SLOTACCOORD Kinderzang bood prettige middag Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech reis Op Sport op Texel De uitvoering van de Kinderzangklas se onder leiding van mevr. Room-Wil- keshuis was Zaterdag jl. evenals vorige jaren, weer een groot succes. Voor de zangertjes en zangstertjes was het een onvergetelijke middag, terwijl het pu bliek ten zeerste voldaan was over het geen de leerlingen ten beste hebben ge geven. Toen het doek open ging, ston den de leerlingen alle feestelijk uitge dost opgesteld en zongen een alleraar digst openingslied, hetgeen éen geweldig applaus oogstte. De ongedwongen ma nier, waarop de kleinste peuters hun versje zongen won de harten der aanwe zigen en de buiging, die sommige klein tjes maakten als dank voor het applaus, wekte menigmaal de lachlust op. Het wiegeliedje van de kleine meisjes, alle met een pop op de arm, was snoezig. Het was muisstil in de zaal en toen Anneke Koorn later zong, dat ze flens jes ging bakken, werd menigeen belust. Ook de middeLklasse zong leuke lied jes. Een ooievaar, een kikker, 4 muizen en een kat waren van de partij. De kin deren in deze pakjes, deden het prima. De afdeling „grote meisjes" zong een 6-tal liedjes, waarvan een paar 2-stem- mig. Hun zingen viel ook zeer in de smaak, maar de wiegeliedjes spanden de kroon. Het bloemenliedje, waarin de meisjes meededen, die verschillende bloemen voorstelden, was beeldig mooi, de verlichting door de heer A. de Wilt, die het toneel in verschillende fantasti sche kleuren hulde, heeft zeer tot het succes van dit nummertje bijgedragen. Na de pauze gaf een viertal meisjes (Aly Geus, Annie Weijdt, Ireentje Ho- gewoning en Ireentje Brugmans) een aardig zangnummertje ten beste. Ook de Tirolerinnetjes, in hun fleurige cos- tuumpjes, oogstten met hun zang en dans een welverdiend applaus. OP DE BRES VOOR DE BRANDWEER LIEDEN De Wiennger Courant schrijft: Op initiatief van de Onderlinge Brand waarborg Maatschappij is aan iedere be woner van 'n boerderij in de Wiermger- meer een circulaire gezonden, waarin een jaarlijkse bijdrage wordt gevraagd voor de vrijwillige brandweer. De laatste jaren zijn onze brandweer mannen met hun vrouwen één dag uit geweest. Het behoeft geen betoog, dat een uitgaansdag van 70 a 80 personen heel wat kosten met zich brengt Het korps is vrijwillig en dit wordt door de gemeentebsturen zo opgevat: vrijwillig betekent zonder beloning. Maar een re delijke beloning heft het vrijwillig ka rakter niet op. De karige vergoeding die de brandweerlieden ontvangen, gaan zij nu benutten voor hun jaarlijks reisje. Het is te hopen, dat allen die een cir culaire hebben ontvangen, een geringe bijdrage geven voor dit doel Indien er op deze wijze voldoende geld bijeen komt, dan zal deze uitgaansdag geen of fer voor het gezin betekenen en kunnen wij ons voorstellen, dat de echtgenoten dubbel van deze dag zullen genieten. Toen werd het toneelstukje „Het Elf- gebracht. Attie Schalkwijk, het elfje, was je en de Kabouters" voor het voetlicht in haar blauwzijden jurkje met wazige vleugeltjes om te stelen. Ook haar zang was uitmuntend, terwijl cok de kabou ters in hun mooie rode pakjes een pluimpje verdienen voor hun zang en spel. Al met al een middag, die uitstekend geslaagd is: mevr. Room heeft alle eer van haar werk, terwijl mevr V. de Meu- len-Flens als pianiste tot het grote suc ces heeft bijgedragen. Namens de Kinderzang werd mevr. Room een collier aangeboden, terwijl mevr. V. d. Meulen met bloemen werd gehuldigd. Waarvoor zij van deze plaats de jeugd nog hartelijk bedanken! Nr. 195. HENK ST1GGELBOUT Henk woont aan de Emmalaan nr. 9 te Den Burg. Morgen, Donderdag 24 April hoopt hij zijn 8ste verjaardag te vieren. Hij zit in de 2de klas en v:ndt het in de nieuwe school erg fijn! Voetballen is zijn grootste liefhebberij en bij zomer dag