li We weten wel beter! Vriend van Texel voerde correspondentie inzake situatie hulppostkantoor Den Burg Inspectie Haarlem der P.T.T. acht klachten schromelijk overdreven„Geen langere wachttijden (voor het loket) dan 9 minuten" ËËI Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Hoogste klassen Oudeschilder school gaan grote tocht maken met de „Christina" Een drama tussendeks Den Haag, 7 April 1952. Geachte redactie, Naar aanleiding van uw artikel in de Texelaar van Zaterdag 5 dezer, zend ik u hierbij „copie" van door mij met de P.T. T. gevoerde correspondentie over het postkantoor te Den Burg. Merkwaardig, dat geheel los van dit artikel door mij in Januari reeds met het aansnijden van deze aangelegenheid werd begonnen. Ik heb aan de PTT Haarlem een knipsel gezonden. Hoogachtend, A. J. DE GRAAF, Van Wouwstraat 21, Den Haag. 's-Gravenhage, 8 Januari 1952. Aan de Heer Directeur-Generaal van de PTT, 's-Gravenhage. betr. postbestelling te Den Burg-Texel Hierbij deel ik u mede, dat correspon dentie, welke Vrijdags des v.m. 10 uur wordt gedeponeerd in 'n brievenbus al hier als regel eerst op Maandag d.a.v. te plm. 12 uur te Den Burg (buitenwijk) (Texel) wordt bezorgd. Indien evenwel brieven eerder dan op genoemd tijdstip in de brievenbus worden gestoken, dan heeft bestelling nog dezelfde dag plaats. Het is dus blijkbaar niet moge lijk om de post op een zo danig tijdstip in de brievenbus te deponeren, dat bezorging geschiedt in de eerste bestelling van Zaterdag d.a.v. Het is mijn vermoeden, dat stagnatie wordt veroorzaakt in Den Helder. Het is nl. meermalen het geval, dat de post, welke met de nachttrein moet zijn mee gekomen, niet met ae eerste boot doch eerst met de middagboot van Zaterdag arriveert. Voorts vestig ik nog uw aandacht op de bediening in het postkantoor te Den Burg. Het zal niet lang meer duren of het nieuwe gebouw zal in gebruik kun nen worden genomen. Aan de grotere ruimte te oordelen twijfel ik er niet aan of er zal een aantal loketten voor het publiek zijn. Hoewel thans 2 loketten aanwezig zijn, is steeds 1 loket voor alle postzaken opengesteld. Het behoeft geen betoog hoeveel tijd hierdoor verloren gaat met wachten. Ik breng het boven staande te uwer kennis opdat bij inge bruikneming met een en ander reke ning kan worden gehouden. In de wetenschap hier te spreken na mens vele belanghebbenden, twijfel ik er niet aan of uwerzijds zal het nodige worden verricht om in de huidige toe stand verbetering te brengen. Hoogachtend A. J. DE GRAAF. Hoofdbestuur PTT Den Haag. 14 Januari 1952. Uw bovenvermeld schrijven werd ont vangen. De aangelegenheid is in behan deling genomen door de Heer Inspec teur der Posterijen en Telegrafie te Haarlem, die u nader bericht zal zenden. Het Hoofd van de Centr Afd. Posterijen Exploitatie, Chef Bureel I. Inspectie Haarlem van de PTT. Haarlem, 28 Februari 1952. Aan de heer A J. de Graaf. Van Wouwstraat 21, Den Haag. Naar aanleiding van uw bovenver meld schrijven aan het Hoofdbestuur P. T.T. deel ik u mede, dat bij het naar de vertraging ingestelde onderzoek tot mijn spijt niet kon worden vastgesteld waar aan deze moet worden geweten. Met het ondervonden ongerief betuig ik u mijn leedwezen. Naar de wachttijden aan het loket van het postkantoor te Den Burg (Texel) is dezerzijds een onderzoek ingesteld Hier bij is gebleken, dat geen langere wacht tijden (en dan slechts in een enkel geval) voorkwamen dan 9 minuten, hetwelk als redelijk kan worden beschouwd. Op deze aangelegenheid blijft echter mijn volle aandacht gevestigd. De Inspecteur. Den Haag, 10 Maart 1952 Aan de Heer Inspecteur der PTT te Haarlem. Hierbij dank ik u voor uw schrijven door G. Th. Rotman 67. Met een paar veiligheidsspelden, die Mevrouw steeds bij zien droeg, repa reerde ze, op een stil en afgelegen plek je, haar mans gehavende broek zo goed mogelijk. 'Steeds oedrukter werden hun gezichten; zelfs de lucht scheen er van onder de indruk te komen, want die werd steeds donkerder.tot opeens .een hevige regenbui losbarstte. van 28 Februari jl. en bericht ik u het volgende: Het postkantoor te Den Burg beschikt over 2 loketten. Slechts één loket is in gebruik, zelfs des zomers tijdens het grote vreemdelingenbezoek. Dit ene lo ket moet alle postzaken afwerken, dus zowel verkoop van postzegels als tijd rovende werkzaamheden (bv. spaar bankzaken e.d.) Het is dan niet prettig voor een postzegel van 5 cent lange tijd in de queu te moeten staan. Het moge waar zijn, dat een onderzoek heeft uit gewezen, dat ten hoogste 9 minuten moet worden gewacht. Ik heb het des zomers wel eens anders meegemaakt en ont dekt, dat de bank in de wachtlokaliteit waarlijk geen overbodige luxe is. Uit psychologisch oogpunt is het ver klaarbaar, dat het publiek moppert in dien het lang moet wachten Er kan be ter 1 loket zijn, waarvoor lang moet worden gewacht dan 2, terwijl er voort durend 1 gesloten is. Indien in het nieu we postkantoor meer loketten zijn (wor den) gemaakt terwijl daarvoor geen per soneel beschikbaar is, dan geeft zulks het publiek terecht aanleiding tot het maken van op- of aanmerkingen. Het is daarom, dat ik uw aandacht vestigde op het lange wachten. Het is uiteraard voor u ook ondoenlijk om precies op de hoog te te zijn met alle toestander, van kanto ren der PTT. Ik hoop dat ik met het bo venstaande van d'enst ben geweest en teken Hoogachtend, A. J. DE GRAAF. Hierop werd door mij geen antwoord meer ontvangen. UITSLAG ZDH-VERLOTING Ten overstaan van Notaris G J. B. Mulder is Donderdagavond 10 April de trekking gehouden van de grote ZDH- verloting. De prijzen zij gevallen op de nummers: 1356 (le prijs); 3755 (2e prijs); 18 (3e prijs). Verder zijn prijzen gevallen op de nrs. 3307, 1775, 2369. 3357, 1404, 2188, 3758, 3848, 1974, 1421, 2168, 1295, 120, 1281, 3554, 2512, 1420. 3844, 167, 631, 1032, 1377, 2003, 984, 1977, 1787. DORPSHUISNIEUYVS Het Comit' Dorpshuis deelt hierbij be langhebbenden mede, dat met ingang van 16 April a.s. het Dorpshuis als zodanig wordt gesloten. Met ingang van die da tum zal hetzelfde gebouw weder worden opengesteld als Militair Tehuis. Gedurende de openstelling als Mili tair Tehuis zal voor de burgerij derhalve geen gelegenheid meer gegeven kunnen .worden tot het houden van vergaderin gen. cursussen, feestelijke bijeenkom sten, repetities enz. Bij de intrede van het a.s. wintersei zoen, vermoedelijk November, zal het Militaire Tehuis weer tot Dorpshuis wor den omgeschakeld. Dan zal er weer ruimschoots gelegenheid bestaan, om het Dorpshuis voor bovengenoemde gelegen heden