SLOTACCOORD Sport op Texel U.L.O. Sportdag Op reis Mijnheer Pimpelmans heeft alweer pech VOOR DE BLINDE-GELEIDEHOND Handbal S.V. D© Koog. J.l. Vrijdagavond hebben we tegen SVC gespeeld. Het was een solwedstrijd, eindstand 4-1 voor SVC. Lili en Ada de den ook niet mee alhoewel S. evenmin volledig was. We wisten dan nog één doelpunt te scoren, maar daar is ook al les mee gezegd. We moeten veel vlug ger overspelen en goed uitkijken waar wij gooien, dames. Trainen en nog eens trainen, dat is alles. Donderdagavond 8 uur tegen GDS 2 thuis. Raadpleeg Kapper. We hopen dat ze allemaal weer mee kunnen doen en we eens één keer winnen. Vrijdagavond trainen, komt allemaal. S.V. De Cockadorp. Het handbal elf tal behaalde Vrijdag avond in De Koog een 4-1 overwinning. Uit 3 wedstrijden 5 punten! Zaterdagavond werd een begin ge maakt met de Bekerwedstrijden. Het was ideaal weer toen SVC 1 en De Koog 1 om goed 7 uur begonnen. Direct wordt De Koog op eigen helft teruggedrongen en binnen enkele minuten heeft Kees 'n mooie kans maar het harde schot wordt goed door de K-doelman gestopt. Dan gaat K. over rechts er vandoor en Nico heeft de grootste moeite om deze snelle rnbuiten van K. in bedwang te houden. Dat kost ons een corner, welke echter wordt afgeslagen. Aan de andere kant wordt enkele malen de deklat gepro beerd maar doelpunten blijven uit. Met dubbel blank wordt gedraaid. Ook nu komt bij S. geen verandering in het spel: alles gaat te kort en steeds kan de K-verdediging ingrijpen. Totdat zelfs K. de leiding neemt door hun mid- voor: 1-0 voor K. Nu wordt S. iets vuri ger en Wim geeft een goede pass naar Ale, die geen fout maakt: 1-1. Kort hier op maakt Kees uit een voorzet van links 2-1. Doch K. laat de moed niet zakken en weet op onbegrijpelijke wijze gelijk te maken: 2-2. Nog enkele minuten zijn dan te spelen en velen denken reeds aan een beslissing door strafschoppen, maar als de K-keeper verkeerd staat op gesteld, lost Wim van ver af een hoog schot in de uiterste hoek: 3-2. Kort hier op komt het einde en heeft S. zich in de winnaarsronde geplaatst. Hierna kwamen Tex. Boys 1 en Oos terend 1. O., dat zeer verzwakt uitkwam, moest met 2-0 de vlag strijken. Dat in deze wedstrijd de score niet hoger werd was te danken aan het uitstekende spel van de O.-keeper en de l.-back. Jammer dat de midvoor van de Boys enkele mi nuten voor tijd moest uitvallen wegens een dij-blessure. Het programma voor Zondag werd door de regen afgelast. Dit wordt nu a.s. Zondag gespeeld. Het programma voor Zaterdag kan gewoon doorgaan, nl. om 7 uur De Koog 1-Oosterend 1 en om 8 uur SVC 1-Tex. Boys 1. S. V. Texel. Het voetbalprogramma voor Texel 2 en 3 is verregend. We mogen er niet over mopperen, want met verlangen werd naar regen uitgezien. Vrijdag hielden we onze jaarvergade- 99. Jammer genoeg zag de stier geen kans te remmen en dus moest de auto zo büjven rondvliegen, tot alle benzine op was, en dat duurde precies twee uur. Al die tijd stond meneer Pimpelmans met knikkende knieën op dezelfde plek, maar toen de auto stilhield, zonk de ar me man uitgeput en duizelig op de grond neer. FEUILLETON door T. LODEW1JK HOOFDSTUK VIII 18). Frits liep huiverend en somber langs het Rokin. Hij was deze avond van huis gegaan om een bespreking te hebben met het hoofd van zijn school, en had