SLOTACCOORD 84 Oosterenders maakten 4-daagse reis Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech Sport op Texel hzmm f.*»* Op reis De R.V.O. heeft Dinsdag 10 Juni on der de welhaast traditionele ideale weers omstandigheden haar vierde reis onder nomen. Het doel van de reis was Rotter dam, waarheen met de eerste boot werd vertrokken. In Den Helder stonden de luxe touringcars van TESO en Van der Wijst gereed en in een prima stemming vertrok het uit 84 personen bestaande gezelschap naar Haarlem, waar in „Het Hof van Holland" de koffie met gebak gereed stond, wat door een elk zeer op prijs werd gesteld. Daarna ging het verder in de richting Rotterdam, bij Overschie werd de gids voor deze dag, op de afgesproken plaats, opgepikt en werd naar het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart gereden. Dit is een zeer leerzaam museum, waarin men o.a. opengewerkte motoren in bedrijf kon zien. De zeer vele scheeps modellen trokken zeer de aandacht en vele Oosterenders stonden als volleerde kapiteins op de brug van een zeeschip, welke brug hier geheel compleet stond opgesteld. Verder zag men hier een zeer groot aantal reddingsmiddelen en veel modellen van reddingboten. Op een groot bord zag men alle vuurto rens langs onze kust hun diverse licht signalen geven, en ook zag men alle reddingboten gereed liggen. Wij maakten de te waterlating van een schip mee en zagen het bergen van gezonken schepen, alles zeer duidelijk te volgen Een radar-demonstratie trok ook veler aandacht. Van de Luchtvaartafdeling was weinig te zien, daar hier een reorga nisatie aan de gang was. v Van hier vertrok men naar de beroem de tunnel, deze werd eerst in beide rich tingen bereden, terwijl de gids diverse bijzonderheden vertelde, waarna men naar het roltrappenhuis ging. Hier had Prof. Boudewijn direct aller aandacht met een zeer duidelijke uiteenzetting over de bouw van deze tunnel, waarop het gehele gezelschap met de roltrap af daalde en een stukje in de voetgangers tunnel werd gewandeld. Met de roltrap kwam men weer boven de grond. Van de tunnel ging het naar het Rot terdamse Bos, waar in Hotel Parkzicht een zeer smakelijke koffietafel gereed stond, waaraan elk zich te goed deed. Nadat men verzadigd was ging het naar de aanlegsteigers der Spidobotenen begon een rondvaart door de vele havens van Rotterdam. Een ieder verbaasde zich over de geweldige uitgestrektheid van deze havens, het is dan ook wel een groot verschil met het haventje van Oudeschild! Ontelbaar vele schepen wer den hier gelost en geladen of lagen in de dokken en bij de werven ter repara tie, met daar tussen door de vele bin nenschepen en sleepboten, trekkende aan naar zee gaande schepen of diep ge laden rijnaken. Ook werd langs de ,ring' gevaren, een bij de Texelse kottervissers bekend apparaat ter demagnetisering van hun schepen. Terug op het eindpunt der boot, ging het met de bussen door het in 1940 verwoeste centrum van Rot terdam. Nog waren vele kale vlakten een herinnering aan de tol die deze stad aan de oorlog heeft moeten betalen, maar te midden van deze vlakten zag men ook weer de vele woningen en ge weldige gebouwen van diverse banken, enz., welke al weer zijn herbouwd. Men krijgt dan ook de indruk dat Rotterdam, ondanks alle ellende, die het heeft moe ten doorstaan, bezig is groter en mooier te herrijzen dan voorheen. Na deze rit kwam men in Diergaarde Blij dorp, waar men in dit grote en mo dern ingerdchte dierenpark vele wilde dieren, vogels, enz, kon bewonderen. Schitterend waren ook de gebouwen met tropische planten. Door velen werd ooK de 48 m. hoge uitkijktoren beklommen (zij het dan ook per lift) vanwaar men een prachtig uitzicht had over deze ge weldige stad, waarbij gebruik kon wor den gemaakt van de daar