag. Ze zit in de tweede klas. Ze verlangt al erg naar de zomer! Veel plezier Dinsdag! Nieuwe foto's. Maandagmiddag om vier uur precies gaan we weer nieuwe foto's maken van jongens en meisjes, die in April of Mei zes jaar of ouder worden. (Samen met jonger broertje of zusje op de foto mag ook). Schrijven jullie ons vandaag nog een leuk bnefje? Naam, leeftijd, adres, liefhebberij en avonturen7 Op de enve loppe vermelden „Aan de Jeugdrubriek van de Texelse Courant". INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting en her inenting tegen pokken in dt navolgende plaatsen: De Koog: op Woensdag 26 Maart a.s. te 3 uur in de o.l. school, De Waal: op Dinsdag 25 Maart a.s. te 3 uur in de o.l. school; Den Hoorn: op Donderdag 27 Maart a.s. te 2 uur in de o.l. school; Oudeschild: op Donderdag 27 Maart a.s. te 3 uur in de o.l. school; Den Burg: op Maandag 24 Maart a.s. te 2 uur in de o.l. school; De Cocksdorp: op Dinsdag 25 Maart a.s. te 3 uur in de o.l. school; Zuid-Eierland: op Dinsdag 25 Maart a.s. te 2 uur in de o.l. school, Middcn-Eierland: op Dinsdag 25 Maart a.s. te 2,30 uur in de oJ. school; Oostcrend: op Woensdag 26 Maart a.s. te 9,30 uur in de dokterswoning. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen tt voorkomen dienen trouwboekjes, waarin de namen van de betreffende kinderen zijn opge nomen, te worden medegebracht, of de eventueel in het bezit van de ouders zijnde inentingskaarten. Ónder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen voor het bereiken van de leef tijd van één jaar, ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, die tot op he den niet werden ingeënt, te laten in enten. Texel, 14 Maart 1952. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris Zowel GIERKELDERS als SILO'S worden door ons uitgevoerd op door de Stichting van de Landbouw goedgekeurde constructies Vraagt prijs en inlichtingen bij GEBR. BRUIN Wilhelminalaan 168a, Telefoon 116 GEVRAAGD Stoomwasserij „Texel" door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) zijn wereldberoemd Vertegenwoordiger S DAALDER. Oosterend, Telefoon 29 Maandags aan de markt. Gevraagd over 1 maand V/2 G. C Kikkert, De Westen Toiletemmer prima afwerking 4.75 Beschuittrommel emaille7,90 Broodtrommel emaille 10,95 Koffie-, Thee- en Suikerbussen emaille, per stel4,95 Bezem flink gevuld Zeilzwabber prima katoen 98 Werkemmer gegalv 2,95 Matteklopper prima 3 slags 98 Kleerborstel zuiver haar 1,58 Babyborstel plastic haar 95 Ragebol cocos 59 Rol kastpapier wit 15 Reclamerol gekleurd 32 Huishoudtrap onze bekende kwa- liteit, per tree 1,55 Emmers wit emaille Ronde wasbak wit emaille ovaal Keizerstraat 73-79 Den Helder De ervaring heeft het ons geleerd. Geef ha Qcuriaste meubilair een grauwe ondergrond en alles lijkt flets en onpersoonlijk. Leg lino leum - en de hele kamer komt tot leven 1 Kom bij ons een keuze maken; de collectfe if mooier dan ooit - zo warm en smaakvol vait kleurl Bovendien is linoleum goedkoopwij leveren linoleum op 200 cm. breedte reeds vanaf per vlerk, meter DEN BURG - TEXEL - TELEFOON 20 Emaille bazarbakken, 34 cm uit een stuk ge perst, pracht kwaliteit 2,95 Witte emaille melkem- mertjes, zware kwali teit emaille 1,95 2 bussen V&D schuur poeder, onze bekende kwaliteit, p 2 bus 0,39 Huishoudtiappen, 6 tre den, solide uitvoering 7,90 Zware emaille afwas- bakjes, ovaal model, slechts 1,95 Huishoudzeep, prima kwaliteit, extra groot, stuk 0,26 Zware molton dweilen, flinke maat 0,49 500 gram zeer fijn ge parfumeerde toiletzeep, inhoud 6 stukken i, Vitrage, kwaliteit Ma dras, in crème en wit, 90 cm. breed 0,59 Handweefstoffen, zware kwaliteit, pracht streep- dessin, 120 cm. breed 2,40 Holtap karpetten een prima stevig karpet 12 els 41,50 16 els 59, Wilton-karpctlcn, Per zische dessins en kleu ren, 12 els 79, Bouclé trap- en ganglo- per, mooie frisse kleu ren 2,25 Vlokmatrassen, prima vlokvulling, damast overtrek met kapokkus sen, 80x190 36, Witte molton dekens, flinke maat 125x180 3,60 Perkament lampekappen geheel compleet met glasplaat en pendel 13,75 Schorten, cretonne, in