na twee tramreizen en een eind lopen het huis van zijn chef bereikt. En daar bemerkte hij dat hij een vergeefse reis had ge maakt. Mevrouw Waaning was die mid dag plotseling ziek geworden en de dok ter had blindedarmontsteking geconsta teerd. Ze was meteen naar het zieken huis vervoerd en haar man zat daar nu te wachten, vol spanning, op nadere be richten. Meneer was helemaal overstuur legde het meisje uit dat Frits in de hall had gelaten, en hij heeft er vast niet meer aan gedacht dat u zoudt komen. Ik vind het heel jammer voor u. Ik ook, zei Frits gelaten, maar het is erger voor mevrouw en voor meneer. Zeg maar tegen meneer dat ik geweest ben en dat het in orde is, en wens hem het beste van me. Dag juffrouw. En toen stond hij weer buiten. Wéér lopen. Wéér de tram. En dan overstap pen. Naar huis. Siets al naar bed, die zou vanavond al om half negen gaan, ze was vorige avonden te lang opgeble ven en voelde zich niet erg fit. Wat moest hij met deze avond beginnen? Hij besloot even de stad in te lopen. ring. Over de opkomst konden we tevre den zijn. Notulen en jaarverslag van de 2e secretaris waren weer prima verzorgd. Ook de penningmeester oogstte de lof die hem toekomt. Er werd een commissie benoemd, die zal trachten door meer werk door de leden te doen uitvoeren de rekening exploitatie terrein, te doen da len. De bestuursverkiezing verliep vlot. Alle beschikbare bestuurders werden herkozen. De heer Langeveld, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd ver vangen door de heer Kiljan. Bij de opening werd de viering 40-ja rig bestaan gereleveerd. Ook het compe titieverloop werd onder de loupe geno men. De elftalcommissie onderging geen wijziging. De training vormde een be langrijk punt ter bespreking. Een voor stel van de heer Ten Cate werd geac cepteerd Dit plan wordt de beschikbare spelers ter bespreking voorgelegd. In ieder geval is het zaak nu goed voorbe reid de competitie aan te vangen. De rondvraag bracht nog tal van pun ten naar voren. De stemming was pri ma en de aandacht bleef tot de voorzit ter de vergadering om kwart voor één sloot. NUTSSPAARBANK Het jaarverslag over 1951 van het Bijkantoor Den Burg van de Nutsspaar- bank te Den Helder meldt: Aantal ingelegde posten 309; terug betaald 191; aantal nieuwe boekjes 151; afbet. 2; ingelegd f99,985,71; terugbe taald f 14,527,37. Nr. 211. DICK ZUIDEW1ND Dick woont in de Cronjéstraat 26, te Den Helder. Hij hoopt Vrijdag 27 Juni a.s. zijn 10de verjaardag te vieren. Dick heeft lang op Texel gewoond en vond het daar fijner dan in Den Helder. Hij is lid van de Hobbyclub Figuurzagen en is een verwoed postzegelverzamelaar (hij heeft zelfs een brief van Prins Bem- hard met zegels gehad!) Ter gelegenheid van de verjaardag mocht zijn broertje natuurlijk ook op de kiek. Veel plezier Vrijdag! 100. Ook de agent, die al die tijd de staart met de moed der wanhoop vastge houden had, liet die nu los en lag be wusteloos plat voorover op de keien. De beide slachtoffers werden door ge dienstige handen zolang op het trottoir neergelegd, om bij te komen; de stier werd er bij gezet en boer Knol, wiens neus nog steeds bloedde, zorgde, dat hij in de buurt bleef! Misschien draaide er ergens een goede film, misschien ontmoette hij een kennis langs de straat of in een restaurant.... hoewel, in