Goed drukw SLOTACCOORD De oudste ingezetenen - Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech E jLof der zotheid Op drukwerk bevordert Uw omzet i (Vervolg van le pagina). de Texelaar wordt gedrukt: tot voor kort bevonden zich in ons gebouw nog de stijlen, waar lussen de borden op en neer bewogen konden worden. Op die borden werden niet alleen Franse woorden ge schreven: er werd ook Duits en Engels onderwezen. De leraren waren de ge broeders Dammers en een zekere Van Rijn. Het hoofd van de Franse school heette Glynis. In die dagen was De Waal een muziekvereniging rijk en het dorp kon ook op een turnvereniging bogen. De heer Keijser neemt een reeks van namen der fanfarecorpsleden en vertelt er tevens bij, welk instrument ze be speelden. Hijzelf had een piston. Ook de heer C. Stoepker, thans in Eierland woonachtig en de heer Tj. de Vries, thans wonende te De Koog, maakten deel uit van dit muziekgezelschap. De direc teur van de MuzieK was de Eierlandse onderwijzer Boonacker, de leider van de gym de heer Kemper. De heer A. S. Kik kert, thans te De Waal woonachtig, ver zekerde zijn kennissen, dat de heer Keij ser de beste turner was! Twee jaar gele den deed hij zijn jeugdige neef Piet voor, hoe je een vogelnestje moest ma ken in de ringen! De heer Keijser is altijd schapenboer geweest. „Effies" de schapen voeren naar de voet van de Hogeberg", zeiden ze in die dagen. Je had nog geen wegen door de Langwaal en omgeving die je per fiets kon berijden en dus werd de voer- zak op de rug geslingerd en daar ging je tippelen heen. We denken, dat de heer Keijser toen heel wat bochten zal heb ben afgesneden, want geen sloot was hem te breed en geen tuunwaól hem te hoog! Een arbeidzaam leven heeft hij achter de rug: bij zomerdag reden ze om 4 uur 's morgens van het erf om te hooien op het Mi eland, dat in Dijkmans huizen ligt. Om 7 uur stond de eerste wagen hooi voor de schuur na een moei zame rit over de zandweggetjes! Ook spraken we over de winterdag in vroeger jaren. Was het ijs betrouwbaar, dan was De Waal het verzamelpunt van vele schaatsrijders uit andere dorpen. Zowel ten Noorden als ten Zuiden van de Bomendijk stonden de tenten met koek en zopie en. sterke drank. Reed er iemand een rare schaats, dan behoef de dat niet altijd te worden toegeschre ven aan onbedrevenheid op de gladde ijzers.Vele Skilders kwamen dan niet verder dan de Kaaidiek, waar ook een tent stond. Voor 5 cent kocht je een borrel. „Onversneden" voegt de heer Keijser er glunderend aan toe. Na de ijs- pret was er bal in beide Waalder zalen. De heer Keijser bezocht graag land bouwtentoonstellingen, daarvoor is hij verscheidene keren naar de Overkant geweest. Veel indruk maakte op hem destijds een reis naar Harlingen: hij was nog een knaap en had altijd vaste grond onder de voeten gehad, moet u weten! Ze gingen met beurtschipper Timmer, de vader van dokter Timmer. ,,De naam van de muziekvereniging te De Waal wil u niet te binnenschieten?" Die had geen naam", zo verklaart hij, „de gym wel: op onze tricots stond het woord „Texla". Mevr. de weduwe De Ridder-Dob De oudste ingezetene van De Koog De oudste ingezetene van De Koog is mevrouw de weduwe T. de Ridder-Dob, wonende aan de Houtves1er Boodtlaan. 