nieuwe aardappelen Hooibroei kan voorkomen worden Royal Enfield geelzijden shawl Nieuwe Ford V 8 Laatsteinlevering Landbouw- vacantiebonnen 1951 - 1952 Spruitkool- TE KOOP M. C. „Texel" puikbeste nieuwe aardappelen B. Kramer C Z motor Drukkerij Texelse Courant VERGADERING VAN DE RAAD der gemeente Texel op Vrijdag 27 Juni 1952, des namiddags 2,30 uur, ten ge- meentehuize. Texel, 20 Juni 1952. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Benoeming van een onderwijzer aan de oJ. school te Oosterend. 4. Verlening van eervol ontslag aan de heer C. Akkerman als hoofd van de o. 1. school te De Koog. 5. Verlening van eervol ontslag aan mej. IJ. P. Prins als onderwijzeres aan de oA. school te De Koog. 6. Verlening van eervol ontslag aan mej. A. G. Potjewijd als onderwijzeres aan de o.l. school te Oosterend. 7. Voorlopige vaststelling van de ge meente-rekening, dienst 1949. 8. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening, dienst 1950. 9. Goedkeuring van de rekening van het Algemeen Weeshuis, dienst 1950. 10 Goedkeuring van de rekening van het Algemeen Weeshuis, dienst 1951. 11. Vaststelling van de 13de supple- toire begroting voor de dienst 1950. 12. Vaststelling van de 13de supple- toire begroting voor de dienst 1951. 13. Vaststelling van de 6de supple- toire begroting voor de dienst 1952. 14. Vaststelling van een Uitkerings verordening. 15. Vaststelling van een wijziging van de Verordening tot het verlenen van kindertoelage aan het gemeenteperso- neel. 16. Vaststelling van de 24e Verorde ning tot wijziging van de Algemene Po litieverordening. MAANDAG MARINIERSKAPEL De Marinierskapel onder leiding van Gijsbert Nieuwland treedt Maandag avond op in het Park te Den Burg. Deze kapel telt 55 man! Het concert wordt Donderdagavond 3 Juli door de NCRV uitgezonden. SUCCESSEN VOOR COR VAN BEEK De bekende voordrachtskunstenaar, de heer Cor van Beek, treedt iedere Dins dagavond op in kamphuis „De Pelikaan" en iedere Woensdagavond in kamphuis „Bos en Zee"(de data kunnen wel eens worden gewijzigd in verband met VVV- uitvoeringen). Dinsdag a.s. draagt hij in De Pelikaan uit Holland's Glorie voor en Woensdagavond in Bos en Zee uit „De Gouden Reaal" van Jan Mens. Deze avonden worden door de direc ties der kamphuizen aan de gasten aan geboden, terwijl andere belangstellenden toegang hebben voor de prijs van slechts f0,50. Maandagavond trad de heer Van Beek in De Pelikaan op voor 80 man en Zondag in Bos en Zee voor 60 luiste raars. Het is midzomar. Allerwegen zijn de boeren bezig met de hooioogst. Overal verschijnen de oppers op het land en over enkele dagen zal het binnenhalen beginnen. Dan begint voor de boer de tijd van zorgen. Zorgen over het hooi, dat kan gaan broeien, waardoor hij ge noodzaakt kan worden, te gaan spitten. Zorgen ook over het verlies dat de broei van het hooi kan hebben voor de voe dingswaarde. Zorgen om de boerderij, die tengevolge van een heftige broei in brand kan geraken. En dat, terwijl het niet nodig is zorgen te hebben. Geen brand door broei. Alles wordt in de tegenwoordige tijd in het werk gesteld om de productie van onze bodem zo hoog mogelijk op te voe ren. Dat heeft tot gevolg een groter ge bruik van stikstof en een gewas, dat steeds meer neiging tot broei gaat ver tonen. Te sterke