PTT doet onder huidige omstandigheden wat zij kan „Kees het geld" Van achterstelling van Texel geen sprake Plezierige Pinksterdagen SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat door hem op Dinsdag 3 Juni a.s. geen spreekuur zal worden gehou den. Texel, 31 Mei 1952 De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. VRIJSTELLING VAN DIENST De Burgemeester der gemeente Texel brengt ter algemenè kennis, dat de mi nister van Oorlog bij zijn beslissing van 27 Mei 1952, nr 719674, niet-ontvankelijk heeft verklaard een ten aanzien van Biem Vlaming, wonende O 53 te Ooster end op Texel, gedane aanvraag om vrij stelling van dienst als gewoon dienst plichtige wegens persoonlijke onmisbaar heid. Tegen deze uitspraak kan iedere be langhebbende in beroep komen, uiter lijk de tiende dag na de dag, waarop de thans genomen beslissing ter algemene kennis is gebracht. Het verzoekschrift, waarbij het beroep wordt ingesteld, moet met redenen zijn omkleed en wordt ingediend bij de Bur gemeester, ter secretarie dezer gemeente. Het behoeft niet te worden gesteld op gezegeld papier. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoek schrift aan de Koningin, die op het be roep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Texel, 31 Mei 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. GLAS-IN-LOOD RAMEN De restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Den Burg vordert gestaag. Dezer dagen zijn verschillende glas-in-lood ramen ge plaatst, alles geheel in de oorspronke lijke stijl. BOUWVERGUNNINGEN De heer W D. Bakker, Witte Kruis weg 10, Den Burg, bouw van een garage; 30 Polders, plaatsen van een loods; Mw. T G. Koopman-Koning, Emmakade 68, Den Haag, bouw van een woonhuis aan de Minister Ruisweg te De Koog. COMMISSIE ZUIDERZEESTEUNWET OPGEHEVEN Naar wij vernemen is de op 13 Maart 1939 ingestelde Plaatselijke Commissie Zuiderzee Steunwet te Texel met in gang van 1 Juni as. opgeheven. Deze commissie bestond uit de heren: Jak. Bruin, voorzitter, K. Stoepker, secreta ris-lid, C Dogger, J. Boom en A. Ellen. GESLAAGD De heer K. van Lente, P.H. Polder, deed met gunstig gevolg examen voor onderwijzer en behaalde tevens de acte J (lichamelijke oefeningen). LE1DSE MARKT Op de gisteren gehouden Leidse markt werden voor de Texelse lammeren prij zen besteed van f 60- tot f 80.-. DOOR HARTVERLAMMING OVERLEDEN De 58-jarige heer C. Krijnen, machi nist bij de N. V. Texelse Electriciteits- maatschappij, is in de nacht van Don derdag op Vrijdag tijdens het uitoefe nen van zijn functie in het gebouw van de TEM aan een hartverlamming over leden. De heer Krijnen was sinds 1944 in dienst van dit bedrijf ZAKENNIEUWS. „VAMI IJS SALON" De heer M. E. v. d. Kerkhof opent he den zijn ,,Vami IJs Salon" in het keurig ingerichte pand Kogerstraat 11, Den Burg. Er is een gezellig zitje gemaakt, de wanden zijn versierd met. tal van schil derijen, vervaardigd door de heer Van der Kerkhof Sr Gezichten op de haven van Oudesahild, Den Hoorn, de Hoge- berg, enige Indonesische landschappen enz. De vogelstand" doet het ook goed en zal vooral door de toeristen worden gewaardeerd. Het bedrijf beschikt over een grote, automatische ijskoelkast De verlichting is eveneens modem en er is muziek om de stemming nog te verho gen. RENTESPAARBRIEVEN NATIONALE WONINGBOUWLENINGEN Op Texel is t.ot dusverre voor een be drag van f 18 500 uitgegeven aan Rente- spaarbrieven van de Nationale Woning bouwleningen. VOORDRACHT GEMEENTESCHILDER Als nummer 3 op de voordracht ter benoeming van een gemeentesohilder was ons pemeld C. Timmer. Dit moet echter zijn W. Timmer Czn. DE WERKLOOSHEID Gisteren stonden bij het Arbeidsbu reau 21 werklozen ingeschreven 1; 2 hun ner zijn werkzaam in de DUW, 17 hun ner zijn opgenomen in de Overbruggings- en Sociale Bijstandsregeling. In de DUW zijn thans bovendien 23 Helderse