te benutten. EEN NIEUW BOEK MOEDER, WAT MAAKT U VAN UW GEZIN? Naar wij vernemen zal ter gelegenheid van Moederdag 1952 (11 Mei a.s.) een nieuw boek verschijnen, getiteld „Moe ders Levenskunst" (ondertitel: ..Moeder, wat maakt u van uw gezin?"). Het is een boeiend en practisch boek, geschreven door negen vrouwen en één man, o a Dr M H. Albronda-van der Nagel, Jo Kal mijn-Spierenburg, Jkvr. Wittewaall van Stoetwegen, W G. v. d. Hulst. In dit boek wordt van vrouw tot vrouw en van hart tot hart gesproken over talrijke, vaak brandende vrouwenvragen, zoals: Vrijetijd-besteding In- en uithuizig heid Opvoeding en puberteit Om gang tussen jongens en meisjes Be wuste gezinsvorming? Nieuw licht op huwelijksproblemen Ons interieur Moderne meubelen De „hulp-in-de- huishouding" Emigratie De ouder wordende moeder enz. enz. Teveel om c>p te noemen. Het boek Is een nuttige en passende steun voor de Vrouw en Moeder van nu en een ideaal Moederdag-geschenk. (Nadruk verboden) 68. „Man, denk aan je gezondheid!" zei Mevrouw en op haar voorstel gingen ze een boerderij binnen, die juist vlakbij aan de weg lag. Ze werden met veel gastvrijheid onthaald; hun kleren wer den bij de oven gedroogd en terwijl ze daar, in oude kleren van de boer en z'n vrouw gehuld, zaten te wachten, kregen ze nog een bord pap toe. „TEXELS BUREAU VOOR MEDISCHE SPORTKEURING" Jaarverslag 1951 Na briefwisseling en besprekingen met de heren Jac. van Pareren, secreta ris van de „Federatie van Bureaux voor Medische Sportkeuring in Nederland", de Texelse doktoren en G. ten Cate, werd op 4 September in Hotel Texel een vergadering uilgeschreven om te ko men tot de oprichting van een Bureau voor Medische Sportkeuring op Texel. Op deze vergadering waren verder aan wezig de heren C. de Koning, burge meester van Texel, T. Bakker, admini strateur van de Afdeling N.-Hoflland van de KNVB, afgevaardigden van de voet balverenigingen Texel, Texelse Boys, Z. D.H. en SVC en van de gymnastiekver eniging Texel De heer Van Pareren gaf een uiteen zetting van het nut van de Medische Sportkeuring en deelde verder mede, dat de heren doktoren en het bestuur van Het Witte Kruis afdeling Texel, hun vol ledige medewerking hadden toegezegd. Er werd een voorlopig bestuur benoemd, dat maatregelen moest treffen om te komen tot de oprichting van een Bureau op Texel. Op 25 September kwamen ten huize van dokter H A. Elias in vergade ring bijeen de doktoren H. A. Elias A. van Loon en H. Schalkwijk en de heren G. ten Cate, Jac. v. Heerwaarden, C. Ak kerman, J. Beumkes, P. G. Schoorl, W Verseput en S. Keijzer, resp. afgevaar digd door de verenigingen Texel, Tex. Boys, De Koog, ZDH. Gymn. Vereniging Texel, SVC en Oosterend. Na ampele besprekingen werd opge richt de Stichting „Texeis Bureau voor Medische Sportkeuring". Het bestuur werd als volgt samenge steld: Medische bestuursleden: II. A. Elias, voorzitter; H. Schalkwijk, vice-voorzit- ter; A. van Loon. Secretaris: G. ten Cate, Schilderend 90b, Den Burg, tel. 143 Penningmeester: Jac. v. Heerwaarden, Molenstraat 28, Den Burg. Overige bestuursleden: C Akkerman; J. Beumkes, W. Verseput en P G. Schoorl. De verenigingen Texel, Texelse Boys, ZDH, SVC, De Koog en de Gymnastiek vereniging Texel, traden als lid toe. In December sloot ook