broei. Wat dat betekent wordt dikwijls niet begrepen. De boer is er niet mee klaar, als hij door spitten zijn hooi voor verbranding kan bewaren. Dan heeft hij reeds een verlies te pak ken, waarvan hij de grootte zelf niet begrijpt. Bij een broei van 70 graden kan reeds al het eiwit verloren gaan. Bij een broei van 60 graden 60-80 pet. Op die wijze gaat het resultaat van een zo hoog mogelijke productie weer verloren. Dat moet voorkomen worden. Beproefde methode Een boer uit Sahagen, aldus de Scha- ger Courant, waaraan wij dit artikel ont lenen, heeft een uitvinding gedaan, waardoor de broei tot zó geringe mate wordt gereduceerd, dat verlies tot een minimum wordt beperkt, of in het ge heel niet voorkomt. Reeds 40 jaar volgt hij die methode en in die 40 jaar heeft hij nog nimmer moeten spitten, terwijl hij steeds hooi heeft van de allerbeste kwali teit. Eén jaar heeft hij die methode niet gevolgd. En in dat jaar trad broei in he vige mate op. Beter bewijs voor de methode is er wel moeilijk te vinden. Gedurende 3 jaar is deze manier door een deskundige bestudeerd en enige ande re boeren hebben haar eveneens toege past. Ze zijn enthousiast in hun beoor deling. Ik weet van meerdere boeren, die ons advies hebben opgevolgd. Het suc ces is overal even groot. Ook in hogere regionen is men voor deze methode belangstelling gaan koes teren. Zó zeer zelfs, dat men overweegt om deze manier van hooi te bergen bij politieverordening te ga5n voorschrijven. Een ingenieur in de N.O.-polder is met een verder onderzoek belast. Waarop berust nu de uitvinding? Want we mogen het gerust een uitvinding noe men. Het vocht, dat in het hooi zit en dat de oorzaak is van de broei, moet er uit kunnen. De Schagenaar maakt daar toe in de hooiberg, wanneer deze tot een meter of vier hoogte is opgevoerd, een gat, ongeveer in het midden, van GESLAAGD Den Hoorn. Onze dorpsgenoot de heer Dick Drijver, behaalde het diploma HBS B aan het Kennemer Lyceum te Bloemendaal. HONDERD GESLAAGDEN Van de 125 scholieren die dezer da gen aan de verkeersexamens deelnamen zijn er honderd geslaagd. Een behoorlijk resultaat dus! 25 JAAR NOODSLACHTING Dinsdag 1 Juli a.s. is het 25 jaar gele den, dat de gemeentelijke noodslacht- plaats aan de Hallerweg in gebruik werd genomen. DIE JUTTERS AAN DE SCHANDPAAL Naar we vernemen zijn er palen welke soms een lengte hebben van vier meter! weggenomen van De Hors. De ze palen dienen ter afbakening van de vuursectoren aldaar. Ook zijn palen weg genomen, welke gebruikt worden ter af bakening van het onveilig terrein tijdens schietoefeningen. De politie heeft de zaak in onderzoek genomen. Het wegnemen van deze merken en borden kan ernstige gevolgen hebben voor de argeloze wandelaars, met name onze Badgasten, die ter plaatse volko men onbekend zijn, N.H. GEMEENTE DEN BURG Zondag 6 Juli Doopdienst. Aangifte a.s. Vrijdag 8 uur aan de pastorie. EMIGRATIE Met het emigrantenschip „Nelly" zul len op 11 Juli 3 Texelse gezinnen naar Australië vertrekken: de familie A. Boon, Vianenweg, Eierland, de heer S. J. Zijm Jzn. en echtgenote en mevr. P. Jannes-Boon en kind. Handbalnieuws Oosterend Waarschijnlijk spelen wij Vrijdag te gen Zeemeeuwen 1 thuis. En anders Maandag in plaats van trainen. Over trainen gesproken, waar waren jullie Maandagavond