mooie bloemdessins, grote sortering 1,95 Zwaar grasiinnen, 150 cm. breed voor 2-pers. lakens 2,95 Mooie zachte witte ka toen, 80 cm breed, fijn weefsel 1,35 Vistra ruiten, zeer mooi voor kampeerblouses, pracht ruiten 1,95 Wit katoenen dames blouses met ingezette mouwen 3,50 Prima wafcldoekjes, mooi zacht afneemdoek- je 0,39, 0,29 Badstof washandjes, flinke maat, mooie kwa- litiet 0,19 Theedoeken, mooie kwa liteit, tijdens de huis- houdweek slechts 0,69 Prima graslinnen slopen met brede overslag, mooie katoen 1,65 Charmeuse dames-on derjurken in. schouder band, div. kleuren 2,75 Geborduurde lakens, prima kwaliteit 150x240 160x240 180x240 8,90 9,50 9,90 Geborduurde slopen, passend bij bovenstaan de lakens 2,95 len aan gewetensbezwaren en angstige 5 visioenen, die hij vroeger nooit heeft ge-i kend. Wel, hoe kan een arme drommel als| ik nu zo'n schatrijk meisje ten huwelijk| vragen? Natuurlijk kan dat, suste Renate.J Rijkdom is geen schande. Als ze verder geen fouten heeft. En jij moet het juist ziin, die mij| zo'n huwelijk aanlokkelijk probeert voor| te stellen, terwijl - het grootste be zwaar vormt. Maar Paul, zei ze verwijtend, nog| met zo lang geleden heb je beweerd, datj je er nu bijna overheen was. Sluit als een bus, antwoordde klagend. Dat dacht ik ook. In thecv heb ik mij er ook overheen weten zetten, maar de practijk valt niet Vooral toen ik je weer ontmoette. ,Maï wat geeft het? Hier is mijn hotel. £ou een ogenblikje in de hal willen waci- ten, ik ben direct terug? Een poosje later zaten ze genoeglijk iil een afgelegen hoekje aan een uigelezenl maaltijd. Als bij wederzijdse afspraak babbelden ze over duizend-en-één ver schillende dingen, behalve over hun persoonlijke aangelegenheden. Pas toen de kellner hun de koffie had gebracht, kwam Paul iet-wat verlegen te spreken op die ongelukkige vergissing met de brief, die hij in een aan zijn zus ter geadresseerde envelop had gedaan. Toen ik jullie in Aken sprak, wis j ik er nog niets van. Grete heeft het mijl pas een paar dagen geleden medege-J deeld. FEUILLETON 36.) Paul sloeg de weg naar het hotel in. De voorjaarslucht woog zwaar op hem en had hem slaperig gemaakt. Hij kon nog even voor het begin van het concert uitrusten. Dat was een veel be ter idee, dan eenzaam door een vreemde stad te kuieren en je aan droefgeestige gedachten over te geven. 's Avonds waren er nog genoeg plaat sen aan de kassa te krijgen. Renate had de halve zaal kunnen opkopen als ze ge wild had. Ze voelde zich droef gestemd, toen ze de slecht bezette zaal overzag. Uit eigen ervaring wist ze maar al te goed, welk een funeste invloed zo'n handjevol toehoorders op de prestaties van een kunstenaar uitoefent. Het leek haar beter, dat de vriend haar tijdens de uitvoering nog niet zag, zodat ze op een van de achterste, nog geheel lege rijen een plaatsje vond. Het was een eigen aardig gevoel, om zelf weer eens in de zaal te zitten en niet op het podium. Wat zouden de drie kwartetgenoten wel van haar plotselinge verdwijnen denken? Zouden ze haar er van verden ken, dat ze hen zonder meer in de steek had gelaten? Neen, dat kon ook eigen lijk niet, want ze had immers een brief achtergelaten, waarin ze had beloofd, dat ze uiterlijk morgenmiddag weer ter plaatse zou zijn, zonder echter een reden van haar weggaan op te geven of mede te delen waarheen ze was gegaan. Het definitieve doel van haar reis wist ze zelf nog niet goed. Ze had gehoor gegeven aan een plotselinge opwelling om Paul op te zoeken, toen ze gehoord had, dat hij vanavond in Bazel zou spelen. Zou het haar ditmaal gelukken Paul voor het kwartet te winnen? Met haastige schreden betrad Paul Dorfling het podium, gevolgd door zijn „vleugeladjudant", een jonge, Zwitserse pianist en de onvermijdelijke heer in smoking, die bescheiden naast de vleu gel zit en de muziekbladen omslaat. Paul Dorfling begon met een Spaans openingsstuk. Renate had van te voren vastgesteld, dat hij daarmee geen geluk kige keus had gedaan. Ze kreeg gelijk. Afgezien daarvan, dat hij zenuwach tig en onrustig speelde, waarvan