Texels Fanfarecorps naar de Ere-afdeling Texelaars verkennen Nieu w-Zeeland 42 Vliegtuigen komen naar vliegveld Texel |V ^nn OP HET MUZIEKCONCOURS, dat Donderdag te Zwaag is gehouden, heeft Texels Fanfare een eerste prijs behaald in de afdeling Uitmuntendheid. Deze prachtige prestatie betekent een promo tie naar de ERE-AFDELING. Wij complimenteren Texels Fanfare met dit grote succes. Zo hebben zij dan het hoogste peil bereikt, dat ooit voor de oorlog werd gehaald: onder directeur Dol brachten zij het in 1937 ook tot een promotie naar de Ere-afdeling, maar door allerlei omstandigheden zijn zij nim mer in de Ere-afdeling uitgekomen en na de oorlog begonnen zij in 1947 met de 2e afdeling concours te Den Burg. Vol gend jaar gaan zij dus in de Ere-afde ling spelen! Voor zuiverheid kregen zij een 9! Voor de le prijs waren 480 punten no dig, zij behaalden er 496; 4 Jaar achter elkaar hebben ze dus een le prijs be haald. Texels Fanfare keerde in tip-top stem ming huiswaarts: toen de Dokter Wa- gemaker om 's nachts 1 uur Oudesdhild binnenvoer speelden ze dat het een lieve lust was! Burgemeester De Koning en de directeur van de VVV, de heer Os kamp, waren aanwezig om hen te be groeten, alsmede een groot aantal andere belangstellenden. In „De Oranjeboom" werden zij door de burgemeester en de heer Oskamp hartelijk toegesproken. Ook de voorzitter van het corps, de heer J. Schrama, stak een keurige speech af. D.E.K. had eerste prijs verwacht. „Het ging niet slecht en het oordeel van de jury viel niet alleen ons, maar ook andere directeuren tegen. Ze hadden nl. gezegd: „Jullie hebt 'm (de eerste prijs) LAMMERENMARKTEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat gedurende de lamme- renmarkten het vee (ook koeien, biggen, enz.), dat niet voor Zaterdagavond 8 uur bij de marktmeester is opgegeven, niet op het marktterrein zal worden toegela ten. Texel, 23 Mei 1952. Burgemeester en Wethouders van Texel C. DE KONING, Burgemeester P. BEEMSTERBOER, Secretaris Onrustig, grjangOf Mijnhardt's Zenuwtabletcen sterken en kalmeren Uw zenuwen. EILMNIEUWS „DJENGHIS KHAN, DE VEROVERAAR Deze Djenghis Khan trekt in 1220 met z'n woeste Barbarenstammen uit 't hart van Azië ten strijde tegen de Westerse beschaafde wereld. Zij rukken op naar Samarkand, toegangspoort tot Perzië. In Samarkand woont een zeer schone Prin ses. Zij weet de sterke legeraanvoerders zéér zwak te maken! Zij speelt ze keurig tegen elkaar uit en het slot van dit lied is, dat de stammen de aftocht blazen. TRIOMF DER LIEFDE Valerie, een jong en knap meisje wordt beschuldigd van moord op haar broer, die echter uit joloezie door 'n zekere Jef freys uit de weg werd geruimd. Door 'n overstroming komen zowel Valerie als haar aanklager in een hooggelegen kloos ter terecht. De spanning stijgt als door toedoen van een non duidelijker wordt, wie de schuldige is. Jeffreys tracht ook de non te doden, maar de verloofde van Valerie grijpt in. Neerland» Nieuw» O.a.: Bezoek van een Afrikaanse dele gatie aan ons land. Model-concours van zelfgemaakte kleding te Amsterdam. Oud-Friese markt in Franeker. Voor schip van de ..War Diwan" bij Vlissin- gen gelicht. Buitenlands Nieuw» O.a.. Een Nederlands koor zingt in Pa rijs. Zuid-Slavische demonstraties op 1 Mei. Straatgevechten in Tokio. Ramp in de haven van Vancouver. De staalsta- king in de V.S. ten einde. De Cup-Final' New-Castle verslaat Arsenal met 1-0. PUZZLERIT OP TEXEL GESLAAGD Onder grote 'belangstelling is Donder dag op Texel een puzzlerit voor motoren gehouden, die meetelde voor het kampi oenschap van Texel en N.