allemaal? Er waren twee dames en onze trainer op het veld aan wezig. Een beetje meer animo, hoor! Misschien kwam het ook wel door de wedstrijd tegen ZDH, die zeer onspor tief was, er zat in beide partijen een sfeer om op te schieten en er werd een hartig woordje gesproken onder de wed strijd tussen verschillende spelers Je speelt nog altijd een wedstrijd om de sport en niet om elkaar de huid vol te schelden. LEUKE VERRASSING Oudeschild. Pastoor Nijsten heeft de kinderen van de K. W. Kleuterschool en de o.l. school m de vreugde van zijn 25-jarig ambtsjubileum laten delen. Hij tracteerde op versnaperingen terwijl al len bovendien een grote luchtballon kre gen. U KUNT GELD VERDIENEN In bijgaand artikel vestigen wij de aandacht van de boeren op de hooi broei, die elk jaar aan onze boerenstand geld kost omdat er kostbaar eiwit verlo ren gaat. Met een beetje arbeid (welke boer is daar bang voor?) kunnen er door de boeren ka pitalen bespaard worden. Die arbeid bestaat uit het maken van een gat in de hooiberg, voordat deze volgeladen is. Wie zou op deze manier niet verze kerd willen zijn van een prima voedsel voor de koeien? Indien u deze uiteenzetting hebt gele zen, hopen wij, dat u van het nut van de daarin beschreven methode overtuigd is. Zijn we niet duidelijk genoeg geweest, dan is de Voorlichtingsdienst, waar ook prima fotomateriaal is, gaarne bereid u alle moge lijke inlichtingen te geven. Voor alles geldt voor de boeren nu, de vooruitstrevendheid op te brengen en deze methode in de praktijk te brengen. Want ook het spitten bij broei is geen pretje en vraagt méér arbeid. 2meter bij 2Vz meter, daarbij er yoor zorgend, dat hij een meter boven de grondlaag blijft. Dat gat wordt be dekt met palen. Vanaf het gat wordt een buis gelegd naar de buitenzijde van de berg. Hetzij van een oude gierpomp, hetzij een houten buis driekant van vorm, gemaakt van planken ter breedte van 15 cm. Aan de uitgang van de buis wordt luchtigjes een propje hooi ge stopt, waarna de berg, of de klamp, ver der wordt volgetast. Na enkele dagen ziet men dat er stoom uit de buis komt. De broei is begonnen, maar kan, doordat er afvoer van het vocht is, nimmer tot zo grote hoogte stijgen, dat een belang rijk eiwitverlies» optreedt. Ook klampen buiten. Deze methode voldoet uitstekend in de hooibergen in de boerdrijen. Men raakt wel iets ruimte kwijt, maar door het inslinken van het hooi valt dat erg mee. Maar ook buiten voldoet deze me thode uitstekend. Te meer omdat men daar geen rekening behoeft te houden met ruimteverlies. De buitenlucht is groot genoeg. Maar laat een ieder, die deze methode gaat volgen, en we hopen, dat er binnenkort geen boer meer is, die dat niet doet, er wel op lettten, dat er aan het uiteinde van de buis een propje hooi zit, want er mag geen koude lucht in de buis komen en laatN men er voor zorgen dat de buis zo dicht mogelijk is. Een buis van latten moet ontraden wor den, daar dan rond de buis schimmel kan optreden. „DE KAT EN DE KANARIE" „De Kat en de Kanarie", een mysteri eus spel in 3 bedrijven door John Wil- lard" het stuk, dat de Toneelvereni ging „Sint Jan" morgenavond in „Casi no" voor het voetlicht hoopt te brengen. Wij verwachten niet alleen belangstel ling van onze Badgasten doch even eens van die onzer eilandgenoten