20 Januari heeft zij haar 86ste verjaar dag gevierd. Haar man, wijlen de heer H. de Ridder, is in October '51 overleden. Hij zou 30 December 92 jaar geworden zijn en was de oudste man van Texel. De eerste jaren van hun huwelijk heb ben ze aan Den Helder gewoond, de Rid der was bij de Marine, maar toen hij ont slag nam uit de dienst, vestigden ze zich op Texel, in De Koog. „M'n man was een geboren Koger en hing erg aan zijn dorp", zegt ze. „Ikzelf ben in de Zijpe geboren. Mijn ouders waren daarheen gegaan omdat mijn vader daar wat meer kon verdienen dan op Texel. Mijn vader is in Groningen geboren, mijn moeder in Zeeland (op Flakkee). Hoe ze op Texel kwamen, weet ik niet. We woonden des tijds een stukje verderop, aan dezelfde laan. toen Kampweg geheten, ons huis ging op zekere dag door onbekende oor zaak, misschien wei een lekke schoor steen, in vlammen op en daarna vonden we een huis in Eierland. Het huis, dat verbrandde, stond op de plaats, waar thans de familie EeJman-v. Liere woont. Ik woon nu al weer 23 jaar in De Koog. Twee jaar geleden hebben we ons 6'ü-jarig huwelijksfeest gevierd. Van on ze negen kinderen zijn er rog zeven in leven ..Hoeveel klein- en achterkleinkinde ren er zijn? Nee, dat zou ik u niet kun nen vertellen, een hele boel" Nu, daar twijfelen we niet aan, want in een grote lijst zien we de trouwfoto's van 12 kleinkinderen en verscheidenen van hen zijn al jarenlang papa en mama! Mevrouw De Ridder vindt het lastig, dat ze niet meer zo goed kan lezen. Als de zon in de kamer staat en als 's avonds de lamp brandt gaat het nog wel, al heeft ze naast haar bril ook nog een sterk vergrootglas nodig. Het gehoor is ook niet meer zo best. maar ze heeft veel gemak van haar gehoorapparaat. De oudste ingezetene van De Cocks- dorp. OP EEN MIDDAG waren we naar De Cocksdorp gegaan om de oudste ingeze tene van Texel's Noordelijkst gelegen dorp te ontmoeten. Dat bleek de heer A. de Blooos te zijn. Ja, dat wisten ze ons daar wel te vertellen. „Nee, van Hoek was nog zo oud niet!" Maai* de oudste in dagen troffen wij niet thuis. „Misschien is ie wel by „De Robbenjager". Maai u treft hem iedere Maandag op de markt in Den Burg". Daar hebben wy de heer De Bloois dan aangeklampt. 't Viel niet mee hem te vinden! We keken natuurlijk uit naar een stokoude man hoe zou je het anders tot de oud ste van het dorp kunnen brengen! en wij waren met weinig verbaasd toen ze ons vertelden, dat de man die daar bij dat kalf stond te dingen, de door ons ge zochte Texelaar was: wy schatten hem op hoogstens vijf-en-zeventig, maar toch wordt hij op lü September al 84 jaar. De heer De Bloois wou een kalfje ko pen. „Maar ze vragen me te veel!" zei hij. „Och, wat moet ik je vertellen?" Maar dat praatje liep toch best: de heer De Bloois is in Maasland, Zuidhoi- iand, geboren. Hij heeft allerlei werk verricht, heeft in boten gewerkt en in fabrieken en kwam een 30 jaar geleden naar De Cocksdorp. Zyn vrouw is hem ontvallen, maar gelukkig heeft hij nog tien kinderen in leven en veel liefde ge niet hij ook van zijn kleinkinderen. „Dag opa! hoorden wij nogal eens ongedwon gen over het marktplein schallen. Of er méér krasse familieleden zijn of geweest waren? Ja, zyn moeder werd 91 jaar! Als we vragen of hij sterk van plan is de tien kruisjes vol te maken, lacht hij zeer optimistisch, in ieder geval wil hij nog heel veel marktdagen meemaken. door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) BS! SIS 87. De sigarenwinkelier, die optimis tisch was en vast overtuigd was, dat er spoedig betere tijden zouden aan breken, had meteen een stevige brand kast gekocht. Hij liet hem zolang maar op zolder zetten en dus waren twee ste vige mannen bezig, het zware ding op te hijsen. 