een stad als Amsterdam was dat de kans van de naald in de hooiberg. En zo liep hij op het Rokin, keek een beetje afwezig naar de lichtende etala ge van een boekwinkel, en vroeg zich af of hij tenslote toch niet beter zou doen met maar naar huis te gaan. Een avond vroeg naar bed kon ook geen kwaad. Plotseling zwenkte een kleine, rode tweesitter naar het trottoir en stopte met gepiep van remmen vlak naast hem. En een bekende stem vroeg: Ga je je verdrinken in het Rokin? Eh.o.juf.dag Ada. Ada Siccama boog haar hoofd uit het portier en vroeg: Lammetje, wat loop je eenzaam te dwalen? Zo in die grote stad. Ben je weggelopen? Nee, ik. Moet je naar huis? Nou.eh.ik weet niet. Bepaald helder ben je niet. Laat me eens aan je adem ruiken! Zeg, je denkt toch niet dat ik.... O, heilige verontwaardiging. Nee, daar ben je een veel te net ventje voor. Nou, blijf je hier staan of Wat of.... Nou, stap maar in. Dan rijd ik je wel waar je heen moet. Je denkt toch zeker niet dat ik met m'n hoofd buiten dat raam blijf hangen voor jouw ple zier? Goed zei Frits. Hier was ten minste een mens. Iemand met wie je Fam. G. f2,50; N.N. f 1,—N.N. f2,50. Wie volgt? Het geld kunt u storten op postgiro 652 t.n. van N.V. v.h. Langeveld De Rooij, Den Burg-Texel, met ver melding: „Voor een Geleidehond", of af geven aan Bureau Texelse Courant. VERKIEZINGSVERGADERING VAN DE V. V. D. (Slot) Het nationale inkomen steeg van 11 milliard voor de oorlog tot 19 milliard thans. De binnenlandse schuld steeg van 4 milliard voor de oorlog tot 25 milli ard thans. Onze vlottende schuld is veel te groot. Ze is 400-500 millioen hoger dan op de begroting naar voren kwam. Van '46 tot '51 hebben we voor 25 milliard aan belasting betaald, voor '52 zal dit 5,2 milliard worden. Wij hebben ons ver zet tegen de toepassing van de winstbe lasting op het inkomen van bedrijven met een hoger inkomen dan f 12,000, omdat het toch logisch is dat alle be drijven daaronder vallen en waarom ambtenaren met een hoger inkomen vrijgesteld? Ook hebben wij ons verzet tegen verhoging van belasting op de N. V.'s, maar Lieftinok heeft zijn eisen ge steld en de Kamer heeft de gelden gevo teerd. Voor 897 millioen werd meer aan belasting betaald dan op de begroting was geraamd. Met wat over was, zou de Rijksschuld worden verminderd. Doch hoe: aflossingen op een werk als Afsluit dijk, die er over 100 jaar en langer nog wel ligt! In „De Weg naar de Vrijheid" van Ir Vos (P. v.d. A.) staat, dat men moet overgaan tot vorming van een vermogen voor de staat en daartoe méér van de belastingplichtigen halen. Bij de grote belastingdruk van thans acht ik dit vol slagen ongemotiveerd en onjuist. En spreker wees in dit verband op de schuld die van 18 milliard in '49 steeg tot 25 milliard. Lieftinok zegt in zijn brochure „De overheid geeft en neemt": „Wie te veel hebben, geld ontnemen en geven aan wie te weinig hebben". Hij wijst dan op de „gunstige positie van Jan Welgemoed", die voor de oorlog f 1800 verdiende, maar nu f3000. Maar waarmee was de heer Welgemoed beter af?! Vervolgens stond spreker stil bij het woningprobleem. Begroting '52 meldde de bouw van 40,000 woningen. Voor de andere 10,000, die men ook wilde bou wen, poogde men geld bijeen te krijgen via de Burgerzinlening. Toen die niet slaagde, werd Oud, als voorzitter van