-Holland Noord Negen en vijftig motoren, w.o. 39 van de „Vaste wal", namen aan de rit deel. Het 102 km lange parcours was vrij zwaar en er werd heel wat van de capa citeiten van de berijders, de kaartlezers en van het materieel gevergd. Degenen, die het eerst van de start waren gegaan, moesten na een uur wachten opnieuw beginnen. Er was nl. een kleine fout in het parcours ontdekt. De uitslagen zijn: Lichte klasse beneden 250 cc.: 1. C. Drijver, Texel, 16 strafp.; 2. H. de Rid der, Texel, 20 strafp.; 3. B. Dros, Texel, 21 strafp.; 4. L. Boot, Wieringen, 35 strafp.; 5. P. Wayboer, Anna-Paulowna, 38 strafpunten. Prijzen: Wereldbol, aangeboden door mw. W. J. de Waal-Koning; Sportbeker, door Toolens' Schildersbedrijf; Sportbe ker, Verz. Tak, door W. Geus, Schildje, doorKikkert's Rijwielhandel, Verz. Tak, door W. Visser; Medaille, door A. Ziel man; Medaille door Sig. Mag W. Vlas. Zware klasse boven 250 cc.: 1. M. Dek ker, N.-Niedorp, 9 strafp., 2. C. Mets, Texel, 10 strafp.; 3. L. Bakker, Texel, 19 strafp.; 4. C Butter, Ailkmaar, 22 strafp.; 5. W. Duinker, Texel, 32 strafpunten. 6. A. v. d. Vis, Texel, 37 strafp.; 7. L. Goenga, Texel, 40 strafp.; 8. J. Bossen, N.-Niedorp, 63 strafpunten Prijzen: Wereldbol; Sportbeker, door Smederij Keijser, De Waal; Sportbeker; Verz. Tak, door Boon's Zuivelhandel; Schildje door J. Remelink. Teams: 1 M.C. Texel: 45 strafp., beker aangeboden door Medaillehuis Hillegom; 2. M. C. Bakker, 316 strafp., Verz. Tak, aangeb. door de directie Bos en Duin; 3. Kennemer M.C., 613 strafp., Erelmt, .aangeb. door Jac. Gielis. wel!". Aldus de heer U. Bouwsma, direc teur van D.E.K.Den Hoorn's Fanfare corps, dat Donderdag te Zwaag heeft deelgenomen aan het concours. „Wij hadden zes punten tekort voor een eer ste prijs. Voor de stemming van het verplichte nummer „Ouverture Sympho- nique" kregen wij een 6, voor de stem ming van het vrije nummer „Triomph- mars" uit Aida, een 8. Het vrije num mer bracht ons een 9 voor rhythmiek. Voor het vrije nr. hadden wij punten over voor een le prijs". U ziet wel, dat de Hoornders een ho gere prijs hadden verwacht. LEIDSE MARKT Vrijdag 23 Mei 1952. Aangevoerd 2000 Texelse lammeren f65-f80. handel ma tig- TEXELS OUDSTE INGEZETENE OVERLEDEN Texels oudste ingezetene, mevrouw de weduwe F. Bremer-Timmer, is Donder dag op bijna 96-jarige leeftijd in „Huize Irene" overleden. Haar gezondheidstoe stand ging de laatste weken sterk ach teruit. Jarenlang heeft zij in Oosterend gewoond, waar zij door haar nicht lief devol werd verpleegd. Het laatste half jaar was zij toch al niet meer de oude als gevolg van een vrij ernstige val. Toen wij haar een week of zes geleden opzochten hoopte ze weer geheel en al te herstellen. „Iedere dag helpt de zuster me met lopen, ik hoop het straks weer zonder hulp te kunnen", zei ze toen. Mevrouw Bremer is op Oost geboren, maar omdat ze meer van de stad dan van het platteland hield, wilde