88. Zzzzz! Daar kwam de auto van me neer Pimpelmans aangevlogen; hij nam met een bocht het trottoii en de twee mannen lieten vol schrik het hijstouw los, net op het ogenblik, dat de brand kast de dakgoot bereikt had en gingen aan de haal, waarbij de een lelijk op zijn neus viel. Suizend schoot de loodzware kast omlaag De heer De Bloois Hij verveelt zich nog niks, trouwens, hij melkt een koe en toen we hem niet thuis troffen, zat hij onder zijn koe, die in de buurt van ,,De Robbeniager" liep. De heer De Bloois woont in bij zijn zoon, onder de rook van „durp". TWEE PRIESTER JUBILEA Pastoor C. Nysten van Oudeschild en pastoor A. C. J. van Rooijen van De Cocksdorp, hopen op 11 Juni hun zilve ren priesterfeest te vieren. PERMANENTEN OP VLIE Tot dusver waren de Vlielandse da mes genoodzaakt om een reis naar de vaste wal te maken, als ze hun haar wil den laten permanenten. Voortaan zal dit niet meer noodzakelijk behoeven te zijn, daar de heer A. Rotgans, voor wie permanenten, met al'les wat er bij be hoort geen onbekend terrein is, een da messalon geopend heeft. Het meuwste op permanentgebied wordt door hem toege past. DIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Op werkdagen: Vertrek Van Texel: 5,30; 7,50; 9,50; 11,50 14,50; 16,00*) 17,50. Van Den Helder: 6,40; 8,50; 10,50; 13,20; 16,20nZa.; 17,30*); 19,30; 16,30Za. Op Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7,50, 9,50; 11,50; 16,10a; 18,20 Van Den Helder: 8,50; 10,50; 13,20; 17,20a 19,30. van 5 Juli af t.m. 30 Aug. '52 alléén op Zaterdag. nZa is niet op Zaterdag. Za is alléén op Zaterdag. a is van 1 Jum af t.m. 7 Sept. ,52. VOOR DE VROUW WINKELEN IN PARIJS Parijswanneer we de naam van die machtige stad noemen, kunnen de wonderlijkste dromen in ons opkomen! Stad van Eiffeltoren, van de Bastille en van het Louvre, maar ookvan de gezellige terrasjes, waar we als ner gens anders op de wereld een pantoffel parade kunnen gadeslaan, die zijn ge- iyke met kent, stad van de lichtreclames en.de grote magazijnen, waar wij vrouwen nu eenmaal een bijzonder plaatsje voor in ons hart hebben. Voor al voor de grote modehuizen. Sinds eeuwen en eeuwen geeft Parijs de toon aan op modegebieddat was in de tijd van de schone vrouwen die Frankrijk regeerden, in de tijd van Lo- dewijk XIV, XV en XVI, de tijd van de torenhoge pruiken en het stralende Versailles, waar Marie Antoinette, de schone koningin met pracht en praal prijkte, en dat is nu nogin onze tijd van nylonblouses en korte kapsels. Japonnenjacht. Is 't dan een wonder, dat het hart van iedere vrouw sneller gaat kloppen, wan neer zij op weg is naar de lichtstad, of dat nu voor het eerst m haar leven is, ofvoor de zoveelste maal. Parijs immers fascineert onsen zijn winkels fascineren ons nog meer! Waar valt ons oog het eerst op.op de japonnen, meest zo eenvoudig en te gelijk zo prachtig van snit en coupe. op de enorme fantasie, waarmee veel za ken tentoongesteld zijn, op de fijne par fums de hoeden, de schoenen, de ge zellige handschoenenzaakjes, of.... op de grote variatie waar het lingerie be treft? Natuurlijk.... we willen iets kopen.... een jurk uit Parijsis dat met de droom van menige vrouw? Dan wandelen we door het Centrum, over de grote Boulevardslangs Champs ElyséesPlace Concorde Louvre.... Magasins du Louvre.... enorme uitstallingen.... enorme prijzen we willen ook nog eens ergens an ders kijken.... bij Au Prin temps. zou dat grote warenhuis wat goedkoper zijn of de Galeries Lafayette? Het is zo moeilijk een keus te maken, als er een overvloed isvooral in die grote magazijnen. In onze grootste warenhuizen kennen we een behoorlijk uitgebreide parfumaf deling annex toiletartikelen. Maar in Parijswelk merk is uw lieve- lmgsparfumieder is vertegenwoor digd.... uitgebreid met een keurige stand en een specialiste, die u graag voorlicht. Soir de ParisHoubigantPi- verChanelLanvinLancö- me.de Franse merken zijn minstens een derde goedkoper dan in Nederland, maar ook de Amerikaanse ontbreken metRubinsteinArdenMax Factor.zij zijn even duur als in ons land. Wat besteedt de Franse vrouw toch veel meer aandacht aan de handschoen dan wij. Vandaar dat ze zoveel goedko per zijn? En de prachtige shawls.puur