opgestelde kijkers. Tot aan het sluitingsuur dwaal de men door dit mooie dierenpark. Toen reed men naar het Groothandelsgebouw. Dit geweldige gebouw is 220 m. lang, 85 m. breed en ruim 40 m. hoog. Het is nog niet geheel voltooid, het is wat opper vlakte betreft het grootste gebouw van Europa. Bij het gebouw aangekomen stond reeds personeel gereed om iets van de geweldige afmetingen te laten zien. Eerst reed men door de kelder, hierin bevinden zich 3 rijbanen en er is par keerruimte voor 400 auto's; hierna werd een andere ingang genomen en reed men gelijkvloers door het gebouw ach ter de etalages langs, welke rondom in dit gebouw zijn aangebracht. Weer buiten gekomen gaf Jan Koegelberg wat meer gas en besteeg men de luchtbrug, welke naar de le etage leidde, waar ook weer door heen kon worden gereden. De da ling ging met enig gegil gepaard, waar op besloten werd deze rit nog eens te herhalen Nadat men op deze wijze, rus tig in de bus gezeten, reeds een gedeel te van het gebouw had gezien, stapte men uit en werd het gezelschap met de grote lift naar de 8e etage gebracht, waar het diner gebruikt zou worden. Deze tocht per lift bracht de nodige sen satie, omdat boven gekomen de deuren niet te openen bleken. Na veel bellen en kloppen, onderbroken door het gejodel van Hettie werd men bevrijd. Een der leden onder de indruk van de grootte van dit gebouw zei: „Zo'n ding moesten we op Tessel hebben," waarop een ander direct antwoordde: „Ja en dan.vol kanaries". Toen deed het gezelschap het heerlijke diner alle eer aan. Aan het einde van het diner las de voorzitter, de heer J. Vis- man, een brief voor van de familie Reitsma uit Canada, die de datum der reis uit de Texelaar vernomen had en die de vereniging een mooie reis met veel zon en gezelligheid toewenste. De voorzitter stelde voor de familie Reits ma, evenals vorig jaar, een brief terug te sturen, weer ondertekend met de na men van alle reisgenoten. In verband met het late uur werd besloten deze brief op de eerstvolgende vergadering ter on dertekening voor te leggen. De voorzitter bracht hierop de ohauf- door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) Eöqh bbbd ME 95. Met een opgezwollen, prachtig pur per gekleurd linker oog gooide meneer Pimpelmans het portier open en maakte dat hij weg kwam. De agent probeerde zo gauw mogelijk van de stier af te ko men, maar net voordat hem dit gelukt was, geraakte de auto, door het getrap pel van de stier, weer op gang en schoot er in volle vaart vandoor. 96. Daar een poot van de stier in het stuurwiel zat en dit laatste daardoor niet heen of weer kon, volgde de auto een vaste richting en reed in een onberispe lijke cirkel over het plein rond, de arme agent, die zich aan de staart van de stier had vastgeklampt en niet los durfde la ten, meevoerend. feurs Koegelberg en Kok en de chauf feur van v.d. Wijst hulde voor hun schit terend rijden, waardoor het mogelijk was geworden, deze reis stipt volgens de plannen te doen verlopen. Toen sprak de voorzitter zeer waarde rende woorden tot mevr. H. Dob, voor het zeer vele werk door haar in het belang der vereniging verricht. Tevens sprak hij woorden van lof tot directie en personeel van het Groothandelsgebouw- restaurant voor de zorg waarmede het diner was samengesteld, onze verwach tingen waren hoog gespannen, aldus de voorzitter, maar u allen hebt die glans rijk overtroffen. De heer S. Wuis bracht het bestuur de dank over van de leden voor deze schitterende reis. Na nog een wandeling door het ge- gebouw gemaakt te hebben, vertrok men weer huiswaarts en nadat in Haarlem de tocht even was onderbroken, arriveerde men, nog steeds in de beste stemming, om ruim half één aan Den Helder, waar de Dokter Wagemaker gereed lag om het gezelschap weer naar het