de Vereniging van Ned. Gemeenten, ver zocht om een opzet te maken ter verkrij ging van het nog benodigde bedrag. Men wist toen 169 millioen te lenen, zodat men in staat werd gesteld de 50,000 wo ningen te bouwen voor '52, maar men heeft zich niet afgevraagd, hoe men in de volgende jaren aan geld moet komen. (Ter loops wees spreker er ook op, dat de inhoud der woningen terugliep van 287 naar 234 m3). Spreker merkte op, dat het aantal bouwvakarbeiders is te ruggelopen wegens emigratie en doordat er geen nieuwe krachten bijkomen, maar toch waren er 2 maanden geleden nog 40,000 werkloze bouwvakarbeiders, ter wijl de woningnood als Volksvijand no. 1 moet worden beschouwd, in de eerste 3 jaren na de oorlog werden 150,000 hu welijken gesloten, thans jaarlijks 80,000. Minister In 't Veld verklaarde 8 weken geleden, dat de woningnood niet kan worden bezworen voor 1980, maar een recent propagandabiljet van de P. v. d. A. meldt opheffing ervan in 1960. Een commissie uit de V.N., concludeerde dat de woningnood hier te lande eerst na 24 jaar zal zijn opgeheven. Lieftinok achtte nieuwe belastingver hoging uitgesloten, maar intussen is ze toch weer verhoogd door de wet op de bestrijding der werkloosheid. Hierna wees spreker op de hoge socia le lasten, welke een groot percentage van het loon uitmaken, terwijl de werk gevers geen prijsverhoging wordt toe gestaan. Gevolg: meer werkloosheid wegens de groter worden moeilijkheden waarmede vele bedrijven te kampen krijgen. Ten aanzien van de werkloos heid merkte de heer Ritmeester op, dat onder het kabinet Colijn-Oud ons land 400,000 werklozen telde. Onder een soci ale regering zou dat niet voorkomen, doch de practijk leert anders! Ook wat het doordraaien van groenten betreft! Vervolgens stond spreker even stil bij kon praten. Hier was een kans orn toch nog iets van een verloren avond terecht te brengen. En nog wel met Ada Sicca ma. Kon misschien nog gezellig worden. Waar moet meneer heen? infoi- meerde ze op de toon van een taxi chauffeur, toen hij naast haar in de wa gen schoof. Kan meneer niks schelen. Frits •ging op haar schertsende toon in. Zijn landerige bui zakte. Eindelijk een beetje leven in de brouwerij. Wat? ze zag hem kwasi ont steld aan. Zeg, in wat voor bui ben jij? Toch geen ruzie gehad thuis? Niks ruzie. Maar ik heb een hele reis gemaakt voor niks. En m'n vrouw ligt al in bed. Ook niet te laat! Nee, maar zij verwacht een baby. O.... leuk zeg. Jullie eerste? Ja. Ik ken je vrouw helemaal niet. Dat kan verholpen. Is ze aardig? Nee, ze is om op te schieten. In alle opzichten. Ik ben alleen met haar getrouwd om boete te doen voor m'n vele karakterfouten. Dus is ze aardig. Natuurlijk, anders was ik niet met haar getrouwd. Ik zou best eens willen zien met wat voor 'n vrouw jij nu getrouwd bent. Nou, dan kom je eens kijken. Is ze een Amsterdamse? Nee, een boerendochter. Ada Siccama wilde iets zeggen, hield haar woorden in. Dan zei ze: O, wacht, de moeilijkheden waarop een verwezen lijking van de Benelux stuit, bij de on gunstiger geworden verhouding import export, bij de wet op de crediet-beper- king en zei er t.a.v. de industrialisatie- politiek van V. d. Brink van overtuigd te zijn, dat men er door invoering van al lerlei nieuwe industrieën niet komt, doch uitbreiding van de bestaande in dustrieën