zij den pronkstukken, beschilderd met Tuil- ierieën, Eiffeltoren, Operaaantrek kelijke souvenirs. Maar de japon. die hebben wij nog steeds niet gevonden. Ze hangen in lange rijen in verschil lende prijzen.... maar wat moeilijk om een keuze te makenen danhet moet immers iets bijzonders zijn? Wat Franse charme moet er in.... wat raf finement en onze aandacht wordt weer afgeleid door die andere kledingstukken vol raffinement.... een verfijning van materiaal en uitvoering, waar we ver baasd van staan. Van de prijzen ook, wat betreft hier de lingerie. Onder jurkjes van het fijnste battist, met het duurste kant, tere kleuren, kantjes en strookjes: het geheel ovetreft de stout ste dromen. Maar die japon dan En we wandelen weer verder, over nieuwe boulevards, langs de terrasjes, die er zo uitnodigend uit zien. Even uit rusten dan. Wat drinken we café filtre of is het te warm. dan citroen pressé, de lekkere koele kwast met ijs, die het meest verkwikt en het minst de deviezen aantast. Met nieuwe moed het avontuur ver- (Vervolg van pagina 1) leden is verschenen en dus vrij zeldzaam gaat worden. De beste gids, niet alleen ten aanzien van bloemen en vogels, maar ook omdat de mooiste plekjes, die Thijsse heeft ontdekt en met zoveel geestdrift beschreven, nog te vinden zijn. Liefhebbers van de geschiedenis vin den allerlei merkwaardige bijzonderhe den m het boek van J. A. van der Vlis. Over de vloten van Amsterdam op de ree van Texel; over bezoeken van me vrouw De Ruyter aan haar heer ge maal, de admiraal Michiel Adriaans- zoon; over de redders, die met hun vlet- jes naar de gestrande schepen gingen, hoewel ze daarna de misère van een 14- daagse, volkomen onverzorgde quaran taine zouden hebben te doorstaan. Iets van dit alles te weten en dan rond te zwerven op het eiland maakt het mogelijk die vroegere tijden te begrij pen. Maakt het ook mogelijk de bouw der dorpen te doorzien Den Hoorn bv., vroeger vlak bij zee, is precies als het dorp Vlieland. Zonder iets van die oude geschiedenis te weten, kan men irouwens moeilijk doorgronden waar de walvisbotten vandaan komen en waar om er in het interessante museum tussen de dennen allerlei curiositeiten staan. Een bezoek aan Texel moet een beet je worden voorbereid naar geaardheid en belangstelling van de bezoeker. Maar het beste is er heen te gaan in Mei of Jum. Als de meeuwen tok-tok- kende hun nesten bewaken, als de koe koek zijn regenroep van de telefoondra den af over de velden uitzendt al blijft het mooi weer en spotvogel en nach tegaal met moe worden van concerten. Dan droomt men op Texel z'n dagen en z'n avonden in het zonnige duin, of geleund tegen een tuunwaoltje om te xijken naar kemphaantjes of spelende plevieren. Een mooi land, dit eiland vóór de ho rizon van de kop van Noordholland. (Vrij Nederland). H. VAN DE WEG. reis - „p-o Uw spoorkaartje ge- CJ haaldbij de V. V. V„Texel" der tegemoetditmaal nog steeds in de vorm van de meuwe japon. En dan komen we tot een wonderlijke ontdekking. Voor het uitzoeken van de jurk uit Parijs moeten we met zijn inde grote warenhuizen! Maar wel in die Kleine fijne zaakjes, waar slechts enkele stukjes in de étalage ten toon gespreid zijn; alleen al de manier waarop ge tuigt van goede smaak. Daar.... een kleuiencombinatie, een coupe, die alleen Parijs kan brengen. Zullen we bmnengaan? Ofnog even verder m een grotere zaak. Na tuurlijk wordt de grote winkel een te leurstelling na dit exquise gevalletje. Dus terug. Maarwaar was de winkel nu? De japon zou toch dadelijk te herkennen zyn? Na enig aarzelen komen we tot een pijnlijke conclusie. De winkel is terug gevondenmaar de japon is m die korte tussentijds uit de étalage verdwe nen. Maar de Hollandse vrouw, die