de vereniging Oos terend zich aan De keurende Medici zijn de doktoren H. A. Elias, A. van Loon en H Schalk wijk. Als keuring9lokaal werd een vertrek in het Witte Kruisgebouw gebruikt. Er werden 8 zittingen gehouden. Leeftijd der gekeurde personen: Jonger dan 12 jaar (geboren na 1939) 30; 12-14 jaar 23; 15-18 jaar 5, 19-24 jaar 5; 25-34 jaar 4; 35 jaar en ouder 0 To taal 67. Goedgekeurd 62 personen, vooorlopig goedgekeurd 5 personen. Er werd alleen voor de voetbalsport gekeurd en wel in hoofdzaak de leden, die volgens de Bond gekeurd moesten worden. Wij hopen evenwel, dat de tijd nog eens zal komen, dat een ieder die aan sport doet zich minstens elke 2 jaar laat keuren. De gekeurden waren van de volgende verenigingen: SV Texel 38; De Koog 15; De Cocksdorp 9, Tex. Boys 4- Den Hoorn 3. Ontvangsten: Stichtingsbijdragen f 100, keuringsgelden f 103.50. Totaal f 203,50. Uitgaven: Spirometer 1 38,60, druk werken en stempels f 39,43, formulieren f21,43, meetlat enz. f 17,39, porti en tel. f 6,64, provisie en porto Bank f 1,60, sal do f77,91. Zoals u ziet een baiig saldo van f 77,91. Dit komt omdat de drie keurende dok toren Elias, v. Loon en Schalkwijk de toezegging hebben gedaan, voorlopig kosteloos te keuren en het bestuur van de afdeling Texel van Het Witte Kruis, ons geen vergoeding zal vragen voor 't gebruik van het lokaal in de Wittekruis- gebouw. Een woord van dank aan deze heren, is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats. Aan het einde van mijn verslag geko men, hoop ik ook in 1952 weer op de medewerking van de diverse secretaris sen te mogen rekenen en dat een ieder ons Bureau zal steunen, terwille van de sport, van een gezonde volksgemeen schap en van u zelf. De secretaris G ten Cate. VEE EN INVENTARIS WERDEN VER KOCHT Ten overstaan van Notaris Mulder vond Donderdag op boerderij „Emmy", Harkebuurt, de publieke verkoop plaats van vee en boerderij-inventaris. De koeien brachten gemiddeld f 900 op. De verkoping trok vrij veel belangstelling. GIFTEN AFD. TEXEL VAN „HET WITTE KRUIS" Den Burg: fam. T. f 0,50W. f2,50; J. M. f2,50; D. Z. f2,50; C. T. f2,50; J. K. f 1,50, H. B. f2,50; fam. L. f2,50. Eier- land: fam. P f3,-; fam. W. f2,50; C. v.d. W f 10,50. De Koog: J. P. E. f 2,50. Den Hoorn: f M. B. f2,50; J. B. f 10,—Ou- deschild: C. B. f2,50; H. .T. G. f2,50; F. Z. f 5,-. Oosterend A. v.d. Vis f 5, ONKRUIDBESTRIJDING IN WEILANDEN Door het bestrijden van onkruiden kan een weiland aanmerkelijk verbete ren. Iedere veehouder weet bv. uit erva ring, dat een weide, waarin veel boter bloemen voorkomen, door het vee onre gelmatig wordt afgegraasd, zodat een bossig weiLand ontstaat. Door een bespuiting met MCPA- groeistof, bv. Nolaclnet, is het mogelijk vele lastige onkruiden als boterbloem, distel, russen, weegbree enz. enz. te do den en op deze wijze een mooi schoon weiland te verkrijgen Ook het giftige onkruid heermoes blijkt, indien er oordeelkundig gespoten wordt, zeer goed te bestrijden te zijn. In verband met het zeer steel: ontwikkelde wortelstelsel van dit onkruid, zal niet volstaan kunnen worden mqt één be- spuiting. Hier dient de zgn. uitputtings methode toegepast te worden, d.w.z. 2 of 3 maal spuiten met de helft van de nor male concentratie, waarin de groeistof fen aanbevolen