duikt hij graag in de golven. Veel plezier morgen. EEN SPREEUW DIE OPVALT Het dorp De Waal heeft een gele spreeuw. Het dier brengt een groot deel van de dag door in een boom aan de Polderweg en kwettert dan het hoogste lied. „Hij is hier zeker al een jaar", al dus een der bewoners. HONDENBELASTING Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de aanslagen honden belasting voor het jaar 1952, gedagte kend 15 April 1952, zijn verzonden. Eventuele bezwaren tegen deze aan slagen moeten schriftelijk binnen twee maanden na de dagtekening van het aan slagbiljet, dus vóór 16 Juni 1952, bij de gemeenteraad worden ingediend. Zij, die bezwaren na genoemde datum indienen worden zonder meer in hun verzoek niet ontvankelijk verklaard. Texel, 19 April 1952. Burgemeester en Wethouders van Texel, C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 71. Maar ach, de pret was kort van duur Achter een boom zat een juffrouw en een meneer in het gras van het mooie weer te genieten en net toen me neer Pimpelmans met zijn bles passeer de, stak de juffrouw opeens haar para sol op, tengevolge waarvan het paard van schrik steigerde en toen met een sprong de linkerberm op vloog. 72. De bedoeling van bles was, over de sloot te springen, maar daar hij aan grauwtje vastgebonden zat en de ezel stokstijf bleef staan, kwam hij niet ver der dan met z'n voorpoten in de sloot. Mijnheer Pimpelmans schoot hals over I kop het water in, terwijl Mevrouw er zich mee tevreden stelde, 't wegdek aan j een nader onderzoek te onderwerpen, i PARTICULIER TERREIN HET BADHOTEL TE DE KOOG is ook pachter van een flinke strook grond voorbij het terras. Omdat sommigen niet blijken te weten, waar het particulier ei gendom ophoudt, heeft de directie des tijds enige paaltjes met bordjes verbo den toegang laten plaatsen. Deze paal tjes zijn door onbekenden weggenomen. Zou het beleefde verzoek ze terug te be zorgen nog zin hebben? AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGSREGISTERS Burgemeester en Wethouders van Texel; herinneren de bevolking aan haar ver plichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van het besluit bevol kingsboekhouding, inhoudende: le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daar voor in de plaats optredende rust gemet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nacht rust of de daarvoor in de piaats treden de rust te genieten; 3e. dat in geval van onzekerheid om trent het onder 2e vermelde, bijzondere voorschriften gelden; 4e. dat behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onverwijld van het bevolkingsregister moet worden af gevoerd; 5e. dat bij adresverandermg binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het boven staande: a. dat aangifte /an vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente monde ling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek bij het verlaten van Nederland (ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de raam der ge meente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); to. dat aan de aanvrager van een ver trek behoudens bijzondere gevallen, on middellijk een verhuiskaart wordt uitge reikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke bin nen 5 dagen moet worden ingeleverd bij 't bestuur der Nederlandse gemeente, in welker bevolkingsregister de personen moeten worden opgenomen, c. dat ieder, die in de gemeente nacht rust of de daarvoor in de plaats treden de rust geniet, en die nog niet in een be volkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in een bevolkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister ener andere ge meente is opgenomen zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebestuur on der overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een ver huiskaart of legimitatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Neder