ze haar leven met op Texel slijten. Kort na haar huwelijk werd ze Helderse, waar zij 30 jaar lang heeft gewoond. Dat ze toch weer op Texel kwam wonen vond z'n oorzaak in het bombardement op Den Helder, in Juni 1940 Ze kwam naar Texel, omdat ze niet graag zo'n tweede nacht wilde meemaken. Het stoffelijk overschot van mevrouw Bremer zal Maandagmiddag op de be graafplaats te Oosterend aan de schoot der aarde worden toevertrouwd MUZIEKFESTIVAL IN ALKMAAR Het door de Ned. Herv. Oratorium Vereniging te Alkmaar georganiseerde Muziekfestival voor de kop van N.-Hol- land wordt op 24 Jum voortgezet. Om 8 uur speelt het Rotterdamsch Phylharmo- nisch Orkest, directeur Eduard Flipse. Uit te voeren werken „Symphoni'a J. Chr. Bach. „Saul en David" Dr Joh. Wage naar harpsolo Margot Broeders Sym- phonie „Romantische" Bruckner GESLAAGD Den Hoorn Onze dorpsgenoot, de heer F Parlevliet, behaalde het diploma motordrijver bij de kustvaart. Hij slaag de met lof. Texelse Boysmeuws. Zondag speelt Boys 1 zijn laatste com petitiewedstrijd: uit tegen Zeemacht 1. op het Helderterrein. Laat dit 'n sportie ve strijd worden, een waardig slot Ver trek om 11,15 van de GroenejMaats. Handbalnieuws Zeemeeuwen. Volgende week begint de nieuwe com petitie. Zm. 1 gaat naar SVC, Zm 2 ont vangt ZDH. Elftallen zie kastje. Zo juist ontvingen wij het bericht van het NHV dat de buitenspelregel ver vallen is. Wij wensen alle clubs een goe de en sportieve competitie 1952 Handbalnieuws Oosterend Doordat de voetballers voortaan Don derdags trainen zijn wij genoodzaakt een andere avond uit te kiezen. De eerst volgende training is Vrijdag a.s. Wie dan niet kunnen moeten bericht zenden aan een der bestuursleden. Zijn er nog nieuwe leden die zich kunnen melden? Ook adsp. van 1016 jaar zijn welkom en wel op Woensdag middag 4 uur. S. V. Texel. Morgen houdt SV Texel een Jeugdtour- nooi ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. Deelnemers zijn: HRC, Helder, Flevo en Texel. Wordt gespeeld in 3 groepen: le groep 15-16 jaar; 2e groep 12-13-14 jaar; 3e groep 10 en 11 jaar 1 wedstrijd. Aanvang 10,15. Prijzen 3 se- rie's speldjes voor elke groep één. De reisclub heeft een 2-daagse trip ge maakt. Vooral de comm. Dick Huizinga, G. Wilner en W. v. Zeijlen ons hartelijk en welgemeend compliment voor de wij ze waarop deze tocht werd voorbereid. Prachtig was de stemming en tot het einde toe was men eensgezind. Dank brachten we aan hen en ook aan de dames Huizinga en Kiewiet vooral ook Jan Maat die onberispelijk zijn vaak moeilijke taak vervulde. Een gezellig di ner in Haarlem was ons besluit. In een volgend nr. hopen we een ver slag uit te brengen. Vol goede moed ho pen we dit werk voort te zetten. In elk geval een goede beurt voor de clubgeest. Ook de dames zullen zich hierdoor nog meer ééns met ons gevoelen. JONGE ZEEHOND Het Museum is verrijkt met een 6 da gen oud zeehondje, dat moederloos op 't strand bij de vuurtoren werd aangetrof fen. DERTIG POLDERS Na de oorlog hebben 30 Polders voor een bedrag van f 838,000 uitgegeven aan ver betering der wefen. (In de kop van het verslag der Hoofdingelandenvergadering was een fout geslopen. Red.) ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau voor zuigelingen houdt 28 Mei zitting. Van 2-2,30 uur zij die per taxi of bus komen; 2,30-3,30 uur moeders met kinderwagens van bui ten Den Burg; 3,30-4,30 uur moeders uit Den Burg. BOUWVERGUNNINGEN Aan de heer J. Drijver Czn., Hoek- straat 6, Oosterend, plaatsing van dakka pel; de heer E. S. Boekei, Schilderend 30, uitbreiding fietsenbergplaats; S. D. Keij ser Rzn., Suikerweg 10, bouw bergplaats voor landbouwwerktuigen; de heren P. Brans Azn., Oost O 116, vernieuwing van gevel en dak; B. Eelman Jzn., Dorps straat 48, De Koog, nieuw kozijn in voor gevel; K. Holtewes, „Hollandia", De Koog 47, bouw fietsenbergplaats. Er wordt een soort kermis opgebouwd en in de stad zie je 's avonds slierten verschillende lampen branden. Een man die we spreken, zegt dan ook, dat we tot de Kerst moeten blijven, dan is het hier nog drukker dan in Londen. We geloven ie man graag maar het is niet de be doeling om lang op één plaats te blijven. De volgende middag om 4 uur verlaten we de stad weer, bestemming Pauranga. We zijn van Te Awamutu naar National Park zuidelijk, dan naar Taupo oostelijk gereden en vandaar steeds noordelijk gegaan. We gaan nu over een prachtige weg, eerst langs het meer van Rotorua, dan langs het Rotoitimeer en dan maar weer de bergen m. We zijn daar echter gauw door en komen dan in een vrucht bare streek en komen om 7 uur in Tau ranga aan. Tauranga is een badplaats, ligt aan een inham, zodat het voor kust vaarders te bereiken is, maar heeft geen strand. Iedere dag varen er boten naar Tokanui of the Mount, wat dezelfde plaats is en dat is aan zee met een of ei genlijk wel twee stranden, eén aan zee en één aan de inham. Tauranga is een klein stadje met grote winkels en biosco pen, waardoor veel vacanfciegangers hier een hotel of kamp zoeken. Hier is met slecht weer ook nog wat te beleven. Wij kunnen ook wel met dat bootje mee, maar besluiten de volgende dag maar met de auto te gaan, wat 17 mijl rijden is. Dwars over is het misschien drie. Kampen zijn er ook in Tokanui genoeg en wij treffen het al erg fortuinlijk. De baas van dit kamp blijkt een Hollander te zijn en we kunnen er gratis in. Het kamp is het eigendom van de A.A dit is zoiets als de wegenwacht in Holland. Deze gast werkt hier voor 7 pond in de week en 10 pet. van de inkomsten Hij is er dan ook alléén voor het seizoen Veel mensen zijn ook hier nog niet, maar Zaterdags begint het te komen. De mensen die in een tent moeten wonen frissen direct al wat op. Want 's mid dags begint het te regenen en het blijft regen. Wij zitten dus maar wat in de car en besluiten 's avonds de bios op te zoe ken. Er is er hier één, hij is van blikken platen gebouwd, maar verder compleet; we kunnen zelfs balcon zitten. Daar is ook een nooduitgang bij, maar ik zie la ter wel, er is geen ladder, je moet dus maar springen! Maar de film is goed. Als we er weer uitkomen, heeft de auto zeker wat te veel water gezien, de motor wil met starten. En aangezien het voor ons niet veel verschil maakt waar de auto staat, besluiten we dan nu maar om voor de bios te slapen. De volgende dag is het weer droog en de motor start onmiddellijk. Zondagsmorgens hebben we de Mount beklommen. Hij is wel niet erg hoog, maar het is toch een hele klim. We gaan er natuurlijk van de verkeerde