worden. Weilanden kunnen de gehele zomer door bespoten worden. In hooilanden moeten de bespuitingen gestopt worden als het gras te hoog is geworden. Ongeveer 3 weken na het hooien kun nen de bespuitingen weer normaal uit gevoerd worden. Een goede onkruid/bestrijding ver hoogt de opbrengsten van uw weiden, waardoor de te maken onkosten ruim schoots vergoed worden. zei, maar die afgesloten deur maakte, dat zijn hart zo begon le kloppen. Wat had Francisco met hem voor? Wat beteken de dit bezoek in t donker? Het bloed ha merde Giaco in het hoofd. „Maak open of ik schreeuw", zei hij dreigend. Toen legde Francisco zijn zware hand op de mond: „Schreeuw dan!" In het volgend ogenblik pakten ze el kaar beet, tuimelden op de grond, waar zij al vechtend heen en weer rolden, van de ene wand naar de andere, steu nend, waanzinnig van haat. En nog steeds hield Francisco's hand Giaco's mond gesloten. Totdat Giaco met inspannmg van zijn laatste krachten, zijn beide handen plot seling om Francisco's hals legde, ze vaster en vaster aandrukt, met onbewsu- te kracht, met onbewuste onbarmhar tigheid.... Plotseling gleed Francisco's hand weg; hij tilde hem nog eens op, om daarna met een doffe slag op de grond te vallen, het hoofd, het lichaam, de an dere hand, stuiptrekten. Giaco hief ver ward het hoofd op. Wat was er met de ander gebeurd? Waarom lag hij zo stil, waarom lag hij zo zwaar"' Giaco sprong op, hoorde verschrokken de doffe slag van de ander, zijn rochelen, zijn in el kaar zakken. Hij vloog naar de schakelaar en deed het licht op, maar toen hij de dood zag, deed hij het haastig weer uit. Als waanzinnig stond Giaco daar, wan kelend in de slingerende kajuit, duizelig door zwakte. Wat nu hij had de an dere gewurgd. Met zijn handen onbarm hartig gewurgd. Giaco rukte de deur open, wilde naar buiten in de gang om hulo roepen. In de laatste seconde viel hem in: „Waar om schreeuwen?" Men zal zeggen, dat hij een moordenaar is, gevangen zetten, ja renlang. Mogelijk levenslang. Als ze ont dekken dat hij Francisco heeft ver moord, is zijn leven niets meer waard Langzaam sluit hij de deur weer. Hij is een moordenaar Langzaam, bedrukt ging Giaco weer terug in de hut. Voorzichtig sapte hij over Francisco heen, klom op zijn bed, opende de patrijspoort, staarde naar het zwart-glanzende water. Eerst, zijn arm er door heen, dan zijn hoofd, zijn schou ders hij trok zijn lichaam omhoog en.liet zich valien. Plonsend viel hij in het water Badend in zijn zweet werd Giaco wak ker. Het duurde even voor hij zich be wust werd, dat er iets gebeurd moest zijn. Hij draaide de schakelaar om. Keek naar de plek, waar hij meende dat het lijk van Francisco moest liggen. Er was niets te zien. Alles in de kajuit was het zelfde gebleven en behalve het beuken van de golven tegen de wanden van het schip, kon hij geen ander geluid ont dekken. De Woensdag gehouden Ouderavond van de o-l. school te Oudeschild, werd door 64 ouders bezocht. Nadat de voor zitter, de heer J. A. Dros, allen had ver welkomd en mevr. H. Hoogerheide-Blom de notulen had gelezen, kwamen de hoofdpunten ter sprake: de operette en de schoolreisjes. De hogere klassen zullen begin Mei een operette opvoeren, de lagere klassen drie toneelstukjes De kinderen hebben aardige dingen