eenmaal weet wat zij wil, weet dat goeddus toch naar binnen. Om te horen, dat de betreffende japon zo juist verkocht is! Een tweede exemplaar is er met. Maar.... en nu blijkt ons, waarom de Parijse midinettes beroemd zijn over de hele wereld.de japon kan binnen een dag worden nagemaakt.op maat. Zonder prijsverhoging. Durft u dit aan? Dan is in een paar minuten de maat genomen door een vriendelijke coupeuse.... toujours a votre servicewe krijgen een bewys- je en de volgende dag kan de vervul ling van een droom worden afgehaald. Ziet u, dat kan toch alleen maar in Parijs! FEUILLETON door T. LODE WIJK 12.) Vermoeid viel zijn hoofd terug op het kussen. De dokter, die in de hoek van de kamer zat, kwam nu snel toegelopen, fluisterde iets tegen vrouw Hardmk. Frits trok zich terug van het bed, maar zijn blikken heten het gezicht van de oude boer niet los. Hardink, een stijf kop, maar een van de beste. De vader van Siets. Zijn schoonvader zou hij niet meer zijn. Hij dacht op dat ogenblik niet aan het feit, dat hij eindelijk zijn doel had bereikt, en dat een ander doel zo nabij scheenhij sloeg zijn arm om Sietske heen en samen staarden ze naar het gezicht van de oude man. Moeder Hardmk lag op haar knieen b1' het bed en streelde zachtjes de rim pels van het vertrouwde gezicht. Nog eenmaal gingen zijn ogen open. Annavrouw wij samen altijd.zo benauwd. ik kan niet.... hou me vast, Anne hou me vast Toen vied zijn hoofd opzij, en snik kend boog zich de kleine grijze figuur over het bed, waarop boer Hardink van „De Wijde Blik" zo juist de geest ge geven had. HOOFDSTUK VI. Sietske Terlaer zat in de erker van het Amsterdamse bovenhuis en keek naar beneden in de drukke straat, waar het fluitsignaal van de tram bij de halte weerklonk, waar een venter zijn waren luidkeels aanprees, waar auto's snorden, voetgangers zich haastten over de natte trottoirtegels. In de winkels aan de over kant gloeiden de lichten reeds aan, een felle Neonreclame zette de erker in een rosse gloed. Sietske kon hier zitten sche meren en peinzen. De overgang was wel heel scherp en plotseling geweest. Vaders ongeluk, de verzoening, het sterven, de begrafenis. De bespreking met de notaris, met moe der en Hanne. Ook Frits en Harm wa ren er bij geweest. Moeder had de twee schoonzoons-in-spé erbij willen hebben. Het was allemaal heel prettig gegaan. Gelukkig, dat Harm en Frits het zo goed met elkaar konden hebben, be dacht ze. Geen wrijving, geen geschillen. Moeder had gezegd dat Harm en Han ne nu maar gauw moesten trouwen. De boerderij moest een baas hebben Moe der zou er blijven wonen. Hanne vond dat heerlijk en Harm vond het best, hij had een schoonmoeder uit duizend en zou met haar nooit ruzie krijgen. Vader's testament was gelezen. Wel wonderlijk, had de oude notaris gezegd, dat Hardink dat juist verleden jaar had laten maken. Sietske had geconcludeerd: dat was toen het conflict met Frits be gonnen was. Hij had toen al voorzien dat hij het hoofd zou moeten buigen. En de notaris had een brief van vader voorgelezen. Als Sietske gaat trouwen moet ze er voor zorgen dat ze nooit helemaal af hankelijk wordt. Ze moest geld van zich zelf hebben. Ik weet niet met wie ze gaat trouwen en dat doet er ook niet toe, maar als ze wil doen wat haar va der vraagt, dan trouwt ze op huwelijks voorwaarden. Ze had Frits verlegen aangezien, maar die had gezegd: Daar ben ik het goed mee eens. Mijn grootste bezwaar is al tijd geweest dat men zou denken dat ik Sietske wilde om haar geld. Ik zou dat zelf ook met anders wensen. En zo was het gebeurd. De trouwdag was gekomen. In alle stilte waren ze gehuwd. Sietske was niet in 't wit. In de kerk was het toch vol geweest, de mensen hielden van sensa tie. En na