Hulpdienst K.V.P. Brand in 't centrum van Den Burg Openbare aanbesteding HOOIGEWAS Nieuwe Ford V 8 Jachthondjes TH. v. BEEK Dokter van Loon Maandag afwezig. FORD Maarten Smit C.J.VISMAN, Puikbeste oude aardappelen Groentenhandel W. MAAS Gevraagd f 1500," C.J.VISMAN, zullen door onze dienst worden opgehaald. Het fotoseizoen is ingezet! Camera en film liggen voor U klaar bij v.h. Langeveld De Rooy Donderdagmiddag omstreeks 4 uur werd Den Burg opgeschrikt door het ge loei van de brandweersirene. Er was brand uitgebroken in een schuur van de heer D. Lips, staande aan de Kantoor- straat. Hierin was de rijwielstalling van Café Rump gevestigd. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Een zoontje van de familie Raven kwam verschrikt thuis vertellen, dat er brand was. De heer Ra ven snelde naar de schuur en zag door een kier zolderhoge vlammen opstijgen. Hij begaf zich in de aangrenzende fiet senstalling waar 2 kinderen verbouwe reerd naar het vuur stonden te kijken. Hij bracht de kleuters naar buiten en rende naar het Raadhuis, waar de sirene is aangebracht. Binnen 2 minuten lag de eerste aanvoerslang voor het brandende perceel. Van alle kanten sahoten hulp- vaardigen toe, die de schuurtjes leeg- sleepten. In het buitenste gebouw van dit complex is een opslagplaats van de ESSO gevestigd. Onder de grond bevond zich een tank, welke 2000 liter petrole um bevatte! De vrijwillige brandweer, geassis teerd door actieve burgers, pakte het vuur meteen flink aan. Inmiddels sloe gen de vlammen uit het dak van een der schuurtjes, welke aan het graanpakhuis van de C.V. v.h. C. R. Keijser Co. grenst. Vier minuten na het alarm joeg ook de brandweerspuit reeds door Den Burg. Die haalde water uit „De Zes". De brand werd met 4 stralen bestreden onder leiding van de commandant, de heer J. Veldstra. Het vuur was zeer hardnekkig en verspreidde zich snel over alle vijf schuren. Vrij spoedig stort te een deel van het lange, met oud-Hol landse pannen bedekte dak in. De brand weer wist het vuur na 20 minuten te overmeesteren en te localiseren tot ge noemde gebouwen Het graanpakhuis bleef, mede dank zij de hechte brand muur, onbeschadigd, terwijl het vuur, oprukkend in de richting van de Eier- veiling en Hotel Texel, tijdig kon wor den bedwongen. De nablussing vroeg ook nog heel wat water. In totaal is zo'n 100 m3. water verspoten! (De Groeneplaats geeft 300 liter per minuut, de grote spuit 2000 2500 liter). Twee schuren waren eigendom van de heer Lips. De schade daaraan wordt op f 5000 geschat; de schade aan de an dere schuren, eigendom van de ESSO, schat men op f 3000. Alles was verze kerd. Burgemeester De Koning, die wij in verband met deze brand even aan klampten, bleek bijzonder tevreden te zijn over de activiteit en de technisch verantwoorde wijze waarop de brand weer ziah van haar taak heeft gekwe ten. Hierdoor is haar optreden zo suc cesvol geworden. Ook roemde hij de ac tiviteit en de beleidvolle medewerking van verschillende burgers (U had ze moeten zien sjouwen! red). Tevens was onze Burgervader vol lof over de hulp der militairen. We zagen ook een zeer actieve padvinder: Gerrit Kuiper van „De Zwalkers". De brand is hoogstwaarschijnlijk ge sticht door met lucifers spelende kleu ters. Een onbekende schenker deed de bur gemeester een bedrag van f 50 toekomen voor de Brandweerpot! Nooit krijgt ge zo vlug en zo veel pu bliek bijeen als bij een brand. De brand weer ondervindt daarvan dikwijls moei lijkheden bij het doorgeven van seinen en manoeuvres met slangen Men houde dus een brede baan ruim! PADVINDERSFILM Groep II van de padvinderij afd. Texel ,,De Zwalkers", organiseert Dinsdag in De