gemaakt. Deze zullen in September worden tentoongesteld en daarna verloot. Tevens zal hieraan een paddenstoelententoonstellng worden ver bonden. Verleden jaar waren ook zeer leuke gebruiksvoorwerpen gemaakt. Schoolreisjes. De laagste 2 klassen gaan naar de Kaasmarkt en Bergen, de 3e en 4e naar Schiphol en Amsterdam. Dit le verde voor de organ sa toren geen grote moeilijkheden op. Moeilijkei werd het echter om de reis voor de hogere klassen voor elkaar te krijgen, die duurde meestal 3dagen. De busprijs is echter zo belangrijk verhoogd, dat men met het KORT VERHAAL Toen Giaco het schip betrad, waar hij als steward zou werken, deinsde hij even terug; op de trap die naar de machine kamer leidde, stond Francisco, die uit hetzelfde dorp kwam als hij en van hun prilste jeugd waren ze vijanden geweest. Op school hadden ze elkaar altijd getrei terd. Later hadden ze elkaar de vrienden afhandig gemaakt en van hun laatste ontmoeting had hij nog een duidelijk zichtbaar lidteken over, dat van Fran cisco's mes afkomstig was. Dat daarbij de mensen altijd pax'tij trokken voor de vrolijke Giaco, had de haat van Fran cisco slechts vergroot, zodat Giaco alle reden had voor hem opzij te gaan. Dat hij nu niet meteen rechtsomkeert maakte en zijn dienst opzei, lag hoofdza kelijk aan Giaco's lichtzinnigheid. Wat kan Francisco me doen, dacht Giaco. Hij is steeds in het binnenste van het schip, als ik, als steward, alleen in de eerste klasse ben. Het schip is groot en alle klassen streng gescheiden. En zo gebeur de het, dat Giaco bleef. Het schip was dan ook ai twee dagen onderweg, toen Francisco van zijn kant Giaco ontdekte. Hij ging, toen hij hem herkend had, op hem toe, ac handen in de zakken, wijdbeens, grijnzend en spot tend, dat de „landrot" zich op het ge vaarlijk grote water had gewaagd. Toen ging hij heel dicht naast Giaco staan, pakte hem bij de arm en waarschuwde hem: dat hij zich netjes moest gedragen en hem, Francisco, met Treiteren. Want al was hij nu gedwongen Giaco steeds te moeten zien, daarom was hij nog niet genoodzaakt, zich door hem te laten sar ren. Na deze woorden draaide hij Giaco de rug toe en slenterde fluitend weg. Maar Giaco, onder de indruk van het nieuwe, omgeven door vriendelijke col lega's, passagiers, die zijn bereidwillig heid op prijs stelden, verwend, vergat deze waarschuwing heel gauw Hij deed zich voor zoals hij was: vrolijk, geestig, een grappenmaker. Maar vooral: iedere avond als hij vrij was, zat hij op het tus sendek, de harmonica op z'n schoot en zong. Zijn heldere, zachte tenorstem was hoorbaar tot het bovendek en lokte de passagiers naar hem toe, zodat het scheepspersoneel en de gasten in dichte groepen om de zingende Giaco heen stonden. Geen wonder, dat hij meer fooien kreeg dan anders het geval zou zijn geweest. Geen wonder ook, dat on der het vrouwelijk personeel menigeen haar hart aan Giaco verloor Giaco zwom zo te zeggen in zaligheid. Francisco, die een tijdlang ooggetuige was van Giaco's succes, bad nog slechts één wens: nl. de zelfbewuste, met zich zelf ingenomen Giaco te kwetsen; te be leven dat hij jammerend, sidderend, hul peloos voor hem op de knieën zou val len. Dagenlang broedde Francisco er over, hoe hij hem het best te pakken zou kunnen krijgen. Toen kwam het toeval