kant op, wat het niet gemakkelijker maakt. Maar omdat het beneden grasland is met verschillende schapenpaadjes is het be gin niet makkelijk te vinden Toah berei ken we de top en hebben een mooi uit zicht ver over zee en aan de andere kant de inham met nog een paar eilanden,, volledig beplant met dennen. Dan Tau ranga en daar aahter de Kaimaireeks, de bergen, waarachter Jan v.d. Star zijn tenten zal opslaan. New-Zeeland heeft wel veel bergen. Als we weer beneden zijn, ga ik naar de kerk. Ik beland in dc Methodist church, want ik zag met anders. Er is een oud mannetje, netjes gesteven en ge streken en ik geloof dat hij mij graag uit de kerk zou kijken, omdat ik zo maar in het overhemd binnenloop. Maar het weer zit ons ook hier niet mee. De volgende dag is het Kerstfeest en er is een grote boom opgesteld dicht aan het strand. Deze boom is vol gehan gen met cadeau's en 's middags komt de Kerstman met helpers aangereden en worden de cadeautjes aan de kinderen uitgereikt. Het is dan gelukkig droog, maar velen proberen een luwtje te vin den. Het openluchtbal 's avonds trekt ook niet veel bezoekers. De olgende dag is het compleet stormweer en we beslui ten verder te gaan en wel naar Waihi. We hebben hier al die tijd drie Nw.- Zeelanders als buren gehad, die uit Waihi kwamen. Zij doen ook net als wij, slapen in de car en proberen wat van Nw.-Zeeland te zien. Zij gaan ook ver trekken en wel naar Taupo. We moeten weer over Tauranga heen en gaan dan weer Noordelijker. Ook deze weg wordt verbeterd en veel bochten er uitgehaald, maar op het ogenblik is hij miserabel. D. DE VRIES. (Wordt vervolgd) .v. -,*»L[ .1ML_Jv.trTP| i3c« 7-j--- Zo was het in 1937 Behalve de 32 vliegtuigen van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart zullen van daag nog 8 toestellen van de Rijkslucht vaartschool en 3 Harvards, militaire toe stellen, op Vliegveld Texel landen. In totaal dus 42 vliegtuigen. Het publiek wacht een schoon luchtfestijn, want er zullen verscheidene stunts worden uit gevoerd. De militaire vliegers zijn hier speciaal voor getraind. Een der vliegers is een oud-eilandge- noot: de heer K. J. A. Meester, die vroe ger verbonden was aan vliegkamp De Mok en heel wat tochten boven ons ei land heeft gemaakt, vooral nachtvluch ten. De heer Meester is commandant van de Rijksluchtvaartschool te Gilze- Rijen. Van de autoriteiten, die de opening zullen meemaken noemen we: J, W. F. Bakker, directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, die de openings plechtigheid zal verrichten; kolonel- vliegtuigwaarnemer J. L. Zeegers, com mandant van de vliegbasis Twente; de KLM zal vertegenwoordigd worden door de heren Scholteen Custers; de vlagoffi cier van de Marineluohtvaartdienst, Schout-hij-Nacht H. Scheper wordt ver tegenwoordigd door kapitein Ltz. vlie ger J. M. van Holm; J. C. Kolff, voorzit ter van de Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart en voorzitter van de Ned. Luchtvaart- school; J. T. J. van Midden, commandant van de Rijksluchtvaartschool Ypenburg; D. J. Scheffel, secretaris van de Kamer van Koophandel; J. Drijver, secretaris van „Natuurmonumenten"; de volledige Texelse Vroedschap en hun dames; Pol derbestuur van Eierland met hun da mes; de commissarissen