Gouden Bol- tje terug te brengen. De R.V.O. had weer een zeer geslaag de reis gehad. S. V. Texel. Uitslag Jubileumbeker: Texel 1-Hel- der 1: 0-2. Gedurende een groot deel van de wed strijd regende het pittig, het veld was glad en de bal lastig te behandelen. Toch was T. de eerste 20 minuten zeker niet zwakker dan H. maar het verschil in speelwijze opstellen, balbehandelen en de tegenpartij uit elkaar spelen was bij H. beter. Bij T. werd wel hard gewerkt maar toch ontbrak dat élan van de vori ge week. Vooral in de voorhoede klopte het niet al te best. Niek Veldstra mag dan een goede techniek hebben, zijn spel geeft zo weinig overtuiging, dat men zich wel eens afvraagt, is het hem ernst of wijkt zijn opvattng te veel af van dat der andere spelers. Toch hebben we en kele malen prima werk van hem gezien en dat was als hij ineens doorgaf of een toegespeelde bal ineens behandelde, in dit soort spel is hij zijn plaats waard, in het andere wenkt het te remmend op het tempo. Natuurlijk is het tegen een sterke tegenstander moeilijk om in je spel te komen en ook dat moesten we vandaag ondervinden, terwijl uiteinde lijk keeper Boekei in prachtige stijl zijn doel verdedigde al had hij na de rust het geluk wel heel erg op zijn hand. Texel ondernam de eerste aanvallen, maar de H-verdediging, sterk samen werkend met haar keeper, leek niet le passeren. Na 10 minuten spelen strafte H. een verdedigingsfout af: 0-1. Wel pro beerde T. de achterstand in te lopen, en ontstonden er enkele goede kansen, maar steeds stond de H-keeper in de weg. Een uiterst gevaarlijk schot van Niek Veldstra werd op meesterlijke wij ze gehouden. Nog voor de rust wist H. 0-2 te maken, doordat Gerrit de bal miste. Na de rust, het was weer droog ge worden, had H. het grootste woord en moesten Henk en z'n mannen alle zeilen bijzetten. Toen T. weg kwam over rechts werd de H-keeper bijna geslagen en nog eenmaal zagen we een prachtschot, dat echter gehouden werd. Ook Bob probeer de het, maar het wou niet lukken. In het laatste kwartier wogen de partijen te gen elkaar op, maar gescoord werd er niet meer. Scheidsrechter Kersten leidde uitste kend. Zo is dan het voetbalseizoen be sloten en mogen we op een goede staat terug zien. Een eervol besluit dus A.s. Vrijdag verwachten we alle leden ter jaarvergadering in Hotel De Graaf. Duidelijkheidshalve delen we mede, dat alle senioren, dus vanaf 16 jaar, aanwe zig behoren te zijn. Belangstellende dona teurs zijn eveneens welkom (zij hebben geen stemrecht, maar wie weet welk een gezond oordeel uit hun kring kan voort komen). In ieder geval mogen we er op rekenen, dat ieder die daar behoort te zijn, aanwezig is. Het bestuur kan daar uit afleiden hoe de verhouding tot de vereniging is. De jaarvergadering geeft de lijnen aan waarlangs het bestuur gaat werken. Daar kunnen alle zaken ter tafel worden gebracht. Tot Vrijdag dus, aanvang half negen precies. Dat is dus afgesproken. Trainen senioren als gewoonlijk op Woensdagavond. Adspiranten deze week Donderdagavond half zeven. DE EERSTE STEEN In tegenwoordigheid van het bestuur van „Het Witte Kruis", de architect, de heer J. Veldstra en de aannemers, vond Zaterdagmiddag de eerste steenlegging plaats voor het Consultatiebureau en Badhuis aan de Witte Kruislaan te Den Burg. De plechtigheid werd verricht door Anita Beemsterboer, het oudste dochtertje van onze gemeente-secretaris, die tevens bestuurslid van „Het Witte Kruis is. De voorzitter, de heer J. C. Rab, verheugde er zich over, dat „Het Witte Kruis" deze mijlpaal thans had bereikt. Het heeft heel wat moeite ge kost om tot de bouw van dit complex te kunnen overgaan. De opening van het Consultatiebureau en Badhuis zal onge twijfeld veel enthousiasme ontketenen", aldus de voorzitter. Tot