nieuwe Douwe Egberts ...in zo'n glas bier schijnt de zon... SLOTACCOORD Voor al Uw drukwerk naar de Texelse Courant pakje wilde wegkapen I Maar de moesten we eens een olifantje aan boord nemen", zo begon Stuurman Steven een ander verhaal. „Die Betsy was een intelligent en guitig beest. In de havenloods had ik nèt een Sterling gedraaid, toen ze met een zwaai van haar slurf het knappe jongen, die me er af krilgt „Ze staat ook op Sterling, stuur man!" roept het koksmaatje. Ik stap op Betsy af, Huister iels en daór laat ze zich, al knipogend, wegleiden' „Wat zei u eigenlijk legen dat beest, stuur", vroeg pret begon pas goed, toen we aan de loopplank kwamen Wat de kornak ook deed, Betsy wou er met over. Gelach aan boord natuurlijkKort en goed, ik haalde m'n Sterling weer te voorschijn en mikte het pakje met een boog precies in de handen van de bootsman „Opsteken!" roep ik. en jawel hoor. daar stormt Betsy naar voren, de loopplank over. op de bootsman afl Die laat het pakie Sterling vallen en kiest het hazenpad. Doodleuk zet Betsy haar rechter poot er op en kijkt STA OP STERLING! even later de bootsman, die zich wel een beetle geneerde. „Niets bizonders, bootsman, antwoordde ik Ik zei: Betsy, beste meid, niet ji|, maar ik. PER 100 GRAM KATHOLIEKE KEKKLIJST van de parochie St. Martinus Oudeschild Zaterdag, vigilie v. Pinksteren, gebo den vasten- en ontihoudingsdag, van 6-7 biechtgel.. om 7,30 Meimaandoefening, daarna nog bieohtgel. Zondag, Hoogfeest v. Pinksteren of nederdaling v d. H. Geest over de Apostelen. Om 7,30 de ge lezen H. Mis, om 9 u. communieuitreiken en om 10 u. de Hoogmis, voorafgegaan door Veni Creator, 's Av. Feestlof om 7 uur. Maandag, 2e Pinksterdag, de H H. Missen als op Zondag, om 7.30 de gez. Mis, om 9 uur communie-uitreiken en om 10 uur de gelezen H. Mis, des avonds geen lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn quatertemperdagen, dus geboden vasten- en onthoudingsdagen. Donderdagavond 7,30 rozenhoedje en daarna biechtgel. Vrijdag, le Vrijdag v.d. maand, om 7 u. communieuitreiken, uit stelling en toewijding, om 7,30 de gez. H. Mis, 's av. 7,30 lof t.e.vh H. Hart Za terdag, le Zaterdag v.d, maand, kwart over 7 communieuitreiken en 's av. 7,30 lof t.e.v. Maria met rozenhoedje en toe wijding, na het lof biechtgel. evenals er vóór van'6-7 uur. In de week zijn de H H. Missen om 7,30. St. Marthaver.: Vrij dag 2,30: Tini Bakker en Cath. Maas. Zondag a.s. Dnevuldigheidszondag. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 31 Mei op om 4,25, onder om 8,51. Maan: 8 Juni V.M., 14 Juni L.K. Hoog water ter rede van Texel: 31 Mei I,52 en 2.31. 1 Juni 2,37 en 3,23. 2 Juni 3,23 en 4,26. 3 Juni 4.37 en 5,31. 4 Juni 5,45 en 6,32. 5 Juni 6.43 en 7,25. 6 Juni 7,34 en 8,11. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Vertrek Van Texel: 5,30; 7,50; 9,50; 11,50 14,50; 16,00*) 17,50. Van Den Helder: 6,40; 8,50; 10,50; 13,20; 16,20nZa.; 17,30*); 19,30; 16,30Za. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50; 9,50; 11,50; 16,10a; 18,20 Van Den Helder: 8,50; 10,50; 13,20; 17,20a 19,30. van 5 Juli af t.m. 30 Aug. '52 alléén op Zaterdag. nZa is niet op Zaterdag. Za is alléén op Zaterdag. a is van 1 Juni af t.m. 7 Sept. ,52. Bier schenkt rust en verstrooiing glas aan de mond, ballon in de luchtdaar gaat-ie nu pas écht thuis „Duphir" Antl-lrultichurh organisch kwikpraeperaet lei bestrijding van schurit In de fruitteelt vóór de bloei. Dithaan Z-78 ter bestrijding van schurit na de bloei, geelt mooie bladstand „Duphar" Ragulex Lala Val om het vroegtijdig vallen van appels to voorkomen ..Duphar" Parathion tegen luis. spint. Iruit- motie en bladrollers Duphar" Spultzwaval ter bestrijding van schurit in do Irulttoolt ..Duphar"DDT togen bladrollers. „Duphar" Lindaan ter bestrijding van bloedluls en appelxaagwesp. Op aanvraag zenden wij u