werk lozen werkzaam. (Vorig jaar eind Mei waren er 23 werk lozen.) Nr. 205 EVERT BAYS „Ik verlang naar de grote vacantie, want dan mag ik een reis met mijn va der mee varen naar Amsterdam!" aldus laat Evert ons weten. Hij viert morgen, Zondag 1 Juni, eerste Pinksterdag, zijn 9de verjaardag. Hij houdt erg van voet ballen en zwemt als een rob. Evert .woont Schilderend 24 te Den Burg Veel plezier morgen. HEROPENING RIJWIELHANDEL J. D. TROOST Zaterdagmiddag om 3 uur wordt de zaak van de heer J. D. Troost te Den Hoorn heropend. Van ouds heeft de heer Troost alhier rijwielen verkocht. Daar naast is hij de laatste jaren een handel in souvenirs en huishoudelijke artike len begonnen. De winkel bleek al spoe dig te klein en daarom werd besloten de zaak te vergroten. Dit is onlangs ge schied. Er is nu een ruime winkel met een grote etalage gekomen, met daar naast een toonkamer waar men diverse soorten rijwielen kan bekijken. Onge twijfeld wordt hier in een grote behoef te voorzien. Door de toename der bad gasten wordt de vraag naar souvenirs e.d steeds groter. Ook strandartikelen zijn voorradig. Den Hoorn kan dus trots zijn op deze nieuwe zaak. Als openings attractie kan men raden naar de naam van een pop die in de etalage komt te staan. Er zijn drie prijzen beschikbaar. We wensen de nieuwe zaak een grote bloei toe. ZAKENNIEUWS. N.V. GOEDERENHANDEL PH. VLES- SING OPENDE HAAR NIEUWE PAND ,,Er zullen zeker onder u zijn, die zul len zeggen: „Het is in deze tijd een hele waag en het brengt 'n grote verantwoor ding mee om een meuwe zaak te bou wen, want met bouwen alleen ben je er nog niet!" Inderdaad moet ik dit direct toegeven, maar in het rotsvaste ver trouwen in ons vakkundig, eerlijk en plichtsgetrouw personeel, hebben wij de ze stap aangedurfd en wij twijfelen er dan ook in het geheel niet aan of deze zaak zal slagen! Aan de Inkoop-combina tie „Nederland" hebben wij een groot deel van onze bloei te danken" aldus sprak de heer E. Vlessmg, Directeur van de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing, Donderdagmiddag een 80-tal genodigden toe bij de opening van het nieuwe Meu bel- en Womnginrichtingbedrijf aan de Molenstraat te Den Burg. De heer Bertram, directeur van de Inkoop-combinatie „Nederland", noemde deze een van de mooiste der 300 bij „Ne derland" aangesloten zaken. Hij schet ste de uitstekende verhouding tussen directie en personeel. De heer Van der Kolk, sprekend na mens de directie Balatum, verklaarde in geen enkele betrekkelijk kleine plaats zo'n goed georganiseerd bedrijf te heb ben aangetroffen, met zo'n verscheiden heid van artikelen. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer C. J. van der Kooi, voor zitter van de Algemene Texelse Midden standsvereniging wier bestuur volledig aanwezig was. Hij feliciteerde de familie Vlessing en haar medewerkers. Op het gebied van meubel- en woninginrichting is de zaak thans toonaangevend en zij kan op één lijn gesteld worden met de overkantse zaken. Wij op Texel moeten, aldus spreker, inderdaad niet de idee hebben „de men sen kopen toch wel bij ons, maar kwali teit en prijs moeten zodanig zijn, dat zij de toets der critiek kunnen doorstaan. Hierna nodigde de heer E. Vlessing mevrouw De Koning uit om de zaak 4e openen. De sleutel was met groen-zw*arte linten versierd. De nieuwe zaak maakt een groot steedse indruk met haar zeer ruime por tiek van bijna 12 m. lengte. Aan weerszij den vindt ge de grote etalages met haar complete ameublementen, van salon tot slaapkamer! Het oog wordt getroffen door de zeer smaakvolle inrichting wel ke de lust tot kopen wel zeer moet ani meren! Door haar zonnige sfeer en wijd te imponeert met minder de grote show room met haar 12 meter lange lichtkap, welke achter genoemde etalageruimten is gebouwd. Vooral de uitstekend geko zen verhoudingen - hulde voor de be kwame