zelf. De toneelavond zal met een dansje wor den besloten. DE WERKLOOSHEID Zaterdag stonden bij het Arbeidsbu reau 40 werklozen ingeschreven, Maan dag kwamen daar nog 20 werklozen bij, hetgeen voor een belangrijk deel moet worden toegeschreven aan de droogte, waardoor niet alleen de groei van het graan, doch ook die van het onkruid sterk wordt belemmerd. Vijf werklozen konden inmiddels weer aan de slag, zo dat gisteren nog 55 personen als werk loos stonden geboekt. (Vorig jaar 20). BILJARTDEMONSTRATIE OP 1 JULI georganiseerd door Biljartclub „Texel" Men schrijft ons: Na de geslaagde avond bij de oprich ting onzer vereniging in Mei jl., is het ons een genoegen er in te zijn geslaagd thans nog een avond te organiseren. Het gehalte van deze avond zal door het optreden van Kees de Ruyter, bil jart-technisch ongetwijfeld hoger liggen, terwijl we Jan Feeke als tegenspeler met plezier zullen terugzien. Bij de voorbereidingen voor deze avond is gebleken, dat de kosten van een der gelijke omvang zijn dat het entreegeld f 1,- zal moeten bedragen. Dientenge volge is het tot onze spijt ook niet mo gelijk de leden en donateurs geheel vrij entree te verschaffen. Het entreegeld voor hen bedraagt f 0,50. Ter compensa tie van de aanvankelijke suggestie in die richting zullen voor leden en donateurs gereserveerde plaatsen beschikbaar zijn. Programma: Jn. HooijbergN. de Graaf: libre K. de RuyterJn. Feeke: cadre 38-2 Driebandenpartij Fantasiestoten K. de Ruyter. Leden en donateurs tonen hun contri- butiekaarten s.v.p. De zaal zal om 8 uur worden geopend, terwijl na 8,30 geen toegang meer zal worden verleend. Voorts hopen we, dat deze avond in de grote zaal van Hotel De Oranjeboom even succesvol zal verlopen als de vorige TWEEDAAGS SCHOOLREISJE van de 5e, 6de en 7de klas der O.L.S. te De Cocksdorp Maandagmorgen om 7 uur vertrokken we. We reden eerst naar de boot. Daarna gingen we uit Oudeschild naar Den Hel der. Een jongen uit onze klas lag daar in een ziekenhuis. Onze meester en Pieter Jan Stolk brachten wat snoep. Toen begon het schoolreisje pas goed. Langs de duinkant, over Callantsoog, Petten, Kamperduin, Groet en later het land weer wat in. Daarna gingen we met de pont over het Noordzeekanaal. Daar na gingen we naar IJmuiden. Een gids vertelde ons over de sluizen. Er stond een sluisdeur, die gemaakt moest wor den. Om 12 uur gingen we naar Velser- end. Daar waren een speeltuin en een zwembad (natuurbad). Onze boterham men hebben we eerst opgegeten en zijn daarna heerlijk gaan zwemmen. Om half twee zijn we weer in de bus gestapt en naar Den Haag gereden. We zongen de hele dag door. Maar toen we in Den Haag kwamen, zongen we niet meer, er was zoveel te zien. Het Vredes paleis het paleis van de Koningin, het gebouw van de Staten Generaal en Plein 1813. Maar het allermooiste vonden we nog van het hele schoolreisje „Panora ma Mesdag". Door Loosduinen zijn we naar „Ookenburg", de jeugdherberg, ge gaan. De waslokalen hebben we eerst opgezocht om ons een beetje te verfris sen. Voor het eten hebben de meisjes een wandeling door het bos gemaakt, dat bij de jeugdherberg behoorde. De jon gens zijn meteen gaan voetballen, zonder een druppel water aan te raken. Om 7 uur zijn we op het warme eten aange vallen. We hadden honger als slootgra vers Na het eten zijn we Loosduinen een eindje in geweest. En we hebben daarna weer door de bossen gewandeld. Om half 10 moesten we binnen komen en hebben een kopje thee gedronken en een paar liedjes gezongen. Om 10 uur moesten we in bed liggen en zijn daarom naar boven gegaan. We hebben eerst on ze bedden opgemaakt, ons gewassen en uitgekleed en daarna zijn we in bed ge gaan. 