Oranjeboom een gratis filmvoorstel ling voor ouders, donateurs en andere belangstellenden. „De Zwalkers" willen trachten het publiek een indruk te ge ven van het doel en het werk der pad- vmdersbeweging. Er wordt gratis een kopje thee aangeboden. De ouders die hun kinderen als welp of verkenner in de padvinderij hebben laten opnemen zullen dit idee van „De Zwalkers" zeer zeker op hoge prijs stel len en niet verzuimen deze avond bij te wonen. Op deze avond zal men nader kennis kunnen maken met bovenge noemde padvindersgroep. Wij zien met belangstelling deze avond tegemoet. Zie ook adv. S. V. Texel. Programma voor Zondag: Texel 2 gaat deelnemen aan de seriewedstrijden te De Cocksdorp en speelt om half drie tegen ZDH. Maak er een goede sportie ve wedstrijd van, Texel 2! Texel 3 gaat op bezoek bij Tex. Boys 2, ook aanvang half 3. Dat kan een aar dige ontmoeting worden. Hedenmiddag om 3 uur spelen Juni oren tegen Texel A. Door de nieuwe regeling, waarbij de Juniorenleeftijd van 15 tot 17 is gesteld, gaan de meeste adsp. uit A over naar de Junioren. Het A-elftal is slechts een proefopstelling, maak het tot een goede wedstrijd. Deze Junioren trainen voor taan Woensdagavond, bij de Senioren, dus om 8 uur. Berichten over vertrek, zie kastje. Handbalnieuws Zeemeeuwen. Donderdagavond speelde ons le haar tweede comp. wedstrijd en wel tegen G. D.S. 1. Rust: aan beide zijde een blanco score. Na de rust speelde Z. met de wind in de rug. In de eerste minuut na de her vatting wist Z. door Janny de leiding te nemen. In een hierop volgende aanval van GDS werd de stand gelijk. Na 10 minuten spelen wisten de partijen de stand op te voeren tot 2-2. Door een pe nalty bracht Z. de stand op 3-2, hierna werd door Z. nog 2 maal gedoelpunt. Eindstand 5-2. Onze keepster en mid- voor waren weer in uitstekende vorm. DOKTER WAGEMAKER SNELLER De Dokter Wagemaker is Donderdag met een nieuwe schroef uitgerust. Hier door wordt de snelheid, die 10 mijl was, verhoogd tot 11 mijl. Het schip legt het traject Texel-Den Helder thans 5-6 mi nuten vlugger af! BRANDJE IN DENNENBOS Te midden van het dennenbos aan de Minister Ruisweg te De Koog brak brand uit op de plaats waar kinderen een ,tent' hadden gebouwd. Door kordaat optreden van de heer Vertelman kon een begin van bosbrand in de kiem worden ge smoord. Het jongetje, dat lucifers had ontstoken, werd voor straf in bed ge stopt. „Beter was een uurtje op het po litiebureau!" zei een aan deze laan lo gerende badgast met wiens opmer king wij het roerend eens zijn. VOOR DE OORLOGSWEDUWEN TIJDENS DE FILM Op Zon- en Maandagavond zal in Texels Bioscooptheater vertoond worden de film Bright Victory. Aanvankelijk zou deze film reeds op 23 Mei draaien, doch tengevolge van prolongatie elders, was het niet mogelijk hierop eerder de hand te leggen. Bij het vertonen van deze film zal een collecte gehouden worden, welker op brengst ten goede zal komen aan de Stichting gezamenlijke militaire fondsen en de Bond van Nederlandse Militaire oorlogsslachtoffers. Door deze instelling worden oorlogsweduwen en -wezen en invalide oud-militairen ondersteund en zij mogen daarom stellig aanspraak ma ken op ieders belangstelling en medewer king. WEGEN VERBETERD DOOR DE DERTIG POLDERS In samenwerking met de dienst van de Dertig Polders wordt door de Fa. J. Ooms en Zonen, Avenhom, thans de laatste hand gelegd aan de vernieuwing van de Pijpersdijk, de belangrijke ver bindingsweg tussen De Koog, De Waal, Oosterend, De Cocksdorp en Den Burg Al eerder was 600 meter verbeterd en thans heeft men de rest, 900 m., onder handen. Woensdag zal deze weg voor het verkeer worden opengesteld. Woensdag zal tevens de 1300 m. lange weg door Gerritsland geheel vernieuwd zijn! Vol gende maand zullen de Doolhofweg, de Westergeestweg en de Westdijksweg dat is de weg van Oudeschld naar de P. H. Polder gereed gemaakt worden. Totaal 8 km. BROMMERS EN FIETSEN Naar men ons mededeelt is er grote be langstelling voor de fietsen- en brom- mersrit, welke morgen wordt gehouden. Het bestuur van de M C. Texel brengt de volgende punten onder uw aandacht: 1. De route is uitgezet met oranje M.C. pijlen. 