land is gekomen, tenzij hij overeenkom stig de desbetreffende bepalmgen is vrij gesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instellingen, gestichten of schepen waarin personen onder enig bestuur inwonen, alsmede ho telhouders, pensionhouders en kamer verhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het ver trek mededeling moeten coen van de geslachtsnaam en de voornamen van ie dere persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip hotel, pension of huis wo-.xlt of is opge nomen of gehuisvest, alsmede van iedere zodanige persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voorschrif ten wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het be volkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12,30 uur, bij de afdeling bevolking, der gemeente-secretarie, gedegen te Den Burg, Vismarkt. Texel, 10 April 1952. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 18 April: Promotie-degradatie BC: Joh. D. Bakker C. P. Burger 2-0 Eindstand: Joh. D. Bakker 2 110 3 C. P. Burger 2 10 12 J N. Rijk 2 0 111 Uitslagen 2e Bekerronde: S. Ros-C. Dijker 1-1; C. v. Heerwaar den-S. v. Heerwaarden 1-1, P. Kooij-G. Dros 2-0; C. v.d. Werf-J. Vjnke 0-2; W. A. v. Zeijlen-C. P. Burger 0-2; A. v. d. Slikke-J. Kikkert 1-1; N. de Graaf-J. Hooijberg 1-1; Joh. Schoo-B. Leen 2-0. A.s. Vrijdag worden m ieder geval verwacht: J. P. Stam, P. Jansen, A. Vin- ke, D. v. d. Werf, F Schuit, Jb. Koorn voor de beker en de heren S. Bakker, C. v. Heerwaarden, J. Vinke en C. v.d. Werf voor een beslissingspartij omdat zij gelijk geëindigd zijn. Zondag a.s. HDC 2-Dcl. Texel 1, ver trek boot kwart voor twaalf dan Uw spoorkaartje ge- haaldbijde V.V.V. „Texel" Texelse Boysnieuws. Zo is het de Boys gelukt om in hun thuiswedstrijd tegen Oosterend, uit het gedrang van de onderste plaats te ko men, daar zij een verdiende 3-0 overwin ning wisten te behalen. Oosterend kreeg de aftrap te nemen, maar al spoedig zagen de Boys kans om het spel te verplaatsen. Met frisse aan vallen werd Oosterend op haar speel- helft teruggedrongen en haar veste on der zware druk gezet. De O-keeper moest diverse malen handelend optreden. De weinige O-aanvallen leverden voor de B-achterhoede geen direct gevaar op. Na een kwartier spelen kreeg de B-r.-bin- nen de bal en uit een moeilijke positie schoot hij in de uiterste hoek onhoud baar in: 1-0. Voor de rust werd het spel te veel op links gehouden, en daar de zwaartekracht van de O-verdediging op deze kant was, werden de goed opge zette aanvallen herhaaldelijk onder schept. Rust 1-0. In de 2e helft werd het Boys-over- wicht nog groter en de eerste 20 minu ten werd het tempo opgevoerd, na 10 min. spelen een mooie voorzet van rechts welke de uitgelopen keeper niet kon be machtigen. De B-l -buiten tikte daarna de bal in het net: 2-0. Dit was blijkbaar nog met voldoende want kort hierop schoot de midvoor no. 3 langs de keeper. Dit was voor O. het sein om tot de aan val over te gaan, maar de Boys-achter- hoede bleef heer en meester op haar do mein en sloeg iedere aanval af. Jammer, dat 10 min. voor het einde iemand van O. door een ongelukje moest uitvallen. In de stand kwam geen verandering meer. Scheidsrechter Wil jouw leidde uitste kend. S. V. Oosterend Het adsp. elftal speelde zijn laatste competitiewedstrijd en wist die met 2-0 te winnen van SVC A. Di1 was meteen de laatste wedstrijd voor Wim, Jaap, Piet en Henk Deze spelers hopen we straks terug te zien in het 2e elftal. Het handbalelftal wist met 6-3 van Zee meeuwen te winnen, goed gedaan dames en nu maar trainen, ook zij die pas lid geworden zijn Oosterend 1 wist het riet tot een overwininng te brengen en moest in de Boys haar meerdere erkennen. O. dat met 2 invallers in het veld kwam, speel de eerst voor de wind maar het was toch B. dat de toon aangaf. Na 