z.i. de aangewezen weg is. Voor investeringen is echter geen vol doende geld meer beschikbaar. Spreker noemde diverse weeldebelas tingen, die fnuikend werken (radio, tele visie, zalm etc.). Belangrijk kon volgens spreker door het volk zélf worden be zuinigd door minder te roken en minder te snoepen (gemiddeld wordt door iedere Nederlander 2,5 sigaret per dag gerookt!) Het aantal faillissementen neemt sterk toe. Volgens socialistische zijde is dat het gevolg van een onvoldoende sane ring. Moet de rest dan zijn heil maar zoeken, bij krachtige doorvoering?! Marx heeft gezegd: Ik zie de tijd aan breken, dat de middenstand zal verdwij nen, en Lenin: „De middenstand móét verdwijnen omdat er staatswinkels voor in de plaats moeten komen". De P. v.d. A. zegt tot de middenstanders: „Wij heb ben altijd zo'n sterk medeleven betoond met de arbeiders, omdat zij de onderlig gende partij waren. Thans vormt gij, middenstanders, de onderliggende par tij. Wij zullen voor u zorgen." Maar dat zal hun de strop om de hals wezen! De P. v.d. A. wil de concerns socialise ren, zelfs die op Ouragao en de Antillen, met welke gebieden juist onderhandelin gen gaande zijn inzake de vrijmaking! Met socialistische beginselen kunnen wij er thans echter niet komen. In Amerika, waar het volk ook ontzettend veel belas ting moet betalen, wordt gezegd: Laat Europa nu eens proberen voor zichzelf te zorgen. Dat willen ook die de vrijheid lief hebben, want het voornaamste be ginsel der democratie is de Vrijheid! Na de pauze werd gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen. Alle vra genstellers werden tot tevredenheid en op zeer duidelijke wijze geantwoord. Tijdens de Ulo-sportwedstrijden zijn prachtige prestaties geleverd: Bob Bak ker liep de 100 m. in 11,9 (had echter gunstige wind). Hier volgen de uitslagen 80 meter jongens t.e.m. 14 jaar: 1. Re- né Witte, 10,4; 2. J. Zuidewind; 3. D. Bakker; 4. Th. van Bekkum, Oosterend. 100 m. jongens 15 jaar en ouder: 1. Bob Bakker 11,9; 2. Kees de Waard, Ou- deschild; 3. Hans Vlessing. Estafette: le ploeg B. Bakker, J. Zwan, J. Zuidewind en H. Schilpzand 45,2; 2e ploeg D. Bakker, René Witte, G. Zoete lief en K. de Waard. Vèrspringen, jongens 15 jaar en ouder: 1. B. Bakker 4,81 m.; 2. KI. Geus 4,53 en 3. K. de Waard 4,45. Verspringen meisjes t.m. 14 jaar: 1. Coby Bremer, Oosterend 3,66 m.; 2. Hil ly Berkenbosch 3,59 en 3. Jenny Bakker 3,56. Vèrspringen jongens t.m. 14 jaar: 1. Henk Spigt 4,31; 2 René Witte 4,28 en 3. J. Zuidewind 4,15. Vèrspringen meisjes 15 jaar en ouder: 1. Corrie Kikkert, Waalenburgerhuis 3,92; 2. Ina Boon 3,82 en 3. Ilse Beers 3,81. Veldloop 2500 m.: 1. Bob Bakker 7,22,2; 2. Ton Leijen, Horntje 7,27,4. Hoogspringen meisjes t.m. 14 jaar: 1 Melia Koning, Oosterend; 2. Cobie Bre mer, Oosterend; 3. Janny v. Groningen en 4. Jenny Bakker. Hoogspringen jongens t.m. 14 jaar: 1. René Witte 1,35 m.; 2. Joh. Henstra, De Koog 1,30 en 3. H. Spigt 1,25. 80 m. meisjes, boven 15 jaar: 1. Ina Boon 11,2; 2. Corrie Kikkert, Waalen burgerhuis; 3. G. Ellen, Oosterend; 4. A. Meindertsma, Eierland. Hoogspringen, jongens 15 jaar en ou der: 1. Adré Binsbergen, Dennen 1,45; 2.. Jaap Berkenbosch 1,44 en 3. KI. Geus 1,35. 