2. Men lette goed op bij zijwe gen, als er geen pijl staat houde men de weg waarop men rijdt. 3. Bij controle moet worden gestopt (blauw bord met letters R.C.). 4. Denk om de verkeers tekens. 5. Het aantal km. is voor fiet sers 24 en voor Brommers 39. 6. Het ge middelde is voor fietsen 12 en voor Brommers 20 km. per uur. 7. Als men op een weg komt waar een verplicht fietspad is, dan moet men daarop rijden. 8. De start begint om 2 uur vanaf Cen traal Bureau Waalderweg. 9. Deelname vanaf 10 jaar 10. Het bestuur van M.C. Texel stelt zich niet aansprakelijk voor sahade welke wordt aangebracht door de rijder, hetzij aan hemzelf of aan ande ren. De directie van het IJsbeertje stelt een extra prijs beschikbaar. Wie volgt? VERKIEZINGSVERGADERING VAN DE C.P.N. Donderdagavond sprak de heer Henk Gortzak, communistisch lid van de 2e Kamer en lid van de Provinciale Staten, in Hotel De Lindeboom een verkiezings rede uit voor het blok van de communis ten en partijlozen. De heer Gortzak werd ingeleid door de voorzitter, de heer J. Keizer die er zijn grote vreugde over uitsprak dat hij op Texel een lid van de Tweede Kamer mocht begroeten. Hij verwachtte dat het de vergadering na vanavond duidelijker dan ooit zou wor den welk gevaar Nederland loopt een Amerikaanse provincie te worden, en in welke mate het de bedoeling van de vij anden is Nederland en de andere delen van Europa een slagveld te laten zijn ten behoeve van de imperialistische machten. De heer Henk Gortzak krijgt dan het woord. Opvallend veel wordt de laatste tijd geschreven over de communistische partij, er is een felle campagne gaande van ongekende afmetingen. Nauwelijks houden de andere partijen, aldus de heer Gortzak, zich bezig met de toestand in Nederland; feitelijk komt het er op neer, dat het er niet zoveel toe doet op welke partij men stemt, als het maar niet op de communisten is. Pamfletten en aan plakbiljetten in de trant van „Wilt gij onderdrukking, stemt dan op de commu nisten!" worden in enorme oplagen en met kapitaal van de Europese afdeling van het Amerikaanse bureau voor Pro paganda in Nederland verspreid. Ook de plaatselijke en de lande lijke burgerlijke pers doet daar, zo zeide de heer Gortzak, hevig aan mee En waarom nu al die actie? Het is dui delijk: de vijandelijke machten voelen een heidense angst voor de huidige ont wikkeling in Europa. Men begint zich steeds feller te keren tegen de Ameri kaanse invloeden. Men gevoelt er steeds minder voor voor soldaat klaargestoomd te worden om straks voor de Amerika nen in het vuur te gaan. Want heeft, zo zei de heer Gortzak, de Amerikaanse ge neraal Bradley het zelf niet maar al te duidelijk gezegd: Wij steken geld in Eu ropa, we krijgen daar soldaten voor terug. Het is uiteindelijk voor ons veel goedkoper en het is altijd nog beter dat er een Europeaan sneuvelt dan dat er bloed van Amerikaanse zonen zou moe ten vloeien. Zie slot in volgend nummer. DE LEIDSE MARKT Op de gisteren gehouden Leidse markt werden 650 Texelse lammeren aange roerd. Prijzen f50-f70; handel matig. PRIJZENCOMMISSIE VOOR DE GEMEENTE TEXEL Dinsdag is ten Raadhuize een prijzen commissie voor de gemeente Texel in het leven