gratis een uitgebreid overzicht van de toepas singsmogelijkheden onzer producten. Vtrkttfikanioirr; P.C. Hto/mraai 171-177 Arr.ilcrdam moegespeeld, gauw verkwikt Ook in de stad valt er van de natuur te genieten. Temidden van het bonte gewoel van caroussels en zweefmolens, op het café-terras aan de rand van de stad of midden in het nerveuze gekrioel van het moderne stadsverkeer vindt een mens rust en verstrooiing bij een goed glas bier. Want in zo n glas schijnt óók de zon en bij elke slok proef je de natuur. Bier, uit gerst en hop gebrouwen, schenkt de weelde van de oogst en de rust van buiten. Moet het onbeschermd zijn overge leverd aan dé grote gevaren voor uw bodem en uw productenziekten, insecten, onkruid? Smoor iedere ziekte in de kiem, verdelg insecten radicaal, roei onkruid met wortel en al uit. Maak uw land meer waard. „DUPHAR" bestrijdingsmiddelen be horen tot de besten. Hun uitstekende resultaten zijn proefondervindelijk vast gesteld. Moet uw land weerloos zijn? Zorg voor doeltreffende en economische bescherming „Duphar" staat u terzijde! Vraag dc nüuwe FIJNE ENGELSE MELANGE.' Een opvallend fijne Engelse melange, thans binnen het bereik van iedere huisvrouw in Nederland Vraag naar Douwe Egberts Pickwick Thee (met het groene etiket) en laat alle huisgenoten genieten van de aparte, volle opwekkende smaak, die in Engeland ook zo geliefd is. FEUILLETON door T. LODEWiJK 11.) Frits had gevoeld dat de oudere man gelijk had, en geprobeerd Hardink en z'n obstinate houding te vergeten. Maar het gesprek kwam er telkens weer op terug, het conflict stempelde hun ver houding. En zelfs toen hij in de trein zat, op weg naar de hoofdstad, voerde hij in de geest een fel en slagvaardig twistgesprek met de koppige oude boer. In Amsterdam ging alles boven ver wachting. Hij vond het een aardige klas en de jongens vonden hem geschikt. Binnen een kwartier was er de goede verstandhouding, die basis is voor het slagen van het onderwijs. Na afloop praatte Frits met 't school hoofd, dat vele slagen om de arm hield maar toch liet merken dat hij deze can- didaat een zeer goede kans gaf. Het valt zeker niet mee, wendde hij het gesprek over een andere boeg daar in zo'n uithoeik begraven te zitten? Och, dat gaat wel. Altijd zou ik het er niet uithouden. Maar u weet, het is wat je er van maakt. En er valt heus wed iets van te maken Hebt u alleen de school? Of doet u er nog iets anders bij? Ik ben nog directeur van een zang vereniging, in een dorp vlakbij Tja, dat hoort nu eenmaal zo. De meester wordt overal voor gespannen. En och, zo'n boerenvereniging Frits kwam in vuur. En hij vertelde het eerst beleefd, toen oplettend luiste rend schoolhoofd van zijn experimenten met „Zanglust". En toen hij verhaalde van zijn kwartiertjes na de repetitie, waarin hij, aan de piano, de zangers op populaire manier een kijk gaf in de we reld der muziek, toen hij vertelde hoe, na „Der Tod und das Madehen" van Schubert, het heel stil gebleven was en de grapjas Mense Ziwer wat schorrig had gezegd: Daar kunnen we het voor vanavond wel mee doen, meneer toen greep het schoolhoofd Fnts bij de arm en zei: Precies. Precies, meneer Dat had ik voor mijn jongens wllien doen, maar ik kan het zelf niet. Naar zó iemand zie ik uit! En hij had ver teld van zijn grote liefde voor de mu ziek, een liefde die maar van één kant kwam want hij bespeelde zelf geen in strument en zijn stem was zwak. Van zijn ideaal, de jongens en meisjes van zijn sohool waarachtige liefde tot de mu ziek bij te brengen, het vormen van een zangklas, die de schoolavonden kon op luisteren. Ze hadden de tijd vergeten en Frits moest op het station haastig een paar broodjes kopen; hij had geen tijd gehad om te eten Maar bij het afscheid had het schoolhoofd gezegd U weet, ik kan nog mets beloven, maar ik denk dat we elkaar niet voor het laatst ge