20 min. spelen is het dan ook M. Boogaard die voor de Boys scoort. Na de thee speeit O. wol wat beter, maar de voorhoede is door het gemis van Gerrit en Boet zo verzwakt, dat de achterhoede van B. er geen moeite mee heeft. Na 12 min. spelen brengt H. Schrama de stand op 2-0, kort daarop maakt D. Witte er 3-0 van. De laatste 15 minuten werd met 10 man verder gespeeld, in de stand kwam geen verandering meer. Jammer jongens, dit had anders gekund. We zullen hopen dat we volgende week tegen Flevo een beter resultaat boeken. Jongens, we zullen Arie missen, maar probeer toch in de 2e klas te blijven en FEUILLETON door T. LODEW1JK 2.) Als die damesstemmen zo hoog aan het kwetteren waren van ijilp-tjilp-tjilp en de mannen zo zoet stonden te zingen van bim-bam om het klokgelui uit de grijze toren na te boot sen, vond ze het soms een grenzeloos na ïeve vertoning. Ze zou er zich wel voor wachten dat te zeggen. Dat was niets voor haar. Ze zou ook met weten hoe ze het moest zeggen, haar tong zou in haar mond verstijven wanneer ze zichzelf plots alléén hoorde praten. Maar ze had het heel scherp gevoeld en verwonderde zich of er geen anderen waren die net zo dachten. Er kwam beweging bij de deur en aller ogen richtten zich daarheen. De gebogen gestalte van de voorzitter, Meester Oompjes werd zichtbaar. Hij was een ou de schoolmeester die al veel illusies had verloren en dat was hem zoals hij daar liep in zijn wat groenige pandjesjas, wel aan te zien. Maar hij was altijd op zoek naar jon ge mensen, die ,,het verder zouden bren gen dan hijzelf". Driekus Krol, die hij onder de koeien vandaan had gehaald om hem boekhouden en bedrijfseconomie te laten leren, kon daarvan getuigen. En Annie Weert had het aan hem te danken dat ze nu op het postkantoor zat inplaats van achter de naaimachine van haar moeder, de naaister van het dorp. Maar voor de meester was ditmaal niet de belangstelling. Die gold de jongeman, die rechtop en heel niet verlegen achter hem aan kwam. Hij had een bleek gezicht met raven zwart haar, een adelaarsneus waarop 'n donkere hoornen bril prijkte. Zijn ge stalte was slank en recht, zijn handen met de lange, lenige vingers goedge vormd. „Net Napoleon maar een tikkie groter" vond de grapjas Mense Zwier, die voor ieder een karakteristiek wist. En Sietske, die het hoorde, meende dat Mense er niet zo heel ver van af was, en glimlachte verstolen. Critisch namen haar ogen de gestalte van de nieuwe koorleider op. Hij had het nogal met zichzelf getroffen, meende ze te kunnen vaststellen. Zijn houding leek wat arrogant, maar vloeide dat mis schien niet voort uit een zekere verle genheid onder al die nieuwsgierige blik ken9 Vrienden sprak meester Oomp jes dit is meneer Terlaer Ik heb met hem gepraat over c-ns koor en hij voelt er wel voor het eens te proberen. Enfin, hij'zelf zal wel weten wat hij er van denkt. Wat ik er van denk de stem van Frits Terlaer klonk prettig; hij zou zelf heel goed kunnen zingen, stelden de kenners meteen vast dat kan ik nu natuurlijk nog niet zeggen, dames en heren. Ik kom hier als een onbeschre ven blad papier, wat uw koor betreft. Mag ik het heel kort maken en maar met een beginnen? Misschien kunnen we dan vanavond spijkers met koppen slaan. Een instemmend gemurmel bewees, dat deze zakelijke kortheid in de smaak gevallen was. Heel wat anders dan Van Dalen, die altijd eèn kwartier minstens met allerlei kletspraatjes verloren deed gaan. De jongelui voelden opeens dat hier iemand stond met durf en onder nemingsgeest, en dat prikkelde hen ple zierig. Zonder dat Terlaer nog iets ge zegd had, waren de partijen gevormd. Sietske schoof stilletjes achter de piano, waarmee 't gymnastiek-onderrichl werd begeleid (meester Oompjes had in zijn tijd toch nog wel nieuwigheden durven doorzetten!) en wachtte op de dirigent. Ik wil maar beginnen