van TESO met hun dames; A. T. Hafkamp, comman dant van De Mok; Mr G. D. Rehorst, burgemeester van Den Helder en B. de Vries, lid Ged. Staten. Wij vermeldden reeds in ons vorig nr. dat de commissaris der Koningin in de Prov. Noordholland vertegenwoordigd wordt door de heer A. B. J. Prakken, lid van Ged. Staten. VIERING 20-JARIG BESTAAN De afdeling Texel van de R.K. Land- arbeidersbond „St. Deus Dedit" hoopt 28 Mei haar 20-jarig bestaan feestelijk te vieren. VERPACHTING STANDPLAATSEN VLIEGVELD De standplaats voor ijs op Vliegveld Texel (heden) is verpacht aan de heer Jb. Boon, Den Burg; die voor fruit, snoep enz. aan de heer Fr. Kikkert, De Cocksdorp. LEPELAARS IN DE GEUL De bewaker van De Geul, de heer D. C. Drijver, deelt ons mede, dat zich al daar een paar lepelaars heeft gevestigd. Hij had de indruk dat ze aan het neste len waren. In de oorlog hebben ook le pelaars in de Geul genesteld, maar de kolonie is toen verloren gegaan. Moge lijk is dit het begin van een nieuwe. KEES DE WAAL Szn. KATHOLIEKE KEICKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag 67 u. biechtgel., 7,30 Mei maandoefening, daarna nog biechtgel. Zondag .h. octaaf van 's Heren Hemel vaart. Begin v.d. Indische Missieweek. Om 7,30 de gelezen H. Mis, om 9 uur communieuitreiken en om 10 u. de Hoog mis. 's Av. om 7 u. Meimaandlof. Heel de week 's av. 7,30 Meimaandoefening. De ze week na de H.H. Missen de Pinkster- j novene. Dinsdag om half 7 de gelezen H. Mis. Zaterdag a.s. vigilie v. Pinkste ren, geboden vasten- en onthoudingsdag; om 7 u. wijding v.d. doopvont. Van 6-7 u. 's av. biechgel. en na de Meimaand oefening. Overigens heel de week de H. H. Missen om 7,30. St. Martha-ver.: Don derdag half 3: Regina Timmer en Maart- je Bakker. Zondag 1 Juni hoogfeest van Pinksteren. DERTIG POLDERS ZULLEN 5600 M2 WEG VAN NIEUWE SLIJTLAAG VOORZIEN Blijkens de adv. in dit nr. zullen de 30 Polders diverse wegen van een nieuwe slijtlaag voorzien. Tijdens de uitvoering zullen de te behandelen wegen één dag voor alle verkeer zijn afgesloten. Alle weggebruikers wordt verzooht deze maatregel te respecteren. Nu de wegen zover gereed zijn komt dit werk ééns in de 4 a 5 jaar terug, dus is het niet te veel gevraagd deze wegen slechts één dag rust te gunnen. Wij zijn hiermede allen ten zeerste gebaat. Van bestuurszijde wordt alles in het werk gesteld om de moeilijkheden tot het uiterste te beperken. De eerste dag worden de eerste 4 we gen afgewerkt; de 2e dag no. 5 en 6; de derde dag de wegen, genummerd 7 tot 10; de 4e dag no. 11 en 12. Wellicht kan bij goed weer en zonder stagnatie het gehele werk, ongeveer 5600 m2, in 3 dagen gereed komen. Men rekent op aller medewerking. Nr. 203. Kees woont in Z. Afrika, in Pieter- .naritsburg, dus een uurtje autorijden van de staalblau we Indische Oce aan. Opa Jellema heeft dit kiekje ge maakt, toen opa en oma daar logeer den. Kees wil pi loot of sterrenkun dige worden, maar Vader Siem wil 'm opleiden tot hui zenbouwer. Hij I, houdt veel van zwemmen, is lid van de padvinderij en krijgt zang- en muziekles. Heb je net zo'n goeie stem als je vader? Kees bezoekt een Engelse sdhool en zit in de vierde klas ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER ELIAS. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 25 Mei 1952 N. H GEMEENTE Den Buig 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. Maandcollecte kerkvoogdij Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer De Cooksdorp 9,30 uur Ds Soesan Zuid-Eierland 11 uur Ds Soesan De Koog 7,30 uur Ds Janse De Waal 10 uur Ds Janse Bed. H. Doop Oosterend 8,30 uur v.m. Ds Klijnsma Jeugddienst. Maandcoll. kerkvoogdij Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Maandcoll. voor de kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds Van Boven Bediening H. Doop. Doopaangifte Za terdagavond aan de pastorie. GEREF. KERK Oosterend 10 en 3 uur Ds Je Wolf Den Burg 10 cn 3 uur Ds Goedendorp GEREF KERK (onderh. art. 31, K O Oosterend 10 en 7,30 uur Dienst DOOPSGEZ GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Van Veen De Waal 11,15 uur Ds Van Veen Avondmaal Zendt vroegtijdig Uw advertentie in. TEXELAARTJES Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken. incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. - Te koop gevraagd oude k p- pen en jonge hanen A. N. Plaatsman Kogerweg36tel 139 Te k. 2 stel pl. overgordij nen met rand f 12,-, 1 3-per- soons spraal f 12,50. 1 stof zuiger (zuigt best) f 25.-, 1 ledikant (2-persoons) f 4,-, 1 sterke buitendeur voor boet f 12,50, 1 paar bruine heren schoenen m. 42 f 5,-, 1 pnar bruine damesschoenen maat 40 (nieuw) f 10,- Te bevra gen Oudeschild 210 - Verl. portemonnaie met inhoud Gaarne terug bij Dora Rutten Eendracht, De Cocksdorp Te k. z.g.a.n. Mutsaert kin derwagen Dorpstraat 153, De Koog Alle soorten kool- planten voorradig tuinderij Buisman tel. 133 Beste kuikalveren te k. D. Lips Gev. portemonnaie met inh. terug te bek. tegen adv k N. C Rijk. Schildereinde 75 Wie heeft Kees Schoorl zijn korte bruin-beige gerui te jasje gevonden. Waar schijnlijk verloren omgeving Westerslag Weverstia t 71 Te k. een beste pas afge kalfde vaars J List, Koger- weg Te k aang een tran sportrijwiel of te ruilen voor luxe fiets Stoomwasserij Texel Te koop 1 pr. zw. suede-schoencn h. hak maat 40 merkschocn slechts een keer gedragen Prijs f 15,- Wilhelminalaan 52 Den Burg Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze Zoon Robert H. v. RUMPT R. v. RUMPT-v. Egmond 880 George Streel, Sydney Canada 13 Mei 1952 Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van een dochter en zusje Netty (ANTOINETTA LUCIA GEERTRUIDA MARIA) B VAN BEEK-Witte W VAN BEEK ANTOON en JAN Zuid Eierland E 56 Texel 20 Mei 1952 Enige en algemene kennis geving Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Dirk Anne H BLOM A P. BLOM-Kok Oudeschild 62, 23 Mei 1952 Met blijdschap geven wij U kennis \an de geboorte van onze zoon en broertje Johannes M Ellen-Lap C. Ellen en Kinderen Den Burg. 20 Mei 1952 TijdelijkCentr Ziekenhuis te Alkmaar. Voor de vele blijken van belangstelling en deel neming ons betoond, tijdens de ziekte en het overlijden van onze kleine lieveling DINI onze welgemeende dank. In het bijzonder aan Ds |anse voor de troostwoor den tot ons gesproken en verder aan dragers, kleed oplegsters, buren en alle anderen die haar de laatste eer hebben bewezen. Fam H. VERIjZER, De Koog, Texel, Mei 1952

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2