's Morgens om 4 uur waren de meesten al wakker en gingen het bed uit. We sliepen allemaal in de bovenste bedden. Om 7 uur mochten we ons pas gaan aankleden en zijn toen gaan eten. Daarna hadden we allemaal corvé. Om half 10 zijn we uit de jeugdherberg ver trokken en kregen een pluimpje van de herbergvader. Toen naar de Maastunnel. Eerst gin gen we met de bus door de auto-tunnel. We zeiden de chauffeur goede dag en gingen door de voetgangerstunnel weer terug, waar de bus net aankwam Naar Diergaarde Blijdorp was maar een kort eindje. Daar zijn we een uur geweest en hebben een heleboel dieren gezien. Leu ke en vieze beesten. We zijn weer gauw vertrokken en zijn door Alfen aan de Rijn naar Aalsmeer gegaan, waar een gids ons rondleidde door het Veilingsge bouw. Toen langs Schiphol naar Am sterdam. Hier moesten we steeds voor de stoplichten wachten. Bij „Heek" op het Rembrandsplein hebben we een portie ijs gehad. Daarna, zijn we nar de speel tuin in Sahoorl gegaan. Vandaar zijn we naar de boot gereden, uit Den Helder naar Oudeschild gevaren en met de bus naar De Cocksdorp gegaan. Zingende kwamen we thuis. Bij de bus hebben we meester en mevrouw hartelijk bedankt voor die twee fijne dagen. ERNA VAN DER KOOI, oud 12 jaar. HOEVEEL SUBSIDIES VOOR MUZIEK EN ZANG? Dat hangt af van de middelen van het Anjerfonds, waarvoor deze week wordt gecollecteerd; de opbrengst is, zoals be kend, voor volksontwikkeling en jeugd zorg. Dat het geld der Anjercollecte niet alleen maar van Texel afvloeit, maar dat ook ons eiland geniet van de baten, is wel bewezen door de in 1951 aan Texels Fanfare toegekende jubileumgift van f300.-. Ook voor de muzieknis te Oos terend mocht enkele jaren geleden een bijdrage worden ontvangen. Verdere subsidies worden o.m. verleend aan een kinderspeeltuin te Weert, de Dorpsbi bliotheek „Witmarsum", het Indisch In stituut voor uitbreiding van het Gele- Koorts-Centrum, de Sportvereniging te Andijk, de Molen „De Zoeker" te Zaan dam. Te Den Burg zal door Texels Fanfare corps Zaterdag a.s. medewerking bij de inzameling worden verleend. Aan ieder gezin van Texel wordt ge vraagd een bijdrage te willen geven, opdat het verlenen van subsidies aan zovele verenigingen mogelijk blijft. Mo ge niemand achterblijven bij dit mooie werk. TREKKERS OP DE JEUGDHERBERG Maandag arriveerden op de Jeugdher berg een groep van de Vereniging van Werkende Meisjes uit Rotterdam en een oJ. school uit Amersfoort, die drie da gen blijft. FILMAVOND TE DE COCKSDORP DOOR DE PARTIJ VAN DE ARBEID Donderdagavond gaf de P. v. d. A. af deling „De Cocksdorp" een filmavond in Café Nota. Als spreker trad op de heer Steenla ge, wethouder uit Den Helder wegens verhindering van de heer Van der Vaart. Te ruim 8 uur opende de heer Pool, voorzitter van de afdeling, de bijeen komst en riep aan een 70-tal personen een hartelijk welkom toe; in het bijzon der aan de heer Seenlage, die