geroepen. Door haar bemidde lend optreden zal het reële inkomen van de verbruiker worden beschermd terwijl zij tevens de middenstanders beschermt tegen onredelijke kopers. Het ligt in de bedoeling dat de commissie eenmaal per maand ten Raadhuize zitting zal houden, teneinde eventuele klachten in behandeling te nemen. Voor de andere dorpen en polders zullen binnenkort ook contactpersonen worden benoemd. VERKIEZINGSVERGADERING VAN DE V.V.D. De Volkspartij voor Vrijheid en De mocratie (V.V.D.) hield Donderdagavond in Hotel Texel een openbare bijeenkomst waarop het woord werd gevoerd door de heer G. Ritmeester, lid van de Tweede Kamer. De bijeenkomst werd geopend door de heer S. Keijser Jaczn., die direct het woord gaf aan de heer Ritmeester. Spreker schetste allereerst de toestand in ons land zoals deze onmiddellijk na de oorlog was: een enorm aantal huizen boerderijen, scholen en kerken was ver woest of zwaar beschadigd. Vernielde havens van Vlissingen, Rotterdam, Am sterdam, Delfzijl, met al hun kaden en werktuigen. De bezetter had machines geroofd en hele fabrieken weggesleept. Grote delen van ons land waren ge ïnundeerd. Groot was het gebrek aan kunstmeststoffen, paarden en koeien waren in groten getale weggevoerd, zo dat de veestapel sterk was ingekrompen. Enz. Nederland was voor meer dan 25 milliard gulden aan oorlogsschade be rokkend. In geval van vrede zouden wij recht hebben op schadevergoeding maar 't zal met Duitsland gaan als met Japan: we krijgen niets. Dat is al op te maken uit de onderhandelingen van de West- Duitse Bondsrepubliek met Israël. Wij zijn dus op ons zelf aangewezen en dat heeft ons volk gevoeld, gezien de enor me inspanning. Met man en macht is gedaan, wat we konden doen. Die pres tatie kan geen regering of partij zich zelf toerekenen, het is de krachtsinspan ning van het gehele volk en van iedere Nederlander afzonderlijk. Verschillende in Duitsland bestaande sociale verbete ringen werden door de bezetter ook hier ingevoerd (kraamtoeslag, ziekte- en in validiteitswet etc.). De belastingen wer den geschoeid op Duitse leest en deze werden ook na de bevrijding gecontinu eerd. Geen wonder, dat 'n inspecteur van het Departement van Financiën opmerkte: „Nu wij deze Duitse belasting hebben, is het ook practisch om die op Duitse wij ze toe te passen". Op 15 Febr. 1953 zou een en ander moeten worden afgeschaft, maar daar zal zeker nog niets van ko men! Oud heeft gezegd: omzetbelasting alleen door heffing bij de bron, maar de bezetter zei: neen, volgens het cascade stelsel, dus heffen via fabrikant, hande laar en winkelier. De opbrengst van de omzetbelasting wordt voor 1952 begroot op 1 milliard 350 mill, of 20 maal zo hoog als in 1933 (regering Colijn-Oud). Zie slot in volgend nummer. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 13 tot en met 19 Juni 1952 Geboren: Johannes Hermanus zv Har- men Spigt en Jacob J. Lieferink. Albert Jan zv Harm Wiegers en Hendrika Cats. Ferdinand zv Jacob Mij waard en Maria Moolevliet. Hendrik zv Hendrik Prins en Adriana J. P. Feeleus. Ondertrouwd: Nioolaas J. van Heer- waarden en Catharina D. Slot. Getrouwd: Cornelis S. Bakker en Wil- helmina H van Duin. Overleden: Adriaan van der Slikke, 89 jaar, wedn. v. M. Zwartepoorte. Hille- giena F. Visser, 63 jaar, echtg. v. Jozeph Hillen. Dieuwertje Koning, 88 jaar, wed. van Jan Brouwer. Gevonden voorwerpen: 1 paar gebreide sokken, 1 vulpen, zil verbons. INGEKOMEN PERSONEN Jan K Feikema v. Heilo, Stationsweg 17 n. De Cocksdorp 16. Sijbertha E. M. v der Meer, v. Wieringermeer, Brink 45 n. Kogerstr. 38. Akke v.d. Meer v. Wierin germeer, Poststr. 11 n. Warmoesstr. 