de aannemers zei hij„U zult zeker ook met enthousias me aan dit object werken, want het is uw eigen zaak!" Namens het bestuur bereidde de heer H. C. Remmers, secretaris^penning- meester, Anita een kleine verrassing in de vorm van een doos.... (chocolade?). Foto in volgend nr. S.V. De Cocksdorp Vrijdag speelde het dameshandbalelf- tal voor de competitie tegen SVO uit Oosterend en wist met moeite een 32 zege te behalen. Nadat O. spoedig de lei ding genomen had door haar midvoor, wist S. het spel wat te verplaatsen en Anneke probeerde de O-keepster met harde schoten te passeren, maar die wist van geen wijken. Maar S. komt terug en steeds is het Riet van Beek, die door goed opstellen de ballen op de voorhoe de brengt. Na een kwartier komt hieruit dan ook de gelijkmaker. Als Riet de bal door naar Trudie Saai en deze scoort weer heeft bemachtigd, geeft ze snel onhoudbaar in: 1-1. En spoedig weet An neke nu ook de goede richting te geven en geeft SVC de leiding: 2-1. Rust. Na de rust gaat O. alles op de aanval gooien en hoewel Corrie in doel voor treffelijke dingen doet, kan ze er niet te gen op als de midvoor laag scoort: 2-2. Een ieder denkt al dat deze stand ook wel de eindstand zal worden, maar de S.-voorwaartsen niet. En enkele minuten vóór tijd wordt haar moeite beloond als Riet van ver af het winnende doelpunt maakt: 3-2. En zo komt het einde van deze matige wedstrijd. Deze week gaan onze dames naar de Koger dames. Hedenavond wordt op het terrein ge werkt door de ploeg onder leiding van de heer De Wolf, Vrijdagavond de ploeg van de heer Schouten. Voor Zaterdag of Zondag staan de be kerwedstrijden op het programma. Van j verschillende verenigingen hebben we al bericht ontvangen. Zie voor dit pro gramma de courant van Zaterdag. EEN WEDSTRIJD VOOR FIETSEND TEXEL De Motorclub Texel organiseert op Zondag 22 Juni een rit voor fietsen en bromfietsen. De start is om 2 uur bij het Centraal Bureau Waalderweg. De rit wordt uitgezet met oranje MC-pijlen. Langs de route staan controleurs met blauwe borden met de letters R.C. Bij deze borden moet worden gestopt om de kaart te laten aftekenen. Streng wordt gelet op verkeerstekens. Bij het maken van verkeersfouten krijgt men strafpunten. De route wordt plm. 25 km. Er moet een gemiddelde worden gereden maar dat is nog niet vast te stellen (hangt af van de wind), zodat het geen race wordt maar een tourtocht. Een ieder kan aan deze rit meedoen. Er zijn twee klas sen. Klasse I t.m. 14 jaar, klasse II bo ven 14 jaar. Het inleggeld bedraagt f 0,10 voor fietsers en f 0,25 voor brom mers. De wegen waar een fietspad langs loopt, mag men niet berijden. De pijlen staan rechts van de weg. Het doel van de rit is niet alleen de jeugd te leren de verkeersregels stipt op te volgen, maar ook om hen bij te brengen, dat zij pijlen enz. moeten laten staan. Want het om draaien van 'n pijltje kan een hele rit in de war brengen. Het bestuur van M.C. Texel verwacht veel deelnemers(sters). Doet allen mee, jong en oud! EMIGRATIEHOEKJE (Inlichtingen Arbeidsbureau). In Nieuw-Zeeland is plaatsingsmoge lijkheid voor: Een gehuwde auto-monteur bij een ga ragehouder. Deze behoeft niet gediplo meerd te zijn, doch dient wel een be hoorlijke ervaring in zijn vak te bezit ten Huisvesting 3 kamers, geschikt voor echtpaar met ten hoogste 1 kind. Huur f 2,0,0 per week. Een landarbeider. Huisvesting: 6 on gemeubileerde kamers, waar van drie slaapkamers, geschikt voor een echtpaar met ten hoogste 2 kinderen. Echtpaar, met ten hoogste 3 kinderen, w.o. een 15-16-jarige zoon of dochter, voor een schapen- en veebedrijf, dat 1100 acres groot is en 2500 schapen alsmede 350 stuks vee telt. Men zal op het bedrijf geplaatst worden, terwijl de vrouw drie halve dagen per week in de huishouding