bereid was deze filmavond te geven. Allereerst kregen we enige grappige films te zien, daarna volgden enige films van het leven in de tropen, met hun zeden en gewoonten. We zagen hanenge vechten, stierengevechten en gevechten met haaien onder water. Voorts orkes ten met zangeressen en danseressen enz. Vervolgens werd een kort woord ge sproken door de heer Steenlage. Vroeger tijd was de mens op zichzelf aangewe zen; er waren voor arbeider en kleine zelfstandigen geen sociale voorzienin gen, men leefde en werkte maar gewoon door. Tijdens de oorlog is er heel wat verwoest en vernietigd. Nederland was vóór 1940 een rijk land, maar tijdens de Inplaats van kaarten. Zacht en kalm is van ons heengegaan onze innig gelirfde zorgzame Vrouw, Behuwdzuster en Tante Dirkje Daalder, geb. Boon in de ouderdom van 69 jaar Uit aller naam C. DAALDER Kz. Tijdelijk adres Kogerweg 6 Zaterdag 21 Juni 1952 De begrafenis heeft plaats gehad Dinsdag 24 Juni op de Algeme ne Begraafplaats Den Burg, Texel oorlog werden 85000 huizen totaal ver woest, duizenden stuks vee en industri ële producten werden ons door de Duit sers ontnomen. In 1946 was er nog geen derde gedeelte van wat er in 1938 aan wezig was. Andere partijen beweren, dat er in de laatste 7 jaren niets is gebeurd. Men stelle zich voor ogen dat Nederland na de eerste Wereldoorlog rijk was, toen is er niets gebeurd; na de tweede We reldoorlog, dus na 1945, was ons land arm. Dr Drees beweert, dat het werk na 1945 zeer zwaar is geweest. De heer Ne- derhorst kon toch vaststellen, dat we op de goede weg waren, en dat we vanuit de chaos toch nog 317 milliard vooruit ge boerd waren. Nederland heeft niet al leen puin opgeruimd, maar al heel wat op sociaal gebied gedaan. Ouden van da gen kregen vroeger f 3 of met z'n beiden f 5,- per week. Na de oorlog hadden we het consumentencrediet, voor hen die alles tijdens de oorlog kwijt waren ge raakt. T.a.v. de kinderbijslag treft men vóór- en tegenstanders. Maar het is voor een gezin toch mooi meegenomen! En dan de vacantietoeslag; 90 pet. van de bevolking gaat met vacantie. Vóór de oorlog was er een gave gulden, maar men had lak aan een gaaf volk. Tijdens het bewind van Colijn kon het kwartje voor de rijwielbelasting niet gemist wor den, ofschoon Nederland rijk was. We staan nu op een keerpunt, de par tijmachine moet worden gesmeerd. Dat een ieder er zich van bewust zij, wat in de volgende vier jaren op het spel staat. In de pauze werd ieder in de gelegen heid gesteld om vragen te stellen. Door enige personen werd hiervan ge bruik gemaakt. Ze werden door de heer Steenlage op correcte wijze beantwoord. Aan het slot van zijn betoog deed spre ker een beroep op allen, te stemmen op lijst 2. Ten slotte werd nog een film ge draaid, waarin Dr Drees het woord voerde. Voorts een film over de weder opbouw en wat er na de oorlog op eco nomisch gebied is hersteld. Aan het ein de bedankte de heer Pool voor aller aan dacht en spreker Steenlage voor diens rede. Vrijdagavond heeft de heer Steenlage voor een flink gehoor het woord gevoerd in Het Eigen Gebouw te Oudeschild, Woensdag sprak de heer Van der Vaart te Den Hoorn. GESLAAGDE COLLECTE IN DE BIOS In verband met de vertoning van de film „Bright Victory", Zondag- en Maan dagavond in Texels Bioscoop Theater, werd een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd was voor de Stich ting gezamenlijke militaire fondsen en de Bond van Ned. Militaire oorlogs slachtoffers. De collecte bracht f 59,59 op, een mooi resultaat. TEXELAARTJES. Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Te k. een stel wielen met as geschikt voor 3 wielde kar P. Boom, Oudeschild Te k. I pr. voetbalschoenen z.g a.n. tn. 45 W. J. v Ballegooijen. Dorpsstraat 34, De Koog Spruitkoolplanten te koop C. Jongejan, „De Vrijheid" Aangeb. prima zw. leren da- mesjas Woensdag en Zater dag niet thuis Kalis, Waal- dam De Waal Te koop 10 weekse jonge hennen j. Bakker, Waalderstraat Wie heeft mijn slipover mee genomen naast huishoud school Gaarne terug Gerard Kuip, Wilhelininalaan 12 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Dochter Anneke bij het H. Doopsel ontving zij de namen ANNA MARIA C J. WITTE J. WITTE-Wassenaar Warmoesstr. 34, Den Burg, Texel, 22 Juni 1952. OP 27 JUNI A.S. hopen onze geliefde Ou ders en Grootouders C. DE GRAAF en A. M. DE GRAAF- De Porto hun 40-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare kinderen en klein kinderen. Gelegenheid tot felicite ren 's avonds in Café Nota, De Cocksdorp, Texel. GETROUWD: H. J. Keyser en B. C. Adema De Heer en Mevrouw KEYSER-ADEMA zeggen hartelijk dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Burg, 17 Juni 1952, Weverstaal 73 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank ook namens onze Ouders voor de belangstelling on dervonden voor, bij en na ons huwelijk S. BREMER S. BREMER-Eelm ;n Oosterend, Texel AANGEBODEN 250 z k. In goede staat, met tassen, duo en reserve binnenband. Eg. Boekei, De Koog 80 Verloren bedrukt Vermist omg De Koog, tegen bel terug te bez bij Mw. Grossat, Hotel de Toekomst De Koog moloren 85 PK voor luxe-, bestel- en vrachtwagens, zolang de voorraad strekt voor f725,Laat deze speciale aanbieding U niet voorbijgaan, nog slechts enkele stuks voorradig. Maarten Smit, Off. Ford dealer, telef. K 2235 (202), Julianadorp. Zaterdag 28 Juni Den Burg, Joh. Gieles 4-6 De Koog Jb. Eelman 4-6 Oost, P Verijzer 4-6 Eierland, J. Barhorst 4-6 Aangeboden puik beste 15 cent per kg. Beleefd aanbevelend, j.v.d. Star, 't Noorden O 165 G. v.d Star, De Slufter E133 Boerenkool-, Andijvie- en Slaplanten aangeboden. Tuinderij „BUISMAN" een Mc. petroleummotor, 3-5 pk.; aardappelsor teerder 5 zeeften (1,10- 60 cm.), met bijpassende leestafels, sorteert in 4 maten; tweerij aardapp.- liohter en een.... kin derwagen (Engels model) SAAL, „De Hoek", De Cocksdorp, tel 45. M. C -leden en niet M C - leden, die Zaterdagavond in'eresse voor een extra boot uit Den Helder hebben willen die dit even opgeven voor Donderda bij C P Moojen. Den Burg. Tel. 287 of bij W. Koopman, Oosterend, Tel. 50 Wij hebben maar één prijs voor de 20 ct. per kg; Kriel 12 ct. per kg, heerlijk om te bakken. Nu is het tijd om kersen (e wekken zeldzaam mooi. LET OPI EKV bakjes kersen wegen 4 kg, Tielse bakjes 5 kg. Telefoon 40 TE KOOP (150 C.C plm. 10 maanden gebruikt. P. SMIT, De Waal Te koop of te huur gevr. Land of Bedrijf 10-25 ha. licht land geen be zwaar. Brieven onder no. 239 aan bureau van dit blad. Voor Familie-Drukwerk slechts één adres

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 2