architect de heer N Schermer - dragen bij tot het prachtige resultaat. Om naar cijfers over te springen: de nieuwe zaak heeft 100 m2 etalagespie- gelruit Geen wonder, dat de heer Ber tram opmerkte, dat deze zaak net zo goed in Utrecht of Den Haag kon staan' Een groot aantal personen van het Vasteland kwam naar Texel om de ope ning bij te wonen, w.o. de heer Standaart die 35 jaar bij de N.V. heeft gewerkt. Er waren 42 bloemstukken, waaronder van de Conventie van Tapijtfabrieken te Tilburg en een bloemenhulde van de Buurt, die 's avonds rijkelijk werd ont haald! Ook de telegrambesteller had een drukke dag: 30 stuks! Namens het per soneel werd een fraaie electrische klok aangeboden. De heer Vlessing deelde ons mede, dat het bedrijf bijna 150 jaar bestaat: zijn betovergrootvader is in de Waalderstraat waar thans smederij Jb. Zwaan is ge vestigd, begonnen! S. V. Texel. Tweede Pinksterdag speelt Texel 1 voor de beker van de afdeling Noord- Holland van de KNVB, thuis tegen ZAP. De winnaar krijgt de Zondag daarop BKC op bezoek. Daar ons doelgemiddel- de beter is hebben we aan een gelijkspel ook genoeg. Het derde elftal gaat naar Den Hel der om op het Watervogelsterrein de beslissingswedstrijd tegen Geelzwart te spelen. Men wordt nogmaals dringend ver zocht de contributie tot en met Mei af te rekenen. Degene die afgelopen Zondag een paar jongensschoenen van een fiets heeft weggenomen wordt in zijn eigen belang aangeraden deze te bezorgen bij W. van Zeylen, Emmalaan 15, daar zijn naam bekend is. Handbal De Koog Zondag speelden we de eerste competi tiewedstrijd. Jammer genoeg verloren we van GDS met 6-1. Maar het was een sportieve, goed gespeelde wedstrijd. En als we zo door blijven gaan, zal het deze competitie wel loslopen. Zaterdagmiddag 4 uur spelen de adspiranten thuis tegen GDS. Komt allen op tijd! DE JEUGD DEED VERKEERSEXAMEN Onlangs heeft een groot aantal jon gens en meisjes deelgenomen aan het theoretisch gedeelte van het Verkeers- examen. De uitslag hiervan was: od. sahool Den Burg: geslaagd 16, af gewezen 1; o.l. school Oosterend: 8 ge slaagd, afgewezen geen; De Cocksdorp: 17 en 2; Zuid-Eierland: 8 en 3; Midden- Eierland: 7 en 2; De Koog 11 en 1; Chr. school, Den Burg: 17 en 5.. Oudeschild: 18 en 3; Den Hoorn: 14 en 0; De Waal: 5 en 1, R K. school, Den Burg: 18 en 3; De School met de Bijbel, Oosterend: 15 en 1. Volgende maand zullen de 132 van de 164 die voor het theoretisch gedeelte slaagden, practisch examen doen. EMIGRATIEHOEKJE Een landarbeider (gehuwd, max. 2 kinderen). Huisvesting: 2 slaapkamers en 3 overige kamers (gemeubileerd). Huur vrij. Boerderij gelegen in de The French Pass, hetgeen een vrij afgelegen district is. „Kees het geld!" Kees het geld! On der zen hemmetje het ie geld!" Weet u wie Keesje was, over wie dit werd ge roepen? Keesje was het diakenhuisman netje uit de Camera Obscura van Hilde- brandt. Hildebrandt was de schuilnaam van Nicolaas Beets. Veel mensen bele ven nog hun plezier aan dit kostelijke boek, dat meer dan honderdtien jaar ge leden werd geschreven. Keesje nu droeg twaalf gulden in een leren zakje op zijn hart en niemand wist het. Dit dubbeltje voor dubbeltje bijeengespaarde geld had Keesje be stemd,voor zijn begrafenis". „Ik wou fatsoenlijk begraven worden", zei hij. Maar in het diakenhuis mocht men geen eigen geld hebben en door te roe pen „Kees het geld!" verried Klein Klaasje met de bochel, die achter het ge heim was gekomen, Keesje aan de Vader van het diakenhuis. Keesje moest zijn dierbaarste bezit afstaan, hij liet er tra nen om en.kreeg het weer terug. Hoe? Als u het niet weet, moet u het verhaal over Keesje beslist lezen. Keesje stelde er een eer in om er zelf voor te zorgen, dat hem de laatste eer zou kunnen worden bewezen en het is hem gelukt. Maar hij had er dertig jaar voor nodig en die waren hem be schoren. Er