38. VERTROKKEN PERSONEN Adriaan Kees v. Oudeschild 251 naar IJmuiden, Torricellistr. 22 (en gezin). Johan A. HQlen v. Wilhelminalaan 88 n. Wageningen, W. Hoogstr. 2. Maria A. Moorman, v. K 91 n. Zeeland, Udense- weg 27. Marie H. Bos v. O 132 n. Alk maar, Stationsstr. 87 ZONDAGSDIENST DEN BURG. DOKTER VAN LOON. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 22 Juni 1952 N. H. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Gymlokaal, Molenstraat Oudeschild 10 uur Eerw. Heer Dulfer Geen Zondagsschool tot September Den Hoorn 10 u. Candidaat Van Rhijn 7,30 u. Ds van Boven Viering H. Avondmaal De Koog 9,30 u. Ds G. W. van Deth De Waal 11 uur Ds G. W. van Deth, Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Bediening H. Doop De Cooksdorp 9,30 uur Ds Soesan Zuid-Eierland 11 uur Ds Soesan GEREF. KERK. Den Burg 10 uur Ds Goedendorp 7,30 u. Ds Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds de Wolf GEREF KERK (onderh. art. 31, K.O Oosterend 10 en 3 uur Ds J. W. Smit, van Duurswoude. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Goudsbloem (ruilbeurt) Oosterend 19,30 uur Ds Van Veen TEXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Deurwaarder Prina houdt Maandags van 11- 2 zitting in Hotel Texel, (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te koop koolplanten en aard beien voor de inmaak P. v. d. Slikke, Westerweg B 131 Den Burg Te koop 2-pers. ledikant met onderl., 2 stro matrassen en 2 pers. bed en z.g.a.n. wandelwagtn War moesstr, 64. Den Burg Te k. een electrisch fornuis J. Stammes, „Ruimzicht", Eier- land Te k. goed onder houden Electr. wasmachine Kerkpl. 10, Oosterend Te k. gevr. een tuinbank Adres te bevr. bur. v.d. blad Te k. mangel geschikt voor pen sion Adres te bevr. bureau van dit blad Wie weet Ineke Keesom haar autoped (groene, met bel). Graag te rug, Molenstr. 60 Te koop aangeb. jongens plusfour- pak 15 k 16 jaar z g a.n., 1 zeiljack 14 jaar z.g.a.n., 1 windjack nieuw 14 jr., 1 paar jongensschoenen m. 36 en enige sportjasjes 14 15 jr. tegen billijke prijzen Oyde schild 380 Vermist een marktlam met bril over de neus Inlichtingen T. Huisman Kogerweg 21 Te k. gevr. een wastafel J. P. Bremer, Isola Bella Pieter Roeper en Ada Boulogne hebben hiermede de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op Zondag de 29ste Juni ne gentien honderd twee en vijftig in de Ebenezer Christian Reformed Church te Trenton Ontario, door de WelEerw. Heer Ds Cornelis Wittom 10.00 des morgens Receptie op Donderdag 26 Juni in de Kiwanis Centre, 118 Dundasstreet E te Belleville om 8.00 des avonds. Toekomstig adres: Mr Keneth Bain, R.R I., Bonarlow, Ontario, Canada Kees Groenhof en Tiny v. d. Giessen hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 26 Juni 1952 te 11.30 uur ten stadhuize te Den Helder. Huwelijksinzegening des morgens 12 uur door de Weleerw Heer Ds. Ham ming, in de Bethelkerk. Texel, De Koog Den Helder, J. in 't Velt- straat 129 Nic. J. v. Heerwaarden en Ine D. Slot geven hierbij ook namens wederzijdse ouders kennis van hun voorgenomen hu welijk dat zal plaats vin den op Donderdag 10 Juli 1952 om 10 uur in de Pa rochiekerk te De Cocksdorp Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag te „De Bouwvoor" Molenstraat 51, Den Burg „De Bouwvoor", Eierland C 5, Texel Toekomstig adres: Suikerweg 6, Den Texel Burg, Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die hun belang stelling deden blijken bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Tante en Schoonzuster de Wed. FEIJTIE BREMER-Timmer Inzonderheid Dokter Re- nout en Zuster de Jongh voor hun liefdevolle hulp en Vader en Moeder Bults voor de goede zorgen en dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan haar bewezen. B. VLAMING Pzn M. TIMMER Juni 1952 Witte's Roggebrood 't beste Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziek te en bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder WILLEMtNA KEYSER- LAGERVELD betuigen wij onze hartelij ke dank. FAM. KEYSER Parkstraat 5, Den Burg, Texel Bij ons vertrek naar Au stralië zeggen wij familie, vrienden en bekenden har telijk vaarwel. Fam. L. Mechielsen Fam. Th v. Sambeek J. v. Sambeek Wzn. W. Bakker Wzn. a.b. van m s. Fairsea Onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder Diewertje Koning Weduwe van Jan Brouwer is op de leeftijd van 88 jaar zacht ingeslapen Namens de familie J. BROUWER. „Tjandi", De Doolhof, 19 Juni 1952 De begrafenis heeft plaats Maandag 23 uni 1952. Vertrek van het sterfhuis te 2 uur. Hierbij geven wij ken nis van het overlijden van onze geliefde Zuster M. Koppen- vanSchaarenburg in de ouderdom van ruim 61 jaar Nunspeet L Ch. v.Schaarenburg A van Schaarenburg- Kooiman Almelo S. Gombert- van Schaarenbu;g Den Burg, Texel Joh Jonker- van Schaarenburg Namens de Woningbouw- ver. „Texel" zal onderge tekende op Maandag 30 Juni 1952 om 2 uur in Hotel ,,De Graaf", Den Burg, Texel, openbaar aanbe steden, overeenkomstig het Aanbestedingsreglement W.B. a. Het bouwen van 2 duplexwoningen met schuurtjes te Oosterend b. Het bouwen van 2 duplexwoningen met schuurtjes te Oude schild Zowel in massa als in percelen kan worden in geschreven. Aanwijzing op Zaterdag 28 Juni 1952 om 2 uur in Hotel „De Graaf". Bestek en tekening ad f5,- vanaf heden verkrijgbaar bij de architect, Hollewals- weg 17a, Den Burg, Texei Restitutie adf2,50ALLEEN ONMIDDELLIJK na de aanbesteding. P. DE GRAAF, Architect B.N.A. Te koop 3 bunder 4 ha. nagras. C. KEIJSER, Stenenplaats 4 motoren 85 PK voor luxe-, bestel- en vrachtwagens, zolang de voorraad strekt voor f725,—. Laat deze speciale aanbieding U niet voorbijgaan, nog slechts enkele stuks voorradig. Maarten Smit, Off. Ford dealer, telef. K 2235 (202), Julianadorp. (Spaniels) te koop. A. STOLK, Waalderstraat 8, Den Burg Keel-, neus- en oorarts Alkmaar Afwezig van 23 Juni tot nader aankondiging Gesloten Bestelwagen zijn de meest geschikte bestelwagens voor Uw bedrijf. De langste levensduur en de meeste laadruim te voor de laagste prijs 250 KG bestelwagen f 4100- 500 KG. bestelwagen f5350.- Official Ford Dealer, IULIANADORP. Tel 202 - K 2235. Het aangewezen adres voor botnetjes en alle soorten visserij artikelen De Cockdorp, Texel, Telefoon 17. 15 cent per kg Den Burg NV. Texelsche Electriciteits Mij een hulpkracht in de centrale. Diploma ambachtsschool bankwerken en practijk met dieselmotoren strekt tot aanbeveling. Salaris naar gelang be kwaamheid volgens loon- groep 3 (van f50,06 tot f 53,39) of toongroep 4 (van f52,28 tot f55,61). Schriftelijke sollicitaties uiterlijk 23 Juni a.s. in te dienen bij de directeur. Wie heeft voor mij tegen hoge rente. Brieven onder no 236 aan bureau van dit blad GELD credieten uitsluitend troont fl 1600,— k 3% zonder borg verkrijgbaar, voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd Vraagt inlichtingen „Samenwerking", Verstolk- straat 31, Leeuwarden Heden ontvangen kersennetten grote sortering Dc Cocksdorp, Texel, Telefoon 17. K.V P -leden, die door ou derdom of gebrek niet in staat zijn zonder hulp hun stembureau te bereiken, Zij dienen dit op te geven voor a.s. Dinsdagavond bij Den Burg, C. Merkx, Schildereind 86 Den Hoorn, S. Hin Oosterend, S. Zijm Hzn Oudeschild, S. Smit De Cocksdorp, C. Bos Eierland, H. Leber HET BESTUUR Parkstraat 10 - Den Burg

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2