60 meter meisjes t.m. 14 jaar: 1. Bea Wuis, De Koog 8,8; 2. Matty Keijser, De Waal; 3. Melia Koning, Oosterend en 4 Corrie Pothman, Everstekoog. Hoogspringen meisjes 15 jaar en ou der: 1. Dini Dros 1,25; 2. Corrie Kikkert 1,20 en 3. Ilse Beers en Ina Boon. De prijzen bestonden uit medailles en vaantjes. jij komt toch ook uit.eh.van het platteland, niet? Heb je haar daar leren kennen? Ja, helemaal in stijl, op de zang vereniging. Zang én vriendschap. Inderdaad. Nou moest ze niet langer over Sietske doorpraten. Daar snapte zij toch niets van. Zij was zo heel anders. Moest je haar nu eens zien, met die zijden doek om het hoofd, het leek wel een haremvrouw. Een suède jekker, een felkleurige rok, rode schoenen.... ze leek" wel zo van het toneel weggelopen, dacht Frits. Zo héél anders dan Sietske. Onwillekurig keek hij naar z'n eigen kleren. Stak hij bij haar af als een bui tenmannetje? Nee, dat viel nogal mee: z'n grijze tweedpak, een beetje slobbe rig, z'n dikgezoolde bruine schoenen en z'n khaki shirt met de wollen das pas ten eigenlijk precies bij dit alles. Hij zag er niet als een schoolmeester uit, dat wilde hij ook niet. Nee, hij viel bij Ada niet zo héél erg uit de toon, maar, be dacht hij glimlachend, een hardblauw fluwelen jasje, een corduroy broek en haren tot op z'n kraag zouden nóg be ter geweest zijn. Nou, waar gaan we heen, Frits? Ada had de wagen handig door de avondlijke straten gestuurd naar het Leidseplein. Voor de schouwburg is het te laat. Daar ben ik ook helemaal niet voor in de stemming. Een bioscoopje pikken? Nee, alsjeblieft niet. VERKIEZINGSVERGADERING VAN DE C. P. N. (Slot) Maar onze tegenstanders, aldus de heer Gortzak, zwijgen over de Nederlandse toestanden, zij werken met de prachtig ste leuzen, die prompt onmiddellijk na de verkiezingen vergeten worden. Onze vijanden beloven alles, maar komen nauwelijks iets na. Schreef niet „De Waarheid" in 1948 dat uit betrouwbare bron was vernomen dat na de verkie zingen in Indonesië wederom een mili taire actie ontketend zou worden? Maar onmiddellijk antwoordde Beel dat het hier ging om een zeer bedenkelijke pro pagandistische stunt van de communis ten, en dat de berichten omtrent die ac tie als volslagen leugens bestempeld moesten worden. Maar wat waren de feiten? In December, dus na de verkie zingen, begon inderdaad in Indonesië een j militaire actie, en was het vijandelijke J kamp daarover vol lof. Elseviers Week blad schreef zelfs dat dit het resultaat was van zorgvuldige en langdurige voor- j bereidingen! Klinkklaar was dus bewe- 2en, aldus de heer Gortzak, dat niet wij, maar Beel en Drees gelogen hadden.. En hoe staat het met de voorspiege lingen uit het vijandelijk kamp betref fende de aangekondigde prijs- en huur- verlagingen en de sterke uitbreiding van de woningbouw? Er is immers niets van terechtgekomen. Kijk naar het volks brood, in '48 19 ct., nu 35 ct. Kijk naar de stijging van het aantal woningzoeken den, de beduidend grotere werkloosheid. En wat is nu de oorzaak van dit alles, vraagt de heer Gortzak. Het is in het I kort gezegd: een gulden kan maar één keer worden uitgegeven. Leger en vloot vragen 60 pet. van de totale begroting. Dèt is van alle kwaad de kern. Het zijn de communisten die dat willen verande ren. Die willen, zegt de heer Gortzak, zich niet aan Amerikaanse opdrachten storen, die zeggen: we doen het niet. En daarmee basta. Die willen dat geld ge