zijn een enorme massa mensen in Nederland, die er precies zo over den ken als Keesje: die niet willen dat hun familie voor zulke kosten moet op draaien en ook niet dat „het van de ar men gaat". Maar je weet tenslotte nooit of je in het „leren zakje" of de oude kous of de spaarpot of op het Spaar bankboekje dat gehele bedrag bij elkaar zult krijgen. Het bedrag dat heel wat hoger zal moeten zijn dan de twaalf gul den van Kees. En zelfs al worden je der tig jaren toegemeten, zul je dan weer stand kunnen bieden aan de verleiding om eens even bij jezelf te lenen? Dat hoeft nog niet eens te zijn voor het doel. waarvoor Klein Klaasje vaak naar de „Vette Vaatdoek" toog. Je kunt tenslotte met geen enkele schuldeiser zo gemak kelijk tot 'n accoordje komen als met je zelf, met je eigen spaarpot. En geleend of met geleend, het kan gebeuren, dat het bedrag, als het ge bruikt moet worden waarvoor het ge spaard is, niet voldoende is, omdat niet lang genoeg gespaard kon worden. Dan is Leiden in last. Er zijn nog mensen, die niet weten, dat je jezelf op dit punt zekerheid verschaf fen kunt. De zekerheid, dat de spaar pot op het ogenblik dat het nodig is, vol zal zijn zo vol als je jezelf voorgeno men had dat hij dan moest zijn. Die mensen weten ook niet, dat je daar de deur niet voor uit hoeft en dat die ze kerheid je nog in verschillende moge lijkheden wordt geboden. Die mensen weten namelijk niet wat in ons land de volksverzekering is. De bedoeling van deze verzekering, die ook wel begrafenisverzekering wordt genoemd, is om te zorgen, dat de begra feniskosten zullen kunnen worden her taald, maar ook eventuële kosten van de laatste ziekte of andere schulden, de kosten van een grafsteen, van de kerke lijke uitvaartdienst of wat er allemaal aan andere kosten in zo'n geval te beta len zijn. Kosten, waarmee je anderen met wilt opschepen, die jezelf voor je rekening wilt nemen en wat je doen kunt ook. En als dit allemaal nu nieuws voor u is, dan moet er nog bij verteld worden, dat het een centenkwestie is. Iedere week betaal je een luttel bedrag centen aan de bode, die ze komt halen, en je hebt de gewenste zekerheid gekocht. Welke? Die zekerheid van de uitkering van een bepaald bedrag bij overlijden. U kunt zich in de volksverzekering nog andere soorten van zekerheid dekking zegt men ook wel verschaffen, maar laten we het hier alleen hebben over de meest gangbare verzekeringsvorm. De premie (dat luttel aantal centen) moet worden betaald tot het overlijden van de verzekerde of, indien dat eer der valt tot uw 65ste jaar (maar dit kan desgewenst ook zijn uw 60ste of 50ste of uw 70ste jaar!) Wilt u nog meer zekerheid? Nu dan: het volksverzekeringsbedrijf, dat zich op deze verzekeringen toelegt en dat een deel is van het levensverzekeringsbe drijf, staat onder Staatstoezicht. Het zijn particuliere maatschappijen, maar het wakend oog van een Staatsinstelling de Verzekeringskamer, zorgt er voor dat de belangen van de vele honderddui zenden, ja millioenen Nederlanders, die aan deze bedrijven worden toevertrouwd en wat voor belangen! goed be hartigd worden. Voor zover deze dingen in zijn tijd bestonden, wist Keesje ze hoogst waar schijnlijk niet, maar u weet het nu wel. Doe er uw voordeel mee! INGEZONDEN Den Haag, 30 Mei 1952, Geachte Redactie, Zoals uit het onderschrift van mijn correspondentie met de PTT over het postkantoor te Den Burg, opgenomen in Uw blad van 16 April j.l. blijkt, was door mij toen nog geen antwoord van de PTT ontvangen. Daartoe uitgenodigd door de Inspectie der PTT te Haarlem, had ik kort gele den een langdurig onderhoud op het bu reau van genoemde inspectie. Uit het geen mij daar werd medegedeeld ben ik ervan overtuigd, dat er bij de PTT van een achterstelling van Texel geen spra ke is. Ten tijde van mijn bezoek werd er druk gewerkt aan de nieuwe dienst regeling