DOET 'T Sondn?* „Millionnairs gevraagd" /w AMrm Een vrije dag een blije dag „Actie in de Stille Zuidzee" W06ML adem vis telden 250 gram PERR Rost slechts 55 cent Permanent 'n Cadeautje Reisbureau Johannes Strijken aan huis gevraaagd. K. Mantje, Texels Bioscoop Theater Telefoon 27. Landbouwhuishoudschool Den Burg Aanmelding Leerlingen S. J. Witte Het bier is weer best (met bier) ffi Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech SLOTACCOORD Sana&iHn sqe verkwikkende wasmiddel en bovendien 't Is een wonder wasmi een Per.n-^uo,. ^4" ABC SÏ0S2 P« Voor een betere slaagt U zeker in Oosterend 1 KAPPER BAKKER, Telef.37 voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn Telefoon 326, 't Zand Vraagt onze condities voor dag- trips of 2- of meerdaag se reizen naar Duitsland of België - Luxemburg. Zeer prima geheel verzorg de reizen. Wij staan bekend om onze prima service. J. Brouwer, Warmoesstr. 41 Den Burg, Texel al een Hogerstraat Zendt vroegtijdig Uw advertentie in. Zaterdagavond 8 uur en Zondag middag k uur Slagen of ten onder gaanl JOHN WAYNE, PATRICIA NEAL, WARD BOND in Vasthoudend als terriers, fel als haaien bestookten zij in hun onderzeeboot de vijand, bij dag en nacht. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag- en Maandagavond 8 uur brengen wij de vrolijke en vlotte musical en technicolor Muziek, dans en romantiek verweven in een aardig verhaal, wat U volop amusement zal bezorgen. In de hoofdrollen: Virginia Mayo, Dennis Morgan, Gene Nelson e.v.a. TOEGANG BOVEN 14 JAAB. KAARTVERKOOP ALS GEWOON. voor de prim, cursus, cursus hulp i.d. huishouding en landb. huish. cursus kan tot 5 Juli geschieden aan de school, 's middags na vier uur. Telef. 296. Tevens kunnen nadere inlichtingen hier worden verkregen. Bij begrafenissen verzorgt het transport van het stoffelijk overschot VAN en NAAR IEDERE plaats in Nederland. (Zeer hillijkejcondities) Den Burg - Telefoon 15 f fF>%i Op een mooie vrije dag lacht het leven eensklaps als een aardig meisje. „Ik ga met mijn dochter wandelen", roept de trotse jonge vader. ,,Mij krijgen ze de straat niet op", meent zijn buurman met een mooi boek in de tuin. Duizenden anderen trekken naar bos of strand Smaken verschillen, maar al die vrije, blije mensen zijn eensgezind als ze dorstig worden ,,Bier!'\ klinkt het dan. De kellner verschalkt er zélf ook wel 's één. Want zien drinken, doet drinken, vooral als het bier is zien drinken, doet (bier) drinken altijd bier bij de hand „Eens", aldus Stuurman Sleven, „ontstond er ter hoogte van Kaapstad een hopeloos defect in de lichtinstallatie. Toen ik met de elcctricien van de wacht zelf eens een kijkje ginft nemen in de centrale, schooi plotseling een geweldige steekvlam in m'n gezicht. Buiten westen en verblind moest ik in Kaapstad in een ziekenhuis worden opgenomen Daar lag ik drie dagen en nachten in een donkergemaakte kamer, alleen met een broeder, die me ver zorgde Maar de vierde ochtend werd ik wakker, omdat ik een heerlijke, bekende geur opsnoof, ik draaide m'n hoofd naar de kant, waar dat vandaan kwam en zag een klein lichtje. ,,\Vat hebben jullie hier een slechte lampen', waren de eerste woor den die ik sprak. .Gefeliciteerd, stuurman!" antwoordde de stem van de broeder ,VVe waren bang dat u voor goed blind zou blijven! U ziet geen lamp, maar het bran dende puntje van een sigaret, die ik uil uw pakje Sterling heb opgestoken We zullen eens m de turn gaan wandelen Dan kunt U zelf ook weer eens opsteken!" „Hartelijk donk broeder!" zei ik. „Maar geef me m'n shag mctiïén maar. Dat zeldzame Positief Mild Proefde heeft me weer bij m'n positieven gebracht en u begrijpt dus wel. wAi'ir ik ook ben of hoe ik ook ben IK STA OP STERLING'' door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) 3Ï3C 93. Au! De arme Knol kreeg de hele verkeerstoren op zijn neus, en ik be loof je, dat dat geen grapje was. De man bleef brullend van pijn en woede liggen en moest door bereidwillige omstanders op de been geholpen worden. „Houdt hem! Hij heeft m'n stier gestolen!" riep hij, op de verdwijnende auto wijzend. 