met een werk dat u allemaal wel van buiten zult ken nen „De molen in het woud" Er werd gegrinnkt. De Molen in het woud was het paradestuk van Zanglust en van meneer Van Dalen, tot een be roerte die oude musicus verhinderd had nog verder van de schone klanken van dit lied te genieten. Nou, als Terlaer daarmee begon. Wordt vervolgd fluisterde Drie kus teleurgesteld. Van Dalen junior Maar hij had geen tijd. Siets sloeg de toon aan, hoog klonk het geluid der sopranen, de alten volgden, de tenoren zoemden, de bassen bromden. En toen klonken de klanken van het overbekende lied tegen de ramen van de gymnastiekzaal op. Terlaer sloeg maar zo'n beetje de maat, meer behoef de hij niet te doen. Ze liepen, net als het paardje voor het karretje langs de zandweg, als met vleugels, zelfs als de voerman sliep. Ze zongen ook niet met bijster veel animo. Die molen had al zo lang in het woud gestaan, 't Werd tijd dat het ding eens werd opgeruimd. Juist zei Terlaer, toen het laatste pianoaccoord weerklonken was. Hij zweeg enkele ogenblikken en er hing een gespannen sfeer in de zaal. Ik wou u eerst eens horen zingen, legde hij uit, om te horen wat er voor materiaal hier was. Dat valt me niet tegen. Een geweldig voordeel is dat de heren zo sterk zijn, dat is bij de meeste koren omgekeerd. Herenleden krijg jc niet makkelijk, damesleden in overvloed Maar u hebt een prachtige diepe ach tergrond, vooral in de bassen Driekus glimlachte tevreden die ech ter wel eens neiging hebben of van het hele stuk een solo voor bassen te ma ken Driekus' glimlach verdween maar hier en daar klonk gegrinnik. Die Terlaer sloeg de spijker nu al op de kop. na één versie! Ik weet wat u onder leiding van meneer Van Dalen zoal gezongen hebt, ging Terlaer voort dank zij de inlich tingen van meneer Oompjes. Ik wil niet als hervormer optreden, maar ik wil u wel zeggen dat mijn eigen voorkeur wel iets anders ligt. Hij hoorde het gemompel en keek scherp de gezichten langs. Verruimd be merkte hij dat zijn woorden veeleer in stemming dan ontstemming hadden ge wekt. Er is sedert „De Molen in 't Woud" nog wel iets anders gecomponeerd, ging hij verder, en ik moet u eerlijk zeggen: met zulk materiaal als u hier hebt, zou ik het best aandurven eens iets nieuws nu geen afbericht maar allemaal mee hoor! Zondag a.s. speelt het 2e tegen SVC 2. De spelers krijgen alle persoonlijk be richt, zorg dat je spullen in orde zijn. S.V. Texei. Uitslagen van Zondag: 4e ki. A KNVB: Texel-Schagen 0-3; RKAFC-ZAP 1-1; W.Waard-Watervogels 2-2; Bergen-Suc- ces 1-2; DTS-Vrone 1-3; Grassoppers Oudesluis 2-1, Texel 3-Schagen 3 2-2. Texel A-Scha- gen A 0-3. Texel Schagen: Prachtig weer, dito terrein, flinke be langstelling. Gemengde gevoelens be treffende de uitslag. Het is een snelle wedstrijd geworden, waaruit de beste ploeg met de overwin ning ging strijken. Het pleit werd al voor de rust beslecht, toen T. meerdere malen finaal overspeeld werd. Het was trouwens gelukkig dat Henk en Bertus in goede vorm waren. Wim had het ui terst moeilijk en Gerrit bleef sterk on der de maat. Het zwakste deel was trou wens het spel der binnenspelers, waar aanvallend en opbouwend te weinig werd gepresteerd. Dick werkte wel hard maar had het met zeer goede snelle spelers te doen. Harry heeft behoorlijk gewerkt, maar bij ons was het geen behoorlijk sluitend systeem, slecht afgeven, niet snel en juist vrijlopen, waartegen de S.