in verband met de zomerdienst van de TESO welke dezer dagen is inge gaan. Het is niet juist, dat de wijziging van een postkantoor met een directeur, in een hulp-postkantoor een stap terug betekent. In tegendeel, men kan er nu zelfs des avonds terecht voor de behan deling van geldzaken hetgeen in een gro te stad niet eens mogelijk is. Het bedienen van het publiek door 1 loket heeft de volle aandacht en daarom is thans bepaald, dat bij een grote toe loop het tweede loket eveneens wordt opengesteld. Het nieuwe postkantoor met zijn meer dere loketten moet niet gezien worden alleen in het licht van deze tijd. Bij het ontwerpen ervan is er n.l. al rekening mee gehouden, dat dit gebouw tot in de verre toekomst ook tijdens de grote sei- zoendrukte in de behoefte moet kunnen voorzien. Aan elke ontwikkeling en uit breiding van de PTT dient ook op Texel gedurende een lange reeks van jaren het hoofd te kunnen worden geboden, zon der dat verbouwing nodig is. Immers zijn de kosten dan als regel veel hoger dan bij nieuwibouw. In de tegenwoordige tijdsomstandighe den moeten ook bij de PTT meer nog dan vroeger de grenzen van het econo misch verantwoorde in het oog worden gehouden. Men kan er evenwel van over tuigd zijn, dat de bedrijfsleiding er steeds naar blijft streven om de dienst zo goed mogelijk te laten functioneren. De PTT wil niets liever dan haar ser vice zo hoog mogelijk opvoeren hetgeen thans slechts kan geschieden binnen het raam van de beschikbare middelen. Behalve de openstelling van het post kantoor te Den Burg werd door mij te vens aan de PTT voorgelegd de bestel ling in Den Burg. Mijn voorstel werd in studie genomen of het practisch uitvoer baar is. Dezer dagen werd mij bericht, dat mijn plan voor verwezenlijking vatbaar is ge bleken. Door inschakeling van alle ppst- bestellers is nu bereikt, dat de met de eerste boot aangevoerde post in de ei genlijke kom en in de uitlopers daarvan (Hollewalsweg, Molenstraat, Suikerweg) met directe omgeving van 20 tot 50 mi nuten vroeger dan voorheen bij de ge adresseerden kan worden besteld. Men zal dit inmiddels zelf wel ontdekt heb ben Voor de getroffen maatregelen is een woord van dank aan de Inspectie der PTT te Haarlem hier zeker op zijn plaats. TFXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houd! Maandags van 11,30 lot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. gevraagd oude k p- pen en jonge hanen A. N. Plaatsman Kogerweg36tel 139 Te k. aangeh. bl uwkam- garen costuum m. 50 G. Vlaming Bosweg *4, Ooster end Weggelopen mooi Cypers Kalerije. Tegen goede hel. terug Mej. Maria van 't Hart Kantoorstr. 16 Ma chinemaaien gevr. beschikt over tractor Sj Meester Oe- delem P.H. Polder Te k. vulkachel Witte kruislaan 13 Te k. rode ster aardappelen 15 ct. per kg. C Hin Czn., Witte Engel Te k. 2H.A. Klaverhooi. K. Langeveld, Pijpersdijk Bij Korten- hoeven volop Petunia's Sal via's, Lobelia's en Africanen- planten Te koop divan, 6 stoelen, schemerlamp, rook- stoel, zinken bad, jongens- rijwiel. Schilderend 93 Te koop wegens plaatsgebrek 25 h 30 jonge hennen, ruim 6 weken oud G. v d. Star, De Slufter E 133 Te koop een stofzuiger, 'n kippenhok, loop en ren, voor plm. 15 kippen L Mechielsen.Schoon- oordweg 35. Utrecht, 25 Mei 1952 Met vreugde berichten wij al onze vrienden en bekenden de geboorte van Niek Fam. NIJLAND Prof. Dr Magnuslaan 16, Utrecht Tenslotte heeft men bij de Inspectie meegedeeld, dat eventuele klachten steeds gefundeerd moeten zijn met fei ten, namen en tijden en men kan ervan verzekerd zijn, dat dan een grondig on derzoek wordt ingesteld. Ik dank u ook thans weer voor uw me dewerking door plaatsing van deze re gels in uw blad Hoogachtend, A. J. de Graaf Van Wouwstraat 21 Den Haag EMIGRATIE Op 17 Juni vertrekken weer twee Texelse families naar Australië: de fami lie L. Mechielsen, Schoonoord weg, gezin van 4 kinderen en de fam. Th. van Sam- beek, Driehuizen, gezin van 4 kinderen. Ook de 16-jarige Jacob van Sambeek Wz gaat op 17 Juni naar Australië. Deze maand zijn 4 nieuwe aanvragen binnengekomen: 1 voor Nw. Zeeland, 1 voor Canada, 1 voor Australië en 1 voor Zuid-Afrika. ZONDAGSDIENST DEN BURG Beide Pinksterdagen Dokter Schalkwijk PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 1 Juni (le Pinksterdag) N. H. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. v. heijendam in gymlokaal Molenstraat. Zendingscol lecte. De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Zendingscollecte Den Hoorn 9,15 v.m. Kinderdienst Er rijdt een extra bus door de P. H. Polder die om 8,45 het noorden v. d. Polder binnenkomt 10,30 uur Ds Van Boven. Medewerking v.h. kerkkoor. Zendingscollecte Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer m.m.v. het kerkkoor. Extra maandcol- lecte v.d. kerkvoogdij. Geen Zondags school. Oosterend 10 uur Ds Klijnsma m.m.v. het kerkkoor. Zendingscollecte De Koog 9,30 uur Ds Janse Pinksterzendingscollecte De Waal 11 uur Ds Janse, Bediening H. Doop en bevestiging nieuwe lidmaten. Het kerkkoor zingt. Pinksterzendings collecte De Waal 19,30 uur Ds Janse, Bediening II Avondmaal. Finksterzendingscoll. GEREF. KERK. Oosterend 10 en 3 uur Ds Je Wolf Den Burg 10 en 3 uur Ds Goedendorp DOOPSGEZ GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds Van Veen Extra collecte. De Waal 11,15 uur Ds Van Veen Extra collecte. Den Hoorn 19,30 uur Ds A. J. Snaaijer Extra collecte. Oosterend 19,30 uur Ds Van Veen Extra collecte. GEREF KERK (onderh. art. 31. K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Dienst Maandag 2 Juni (2e Pinksterdag) N. H GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Boven, in gymnastieklokaal, Molenstraat Zendingscollecte Zuid-Eierland 10 uur Ds Klijnsma Zendingscollecte Den Hoorn 10 uur Ds v. Reijendam Zendingscollecte Oosterend 10 uur Ds Soesan, Zendingscollecte DOOPSGEZINDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Ds Van Veen (Pinksteren) Daar het ons onmogelijk is van een ieder persoon lijk afscheid te nemen, I groeten wij langs deze weg I al onze vrienden en be- I kenden. Fam A HELSLOOT. wensen wij U allen toe! A s. Dinsdag zijn wij weer op de Groeneplaats te spreken Inkoop, verkoop, ruilen e repareren van alle Uur werken. Zwitserse Polshorloges met garantie, vanaf f 16,I De Klokkendokter MARTFN GROOT Met kfote blijdschap en dankbaarheid geven wij U hiermede kennis van de geboorte van onze Dochter Louisa Jannette H N. HOOGERBEETS M. J HOOGERBEETS- Alkerm Amsterdam, 24 Mei 1952 „Texla", Hemweg 132 Met dankbaa'heid en gro te blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Jan J. M OOSTERHOF- v. Bennekom H. OOSTERHOF Molenstraat 2, Den Burg 28 Mei 1952 Tot ons leedwezen overleed heden onze geachte medewerker en collega de heer C Krijnen in leven machinist bij de N V Texelsche Elec- triciteits Mij Directie en Personeel van de N V. Texelsche Electriciteits Mij Den Burg, 30 Mei 1952 Kinderen Kleinkinderen Oudeschild, Texel, Dorpstraat 113 De teraardebestelling heeft plaats Zaterdag 31 Mei 2 uur van het sterfhuis. Heden overleed onze lieve Vrouw, Moeder en Grootmoeder Antje Eelman Echtgenote van Jan van der Vis in de ouderdom van bijna 77 jaar en Hiermede vervullen wij de treurige plicht, u kennis te geven, dat zacht en kalm, geheel onverwachts, van ons is heengegaan, onze lieve Man, Vader en Grootvader Cornelis Krijnen, echtgenoot van A. Krijnen-Tompot, in de ouderdom van bijna 58 jaar. Den Burg: A Krijnen-Tompot T. C. Geense- Krijnen G Geense Tilburg: A. Krijnen A. Krijnen- van Huykelom Anneke Den Burg, Texel, 30 Mei 1952. De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag 3 Juni a. s., n.m. 2 uur vanaf Eben Haëzer.

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2