94. De agent, die in de verkeerstoren stond, was intussen met een sierlijke zwaai op de stier terechtgekomen. Mijn heer Pimpelmans vond nu de moed, zijn auto stop te zetten; ja, hij remde zo plotseling, dat de stier vooruitschoot en met zijn poot in het stuurrad verward raakte, terwijl de stevig gespijkerde laars van de agent op meneer Pimpel man's oog terechtkwam. FEUILLETON door T. LODEW1JK 15.) Eigenlijk is hij dat al een paar we ken en zolang heeft onze secretaresse Siccama, als begeleidster dienst gedaan. Maar dat is toch behelpenhoewel ze prima speelt wil ze dat niet regelmatig doen. Ik wou jou vragen, wil jij zo lang invallen? Voor één avond? vroeg Frits. Nou, het is misschien,om een paar weken te doen. Frits had er eigenliik niet veel zin in. Wel lokte het hem, weer in de zangwe reld terug te keien, al was het dan als begeleider, maar hij keek naar Sietske. Die zou dan avond aan avond alleen zit- opwekkend - pijnverdrijveno ten, juist nu. Maar Sietske dacht aan de vele uren waarin Brederode haar met zijn gezel lige praat de verveling had verdreven. Ze wilde hem zo graag een plezier terug doen. En daarom zei ze zonder aarzelen: Dat moet je doen, Frits. Doe meneer Brederode dat plezier. Voor jezelf is het ook leuk. Ja, maar jij Ik zit wel meer alleen. En anders loop ik even naar beneden, naar de Lauers. Daar 's het altijd gezellig en daar ben ik altijd welkom, dat weet ik. Nee jongen, maak je om mij geen zor gen. Doe nu maar wat meneer Brede rode vraagt.je zult zien, je hebt er geen spijt van! Brederode greep meteen zijn kans. Hij haalde reeds de muziekstukken uit zijn tas en was in een druk gesprek gewik keld met Frits over de begeleiding van het werk, dat zijn koor over enkele we ken op de uitvoering zou zingen. Het was een lyrisch, dankbaar werk van een Noors componist en weldra zat Frits voor de piano en speelde Brederode glimlachte tevreden. Hij had plannen, deze oude kunste naar. Het dirigeren begon hem zwaar te vallen. Hij wilde er mee ophouden, zo spoedig hij dat met fatsoen kon doen, dat wil zeggen, zodra hij een goede plaatsvervanger had. Hij achtte Frits daarvoor, na al de lessen die de jonge onderwijzer reeds had ontvangen, zo langzamerhand wel geschikt. Nog een beetje routine, dan kwam de rest van zelf. Eerst maar eens een paar weken tingelen, dan eens een keer invallen, zo helemaal per ongeluk's kijken wat er van terecht kwam. Dan een ldinkende afsdheidsuitvoering, waarbij Frits ter ken nismaking ook een werk zou dirigeren. En dan kon hij rustig retireren. Hij had nog voldoende werk met zijn lessen, en 's avonds was hij vaak moe en zag te gen het koorwerk op. Hij geloofde dat Frits het koor best omhoog zou krijgen, missöhien eens wat nieuws brengen, waaraan een oudere zich zo gauw niet zou wagen. Het zou zonde en jammer zijn, als die jonge kerel z'n muzikaal talent on gebruikt liet. Het was hem ook wel op gevallen, dat Sietske een zeer goede stem had, maar zijn aanbod om haar les te geven had ze lachend afgewezen. Neen, daar voelde ze niets voor. Hij moest haar maar rustig in haar huishou dentje laten.... één musicus in het ge zin was méér dan genoeg! En zo betrad Frits dan voor het eerst de zaal waar Pro Musica repeteerde. Het was een flinke zangvereniging met goe de krachten en een uitstekende reputa tie, welke concerten altijd druk werden bezocht. Brederode's goede naam als di rigent had daartoe bijgedragen. Frits kreeg hetzelfde gevoel als toen hij achter de gebogen rug van meester Oompjes voor het eerst de gymnastiek zaal betrad waar „Zanglust" hem op wachtte en hij glimlachte bij de herinne ring. Driekus Krol zou vreemd opkijken als hij „meester Terlaer" hier bij dit Amsterdamse koor zag binnenstappen. Zou hij al met Annie getrouwd zijn? Eens aan Sietske vragendie las nog geregeld het plaatselijke blad. En toen stond hij opeens voor een groepje be stuursleden, schudde handen, mompelde zijn naam en hoorde en vergat andere namen. En met déze dame zou ik maar zor gen goede vrienden te blijven schert ste Brederode dit is onze secretares se, mejuffrouw Ada Siccama. Zonder haar geen Pro Musica. Zij is de kurk waar alles op drijft, en als het moet is ze nog accompagnatrice ook. Juffrouw Siccama, dit is meneer Ter laer, die vanavond achter het jammer hout zal kruipen. Frits zag een kleine, slanke vrouw van even in de dertig. Gitzwarte haren die als een helm strak om het hoofd lagen met een zware wrong in de nek, grote bruine ogen van ongewone levendigheid, een brede mond met felrode lippen, een exotisch type, dacht hij. Ze had grote hangers in de oren, een knalgeel truitje deed haar matbruine tint nog te beter uitkomen. Lange, lenige vingers om knelden de zijne en een warme altstem zei: Meneer Terlaer. Ik hoop dat het u hier bevalt. En dat we het samen kunnen vinden. (Wordt vervolgd). kaffa0'"

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4