het formulier hadden de leden van „Zanglust" hen toegezongen Siets kreeg nog vochtige ogen als ze aan dat ogenblik dacht, toen ze daar, hand in hand met Frits, had geluisterd naar die plechtige klanken. Ze hadden ook afscheid genomen van het koor. Het was geen dolle avond ge worden, dat paste niet in deze omstan digheden. Maar Driekus Krol was naar voren gekomen en*had een toespraak ge houden, zó, dat Frits aan het eind alleen maar heel lang de hand van Driekus had geschud en gezegd: Dankje, Drie kus, dankje wél, man. En dat Frits, die nooit om een woord verlegen zat Later op de avond had hij toch nog gesproken en de leden aangemaand bij alle drang naar gezelligheid toch de zangkunst niet te veronachtzamen. Een prachtig cadeau hadden ze gehad een radio met pick-up. En de school uit Blijga gaf een geschenk, waarbij het ad vies van het schoolhoofd merkbaar was: twee albums met gramofoonplaten, sym- phomeën van Beethoven.... „het be gin van je collectie" had de bovenmees ter gezegd. Neen, ze zou de streek vanwaar ze kwam niet gemakkelijk vergeten. Iedere dag werd ze er aan herinnerd. De mooie doek die over de tafel thuis gelegen had, had ze meegekregen en prijkte nu op haar eigen tafel. Maar in plaats van het orgel stond nu een mooie piano in de hoek.haar cadeau aan Frits! Wat moet ik jóu nou geven? had hij verrast en bijna ontroerd gevraagd. Jezelf had ze geantwoord. Het was een ongekende gewaarwor ding, Frits iedere dag bij zich te heb ben. 's Morgens het ontbijt. „Hij moest al vroeg weg, want zijn school was een eind verderop en hij was er altijd graag op tijd. Maar ze was altijd present in haar lange ochtendjas, waaraan ze eerst wel even had moeten wennen, maar die ze toöh wel gemakkelijk en heerlijk warm vond. Dan waren er al de kleine dingen van het huishouden, de leveran ciers. Graag ging ze zelf boodschappen doen in de winkels. Ze bleef gesloten en zei niet veel, maar waardeerde de ge makkelijke en hartelijke spraakzaam heid van de Amsterdammer, die „dat mevrouwtje" wel mochten omdat ze zo weinig pretenties had en zo stipt con tant betaalde.daar scheen in deze „kouwe aardappelbuurt" nog wel eens iets aan te ontbreken. Ze vond de poli tiemannen en de tramconducteurs, wier hulp ze in de eerste tijd van haar ver blijf in Amsterdam vaak nodig had, aar dig en voorkomend. 's Middags kwam Frits thuis eten, al had hij daarvoor maar drie kwartier. Overblijven wilde hij niet. Dan ging ze wat wandelen of winkelen, of wel ze bleef thuis bij de radio, en zat uren in haar erker kijkend naar het straatge woel beneden en peinzend over het he den en het verleden. En 's avonds was de gezellige maaltijd, alles keurig ver zorgd, met kleine verrassingen. Van haar moeder had ze uitstekend koken geleerd en met plezier was ze een hele middag in de keuken bezig om een ex traatje klaar te maken. Geldgebrek had den ze niet. Frits verdiende een behoor lijk salaris en zij zelf had ook nog een heel aardig centje van haar kapitaal Zij zelf zou nooit op het idee gekomen zijn, op huwelijksvoorwaarden te trou wen, maar ze dankte haar vader in stil te dat hij het zo gewild had. Het gaf haar een idee van onafhankelijkheid; als ze eens alleen kwam te staan maar daaraan dacht ze dan maar niet. Soms kwamen er collega's van Frits oplopen, die hem een vlotte vent von den en zijn vrouw aardig. De buren wa ren kennis komen makenmet één gezin, dat van een kantoorbediende met drie kinderen, waren ze iets nauwer in contact gekomen. Mevrouw Lauers was een Zeeuwse en begreep hoe Sietske zich moest aanpassen. Soms, als het kon met de kinderen, gingen ze samen naar het park vlakbij. Nu kon dat niet, het was te koud en te nat. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4