bruiken voor verhogingen van de lonen. Die willen daar ook verdere offers voor brengen. Die waren en zijn tégen de sterke verhoging van de schadeloosstel ling van de Kamerleden (verhoogd van 6.000 tot 7800 gulden per jaar), tégen de verhoging van de ministerssalarissen, tégen de bevoordeling van de grote on dernemingen, die immers, ten koste van de Nederlandse arbeiders, hun winsten, vergeleken bij de jaren 1948 en 1951, za gen stijgen van 4600 millioen tot 7200 millioen gulden per jaar. Met dat laatste bedrag kunnen de arbeiders loonsverho ging krijgen. Ook willen de communis ten niet dat de kleine baasjes worden doodgedrukt, maar die moeten juist, ten koste van de machtige ondernemingen, gesteund worden. Maar dat moeten wij, aldus de heer Gortzak, zélf doen, zonder hulp en invloed van buitenaf. Wij moe ten baas blijven op eigen, Nederlandse grond. Na de rede van de heer Gortzak is er gelegenheid tot debat en het stellen van vragen. Een der aanwezigen vraagt zich af, of alles wat de bladen schrijven over de gevaarlijke invloed van de Sowjet- Unie, nu wel tot de propaganda gere kend moet worden. Is het niet zo dat Rusland, als de houding van een of an dere vooraanstaande communist niet naar zijn genoegen is, ingrijpt en die „met-goede" communist verder het le ven onmogelijk maakt? Zie het geval Anna Pauker. Vraagsteller ziet dat pes simistisch in, en verwacht ook voor Ne derland, als de communisten de macht zouden krijgen, dergelijke gevallen. „Wij zouden", aldus vraagsteller, „dat bv. voor u bijzonder jammer vinden, want u doet het zo sympathiek!" De heer Gortzak antwoordt lachend dat er geen sprake van is dat Rusland daar invloed op zou kunnen uitoefenen en dat het buiten dien bij de communisten zó is, dat zij de gebreken van leiders openlijk aan de kaak stellen, en verder de moge lijkheid bieden tot herstel van de juiste lijn. In andere kampen worden dergelij ke gevallen in de doofpot gestopt. „Ik doe nu", zegt de heer Gortzak „mijn werk voor de partij misschien goed. Als dat met meer het geval zou zijn, ben ik voor de partij niet meer de geschikte man, en is het voor niemand erg dat ik op de achtergrond geraak". De vergadering, die niet zeer druk was bezocht, ging spoedig daarna uiteen. Dan gaan we een kop koffie drin ken in American, netjes als brave bur gers. Zijn we dat dan niet? Ben je zo braaf? In ieder geval een burger. Maar met burgerlijk. Daar zit 'm de kneep, Fritsje. Ga nu maar met tan te Ada mee, dan krijg je als je zoet bent 'n moorkop. Hoe vindt Fritsje dat? Fijn, tante. Mag ik 'm helemaal zelf opeten? Lachend stapten ze uit de wagen en stegen de hardstenen trap op naar het restaurant. Door de hall met de veel- dan Uw spoorkaartje ge haald bij de V. V. V. „Texel" kleurige kranten en tijdschriften stap ten ze het restaurant binnen. Glans van lichten, rook, stemmen, vrouwen, die nieuwsgierig en mannen die kwasi on verschillig opkeken toen Frits met zijn gezellin door het middenpad drentelden op zoek naar een leeg tafeltje. Daar heb. je Ada! Daar is de verlo ren dochter! Ada, hier! Armen wenkten, een blond meisje rees op van haar stoel. Ada, engerd! We dachten dat je niet meer komen zou. Stil, lievelingen, ik ben er nu toch! (Wordt vervolgd.) door G. Th. Rotman (Nadruk verboden) I li

Texelsche Courant | 1952 | | pagina 4