- spil en verdedigers het best konden uit houden. S. beschikt over een goede ploeg, snel en doortastend. Onze mening is, dat dit de sterkste ploeg uit onze af deling is. Texel trapt af en er ontwikkelt zich di rect een snelle partij voetbal. Uit een lange bal naar Kees krijgen we een vrije schop die hoog voor het doel van S. vlak bij de verste paal de gron J raakt. Onbe grijpelijk weet S. de bal nog naast te werken. Dit was de kans geweest, waar door we een heel andere uitslag hadden kunnen krijgen. Om beurten trekken de voorhoeden ten aanval en spoedig moet Bertus een gevaarlijk schot tot corner verwerken. Maar ook P. Stam zet goed voor, maar Kees loopt mis. Wel volgen de aanvallen over en weer maar S. wordt gevaarlijker en reeds na 10 min., als een corner voor ons doel terug ge plaatst wordt, maakr S. haar le doel punt Als S doorbreekt weet Henk de aanval af te slaan en steecL weer komt S. terug terwijl de T-aanvallen in bete kenis afnemen. Tal van corners op ons doel. Na 40 min. volgt een goede combi natie van S., die onze achterhoede zui ver omspeelt en met een onhoudbaar schot de stand op 0-2 brengt met welke stand gedraaid wordt. De 2e helft is T. wel het meest aan vallend en was het maar jammer, dat een fout van Gerrit aan S. een verras send doelpunt bezorgde, toen de links buiten hem gepasseerd zijnde, met de rechtervoet een zeer hard schot precies binnen de paal loste 0-3. T. is nu het meest in de aanval maar op de onmoge lijkste manieren ging de bal naast, over of bij de keeper Slikker, die weer in top vorm was. S. verdedigde en met succes. De aanvallen die ze nog ondernam wa ren uiterst gevaarlijk, 2 maal sprong de bal van de paal terug terwijl Bertus 2 pracht safe's verrichtte. Hoe er ook ge zwoegd werd, het bleef 0-3. Betere techniek, balbehandeling enz. zijn nodig om beter spel te spelen. Vermelden we nog de uitstekende leiding van scheids rechter Melier. Texel 3-Schagen 3 werd een gelijk spel, waardoor een beslissingswedstrijd nodig is. Maar die moet gewonnen wor den en dan doorgaan met trainen en het komt 't volgend seizoen best in orde. Texel A verloor met 0-3 van Schagen A. Voor de rust een gelijk opgaan, tot dat de S.-midvoor uit geheide buitenspel positie weet te scoren. Dit was voor onze jongens, die bovendien een week school- voetbal achter de rag hadden, te erg. Zo ziet men welke gevolgen een scheidrechterlijke dwaling kan hebben. Aan ULO 1 en 2 ons compliment, jul lie hebt onze sport een g<->ede dienst be wezen. Maar nu ons 40-jarig jubileum De da tum 14 Mei komt steeds meer in 't zicht. Donderdag wordt de Kermis d' été ge opend. Het wordt er bar gezellig, diver se nieuwe attracties, fraaie prijzen, ge zellig dansen, dat rroogt u niet missen, dus allen naar Hotel Texel op Donder dag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Trainen adsp. Vrijdag 6 uur, Senioren Woensdag bij goed weer op het terrein. te brengen Nee, ik ben helemaal met van plan meteen daverende dingen te gaan doen. We zullen heus volgend jaar de Matthaus Passion niet uitvoeren. Maar tussen De Molen in 't Woud en dat meesterwerk van Bach ligt nog zoveel goeds en moois, en dat zou ik graag sa men met u willen proberen. Voor we verder gaan, zou ik eerst eens willen weten, of u zo in het alge meen hiermee denkt accocrd te. kunnen gaan Hij zweeg en keek afwachtend de gelederen langs. Bij de dames zag hij stralende ogen en vriendelijke glimlach jes. Dat zat wel goed. Maar toen klonk een zware stem uit de bassengroep en Terlaer begreep dat dit de man moest zijn, die zo gedomineerd had. Meneer Terlaer, zei Driekus Krol, ik schijn nogal hard te zingen, als ik u zo hoor, en daarom wil ik nu ook wat zeggen. Nee, ik ben eenmaal niet boos omdat u me zoeven in 't zonnetje zette. Dat mag ik wel, vooral van een goede dirigent. Ik geloof dat ik de tolk van de aanwezigen ben als ik zeg, dat we het best willen proberen en ook ons best wil len doen. We willen wel eens een frisse wind zien waaien. Ik voor mij hoop dat die molen in het woud voor de laatste keer gedraaid heeft en al zie ik me nog niet de Matthaus Passion zingen, ik voor mij zal graag meezingen in ieder werk. dat u meent dat we met plezier van Je hoorders zingen kunnen. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 6