de slecht bezette zaal wellicht de oorzaak was, lag dit werk van de romantische Spanjaard hem in het geheel niet. Hij speelde het concert technisch tot in de puntjes verzorgd, maar Renate voelde, dat hij zelf niet goed wist hoe hij het werk moest interpreteren en dat het hem koud en onberoerd liet. Wat een verschil met zijn opvallende prestaties in het kwartet! Paul was geen virtuoos en hij zou het wel nooit worden, dat stond thans voor Renate onomstotelijk vast. Renate was opzettelijk in de pauze niet naar de solistenkamer gegaan, ten einde hem niet te storen. Na afloop van het concert liep ze met iets sneller kloppend hart de kamer binnen, waar Paul ge heel uitgeput in een grote, fraaie Barok- stoel was gezeten, zo lui als mogelijk, een gesprek voerend met zijn begelei der. Op tafel stond een bouquet heerlijk geurende rozen, waarmede de gehele ka mer als gevuld scheen. Aangezien de cellist met zijn rug naar de deur zat, ontdekte hij de bezoekster niet eerder, voordat haar beeld in een grote wand spiegel zichtbaar werd Hij sprong op en draaide zich om. Renate. Waar ter wereld kom jij vandaan? riep hij verheugd. Heb je het concert gehoord? Wat vreemd, dat ik je helemaal niet heb gezien Hij schudde haar beide handen en keek haar onderzoekend aan. Dat je ie mand zo onverwachts overvalt! Maar je ziet er slecht uit, meisje! Jij bent niet bepaald hoffelijk, om mij dat direct in mijn gezicht te zeggen, lachte ze. Maar hoe gaat het jou? Paul Dorfling haalde met een komiek gebaar zijn schouders op. Je hebt het immers gezien, ik fidel voor lege ban ken. Renate probeerde hem te troosten, door hem op het behaalde applaus op merkzaam te maken. Tevens gaf ze ui ting aan haar eigen gevoelens van waar dering voor zijn prestaties Wij hadden ook wel bijzonder pech, legde Paul's vleugeladjudant, die zich als mijnheer Brauchli voorstelde, haar uit. Tegen de Mattheus Passion kan toch niemand het opnemen. Dat concert wordt vandaag in de domkerk gegeven. Geen wonder, dat de meeste muziek liefhebbers daarheen getrokken zijn. Maar wist je dat niet \an tevoren? vroeg Renate verbaasd. Paul haalde onverschillig zijn schou ders op. Mijn impressario heeft niet be paald het buskruit uitgevonden. Na tuurlijk had hij dat moeten weten, maar hij beweert, dat hij zich met de datum heeft vergist. Kom, ik zal vlug mijn muziek en cello bij het hotel afgeven en dan gaan we samen eten. Je hebt toch tijd. is het niet? Tot mijn spijt niet ongelimiteerd. Vannacht moet ik nog naar Freiburg te rug. Zo? vroeg Paul, die meteen zijn in strument inpakte en het bouquet rozen onder zijn arm nam. Na enige aarzeling en na enige aan moediging van de kant van Renate, ver telde hij haar onderweg, dat er zich in Zurich een bekoorlijke dochter van een groot-industrieel in zijn leven was ge komen. helemaal niet onaangenaam, on metelijk rijk, werkelijk verontrustend voor een arme muzikant zoals hij was; een weergaloze liefhebster van sport, ook al weer verontrustend voor hem, die uit hoofd van zijn beroep zich geen ge broken ledematen kon permitteren, en daarnaast nog hartstochtelijk, geïnteres seerd in muziek, het enige kind, enzo voort, enzovoort. Zij had hem ook die rozen gestuurd. Geweldig, Paul. En wat nu? vroeg ze vrolijk. En wat nu.het lieve kind zou willen trouwen, nep hij geërgerd uit. En Paultje is plotseling ten prooi geval- Telefonische of schriftelijke orders worden met de meeste zorg uitgevoerd 57. Als een veldheer stond hij boven op het platform en strekte zijn armen uit of hij ging zwemmen „Allemaal opzij!" nep hij, ofschoon er niemand in de weg stond. Toch bibberden zijn knieën wel 'n beetje en hij dacht: „Waar ben ik aan begonnen!" Toen deed hij een stapje naar voren 58. Ach, hij ging in zijn zenuwachtig heid precies een stapje te ver en raakte eerder aan 't glijden dan de bedoeling was en wel rechtovereind op z'n voeten in plaats van zittend. Jammerlijke nood kreten weerklonken door de speeltuin en mevrouw stond te beven op haar be nen DEN HELDER

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4