op de boerderij zal moeten helpen. Zoon zal op schapenbedrijf worden opgeleid. Indien het gezin een dochter, die huis houdelijke werkzaamheden wil verrich ten, in plaats van een zoon telt, behoeft de echtgenote niet mede te werken. Huisvesting: 5 ongemeubileerde kamers met heet water en een electrisch keu kenfornuis. Nr. 209. JAAP EN FUP KRIJNEN Nr. 210. ERNA Erna en Carla wonen in Den Burg, Warmoesstraat 81. Er na is op 23 Mei zes jaar ge worden en Carla viert heden, Woensdag 18 Juni, haar der de verjaardag! Ze houden veel van bloemen en verras sen moeder dikwijls met een mooi bouquet! Ze gaan ook graag naar het strand. Jam mer, dat we in Juni nog niet veel strandweer hebben ge had, hé! Veel plezier vandaag! FEUILLETON door T. LODEW1JK 16). Dat hoop ik ook, glimlachte Frits, maar meneer Brederode heeft me een beetje bang voor je gemaakt. Bang? riep ze uit zo'n grote man bang voor zo'n klein persoontje als ik? Ik mag zelf wel oppassenen ze lachte op een manier die hem onwille keurig deed blozen. Toen hij voor de piano zat, kon hij de gedachte aan Ada Siccama maar moei lijk verdrijven. Zulk een vrouw had hij nog niet onmoet.nu ja, die moest je op „Zanglust" ook niet zoeken, onder al die welvarende boerendochters. Knap was ze.heel ongewoon knap, bijna Oosters. En ras. Dat zag je zo. Mooie naam ook: Ada Siccama. Gelukkig had hij spoedig al zijn aan dacht nodig voor de begeleiding. Deze mensen zongen bijzonder goed. Mooi werk ook. En Brederode was nu hele maal niet de goedmoedige bezoeker maar een streng, veeleisend musicus. Toch wou het van hem gedaan zijn. De mensen zon gen kennelijk met plezier. Nu ja, dat ging altijd samen. Goede, straffe leiding en een goed, prettig koor. Met zoetsap pigheid bereikte je niets, zodra je gezag als leider werd erkend, kon je met een koor doen wat je wou.... vooropge steld natuurlijk dat je over de kwalitei- -i rot- Als de wekker afloopt, doen uc haastte hij zich met Brederode naar huis. Ze zouden daar nog gauw iets warms drinken en even napraten. Die juffrouw Siccama.... begon Frits aarzelend. Ja, ik dacht wel dat die indruk op je gemaakt zou hebben lachte Brede rode. Denk er om man, je bent ge trouwd! Dacht u soms dat Ach welnee kerel, wees toch niet zo gauw aangebrand. Je zou wel een heel grote sufferd moeten zijn als je zo'n prachtvrouw als Sietske liet schieten voor.ja, voor wie dan ook. Man als ik nog jong genoeg was, zou ik er de reis naar het eind van de wereld voor over gehad hebben om me zo'n vrouw te halen. Zo denk ik er ook over, zei Frits. Maar ik wou alleen weten. Nu ja, je wilt natuurlijk wat weten over Ada. Verwondert mij niks. Ze is bepaald een opvallende persoonlijkheid. Haar stem is.... nou ja, middelmatig, technisch wel goed. Ze heeft veel lessen gehad. Ze kan het betalen. Is ze rijk? Prima familie en genoeg slappe was. Ik snap eigenlijk niet waarom ze nog op Pro Musica blijft hangen. Ik wel zei Frits gevat ze is liever de eerste onder de graven dan de laatste onder de hertogen. Hè? vroeg Brederode o ik snap je. Ja, hier valt ze op, in een an dere omg~"ing zou ze misschien verble- --^ter sterren. Ja, hier Ze ringeloort het hele bestuur en ze laten zich graag ringeloren. Verschillende dames mogen haar niet, maar daar zit natuurlijk een hoop jalouzie bij. Het is een begaafd, een zeer begaafd meisje. En nog steeds niet Nee, nog steeds geen kapers op de kust. Zijn er wel geweest maar met be bloede koppen afgedeinsd. Ze is veel eisend en grillig en ze hoeft het om het geld niet te doen. Ze zou, wanneer ze dat zou willen, met een arme slokker kunnen trouwen, maar welke arme slok ker zou zijn ogen durven opheffen naar die mooie vlinder? Nou, ik zou wel durvenschert ste Frits. Ik geloof antwoordde Brederode peinzend dat je misschien