sproken hebben. In een roes van verwachting en plan nen kwam hij thuis. Op zijn kamer at hij haastig het warmgehouden hapje dat zijn hospita klaar had gezet. Maar hij was nog niet gereed, toen er op de deur werd geklopt en de kloeke gestalte van Harm Oldenbennink in de opening ver scheen. Ha, Harm! begon Frits opgewon den, maar een 'blik op het gezicht van de jonge boer deed hem verstommen. Harm.wat is er. Kerel, je ziet er uit of Harm nam een stoel en ging traag zitten. Meester zei hij moeilijk ik moet je wat zegigen. Het is niet best op de Hardinkboerderij Frits verbleekte. Siets Nee, met Siets is er niets aan de hand Haar vader. Wat is er Man, zeg op, je maakt me bang. Hardink is vanmiddag van de kar gevallen. Wiel over zijn borst. Het ziet er bar slecht uit, meester. Ik denk.... Hij zweeg. Wat denk je. hij zal toch niet.... Frits was opeens al zijn wrok tegen de koppige boer vergeten, zag hem alleen nog als de vader van Sietske. Hij wil je zien, vanavond nog, meester. Ik weet, je komt net van de reis. Maar als je wilt.ik heb de Che vrolet vóórstaan, dan breng ik je. Hij zag hoe Frits aarzelde Ik weet het vervolgde Harm hij was tegen jou nu niet zo.maar hij gaat sterven, meester. Ik ga mee, Harm. Meteen. Terwijl ze samen zaten in de auto die in snelle vaart over de weg ronkte, ver telde Harm. Het stond er slecht voor met de oude boer. Het kan vannacht wel aflopen. Ze hielden zich allemaal flink, moeder Hardink en de meisjes, maar ze konden zich ook nauwelijks voorstellen, vader, vanmiddag sterk en gezond uitge reden, en nu als een slap, gekraakt li chaam in bed, beginnend de grote reis. Fri'ts luisterde wezenloos Het was voor hem te véél op één dag. Eerst Am sterdam en nu dit Achter Harms grote gestalte ging hij de kamer binnen, waar hij bijna een jaar geleden voor het laatst gezeten had. Al les was nog net als toen, de klok tikte langzaam aan de wand. Alleen was er een papier om de lampekap gespeld om het felle licht van het bed te houden. Sietske keek op, toen Frits binnenkwam, en haar ogen werden groot en een ogen blik blij. Ze kwam snel op hem toe en kneep zijn hand vast. Frits. .0, god dank, dat je er bent Vader heeft naar je gevraagd En toen stond Frits Terlaer voor het bed van boer Hardink Daar lag de oude man. Het gebruinde gezicht was nu ge lig en verwrongen van pijn. De ogen waren gesloten, moeilijk reutelde de ademhaling, een knoestige hand lag ge bald op het dek. Frits raakte voorzichtig die hand aan. De ogen gingen open, en een ogenblik zagen de oude en de jonge man elkaar verwonderd, haast verlegen aan. De vuist ontspande zich. Hardink stak langzaam de hand uit. Frits legde de zij ne er in en ging op de stoel naast het bed zitten, om te kunnen verstaan wat de stervende zei. Meester bijna onverstaanbaar kwamen de woorden niet veel meer zeggen... gauw afgelopen.... niet meer boos op me zijn. Fnts hoor de achter zich plots het snikken van Siets en de tranen sprongen in zijn ogen, rolden over zijn wangen Ben maar een ouwe domme manmoet me al les vergeven Frits knikte. Ja, ja. Zijn keel was dicht geschroefd. Sietskeoudste doohter liefste.kan niet meer voor haar zor gen dat moet jij doen van haar hou den ook altijd, zul je als ik er niet meer ben moet me beloven. Frits knikte stom. De hand van Har dink liet de zijne los, wenkte naar Siets ke. Sietske lieve meid vergeet je vader niet ik was met altijd zo goed voor je omdat ik van je hield, maar ik deed verkeerd. heb er spijt van Aoh vader zei Sietske gesmoord en haar beide handen klemden die oude, krachteloze hand op het dek praat daar tooh niet over. I'k wist het allemaal wel. Ik w*il dat je gelukkig wordt ging de oude man voort. Jullie tweeën. trouwen is trouw blijven vergeet dat nooit zoals je moeder en ik jullie ook. God zegene jullie allebei. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4