hem te hulp. Het schip ging door de Golf van Biscaye. Zware stbrm en regen en wie niet ge wend was op zee, had heel erg te lijden. Zo ook Giaco, „de landrot". Ieder ogenblik, dat hij vrij had, lag hij bleek en ellendig beneden in zijn kajuit, zijn beide kajuit-genoten namen zelfs een deel van zijn dienst over en lieten hem ongestoord slapen, als de slaap hem overviel. Al heel spoedig had Francisco ge hoord hoe het met Giaco stond.. Toen dan ook 's nachts de storm loeide tegen de romp van het schip en de machines slechts heel zwaar stampend en steu nend hun plicht deden, het hele schip krakend heen en weer slingerde, sloop Francisco, te middernacht van dienst ko mend, Giaco's hut binnen. De gang was zwak verlicht en veriaten, in de kajuit bewoog zich niets. Francisco klopte zachtjes aan, opende, toen niemand ant woordde, langzaam de aeur en bleef wachtend in het donker staan. Eén ogenblik bleef alles stil. Dar schoot Gi aco met een ruk omhoog: „Is daar ie mand?" „Ik ben 't" fluisterde Francisco. Giaco deed een moeizame poging om op te staan en wilde naar de schakelaar lopen om licht aan te steken Maar als een vuurpijl sprong Francisco toe, duw de hem terug in het kussen en draaide de sleutel van de deur om. „Blijf stil!" zei hij langzaam. ,,Ik wil je alleen iets vertellen. Hoor je niets?" Giaco luisterde. „Het is hoge zee", zei hij toen Francisco grinnkte in het don ker en verheugde zich: „Anders niets?" Terwijl Giaco zwijgend luisterde, fluis terde Francisco opgewonden: „Ons schip is lek. In het onderdeel staat water De pompen zijn al aangezet. Maar jij hoort niets, jij kunt geen geluiden onderschei den, jij „landrot". Het hoofd vooruitgestrekt zocht Fran cisco Giaco's gezicht. Sidderde de ande re niet van angst? Werd zijn zeeziek gezicht met nog bleker? Maar Giaco lachte zachtjes: „Jij leu genaar, je schijnt me wel voor erg dom te houden? Wil ik je buiten eens laten zien hoe goed de kast vaart?" Bij deze woorden wilde Giaco opstaan en naai de deur lopen. Met één sprong was Francisco bij hem. „Je mag er niet uit! Je mag niet ver der vertellen, wat ik je verteld heb! Nie mand behalve de machinisten weten er v,an. Je kunt hier ook wel wachten tot het alarmsein gaat, jij lafaard!" Giaco zat krachteloos op zijn bed. Hij geloofde geen woord van wat de ander beschikbare geld met rond komt. Het gespaard bedrag zou amper genoeg zijn voor het betalen van de bussen. Het hoofd der school, de heer P. Kle- ve, kwam toen met de verrassende me dedeling, dat de heer S. van Leeuwen zijn vrachtschip „Christina" voor een schoolreis beschikbaar wilde stellen. Dat vonden de ouders een prachtig aanbod! In het ruim zal slaapgelegenheid worden gemaakt, te* wijl de heer J. Wit vliet aanbood electrisch hcht aan te brengen. De begeleiders zullen voor het eten zorgen. Enige kookstellen werden daarvoor reeds aangeboden. De tocht zal gaan via de Zaan door de Lek, de Rijn op tot Arnhem en terug via Rotterdam. Het zal een vijfdaags reisje kunnen wor den, waarvan de kinderen zeker zullen genieten. De rondvraag leverde niets belang rijks op, waarna de heer Dros sloot met een woord van dank aan ouders en on derwijzend personeel en aan de heer Van Leeuwen voor zijn aanbod.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4