nog niet eens zo'n slechte kans zou maken. Maar goed dat je veilig getrouwd bent, Frits. Toen stonden ze in het portaal. De deur ging open en boven aan de trap stond Sietske. Stralend verwelkomde ze de beide mannen. Frits keek zijn vrouw aan. Knap was ze, en lief, o, veel knap per en liever dan duizend Ada's. En on stuimig omhelsde hij haar en zei: Lie ve schat, wat ben ik vreselijk blij dat ik je weer zie! Het liep alles „volgens de plannen" die de oude Brederode in stilte had ge smeed. De pianist van Pro Musica had long ontsteking, die zich verergerde tot pleu ris. Deze was voorlopig nog niet terug. En Frits zat iedere week achter de pia no in het repetitielokaal en kende wel dra het werk van buiten. Soms hij kon de aandrang niet weerstaan wan neer hij een ogenblik alleen was, nam hij de partituur voor zich en verbeeldde zich dat hij daar zou staan voor het koor en het met beheerste gebaren leid de Toen kwam de morgen waarop hij een kort briefje van Brederode vond: Moet voor twee dagen de stad uit. Kan dus niet repeteren. Neem jij het deze keer waar Ada zal wel bege leiden. Groeten aan Sietske. B Frits' handen beefden, toen hij het briefje aan zijn vrouw liet zien. Frits zei ze moet jij dat koor leiden? Dat grote koor? Hoeveel zijn er wel? Een honderd of zo, zei Frits kwa- si achteloos en het is maar voor één keertje! Nou maar, jongen, dat neem je toch zeker waar. En peinzend voegde ze er achter Brederode wordt oud. Wie weet? Jij plannenmaakster! schertste Frits. Wou jij al een tweede Mengel berg van me maken? Jij hebt het te hoog in 't hoofd meisje. En wie moet nu begeleiden? O, wacht, hij schrijft: Ada.... wie is dat? Dat is de secretaresse, juffrouw Sic cama antwoordde Frits kort ze speelt heel aardig. O.... zei Sietske je had nooit iets over haar verteld. Frits voelde zich ongemakkelijk. Nee, hij had nooit met Sietske over Ada Sic cama gepraat. En dat, terwijl hij in deze weken toch vrij veel met Ada in aan- Door allerlei omstandigheden eerst heden geplaatst, zouden we wel kunnen zeggen! Fup en Jaap wonen Singel 351, te Oudeschild. Fup heeft 2 Januari zijn 11e ver jaardag gevierd en Jaap is 12 Maart 4 geworden. Fup schrijft, dat ze beiden veel van het water en de zee houden. Hoe kan het ook anders: zij stammen immers uit een geslacht van vissers en schippers! Ze gaan graag met va- der's motorkotter, de TX 19, mee. Fup gaat in de zomervacan- tie mee naar de Noordzee! Hij voetbalt ook en geeft ook een be hoorlijk nummertje weg op z'n accordeon! Jaap is nog op de Kleuterschool, maar.zit meer achter de dijk dan dat hij naar school gaat. Oei! EN CARLA ROEPER D.Jd. raking gekomen was. Vanzelf, natuur lijk. Waarom had hij nooit met Sietske over haar gesproken? Is ze aardig? informeerde Sietske. Och ja, dat gaat wel. Beetje geëxal teerd, heel grote ringen in d'r oren en zo. Hij vond het misselijk van zichzelf, dat hij zulk een onverschillig en bijna minachtend oordeel liet horen over Ada Siccama. die hij toch waarlijk niet min der achtte, integendeel. Zal uk ook ringen in m'n oren gaan dragen? vroeg Sietske met een halve glimlach. Alsjeblieft niet! antwoordde Frits dan Uw spoorkaartje ge- Cy haald bij de V. V. V. „Texel" kwaad. Je bent mij zó goed genoeg. Maar zeg.... dan wil ik toch even de j partituur doornemen. Kunnen we met een kwartiertje al eten? Ik zal er voor zorgen mijnheer zei Sietske kwasi-nederig en verdween, J een beetje trager dan anders, naar de keuken. Frits keek haar na. Daarna nam hij de partituur. Tja dan moet Ada.... hé. alwéér Ada. Nu ja, vooruit maar! Toen hij die avond binnenstapte kwam Ada Siccama hem met een lichte tred tegemoet. Zo meneer Terlaer, dat zullen we vanavond samen moeten doen, niet? (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 3